Milyen saját kerti gyümölcsöt ettem ma? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2017.07.03. 14:17  Hozzászólás
  •   235   


---
 
Bergeval, Orangered, Pinkcot.
Így egymás után, Bergeval vezet ízre, Orangered második, de ez is nagyon finom, Pinkcot sem rossz, de ezek után inkább csak elmegy. :)
 








  2017.07.01. 21:05  Hozzászólás
  •   231   
Avatar

terra alapító
 
Málna, piros ribizli - ezeket csak megkóstoltam. A málna a véget járja, a ribizlit nem szeretem. Gönci magyar kajszi. Sajnos,a fa a végét járja, dióméretű kevés termése lett, az íze is gyengébb a megszokottnál.
 


  2017.07.01. 20:48  Hozzászólás  Válasz Alibá (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

---
 
Nem tudom, hogy vanília íze kellene, hogy legyen, csak kérdeztem.
Az is lehet, hogy a színe miatt nevezték el így.

Ha finom, akkor nem kell sajnálni.
 




  2017.07.01. 19:47  Hozzászólás  Válasz baby-lon (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   


---
 
Szép nagy, darabos, narancs szín, ezek a legjobb tulajdonságai.Nincs piros fedőszín.Baracknak barack, éretten szedtem le, de az íze nekem annyira nem jött be, se nem édes, se nem savas. Korai időszakban még elmenne, de ebben az időszakban is vannak sokkal-sokkal jobb ízű fajták. A magyar fajtáktól pedig fényévekre van, valószínűleg át fogom szemezni baby-lon tól kapott szemzőággal... :thumbup:
 






  2017.07.01. 15:58  Hozzászólás
  •   225   
Avatar

rendszer admin
 
Fertődi hosszú fürtű piros ribizli.
Ebben az évben van dögivel .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.07.01. 12:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   
Avatar

---
 
A messzi északról nekem mindig egy aranyos francia filmvígjáték jut eszembe, a címe: Isten hozott az Isten háta mögött. Érdemes megnézni szerintem :)
 


  2017.07.01. 08:48  Hozzászólás
  •   222   


---
 
Orangered, Pikcot, egres (piros)
Orangered nagyon fínom, idén eddig veri a többit, nagyon szép darabos és vastag húsú :thumbup:
 




  2017.07.01. 07:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

---
 
Az idén nálam minden kajszi kb. egy héttel előbb érik az előző évekhez képest. Ha azt nézzük, hogy a táblázat szerint Olaszo-ban kb most érik a Vanilla, akkor nálunk valóban odébb lenne az érése. Viszont a chart szerint valamivel a Lady cot előtt érik, ami pedig nálam igencsak színesedik már, akkor mostanában kellene érnie a Vanillának is, szerintem :) Mindez viszont teljesen lényegtelen, lévén valószínűleg nem Vanilla cototok van sajnos...
 






  2017.06.30. 21:56  Hozzászólás
  •   217   
Avatar

---
 
Az Orangered elfogyott sajnos, így jelenleg Ceglédi Piroskát eszek, ill. a napokban elnassoltam néhány Arabitkát.
 


  2017.06.30. 21:23  Hozzászólás  Válasz andras (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Ha a Vanilla fehér húsú, akkor az enyém nem az. :thumbdown:
Se vanilia illata se vanilia íze nincs.
( Ez utóbbiról annyit, hogy még szerencse! Ettem egyszer igazit, de az csak csípős ízű volt. Semmi jó nem volt benne. Az illat az más - az kellemes, főleg, ha vanilia-cukor formájában egy süteményen kéreti magát.)
 


  2017.06.30. 20:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   
Avatar

---
 
Az adatlapján ez áll:
"Colour : Bicolour with a red - pink blush on 20 to 50% of the fruit on a
cream ground colour; white flesh."
Körülbelüli jelentése: kétszínű, 20-50%-ban rózsaszín-piros, a nagyobb része tehát krémszínű, fehér hússal.
A képeket nézve nem sok egyezőséget látok.
Egy jellemző kép róla:
Vanilla cot.jpg
Vanilla cot
Megtekintve 9633 alkalommal.


Az érési idő viszont nagyjából rendben valónak tűnik:
http://www.battistinivivai.com/img/calendari/battistini_catalogo_web_epoca_albicocco.pdf
Viszont bármi legyen is, mindennél fontosabb, hogy ízben rendben legyen :thumbup:
 


  2017.06.30. 20:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   


*
 
Sztem még nem érett , így nem tudok /jó / véleményt mondani róla....de sztem tuti nem Vanilla...ezzel át lettünk meszelve.
 






  2017.06.30. 19:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   


*
 
Az én Vanillám talán még ennél is színesebb...sztem nem is az....nyomokban sem hasonlít a neten lévő képekhez.
 


  2017.06.30. 14:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   
Avatar

---
 
Érdekes, a katalógus a fehér húsú kajszik családjába sorolja. Ehhez képest elég színes.
Már régóta követem ezt a fajtát, mint érdekességet. Tényleg van vanília ízű beütése?
 




  2017.06.30. 12:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

terra alapító
 
Vanila kajszi. (Tavaly tavasszal oltottam egy kisebb Harmat fába.) ;)
Gyümölcse gömbölyű, szép színes, teljesen magvaváló, az apró mag körül szinte nem is barack, hanem levegő van. Nem túl leves, sokáig kellemes utóíze van.
IMG_2287.JPG
------------------------
Megtekintve 9585 alkalommal.


IMG_2288.JPG
------------------------
Megtekintve 9585 alkalommal.


IMG_2292.JPG
------------------------
Megtekintve 9585 alkalommal.


IMG_2293.JPG
------------------------
Megtekintve 9585 alkalommal.


(Az oltóvesszőt ezúton is köszönöm! :thumbup: )
 


  2017.06.30. 06:07  Hozzászólás  Válasz Alibá (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   
Avatar

terra alapító
 
Írna kicsit bővebben róla Ali-bá', ha megkérem? Egy fotónak is nagyon örülnék!
 






  2017.06.28. 20:49  Hozzászólás
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Alex, Sweet Heart és Dönissens Gelber cseresznye; Pink Cot, Big Red, Bergeval és Sweet Cot kajszi; Springtime őszi; piros ribizli és málnák.
 




  2017.06.28. 08:49  Hozzászólás
  •   202   


---
 
Elkezdtük eszegetni a félérett Kuresia-t, mert már úgy is jó íze van, és nem vártunk tovább :). Hétvégére szuper lesz!
 


  2017.06.27. 22:17  Hozzászólás  Válasz firpolino (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   
Avatar

---
 
Nekem nincs olyan sok fajtám, jó néhányat (pl. Kuresia, Rubista, Frisson stb.) még nem is kóstoltam. Egyébként is sűrűsödik a mezőny, tavaly a favorit a Lady cot volt. Az idén kóstoltak közül eddig a legjobbakhoz az Orangeredet, Bergevalt és a Magic cotot sorolnám.
 


  2017.06.27. 22:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   


---
 
Íz terén biztatónak tűnik a Bergeval a beszámolód alapján. Melyik számodra a legfinomabb kajszid?
 


  2017.06.27. 22:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   


---
 
Mindenképpen várom az első kóstolás során szerzett tapasztalatodat.
 




  2017.06.27. 20:44  Hozzászólás  Válasz alex (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   
Avatar

---
 
Pest megye északi részén, konkrétan hol? Be van az adatlapodon titkosítva, küldheted priviben is.
 


  2017.06.27. 20:40  Hozzászólás  Válasz alex (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

---
 
Nekem meg jó édesen jön be. Számodra is van megoldás jövőre. Kicsit hamarabb kell leszedni :)
 


  2017.06.27. 20:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   


---
 
Nálam (Pest megye északi része) most ért be az általad említett Orange Red. Valóban nagyon fínom, de talán egy kicsit túl édes.
 


  2017.06.27. 14:19  Hozzászólás  Válasz firpolino (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   
Avatar

---
 
Csupán az ízről tudok beszámolni a Bergevallal kapcsolatban és azt is csak három szem kóstolása után. Egyik szülője az Orangered, ami nagyon finom és a Bergeval szerencsére örökölte ezt a tulajdonságot (talán még nüansznyival finomabb is nála, de néhány szem alapján nem lenne korrekt párhuzamot vonni közöttük). Az biztosnak tűnik, hogy nálam maradni fog és részlegesen sem fogom átoltani.
 


  2017.06.27. 12:39  Hozzászólás  Válasz firpolino (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   193   
Avatar

terra alapító
 
A fajtákkal kapcsolatban még nem tudok neked segíteni, mert nekem csak Frisson van, és idén terem először. Viszont a növekedési erély erősen függ az alanytól, mindenképpen érdemes lenne jó alanyra tenni őket. Például: M29c vagy St. Julian "A"
 


  2017.06.27. 11:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
A Bergeval mennyire ízlik Neked? Fája milyen növekedési erélyű, mennyire bőtermő? Kacérkodok a gondolattal, hogy én is kipróbáljak a magyar fajták mellett külföldit is, de nem tudok választani a sok külföldi közül. A Bergeval és Frisson fajták a legesélyesebbek. Sajnos csak egynek van helyem. :'( Fontos, hogy erőteljesen növekedjen, mert nálam gyenge minőségű a talaj.
 








  2017.06.24. 22:13  Hozzászólás
  •   188   
Avatar

terra alapító
 
Cseresznye 6-, málna 7-, kajszi 2-, őszi 2-féle. (Persze, hogy nem tudtam este elenállni a sült tokaszalonnának. :angry-banghead: )
 




  2017.06.23. 22:07  Hozzászólás
  •   186   
Avatar

terra alapító
 
Rubista, Debreceni bőtermő, fekete, lila, sárga, piros málna, tayberry, köszméte, ribizli, Goldtraube áfonya.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég