Paradicsom palánta Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2018.04.24. 12:31  Hozzászólás  Válasz baby-lon (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
Jól haladnak mostmár!!! Egy gond,többet tettem a kelleténél
Brutus(kertimag) fajtával van valakinek tapasztalata? Az idén Beefmaster F1,Brutus,Ökörsziv,Prekos és Big Beef1 Amit ültettem
 


  2018.04.24. 10:49  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
A palántanevelés sikere a fény+hőmérséklet+víz háromszögben dől el. Nem megfelelő minőségű palántánál ebben a háromban nem sikerül egyensúlyt találni, megnyúlásnál pl. sok víz, magas hőmérséklet, kevés fény szokott problémát okozni. Mindezt még olyan változók is befolyásolják, mint a talaj+levegőmozgás. Minden esetre ilyen remek palántanevelő idő talán még sohasem volt áprilisban, nekem életem legszebb palántáit sikerült összehoznom, pedig pikírozás után mentek a szabadba egyből...
 




  2018.04.22. 10:19  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Bent neveltem mint mindig,eddig nem volt gond.
A tegnap a végén kitettem egy fal mellett lévő asztalra,így védett is és levegőzik is
Kaptak dolomitot tőre,picit megszortam,ma jön a Humus fw levélre. Köszönöm a válaszokat!
 


  2018.04.22. 09:09  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Hol neveled? Az én drága feleségem minden reggel kiviszi a palántákat a teraszra, majd este behozza. Ha jó a növény számára a fénymennyiség és a hozzá arányos hőmérséklet, akkor az normálisan fejlődik.
 


  2018.04.22. 05:38  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


terra alapító
 
Lehet, hogy csak sok nekik az öntözés + kikívánkoznak félárnyékos, de szellős helyre.
 


  2018.04.21. 12:08  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Üdv! Lágy a paradicsom palántáim szára.Ötlet,hogy mivel kezelhetném? Még több kalcium vagy inkább humus fw? Most így elsőre egy kis dolomittal szórtam meg! Köszönöm!
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég