Kabakosok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.05.05. 14:51  Hozzászólás
  •   55   


---
 
Ma ültetem el az olajtököt meg az uborka egy részét.
Ismerősnek 10-12 napja hallgat a mag a földben. Nem sokat remél mert itt egy csepp eső nem esett :(
 


  2015.05.03. 15:20  Hozzászólás
  •   54   


terra alapító
 
Ismeri valaki az Istengyalulta tököt? Azt már most látom, hogy istentelen nagy levele van a pohárban, legalább duplája a normál töknek. Gondolom, futó - mit kell még tudni róla?
 


  2015.05.03. 11:06  Hozzászólás
  •   53   


terra alapító
 
Uborkát most már palántázom mert lesz elég helyem pohárba vetni miután a parik és paprikák kitelepülnek a fóliába. 4-5 folyóméternyi uborkás nekünk bőven elég . Régebben felére korai 20 centis palántákat raktam ki, felire meg 5-6 centiként vetettem magot amit aztán ide oda ültetéssel vagy ritkítással 25-30 centis tőtávra állítottam be. Így van korai és késői is vagyis őszig mindig friss kerülhet az éhes szájak elé.
 








  2015.05.02. 15:29  Hozzászólás  Válasz Sleek (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Is. Egy ideig fészekbe vetettem, aztán pohárba és azt fészekbe kb 40 centinként. Idén sorba, 5-6 centinként egy magot. Anyósom így csinálja, és jó szokott lenni neki. Most nem volt kedvem pohárba vetni, a fészkeset meg azért nem szeretem mert ha nem kel ki, akkor nagy marad az üres terület. Majd meglátjuk ez a technika milyen lesz.
 


  2015.05.02. 15:20  Hozzászólás
  •   48   


---
 
Uborkát ki milyen technikával veti (ülteti)
Sorba potyogtatós módszer vagy mint a krumplit és 3-4 magot egy helyre vagy palántáról ?
A mai napra tervezem a vetést sorba potyogtatva.
 


  2015.05.02. 12:22  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Elvetettem tegnap a dinnyéket. Helybe vetettem fészkekbe, az alábbi fajtákat:

Görög: Jubilee, Tendergold, Sweet Siberian, Golden Russian, II. Janos Pal, Orangeglo, White Wonder

Sárga: Petit Gris de Rennes, Hale's Best '45, Golden Honeymoon, Early Silver Line, Ginger's Pride, Swan Lake, Tétényi csereshéjú

Sütőtök: Nagydobosi, Orange, Hokkaido, Galeux d'eysines, Provence-i muskotály, Chicago Warted, Dickinson, Table king, Black Futsu
 


  2015.03.30. 22:21  Hozzászólás  Válasz vizerg (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


terra alapító
 
A tökféléket április 6 körül , Az ALBA főzőtök az formásabb könnyebb hámozni, így május 2-án kirakom és junius 20-25 között szedhetem az első tökös mákos rétesbe valót .

Uborkát tavaly április 4 -én vetettem 4-6 nap alatt keltek , május 6-án 20-25 centisek voltak a palánták kiültetéskor, szerencsére nem lett fagy ám a május 10-17 közötti idő megviselte ! junius 19-én szedtem először. Talán ráérnék 4-5 nappal később vetni.

Sárgadinnyét április 10-15 között kell vetnem . 7-10 nap a kelési ideje. Tavaly 4-én vetettem , május 10-13-án már kiültethető nagyságú palánta volt de az idő miatt nem lehetett !!! Így csak május 22 én kerültek ki. és julius 13-án kezdtem szedni a korábbiakat aug. 5-től a későbbieket. Ízben az ananász nem volt nagy szám viszont a charentais volt az egyik finom és bő levű.
 






  2015.03.29. 18:36  Hozzászólás  Válasz vizerg (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


---
 
Április első hetében kezdem a palántanevelést, április végén-május elején ültetem ki őket.
 




  2015.03.28. 22:02  Hozzászólás  Válasz vizerg (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   


---
 
Sárgadinnyét majd április közepétől fátyol alá. A többit nem tudom
 


  2015.03.28. 21:48  Hozzászólás
  •   40   


---
 
Aki palántázza az uborkát és a cukkinit, patisszont, sárgadinnyét az mikor kezdi?
 


  2015.03.24. 21:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


terra alapító
 
Az orange még kevésbé bírta mint a nagydobosi. Kaptam BIG MAX nevüt csak ez 10-20 kilós vagy még nagyobb is lehet. Ha felvágom nem fogy el egyszerre.... (ha kell 10-20 mag küldhetek )
 


  2015.03.24. 21:10  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


terra alapító
 
Hova teszed a dinnyepalántát? Hideg fóliába még korai a vetés szerintem, szabadföldbe meg pláne.
 


  2015.03.22. 14:36  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   


---
 
Ha előáztatod, és dupla fólia, akkor - átlagos időjárás esetén - 5 napra már nyomnia kéne. Nálam most van tömeges kelés, hnap vetem utána az alanyokat.
 




  2015.01.27. 12:09  Hozzászólás  Válasz baby-lon (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Hokkaido tököt ültettem pár éve. Fut mint a bolond, felmászik mindenre, a termés 1 kiló körüli szép narancssárga. Nem kifejezetten édes, inkább levesnek, köretnek, bébiételnek való.
 


  2015.01.27. 11:34  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Megettük az utolsó sütőtököket, már mind romlásnak indult. Idén kísérletezés jön, szeretnék tovább eltartható, édes fajtákat, nem csak sütéshez. Próbáltatok már valamilyet orange-on és nagydobosin kívül?
 




  2015.01.19. 22:20  Hozzászólás  Válasz Tintus (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   


---
 
Igen, és van a Garafarm Gála sorozatban is.
A Tescóba szemeztem vele múltkor, de mondom, majd veszek Rédei kertimagosat, csak nálunk egyelőre nem kapható...
 




  2015.01.19. 19:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   


---
 
Köszönöm, akkor vagy Megyer vagy Zita lesz. Amelyiket kapok :)
Mármint a Perez mellett, mert abból még van.
 






  2015.01.19. 12:06  Hozzászólás
  •   24   


---
 
Sziasztok!

Üdv mindenkinek. Berakó uborkának ki melyik típust favorizálja?
Idén Perez-t és Megyer-t szeretnék vetni, de Megyer-t nem biztos hogy kapok.
 




  2014.08.31. 14:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   


---
 
Idén egyet sikerült próbálnom. Finom édes / nagyon édes, déli gyümölcsökre emlékeztető aromával. Srirang F1 a neve, kereskedelmi forgalomban Magyarországon ( tudtommal) nem kapható. Amit hátrányként tapasztaltam, hogy nem nő nagyra ( 3-4 kg), cserébe papírvékony héj, kicsi magokkal. Ha hazajött a párom, előkerestetem vele a képeket, mert megint elhányta :) Mire idehaza sikerült bevezetnem, el is fogyott, keveset vetettem. Én sem hittem benne eléggé, a vevők is idegenkedtek tőle. Most meg már keresnék, de már csak saját részre van néhány darab.
Súlyos éveket, rengeteg időt töltöttem el, sokszor horrorisztikus telefonszámlákkal, narancsbélűt keresve. A régi öregeket hallottam, hogy gyermekkorukban ilyet ettek. Kicsit hitetlenkedve, legendaként kezeltem, de találtam információ foszlányokat. A fent nevezett fajta, félig áttörést jelentett.
Ezeken kívűl ( vért izzadva) voltak nagyon régi génbanki tételeim. Ezek nem váltak be, vagy a minőség, vagy az íz miatt. Gyermekkorod fajtája, nagy valószínűséggel Nagymágocsi, vagy Gyulavári (táj)fajta lehetett.Ezeket termesztették az országban szórványosan, de az akkor megjelenő pirosak szép lassan kiszorították, (termőképesség, valamint betegségellenállóság miatt) majd feledésbe merült. Illetve nem mindenhol, más országokban jelen van, több fajtakörrel is.
Az igazi áttörést a jövő évtől várom, jelenleg 6 féle narancsbélű magom lapul a kincses ládikámban:) Ezek kivétel nélkül ázsiai fajtakörök, de a hagyományos sárgabélűből kiindulva, ennek is meg kell itt teremnie. Majd jövőre beszámolok, csak győzzem kivárni :)
 


  2014.08.31. 11:25  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Narancsbelűt valamikor gyerekkoromban ettem utóljára, azóta is nagy álmom hogy egyszer én is megmutathatom a gyerekeknek hogy olyan is van. Az akkor emlékszem hogy teljesen véletlen volt, az árus sem tudta hogy olyan, csak mikor meglékelte.
 


  2014.08.31. 11:14  Hozzászólás
  •   20   


---
 
Második éve próbálkozom a sárgahúsú görög termesztésével, és eddig azt tapasztaltam, hogy ízre is, minőségre is veri a pirosat. Aromája, állaga teljesen más. Mivel értékesítek, a pirosat kezdem leépíteni, és egyre több féle sárgában gondolkodom. Van narancsbélűm is, visszakeresem a képeket és töltök majd fel.
Ja, és a legtöbb, kevés napfény ellenére is mindig édes volt( most is van még, és azok is). Viszont a szárazságot kevésbé bírja mint a piros, itt az öntözéssel nem szabad spórolni.
 


  2014.08.30. 11:13  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Remélem szedtél belőle magot! Mi ennek a neve? Én is vettem az idén ilyen sárga belűt, egész más volt a szerkezete mint a pirosnak, és nagyon finom volt. De abban nagyon apró és kevés mag volt.
 


  2014.08.30. 10:40  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


---
 
Szép gratula hozzá . Ízre milyenek ezek a sárga belűek :?: Nálam a piros belű sötétzöld hagyományos görög nem jött be .
A kiment palánták helyett olyat kaptam ,de sajnos nem volt idő a tövek megerősödésére így 40 napra sem tudta beérlelni a termést
az mellett ,hogy meg sem nagyon nőtt ,pár darab élvezhető lett benne ,de a többi vagy éretlen avagy nem igazán jó ízűre sikeredett .
 


  2014.08.28. 18:04  Hozzászólás
  •   17   


---
 
Fénykép0103.jpg

Az idei évben sikerült kipróbálnom ezt a fajtát, és máris nagyon nagy kedvenc lett.
 


  2014.08.24. 07:55  Hozzászólás
  •   16   


---
 
Leszüreteltem 25 dinnyét szedtem le mivel a görög nem utóérő és egész hétre esőt rossz időt mondanak nincs értelme tovább várni ,
mivel a sok csapadék elronthatja az ízt . Amit elfogyasztottunk mind jó volt , a töveken már látszanak az elhasználódás jelei nagyjából vége az idei szezonnak .
2 db maradt rajta a 4. kötés, az talán még beérik és akkor már tényleg ennyi volt az év .Nem indult jól megint sok palántát kivégzett a 3 nap hideg ,de a végére
helyreállt a rend és jó minőségű mézédes dinnyék lettek megfelelő mennyiségben, ( kb 2 mázsa ) ami azért jó eredménynek számít .
 


  2014.08.21. 13:32  Hozzászólás
  •   15   


---
 
Szedem a dinnyét folyamatosan, mézédesek hál istennek ,a tavalyi évem egy kicsit kudarc volt az idei közepes ,de mindig tanul az ember valamit .
 


  2014.08.17. 15:20  Hozzászólás  Válasz Bubus (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
Sok sikert hozzá, ha kérdésed van ne tartsd magadban, amiben tudok segítek a jövőben is :!:
 


  2014.08.16. 19:33  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

---
 
Ok. Jövőre biztos így fogom megpróbálni és remélem nekem is lesznek majd szép nagy dinnyéim :!:
 


  2014.08.16. 18:30  Hozzászólás
  •   12   


---
 
Amit javasolni tudok, a belinkelt technológia betartásával egy évet kipróbálni és biztosan lesz eredmény .
Én jó helyzetben vagyok mert nálunk nagyon jó minőségű földek vannak ha nem táp oldatozok akkor is
aránylag nagy dinnyék nőnek, ha igen képes kinevelni akár 3db 5-7 kilós dinnyét is . Ma vettem le egy 9 kg -t
finom mézédes, a pincébe van még az előző három, és a tövön 40 naposan még kb 10 db abból az egyik charleston gray
igen nagy, az is lesz vagy 10 kg felett tehát nálam megnőnek, a szomszéd sosem tápoldatoz és neki is van 10-12 kg dinnyéje igaz
nála max 1 nevel ki egy tő a többit lerúgja . Ferticare 10-5-26 használok a kötéstől a szedésig annyira én sem bonyolódtam bele ,de
ennyi kell, bevált és jó eredményt hoz .
 


  2014.08.15. 08:46  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (10) hsz.-re 
  •   11   
Avatar

---
 
A környékbeli földek talaja szerintem elég jó minőségű és az én kertemben sem rossz a talaj. De lehet, hogy bizonyos tápanyagok hiányoznak belőle, mert a paprikáim kalcium hiányosak voltak és nem akarnak beérni se. Ebből gondolom, hogy más is hiányozhat még a talajomból. Viszont a paprikán kívül szépen fejlődik és érik minden. A sárgadinnyék is jól szoktak sikerülni, igaz idén nagyon betegek lettek. De amúgy nem szokott rájuk panasz lenni. A vetésforgót betartom és a nap is mindig éri. Még talán az öntözés miatt lehetnek problémák mert sokszor rendszertelenül öntözünk. Amin majd szeretnék gyorsan változtatni. De most még ez a helyzet nálam. :roll:
 


  2014.08.15. 07:29  Hozzászólás  Válasz Bubus (9) hsz.-re 
  •   10   


---
 
Sztem nem :!: A dinnye gyökere nagyon mélyre képes lemenni tehát kötött talajban is meg kell ,hogy éljen .
Inkább a talaj minőséggel lehet a baj , és esetlegesen a fajtával , a hellyel . A dinnyét mindig olyan helyre kell rakni
ahol egész nap süti a nap . Nem szabad olyanra ahol előző évben kabakos volt tök uborka tehát csak vetésforgóban .
Nem szereti a túl nitrogénes talajt,a túlöntözést ,(gyökérvesztés) a hideget ha túl korán van kirakva nagyon visszaveti
ha nem is megy tönkre .Vízigényes növény főleg ha már megkötött a termés, tehát rendszeres öntözés igényel,ha erre nincs lehetőség nem lesz jó termés . Kérdezném a többi növényed megfelelően fejlődik ,már azok amik igénylik a jó táptalajt :?: A környéken milyen minőségű földek vannak jó, közepes, gyenge :?: Ezen is sok múlik.
Olvass bele érdemes :
http://www.farmit.hu/partnerek-szakmai- ... l-2012-ben
 


  2014.08.14. 20:20  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (8) hsz.-re 
  •   9   
Avatar

---
 
De jó neked! Nekem mindig max tenyérnyire nőttek az eddigi 3 évben. :cry: Ez ugye a talaj kötöttségétől van?
 


  2014.08.13. 08:56  Hozzászólás  Válasz Rhéman (5) hsz.-re 
  •   8   


---
 
Köszönöm . Ahogy időm van megpróbálok aktív lenni , de ha bárkinek van kérdése ha tudok szívesen segítek , dinnyében uborkában bármiben .
Az idei rekorder (eddig) ilyen lett ,lédús és mézédes :

DSC06059.JPG
 


  2014.08.12. 12:39  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Sütőtök nálam először van. Zabolátlan egy jószág. Júniusban egy hétig nem voltunk itthon. Gondolt egyet, és elindult ismerkedni a kertben. Átvágott az úton, és szomszédolni kezdett a paradicsomnál. Alig tudtam vissza terelni. Azóta is terjeszkedik égbe világba. Két nagyobb termés mutatkozik. A nagyobb így néz ki:

Kép

Van még a kötelező ubin kívül patisszon:

Kép

Kép

És gömb cukkini.

Kép
 


  2014.08.12. 12:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (4) hsz.-re 
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Van két darab termés, elég furcsák, remélem tényleg sütőtök. Átment a szomszédba, felment a szőlőlugasra, befutotta a volt tyúkudvart. Tápanyaga van elég, egykori tyúkudvarban komposzton nőtt, igazán teremhetne többet is. Ha kicsit rendeztem soraimat lefényképezem. Az egyik már vagy 3 kilós hurka, a másik kisebb, mint egy lopótök.
 


  2014.08.12. 12:07  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (3) hsz.-re 
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Az "át is mentem"-re válaszolok.

Tudod az a felfogásunk, hogy az egész fórum, azon kívül, hogy egy klub, ahol már neked is van egy fotelod, egy épülő adatbázis is. Mindenkit biztatunk arra, hogy miniél több ismeretet írjon itt le.

Egyrészt szeretnénk, ha a keresők jó helye dobnának fel, másrészt szeretnénk, ha ideszoknának az érdeklődők.

Van is nekem egy kezdeményezésem, a kérdezz - felelek. Nem működik még úgy, ahogy én szeretném. Az az elgondolásom, hogy akár saját magának is feltehet az ember kérdést.

Mondjuk Te felteheted: Mi kell a jó dinnye termesztéséhez? És mert van tapasztalatod ezen a téren, meg is adod a választ. Persze erre érkezhetnek hozzászólások. A kérdez - felelekben nem lehet OFF, és ami nem a kérdéshez tartozik, az OFF. Viszont reményeink szerint sok jól fogyasztható ismeret jöhet létre.

A kérdezz - felelekbe való, minden olyan dolog, ami igényelheti a gyors visszakeresést.

Nekem jogomban áll másutt elhangzó hozzászólások, arra érdemes tartalmát, áttenni a K - F-be.

Többünknek az a vágya, hogy jóval jobbak legyünk, mint az index, ezért keressük az új utakat.

Érezd magad itthon. Már a mi kutyánk kölyke (is) vagy.
 




  2014.08.12. 07:36  Hozzászólás  Válasz baby-lon (0) hsz.-re 
  •   3   


---
 
Tököt többfélét is tartok van spárga tök ,cukkini ,és néha sütőtök az idén az pont nincs .
Viszont dinnye , az van már 4 éve mindig többféle . Az idén Crimson Sweet , Charleston Gray,és sima görög (sötétzöld)
a termés közepes köszönhetően a tavaszi pár nap hideg időnek mikor a palánták fele megsemmisült a másik fele + annyira megsínylette ,hogy
az első kötések elmaradtak .Összesen 5 db-t szüreteltem az első kötésekből , most jön a másik csapat itt már vegyesen mindegyikből 10-15 db lesz
a harmadik kötés 15-20 db dinnyét hoz majd ha nem éri valami . Sajnos a Charleston Gray esetében már most is van tővesztésem elszáradt és már látszik
egy másik tövön is .Nem tudom mi lehet talán a sok csapadék, avagy pocok vagy földi kutya elrágta a gyökeret ,bosszantó mert termés van rajta ,de így nem fogja
élvezhetőre kinevelni sajnos :( Az uborkát évek óta hálóra futtatom és ez a módszer bevált a család számára mindig megfelelő mennyiségű savanyúság alapanyagot ad .

DSC05053.JPG
DSC05054.JPG
DSC05067.JPG
DSC06051.JPG
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég