Szeder Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2018.04.27. 23:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


---
 
A tavaly nagyon jól ment,az volt az első termő éve.Most meglátom mire megyek vele! Köszönöm a tanácsokat!
 


  2018.04.27. 21:04  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Mi csak vizet adunk neki, és mindig egész jól terem. Vagy a földben lesz a hiba, vagy a növényben szerintem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.04.27. 21:01  Hozzászólás
  •   8   


---
 
Sajnos Erdélyben nem lehet Marha-Jót kapni,még a hagyományos wuxalt se. (csak wuxal boront,kalcit,wuxal microplant)
A Wuxalt még elhozzák Magyarországról de MarhaJót....Tettem a tőre dolomitot, most jön majd rá Wuxal,meg van valahol egy zsák faluról hozott érett marha-jóm
 


  2018.04.27. 20:42  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


---
 
Azt épp tavaly vágtam vissza a földig, csak azért nem ásom ki, mert a telekszomszéd kerítése alól bújt ki (valamikor még én adtam neki).
Tavaly még tettem vele egy végső próbát, hogy a lehető leggondosabb bánásmóddal termeljek némi gyümölcsöt, de akármit csináltam,
egy-két szem kivételével vastagon szürkepenészes lett. Ment a lecsóba a föld feletti rész, többet nem kísérletezem vele. Nagyon érzékeny! :thumbdown:
 




  2018.04.27. 20:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
A baj,hogy nem látom nyomát termésnek,csak egyetlen egy bokron.A többi csak a zöldje.Nincs hiánytünet
 


  2018.04.27. 19:51  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Még nekünk sem virágzik.
Szedernél egy a lényeg, ami most hajtott, az jövőre hoz termést. Az idei termés tavaly hajtott és nőtt meg.
Szerintem várj még vele.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.04.27. 19:47  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Ha jól gondolom, az idei virág tavaly alakult ki. Ezen gondolat mentén szerintem csak jövőre reménykedhetsz virágban.
Nem értek a szederhez, de úgy sejtem, itt is fontos a jó tápanyag-ellátottság, víz, egyebek.
Javaslom, a Marha-jót vagy Italpollinat (esetleg más effélét), plusz mondjuk a Wuxalt ne hagyd ki!
Mostanában kezdem sejteni, hogy a Marha-jó leginkább a felhasználást követő évben érvényesül láthatóan.
Valahogy mintha akkortól lennének szebbek a növények... :mivanm:
Esetleg írj néhány szót a mostani és múltbeli körülményekről a növénnyel kapcsolatban, hátha valamit ki tudunk okoskodni! Nem látszik konkrét hiánytünet?
 


  2018.04.27. 18:53  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Úgy tűnik,hogy a szedrem nem akar virágozni.. Vajon ha újra visszavagnám és utána feltáplálnám lenne esély vagy csak jövőre?
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég