Papírbrikett-- ingyen tüzelő! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2017.01.11. 08:31  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

---
 
Köszi!
A tülevelek nagyon jók a pepírbriketthez "már próbáltam".
Sajnos a többi levél inkább gátolja az égést mint segítené de az is felhasználható.
 


  2017.01.08. 20:52  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk olyan kevés van, hogy inkább komposztálom az áfonyák meg a zasszony bokrai alá :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.01.08. 18:56  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   


---
 
Ha figyelembe vesszük, hogy évente több ezer brikettre van szükséges, felmerül a kérdés, honnan szedsz annnyi tűlevelet? :)
 


  2017.01.08. 18:51  Hozzászólás
  •   105   


---
 
Gondot már valaki arra, hogy a fenyőfa lehulló tűleveleit adja hozzá?
 


  2017.01.08. 18:03  Hozzászólás  Válasz Gusztik (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


---
 
Nem tudom megnézni, amit belinkeltél, él az az oldal?
Egy barátomnál van egy más irányú prés, az ettől jóval nagyobbat készít, a pépesítés sem az igazi.
Kipróbáltam, jól adja a hőt, de kíváncsi vagyok a te módszeredre is.
 


  2017.01.02. 11:43  Hozzászólás
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Eltüzeltem az első kemény 2 tégla brikettemet :D
Az eredmény ígéretes, az alja izzik, szép egyenletes az égés, fekete tömbökké állnak össze, ami szétpiszkálva parázst ad, 30 percig égett, 1kg volt a kettő :D :pias: ezeket még fapréssel készítettem, viszont a papír csak le volt darálva, nem turmixoltam össze.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.11.10. 20:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   
Avatar

---
 
Ha nem fér be még akkor is ketté törheted,így is elérheted a kellő eredményt.
A lényeg hogy ne szigetelje le a parazsat a hamu.
 


  2016.11.10. 20:06  Hozzászólás  Válasz Gusztik (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, de ez hosszú és keskeny, a kazánba keresztbe befér, ezért lett ekkora :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.11.10. 20:02  Hozzászólás
  •   98   
Avatar

---
 
Az általam gyártott prések brikettméretei 10x16 cm.
Sok kísérletezgetés és pár év gyakorlat után maradtam ennél a méretnél,mert eddig ez a legideálisabb,mindenféle tekintetben.
Azt tudni kell a papírbrikettről,hogy a papír és a hamu szigetel.Nekünk mindkettőből lesz elég.A túl nagy brikett hátránya,hogy amikor már csak belül parázslik a külső hamuréteg leszigeteli és nem ad ki hőt.Ezért nem érdemes nagy méretű briketteket gyártani.
Száradni is hamarabb szárad a kicsi és a kisméretű fűtőberendezésbe is jobban pakolható.
Ha valakit érdekel itt szétnézhet: http://reklamtabla.5mp.eu/web.php?a=reklamtabla
Még mindig szerkesztgetem,szerintem már nem sokáig.
 


  2016.11.10. 19:24  Hozzászólás  Válasz Gusztik (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
Télen megéri ötletelni, írd csak ki magadból :D
Méret? 33*7,5 lett végül, még félig hegesztettem csak össze... magassága meg majd kialakul :D úgy gondolom, minél vékonyabb, annál gyorsabban szárad.
Még a pépesítést is meg kell ezek szerint oldanom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.11.10. 19:13  Hozzászólás
  •   96   
Avatar

---
 
Sziasztok!
Rég nem látogattam ide,amit most pótolok.
Évek óta hajtom,hogy a pépesítés és a KEVERÉK helyes megválasztása teszi tökéletessé a papírbrikettet.
Ha nincs pépesítés,akkor csak papír darabokat ragasztunk vízzel össze,amit nem neveznék brikettnek.
Ugyan ezek az összetevők pépesítve 2-3 szor nagyobb hőt adnak ki magukból,amit még sokan a mai napig sem akarnak elhinni.
Három dolgot kell összhangba hozni:
1- a keverék összetétele
2- a préselés mértéke "t/cm2"
3- brikett méret "nagyon fontos"
Ezekkel szabályozható a brikett minősége.
Igaz itt nincs kőbe vésve semmi de azért alapok és leírt tapasztalatok vannak,amikhez viszonyítva tökéletesíthetjük a brikettünket.
Hogy megéri-e vele foglalkozni?
Ez egy örök kérdés!
 


  2016.09.14. 17:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

terra alapító
 
Ki hogy gondolja. Lehet ő ezzel a fél napos munkával 2 napig is tud fűteni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.14. 17:50  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
Te se nagy órabérért dolgozol otthon. :o Akárcsak én a kertemben. ;) /Mindig értékeltem a kicsit mecsülni tudó embereket! :thumbup: /
 


  2016.09.14. 15:29  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
Összeáll az, csak könnyen szét tudom törni :D
Egyébként pehelysúlyú lett a két tégla, majd megnézem mit művelnek a kazánban, ha szétesik, akkor cumi. Ezek szerint még egy fémlapot is ki kell hegyeznem, majd hatszögrúdra erősítenem...

Egyébként iratmegsemmisítőn küldték át, úgy kaptuk jó nagy zsákokban :D sok nincs, az is igaz, de próbának elég. HA elég :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.14. 13:38  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Ezek meg a többi kép/videó alapján rájöttem, hogy nem daráltam eléggé össze :D sőt, sehogy sem daráltam össze.
Készül a prés, annyira azért nem egyszerű mint gondoltam.

De közben rájöttem, hogy a lyukak számával lehet a tömörséget szabályozni :D minél több vizet engedsz ki, annál kisebb erő kell. Ahogy számolom, pont az esős idő beköszöntével tudnék nekiállni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.31. 14:33  Hozzászólás
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
Íme a terv:


Picike :D hulladék acéllemezekből.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.31. 13:13  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
Most az jönne, hogy lekoppintok egyet.
Igazából arra voltam csak kíváncsi, hogy kis vagy nagy felületen érdemes-e nyomni :D gondolj a hóra, a lábad elsűllyed, de ha hótalppal mész, akkor már nem :)
Na most nagyobb felületen jobb nyomni :D
Mennyiért adja Guszti fórumtárs? Most mennék anyagért, hogy hegesztek össze egy kisebbet, talán 3-4 db-osat, nagyjából megvan az elképzelés, csak még azt kell megfigyelni, hogy van az, amikor sajtolás után váltanak, és felnyomják a kész téglákat alulról.
Ilyen faékra gondoltam, az első videjó az:
https://www.youtube.com/watch?v=bdZqdqzhoc8&list=PLUYDYBCO6fWxkTNw9B668d2lAgX7AYK9w&index=1

szerk.: a két brikettem pillekönnyű, és szét tudnám törni, elég lazának tűnik. Már arra is gondoltam, hogy az iratmegsemmisítő túl nagyra vágja...
szerk2.: láttam régen egy jó brazil gépet, sehogy sem találom... gondoltam nem mentem le a linket, úgyis elsőre kidobta... nem a fenti volt, hanem v.mi zűűűd...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.25. 18:26  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
Nem láttad azt a videót, ahol kipréselte, eldobta, és semmi baja sem lett? Na ahhoz képest ez mozog...
Megpróbáltam a vízszintes verziót, nagyobb felületen préselek, de a fa rohadtul nem bír kellő nyomást összehozni. Ebből fém lesz... szerintem jövőre készítek komolyabb mennyiséget, most csak két próbatégla van, lehet ősszel meggyújtom őket.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.25. 17:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem amíg kellően ki nem szikkad, addig szét is fog esni. :)

Az a kész fabrikett is, amivel én szoktam tüzelni, kemény mint a kő, de ha egy kis nedvességet kap, rövid idő alatt felduzzad, és egyből málik, porlik szét.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.25. 15:57  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Újabb próba, ezúttal nagyobb nyomatékkal, és megint nem jó. Persze a fém nagyobb erőt elvisel. Vagy a forgács nem volt jó neki. Több papír is volt, valamivel jobb, de egyáltalán nem az igazi, pár cm-es darabokban esik szét, meg vizes. Most megpróbálom a nagyobb felületen nyomni, hátha... ha úgy sem jó, akkor a keverékkel lehet már csak a baj.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.24. 19:26  Hozzászólás
  •   81   
Avatar

terra alapító
 
Nos, ez egy nagy bukta volt...
Alig folyt ki belőle víz, hát furtam még lyukakat az oldalára. Így sem jött sokkal több. Még az aljára fúrok lyukat, felteszem a kart, hátha nagyobb nyomaték eredményt hoz.
Vizes kockák lettek, na nem annyira, de töredeztek szét. Fogalmam sincs mi volt a baj, és merre kéne továbbindulni... mint ha túl laza lenne, pedig még be is feszítettem pár léccel, de ugyan úgy semmi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.24. 16:26  Hozzászólás
  •   80   
Avatar

terra alapító
 
Ázik az első adag, 3 délután kész lettem az egyszerűbb verzióval. Jó sokáig tartott :D egyszerű mint a faék, 3 részből áll, a nyomókart még nem tettem rá, gondoltam elsőnek a tehénkedős módszert vetjük be, nem hinném hogy lenne időm és energiám felszerelni a kart, de ki tudja :D
Most meglesem meddig kell áztatni, aztán megyek préselni, egyelőre kézzel. Nem tudom mi lesz, a ,,szerszámcsere'' elég lassú lesz, meg még azt sem tudom hogy szedem ki, de valahogy majd csak kialakul, van rá két lehetőségem :D másik gond, hogy fingom nincs egyben fog-e maradni...
50-50 térfogat% papír és fűrészpor, és 100% térfogat víz. Szerintem kicsit túlvizeztem, de majd elválik. Csirízt első körben nem keverek, de ha 3 órát kell ázni, lehet összedobom gyors ha tudom :D
Na most infókeresés megy.

szerk.: googleban keresem; csiríz papírbrikett. Első találat ez a téma :D

Na még egy kérdés, a csirízt mikor adjam hozzá?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.22. 16:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
Megjelent két új tétel is, a kamionnyi mennyiség, és a kevert keményfa. Mondjuk én idén már azt kaptam, annak ellenére hogy még nem vezették be, mert volt bent gyertyán meg cseresznye is :D
Nem is értem ezt az egészet, mi alapján kérnek plusz szállítási költséget. Tavaly mondjuk volt pár hónap, amikor bepánikoltak, és felemelték az árat, na akkor vettünk pont 10 erdeit...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.22. 16:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   
Avatar

rendszer admin
 
Ezt én meg kifejezetten irigylem!!! :D :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.22. 13:12  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

terra alapító
 
Az úgy már kellő mennyiség lehet.
Egyszer mindenképp kipróbálom milyen csak saját brikettel fűteni, utána tudok viszonyítani a fához képest.
Először működjön, utána majd fényképezek is :D

Ragadozó, ez meg a másik, nálunk az ár tartalmazza a szállítás díját is, és így majdnem a legolcsóbb az egész országban a tüzifa. Tehát nekem 19-20 ezerért haza is hozzák per erdei m3.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.21. 22:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

rendszer admin
 
Ez mind igaz, de Budapest közeli környékén nem sok erdészet van, amelyik ezzel foglalkozna.
Amelyik meg messzebb van, a szállítási költség majdnem annyi, mint maga a fa.
Szóval nem olyan egyszerű dolog ez kérem .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.21. 21:54  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
Azért 850.000 Ft egy szezonra kicsit húzós összeg...
Erdészettől kell venni, erdei m3-re, ott nem vágnak át. Súlyra sosem veszünk tüzifát, mert akkor az eladónak érdeke vizezni. 8 tonna az durván 8 erdei m3, az meg durván 160 ezer. Pesten 190 felett, de ott ugye minden magasabb, a bérek is. Persze ha kályhakészen akarod, akkor az máris drágább, felénk 1 normál m3 (elméletben 0,57 m3 tömör fa ha 1*1*1 méter a kaloda) 2 éves száraz keményfa, kalodásan, hasogatva 30 ezer, ezt erdészettől frissen vagy fél évet egészben száradva megkapod 20 ezer alatt (0,57 m3 tömör fa).
HA semmit nem kevertem össze :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.21. 21:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   
Avatar

rendszer admin
 
Azt azért vedd figyelembe, hogy mások a lehetőségek vidéken, és mások Budapesten.
Itt Budapesten nem sok embernek van lehetősége tonnaszámra olcsón faanyaghoz jutnia. Cca. 80 - 100 000.- Ft/tonna az "olcsóbb" tüzelőfa, és örülhetsz, ha nem vernek át. Sőt, ha nagyon figyelsz, akkor is bevisznek az erdőbe vagy 100 - 200 kg-al.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.21. 21:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Ahhoz képest hogy csak délután fűtök, és elment vagy 8,4 tonna n85m2-re... Viszont pénzre meg 1,56-od részét fizetem mint TE kb., és nem 5-10% nedves, hanem 15-30% :D Számold hozzá a cirkót is akkor már ha itt vagyunk :D
Na igen, a jelölés az, amibe holt biztos hogy belekeverednék :D majd dugok bele madzagot, 1-4 db-ot, az négy félére elég :D ha hurkolom vagy csomózom, akkor elég 1 madzag / brikett is :D és még ki is tudom akasztani, mint a sonkákat :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.21. 20:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   
Avatar

rendszer admin
 
Ezért is mondom, hogy ki kell tapasztalni, másképpen nem megy.
Csinálsz legalább 2 fajtát, vagy esetleg 3 - 4 fajtát, aztán a fűtéskor majd kiderül, hogy melyik felel meg neked a legjobban.
Csak fel kell írni, meg kell jelölni, hogy melyik milyen.

Aztán már jövőre tudod, hogy milyet készítsél. :)

Én nem csinálok, hanem hozatok. Egy gödöllői cégtől veszem már évek óta, nekem az megfelel, bevált.
1 tégla 1 kg. Egy zsákban 20 db. van, az 20 kg.
Egy adag 50 zsák, azaz 1 tonna. Általában 2 raklapra teszik, hogy ne csússzon szét.
Jattal együtt nincs 50 000.- Ft.
Egy télen általában 2 adagot hoznak, meg még itthon van különböző egyéb vágott faanyagom.
Éjszaka átkapcsolom a fűtést a cirkóra, így éjjel nem kell kimenni megrakni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.21. 19:54  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

terra alapító
 
A bolti is van hogy már a dobozban törik, a másik fajtával meg még szeget is üthetsz a téglába :D
Szerintem ők sem tudják. Elmész egy asztalosüzembe, árulhatnak ott is brikettet. Mi a garancia, hogy minőségi? Kb. mint hogy a vegyeskazánra ráírják a 85% hatásfokot.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.21. 19:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   
Avatar

rendszer admin
 
Túl sok az egyedi környezeti változó, általában mindenhol más fajta kazán van.
Még ugyanolyan kazán esetén is másképpen van kialakítva a fűtési rendszer, más a házfal vastagsága, szigetelése, más a légterek eloszlása.
Ráadásul mindenki másképpen szeret fűteni, és más a hőérzete.
Én kétféle kockát préselnék, jól megpréseltet, és lazábbat.
Aztán majd úgy is a fűtéskor derül ki, hogy melyik a jobb, vagy esetleg a kettő között lenne az igazi.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.21. 16:41  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

terra alapító
 
Esetleg a hamutartalomból lehetne következtetni, melyik égett el jobban, de ehhez azonos minőség kell, és azonos lepréselt mennyiség minden egyes darabnál.
Meg hát attól függ mire kell. Ha túl van méretezve a kazán vagy a kandalló, akkor tartsa a parazsat, de ha pont akkora, mint amekkora kell a háznak, akkor égjen jobban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.21. 15:48  Hozzászólás  Válasz tgwh (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem a jobban tömörített lassabban ég, de jobban tartja a parazsat.
A lazább jobban ég, de gyorsan le is ég.
Tavaly fűtöttem raklapokkal is, volt pár darab, ami fel lett vágva.
Hát', a tömbökkel nem nagyon lehetett begyújtani, de ha volt már parázs, és arra ráraktam, fainul égett, és jól tartotta a parazsat is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.21. 15:30  Hozzászólás
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Nekiálltam összerakni az első prototípust, fából. Majd meglátjuk.
De jelenleg több a fűrészpor mint a papír, jövő hétre esőt mondd, max a melléképületben kipróbálom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.30. 20:36  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
Talán az indexen olvastam, hogy nem hajlandó normálisan égni, ha túl tömör. Persze lehet, hogy csak rosszul használják a kazánt, nem tudom. Ha két, különböző erővel préselt kupacot hasonlítasz össze, az az igazi :D
Ebéd után pihenő, kis tv, na akkor megyek ki dolgozni, lehet dög meleg lesz, de muszáj. Hát kellemes idő volt, meg is lepődtem. Előpakoltam, aztán elkezdett esni... pedig most már lassan augusztus, ha még idén ki akarom próbálni, neki kéne állni a présnek...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.30. 16:25  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Jó lenne egy kicsit számolgatni is, mikor hogy mekkora erőt lehet kifejteni, állítólag ha túl erős vagy, az sem jó, és túl tömör lesz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.30. 10:56  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
Gondoltam már mindenre, egyik sem jó igazán.
Most ott vagyok, hogy fából építek egyet, aztán ha bejön, jövőre fémből. Ha nem jön be, a fát könnyű alakítani :D
Az emelő egyik végét betonba csavaroznám egy tengellyel, hogy azért forogjon :D a másik végén kezelném, és a betonhoz közelebb valahol lenne maga a prés. Vagy hidraulikus kézi autóemelővel, még nem tudom, de szerintem egy erőkart mozgatni könnyebb.
Gondoltam olló szerűre is.

szerk.: méret, elvi elvek :D
- 30-40 cm magas, így a hasáb hosszúságát tudom változtatni azzal, mennyit pakolok bele
- 5-7 cm alapú hasáb, így könnyebben szárad, és kis felületen nagyobb erőt tudok kifejteni
Aztán hogy jól gondolom-e...
Arány: na, nálunk jelenleg több a fűrészpor, mint a papír...

szerk2.: arány az tömegarány, vagy térfogatarány?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.19. 20:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Ilyenekről néztem videót, olló szerűen működnek, nagyon profik. Viszont kérdés, mekkora erőt kell kifejtenem hozzá? Sok ilyen gép épült, de vajon eléggé össze tudják nyomni? Lenyomom az erőkart, a másik vége alulról felfelé nyomja a lapokat, míg ezzel egy időben fentről is lefelé tudja húzni. Vagy fordítva, ahogy tetszik, fentről húzod lefelé, és nyomja, alul meg tolja :D
Most már csak kell valami, amivel szimulálni tudom ezt a kettős mozgást. Ha elég erőt képes kifejteni, akkor ez lesz a nyerő.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.19. 17:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Van egy szabad 5 percnyi agykapacitásom, ezért tervezek most neked egy nagyon egyszerű papír brikettálót.Szóval a bapírt tudjuk hogy nedvesíteni kell hogy képlékeny legyen és a cellulóz oldódjon, en nem nagy trükk, nem árt darabolni, majd áztatni. Aztán a feladat a víz kipréselése úgy hogy közben valami formát is felvegyen. Én ehhez olyan formát csinálnék ami a normál kiméretű tégla formáját tudja, de 9 darabosat, mint egy sörösrekesz. Ezeket értelem szerűen nyomni kell egy-egy nyomólappal. Aztán a nyomólapokat kell nyomni valamivel. Ez lehetne hidraulika, de aligha térülne meg kis mennyiségben. Lehetne valamiféle orsós emelő, de azt meg tekergetni... Aki préselt már szőlőt, az tudja hogy időnként nem árt ráhúzni, ahogy a víz távozik. Tehát a legegyszerűbb rápakolni súlyokat. De mennyit? Mondjuk téglánként 10 kg már hozhat eredményt. No de 90kg-ot felpakolni, meg leszedni sem egyszerű. Hívjuk segítségül a fizikát! A legegyszerűbb gép az ék! No meg az emelő. Képzelj el egy mérleghintát. Vagyis kettőt egymás mellett, aminek a vége össze van fogatva. Ha az egyikre ráülsz, annak másik vége felemelkedik, az megemeli a másikat is, aminek a másik vége a súlyodnak megfelelő erővel tud nyomni lefelé. Na most kicsit növeld meg az erőkart! Akkor már jóval kevesebb súly is elég. Igen ám, de ezt aztán később fel is kell emelni. Ilyenkor nem árt ha az erőkar terhelt erőkart megrövidítjük. Ezt könnyen megoldhatjuk egy csuklópánttal, amit kiemeléskor behajtasz, ezzel a súlyt a forgásponthoz közel viszed, így nem kell nagy erőt kifejtened. Ha egykarú emelőt csinálsz, még egyszerűbb.

Íme egy Móricka rajz:

prés.JPG
------------------------
Megtekintve 14003 alkalommal.

 


  2016.07.19. 14:50  Hozzászólás
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Bemásolom ide is, az indexen is ráálltam a témára, igaz még millió meg egy dolgom van...
A kézi autóemelő jutott eszembe, egy menetes szár feszíti a két végét, így már két tégla is menne egyszerre, csak tekerni kell. Aztán lehet több is egyszerre, elsőnek elég egy-kettő :)
Brikett tégla méretre mi az ideális? Vékonyat szeretnék, hogy gyorsabban száradjon, mondjuk 5 vagy 7cm-es négyzetes hasáb, ami 30-40 cm hosszú. Vagy jobb a kisméretű tömör tégla formájú?
Melyik a legjobban bevált gép, van valaki aki többet is letesztelt?
Az első terv már papíron, de félek, nagyon lassú lenne a kézi hidraulikus emelő...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.11. 19:10  Hozzászólás
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Elkezdtem ötletelni egy egyszerű brikettálón. Van kézi emelő, azt nyomogatnám. Egy egyszerű keretre gondoltam, amit megfúrkálok, abba megy egy lemez, azt nyomja az emelő, a második keret meg ellentart neki. Vagy ,,B'' terv, talán jobb, az emelőt fordítom meg, és a talpát rögzítem valahogy pl. a falhoz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.12. 20:04  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Megérdeklődni azért meg lehet, hogy mégis mit csinálnak ott :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.12. 19:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem olyan üzemre gondolt, ahol a napraforgó magokat feldolgozzák.
Nem a gabona-tárolóknál héjazzák a szotyit .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.12. 19:08  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   
Avatar

terra alapító
 
Van 8 zsák fűrészpor, a papír még gyűlik. Milyen üzemre gondoltál? Gabonatároló van, az nem jó?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.12. 14:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

---
 
:dejo: :super: és hogy meg is érje mind ezt kerékpárral és a kötelező testmozgás is megvan.
 


  2016.04.12. 14:17  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Vasárnap délután körbejár, elmegy 10 pályára, az már 10kg :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.12. 13:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   
Avatar

rendszer admin
 
:D :D
Annál azért kicsit több kellene, hogy legyen valami értelme ..... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.12. 13:23  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
Járjál focimeccsre, hétvégente egy-két kg biztos összejön :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron