Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  Tegnap, 13:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (614) hsz.-re     Olvasás  
  •   615   

Persze , nyílván a művelés is befolyásoló tényező ..majd kíváncsi leszek rájuk , hogy működnek...ja vesszőt meg szívesen , máskor is :)

Tegnap, 12:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (613) hsz.-re     Olvasás  
  •   614   

Én 60 cm körül akarom elágaztatni, mert akkor a magasabban lévő oltásaim is beleférnek, és így tudom művelni alatta könnyen a talajt.

Tegnap, 12:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (612) hsz.-re     Olvasás  
  •   613   

Én 50-60 centinél vágtam vissza az oltványaimat , jó esetben nem kell lekötözni , mert jó állású hajtások jönnek elő, csak pár meredek van , azok mennek ki tőből. Ezért is nézegetem a knipp-fás leírásokat.

Tegnap, 12:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (610) hsz.-re     Olvasás  
  •   612   

Erre meg elfelejtettem... Saját oltvány. M9 alanyt ültettem tavaly télen, azt oltottam be idén tavasszal (a vesszőkért hálás vagyok neked is, meg a többieknek is akiktől kaptam). Visszavágom majd 80-90 cm környékén, és a kijövő hajtásokat lekötözöm.

Tegnap, 12:02  Hozzászólás
  •   611   

865786598661Idei záróképek...

A múlt és a jövő...a kivágott fák vastagja , amit a kivágónak felajánlottam / kár lenne csak úgy eltüzelni.../...aztán a trágyadomb...sikerült hozatnom egy kocsival , igaz nem érett, de legalább ott van , majd jó lesz jövő ősszel is. Ez már így is szinte kincsnek számít , mert alig van marha a környéken / 4 lábú persze../ és az " árujukra " azért még elég sok jelentkező van.
A kivágott fák helyén talán látszanak a gödör kezdemények is...nyilván üres helyet nem hagyok :) A kiment meggyek helyett almák lesznek , kár , hogy a talaj állapota nem tette lehetővé az őszi ültetést , így kicsit sok lesz a tavaszi teendő...na de mikor volt ideális minden ??
A trágyadomb két oldalán , az út mellett látszik az elültetett tűztövis rész-sor is, ezzel , mármint a sövénnyel sem volt szerencsém. Tűztövisből csak 50-et hozattam, az ára miatt , de ezt legalább el tudtam ültetni. bár felét már elég szívás volt a beton-föld miatt, emiatt aztán a 200 db turkesztáni szil szintén tavaszra maradt , le van földelve a kertben.
Az viszont nagyon bosszant , hogy amire leginkább szükségem lett volna , a 200 db gledicsia nem jött meg , pedig a jóember tutira igérte...sajnos így marad a magbegyűjtés, vetés, viszont ez egyrészt lutri a kelés miatt , az időveszteség meg ...szóval valszeg jövőre azért vadhálóval is behúzom, max ritkább oszlopozással , majd ha megnő a sövény, akkor az úgy is megtartja.
Itt a tél...marad a tervezés , készülődés a tavaszra...

2018.12.05. 19:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (608) hsz.-re     Olvasás  
  •   610   

Saját oltványokból csinálod...visszavágás nélkül indítod , vagy visszavágod amolyan knippre ?...Vagy egyéb módszerrel ?

2018.11.19. 09:37  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (607) hsz.-re     Olvasás  
  •   608   

0,8-1,2 méter között.

2018.11.18. 21:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (606) hsz.-re     Olvasás  
  •   607   

Indulásként tőtáv ?

2018.11.18. 21:29  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (605) hsz.-re     Olvasás  
  •   606   

Ok. Majd mutatom...

2018.11.18. 21:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (604) hsz.-re     Olvasás  
  •   605   

A kivitelezésre majd kíváncsi lennék , nekem is szívügyem az orsó :)

2018.11.15. 10:15  Hozzászólás  Válasz Jana11 (603) hsz.-re     Olvasás  
  •   604   

Igazából ez egy kísérlet. Szuperorsó-szerűség lesz M9 alanyon, azért, hogy a saját termőhelyemen megkóstolhassam a fajtákat. A nyerőkkel oltom át a hatalmas nyári alma fámat, amire nem nagyon van kereslet. No, meg szórakozásra is remek, szeretek velük bíbelődni, és jó várni a fák gyümölcsét. Fánként max. néhány kilo várható csak. Ugyanezt tervezem majd körtékkel is törpe alanyon.

2018.11.15. 09:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (602) hsz.-re     Olvasás  
  •   603   

Azt tervezem a jövőre nézve, hogy valahogy be kell épülnöm a baby-lon családba. Ennyi gyönyörű különleges almája- gyümölcse még a legnagyobb faiskoláknak sincs, másképp hogy fog a szerzés belőlük sikerülni.
/Pizza és borfutárnak fogom álcázni magam, kicsit öreg, kicsit kopasz, de én vagyok./

2018.11.14. 18:57  Hozzászólás
  •   602   

Beülltettem az alma orsó sor utolsó előtti darabját, a P.nk Lady-t. Már csak egy Red Chief és Páris oltás van hátra tavasszal, és kész a sorozat:

Bonita-Evelina-Cordelia-Hesztia-Pink Lady-Melodie-Gibson Golden-Fuji-Kanzi-Páris-Red Chief

Elültettem az utolsó kajszi fámat - Ceglédi zamatos - innentől csak kombifák és átoltások lesznek.

Még 2 őszibarack kombifát tervezek, egy korai és egy kései fát.

2018.10.23. 20:42  Hozzászólás
  •   601   

A múlt heti szabi alatt nagyjából rendbe raktam a hegyet és a kertet , hulladék eltüzelve ill. a kerti elküldve a kukásokkal, törzsek behálózva , elmaradt metszési sebek lekenve , a hegyi fákat lefújtam mész+ réz keverékkel , talán jobb lett volna később, mert eléggé zöld minden , de ki tudja mikor jutok ki egész nap újra , a kertet majd le tudom fújni akkor is, ha meg lesz a lombhullás.Most már csak az ültetés lenne vissza , de de ilyen földbe ????8613 Nagy keservesen kb egy ásónyomnyi " mélységbe " jelképesen kibontottam az őszre tervezett ültetések helyét...de nem tudom lesz -e belőle vmi....viszont nemigen szeretném az összeset tavaszra hagyni , mert akkor megint nem győzöm magamat utolérni :angry-banghead:

2018.10.21. 15:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (599) hsz.-re     Olvasás  
  •   600   

Köszönöm a segítő szándékot. ...bár nem azért siránkoztam :) Amikor belefogtam tudtam, hogy csak magamra számíthatok , igazából én is tudhatnám, mennyivel bírkózok meg. Majd csak meg lesz vhogy minden. Az mindenesetre jó , hogy nincs nagyobb földem , így adottak a korlátok..ha más nem is , ez legalább korlátoz :)

2018.10.19. 20:32  Hozzászólás
  •   599   

Dehogynem veszünk komolyan, nagyon fontos vagy itt többünknek. Sok itt a jószándékú ember. S hidd el, csak egy kicsit lennél közelebb, még kerítést építeni is mennénk, több itteni fórum-barátoddal is beszéltem/üzenet formájában hogyan segíthetnénk. Annyi, hogy semennyi szemzés/oltás vállalása nehéz dolog annak, "akit a mozdony füstje megcsapott".Ezért volt a vicc...

2018.10.19. 20:24  Hozzászólás  Válasz Jana11 (597) hsz.-re     Olvasás  
  •   598   

Látom nem vesztek komolyan :) pedig amit irtam annak a legnagyobb resze igaz. Meggy , cserko,szilva es őszibarack a jövőben egyaltalan nem erdekel , újat biztosan nem fogok szemezni , max a meglevok reszleges atszemzese lehetseges , pl a Rita cerkoba tobb masik fajta...de ez nem jelent plusz fat es véges. Az oszibarackokkal elertem a maximumot , nincs olyan fajta tipus ami pluszt jelentene , a gyakorlatilag kivedhetetlen rovartamadasok meg nagyon elvettek tole a kedvemet , ha latnatok mi volt az elmult par evben nalam elhinnetek. Nagyon optimalis esetben, ha az osszes idei szemzesem sikerulne nem tudnam felet sem elultetni az osziknek, mert egyszeruen nincs annyi helyem es mennyisegileg nem is akarom fejleszteni.alma , korte es kis mertekben kajszi ezek a fontosak .A korte kivalthatja az oszik jelentos reszet megfelelo fajtasorral...nos ez nagyjabol megvan. Az alma a mennyisegevel es a leghosszabb tarolhatosagaval kompenzal...es lassuk be azert vannak nagyon jok z uj fajtak kozott..A kajsziban is van sok kockazat ,de viszonylag koran lemegy, kereslet van ra es sokfelekeppen hasznosithato.
Amit viszont el kell hinnetek, hogy teruletet novelni nem fogok...nem tudo de nem is akarok. Mivel szerencsemre Délkelet kollega latta a teruletemet igy ő igazolni tudja ,hogy mennyi fa férhet el normalis elosztassal...mert ugye azt is irtam mar, hogy a tulzott surites nem volt jo otlet, sajnos ugy nem tudom normalisan fenntartani a fakat.
Szoval igy kell tekinteni az elozo hsz-emre.
Van kb 10-12 almalanyom, ugyanennyi kortealanyom is...ezekbe ha osszejon az utso huzasom oltok...kajszbol egy korabbi, eddig nem siketult elkepzelesemet meg szeretnem osszehozni, de ebbol is annyi. Ami utana oltas, szemzes lesz az meglevo fak atdolgozasa lehet. Ami az álmaim kategoriaba tartoznak - csak alma es korte- meg mostanaban nem lesz elerheto...nem magyar fajtak...nos ennyi .

2018.10.18. 21:36  Hozzászólás
  •   597   

A mai napon elmentem a Szerencsejáték Zrt. ideális fogadóhelységébe, és 5:1 arányban kívántam tippmixen megfogadni, hogy atifoci2 jövőre nem fog gyümölcsfát szemezni. Nem vállalták.nem fogadtak.. :hiha:

2018.10.16. 20:48  Hozzászólás
  •   596   

Mit tervezek a jövőre nézve?....hogy levagom a kezem, ha megegyszer szemzokest vagy oltoollot veszek a kezembe :lol: ma egyebek mellett leltart csinaltam. Kiderult...mintha nem tudtam volna :hiha: ...hogy sokkal tobb fam van a faiskolamban, mint amennyi helyem van :angry-banghead: . Most kb 50 alma / tavaly oltott,visszavagott knipp , tavaly szemzett ill. Iden oltott es szemzett alany /, kb 30 őszibarack / 10 tavalyi szemzes , a tobbi idei szemzes/ , kb 20 iden szemzett kajszi es par db egyeb 1-1 birs, korte,cserko...ja es meg 10-10 alma es kortealany beoltasra varva...mivel a suru ultetes nem valt be / nem tudom biztositan i a felteteleit / a fenti mennyieg felet sem tudom majd elultetni.....Margit noooormális ???

Egy jo van benne....jovo augusztusban mehetek nyaralni ,mert nem fogok szemezni :super: :super: :super:

2018.10.15. 23:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (594) hsz.-re     Olvasás  
  •   595   

Emlékszem, hogy pár hónappal ezelőtt nehezen tudtam értelmezni a totál képeidet...most már viszont teljesen képben vagyok :super:

2018.10.15. 21:55  Hozzászólás
  •   594   

Ennyi maradt a sok hulladékból...de jó szeműek láthatják az új fák helyét jelző karókat is :)85978595

2018.10.15. 21:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (592) hsz.-re     Olvasás  
  •   593   

Én már nem akarok éveket várni , mert a vadkár csak durvább lesz. 20-25 ft / tő a gledicsiánál megfizethető , ezért 50 cm-eseket kapok elméletileg. A turkesztáni szil a duplája kb árban, de az sem veszélyes és gyorsan nő. A hegy alsó felére viszont raknék vadhálót is , mert azon a területen nagyobb a vadkár esélye.Pár év múlva a növények belenőnek a dróthálóba, na akkor azon tuti nem mennek át.Lehet hogy én is rakok köztesnek mást is , de elsőre abből csinálnám...majd meglátjuk mi sül ki belőle. Mivel az átalakítás/ültetés nagyobb része jövőre lesz , jövő őszig majd csak elkészül valami...

2018.10.15. 21:36  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (591) hsz.-re     Olvasás  
  •   592   

A gleditsia beszerzést én ingyen oldottam meg - szedtem magot és elvetettem. A narancsepret elég olcsón vettem (5 cm-esek voltak), de évek után azt tapasztaltam, hogy mindkettő felkopaszodik, ezért melléjük belül tűztövist (pirracanta coccinea) ültettem szintén saját szaporításból. Így az egész kerítés szinte ingyen volt, bár beletelt néhány évbe, míg áthatolhatatlan lett. (A drótkerítés nem vált be, mert kibontottál, kivágták.) /kb. 300m/

A házikert védelmére /Kb. 70 m/ már csk a tűztövist használtam, ez tökéletes még a kutya és a macska se megy át rajta! (A tűztövis könnyen szaporítható bujtással. Egyetlen tőből indultam ki és ma már kb. 500 tő lett belőle.)

2018.10.14. 20:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (589) hsz.-re     Olvasás  
  •   591   

Jó ez is, de a gledicsiat olcsóbban be tudom szerezni .Ez is lényeges ,mert hogy tuti legyen azert vadhalot is szeretnék.

2018.10.14. 19:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (586) hsz.-re     Olvasás  
  •   590   

94' óta készül......jó lenne egy kis megnyugvás, meg egyébként is a topikcím, hogy mit tervezek jövőre...kész a kert... :super:

2018.10.14. 19:31  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (588) hsz.-re     Olvasás  
  •   589   

Vadkerítés tagjaként még ez a növény is szóba jöhet:
Narancseper

2018.10.14. 19:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (587) hsz.-re     Olvasás  
  •   588   

Á...nem kell ahhoz új fajta , anélkül is lenne bőven tennivaló..lásd pl a vadkerítést...stb.

2018.10.14. 18:51  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (586) hsz.-re     Olvasás  
  •   587   

Nem is akarsz! :D ... de ez így is van rendjén (egy-két fantáziát megmozgató újdonság mindig is lesz, no meg persze az is jó, ha vannak tervei az embernek)

2018.10.14. 18:09  Hozzászólás  Válasz hevezoli64 (585) hsz.-re     Olvasás  
  •   586   

Jó neked...én ilyent sosem tudok mondani..mármint , hogy " Kész a kert ..." :( :lol: :( :lol: :( :lol:

2018.10.14. 17:51  Hozzászólás
  •   585   

Magyar kajszi, rózsakajszi és berecki birs tőből kijön, bevát szilvafák kerülnek kicsit odébb, mint ahol álltak.
Kajsziból csak az orangered, hargrand és goldrich marad, a régebbi fajták mind kuka (1 évig marad még a ceglédi óriás, a bergeron és a gönczi régen kipusztult). A legöregebb fa 9 éves volt.
És kész a kert......:)

2018.10.14. 17:51  Hozzászólás
  •   585   

Magyar kajszi, rózsakajszi és berecki birs tőből kijön, bevát szilvafák kerülnek kicsit odébb, mint ahol álltak.
Kajsziból csak az orangered, hargrand és goldrich marad, a régebbi fajták mind kuka (1 évig marad még a ceglédi óriás, a bergeron és a gönczi régen kipusztult). A legöregebb fa 9 éves volt.
És kész a kert......:)

2018.10.11. 20:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (583) hsz.-re     Olvasás  
  •   584   

Kombinalom a vadkeritest is, ha lud legyen kover alapon...200 db gledicsia es 200 db turkesztani szil megrendelve. A vadhalo + oszlopos megoldas sincs felrerakva , többfelé erdeklodok ezugyben.

2018.09.23. 17:16  Hozzászólás
  •   583   

"... gyümölcsös állt , most gallyhalom..." 85638565
Egyre jobban szaporodik a zöldhulladék. Amit lehet előre legallyazok, hogy ha jön a kolléga a Stihl-el , akkor ne kelljen vele bajlódni. Jó lenne tavaszig letakarítani a területet és mire megindulnak a fák addig a vadkerítést is / a tervezett kb a terület fele elsőre / felhúzni...és akkor megindulhat az újjáépítés. Meggy , cserkó, szilva és részben az őszibarackok :thumbdown: ...almák és némi körte, kajszi :thumbup: ...a kombifákon is alakítok , a kevésbé bevált fajták levágásra kerülnek...persze körtéből és főleg almából még kombi-nálok a következő szezonban is. ;)

2018.09.23. 17:11  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (578) hsz.-re     Olvasás  
  •   582   

Én mostanában a tőből metszés Stihl-el módszert alkalmazom leginkább...gondolom ez neked nem lenne jó :lol:

2018.09.18. 15:28  Hozzászólás
  •   581   

Nem a metszési ötleteket kell kiválogatnia Ragadozónak, hanem tavasszal:
1. Megtartjuk a kertésszé avatását, tehát először is a tele pálinkás és borosüvegeket.
2. Megtartjuk a metszési továbbképzést, ehhez az erős munkához a helyszínen nagyobb adag sült csülök biztosítása.
3. Viszünk neki folyton érő málnát, ehhez a tavalyi ribizli és málnatermékből nagyobb adag sütemény biztosítása.

/Ha ezek után még akar majd kertészkedni és még szóba áll velünk, akkor főkertész-ámítástechnikus címre jelöljük./

2018.09.18. 14:14  Hozzászólás  Válasz baby-lon (579) hsz.-re     Olvasás  
  •   580   

Szóval nagyon ne izgulj a metszés miatt, segítünk majd tavasszal, csak győzzed kiválogatni a jobbnál jobb ötleteket.... :hiha:

2018.09.18. 09:33  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (578) hsz.-re     Olvasás  
  •   579   

Nos, sajnos egyértelmű a diagnózis. A fertőzés súlyos, nem gyógyítható. Kertész lettél... :nahat:

2018.09.18. 08:32  Hozzászólás
  •   578   

Nem akartam paradicsomot ültetni ebben az évben a költözés, és a lakás átalakítás miatt.
Aztán a szomszédasszony adott egy csomó palántát, amit végül is csak elültettem.
Annak ellenére, hogy a végén igen pocsékul néztek ki a tövek, leszáradtak a levelek, stb ..., nagyon sok szép egészséges paradicsom termett, egy évre elegem is lett belőlük.

Nálam viszont a gyümölcsfák is eléggé szépen teremtek.
Annak ellenére, hogy kicsik és fiatalok a fák a sárgabarck, és a nektaring dugig volt, alá kellett támasztani sok helyen.
A két kis körtefa végül is eléggé szépen termett a problémák ellenére, még mindig van belőlük szép számmal a konyhában a polcokon.
A ribizli hozta a formályát, bő termés, van eltéve jó pár nagy tálcával a fagyóba.
Málna - fekete szeder is szépen termett, vagy 3-4 nagy tálcával abból is van a mélyhűtőbe, valószínű süteménybe fog kerülni.

Az eper viszont totál kudarc lett.
A folyton érő magyar fajta eleinte eléggé szép terméseket hozott, aztán az első kőr után már mindenhol csak egész apró szemek lettek.
A másik (holland vagy norvég) fajta hatalmas nagy szemeket hozott (nem folytonérő) , de mire a vége is beérett, tőből már elkezdett rothadni a túlérett rész.
Kiszedtem, az egész ment a kukába ... :(

Viszont a "kis fiatal fákat" (olyan 2 méteresek) nagyon jó lenne alaposan megmetszeni, mert azok csak anno. el lettek ültetve, aztán annyi ...
Könnyebb lenne a dolog, ha még kicsit értenék is hozzá ... :)

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2018.09.02. 16:26  Hozzászólás
  •   577   

Örömmel és némi megkönnyebbüléssel jelentem, hogy befejeztem a szemzéseket. A csonthéjasokét gyakorlatilag teljesen...úgy értem végleg.Ha valaki kételkedne , akkor majd kifejtem, hogy miért... ;)

2018.07.25. 15:51  Hozzászólás
  •   576   

Elkezdtem az őszik orsótlanítását / vagy katlanozását...ha úgy szebb :) / : 8357 Spring Lady orsó volt...8353...és ez lett belőle...és ez a sors vár az őszibarackjaim többségére.

2018.01.12. 21:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (573) hsz.-re     Olvasás  
  •   575   

A cikkben padlizsant, spargatokot, szojat es kukoricat emlitenek.
Ez egy amerikai statisztika a Marvanyos poloska tapnovenyeirol, vastag betuvel a kedvencei:
http://www.stopbmsb.org/where-is-bmsb/host-plants/

2018.01.11. 21:17  Hozzászólás  Válasz alex (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   574   

Nekem Serres ill. Hardenpont nincs , talán a Nemes krasszánt lenne érdemes , 20 év után először ettem róla jónak tűnő gyümölcsöt , de az én fámról tudni kell , hogy a lehető legrosszabb helyen kínlódik...szóval normális körülmények között jó fajta lehet. Meg úgy gondolom , hogy a szüret időpontja is befolyásolhatja a minőséget. Tavaly talán sikerült eltalálnom.
Sok új fajtám is van /persze ezek jó része csak nekem új.../ ami még nem produkált.

2018.01.11. 21:14  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (572) hsz.-re     Olvasás  
  •   573   

Írnak is ilyen csapdanövényt ? ...mert nekem is rettentő sok bosszúságot / és persze kárt / okoznak a poloskák.

2018.01.11. 09:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (569) hsz.-re     Olvasás  
  •   572   

A Neem olaj az almamoly eseteben kulfoldi irodalom alapjan kisebb hatasfokkal bir, mivel az almamoly larvaja keves idot tolt a felszinen. Celzottan a fejlodo gyumolcsbe furja be magat. Ha annak a felszinen azon a ponton eppen alacsony koncentracioban van jelen a Neem, nem sok hatassal lesz ra, ami amugyis kesleltetett, mivel kitin szintezis (vedles) gatlo hatasa elhuzodo. Inkabb lombrago hernyok, felszinen "ragcsalo" rovarok ellen hatasos. Almamolyra a Granulosis virust alkalmaznam idonkent, a feromon csapdakat meg a hernyoovet a fatorzson.

A poloskakra, szinten kulfoldi irodalom a csapda novenyek telepiteset es azok lepermetezeset javasolja piretrin tartalmu szerekkel. Ez a legdrasztikusabb de nem szelektiv, mas rovarokat is elpusztito megoldas. Szelidebb modszer es majd tesztelni szeretnem, a szegfuszeg olaj, citromfuolaj kipermetezese, ez elvileg erosen riaszto szamukra. (Kerdes milyen dozisban?) A poloskak ellen szinten jo hatasfokkal alkalmazott -kulfoldon- a Beauveria bassiana rovarparazita gomba, ami Magyarorszagon a Naturalis nevu szer hatoanyaga. Viszont itthon poloskak ellen ugy tudom meg nem engedelyezett szer. A szelid modszerek kozott emlegetik meg a kovafold kipermetezeset ami ezen rovarok legzoszervet roncsolja, szinten tesztelni kellene. Ezenkivul az amerikaiaknal ahol igen nagy karokat okoznak, fejlesztettek ki egy un. piramis csapdat, meg egy feromon csalogatoanyaggal rendelkezo ragadoslapot:
http://www.agbio-inc.com/stink-bug-traps.html
http://www.agbio-inc.com/dead-inn-pyramid-trap.html

A meszkenleves megoldas is bizonyosan hatekony lehet ha ezt tapasztaltad. Nalam csak annyi az aggaly, hogy Kedvescimborahoz hasonloan a biodiverzitast, fajgazdagsagot gondolom a gyumolcsosom egeszsege allappillerenek, a ken pedig bizonyos hasznos szervezeteket is elpusztit a karositokkal egyutt, amik "rest hagynak a pajzson". Igy nalam kevesbe, de sokaknal biztosan jol alkalmazhato modszer lehet amit kigondoltal.

2018.01.10. 21:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (570) hsz.-re     Olvasás  
  •   571   

Használd egészséggel! :wave:

2018.01.10. 21:48  Hozzászólás  Válasz Jani71 (569) hsz.-re     Olvasás  
  •   570   

Sok érdekes és számomra ismeretlen dolgot írtál ... el is mentem a hozzászólásodat és köszönöm is egyben! :dejo: :thumbup:

2018.01.10. 20:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (568) hsz.-re     Olvasás  
  •   569   

Ha a növényeket nem bántja, akkor javaslom a kén kipróbálását. Nálam tavaly eredményes volt.
Talán a legjobb a híg, de azért még kellően büdös mészkénlé. :thumbup: Értsd: a megadott nyári dózisnál is hígabbra keverni!
A tél elején valamikor megszórtam a boróka és tuja bokrokat, meglepően sokáig érződött. Minimum 5-6 hetet mondanék, még mindig bűzlött...
(Mintha az egyébként elég jelentős mértékben fellépő tujaszú kártétel is minimálisra csökkent vagy teljesen elmaradt volna.
Még figyelem a dolgot, de a lényeg, hogy rendesen alább hagyott).
Ez nyilván csak olyankor opció, amikor semmilyen egyéb aggály nem állhat fent. Akár csak a kénszag jelenléte, ami esetleg zavar valakit. Stb.
Poloskára kihegyezve (talán még írtam is valahol): nálam is igen szép számmal szaporodtak, károkat is okoztak a szúrásukkal (monília, stb.),
de miután megkínáltam a kertet mészkénlével, egyszer csak eltűntek és el is maradtak. :P :thumbup: :banana:
A szilvamoly második nagy nemzedéke is elmaradt... :dejo:
A bizonyos fajokra kiterjedő gombaölő hatásról pedig már nem is beszélve...
Almamolyra esetleg valamilyen formában az azadirachtin (Neem...)? Vagy még egy, ami a rovar életmódjából adódik (isten bizony elgondolkoztam a bevetésén...): megfelelő időközönként vízzel locsolni a lombot (ettől természetesen csak gyérítő hatást szabad remélni, de az is valami).
Régi szakkönyvben olvastam, hogy a molyok lárvái rendkívül érzékenyek a vízre, gyakorlatilag elpusztulnak a legkisebb mennyiségtől is.
A szilvamoly lárvája pl. a reggeli harmatban képes megnyekkenni... :thumbup:

2018.01.10. 20:22  Hozzászólás
  •   568   

Az idén valószínűleg megpróbálkozom a feromoncsapdával, mert az almamoly nálam mindig komoly károkat okoz. Valamit pedig ki kéne ötleni a poloskák ellen is, mert az meg az őszibarackokat tette tönkre (tavaly már próbálkoztam valamivel ellenük, de az nagyon a szezon végén történt és akkor már nem volt eredménye - most időben elkezdem, hátha...)

2018.01.09. 21:01  Hozzászólás  Válasz alex (566) hsz.-re     Olvasás  
  •   567   

Ők pl. postáznak is:

Hardenpont

2018.01.09. 20:32  Hozzászólás  Válasz baby-lon (563) hsz.-re     Olvasás  
  •   566   

Köszönöm. Sajnos nincs még alanyom, de valahol szerzek és nyár végén majd kérek szemzésre. Persze a legegyszerűbb lenne, ha találnék valahol egy faiskolát amelyik árulja a fajtát.

Következő