Őszi gyökérnövekedés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2017.10.10. 21:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Gondolom a fát amit el fog ültetni.
Nem értek hozzá, de amíg van növekedés, addig szerintem lehet, csak meg ne fagyjon...
Én arra jutottam, hogy kell a nagy gödör, anélkül nem fog növekedni... ha két öreg almafa kimegy, lehet kiszedjük a tavaly ültetett nyári almát, nem finom... megint áshatok akkor vagy 4-5 gödröt, annyi fal elfér, mert akkor már a körtét is kiszedjük ami ugyan finom, csak ilyen semmilyen...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.10.10. 18:57  Hozzászólás  Válasz csehrigo (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
M I T ? :?: Mert például a kukoricát, a dohányt, a szőlőt stb.stb.stb. semmiképpen, viszont a leander, fikuszt stb.stb.stb. feltétlenül.
Furcsa kérdéseid vannak. :remulet:
 


  2017.10.10. 10:43  Hozzászólás
  •   2   


---
 
Most pl érdemes locsolni?
Egy aszályos nyár után vagyok és eddig az ősz sem hozott sok csapadékot.
 


  2017.10.09. 12:03  Hozzászólás  Válasz csehrigo (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
1. Igen
2. Igen
3. Nem, inkább használj Micro NP-t. /A foszfor, a nitrogén és a kelátos cink nagy tartalma miatt javítja a gyökeresedést és a fagy ellenállóképességét./
 


  2017.10.09. 08:36  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Meddig tart az őszi gyökérnövekedés?
1,
Azt olvastam,hogy a tavaszihoz képest kisebb,gyengébb,de van. Ez is fajfüggő?
Érdemes ilyenkor trágyázni vagy csak locsolni ha száraz az ősz?
2,
Azt is írta egy cikk,hogy az őszi szabadgyökeres fák ültetésénél azért kell megmetszeni a gyökereket,mert így könnyebben kalluszosodik és könnyebben indul meg a gyökeresedés még ősszel.
Ha én november közepén ültetek akkor még van gyökértevékenység?Nincs már nyugalmi állapotban a fa,nekiáll még gyökeret növeszteni?
3,,
Érdemes őszi ültetésnél gyökereztető port használni? (nyilván csak néhány fára gondolok és nem több hektár telepítésére)
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég