Energia fűz Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2016.01.17. 10:47  Hozzászólás  Válasz Totya (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   
Avatar

terra alapító
 
Ha meg túl vastagot teszek rá, az el sem ég.
Akkor egész jól állsz, nálunk 10 erdei m[sup]3[/sup] 215.000 Ft.
Mi a vegyes? Felénk tölgy-cser-bükk-gyertyán kb. egy árban van.
Az jó kevés tüzifa! Majd tél végén meglátjuk, nálunk kb. mennyi fogyott. Az akácot csak tippelni tudom.
Háááát, 100 ezerből lehet gázzal is kifűtöd, amilyen jó árban van.

Akkor a kettő nagy kérdés, hány hektár energiaültetvény kell, hogy 10 erdei m[sup][/sup] fát ki tudj termelni belőle, és ez a mennyiség elég-e annyi időre, mint a keményfák?

Most ahogy néztem a csert, az inkább csertölgy lesz, minimális csersavtartalmat írnak rá, tehát fogalmam sincs hogy vannak...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.17. 09:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (172) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   


---
 
Valóban, ami túl vékony hamar leég :)
Persze itt is, mi a célod?
Ha gyorsan adja le a meleget, mert puffert fűtesz, akkor tökéletes.
Ha csak 2óránként mész le rátenni, akkor nem igazán :D
Köszönöm a tippet, egy falunkban élő erdész szokta intézni a fát, a környékbeli erdészettől hivatalosan.
Így kb. egy kamaz fa 10 erdei m3 olyan 195-200kFt . Persze ez Bükk-Cser. A vegyes az olyan 180k körül van.
1fűtési szezon alatt kb 4-6m3 fa megy el. Ez elég a bent 24-25fokhoz és a család HMV-t is ebből állítjuk elő a fűtési időszak alatt.
Tehát 100-150kFt /év (attól függ milyen a külső átlaghőmérséklet) a fűtés +melegvíz(70%-a) ami szerintem nagyon jó. :thumbup:

Valahol mintha olvastam volna régebben, hogy az energiafűzben is van némi csersav, de majd lesz időm akkor utánaolvasok.
 


  2016.01.16. 21:26  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (171) hsz.-re     Olvasás  
  •   172   
Avatar

terra alapító
 
Akkor a tölgy ezer fajtája közül csak a csertölgy-re sanda szemmel nézek ezentúl :D
Lekotortam a kazánt, 65-70°C körül van a minimum vízhő, 15-20% között a nedvességtartalom, és még mindig csillog a kátrány. Lehet, hogy a csertölgy-ben is jelentős mennyiségű csersav van? De ez már tényleg a fűtés témába való :D

Annyiban mindenképpen hasznos volt megemlíteni, hogy felmerült a kérdés, az energiafákban lehet-e a csersavhoz hasonlóan ártalmas anyag?

Totya, az indexen keresd meg nagykunsági-t, alföldi, olcsó és jó fát vesz, hátha tud tippet adni. Sokan mondják, hogy romániából hozott fával tüzelnek, jó árban.

Tapasztalatom szerint tél végi, tavaszi hasogatású fa szeptemberre 15-28%-ra szárad ki. A következő évben lelassul a folyamat, bár odáig még nem jutottam, hogy két éves tüzelőm legyen... de két nyár után már 15% körül kell hogy legyen a nedvességtartalom. Ez is kérdés az energetikai célra ültetett növényeknél, hogy alakul a nedvességtartalmuk? Tehát ha a harmadik évben 13-14%-ra szárad, az úgy szerintem már nem éri meg, mert addigra megeszik a bogarak...

Vékonyra kell hasogatni. Mondják az öregek, hogy úgy ellobban. De mi van, ha jobban kiszárad, és csak a fűtőértéke nő? És a lényeg a hasogatáson van, napos szeles helyre tenni, és úgy ki fog száradni. Nekem tavaly a kupac széle kapta a vizet a garázsról, idén lekapjuk a palát, kap cserepet meg csatornát. Alul jó gödör van, kap régi beton oszlopokat, valami fém, de inkább műanyag hálót a rágcsálók ellen, meg egy jó vastag réteg zúzott követ, annak úgy már nem szabadna nedvesednie. Esetleg még egy réteg kertészeti fóliát, esetleg fordítva, hogy lentről ne engedje fel a vizet. A betonra meg megy raklap. Ha úgy nem szellőzik ki, akkor sehogy sem. A gond az, hogy két épület között van, és nem kapja telibe a szelet. Ahol telibe kapná, ott meg nem süti a nap, és útban van.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.16. 14:24  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (166) hsz.-re     Olvasás  
  •   170   


---
 
Igen, azt fontos megemlíteni, hogy MINIMUM 2év kell neki hogy megfelelően kiszáradjon, elvileg ennyi idő alatt a csersavtartalma is lecsökken/eltűnik :)
De Bükk esetén is 2év kell, sőt én azt mondanám minden fa esetén ajánlatos.
Perszer Akácot mindenki szereti, mert az még vizesen is jól ég....de kérdezem én, mi a lényeg ?
Az, hogy fele annyi energiát szedjünk ki egy egységnyi fából, vagy hogy a maximumot?
Vásároltam nedvességtartalom mérőt, a friss vágás több mint 50%, nem is mérte.... a 2év száradás után 15-28% között volt kb.Attól függően honnan vettem, mennyire verte az eső/hó.
Puffer jó lehet, de jól kell méretezni, meg persze nagyon költséges. :(
 


  2016.01.16. 14:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (168) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   
Avatar

---
 
Sajnos itt nálunk az alföldön nincs lehetőség az erdészetektől rendelni fát mert erdő sincs.
Ami a fatelepen "tüzép" -en kaphatóak azokat is Romániából hozzák kamionokkal.
Felénk ráadásul mázsára mérik a fát,ami a frissen kivágott fa esetén igen csak nyomja a súlyt.
Általában bükk fát hoznak amin még pár nappal ezelőtt a rigó fütyült és néha még a zöld ágacskák is rajta vannak.
Nedvesség tartalma sacc/kb 50%.
 


  2016.01.16. 12:22  Hozzászólás
  •   168   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk cser-tölgy van jó áron, meg jól megmarkatingelve (abból van sok, tehát azt adnak aki csak fát kér, nem mondja meg pontosan milyen fafajt, csak hogy keményfát), így az az első helyezett :D a bükk alig drágább, majd a gyertyán ugyan abban az árban mint a cser-tölgy. Igazából nem is igen szokták nézni az emberek, van pár erdész a környéken, akiknél be lehet fizetni a tüzifát, kis falvakból nem kell bemenni a megyeszékhelyre, nem is tudom neten lehet-e befizetni meg rendelni, aztán vagy méterben jön, vagy kétméterben, esetleg akinek két méterben hozzák és megijed, jövőre kiköti hogy méterben hozzák. A környékre szinte mindig tölgy-csert hoznak, főleg az idősek, nem is nézik a netet, hogy mégis mi van még.
A másik ami nagyon fut, az a fűtési szezon közben hozott ágfa. Nagy rakatok, mégsem foglal sok helyet, mert egyszerre csak egy-egy utánfutónyit hoz a traktor, így fel sem tűnik, mennyi fát tüzelnek el.
Második szezon, lehet most vegyesen rendeljük, ki tudja.
Az akác kissé mint ha túl lenne értékelve, meg drágább is. Amíg van bükk, tölgy, cser, gyertyán, addig biztos nem kérek belőle :D
Hajlok most a gyertyán felé is.
Találtam egy ilyet, bár ez inkább a Fűtés című témába illik.
https://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/erdeszeti_igazgatosag/erdeszetgyik/tiz/tizpontharom/faqentry_323462.html 
Szerintem kihagyják a puffertartályt, mint fűtési módozatot, egyértelműen a parázstartásra mennek, ami klasszikus vegyeskazán technológia. Nem hinném hogy igaz az, hogy a fenyőnek alacsonyabb a fűtőértéke, mint lejjebb is látszik, sőt. Igen, több hely kell neki.

Az energianövényeknél is erről kellene nyilatkozni, aki dolgozott már vele:
- mennyire tartja a parazsat (klasszikus vegyeskazán)
- mekkora a fűtőértéke (puffereseknek előny)
- hogy hasad
- hajlamos-e a befülledésre
- kéreggel mi a helyzet (cser-tölgy-nél pl. jó gyújtósnak)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.01.15. 17:28  Hozzászólás  Válasz Totya (164) hsz.-re     Olvasás  
  •   165   
Avatar

---
 
Az adatokat elnézve sok jóra nem számíthatok a császárfa esetében.
A fűz kétszer sűrűbb és nehezebb.Legfeljebb majd vegyesen adagolom őket.
A puffer tartályos megoldás tényleg kifizetődő,már több ismerősömtől is hallottam,kár hogy nekem nincs központi fűtésem.
 


  2016.01.15. 16:05  Hozzászólás  Válasz Gusztik (163) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   


---
 
Az adatok 1m3 tömör fára vonatkoznak, amely megfelel 1erdei m3 fának.
 


  2016.01.15. 14:55  Hozzászólás  Válasz Totya (161) hsz.-re     Olvasás  
  •   163   
Avatar

---
 
Nagyon érdekes és hasznos is amit leírtál. :thumbup:
Annyit még árulj el hogy milyen köbméterről van szó,erdei vagy sima?
 


  2016.01.14. 20:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   162   


---
 
Saját tapasztalatom a fajtákkal, szakdolgozatom egy része ebből készült ;)

Ha választanom kellene, csak CSER :thumbup: ;)

CSER:
- Magas fűtőértékű keményfa, a parazsat jól tartja. Csak szárazon tüzeljük, mert nedves állapotban csersav kicsapódik az égéstérben!
BÜKK:
- Magas fűtőértékű keményfa, kevés parázs marad az elégése után.
ÉGER:
- Puhafa, így nagyon gyorsan leég, persze közben nagy hőt ad le, de parázs nem marad utána.
AKÁC:
- Ezt a fajtát mindenki dicséri, és ajánlja, de én nem teszem ezt. Tapasztalataim szerint hamar leég, kevés parázs marad utána. Fűtőértéke pedig alacsonyabb a többi fajtáéhoz képest.
 


  2016.01.14. 18:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   


---
 
nekem van erdészeti táblázatom, ha gondoljátok nyugodtan :)

Cser 1142 850 15.12 MJ/kg
Akác 1064 770 14.76 MJ/kg
Tölgy 1038 750 15.12 MJ/kg
Nyír 1032 720
Kőris 1026 730
Bükk 1000 740 15.12 MJ/kg
Juhar 961 690
Szil 942 680
Vörösfenyő 871 600
Erdeifenyő 832 520
Éger 761 550 14.76 MJ/kg
Lucfenyő 696 450 15.84 MJ/kg
Fűz 690 510
Jegenyefenyő 651 440
Nyárak 632 480
Kínai császárfa 300kg/m3 18 Mj/kg

Az első szám a vízes, második a légszáraz fára vonatkozik (15-20%) nedvességtartalom.
:wave:
 


  2016.01.14. 15:53  Hozzászólás
  •   160   
Avatar

terra alapító
 
A fűtőérték érdekes dolog. Ha van pufferod, akkor még jó is, hogy gyorsan sok energiát ad le. Ha csak pakolgatnád a kazánba, úgy nem az igazi, max gyújtósnak, vagy erősen keverve keményfával.
Viszont támadt egy ötletem. Ha összeszeditek milyen fajták vannak, akkor táblázatba szedem, és felteszem a Tudástárba! :D azaz gergerggel feltetetem :D :D :lol:
Másik amit táblázatba lehetne szedni, az a tapasztalat. Ráfordítás, ki mit próbált ki, mi a véleménye.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.14. 15:33  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   159   
Avatar

---
 
Régen én is csodálkoztam,hogy mennyi hülyeséget össze tudnak hordani és hogy mik az ideális körülmények neki de rájöttem hogy megy az olcsóbban is és kevesebb ráfordítással.
A leírások mind az ideális körülményeket írják le amik csak laborban megteremthetők így nem érdemes foglalkozni vele.
Az igaz,hogy palánta koráig kényes "nekem sikerült 1500 darabot kipusztítanom",de ha túlélte azt a kort gyakorlatilag kipusztíthatatlan.
Tavaly sikerült 400 magról keltett darabot megmenteni a kipusztulástól,amik most a pincében telelnek.
Remélem legalább 70% megéri a tavaszt,mert 100 darabnak van helyem,50 darab másnak kell így ami kimarad azt piacra dobhatom.
Nem a meggazdagodás a cél de jó lenne ha a tőzegkorongok és más egyéb kellék árát visszahozná.
A fűtőértékét tekintve biztosan nem egy német brikett de ami ilyen tempóban nő attól elnézem,hogy gyengébb.
 




  2016.01.14. 14:28  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (151) hsz.-re     Olvasás  
  •   156   


---
 
Az egészben az a vicces, hogy 300kg/m3 a testsűrűsége amely majdnem fele a nyár és füzeknek ...tehát még ha tényleg olyan ütemben növekszik ahogy írják, akkor sem az igazi :D
fűtőértéke elviekben magasabb mindegyiknél, de az majd kiderül....
 


  2016.01.13. 18:01  Hozzászólás  Válasz Gusztik (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   


terra alapító
 
2l-es pet palackot vágj kb. félbe (tapasztald ki) a felső rész kell, kupak levesz, permetező fejről is a zárócsavar, a palack ráhúz a fejre, zárócsavar vissza, ha eltaláltad az ernyő méretétt, épp csak annyit vesz le a szóráskúpból, hogy könnyen kerülgetheted a fákat. A régi, sárga tartályos permetezőre jó.
 


  2016.01.13. 16:59  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   153   
Avatar

terra alapító
 
De így legalább nem reklamálsz, hogy a simán elduggatott botjaid elszáradtak.
Végül is egy pótkocsi trágya nem drága, össze is keverheted, megoldható. Gondolom a nagyok már mixerkocsiba szórják az anyagot, aztán csak töltögetik a lyukakat :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.01.04. 18:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (147) hsz.-re     Olvasás  
  •   148   
Avatar

---
 
Sajnos nincs annyi papírom sem szigetelőszalagom sem időm hogy ezt kivitelezzem! :D
 


  2016.01.04. 18:26  Hozzászólás  Válasz Gusztik (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   
Avatar

terra alapító
 
Miért lenne rizikós? Csak két kartonlap kell hozzá, meg egy segéderő :D Vagy ha valahogy rá tudod szigetelőszalagozni a szárra, akkor elég egy ember is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.04. 17:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   
Avatar

---
 
Ezt így túl rizikósnak tartom.
Akkor inkább marad a kapa "ha lesz időm".
 


  2016.01.04. 16:48  Hozzászólás  Válasz Gusztik (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   
Avatar

terra alapító
 
Az összes glifozát tartalmú szer ilyen, azt öli, amire rámegy. Nagyobb fák törzsén nem árt, de úgy emlékszem 2 év alatt nem ajánlják. Ha sima permetezőre szerelsz egy ernyőt, akkor fiatal ültetvényen is végigmehetsz, csak arra kell vigyázni hogy a fára ne kerüljön.
 


  2016.01.04. 14:26  Hozzászólás  Válasz Gusztik (142) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   
Avatar

terra alapító
 
De még azok is 50-100 ezer körül vannak így saccperkábé.
Gergerg azt hiszem vett egyet, vagy valaki más, és bérvágást vállal, na úgy már megérheti, de ahhoz hogy lecsapodjam a kerítés mellett amit fűnyíróval nem érek el, úgy nem éri meg. Ha lenne egy nagyobb terület, oda is inkább a legolcsóbbat venném, és nem kétsze kaszálnék egy nyáron, hanem mondjuk négyszer.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.04. 14:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (141) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   
Avatar

---
 
Én is tervezek egy fűkasza beszerzését de nem kínait.Talán egy Vikinget.
Ha minden igaz akkor ez a stihl kistestvére.
 


  2016.01.04. 13:53  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   141   
Avatar

terra alapító
 
Vesz a fene, az is pénz. Majd ha szerzek egy birtokot a tüzelőnek, akkor esetleg :dejo:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.04. 13:07  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   
Avatar

terra alapító
 
Kéne legalább egy 500m[sup]2[/sup], elszórakoznék vele, bár előbb össze kéne raknom a fűkaszát... a szervizes azt mondta, ez volt az első és az utolsó mtd amit elvállalt :D nem is értem az egészet, egy kis pcsköszörű, a kerítés mellett jó, ha nem olyan magas a fű, de azért 4 ütemű picike motorral van szerelve... gyakorlatlag mindig potyog belőle valami...
De ahogy nézem, lassan mehetek ki megint havat lapátolni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.04. 12:07  Hozzászólás  Válasz Gusztik (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   
Avatar

terra alapító
 
Kifejezetten energiaültetvényre mondták? Vannak ezek a ,,gyepbarát'' fajták, azok az egynyári gazokat kiszedik a fű közül, meg egy-két fajta évelőt, amire célzottan hatnak, és működik, a fűnek semmi baja sem lesz, a gaz meg eltűnik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.30. 08:10  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   
Avatar

---
 
Köszi de nem az én érdemem,én csak elültettem!
Utána néztem az említett műtrágyának és tényleg nagyon jókat írnak róla.
A tavasszal biztosan veszek 1 zsákkal.
Hanem említettek nekem valami gyomirtót is ami a fákat nem bántja viszont a gyomot ki írtja.
Sajnos a nevére már nem emlékszem.Nincs esetleg olyan itt a fórumon aki tud ilyet?
 


  2015.12.27. 08:53  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

---
 
A császárfák is húsvétkor lettek ültetve,ám azokat egy éves tő formájában vettem.
Teljesen le voltak csupaszítva,inkább csak egy gumóra hasonlított mint gyökérre.A szára is le volt vágva ezért nem is bíztam benne,hogy mindegyik kibújik a tavasszal.
Az idén viszont már a saját nevelésű palántáimat fogom kiültetni,mert magról nevelek kb 400 db-ot.
Utána nézek a Mikramid műtrágyának és veszek belőle.
Milyen kiszerelésben vetted és mennyiért?
 


  2015.12.26. 18:16  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   
Avatar

---
 
Idén húsvétkor lettek ültetve.
Kapálva is voltak de inkább fűnyíróztam a sorokat azonban többre nem volt időm.
A műtrágyával kapcsolatban,én olyat szeretnék amit csak szétszórok mert nincs időm mindet egyenként locsolgatni.
Nyáron minden időmet elveszi a munkám így kevés időm van mindenre,permetezni is ezért nem permeteztem.
 


  2015.12.26. 10:02  Hozzászólás  Válasz Gusztik (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

---
 
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Az utolsó 3 császárfa.

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nagyításhoz kattintsatok a képre.
 


  2015.12.26. 09:17  Hozzászólás  Válasz Gusztik (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   
Avatar

---
 
Műtrágyát szeretnék majd a tavasszal szétszórni de még nem tudom milyet és hogy milyen időközönként.
Ha valaki járatos a műtrágyák terén az segíthetne.
 


  2015.12.26. 09:13  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   
Avatar

---
 
A salix-ból már láttam szálfát de a Svéd Tordis fajtából még nem.
Nekem fele abból a fajtából van.
Már most mondhatom hogy kényesebb fajta és a bogarak is jobban szeretik.A nyáron lerágták a gyenge csúcshajtásokat így visszamaradtak a növekedésben.
Azonban az ősz közeledtével ismét erőre kaptak és képes volt egy hónap alatt 60-80 cm-ert nőni.
Az újrasarjadási képessége elképesztően nagy.egy hónap alatt a tövén 70 centis bokrokat hozott,amit kétszer is el kellett távolítanom.Valószínűleg azért mert a lerágott csúcshajtások miatt felfele nem tudott nőni.
Sajnos a száruk még mindkét fajtának nagyon vékony,remélem a jövő évben sokat fog vastagodni.Magasságuk 250 cm-től 380 cm-ig alakult.
Mivel a kertben vannak így a locsolással nem lesz gond,volt hogy 1 hétig folyamatosan ment nappal a szivattyú,sőt egy véletlen során még egy éjszakára is sikerült bekapcsolva hagyni,szóval ki nem száradnak remélhetően.
 


  2015.12.24. 21:47  Hozzászólás  Válasz Gusztik (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   
Avatar

terra alapító
 
100 éves, elég rossz állapotban lévő házat kellett volna felújítani, de képek alapján igen megtetszett.
Na de mindegy, marad az 1500 m[sup]2[/sup]...
Gondoltam, a gyümölcsfák mennek ki, biztos rosszak lehetnek, ha egy szem termést nem szedtek le. Aztán a cseresznye marad, igaz kényes, de legalább bőtermő. Az egyik körte félilósat is terem, a másikat elkapta valami, így ő is marad egyelőre, az egyik almával együtt. A másik két alma kifezetten finom, ahogy a szilva is. Igaz az egyik alma nagyon kásás, de ízre ott van a toppon.
Aztán sógor hozott még pár gyümölcsfát, így megtelt a kert. Négy-öt bogyóst tudtam becsempészni egyedül.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.12.24. 17:08  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
Egyre jobban bánom, hogy nem költöztünk tíz perccel messzebbre, lett volna 3000m[sup]2[/sup] kert és 6000m[sup]2[/sup] erdő...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.24. 15:34  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   
Avatar

---
 
Szeretem a dzsungelt :lol: főleg ha csak ennyibe kerül!!!
Kereshetsz bár mikor.
Ezúton szeretném megragadni én is az alkalmat,hogy békés boldog karácsonyt kívánjak minden kedves fórumozónak és látogatónak!
 


  2015.12.24. 08:46  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

---
 
Nekem is csak a saját kertem van ami kb.1500 m2.
Ezen van a 650 db.fűz és még lesz kb 100 db császárfa.
Sűrűn vannak ültetve mert nem erdőként kell rá gondolni hanem energia növényként, mint a kukoricára,
Nekem pl.a fűzek között csak 70 cm.távolság van.
 


  2015.12.23. 18:13  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

terra alapító
 
Na igen, de én a vékony, göcsörtös akácot nem akarom azonnal tüzelni, száradjon annyit amennyit tud.
Mekkora területekről is beszélünk, akinek van egy kis fás ligete? Lenne 500 üres négyzetméterem valahol a határban, már boldog lennék :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.23. 08:58  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   
Avatar

---
 
A kartondoboz a legnehezebben kezelhető papírfajta viszont papírbrikettnek a legjobb.
Az oldalamon minden információt megtalálsz róla,ha van időd és alapanyagod,akkor már csak egy kis anyagi ráfordítás kell és jövő nyáron mehet is a termelés.
Ha esetleg mást is érdekel a dolog itt megtekintheti.:http://reklamtabla.5mp.eu/web.php?a=reklamtabla 
Nem reklámozni akarom "nincs rá szükségem" csak azért tettem fel,hogy tudjátok miről beszélünk.
 


  2015.12.21. 19:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   
Avatar

terra alapító
 
Ja, hogy a kutad is ilyen kicsi? (gondolom a helyszűke... ) :mrgreen:

Akkor mese nincs vagy a kazánház ajtajába ülteted és ahogy nő úgy tüzeled, vagy a szomszédhoz 45°-ban hogy ha megnő hozzád dőljön át. Vagy ültesd fektetve, jó lesz a kertbe járdának. :banana:
 


  2015.12.21. 19:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
160as pvc csőbe?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.21. 19:28  Hozzászólás  Válasz tgwh (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Beültetnéd egy vödörbe, aztán ahogy nő, úgy engednéd lefelé a kútba. Aztán ha leért, mindig annyit húznál fel belőle és vágnál le a hegyéből amennyi aznapra kell.
 


  2015.12.21. 19:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
Kell a halálnak, mi a francot csinálnék én 40 méteres fával, amikor még talán egy gyümölcssövénynek sincs hely...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.21. 19:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
Szeretnél te negyven centiset!

Amúgy én is azt írtam hogy "rátaláltam", de nem úgy hogy mendegéltem mendegéltem és ni csak, ez meg olyan mint a császárfa, hanem mendegéltem mendegéltem és ni csak ez meg micsoda? Császárfa. És az jó? Jó. Akkor kérek egyet.
 


  2015.12.21. 19:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
Az látod lehet. De az máris több mint gergerg 40 centis példánya :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.21. 18:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

---
 
Én említettem régebben valami hasonlót, de nem biztos, hogy arra gondoltál. Tavaly elajándékoztam két császárfát, kiástam, ahogy illik. Erre tavasszal meglepetésszerűen ugyanott kihajtott megint, némi gyökérzet a földben maradhatott. Most az egyik olyan méteres, a másik majdnem kettő.
 


  2015.12.21. 17:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
Nem azt mondtad hogy véletlenül nőtt ki? Na mindegy, pici okosz kínai átbacni buta magyarszky kereskedő? :D :angry-banghead:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.21. 17:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
Most hogy mondod, a múltkor én is láttam egy császárfát, az is sokkal nagyobb volt. Lehet hogy becsaptak? Nem hinném, mert az volt ráírva hogy császárfa, és mikor az eladót megkérdeztem hogy az-e, ő is azt mondta hogy desigur.

Lehet hogy nem is császárfa hanem impeátorfa?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron