Papírbrikett-- ingyen tüzelő! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2016.04.12. 12:13  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

rendszer admin
 
Lehetséges. :)
Igazából a fene sem tudja, mit kevernek benne össze.
De ezek úgy vannak hirdetve, hogy kevés papír, csak keményfa, és a legmagasabb hőérték.

Viszont annyival nem jobb, mint amennyivel drágább .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.11. 19:20  Hozzászólás  Válasz Gusztik (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
20cm eps a házon, padláson 30cm gyapot, hozzá való kazán, és vígan kifűtöd a telet :D

Na most ezekben az a vicc, hogy ennek tökszáraznak kéne lennie amikor veszed :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.11. 19:18  Hozzászólás  Válasz Gusztik (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

rendszer admin
 
Valóban az a hengeres, barna a legjobb, viszont láttam már néhány helyen, ahol 85.- Ft-ért árulták kilóját!

fabrikett.jpg
------------------------
Megtekintve 7944 alkalommal.



Sok helyen foglalkoznak vele, de sokat számít az is, hogy milyen körülmények között van tárolva.
Tavaly tavasszal a TESCO-ba akciósan lehetett kapni. Vettem próbaként 4 fóliával (4x10kg).
Hazaérve beraktam vagy 3 rudat, alig akart meggyulladni, félre is raktam az egészet.
Tavaly ősszel, mikor kezdődött a fűtési szezon, újra kipróbáltam, és már jó volt, a sufniba a nyáron kellően kiszáradt.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.11. 18:39  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

---
 
Pár éve én is végigpróbáltam a fa briketteket,több fajtáját is mert ugye az összetétel nem mindegy.Egy 80 mm.es tömör hengeres keményfa brikettet találtam a legjobbnak.
Ám ez csak próba volt mert az árát igen csak sokaltam.
Sírva ugyan nem fakadtam :super: de hosszútávon biztos kicsordult volna a könnyem,mert kb.megduplázta volna a fűtési költségemet,pedig nekem is vályogházam van.
Én pl.nem is ismerek senkit aki fabrikettel fűtötte volna végig a telet .
Szerintem nem meri senki mert a gatyája is rámenne. :D
 


  2016.04.08. 11:21  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

rendszer admin
 
Ez a rejtély helyi adottságokból áll össze. :)

Először is mint említettem, van egy cirkó is, amelyik késő estétől reggelig üzemel.

Lényeges szempont, hogy a ház szigetelése meglepően jó. Egy biztos, hogy vagy 80 évvel ezelőtt hőszigetelés szempontjából nem tudatos volt az építkezés, de nagyon bejött.
A fő falak 40-50 cm vastagok, és furcsa módon lett rakva látszólag össze-vissza, a vályogtéglától a régi égetett normál tégláig vagy 4-5 fajta tégla van benne.
Bármilyen meglepő, például nincsen sehol beton-koszorú, a tető egyszerűen a falakon áll, a főfalak tetejébe lettek beépítve a tető gerendák.

Lényeges szempont az is, hogy a radiátorok lemez radiátorok, és nem a mai értelemben vett méretezés szerint lett összeállítva.
A két nagyszobába például mindkét radiátor 48 tagú, ami azt jelenti, hogy több, mint 2 m hosszú.
A legrövidebb radiátor(ok) a fürdőszobába, és az előszobába vannak, ezek is 12 tagúak.
Így a rendszerben keringő 40°C-os víz már átlagos (enyhébb 0°C körüli) téli napokon is képes lenne a lakást akár 18°C - 20°C hőmérsékleten tartani.
Mindezeknek köszönhetően nálam a kazánba a víz soha nincsen 60°C felett. Ha nagyobb hideg van, akkor 50-55°C víz (max. 60°C) kering a rendszerben, de általában 45°C - 50°C közötti a vízhőmérséklet, így a lakásban rendszerint 21°C - 23°C hőmérséklet van.
Ebből kifolyólag "enyhébb" téli napokon közel 3 napig elegendő két zsák (2x20kg) fabrikett, hideg napokon elmegy 1 nap egy zsákkal.
Ha így számolunk, a két raklap = 100 zsák, ami ha télen végig minden nap -5°C alatt lenne a hőmérséklet, akkor is cca. 3 hónapig (nekem) elegendő.

Ez egyébként feltűnt már több ismerősömnek is.
A hagyományosnak mondható módon a pincében van a kazánjuk, és kísérlet képen beraktunk egy keringető szivattyút a visszatérő csőbe.
Az eredmény számukra is meglepő volt, sokkal hamarabb felmelegedett a lakás, nem kellett felnyomatni 80°C - 90°C-ra a kazánt (a ~60°C náluk is bevált), valamint közel 25% - 30%-al kevesebb tüzelő fogyott el.
Ugyanis ha már egyszer felmelegedett a lakás, akkor a folyamatosan keringő, akár 40°C-ra lehűlt víz is képes hőt leadni, ami lehetővé teszi, hogy akár 1 - 2 órával később kelljen újra megrakni a kazánt.
Ha nincsen keringető szivattyú, a 40°C-os víznek már nincsen annyi felhajtó ereje, hogy rendesen körbe tudja járni az összes radiátort. Hiába hiper-szuper hőleadású az a radiátor, ha nincsen megfelelő meleg-víz utánpótlás.

Én nem azt mondom ezzel, hogy ez mindenkinél beválik.
De abban biztos vagyok, hogy mindenkinél környezet függő, és kiépítettség függő a fűtés, nem alkalmazható mindenhol ugyanaz az eljárás ugyanolyan jó eredménnyel.
Sok esetben a legegyszerűbb, legbanálisabb megoldás lehet a legjobban célra vezető, míg máshol a hely adta lehetőségek miatt szükséges "bonyolítani".
Az viszont biztos, hogy a túlbonyolított dolgok soha sem eredményesek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.07. 19:33  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

---
 
Annyiból teljesen más a fabrikett,hogy a nedvességtartalma 8% alatt van.
Mivel nagyon száraz majd hogy nem tökéletes az égése.Nem kormol és nem kátrányosodik tőle a kémény.Nem kell fűrészelni sem hasogatni.
Ám ezt a kényelmet meg kell fizetni mert legalább kétszerese a fa árának.
Hogy mennyivel jobb 2 raklap fabrikett mint ugyanannyi fa???
Szerintem semmivel amennyiben a nedvességtartalmuk és a súlyuk megegyeznek.
 


  2016.04.03. 20:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

rendszer admin
 
A ház cca. 80 éves, de még mindig jó állapotban van. 110 m[sup]2[/sup].
Nagyjából egy légterű az egész, mert csak az egyik nagyszobánál van ajtó (meg persze a fürdőszoba - WC - és a külső ajtók).
A másik nagyszoba, kisszoba, étkező, nappali és a veranda - nincsen ajtó. A veranda külső fele egy soros thermo-üvegből van kb. egy métertől majdnem a mennyezetig.

A kazán a sufniba van a lakás mellett, már nem tudom milyen gyártmányú, öntöttvas, vegyes tüzelésű, régi hagyományos, legalább 30 éves.
Mivel majdnem egy magasságba van a lakással, egy keringető szivattyú van berakva.
A kéményt lebontottam csutkára, és akkor húztam újra, amikor a kazán lett véve. Múlt hónapban volt a kéményseprő az éves vizslatáson, azt mondta minden rendben. És nincsen benne semmi bélés, semmi szellentyű, kallantyú, meg egyéb kütyük.

A lakásba cirkó van, és a rendszer egybe van a kazánnal. az egész kb. egy időbe lett készítve (kazán - cirkó - radiátorok).
Kora ősszel két raklap fabrikett (cca. 2 tonna), kiszállítással együtt 95 - 100 rugó.
Ha hidegebb van, reggel megrakom a kazánt, ha eléri a cca. 50°C-t, lezárom, és megy vagy délig. Aztán még egyszer megrakom, lezárom 50°C környékén, és megy estig.
Este lekapcsolom a szivattyút, bekapcsolom a cirkót, és az megy reggelig (nem kell éjjel kimászkálni a kazánhoz).
Az egész lakásban 20°C - 23°C meleg van a húzósabb hideg napokon is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.04.03. 19:39  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Mekkora házra mennyiből hány kg jön ki, hogy néz ki a kazán meg a kémény? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.03. 19:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

rendszer admin
 
Én már 4 - 5 éve fűtök vele ....
De az a 65.- Ft/kg, meg a "hívjon az árakért" dolog nagyon necces .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.03. 19:12  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Itt van pár írás a témáról, most olvasgatom mennyire komolyak :D
http://www.brikett-expressz.hu 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.25. 18:50  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Az ékszíjat azért jobban feszítsd meg, mert mocskosul nincs kalibrálva :D
Soroljam?
- motor - új - kb. 18-23 ezer ami a videón van, bár 220-on gyengébb lesz, bár nem hiszem hogy ehhez kell a harmadik fázis
- hegesztés kb. tálca sör
- vasak meg ahogy jön, én szemeteszsákot tennék alá, úgy egy tizesből kijön sztem ha egyszerűsíted, de ha fából van, az sem gond
- pár korong a sarokcsiszolóhoz ezer

Én multifunkciós gépen gondolkodnék a helyedben. Elég egy tengelycsere, aztán lesz belőle ágdaráló. Motor helyett esetleg kézi tekergetős is elég lehet.
Ahogy jobban belegondolok, én inkább dróttal vágnám. Szikraforgácsolóhoz használt használtat szerintem ingyen is adnak neked, és papírra bőven jó még.
Sőt, egy keret közé drótot feszítenék, mint egy tollasütő. Aztán a keretet meg csúsztatnám egy dobozban, amiben a papír fakockákon ül fel, hogy a kockák között elférjen a drót.
Kartont továbbra sem tüzelnék :D szerezz be valami levegőminőség mérő műszert, kíváncsi vagyok mi jön ki a kéményen kartonbrikettel :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.11. 09:20  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

---
 
Emlékszem, anno kötelező volt járatni a Szovjetúnió újságot, mint középiskolás - más úgysem rendelte meg! -, és egy idő után tele lett a padlás egy része!
Lett kazánom, és arra gondoltam, úgy sem tudja meg hatalom, ha azzal gyújtok be! Bekészítve a kazánba a begyújtás, a curva Szovjetúnió lap meg baxódott meggyulladni - színes volt mint egy cirkuszi lap -, de égni nem tudott! Na, akkor lettem csak igazán anticuculista, mert addig sem volt a kedvencem, de aztán még annyira sem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.03.10. 05:55  Hozzászólás
  •   22   


---
 
Az az igazság amíg önköltségi áron van lábon száradt fenyőm addig nem gondolkodom ebben a dologban . Régebben megpróbáltam csináltam is pár brikettet
és valóban működik én is kevertem fűrészporral mert az azért van mindig . Most hogy van egy kb 10 tonnás hasítógépem megfelelő szerszámmal semedig nem tart felhasználni a briketthez, tehát ha kell a lehetőség adott . Plusz azóta már van betonkeverőm is a pépesítéshez az is felhasználható és a mennyiség ott már megfelelő, én 10 literes vödörben kevertem anno egy nagyobb fúrógéppel ,de őszintén nem volt valami hatékony ,igaz ezt papírja válogatja mert a legjobb a tojástartó azt nagyon könnyű újrafeldolgozni egy színes keményebb papírt viszont nehéz !
 


  2016.03.09. 22:07  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Jelenleg 30 ezer is sok érte.
Majd v.mit kitalálok -:)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.09. 20:32  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Ez így elég komoly felszereltség. Fa prés használható lenne? Egyedül ami van, az a hidraulikus kézi emelő :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.07. 15:41  Hozzászólás  Válasz Gusztik (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Egy kisebb nagyüzemben ez így nyerő lehet. Ha mindenkitől elkérném az amúgy kukába dobott hozzávalókat, még jól is járnék ahogy elnéztem a videót.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.07. 08:20  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

---
 
A papírbrikett tárolását nem ajánlom légmentes zsákokban,mert valamennyi nedvesség marad még a száraz brikettben is ami izzadni kezd majd büdösödni és penészedni.Láttam olyan megoldásokat ahol felfűzték mint a gyöngyöket és falakról meg oszlopokról lógatták őket,így tárolták de egy sima raklap és egy száraz sarok is megteszi.
A pépesítés csak addig macerás amíg nincs hozzá megfelelő edény és szerszám.Amint ezek megvannak gyerekjáték a pép és a brikett elkészítése.
Íme egy kis ízelítő.
https://www.youtube.com/watch?v=PrXRxWGWAhw
 


  2016.03.06. 22:29  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Csak mert azt írják macerás a pépesítés. De ennyi erővel áttolod rajtuk párszor a fűnyírót és kész :super:
Na mindegy, lehet csak addig bonyolult, amíg hozzá nem kezd az ember. Ezért haladhat olyan lassan a padlás szigetelése is :D már csak pár palló kell, és lehet gurítani a gyapotot. Meg ugye a széleken kipróbálni, hogy lehet a legjobban rögzíteni a párazáró mez.gazd.fóliát...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.06. 22:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   


---
 
beáztatod előtte egy nagy vödörbe vagy valamibe és adsz neki a pengés cuccal mint ha egy nagy turmix lenne, nem kell túlkombinálni úgyis vizesnek kell lenni a cucnak
 


  2016.03.06. 21:35  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Én az összekeverésre úgy gondoltam, a nagy fúróba fogható betonkeverő szárat fogom elsőnek használni :D
A második meg valami penge, azt könnyen legyártom, ráhegesztem egy tengelyre, fémlap van bőven, köszörű is ;)
Egerek ellen van 3 macsek :D de a kutya is megfogja :dejo:
Akkora egetverő mennyiséggel nem számolok, kartont nem teszek bele, csak minimális mennyiségben. Papírt darálni macerás lehet, ha nem megy, akkor csak a már darálva érkezett mennyiség megy a prés alá.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.06. 20:43  Hozzászólás
  •   10   


---
 
Én pár éve foglalkoztam vele kísérleti jelleggel,de macerásnak találtam a pépesítést és a tárolást . A szárítás nyáron nem gond ,de ha tényleg komolyabb tételt akar az ember a raktározás bizony gondot jelenthet .Be kell tenni légmentesen zsákba különben ősszel párás időben sok nedvességet visszavesz ,ha hegyekben hagyod az egerek azért megtalálják . Így elvetettem ,főleg mióta megvan a faelgáz jelentőségét vesztette a dolog .
 


  2016.03.06. 17:48  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Egyszerűen nem találom egyik keresővel sem, pedig biztos hogy ide is, meg az index-re is belinkeltem... lehet leszedték, vannak ilyen összeesküvés elméletek. Állítólag lehet meg van a rák ellenszere is, csak drága, mert személyre kell szabni, két év múlva ígértek eredményt, lehet addigra azt is eltüntetik...
Miért nem szigetelsz? Azzal máris csökkenne az eltüzelt fa mennyisége :D
Ez a csiríz jól hangzik, rákerestem a receptre (finomliszt, víz, teáskanál, kisebb lábas, ez az?). A ragasztó szónál megijedtem, azt azért nem kéne eltüzelni, de ez a házi megoldás jó lehet.
Nyáron majd átültetem gyakorlatba, ilyenkor nem szárad, hanem bomlik ha jól tudom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.06. 16:33  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Egy bajom van a kartonnal, állítólag sok nehézfémet juttat a levegőbe.
Simán fűrészporra nem gondoltál? Ahhoz létezik valami adagoló szerkezet, házilag is barkácsolható, mivel a fűrészpor nagy tételben magába folytja a gázokat, és hajlamos pukkanni... Ahogy esik szét a tégla, ilyen túlzott gázosodást nem tapasztaltál?

Nekem van egy hidraulikus kézi emelőm, azzal szeretnék egy téglásító gépet építeni, darált papírhoz jutok hozzá nagyobb tételben, fűrészpor meg akad, mivel az erdészettől vesszük a fát.
De kell egy kis idő amíg kiszárad. Erre kíváncsi leszek, nedvességét ugye macerás lenne megmérni, mivel nem túlzottan homogén. Arra lehet majd talán támaszkodni, hogy viselkedik a kazánban/kandallóban. Utóbbiban hátrány, hogy samottozva van a tűztér, úgyhogy ott nem látod, kátrányosodik-e (vizes).

Nagy téglákat nem érdemes csinálni, de kicsiket sem. Majd nyáron hozzákezdek, ez a téma mindenképpen ígéretesnek és érdekesnek tűnik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.06. 16:24  Hozzászólás
  •   4   


---
 
Majd csinálok én is képet a saját készítésű "brikett gyártómról".
 






Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron