Burgonya Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.06.08. 19:47  Hozzászólás  Válasz Tintus (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   


---
 
Idén ültettünk elsőként Bellát. Kíváncsi vagyok mi lesz . A vetőgumók nagyok voltak.
Desiree volt eddig de már nagyon rossz íze lett.
Balatoni rózsát akartam de felénk nem lehet kapni kis tételben csak több hektárra valót úgy hogy már augban le kell foglalni
 


  2015.06.08. 10:48  Hozzászólás
  •   77   


terra alapító
 
BURGONYA (marabel és bellarosa).JPG
Az alacsonyabb levélzetű az sárga fajta MARABEL nevü.
Megtekintve 23931 alkalommal.

DSCN0571.JPG
BELLAROSA fajta
Megtekintve 23931 alkalommal.

Múlt héten ettük először az újkrumplit : BELLAROSA fajta nagyon szép erős 1 méter magas levélzete van , 70 centis sortávnál is szépen összeborulnak a sorok ezáltal nincs gyomosodás és tartja a nedvességet. Fontos tehát , hogy zártak legyenek a sorok ezzel takarékoskodunk a munkával és a vizzel !

DSCN0571.JPG
BELLAROSA fajta
Megtekintve 23931 alkalommal.

 


  2015.06.08. 10:39  Hozzászólás  Válasz Totya (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   


terra alapító
 
Mért ne szabadna?? Ma is megyek szedek alola egy vödörrel azzal elleszek egy hétig mig az este kiszórandó mospilán intézkedik. 1 hét burgonyára az évije. Az actarának 2 hét.

Ha nem szórod megeszik a levélzeted és akkor mi adja-dolgozza fel a gumóknak a tápanyagot stb.
 




  2015.06.07. 14:46  Hozzászólás
  •   74   


---
 
sziasztok!

virágzás közben lehet permetezni a krumplit bogár ellen?
mamámék úgy tudják hogy ilyenkor nem szabad... :)
 


  2015.06.07. 06:53  Hozzászólás
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
Már értem, hogy miért Hópehely a neve :-)



Alánéztem a Balatoni rózsának, már ehető újkrumpli van alatta. Tényleg jó korai...
 


  2015.05.23. 16:31  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   


*
 
Meg is enném...csak vki lője le azt a disznót...
 


  2015.05.22. 19:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

---
 
Annyi krumplid azért csak terem, hogy egy bográcsnyi vaddisznóragut tudsz belőle főzni.
 


  2015.05.17. 19:25  Hozzászólás
  •   70   


*
 
...én meg most döntöttem el,hogy a hegyre többet se krumplit,se zöldségfélét nem rakok.A zöldségek ki sem keltek ,a krumplit meg kitúrta a vaddisznó /17 évig krumplit nnem bántott...
 


  2015.05.14. 00:38  Hozzászólás
  •   69   


terra alapító
 
burgony betöltve.JPG
------------------------
Megtekintve 23567 alkalommal.



Én 4-5 napja töltöttem be. Ma már láttam hogy hozza a virágokat.
 






  2015.05.10. 18:25  Hozzászólás  Válasz Vebber (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
Egész hivatalosan akkor kellene a krumplit tölteni, mielőtt kikel. Mindig egy kicsit. De ki ér rá ezt figyelgetni. Én most megkapáltam, ezzel el is egyenesedett a terep. Most hagyom kb 1 hetet, addigra megint elkezd füvesedni, akkor megkapálom, aztán fel is pupozom, ezzel részemről véget is ért a krumpli talajmunkája szerintem, mert a töltést útálom kapálni. Na most gondolom ebből kiderült hogy a levélre is jut a földből, de ez még nekem sosem okozott problémát. (vagy nem vettem észre) Kiigazításképp Tintus régebb óta csinálja így mint én, remélem ő is elmondja mit csinál ilyenkor.
 




  2015.05.10. 18:17  Hozzászólás
  •   64   
Avatar

---
 
Gergerg, a módszereddel vetettem a krumplit, de természetesen mindenki véleményének örülök.
A sorok alacsonyabban vannak mint a talaj szint. Kérdezném, hogy mikor töltöm fel, akkor az alsó leveleket le kell szedni (ne legyen talajal betakarva)?
Sárpo fajtájú, ha ennek esetleg van valami jelentősége.
 


  2015.05.10. 18:07  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

---
 
Tudományosan elmagyarázom mit lehet itt látni, ahogy Szerző Lacitól tanultam. Na itt vagyunk a krumplis parcellámban, remélem jól látszik. Éppen a krumpli betöltését végzem drága feleségem segítségével. Két sor van betöltve a parcellából, a délutáni nap éppen azt világítja meg.



A széna rajta az előző fűtakarásból maradt. A zöld az új takarás, amivel a barázdát teljesen kitöltöm. Ez a fűréteg vastagság bőven elég ahhoz, hogy a gyomokat elnyomja. Az idén már nem is kell hozzányúlni az őszi kiszedésig. Ha elkészülök a takargatással a teljes parcella zölden fog virítani. Nem is látszik ki belőle a krumpli. Néhány nap múlva a fű lejjebb megy, míg a krumpli levele egyre jobban kiemelkedik a takarásból, hiszen az egyfolytában nő. Mire a krumpli teljesen beérik, a takarás szétfoszlik, vagyis humusszá válik és a talajba kerül. Ezzel a krumpli fejlődése során a talajból kivett életerő visszapótlódik. Így nem szükséges se trágyázni, s főleg nem műtrágyázni.
Két féle krumplit vetettünk. Az egyik a Sarpo Mira, mely a fitoftórára rezisztens. A másikat a faluban ahol dolgozok kaptam. Azt tartják róla, hogy olyan régi fajta, hogy nem romlik le, bármennyiszer visszavethető. Gondoltam, miért ne próbálnám ki? 96 db-t ebből is vetettünk.
 


  2015.02.26. 21:18  Hozzászólás
  •   62   
Avatar

---
 
A krumplisok figyelmébe ajánlom Daám Zoltán oldalát:
[url]http://daam.lapunk.hu/?modul=forum&a=75519[/url]
Nagyon hasznos kísérletet végzett krumplifajták próbavetésével. Mellyel tudományos és hobbiszinten egyaránt igen jól használható eredményeket produkált. A baloldali menüoszlopból válasszátok a "A kísérlet szöveges kiértékelése" menüpontot, de a többi anyaga is érdekes olvasmányt ad. Annyira érdekesek az írásai, hogy egy órát simán el lehet tölteni nála, ha valaki aprólékosan végig olvas minden lapot és utána elgondolkodik az olvasottakon..
Mindenkinek jó szívvel ajánlom!
 


  2015.02.12. 21:06  Hozzászólás
  •   61   


---
 
Most már lehet kapni sarpo mira-t, 50 db-os és 25 kg-os kiszerelésben is


[url]http://www.vetoburgonya.com/arlista[/url]
 












  2015.01.18. 16:56  Hozzászólás  Válasz Vebber (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Nekem egyenlőre eddig csak ez volt. Tavaly sok víz volt, locsolás nélkül is remek termés lett. A tavalyelőtti aszályos évben egyszer locsoltam, nem lett extra termés, de lett.
 




  2015.01.18. 16:53  Hozzászólás
  •   53   


terra alapító
 
Hol a -be van a többi képem? :@

Vagy csatolmányként kell mindig idetenni??


újkrumpli+karalábé.JPG
első szedés a fóliából május 18.
virágzik a burgonya.JPG
Virágzik a fóliás.
DSCN0633.JPG
április 24-én.
Fóliás burgonya.jpg
április 5 . fóliás krumpli
DSCN0721.jpg
szabadföldön elvetve a teknőben.
 


  2015.01.18. 16:51  Hozzászólás  Válasz Tintus (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

---
 
Tintus!

Jó, hogy itt vagy. A Paradicsomosba írj már tapasztalatot Buzau 50-ről. Főleg a koraisága érdekelne.
 


  2015.01.18. 16:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

---
 
Hogy csinálod, hogy nem kell locsolni? Egyik krumplit sem locsolod, vagy csak ezt a különlegeset nem?
 


  2015.01.18. 16:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   
Avatar

terra alapító
 
Természetesen mindenki maga tudja. Nekem megéri. Ilyen krumplit én a piacon ilyenkor nem kapok. Nem hazudok, most is olyan, mintha újkrumpli lenne. Semmit nem csinálok vele, csak elvetem, és kétszer feltöltöm. Ha a padlizsánt permetezem, akkor a krumplit is. Nem locsolom. Van helyem. Nagyon finom, egész télen elég.
 


  2015.01.18. 16:44  Hozzászólás
  •   49   


terra alapító
 
Sziasztok burgonyások üdvözlöm a fórumtagokat.

Fóliába szoktam kb. 7-8 méteren korán krumplit vetni míg a később kikerülő paradicsom és paprika palánták megerősödnek. Vetés február22. első szedések május 18.
Tavaly SANTE -sárga fajta és LAURA -piros mindegyik előtte évről fogott volt. Ezeket ugye 2013-ban fémzárolt elvetettből szelektáltam ki. Újkruplinak ingyen volt a bolti 250-300 forintoshoz képest. Ugyanezeket a fajokat már 2014-ben nem találtam . Vetettem viszont fémzárolt 50 gumós -ból MARABEL fajtát ez szép formás könnyen feldolgozható (hélyastúl megmossuk félbevágjuk ráteszünk egy babnyi vajat vagy margarint és mehet a sütőbe, megsül a hús tálca feletti tálcán ). Valamint pirosból a "ROSARA " tipust. vetések :március 15, kelt március 21. első szedések : junius 10 újkrumpliként. Én érdekes módon vetem őket, az ágyásuk egy teknő mert amikor jön az első betöltés akkor a teknő széleit visszahúzom a szárakra ezzel meg is van a kapálás is egy menetben.
Kicsit tapasztalatlan vagyok itt a képfeltöltésben nem tudom sikerül-e. ( Geigerg adhatnál egy telót ha kérdezni akarnék mert begolyózok)

És egy kérdés : Geigerg ha csepegtetni akarnánk a burgonyába hova kell tenni a szalagot a sorok közé gondolom mert ha a tövekhez tennénk akkor a betöltésekkor betakarnánk ?!
Nekem kissé bonyolult ez a TERRA.


Fóliás burgonya.jpg
 


  2015.01.18. 14:04  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

---
 
Amellett,hogy a Babylon által ajálott krumplit szívesen kipróbálnám (nem ismerem, nem volt ilyen soha), sztem a krumpli az amit nem éri meg tartani.
Nemhogy egálba ne jön ki, többe kerül locsolni, védeni. Sok krumplit eszünk, a szezonban eddig korábban 50 Ft/kg-ért vettem zsákosat, tegnap megint kellett venni, és most a tél közepén is 75Ft volt. Ez szép krumpli, ettől olcsóbban is árultak apróbbat.
 


  2015.01.17. 22:11  Hozzászólás
  •   47   


*
 
Tényleg lila belüt próbáltatok már ,milyen ?
 


  2015.01.17. 22:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


*
 
Nálunk -amíg raktunk krumplit - a Marabel volt a kedvenc /ill. a hasonló sárga héjúak/ az/ok nagyon jók sütni.
Azóta a boltokra vagyunk utalva...hát egyik ócskább,mint a másik.A tavalyi termésből nem is mernék héjában krumplit sütni ,mert akárhol veszem a belseje vacak ,pöttyös. :-(
 




  2015.01.17. 22:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   


*
 
Akkor tényleg nem kell túl sok,mert nálunk pont a másik oldal megy jobban /a fiam pürés...a többiek sült krumplisok/
 




  2015.01.16. 18:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   


*
 
Rendben , de tényleg nem kell sok,mert sok hely sincs.Inkább csak a kiváncsiság hajt. Mellesleg milyen a tapasztalatod róla ? Mire jó inkább sütésre v. főzésre ?
 


  2015.01.16. 07:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Amit én fogok küldeni (mert fogok...), az felesleg. Másként ki fogom dobni komposztra.
 


  2015.01.15. 21:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   


*
 
Az oltóvesszőként szereplő vessző amúgy metszési hulladék lenne,tehát nagyjából haszontalan,viszont a vetőkrumplit elrakhatod magadnak,eladhatod,meg is sütheted...szóval hasznosabb.
 




  2015.01.05. 20:49  Hozzászólás  Válasz baby-lon (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


*
 
Az Azért más...
 


  2015.01.05. 20:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
Ne bolondozz... Nekem van egy fél zsák vető, fog kimaradni biztosan. Amúgy akkor én is fizetek utólag az oltóvesszőkért... ;-)
 


  2015.01.05. 20:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


*
 
Köszönöm,de szintén csak ellenszolgáltatás fejében .
 




  2015.01.04. 16:14  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Jól van, úgyis csak fagymentes időben tudom küldeni, addig meg majd megalkuszunk. ;)
 


  2015.01.04. 15:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


*
 
Jó vicc,de ingyen nem kérem...ez komoly.
 




  2015.01.04. 14:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   


*
 
Rendben,de kizárólag fizetős alapon.
 




  2015.01.02. 15:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   


*
 
Ha egyesével rakom,mint anno a biokrumplit akkor is csak max 50 szemet /ettől kevesebb is lehet.../
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 14 vendég