Gyümölcsészet Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2017.01.16. 18:22  Hozzászólás  Válasz Alibá (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   


---
 
Köszönöm Ali-bá. Pomázon kertészkedem, elég messzire tőled. De mint írtam, már megoldódott az aluminium-szalag.
 


  2017.01.16. 18:20  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


---
 
Köszönöm az ajánlatod. Már egy bádogostól kaptam vagy 3 méter hosszú aluszalagot. Ez nekem már meoldja a hátralévő gondjaimat. Nelkem csak Orangred kajszim és egy Jojo szilvám van amelyek rezisztensek sharka vírusra. Tudom, hogy te gyűjtöd az ellenállókat. Ezekből tudok küldeni akalomadtán.
 


  2017.01.15. 22:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Én is /többek között/, de a harmadik szalag után elkezdett szorulni. :O Nem birom tovább forgatni. :thumbdown:
 




  2017.01.15. 21:07  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
És ehhez mit szólnátok? Tescóba szokott vellanyos is lenni nem is drágán. Gyorsabb lenne mint a beütő és még csicsásra is lehetne a táblát csinálni, akár műanyagból is.
https://hobbyrendeles.hu/termek.1254.gravirozo_toll
 


  2017.01.15. 20:33  Hozzászólás  Válasz Jani71 (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
Bár ez se tíz forint éppen, de ha már a módszereket taglaljuk, akkor akár egy ilyen  is be jöhet a képbe.
A már említett kapcsolós vagy esetleg ragasztós módszerrel.
 


  2017.01.15. 20:27  Hozzászólás  Válasz alex (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


---
 
Én nem adnék érte pénzt.
Miután a kínai műanyag szalagok  csak ideig-óráig jók, mert arra meg filccel írtam - alkoholos festékessel - lassan lekopik, nem a legjobb, bár nem tudom, esetleg a beütővel ennél is lehetne próbálkozni, nincs tapasztalatom. Ezért úgy oldottam meg, hogy gyűjtöttem sörös dobozt, szétvágtam kézi lemezvágó ollóval, és a már említett filccel 'megírtam'.
Ha erről is lekopik a filc (miért ne tenné, de majd kiderül - őszintén szólva elég drága, lehet, hogy nem erőltetem), akkor én is áttérek a beütős módszerre.
És ha már itt tartunk. Alkalmazom az oltással kapcsolatban már kitárgyalt kötözőszalagot  is irattűzővel  .
Régóta nincsenek fenn a fán, az idő eldönti, hogy mennyire jó. Úgy vélem, a gyenge pontja ennek is a filc lesz... :wave:
De ha már van beütő, pusztán játékból akár ennél is kipróbálható.
Millió verziót ki lehet találni... ;)
 


  2017.01.15. 13:47  Hozzászólás  Válasz alex (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Nem látom a térképen, hogy hol laksz?! Ha nem messze viszek neked Alut. Betűbeütőd van? /Kalapács? ;) /
 


  2017.01.15. 10:20  Hozzászólás  Válasz alex (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

---
 
Valamelyik humorista viccelődött a magyar valósággal, még a régi időkben, hogy a magyar ember negyvenezret keres, de nyolcvanezret költ. Alex, mivel a fórumos adatlapod nincs kitöltve, meg a neved se utal rá, én mégis feltételezem, hogy magyar vagy. Akár merre jártam a világban, mindenütt azt tapasztaltam, hogy a magyarok talpraesettek. Ne hogy már elhasalj ilyen piti problémán. Amúgy meg velem is lehet üzletelni. Küldesz nekem oltóvesszőt, én küldök helyette alulapocskákat. Úgy érzem ez egy korrekt ajánlat.Ennél többet nem tudok rajtad segíteni.
 


  2017.01.14. 21:32  Hozzászólás  Válasz alex (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Vékony alumínium lemezt nem olyan nehéz találni, és a flex is viszi, vékony koronggal. De ha van a közeledben ezermester bolt, ott kereshetsz alumínium küszöbsínt, azt már csak darabolni kell.

Vagy rendelhetsz is, 400Ft/méter. 20Ft-ra esik egy darab. Ha jó üzleti érzéked van, veszel egy betü beütőt is, meg több sínt, aztán a fórumozóknak felajánlod hogy elkészíted nekik az általuk megadott nevekkel a táblácskákat 50Ft/darab áron. Nekem megéri azt az 1200-Ft-ot 20 db postával együtt. :-)

http://www.lecfutar.hu/aluminium_kuszobsin_75x2_cm_-t1186
 


  2017.01.14. 17:43  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
Köszönöm. Mostmár csak bádogost kell találnom, meg karos vágót. Kézivel elég nehéz lenne. Kösz
 


  2017.01.14. 08:57  Hozzászólás  Válasz alex (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Jól mondja Alibá. Nekem is maradt alulemez hulladék az építkezés során, a bádogosok után, de nem azt használtam. Mert otthon, nincs karos lemezvágóm, amivel könnyedén és gyorsan lehet dolgozni,csak kis kézi lemezvágóm. A cégnél viszont a lakatosműhelyben van, ezért ott kerestem hulladékot, amiből kb. 10 perc alatt kivágtam vagy 300 darabot, majd oszlopos fúrógépen kifúrtam és készen vittem haza.
 


  2017.01.13. 21:29  Hozzászólás  Válasz alex (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Tetőfedő, csatornakészítő bádogosoknál sok hulladék akad. Ingyen adnak ilyen kis darabokat.
 


  2017.01.13. 20:09  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Hol tudtál szerezni aluminium lemezt? Nekem azt javasolták, hogy aluminium szalagot vegyek, mert azt könnebb felvágni. Egy szakitól kaptam egy félmétert de már ő se tudja honnan vette.
 


  2017.01.13. 19:15  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

---
 
Régi tervemet sikerült valóra váltanom év végén. Oltványaimat eddig színes drótokkal jelöltem meg, ami jól is működött amíg 10-20 oltványom volt, de miután elkerültem a 200-t, azzal a problémával kerültem szembe, hogy a kis fák fejlődését csak úgy tudtam figyelemmel kísérni, ha magammal vittem a színjelöléses térképet. Kb. úgy néztem ki a kertben, mint egy bóklászó turista, aki eltévedt és próbálja a látképet összevetni a térképpel. Ezért vásároltam egy betűbeütőt, vágtam ki alumínium lapocskákat és ezekre ráütöttem a fajtaneveket. A gyári dobozból kiválogatni a soron következő betű beütőjét igen lassan ment. Ezért egy falapra lyukakat fúrtam és beleállítottam a beütőket ABC szerint. Így már gyorsan el tudtam készíteni a táblácskákat. Ezután nem lesz más dolgom, mint elolvasni a kis táblácskát, ami lóg a fán.


Érdekesség képpen, a teljesség igénye nélkül közlöm a gyümölcsész szempontból értékes alma-körte gyűjteményemet. Melyet az elmúlt két évben csere-berével a fórumtársaktól, munkatársaktól kaptam.
ALMÁK:
Szentiványi, Édes alma Őrségből, Batul több helyről (4féle), Nagy nyári piros alma, Simonfi Piros, Budai Domonkos, Pónyik, Masanszki, Sikulai, Finom őszi alma Kaposvárról, Csúcsos édes Zselickisfaludról, Korai apró édes Kaposvárról,
ős Jonathan Zselickisfaludról,Téli Pogácsa, Nyári Cirmos Pogácsa, Ős Delicsesz több helyről, Tökalma, Török Bálint, Jeges alma

KÖRTÉK:
Hébér körte több helyről, édes körte Patcáról, Clapp kedveltje, Clapp kedveltje magonc változat, Téli esperes, Pirosbélű, Arabitka, Búzával érő Sárazsadányból, Vörös körte Máriahalomból, Cukor körte Zselickisfaludról, Császárkörte Agastyánból, Téli esperes, Édeskörte Galgagyörkről,Óriáskörte Hosszúrétről, Kolozsvári körte, Fickópataki, Lila Körte Ócsáról, Finom aug.-ban érő körte Kaposvárról
 


  2015.11.23. 21:30  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Köszönöm a beszámolót!
Olyan régen jártam már a blogodon, most egyúttal azt is bepótoltam.
 


  2015.11.23. 21:10  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
A hét végén résztvettem a Kárpát-medencei Gyümölcsészeti Hálózat, 2015. évi, három napos találkozóján Drávafokon. Boldog embernek tartom magam, hogy ez számomra megadatott. Egyszerre volt kellemes és hasznos a rendezvény. Személyesen találkozhattam azokkal a gyümölcsésztársakkal, kiket eddig csak a bejegyzéseik alapján ismertem. Mindvégig úgy éreztem nagyszerű emberek közé kerültem. Önzetlenségük, segítőkészségük lenyűgözött. Külön öröm volt számomra, hogy fiatalok nem csak, hogy jelen voltak, de ők voltak többségben. Bizonyítva, hogy a gyümölcsészet jövője jó kezekbe került.



A találkozóról a honlapomon is közöltem képeket és megírtam élményeimet:

http://kedvescimbora.extra.hu/?makid=26
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég