Uborkafajták Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.




  2018.04.18. 18:42  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
És nem is fogod megbánni. :dejo:
Saját tapasztalatom alapján a Mohikán bár ellenálló, de elrakni nem jó. Pulutyka... :thumbdown: A Perez viszont kitűnő, kemény, roppanós.
A másik nagyon jó vétel az említett Zita, de azt azért nem írtam eddig, mert már megtették előttem. :)
Volt már nálam is több fajta (többek között az alább említett Restina), de sajnos már nem emlékszem, hogy melyik, milyen.
Úgy rémlik, ez a Restina olyan nagyon szúrós, tüskés. Jól emlékszem? Azt tudom, hogy volt régebben egy szuper roppanós, de 'bökős'. Lehet, hogy ez? :alvaka:
(Szerk.: utánanéztem, simának jellemzik, úgyhogy nem ez az.)
 




  2018.04.17. 07:01  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Mohikán és Perez a fürtösből, Joker a salátából. Nem teszünk el, friss fogyasztásra van mind.
 


  2018.04.16. 19:40  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Bár megfogadtam hogy idén kihagyom az uborkát, ma mégis vettem egy csomó Ela F1 és Marta F1 magot. Ismeri valamelyiket valaki?
 


  2018.04.15. 19:57  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

---
 
Nem tudtam elképzelni mi a probléma, miért nem áll el tavaszig a kerámiaedényben eltett kovászos ubi? Vagy 5 éven át vetettünk Mohikánt. Előtte Potomacot vetettünk, de az kifutott, ezért álltunk át a Mohikánra. Azt tapasztaltam, hogy bőtermő, betegségek ellen kiválóan ellenálló a Mohikán, de kovászosan nem lehet tárolni. 5 év kellett, míg erre rájöttem, sok bosszúság árán. Tavaly óta helyette Kolombuszt és Perezt vetünk. Azóta megszűnt a problémánk. Még most így ápr.-ban is ropogósan kemény a kovászos ubink. Annak ellenére, hogy az én drága feleségem nagy méretű lóubikat tett el.
 


  2018.04.15. 13:06  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Salátauborkának a Joker. Tényleg hosszú életű, bőtermő.
Csemegeuborkának tavaly két számomra új fajtát vetettem, beváltak, idén is ezek lesznek. Restina és Zita. Mindkettő F1 hibrid. Bőtermőek. A Restina kicsit hamarabb pusztult el, a Zita tovább bírta.
 


  2018.04.15. 10:54  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Nekünk "Joker" salátauborka, még Október végén is szedünk róla.
Konzerv fajtákat én is szívesen vennék, abban tanácstalan vagyok idén.
 


  2018.04.15. 10:19  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Üdv! Újra itt! Kinek melyik uborkafajta vált be? Inkább a zki,kertimag által forgalmazott fajták vagy holland vetőmagok? Konzerv és salátauborka is értem! Ha lehet a hibrid nevét pontosan.Köszönöm!
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron