meztelen csigák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2014.11.03. 19:59  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
De nagy területeket hogy lehet kezelni a csigaölővel ,vagy mibe kerül ,menyi időnként kell ismételni. Ezen kérdések merültek fel bennem úgy hirtelen ! Az én kertem 73m hosszú és 18m széles ,a másik kertem 30széles 70m hosszú. Ezek nem kis területek. Több ismerősömnek ettől nagyobb kertjei is vannak vagy épp hobbi telek amik negyed fél hektárokat is elérik.
 


  2014.11.01. 16:54  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Kinyírja persze, de a házas csigák is tövig leeszik a zsenge növényeket. Nálunk több van, mint meztelen, bár csak egy út választ el a kiserdőtől, ahol a spanyol csigák tömegével vannak. Szerencsére én még nem láttam belőlük nálunk egyet sem. Az aprók, és a nagy szürkefoltosak vannak. Ez utóbbiakat is 40-es éveimben láttam először, nyilván új betelepülő az is.
Mindenesetre a gyönyörűen kikelt spenótsoraimat pár nap alatt eltüntették, mutatóba maradt pár tő, hogy ne gondoljam, hogy csak hallucináltam a teli sor spenótokat.
 


  2014.11.01. 16:33  Hozzászólás  Válasz Totya (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
Létezik gazdaboltokban csigaölő szer, csak az a baj, hogy szerintem a házas csigákat is kinyírja.
 




  2014.10.31. 12:50  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

rendszer admin
 
Egy barátom azt szokta csinálni, hogy arasznyi széles lécet kicsit beáztat, és este csak lazán lerakja a saláták közé.
Délelőtt - napközbe fogja a lécet, és ha vannak meztelen csigák, az aljára fel vannak tapadva.
Nem kell egyenként levadászni őket, este meg kirakja megint a lécet.
2 - 3 ilyen lécet szokott használni olyan helyeken, ahol a csigák gyakrabban előfordulhatnak (uborka, fejes saláta, káposzta, sárgarépa, paradicsom, stb.), ha nem is minden nap, de módszeresen megnézi őket, és ha van csiga, csak letakarítja, majd estefelé benedvesítve ismét kirakja.
Azt mondja, amióta ezt csinálja, egy idő után csak nagy ritkán szokott előfordulni, hogy talál meztelen csigát, és nincs is gondja velük. ;)

;) :D :clap:
Csak egy kis infó:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.31. 10:43  Hozzászólás
  •   4   


---
 
Nálunk is rengeteg volt idén :(
Sok módszert kipróbáltam idén, de győztek sajna ......

- Fahamu vastagon sorba szórva működik, de csak az első esőig.....( talajnak sem túl jó )
- Só működik nem használom (talaj, növények nem "szeretik")
- Olvastam tojáshéját összetörni kiszórni... nem működik sajna (Cáfolva)
- Olvastam hogy rozsdamentes acél (esetleg kór lemez) merőlegesen leszúrva, elvileg nem tud rajta felmászni.....nem működik, merőlegesen lazán kimásztak....(Cáfolva)
- Olvastam hogy egérragacs ilyen ragacs öv megállítja....nem működik...lazán átmászik rajta (Cáfolva)
- Gondoltam a vízen már csak nem jön át, csinálok vizes árkot a kert köré, mint régen a váraknál :D
Hát ez sem működik, a víz alatt lazán átmászott ...sőt egy vödörbe tettem hugarocellt középre, és félig töltöttem vízzel, csiga a hungarocellra és ki a napra...és vártam mi történik.....(vároakozás A, kimászik B, megsül) és C lett.....elbújt a víz alá a hungarocellon...na ezen megdöbbentem, több órán keresztül a víz alatt volt...... :o

Na itt adtam fel..... :S
egyetlen hatásos módszer maradt, csaináltam éles szúros tüskét acélból és erre szúrom fel őket és így szedem össze őket, kedvencük a paradicsom és büdöske, ez ahol volt szinte 99% hogy alatta vagy rajta voltak, és addig még ez volt mást nem ettek :)
bárkinek van jó ötlete vevő vagyok rá, sajna én kifogytam :D
 




  2014.10.25. 19:03  Hozzászólás  Válasz emendasajt (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Eszt már én is javasoltam, :wave: de aszt mondják drága állat és kevés van belőle !
 


  2014.10.24. 18:34  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Nálunk szerencsére nincsen egy sem, de pár száz méterre tőlünk az utca elején megy a harc ellenük.
Még egyszer régebben, a tv-ben hallottam, hogy az indiai futókacsa jó megoldás lehet. Be kell szerezni néhányat, és a probléma rövidesen meg fog oldódni.
 


  2014.10.24. 17:16  Hozzászólás
  •   0   


---
 
A meztelen barna csigákkal mit lehet kezdeni hogyan óvjuk a kertünket ettől a seregtől? Minden megoldás érdekel. Hisz őrült iramban közeledik felém is ,csak a Tisza állja útjukat egyenlőre de idő kérdése mikor jelenik meg nálunk is . Sok fórum ismerős már harcol velük kisebb nagyobb sikerrel ,bár vesztésre állnak sokan.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég