Vadnövények gyűjtése Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2017.10.16. 19:12  Hozzászólás  Válasz edit (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Majd elkezdem belőni a környező lelőhelyeket az erdőkben. Egy-két gyorsan növő ehető bokrot már kinéztünk, csak hát hová tegyem a csemetétek? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.10.16. 12:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Én se itthon szedem jó részét, bár a házunkkal szemben jórészt préri van. Műveletlen, max kaszalt, akácosokkal tarkított parcellák. Itt gombázni, bodzát, csalánt szedni azért szoktam. A többit Erdélyben. Évente pár alkalommal megyünk, nyáron 2 hétre, máskor pár napra.
 


  2017.10.15. 20:59  Hozzászólás  Válasz edit (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Én nem is tudom hirtelen hol keressem, mindenhol szántóföld van, ott meg permeteznek. Pedig jó lenne egyet sétálni, és összeszedni mindent.
Pedig el kéne kezdenem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.10.15. 20:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Hát ez alap. Gyűjtök cickafarkat, orbáncfüvet, kakukkfüvet, szurokfüvet, meg ami szembejön és ismerem. Gombát. Csipkebogyót, kökényt, bodzát. Ez utóbbiból én csak virágot. Erdei málnát, szedret, áfonyát. Mogyorót, ha éppen akkor érik amikor ott járok. Hirtelen csak ennyi jut eszembe.
 


  2017.10.15. 19:12  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.01. 17:14  Hozzászólás
  •   9   


---
 
Én a vadkörtét szedem le és nagyon finom vadkörte pálinka készül belőle. Csak sajnos kevés. Idén valami hülye ritkította az erdőnek azt a részét és kivágta a körtefákat.
 


  2016.12.01. 17:13  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Megnyílt a sütő-főző-tartósító részleg, én személy szerint kíváncsi lennék ezekre az almás dolgokra :D
http://terra-kert.hu/viewforum.php?f=220
Szerencsétek van, errefelé sok minden ehető nem nő vadon.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.01. 15:35  Hozzászólás
  •   7   


---
 
Mi is szoktunk ezt azt gyűjteni. Főleg szedret mert rengeteg van és lekvárt főzünk belőle.
Almából meg szószt vagy lekvárt. Ezeket senki de senki nem gyűjti be ott rohad el a fa alatt vagy a bokron.
Plusz minden évben kipróbálunk valami új ehető vadnővényt.
Ja meg gombászunk ha éppen úgy alakul.
 




  2014.09.24. 08:12  Hozzászólás
  •   5   


---
 
Adok két linket gomba-gasztronómia témában:
http://kozosgomba.blogspot.hu/
http://habolondneszeddle.blogspot.hu/

Az egyikbe részt is vettem, a másik meg egy kedves ismerősömé.
Úgyhogy ez reklám volt... :)))
 


  2014.09.19. 16:22  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk itt most elég szárazság volt mielőtt elutaztam, gombát már rég nem láttam. De Németországban valami hihetetlen gombabőség van, kaszálni lehetne, és senki sem szedi. Bár a férjem látott egy családot kosárral az erdőbe menni, úgyhogy lehet, hogy mégis.
Úgyhogy a kirándulások mellékeseként gombát is szedtünk. Találtam vargányát, csodás kemény fejeket, mint a nagykönyvben, semmi kukac! Rögtön tepsibe került, elfért a csirkecombok mellett.
Volt rengeteg barna tinóru, ezekből a fiatalok-kukacmentesek szárított gombaként végezték. Volt rizike, igaz csak lucfenyvesi, ez nagyon kukacos volt, csak egy üvegnyi savanyított gomba lett belőle, a többi komposzt. És voltak őzlábak is, de abból nem lett semmi. És persze volt sok-sok másféle gomba is.

Egyébként ott van áfonya is, de nem szedik, nem szednek semmi vadnövényt mert félnek valami rókaféregtől ami az agyba megy. Én itt még nem hallottam ilyesmit.
 


  2014.09.17. 20:52  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.07. 20:18  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
GombÁSZ, második rész:
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/_gombasz_nyugat
Jók a receptek is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.02. 13:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Én szoktam vadnövényeket gyűjteni :)
Gombát. Itthon is és Erdélyben is. Ott több sikerrel... Amit nem használok fel rögtön, azt aszalom, esetleg befőzöm vagy savanyítom.
Erdei málna - málnalekvár
Galagonya - galagonyalekvár (ez még csak terv) vagy szárított galagonya
Kökény - lekvár vagy szárított kökény
Csipkebogyó - lekvár vagy szárított
Bodzavirág - szárítva vagy italnak
Kakukkfű - fűszernek vagy teának. Nálam nem marad meg a kertben, marad a vad
Szurokfű - fűszer
Cickafark - tea
Csalán - tea
Orbáncfű - tea
Vadsóska - sóskamártás töltikéhez
Áfonya - levelestől teának, a gyümölcs lekvárnak. De ezt inkább csak csemegézni szedem magam, szaporátlan, a nagy tömeget veszem.
Mogyoró

Most hirtelen ennyi jut eszembe.
 


  2014.08.31. 19:39  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Ahhogy hozzátartozik a kertészkedéshez a megtermett javak felhasználása, annyira kevésbé áll messze a vadnövények gyűjtése.
Gombát otthon is termeszthetünk, néhol saját magától is megterem.
Íme egy gombász blog, gondoltam megosztom, recepteket is közölni fog a szerző. Remélem gyakran fog írni! :D
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/gombasz
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég