Fűtés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2014.10.24. 22:54  Hozzászólás  Válasz tgwh (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


---
 
A lakótér kb. 80 nm, viszont 3 m a belmagasság. Az oldala vályog, fölül saralás + 10cm üveggyapot utólagosan leterítve és jó nyílászárók.
 


  2014.10.24. 22:47  Hozzászólás  Válasz CAMROM (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Kicsit lehet a ház, és jól szigetelt :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.24. 22:46  Hozzászólás
  •   34   


---
 
Helló,
Nekem egy tél kb. 60000 Ft áram inverteres klímával és kb. 40000 Ft fa egy vegyes kazánnal, annyira ezt nem sokallom.
 


  2014.10.20. 21:00  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Iskolákat fűtöttek vele. Persze szigetelést minek, inkább kifűtik az utcát :D
Képesek voltak úgy megcsinálni a szoc lakásokat meg a rendelőket, hogy a kb. 80 méterrel arrébb lévő kazánház fűti ki őket :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 20:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

rendszer admin
 
Én már egyszer láttam bankjegy-téglát. :)
Állítólag piszok jól ég, mint az igazi német-brikett.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.20. 20:44  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Én arra gondoltam, hogy le kéne darálni a papírt, összekeverni fűrészporral, és beletölteni valamibe, hátha jó lenne gyújtósnak. Netán még préselni, de ahhoz már komolyabb gép kell :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 19:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   


---
 
Én is szoktam venni, de elenyésző mennyiségben amit estre ráteszek. Pont azért kérdeztem nem-e drága csak azzal fűteni. Felénk 65-től kezdődik kilója.
 


  2014.10.20. 17:51  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

rendszer admin
 
Bármivel fűtesz, környezetfüggő.
Egyik helyen ez a jobb (olcsóbb) megoldás, a másik helyen meg egy másik fűtési szisztéma.
Függ a lakás hőszigetelésétől, a fűtött légköbmétertől, a rendszer megoldásától, lehetőségeitől, stb, stb.
Meg attól is, hogy a lakásba mekkora hőmérséklet az igény. A szomszédoméknál 18°C - 20°C-nál soha nincs melegebb télen a lakásba.
Nálunk 20°C - 22°C van a lakásba átlagba.
De ahol gyerek van, főleg ha még pici, ez túl hideg, ott kell legalább a 22°C - 24°C .

Egy raklap fabrikett (1 tonna - 50 zsák/20 kg) 45e - 50e .- Ft kiszállítással. Amíg nincs hidegebb 10°C-nál napközbe, ez másfél - két hónapig elég.
Ha ennél hidegebb van, egy hónap.
Ha nagyon hideg van, kemény mínuszok, napközbe nyomatom, este meg átkapcsolok a cirkóra, éjszaka nincs kedvem kimászkálni a hidegbe a kazánhoz.
Reggel megrakom, ha már jó parázs van, átkapcsolom. Nyomja is a meleget hamarabb, mivel a rendszer nem hűlt le a cirkó miatt.

Én Gödöllőről hozatom az Unibrikettől (megnézheted a neten), nekem az van közel, de ahogy néztem, eléggé szétszórt árak vannak az ország különböző részén.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.20. 17:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
gergerg írta:Lementem, kinyitottam a kazán ajtaját, és


Azóta vagy kopasz :D :D :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 17:20  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Az a kérdés, mennyiért jutsz hozzá. Ha azt nézed, minimális a munka vele, akkor megérheti. Számold ki, mennyit dolgozol a fával.
Nekem viszonylag nagy az égéstere a kazánnak, próbáltam több féle brikettet is. (egy időben nagyon bele voltam bolondulva, az indexre is ezért regisztráltam, az első évben szinte csak a brikettálógép házilag topikba írtam)
Nekem a szalmabrikett jött be a legjobban. 3 db-ot tettem a kazánba, én is úgy láttam hogy kevés lesz. Meggyujtottam, és feljöttem. Kb 10 perccel később megfogtam a csövet, és majdnem megégetett. Lementem, kinyitottam a kazán ajtaját, és a túztér teljes alapterületén, egy egységes, kb 15cm vastag izzó hab szerű valamit láttam. Viszont csak úgy érte volna meg, ha egyenesen a gyártótól rendelek, de egy kamionnyi elég sok pénz. Össze kellett volna valamelyik szomszéddal fogni, de az ugye mostanság nem divat.
 


  2014.10.20. 17:11  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Én próbáltam, elveszett az a kis bizé a viszonylag nagy tűztérben... viszont a fához meg kics a tűztér :D
Modern kazánnal és adagolóval, puffertartállyal, no meg normálisan szigetelt házzal megérheti, de szerintem inkább kandallókba való.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.10.20. 16:19  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Mi nem olajzunk, az újsággal is eléggé szürkés-barnás füst megy vagy negyed óráig :D

Kimentem a kert végébe egyet hasogatni! :D vittem a nedvességmérőt, kívül már gyakorlatilag nyáron jó volt a tüzifa, belül most mértem maximum 27%-ot. Érdekes, valamelyik 20% alatt is volt belül, függetlenül attól, mekkora darab fa, kapott-e esőt vagy sem, melyik oldalról bányásztam ki, illetve a széléről vettem-e, vagy benyúlkáltam érte a közepére! :)
Minden esetre +200 ezer kezdőtőkém nem lesz arra, hogy luxus módon két évig szárítsam a tüzifát, ezzel a 27%-kal már elégedett vagyok, tavasszal meg nyáron hasogattunk egy-egy adagot.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 15:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

rendszer admin
 
Nem próbáltam még, csak olvastam, de állítólag a felülről való begyújtás sokkal hatékonyabb, de annak is megvan a technikája, mert nem mindegy, hogy csinálod.

Én tégla fabrikettel fűtök a kazánba, nekem nagyon bejött.
Kirakom vagy 3/4-ig az égőteret szépen a téglákkal, középen hagyok egy lyukat.
Van otthon fáklya-olajam, abba belemártok két puhafából (lécből) hasított gyújtóst, azt berakom alulra.
Rászórok egy marék gyújtóst, faforgácsot, stb, és ráteszek egy tégla fabrikettet.
Alul a hamutérbe betolok egy összegyűrt papírt, meggyújtom, oszt' annyi. ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.20. 15:27  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Életemben először felülről gyújtottam be a kazánba. Hogy én eddig miket le nem szenvedtem! :D sokkal egyszerűbb.
Most már csak egy kört kell családon belül futni: kartonpapírral folyamtosan tömködni, így gyorsan megfordul a víz. Oké, de jó-e ez? :D fával max később lesz meleg, legtöbbször elég az is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.28. 09:45  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Mi nem rég tértünk át őrlángos kazánról (kinyiffant) kondenzációsra, ahol őrláng sincs persze. Nem tudom mennyivel fogyasztunk kevesebbet, mert többnyire fával fűtünk, de abban biztos vagyok, hogy amennyivel kevesebbet fogyaszt évente annyit elkérnek az éves karbantartásért. Főleg nálunk, ahol alig van gázszámla.
 


  2014.09.27. 23:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

rendszer admin
 
Én nem vagyok benne biztos, de ez is környezetfüggő.
Ennek ellenére hosszú távon a gáznál az az őrláng is amilyen kicsinek tűnik, elképesztő mennyiséget tud fogyasztani. :B
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.27. 22:11  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
gergerg jobban tudja, de szerintem a gáz olcsóbb, mint a villany.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.27. 17:22  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
_Azért nekem havi 30-50 kilowattal csökkent a z áramfogyasztásom amikor kihúztuk a konnektorból a villanyboylert. Ezt azért tehettük meg, mert 5 helyett ketten maradtunk, nyugodtan tudjuk nélkülözni a kisfürdőszobában a melegvizet. Ha a legkisebb családostól hazalátogat még újra üzemel..
 


  2014.09.27. 17:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


---
 
A villanybojler jó választás, ha nem akarsz gázzal szórakozni. Nagyon kényelmes megoldás. A miénk egy matuzsálem korú hajdu, de a mai napig hibátlan. Vízkőteleníteni kell meg olyankor egy új tömítés bele és ennyi.
 


  2014.09.26. 19:31  Hozzászólás  Válasz beetee (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Eddig jutottam én is a józan parasztival :D olyan matolcsimese nincs, egy tizedesjeggyel nyugodatan el lehet jobbra tolni szerintem :D bár az úgy meg kicsit sok :D max a frissebb, amiből marad meg a köv. idényre.
Nem vonltam ki a kisfejszémmel, nem értem rá. Max holnap délelőtt, megfogadtam, vasárnap nem dolgozom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.26. 07:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


---
 
Kíváncsi leszek... a külsőn mért érték semmit nem számít.
 


  2014.09.25. 19:15  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Vettem Aldi-s nedvességmérőt, utolsó darab, elég sokat vaciláltam, kell-e ez nekem :D holnap megyek hasogatni, a külső felük a nyáron száradtaknak 7,6-8,4% körül van.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.03. 11:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Ausztriában meg olajjal fűtenek...

Bizony bizony - én is elámultam, amikor lányom német apósa pár éve büszkén mutatta az új fatüzeléses kazánját amibe ölfákat lehet pakolni, és kiderült, hogy egészen addig olajkazánjuk volt, mint arrafelé mindenkinek.
 


  2014.09.02. 21:02  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Ha ugyan annyit fizetsz ki, akkor mindegy hogy havonta fizeted, vagy össze kell spórolnod.

Ausztriában meg olajjal fűtenek... hát majd leesett az állam, van még ilyen...

Most azon gondolkodom, hogy nyáron miből legyen melegvíz, villanybojler? Télen fűtöm úgyis a pufit, ha lesz :D na mindegy, valahogy csak megoldjuk. Idén ha minden jól megy, kis vegyes, kis kémény kombó lesz :D ahogy néztem, a legolcsóbb nem is a kéménybélés, hanem kb. 2-3 százezer maximum a külső saválló fémkémény.

Mekkor a ,,másfél normál régi tégla'' széles kémény? Van egy tippem, hogy a vegyeshez kevés...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.02. 20:57  Hozzászólás  Válasz kisveréb (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
:-) Az a levegő összenyomásos elvileg neked is van. A hűtőszekrény. Ugyanazon az elven működik.
 


  2014.09.02. 20:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk tavaly tavasszal kellett nagyon hirtelen gázkazánt (+kéményt) cserélni, az se kis pénz. Egy csomó terv, engedély stb kellett hozzá, egyik se volt meg 10ezer alatt. És még jó, hogy nem gázzal fűtünk alapból és van egy nem használt villanyboylerünk mert megfagytunk volna addig amíg minden elkészült. Így is kész lett még mielőtt minden papír klappolt volna.
Igazából a vízteres cserépkályhát akartuk vízteres kandallóra cserélni mert az hatékonyabb, és a káylha kátrányosodott. Eközben múlt ki a gázkazánunk, így a mester kéznél volt, mert vele tárgyaltunk a lehetőségekről, vele vettük át a puffertémát is. És ő egy hozzáértő, tisztességes, segítőkész mester volt.
Legkisebb lányoméknál Németországban - ott nincs így elterjedve a gáz - valami fura levegőösszenyomással működő elektromos kazán van. De van pár napkollektor is a házon és a pincében egy óriási puffer. Ha nem melegszik fel eléggé a puffer a napkollektortól, akkor működik a másik módszer. A melegvíz egy - ebben a pufferben elhelyezett - csőspirálból jön. De van a nappalijukban egy fémkandalló is, ott fával fűtenek.
 


  2014.09.02. 20:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
A ház fűtött részének az alapterülete 110 m2. A Szigetelés 10cm a falakon, az ablakok 1.0 w/m2 K értékűek.
A gázzal más gondok is vannak. Hogy minden hónapban fizetned kell. A fa árát úgy spórolom össze ahogy akarom, de én már júniusban tudom, hogy egy évig nem fagyok meg, akármi is történjen. A gáz bevezetése, egy rendes kazán, egy kémény többe kerül mint egy jó szigetelés.
 


  2014.09.02. 20:25  Hozzászólás  Válasz tgwh (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Villanyboyler drága! Nekem nagyon lecsökkent a havi áramfogyasztásom amikor kikapcsoltuk - másik nagy csökkentő a fagyasztóláda tönkremenetele volt. De amíg nagy volt a család kellett, hogy ott is legyen melegvíz.
Gázból tavasztól őszig főzésre (naponta főzök, a sütő villany, kombitűzhely) és melegvízre kb 50 köbméter gáz megy el. Persze idén még nem néztem mennyi, ez tavalyi adat.
 


  2014.09.02. 16:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
6 köbméter az nagyon kevés, hány négyzetméter a ház, ill. hogy van szigetelve?
Na látod nekem bajos lenne, én fél hatkor kelek, jobb esetben, és hat előtt - jobb esetben - megyek el itthonról :D
Pufi + melegvíz tényleg jó lenne, és úgy, hogy nincs bevezetve a gáz, úgy kb. a gáz bevezetésének árán feltehetnél egy-két napkollektort. Megérné. Nekem - jobb esetben, ha összejön - rosszabb lenne, mert a pufi meg a fürdő között lenne egy szoba meg egy kamra. A gáz ára sem vészes, ha már be van vezetve, főleg ha csak főzöl meg melegvizet csinálsz vele.
Kicsit off, de gáz,- vagy villanybojler a jobb? A konyhát kombi tűzhellyel kívánjuk fűteni :D a villanyszámlát nem tudom mennyivel dobná meg, de sütőben jobb a kombi. Ha szeret valaki süteményt sütni, akkor a konyhára nem is kell radiátor :D
Én mindig úgy számolok, hogy max 12 erdei köbméter, de 8 biztos - nagy, szigeteletlen szülői ház -, de mindig van valami, ami miatt nem lehet korrektül mérni, pl. hulladékfa, tönkrement diófa, stb...

Az a durva, hogy olyannyira felhalmoztuk a gyújtóst, hogy ami megmaradt, azt kiegészítve a tavaly előttivel kb. 3-4 évre elég volt egy évnyi kerti hulladék :D
Azt mondják, ha magad fűrészelsz, sok energia kárbamegy, mert a forgács sokkal kevesebb meleget ad. Az autószerelő pl. olajos forgáccsal gyújt be, nem tudom meddig fogja díjazni a kazánja, de csak csínyján bánik a mennyiséggel :D
Másik érdekes dolog, nagyanyám mondja mindig, hogy akikkel együtt építkeztek, azoknak már rég szétégett a kazánja, mert minden szirszart elégettek. Lehet jobban jártak, és bőven behozták már az új kazán árát a jobb hatásfokkal...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.02. 15:46  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Én fával fűtök, vegyes tüzelésű kazánnal. A gáz be sincs vezetve, és egy kicsit sem bánom, ablakon kidobott pénz lett volna, nem is kevés. Igazából, az a meglátásom, sokkal fontosabb hogy milyen a ház hőszigetelő képessége. A szigetelés előtt 110 mázsa hasított fát tüzeltem el. Ha akkor valaki megkérdez engem, és valakit, akinek olyan háza van mint most nekem de ő gázzal fűt, akkor valószinű azt mondhatnánk, gázzal olcsóbb fűteni. Viszont a ház mostani állapotában elég 6 m3 gallyfa egy évre. Sőt, a tavalyiból, mivel nem volt hideg, kb 1 m3 meg is maradt. A fa fűtés igazából annak való, akinek mindig van valaki otthon a családból. Én télen hajnalban, ébredés után egyből begyújtok 4:30-kor. 6:30-kor megyek el itthonról, előtte még jól megrakom. A feleségem 8 óra körül megint rak rá, majd úgy hagyja kialudni, mert nagyon meleg lenne bent. Este mikor hazaérek, vacsora után megint begyújtok, és kétszer rakunk rá. Jó lenne beépíteni egy 2-3m3-es puffert, akkor elég lenne egyszer begyújtani. Igazából 2 éves tervem, hogy megcsináljam egy hőcserélővel hogy a melegvizet is a kazán csinálja, de egyenlőre még mindig csak terv. Pedig jó lenne, mert estére így is mindig eljutunk oda, hogy minden fal telítődik, és 3-4 fokkal is több van a lakásban mint kéne, néha még többel is, szóval nem vennénk észre, hogy a melegvizet is megcsináltuk.
 


  2014.09.01. 17:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk van gázkazán (ez készíti a melegvizet is) és egy vízteres cserépkályha, ami fatüzelésű kazánként működik. Amióta én napközben itthon vagyok, túlsúlyba került a fafűtés, korábban csak hét végén tudtuk üzemeltetni. Gázt mostanában nagyon keveset fogyasztunk.
Körbejártuk a puffertartály kérdését, de nem lehet a lakásban helyet találni neki. A garázs pedig messze van ahhoz, hogy megérje.
Amióta kertes házban lakunk, 19-20 fokot tartottunk. Mostanában már kicsit magasabb hőmérsékletre álltunk át, fával könnyebb felfűteni a házat 21-22 fokra.
Amíg nagy volt a család, üzemelt egy villanyboyler is, ami a kisfürdőszobát és a konyhát látta el melegvízzel, de ez most ki van kapcsolva. Így a konyhában sincs melegvizem, ha kézzel kell mosogatni vízforralóval melegítem. Történt egy kísérlet a konyhai melegvíz megoldására, de az a kontár vízszerelő miatt csúfos véget ért. (nyomás alá kötött olyan vízmelegítőt, amit nem lett volna szabad) Ha nem vagyok épp a konyhában, ne adj Isten épp el vagyunk utazva amikor a baj történt, milliós kárunk lehetett volna.
 


  2014.09.01. 15:08  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Akkor az öregben meg Misiben bízhatunk, hogy vezetést szerez a vegyesfűtés :)
Persze városba kicsit nehéz a gázon kívül mást találni. De pl. az osztrákoknak van biomassza távfűtésük is.

Hőmérsékletileg ki hogy érzi jól magát? :D fagyosoknak a gáz megint csak fájhat :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.01. 15:03  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk a gáz több száz liter vizet felfűt kb. 37-38 fokra. Ezt keringetjük a padlófűtésben. Mivel nem melegebb a víz, nem kell hőcserélő. A keringetés úgy van megoldva, hogy kb. 15 percig megy, ha szükség van rá, és 10-15 percig áll. A szakaszos keringetés egyenletesebb hőmérsékletet biztosít. A gáz csak akkor kapcsol be, ha megy a szivattyú, és alacsonyabb a beállítottnál a víz hőmérséklete.

20 éve működik, eddig nem volt komoly problémánk.
 


  2014.09.01. 14:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Igen, ez lenne az egyik lényeg.
A másik, hogy hála kurmányunknak, nagyon közel került egymáshoz a gáz és a fa ára, sokan havi pár zer forintért nem szenvednek a fával. Most az megint más tészta, hogy máshol vagy máskor meg fogjuk fizetni az olcsó gáz árát...
Régi kazánnal a csodafabrikett sem olyan jó ám.

A módszerrel csak az a baj, hogy gázból nagyon sok megy el a ki-be kapcsolgatásra. Még kisebb lenne a gázszámla, ha egy pár köbméteres puffertartályt fűtene.

Olvastam egy nekem teljesen új módszert is, miszerint egy nap kétszer-háromszor gyújtasz be a vegyesbe. Nálunk mindig volt bent tűz, meg hát kellett neki egy-másfél óra, mire elindult a szivattyú :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.01. 01:10  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

rendszer admin
 
Véleményem szerint ezt egyszerűen nem lehet kijelenteni, megállapítani.
A fűtés szinte családi házanként környezetfüggő.
    Sokat számít a ház felépítése, állaga, a falak hőtartása.
    Lényeges szempont a befűtött légköbméter,
    Nagyon lényeges, hogy az hány fokra van felfűtve.
    Lényeges kérdés, hogy napközbe van-e otthon valaki, aki foglalkozik a fűtéssel (például vegyes kazán).
    Lényeges kérdés lehet az is, hogy napközbe van-e otthon valaki, aki miatt fűteni kell.
    stb, stb.

A gázfűtésnek (főleg a régi építésűeknél) az egyik hátránya, hogy amikor eléri a kellő hőfokot, nem csak a gáz kapcsol le, hanem a rendszer keringetése is.
A csövekben, radiátorokban a víz sokkal hamarabb, és jelentősen lehűl, mint ahogy a helység hőmérséklete.
Amikor meg újra bekapcsol, először a rendszerben lévő folyadékot kell felmelegíteni, hogy az aztán a radiátorokon keresztül kellő hőt adjon le a helység befűtésére. Ez jelentősen megnöveli a gázfogyasztást.

Téli fűtésre nálunk már nagyon rég óta gázcirkó van. Régen nem számított ennyire, mert jelentősen olcsóbb volt a gáz, de az utóbbi jó pár évben már felváltva fűtünk a vegyes kazánba, és a cirkóval, mindkettő ugyanarra a rendszerre van kötve. Napközben fabrikettel fűtött vegyes kazán üzemel, este, amikor leégett, két szelep átkapcsolásával, és a cirkó bekapcsolásával a rendszer már a cirkóra van átkapcsolva, így amíg éjjel alszik a család, ha lehűl a lakás, bekapcsol, és felmelegíti. Ezzel a módszerrel a 24 órából csak cca. 8 - 10 órát van bekapcsolva a gázcirkó. Olyan mértékben csökkent a gázszámla ezzel a megoldással, hogy a gáz, és a fabrikett árának összessége is jelentős különbséget mutat azzal szemben, mintha csak gázzal fűtenénk.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.31. 23:52  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Indítsuk útjára a szokásos jól átbeszélhető témát, ki mivel fűt, mi az olcsóbb, gáz vagy fa? :D
Ki tüzeli el a legtöbbet a konyhakertből? :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron