Vakond Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2021.05.31. 19:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

---
 
Én is mindig szkeptikus voltam a különböző ajánlásokkal, de... aradi szomszédom idei és tavalyi füvesítését is rendesen megdolgozta a vakond. Vettek a Dedeman-ból vakondriasztó hatással rendelkező gyeptrágyát: már előre hallottam a vakondok röhögését, de érdekes módon a kiszórás óta nem jelentkeztek, aminek kb. egy hónapja. Ennek ellenére én továbbra sem hiszek ebben és inkább a véletlennek tulajdonítom, hogy nyugton vannak (egyelőre). Ha gondolod, linkelhetem a cuccot, mert itthon is kapható, de a hátam nem tartom érte... :)
 


  2021.05.31. 17:40  Hozzászólás
  •   18   


---
 
Végül is van egy közel 100 %-os megoldás, közreadom, bár nem minden eleme tetszetős nekem sem....

Kell hozzá egy ásó, egy ráérő nyugdíjas, egy kényelmes szék és 6 üveg sör.
Ha már van több túrás a területünkön, tehát birtokon belül a vakond,
ráérő nyugdíjast székben közel ültetjük, és biztosítunk számára innivalónak 6 üveg sört.
10-12 órás intervallumon belül amikor kapar a vakond, alkalmas pillanatban az ásóval
nyugdíjas egy gyors mozdulattal kifordítja, a következő mozdulattal gyors csapást mér rá.
 


  2021.05.31. 09:10  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

rendszer admin
 
Igen csak jó régi ez a téma, de most megpróbálom kicsit frissíteni.

Van valakinek érdemleges tapasztalata, esetleg némi sikere a vakonddal kapcsolatban?

Évek óta nem volt a környéken vakond!
Most viszont egy jó hete már vagy 4 szomszédom kertjét is össze tornyozta, közötte a miénket is.
Eddig nem zavart annyira, de már célba vette a 70-80 m2 pázsitot is, ahol a kisgyerekek szoktak játszani.
Ez viszont már nagyon bosszant! :remulet:
Van vagy 600 ezer féle vakondriasztó megoldás, de a túlnyomó többség mindegyikre azt mondja, hogy nem ér semmit.
Nekem meg nem sok kedvem van (anyagilag sem) mindegyiket végig próbálgatni. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.06.02. 08:51  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

---
 
Az ausztrál vakond! :-D

[url]https://www.google.com.au/search?q=wombat&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=AmBtVYm6N9Xr8AWZuoDwBQ&ved=0CIEBEIke&biw=1344&bih=685[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.05.01. 19:40  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.03.10. 22:21  Hozzászólás  Válasz Kenderice (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Nem. Nem bírja a földet, kb. három éve van a komposztálóban, az alja már kezd szétjönni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.10. 22:05  Hozzászólás
  •   12   


---
 
Üdv mindenkinek!

Emelt ágyást fogok készíteni és szeretnék az aljára tenni vakondhálót.
Itt nálunk a kertészeti üzletben lehet kapni, 260.-Ft métere.
Eszembe jutott, hogy a ház szigeteléséből megmaradt nekem egy tekercs üvegszövet háló.
Szerintetek ez is alkalmas lenne a vakondok ellen?
 


  2014.11.14. 23:09  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Ez azért elég drasztikus. DE aki szép kertet akar, az fizessen érte. Vakondháló mindenhová, ha nem tud feljönni, akkor nem lesz vakondtúrás.
A szíg zűd gyöphöz meg amúgy is öntözés dukál, meg törődés :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 18:46  Hozzászólás
  •   10   


---
 
Egy baj van vele ,ha valaki szép kertet akar szép fűvel abból nem lesz semmi ha egy vakond beköltözik ! Megszabadulni egyébként szénsavval lehet tőlük csak sok kell belőle ,amit a járatokba kell tölteni és befedni földel . Minél több járatot meg kell tölteni ezzel a nehéz gázzal ,ebben megfullad .
 


  2014.11.10. 15:05  Hozzászólás  Válasz TomiEXC (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Hát pont azért megy oda, minél régebb óta van fű, annál jobban visszanyeri a tápanyagtartalmát a talaj, tehát megtelik élettel. Meg vakonddal :D
Inkább a fűre menjen, mint a zöldségeket túrja ki :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.10. 13:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


*
 
Igen itt is a fűre megy! :-D
 


  2014.11.10. 13:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


*
 
Semmi sincs a kertben csak fű, szóval nincs miért idejönnie. Túrkál bolond módra azt ennyi, na majd egyszer talán kifordítom ásóval amikor felfelé araszol. :-) Köszi!
 


  2014.11.09. 20:57  Hozzászólás  Válasz andras (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Gondolom azt nem szeretik egyesek, hogy a veteményesből nyomja ki a növényeket. Érdekes módon nálunk csak a füves részen vagy a földutakon túr :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 20:32  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

---
 
Úgy tudom a vakond hasznos állat, megeszi a pajorokat, férgeket, lótetűt stb. Igaz kicsi felfordulást is okoz, meg a gilisztát is megkóstolja, de ennek ellenére kedves állatka. Én jól megvagyok velük. Ha virágföldet készítek, vagy be akarom iszapolni a gyökereket, szívesen gyűjtöm a földet a túrásaiból. :thumbup:
 


  2014.11.09. 19:18  Hozzászólás  Válasz Lactarius (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Valakinél meg egyenesen vonzza a vakondokat :D
Emelt ágyás alá lehet tenni vakondhálót, az segít. De nagy mennyiségben az sem egyszerű.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 18:33  Hozzászólás  Válasz TomiEXC (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Van napelemes vakondriasztó, a hangját nem szeretik, apámnak bevált. A másik lehetőség, hogy földet cserélsz velem (kemény agyag), na jó ez csak vicc volt.
 


  2014.11.09. 14:17  Hozzászólás  Válasz TomiEXC (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
A kazánról írtam odaát, ha van kérdésed inkább itt kérdezz, mert ott nem biztos hogy megtalálom.

viewtopic.php?f=36&t=192
 


  2014.11.09. 14:11  Hozzászólás  Válasz TomiEXC (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem sehogy. Majd elmegy magától. A vakond vadászni jár hozzád, ha elfogy az elesége, továbbáll. Nálam évek óta nincs egy sem, viszont a szomszéd tele van vele. Talán összefüggésben van azzal, hogy az emésztőjét oda szivattyúzza. A szennyvíz valószinű valami férgek szaporodásával jár, és azokat eszi. Ez a vakond bosszúja helyettem.
Vannak mindenféle trükkök, de én még egyet sem olvastam ami bevált volna. De hátha... Vagyunk egy páran, lehet hogy valakinek van használható ötlete.
 


  2014.11.09. 13:43  Hozzászólás
  •   0   


*
 
Sziasztok! :wave:

Új felhasználóként lenne is egy problémám mégpedig egy gonosz kis jószág a vakond. Esetleg tudtok ellene valami egyszerű tanácsot adni,hogy mi módon tudom elpaterolni a kertünkből?

Előre is köszönöm a választ! :thumbup:
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég