Milyen saját kerti gyümölcsöt ettem ma? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.




  2017.05.12. 21:19  Hozzászólás  Válasz Totya (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

---
 
A fehér földiepret ananászízűnek mondják, a zöld fajta valamilyen újdonság? :D
Most komolyan: evett már valaki ilyet?
Fehér eper

Clery eper
 


  2017.05.11. 21:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   


---
 
Hát felém csak kis zöld eprek vannak :D
Jövőre kipróbálom azt a fátyolfóliázást de komolyan :)
Bár alapból minimum 2 hét előnyel indúltok ott délen :wave:
Végre nem fagytak le a kajszik, kíváncsi leszek a koraiakra, mikor fognak érni :banana:
 






  2017.05.11. 08:26  Hozzászólás
  •   25   


---
 
Kékülnek-lilulnak a mézbogyók, de még borzasztó savanyúak, de a most kezdődő jó idő majd segít rajtuk.
 






  2017.05.08. 21:09  Hozzászólás  Válasz Alibá (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

rendszer admin
 
:hiha:

A szomszédomnál még csak most virágzik! :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2017.05.08. 14:55  Hozzászólás  Válasz Lactarius (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk kezd érni, csak még zöld és kicsi :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.05.07. 20:25  Hozzászólás  Válasz baby-lon (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Örülök, hogy társak lettünk, remélem, hogy egyre többünknél érni fog az eper :thumbup: (jó tudni, hogy a Honeoye is ilyen korai, ha nálad már érik!)
 










  2017.05.05. 20:13  Hozzászólás  Válasz edit (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


---
 
Izéé...Edit, nem maradt egy kisebb-nagyobb adag? Mert akkor holnapra oda kérném az ebédjegyemet hozzád. /Persze könnyű délkeletnek, ő minden nap Clery szamócát eszik....Ali-bá nak meg nekem csak a sóska jut :hiha:
 




  2017.05.05. 13:44  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Zöldhagyma zöldhagymával. Meg felszedtem a pak choi-ból amit a pajorok és a csigák meghagytak és azzal főztem az ebédet(csirkemell, spagettitészta, pak choi, zöldhagyma, borsó, friss tárkony és egyéb fűszerek).
2014-ben eltett őszibarackbefőtt. Természetesen saját.
 




  2017.05.04. 20:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Igazad van, de a 'ződ barack' keserű volt, mikor megkóstoltuk :remulet: , ez meg kellemesen savanykás így ennél maradtunk.
 


  2017.05.04. 15:05  Hozzászólás  Válasz Alibá (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Kérem tisztelettel, az nem gyümölcs :D :D :D
Érdekes módon az egyik bokor felmagzott, a másik még nem, lehet nekünk is rá kéne repülnünk, mert más még nincs. Ja de, újhagyma, ősszel dugdostuk, csak kevés van. Meg metélőhagyma. Meg töpörtyű a fagyasztóból, nem az igazi, főleg hogy a sonka-kolbász kettős már megérett a kóstolásra :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.05.03. 20:16  Hozzászólás  Válasz alex (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Ezek szerint több fajtád is van. Ha lesz kedved, leírhatnád róluk a véleményed anno.
Unalmas leszek még sokáig: Clery eper (pár szemet mindössze)
 


  2017.05.03. 19:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
Nekem ma fogyott el az utolsó tavalyi Idared almám. Már nagyon várom a szamócákat, de még csak most virágoznak.
 


  2017.05.03. 19:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

---
 
Köszönöm és nyilván nem. Viszont utólag is elnézést kérek mindazoktól a fórumozóktól, akik az időjárás csapásai miatt rossz szájízzel olvashatják a szerencsésebb helyzetben lévő társaik beírásait, viszont munkájuk révén ugyanazokat a jókat érdemelnék!
 


  2017.05.03. 13:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Én még pár hétig nemigen eszek semmit a kertből, esetleg ha előtte odaviszem. De ha már lesz mit, akkor írok. Tárolt (fagyasztott vagy befőtt) is ér?
 




  2017.05.02. 19:53  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
A kérdés azért jutott eszembe, mert elgondolkodtam azon, hogy a gyümölcsfáim számának növekedése folytán vajon van-e akár egy rövid időszak is a szezon folyamán, amikor nem jutok gyümölcshöz a saját kertemből. Úgy gondolom, hogy ez nagyon is lehetséges és ez lehet, hogy másoknál is így van, csak éppen nem figyeltek fel rá. Éppen ezért elhatároztam, hogy mától fogva vezetni fogom ezt a "naplót" és másokat is erre buzdítanék. Ez azért is jó lenne, mert ha volna foghíj, akkor éppen mások adhatnának tippet arra vonatkozólag, hogy milyen fajtát lenne még érdemes beszerezni ennek megszüntetésére (nyilván tudom, hogy némely esetben a földrajzi fekvés miatt az érésben lehet különbség, támpontot viszont adhat, főleg ha többen is írogatnánk ide). Felnőttek lévén kizártnak tartom, hogy bármelyikünk is irigykedéssel nézne a másik gyűjteményére, amivel egyébként nagyjából amúgy is tisztában vagyunk. Meg természetesen olyat sem követ el senki, mint én gyerekkoromban, mert a korai májusi cseresznyéből alig zsendült korában azért ettem, hogy dicsekedhessek vele az iskolában (jóval "érettebb" korban már a cigirágóval voltam így, az viszont máig fájó pont az életemben, hogy nekem soha nem volt tejgumiból készült csúzlim!) Bocsi :$
Szóval aki velem tart: nemcsak a gyümölcs, hanem annak fajtájának a megnevezése is szükséges lenne, amennyiben ismert. Fontos: a topic nem kémkedés miatt jött létre!
Szezon elején valószínűleg unalmas lesz az oldal (illetve ha egyedül maradok, akkor az egész szezonban :D ), de remélem, hogy nem így lesz! :)
Kezdem is mindjárt...
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron