A tied mekkora? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2016.08.23. 18:52  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
A mennyiség az minden évben változó, de a családot ellátja. Ha nincs termés, akkor is, mert ha tavaly volt, akkor abból még van annyi amennyi kell. :)
3-4 éves befőttek is vannak még a pincében. Az üveg kicsit poros, a teteje kicsit rozsdás, de a befőttnek semmi baja. Ami jól is jön majd, mert idén csak cseresznyét sikerült eltenni. Ja, ha már cseresznye. A múlt héten fahéjas cseresznyelekvárt főztünk Szomolyai fekete cseresznyéből. Hogy miért? Mert a fagyasztóban volt még egy rekesz 2014-es cseresznye, és kellett a hely a paprikának. :)
 


  2016.08.23. 18:46  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
80 tő paradicsom, 60 paprika, 50 padlizsán, 30 zeller , 30 brokkoli, 30 kelbimbó, 20 karalábé, 50 bab, 30 uborka, 25 batáta, 10 dinnye, 20 sütőtök, 10 cukkini, borsó, répa, retek, saláta, petrezselyem pár sor. 300 eper, 100 további bogyós(minden), 60 gyümölcsfa.
 


  2016.08.23. 17:50  Hozzászólás
  •   3   


---
 
Igazából haszon alatt a megtermelt zöldségek mennyiségét értettem, csak rosszul fogalmaztam.
 


  2016.08.23. 17:44  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Nekem pont a duplája van mint Baby-lon-nak. Hasznot, anyagi hasznot szerintem nem képes termelni. Ha a hétvégéket rá tudod fordítani, akkor viszont az alábbi zöldségekből meg tudja termelni egy 4 tagú család egész éves szükségletét:
bab, paprika, paradicsom, tök, uborka, hagyma, borsó, répa, krumpli.

Ezen felül minden gyümölcsből tud annyit termelni ami a családnak elég, befőzéssel, lekvárral együtt. Sőt, még egy kis pálinkát is.
 




  2016.08.23. 16:45  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Pusztán a megművelt terület nagyságára vagyok kíváncsi és hogy mennyi időt vesz igénybe. Meg ha elmondanátok mennyi "hasznot" hoz az sem lenne rossz.
Az egészet azért kérdezem, mert lehetőségem lesz (remélem) kibővíteni a kertemet. Olyan 450 m2 lesz ha kitudom bérelni a szomszéd területet.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron