Energia fűz Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2015.12.21. 17:43  Hozzászólás  Válasz Gusztik (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   


---
 
Környéken lévő nagy fáról szedtem magot, elvetettem, 1db kelt ki, majd ezt ültettem ki :)
 


  2015.12.21. 17:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Akkor az csak valami kínai másolat lehet, szerintem nagyobbnak kéne lennie :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.12.21. 17:09  Hozzászólás  Válasz Gusztik (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, de ez sincs ingyen ;) ingyen van ami lopott :D
Most ha valaki öntözi, permetezi, kaszálja körülötte, az is költség, ha földet veszel emiatt, az is, bár azt hívhatjuk beruházásnak is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.21. 16:45  Hozzászólás  Válasz Totya (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

---
 
Az akácból is van több fajta.
A tied milyen fajta és mennyi van belőle?
 


  2015.12.21. 16:41  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

---
 
Teljesen egyet értek veled,legjobb fa az INGYEN FA. :thumbup:
Ha nem így vélekednék nem lennének a mostani fáim.
Sajnos az én fáim még csak ágacskák a tieidhez képest de majd teszek fel egy két fotót róluk.A császárfákról is?
Mire lennél kíváncsi a papírbrikettálókkal kapcsolatban?
 


  2015.12.21. 12:32  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   


---
 
sziasztok!

Fűtőérték még magasabb is lehet, vagy ugyanannyi, mint a keményfáknak(Cser, Bükk, Tölgy) , csak azt kell nézned, hogy míg 1erdei m3 Cserfa légszárazon 850kg/m3, addig a fűz, nyár, Fűz 510kg/m3, nyár pedig 480kg/m3.
Tehát fűtőérték egyenlő, csak 1m3 fűtőértéke lesz kb fele annyi ;)
Nem marad parázs, hamar leég, így emiatt is több kell.
Persze, igazad van ami ingyen az a legolcsóbb ;) :thumbup:
2012-ben ültettem én is valamilyen energiafüzet, de nyáron a kevés öntözés miatt egyszerűen kiszáradtak.....:(
Az ugyanekkor ültetett akácom (20cm volt akkor) jelenleg jó 5-6m magas, és 10cm feletti törzsátmérővel rendelkezik, ugyanazon a helyen. :)
Bocsi, nem okoskodni szerettem volna, csak a tapasztalataimat, tudásomat megosztani veletek :) ;)
Nagyon szépek a fáid, mennyit öntözted őket egyébként?
 


  2015.12.21. 08:36  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

---
 
lenne egy ötletem a kitermelést illetően.
4-5 esetleg 6 egymás utáni sor kivágása esetén már elég nagy rés maradna a koronáktól ,hogy a nap is bejusson és növekedésnek induljanak a sarjak.
Sőt lehet,hogy az a 6 sor elég is lenne egy télre,így a megmaradt fák tovább tudnának fejlődni és nem kell a további kitermeléssel és a tárolással vesződni.
Csak a megfelelő irányból kell a csapást kivágni.
 




  2015.12.20. 19:18  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
Azért kg, mert erre találtam adatot :D
A nyárfa ugye keményfának számít ha a fűtőértékét nézed. Van ahol puhafának írják, van ahol keményfának :D
Nem értem miért vannak oda az akácért. Gyorsan nő, ok. De a vastagabbakat az egyik legrosszabb hasítani, a vékonyat meg nem is tudod. Errefelé drágább mint a tölgy, cser, vagy a bükk, tehát nem is veszem meg :thumbup: Persze ha magamnak szedem, az más, 10-15cm átmérő alatt ki sem vágnám.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.20. 19:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

---
 
Az biztos,hogy a puha fák egyikét sem lehet az akáchoz hasonlítani,így a fűzet sem,de azzal kell főzni amink van és az nem az akác.Sajnos
 


  2015.12.20. 19:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

terra alapító
 
Na az ecetfát se igen lehet kiirtani sem.

Nem akarok ünneprontó lenni, de mikor kg az egyik szám, akkor hajlamosak vagyunk a keményfa kilós arányára gondolni, de egy vízből nőtt majd megszáradt fűz, szerintem ugyan abban a súlyban jóval nagyobb térfogatú.
 


  2015.12.20. 18:57  Hozzászólás  Válasz Gusztik (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
Kicsit későn akadtam rá. Az udvarba akartam a gyerekeknek valami gyorsan növő árnyékadó fát, de mire erre ráakadtam, teleültettem az udvart erős növekedésű kajszi fajtákkal. Most meg már nem piszkálnám őket.
 


  2015.12.20. 18:53  Hozzászólás  Válasz Gusztik (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
Üdv, egy-két adatot találtam.
Keményfa fűtőértéke: 3 400 kcal/kg
Energiafűz: Egyes fajták napi 3 – 3,5 centimétert is nőnek, és magas hőértékkel (4.600 – 4.900 kcal/kg) bírnak.

Eszerint inkább energiafűz, mint nyárfa. Meg kell nézni, mit tud a kazánban :D

Nekem sincs helyem, pedig ültetnék...

Szerk.: én az ecetfát próbáltam, egész bíztató. Mondjuk az csak az akáccal gyütt :D volt még egy kis bodza, na az nagyon könnyűnek ítéltetett, meg nem is volt belőle sok, tehát igazán próbálgatni nem tudtam.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.20. 18:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   
Avatar

---
 
Szia!
Hát az biztos,hogy gyorsabban növekszik mint más fa fajta kérdés,hogy milyen lesz majd a kandallóban.
Nem sincs erdőm az egész belefért a kertembe mivel 70 centinként vannak a fűzek ültetve.A császárfát fogom 2x2 kiosztásba ültetni.
 


  2015.12.20. 18:39  Hozzászólás  Válasz Gusztik (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Nekem nincs ilyen energiaerdőm (a gyümölcsfáknak is kevés a hely) de vettem én is egy császárfát, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
 


  2015.12.20. 18:36  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   
Avatar

---
 
Üdvözlök mindenkit!
Először is köszönöm Deskó74-nek,hogy erre az oldalra kalauzolt.Látva a fájait csak gratulálni tudok!!! :dejo:
Végigolvasva a hozzászólásokat látom,hogy nem csak én kísérletezgetek a téli tüzelő megtermelésével,hanem más is.
Nekem is vannak energia fűzeim kb.650 db.amit az idén tavasszal dugványoztam el.
Két fajtát is sikerült beszereznem belőle amit csak a dugványozás után egy hónappal vettünk észre,mikor már leveleket hozott.
Az egyik fajta a már Deskó74 által említett fajta a másik pedig Svéd Tordis fajta.
Ezen kívűl még kísérletezgetm császárfával is amiből egyenlőre csak 8 db.van de jövőre ültetni szeretnék még belőle legalább 100 darabot.
Ezen kívűl még egy fa fajta piszkálja a fantáziám amikről elég jókat olvastam,ez a fehér nyár.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a fajtával kapcsolatban?
 




  2015.11.17. 07:41  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   
Avatar

---
 
Szia!

"41 éves vagyok,nem igazán bácsi. :-)"

Ha jól számolom, már öcsém sem lehetnél, de volt már olyan, hogy 21 év volt a két testvér között! :-D

"Onnantól fedett helyen hasogatva tárolva,majd meglátjuk mikorra szárad ki használhatóra. "

Akkor, eddig még nem sokat melegedtél mellette! :-D

"Ez a terv,aztán majd kiderül..."

Majd elmeséled! :-D

Ez is igazad, és felénk divat volt erre a válasz! Ember tervez, Isten végez! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.16. 23:13  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   
Avatar

---
 
Köszi, megtaláltam a videót. :dejo:



Beírtam a keresőbe, sajnos nekem nem dob ki semmi infót a net róla.
Ha van egy jó linked kérlek írd meg.
 




  2015.11.16. 19:59  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
Várj vele két évet, az a tuti. Akác-tölgy-cser-bükk év elején megrendelve, tavaszra hasogatva, most meg még mindig 26% a max nedvességtartalma (egy-két helyen a többől). Igaz a legtöbb helyen 18,5%-ot mérek...
Csak az elején macerás beindítani, mert kell +1 évnyi tüzelő.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.16. 07:54  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   
Avatar

---
 
Szia, fűzfás bácsi! :-D

"Majd akkor termelem le,ha kb. 20-25cm átlagátmérő lesz."

Értem, és köszönöm az infót, és ebből adódik a további kérdésem! :-D

Miután kivágtad őket, mennyi ideig kell száradni, hogy úgy adjon hőt, hogy nem izzad a kazánba betett tüzelő végei?

Mint, volt tűzoltó kérdezem! :-D

"Tőről újrahajt, ahogy írják 3 letermelés után veszít az intenzitásból,akkor érdemes kituskózni."

Köszönöm a válaszod, és nálam is van fűzfa álom, mégpedig szomorúfűzfaként, mert nálunk a fűtés nem szükséges! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.15. 21:46  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

terra alapító
 
És mit mondanak, mekkorára nő meg? Jó kis móka ez, csak terület kell hozzá. Ha hat évente olcsóbban jutsz tüzelőhöz, már az megérte.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.15. 10:17  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   
Avatar

---
 
Szia!

Érdekes volt a videód, és jó volt látni az igyekezeteket, amit a fűzfa érdekében tettetek! Most azt kérdezném, ez saját felhasználásra megy majd, és mikor éri meg kivágni? A kivágott törzs után, a tőke újra kihajt, vagy kiszántani, és másikat a helyére?

Semmit nem tudok róla, mert amikor még fűteni kellett, ezt nem is hallottam!

Mi az a sok "deleted" szó, a hozzászólásaidban? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.14. 20:09  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
De szép :D mikor vágjátok?
Ez a jövő, meg az akác, 60-80-100 éves tölgyeket nem fognak sokáig vagdosni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.10.29. 13:10  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   
Avatar

---
 
Szia Admin!

"Akkor inkább olvasd át újra .... :D :D"

Gondolod, csak azért, mert majd harminc éve nem otthon élve - ez is fura szó: otthon! -, mert nem tudom az ABC-t? :-D

Szép napot, innen látva!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.07. 13:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

rendszer admin
 
Akkor inkább olvasd át újra .... :D :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.06.02. 08:42  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

---
 
"aaaaaaaaaaaaaaaa"

Na, kiolvastam a topikot, és az ÁBC-t is tudom már! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.01.06. 19:40  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   


---
 
Én úgy tudom vizsgálják és jónak ítélik. Viszont szelektálni kell és a megfelelő tulajdonságút szaporítani. Például amit én kaptam a rendeléskor annyira eltérőek, hogy még a levelük sem mindnek egyforma. Ezt színben értem, vannak olyanok, amiknek világosabb, vannak sötétebb színűek. Illetve vannak olyanok, amik lényegesen gyorsabban nőnek a többinél.


"Bemutatókert: Nyíregyháza 7 ha (energianövények 4,5 ha; vegyes gyümölcsös 0,5 ha; szőlő anyatelep 0,5 ha; zöldségnövények 1,5 ha) Hajtatóház 600 m2 Oktatási kutatási feladatok: A terület közelsége miatt kitűnően alkalmas tantárgyi és napos gyakorlatok helyszínéül. Itt vannak beállítva a szabadföldi kísérletek melyek a technológiai fejlesztésre irányulnak. Az energianövényekkel (energiafűz; energiaakác; turkesztáni szil; amerikai bársonymályva; olasznád) tápanyagutánpótlási tartamkísérleteket állítottunk be."
Alábbi linkről idéztem. Sajnos túl sok minden nincs benne. Annyi a lényeg, hogy 2012-től kezdtek telepíteni kísérleti jelleggel. Ennyi idő alatt még nem tudnak sok mindent mondani, mert én is úgy tapasztaltam, hogy a 4. év után kezd el jelentősen növekedni, gondolom a gyökérzet megfelelő megerősödése miatt. Sok helyen egyébként a turkesztáni szil helyett a pusztaszil megnevezést használják és szárazabb helyre javasolják. A vizesebb helyre a hazai füzeket és nyarakat tartják megfelelőnek.
[url]http://www.nyf.hu/sites/default/files/u5/EGYEB_INFORMACIOK/adminisztracio/szabalyzatok/intezmenyi_dokumentumok/intezmeny_fejlesztesi_terv.pdf[/url]

Talán azért nincs ekkora reklámja, mert nem áll mögötte egy nagy cég, hanem ez állami kísérlet.
 


  2015.01.05. 23:45  Hozzászólás  Válasz Imre (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Gondoltam ez már vagy 2-3 féle csodasövény :D van választék! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 23:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   


---
 
Ezt nem értem, hogy jön ide "Fogalmam sincs, szerintem Türkisztán is messze van Szibériától"

Császárfánál sok csúsztatás van és sok különböző információ. Az alapfajt nem engedik telepíteni, mert állítólag invazív faj, tehát erőszakosan terjedő. Akácra is ezt mondják, bálványfára is. A hibridjeivel kísérletezik egy cég, smaragdfának hívják ezt a hibridet, de van egyéb hibrid is. A net tele van árusító oldalakkal, de ugyanazok állnak a háttérben az összesnél. Valahol olvastam, hogy - 20 fokig bírja a fagyot, de csak azután, hogy megerősödött. Az első 3 évben öntözni kell és védeni a fagyoktól.
 


  2015.01.05. 21:53  Hozzászólás  Válasz andras (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Fogalmam sincs, szerintem Türkisztán is messze van Szibériától :D
keskeny és rövid a kert, alig lenne hely pár 15 méteres sornak...
Császárfa állítólag bírja a klímát... vagy csak úgy reklámozták, nem tudom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 21:51  Hozzászólás  Válasz andras (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   


---
 
Nem, ha jól emlékszem amit írtál az a császárfa. Régen én is nézegettem, de drága és kényes a hideget nem szereti. Kertbe nem hiszem, hogy jó lenne. Kísérleteznek azon, hogy szelektálják a fagytűrő példányokat és azokat szaporítsák. De a neten olvasgassál utána, ha érdekel, már sok helyen írnak róla.
 




  2015.01.05. 21:42  Hozzászólás  Válasz Imre (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Meggondolandó, csak kevés a hely :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 21:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


---
 
Mint írtam 5 éve telepítettem, de lehet 6 év. Több biztos nem. Mondjuk pihent föld volt. Nagyon messzire elnyúlik a gyökere, de nem sarjadzik, viszont már magzik és itt-ott kihajt magról. De egyszerű kiirtani, nem olyan, mint az akác.
 


  2015.01.05. 21:09  Hozzászólás  Válasz Imre (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Ez marha jól hangzik, hány év alatt is lett 20-25 cm törzsű?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 21:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   


---
 
Turkesztáni szilnek hívják. Lehet venni csodasövény néven is, Nekem 5 éve van. Első évben telepítéskor öntöztem azóta egyszer sem. Mikor ültettem 3-4 mm. vastagok voltak, másodosztályú (első osztályú elfogyott). Mind megragadt! Túlságosan gyorsan nő. Tavaly az egyik oldalnál telepítettet tavasszal fűrésszel tőben kivágtam az összeset. Úgy 3-4 m. magas volt, persze azért csak akkora, mert állandóan vágtam sövénynyíróval (2-3 hét). Idén azt a részt 2x nyírtam, utoljára augusztus közepén. Most megint 3 m körül van mindenhol, pedig nem a tetejét szoktam vágni, hanem minimum 0,5-0,6 m-t.
Másik oldalon 2 éve nem nyírom, azt most ki akarom vágni, mert 6-8 m magas, töve 20-25 cm átmérőjű. Én szerszámnyélnek is használtam belőle, de tüzelem is, illetve a nyesedéket darálom komposztnak. Úgy 25 m hosszan van és kb 1 m szélesen van meghagyva., mert nem az egész kertben van.
 


  2015.01.03. 12:22  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Van ez a csodasövény, szibéria szil, állítólag évente 1-1,5 cm-t gyarapodik törzsének átmérője, ha jó talajban van és vizet is kap, talán többet is. Gyújtósnak és birtokhatároló sövénynek beválna szerintem :D hallottatok már róla? Van esetleg valaki, aki ültetett is? Talán 60 Ft-ért árulják darabját.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.08.28. 21:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   


terra alapító
 
Lehet, Desko ezután kivágja az egészet és beveti inkább sóval! Bár egy fadöntőnek bírnia kéne a strapát! :D
 


  2014.08.28. 19:47  Hozzászólás  Válasz tp329 (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
:lol:
Akkor kanyarodjunk vissza az energia fűzhöz. Idős bácsi guggolva kapaszkodik egy energia fűzbe, közben azt mormogva, "ennek ki kell jönni". Páran észreveszik hogy az öreg kézzel akarja kihúzni a fát, és odamennek leskelődni. Egyre többen gyűlnek össze, van aki még oda is szól, "az nem fog kijönni" de az öreg csak erőlködik és szüntelen azt mormogja, "ennek ki kell jönni". Egyszer csak az öreg szellent egyet, majd felegyenesedik és büszkén bejelenti "én megmondtam"
 


  2014.08.28. 19:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   


terra alapító
 
Kapaszkoggyon maga a csavarhúzója nyelébe, az egy biztos pont, vezetékeket meg ne fogdosson, van magának felesége, mit szól hozzá! Ilyen perverz alakok, fuj, megyek iszok egy sört, a feles után!
:lol: no, ezt jól eloffoltuk
 


  2014.08.28. 19:32  Hozzászólás  Válasz tp329 (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Honnan tudnám? Én csak azt tudom, hogy az áram alatt lévő vezeték pont olyan minta amelyik nincs áram alatt, csak a fogása más. Meg hogy árnyékba nem kapaszkodunk, mert leesünk ha valaki lekapcsolja a villanyt.
 


  2014.08.28. 19:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


terra alapító
 
A medve és a dölő fa nem játék! Főleg, ahol mind a kettő előfordul, ezekkel ne tessék viccelődni! Tuggya maga! A konnektor sem áramlik, hijába lukas!
 


  2014.08.28. 19:14  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
Már azt hittem rád dőlt a fa, úgy eltüntél!
Ma láttam sétálni egy palit egy dolmar gyémántvágóval. Na mondom, elfogytak a fák, Deskó megy és kicsapja a villanyoszlopokat.
 


  2014.08.28. 14:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


terra alapító
 
Ha megnézed, a szélső fák szépen "dőlnek" kifelé. Sűrű, 1x1 m-es a telepítés, ha ezektől 1 m-re raksz dugványokat, akkor azokat leárnyékolják, nem fognak fejlődni (+ a az idősebb állomány gyökérhatása) vagy indulásból ferde törzset nevelnek. Ha meg olyan távol kezded, hogy ne legyen gond, akkor azért nem éri meg, minimum az idősebb állomány magasságának 1,5-szörösét el kéne hagyni! Nagy területen, ez, esetleg lehet egy út, de kis területen gazdaságtalan.
 


  2014.08.28. 09:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

rendszer admin
 
Csak két dologgal egészíteném ki tgwh hozzászólását:
  1. A feltöltött képek szinte 100%-ban információs, bemutató anyagok, amit szerintem 800px - 900px szélességű méretben mindenki a monitorán megfelelően tudja megnézni, értékelni. És senki sem szereti, ha széltében-hosszában scrollozni kényszerül.
  2. Ki volt írva a főoldalon, és a hozzászólás szerkesztőablaka alatt megtalálható több feltöltési lehetőség. Az egyik ilyen például a Képfeltöltés külső tárhelyre, ahol 6 MB méretű képeket is fel lehet tölteni.
Tagjaink között sokan használnak 1024-es felbontású monitort, ami az információs anyagok elhelyezésénél néha elég komoly feladatokat ad. Szeretnénk ezeket úgy elhelyezni, hogy lehetőleg minél több ott legyen a felhasználók előtt, de sajnos ez ugyebár nem lehetséges. Így rákényszerülünk arra, hogy különböző lapokon, témákban helyezzük el ezeket. Ez sajnálatos módon magával hordozza annak a feltételét is, hogy az ilyen dolgokról a felhasználó csak akkor értesül, ha körülnéz.
Ezért választottuk azt a módot, hogy az ilyesmit mindig a Főtéren egy helyen helyezzük el, hogy könnyebb legyen megtalálni.

Megjegyzem, tisztában vagyok vele, hogy az átlag felhasználóknál a munkám, és a hobbim miatt rutinból gyakorlatiasabban kezelem ezeket a dolgokat, de ez az 5 kép cca. 5 perc alatt lemásolva, átméretezve, felhelyezve a képgalériába, és kirakva a hozzászólásban.
De ezt más is meg tudná csinálni ennyi idő alatt. Eléggé "szájbarágósan" próbáltam leírni, csak el kellene olvasni a leírást, és pár képen gyakorolni.
Kb. az 5. kép után már majdnem ugyanannyi idő alatt elérhető ugyanez a művelet bárki számára.

Most mondanám, hogy mindenki gépén ott van a Paint program, ami olyan, amilyen, de erre tökéletes! Viszont 10 emberből 8 egyből azt mondaná, hogy "azt a sz@rt én nem használom". Csakhogy nem az a baj, hogy "azt a sz@rt nem használja", hanem az, hogy mást sem, mert a többségük még ezzel sem tudja, hogy lehet (borzasztóan egyszerűen) átméretezni képet, nem hogy mással .....! :(

Ha meg valakit érdekel: viewtopic.php?f=19&t=180
.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.28. 09:04  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Szépen nőnek, de akkor tényleg nem érdemes egyből teleültetni mindent, inkább egy-két évenként.


Képeknél van egy korlát, be ne teljen a tárhely. Ahogy nézem, a láncfűrészes direkt fórumnak tervezett szervereken fut. Van valamiféle korlát, hogy hány gb lehet max az a hely amit foglaltok?
Egyszerű példa, van 1-2 gb helyed a weblapnak. Mi nem is gondolkodtunk freeforumban, én személy szerint weblapot is szerettem volna... mindegy :)
1024-2048 darab kép, és elfogy a tárhely (1-2gb), plusz még más is foglal helyet, tehát előbb, ha 1mb-os képeket teszel fel. Vagytok 100-an, máris csak 10-20 képet tudsz feltölteni nagy átlagban...

Negyedére, de inkább ötödére úgy át tudod konvertálni a képet (.bmp helyett .jpg legyen!!!), hogy a minősége nem romlik. Ha meg eleve nagy a kép, akkor kisebb felbontással szintén lehet csökkenteni a méretét. Erre is két példa:

1, billentyűzeten megkeresed a print screen gombot, megnyomod, paint nevű programba beilleszted, lemented .bmp-be, vagy .png-be. A felbontása akkora lesz, mint a monitorodnak, amit éppen használsz. Ugyan ekkora felbontásban sokkal kevesebb helyet foglal, tehát feleslegesen mented le .bmp-be :D
2, A telefonom kb. 1 mb-os .jpg kiterjesztésű képeket készít. 2560*1440-as felbontással dolgozik. A fényképezőgép még nagyobbat csinál (2592*1944), mert más a képaránya, mindegy :D
Ezt úgy nézd, hogy egy 24"-es monitoron nem fér el a teljes kép, ha 100%-ban nézed, tehát nem kicsinyíted, nem nagyítod. Ha a tv-re rákötöd a fényképezőt, és úgy nézel képeket, ott van értelme ekkora felbontásnak. Elmentünk nyaralni tavaly görögbe, 2.5gb-nyi fényképet lőttünk XD

Fontos még, hogy ha nagy felbontáson fényképezel, de valami részletet szeretnél kiemelni, akkor nem a kép felbontását fogod csökkenteni, hanem kiemeled a kép részletét. Tehát a feleslegesen nagy felbontást kerülni kell.
Teszek fel két képet, egyből látszik a különbség.

Az első fénykép 1.4mb helyet foglal, felbontása 2592*1944. De ugye nagy része csak feketeség, pl. facebook meg eleve kicsinyíti a képeket, tehát sehogy sem jó. Vagy régi géped van az irodádban, és csak a fákat szeretnéd háttérnek, vagy digitális képkereted van, és csak feketeséget, meg zöld pacát látnád. Így ahelyett, hogy a teljes képet kicsinyíted, kivágod a használni kívánt 800*600 pixel méretű lényeget. Lesz belőle egy 166kb-ot foglaló kép :D hat ilyen kis kép elfér ugyan akkora helyen, mint egy nagy, nem mindegy. Itt arra kell gondolni, hogy sokan használják a fórumot, és nem szabad megengedni, hogy mindenki 1mb-os képeket töltsön fel csak azért, hogy aztán egy kicsinyített verziót bámulhasson... sokak használják még mindig az 1024-es felbontást, de még a fullhd is ,,csak'' 1920*1080, ami messze nem 2592*1944 :geek:
Tehát a két kép, látni a különbséget, főleg ha nagyítod az elsőt:

[url]http://kepfeltoltes.hu/140828/DSCF5275_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/url]

[url]http://kepfeltoltes.hu/140828/DSCF5275_lenyeg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/url]

szerk.: Ragadozó esetleg majd áthelyezi valami tájékoztató jellegű témába a végét, de azt hiszem már írtunk róla, miért kell kicsinyíteni a képeket, és korlátozni egy kép méretét. Sok fórumozó nem olvassa el a tájékoztató témákat, pedig nagyon hasznosak. Utána meg jönnek megkérdezni miért nem megy ez meg az, vagy miért szar ez meg az... pedig le van írva tök egyértelműen hogy kell használni a szövegszerkesztő részt, utána meg kérdezték hogy kell szöveget szerkeszteni, vagy miért nem megy ez meg az...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég