Burgonya Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.03.23. 18:57  Hozzászólás
  •   178   
Avatar

---
 
Ma a földbe került a krumpli nagy része itt van pár kép róla,hogy Én miként csinálom.
Fénykép0095.jpg
desiree
Megtekintve 17032 alkalommal.

Fénykép0098.jpg
sortáv 75, tőtáv 30cm
Megtekintve 17032 alkalommal.

Fénykép0104.jpg
bakhát készités
Megtekintve 17032 alkalommal.

 


  2017.03.15. 18:57  Hozzászólás  Válasz laca12 (176) hsz.-re     Olvasás  
  •   177   


---
 
Pénteken nálam, mert már így is lemaradásban vagyok vele, de a család az fontosabb.
 




  2017.02.01. 19:17  Hozzászólás  Válasz Sleek (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   175   
Avatar

---
 
Az tény,hogy jó fajták csak az agriában azt nem szeretem,hogy nagy a lombozata és a szél állandóan össze vissza tördeli, kuszálja ezenkivül más rosszat nem tudok róla.
 


  2017.02.01. 18:04  Hozzászólás  Válasz laca12 (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   


---
 
Én sem értem.
Viszont tény ,hogy az impalát meg az agriát mindenki dicséri.
 


  2017.01.31. 19:37  Hozzászólás  Válasz Sleek (172) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   
Avatar

---
 
Érdekes,hogy nálatok a keszthelyi fajták nem érzik magukat otthon + Friselander sem.
 




  2017.01.30. 19:51  Hozzászólás  Válasz Sleek (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   
Avatar

---
 
Magyarországon belül merre laksz,ha szabad érdeklődi?Én tavaly a Bács gazda coop-ról rendeltem minigumókat elötte soha sem rendeltem neten krumplit ,de kellemesen csalódtam szép árut kaptam jó minőségben .A keszthelyi krumplik is szuper minőségüek nekem nagyon bejönnek szerintem érdemes kisérletezgetni elöbb vagy utobb mindenki megtalálja a neki legjobb fajtákat.
 


  2017.01.30. 17:49  Hozzászólás  Válasz laca12 (169) hsz.-re     Olvasás  
  •   170   


---
 
Köszönöm a tanácsot. Igazából azért keresek nagyobb fajtákat mert heti 3-4 kg hasáb burgonyát én megeszek. Oda meg jobb a hosszabb.
Lehet drágább de több fajtát ki tudok próbálni legalább .
Friselander felénk nem nagyon szeret . Melótárs próbálkozott vele már több évig de egy két szem volt alatta csak.
Meg max 600-700 bokor lesz ahogy terveztem.
Volt olyan év ,hogy 260 db vetőburi volt a 25kg s zsákban. Akkorák voltak.
De nem lehetett mást kapni.
 


  2017.01.29. 17:51  Hozzászólás  Válasz Sleek (168) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   
Avatar

---
 
Ha szép nagy darabos krumplira vágysz és nem baj ,hogy nem sárga akkor a Kondor jó választás szerintem 7-8-10 szemet szokott teremni de azok nagyon szépek.korainak az Impala mellé Friselander. Van nagyon sok új fajta a piacon szerintem érdemes próbálkozni igaz ezek minigumók és sokak szerint drágák de egy-egy próbát néha megér.
 


  2017.01.29. 14:41  Hozzászólás
  •   168   


---
 
Sziasztok szép napot.
Nekem tavaly ami bevált az az Impala ,Agria . Balatoni rózsától többet vártam.
Kevés is volt alatta meg kicsik is voltak.
Arany chipke az nagyon rossz lett. Kevés volt alatt és kicsik.
Cleopatra közepes termést adott viszont sok betegségre hajlamos. Valamint a leírtakkal ellentétben nekem csak 20-25dekás gumók lettek.
Az impala és az agria magasan vitte a prímet termésben átlagban 50-60 dekás gumókkal.
Összesen 300bokor burgonyát vetettem ezekből a fajtákból.
Agria ,impala idén is lesz az tutti.
A többit még nem tudom mivel helyettesítem
 


  2017.01.24. 19:03  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (166) hsz.-re     Olvasás  
  •   167   
Avatar

---
 
Volt amikor sima zsákban árult krumplit raktam igaz ez termelőtöl volt változó sikerrel ezért inkább rászoktam a minőségi vetőgumóra javarészt minigumó.Ez azért van mert szeretek több fajtát is kipróbálni így a legkönyebb tavaly volt B Rózsa ,Agria,Desiree ezek a fix" fajtáim" plussz Jelly, Kondor,Barna,Friselander.A Friselander korai ez jó volt idén is szeretnék,Jelly az Agria leváltására próbáltam ki nem jött be semmi extra idén a Maestrot próbálom ki.A Barna az Desiree származék jó szerepelt most majd vetek belöle vissza ha így is jó lesz akkor lehet,hogy ez lesz a az utódja a Desiree-nek. Desiree-ből tavaly vettem minigumót és fémzárolt nagyobb szemű krumplit is semmi különbség nem volt csak annyi,hogy a fémzárolt kezdeti növekedése jobb volt a vége egál.Ezeket a Bács-Gazda Cooptól rendeltem szuper árut kaptam.Balatoni Rózsából eddig csak minit raktam szintén fasza minőségben idén is így szeretnék ja és a Rózsa az Keszthelyről volt.
 


  2017.01.22. 09:47  Hozzászólás  Válasz laca12 (165) hsz.-re     Olvasás  
  •   166   
Avatar

---
 
Értem. Úgy gondolom, felesleges lecserélned, de kíváncsian várom milyen tapasztalatod lesz. Számolj majd be róla! Írtad, hogy adok-veszek alapon szerzed be, milyen minőségben gondolkodsz? Sima zsákban árult, fémzárolt, normál, minigumó méret stb ?
 


  2017.01.21. 20:19  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (164) hsz.-re     Olvasás  
  •   165   
Avatar

---
 
Csak a felét cserélem le ,hogy lássam van-e valami különbség termés mennyiségben és minőségben mert ha nincs akkor felesleges 2-3-4-évente új gumót venni akkor hagyom addig amig le nem romlik a minősége .Az összehasonlítási alap az idén 80-80 bokor lesz.
 


  2017.01.21. 20:06  Hozzászólás  Válasz laca12 (163) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   
Avatar

---
 
Nem értetted a kérdésemet. Azt kérdeztem, hogy milyen előnyt vársz attól, ha lecseréled a háromszor visszavetett krumplidat.
 


  2017.01.21. 19:55  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (162) hsz.-re     Olvasás  
  •   163   
Avatar

---
 
Azért veszek mert már 3-ik visszavetés lesz az idén már 4-ik éves lesz a krumpli így hát fele új lesz a másik fele régi. A költségekről nem szoktam én sem megfeledkezni de mivel jobb években pl.2014,2016 volt bőven termés kb 23-25 zsák ezért több mint fele megy eladásra így nekem nem kerül semmibe a saját készlet ezért szoktam venni jó minőségű vetőgumót .Én nem kereskedő vagyok csak egy nagyon nagyon pici termelő ez csak egy házikert ami nem a nyereségről szól hanem az önellátásról ....!
 


  2017.01.21. 08:12  Hozzászólás  Válasz laca12 (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   162   
Avatar

---
 
Miért kell új gumót venned, ha csak két éves? Ezzel kapcsolatban a nemesítők azt állítják:
"A keszthelyi nemesítési program továbbra is olyan fajták előállítására törekszik, amelyek a magyarországi ökológiai körülmények között is termésromlás nélkül, több éven át termeszthetők. A nyugat-európai nemesítő cégek soha nem törekedtek olyan fajták előállítására. Nekünk az örökség kapcsán erkölcsi kötelességünk, és velünk szemben már elvárás is, hogy több éven át leromlás nélkül termeszthető vetőgumókat állítsunk elő. Amelyeknél a vetőgumó szaporítás mások által is megoldható lenne. Betegségekkel, vírusokkal szemben fogékony fajtákat nemesítettek, így kontrollálni tudták a szaporítást. Így elérték, hogy minden évben a nemesítőtől kelljen megvásárolnia az egészséges vetőgumót a termelőknek"

Kérdésemhez, még annyit teszek hozzá, hogy mint említettem Sarpot vetettem fele területen. A másik félen Patcáról kapott gumót. Egy 64 éves munkatársamtól kaptam, aki nem tudta meghatározni mi óta termeszti a családja, mert amióta eszét tudja, mindig is azt vetették. A paraszt se hülye, ennyi idő alatt volt ideje mérlegelni, mi mennyibe kerül, mi mennyit ér neki?
 


  2017.01.20. 18:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (154) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   
Avatar

terra alapító
 
Nekem már nincs Sárpo Mira. Nekem bevált a Balatoni Rózsa, White Lady, Impala hármas. Tavaly Démont is vetettem, az is jó B-C típusú.
 


  2017.01.20. 18:57  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (153) hsz.-re     Olvasás  
  •   160   
Avatar

---
 
Én vennék a helyedben akár minigumót is mert nagyon jó minőséget képviselnek és a termését évekig vissza lehet vetni minden gond nékül ez nem Desiree ami a második év után már alig ér valamit .A képek amiket felraktam a Rózsáról már a második visszavetés utáni termés tehát három éves az eredeti vetőgumó, az idén már veszek új gumót frissiteni az állományt.
 


  2017.01.20. 18:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (154) hsz.-re     Olvasás  
  •   159   
Avatar

---
 
Biztos,hogy Balatoni Rózsát vettél,kaptál,ettél? A Desiree nem rossz de betegség érzékeny keresem mivel tudnám leváltani, talán a Barna lesz az ez is Desiree leszármazott.
 


  2017.01.19. 21:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   158   


*
 
https://vetoburgonya.eu/burgonyafajtak/

ennek a cégnek az elődje által forgalmazott kisgumós kiszerelésű fajták , sztem jók.
 


  2017.01.19. 21:27  Hozzászólás
  •   157   


*
 
Mi évekkel ezelőtt -amikor még a fák nem vették el az összes helyet - Vinetát ill. utóbb Marabelt raktunk , főzni is jó, de sütve még nem ettem jobbat. A Hópehely nálunk nem jött be , én amúgy is a sárga héjú , sötétebb sárga húsú -sütni való- fajtákat szeretem.
Sajnos jó minőségű krumplit nehéz beszerezni...
 




  2017.01.19. 20:36  Hozzászólás  Válasz laca12 (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   155   


---
 
Igen is, meg nem is. Az a helyzet, hogy ebben a szezonban is "súlyosan" tovább vittem a kajszi vonalat, de egyéb dolgok is fejvesztve fejlődnek.
Meg kéne már állapodnom, hogy mi legyen a fő csapás.
 


  2017.01.19. 20:29  Hozzászólás  Válasz laca12 (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   
Avatar

---
 
A Balatoni Rózsa. Nem veszek többet.
Tavaly előtt (2015) Babylon jóvoltából /ha olvassa idén megint pumpolnám :mrgreen: ha lehet/ kaptam pár szem Mirat elvetni. Azzal elégedett voltam, minden tekintetben. Előtte soha nem ettünk. Csak víz kellet rá, bogár ellen, vész ellen egyszer nem permeteztem, pedig az már többször vissza volt vetve.

Mi nagyon sok krumplit eszünk, 1,5mázsát vettem szeptembertől-novemberig, az utolsó zsákba már csak néhány kiló van, de úgy, hogy december óta spórolunk vele.
Mindig azt mondtam, krumplit nem érdemes vetni, meg lehet venni olcsón. Na idén mondtam magamnak először, hogy egy keveset legalább mégis jó lett volna vetni, mert drága volt, és több zsákban sok rossz is volt.

Mindig sok helyről veszem a krumplit, jártamban-keltemben az országban, út melletti árusoktól, ahogy mindig befér a szerszám mellé egy-egy zsák. Mivel ahogy írtam, magába is eszem, igazából mindegy is milyen fajta, csak ne legyen tele hibással. Most ősszel, az utolsó 2 zsák volt csak igazán jó -amit pont helyben vettem, mert sikerült egy becsületes temelőbe botlanom-. Ez pedig Desire, még most is kemény, pedig december óta a kb. 16 fokos spájzban van.
Desire egyébként is bevállt, és még mellette a Bellarosa is. Állítólag ez is valami Desire leszármazott.
 


  2017.01.19. 19:44  Hozzászólás
  •   153   
Avatar

---
 
Régebben egyik évben a sok eső olyan erős fitotoftórát okozott, hogy a szokásos 3-4 mázsa helyett talán 50 kg termett. Akkor egy szenzációsan termő, de igen fitoftóraérzékeny fajtám volt. Okulva belőle, elhatároztam, hogy a biztonság miatt vetek fitotoftóra rezisztens fajtát. A Sarpo Mirát választottam. Azt tapasztaltam, ha nagy területet kap, nagy méretűre képes nőni. Én 45x45cm távra ültetem. Ezzel a térállással közepes, és apró gumókat hoz. Mivel télen, amikor amúgy is kell fűteni, minden nap sütünk pogácsát. (lásd pogácsa recept) ez a méret, ehhez optimális. A tavalyi rendkívül sok eső nem okozott fitoftórát. Ezért fele vetőgumónak hagyok Sarpo-t és mellé szeretnék Balatoni Rózsát.
 








  2017.01.19. 11:06  Hozzászólás  Válasz laca12 (141) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   


---
 
Köszi, kontakt szert nem is teszel az Actara mellé? :)
Egyébként sarpi mira-nál nem is permeteztem gombaölőt, és semmi baja nem volt. (a rengeteg eső ellenére sem)
Bogár ellen viszont tavaly 5xör fújtam.... igaz az elején nem volt időben elkapva, nem volt időm rá..
Sokáig zöld volt a lombja, így a környék összes bogara hozzám jött, mert másoknak már elszáradt a szár, mikor nálunk még méregzöld volt :)
Majdnem október volt mire szedni lehetett, azért ezt hátránynak írnám.
 


  2017.01.19. 08:32  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   148   
Avatar

---
 
Télre vettünk egy zsákkal belőle, nagyon rossznak minősítette mindeki. Szeretem a krumplit nyersen, emiatt rendszeresen így is fogy. Ebből egyet nem tudtam megenni, ilyen krumplival még nem találkoztam. Tudtommal nem is elálló krumpli.
 


  2017.01.19. 05:57  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   


---
 
Sarpo Mirat Zircről rendeltem, a Hópehely, Balatoni rózsa, Lorett Keszthelyről a Pannon egyetem Burgonyakutatási Központjából jött.
Az előbbire nem emlékszem, de Keszthelyről gyönyörű, tökéletes minőségű árut kaptam. Csak ajánlani tudom.
 


  2017.01.18. 18:56  Hozzászólás  Válasz laca12 (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   
Avatar

---
 
A zirci helyről olvastam, de nem vásároltam tőlük. Azért mert csak minigumót hajlandók postázni, a többiért el kell menni. Nekem Zirc nem esik utamba, csak kerülővel tudnék odautazni. Egyébként a Balatoni Rózsa már elfogyott náluk. Ezek szerint keresett termék. A minigumón még gondolkozok.
Legutóbb Sarpo Mirát az Arany Korona Szövetkezetes Ubornyák Lászlótól rendeltem.Olyan pocsék minőséget kaptam, hogy leginkább disznóeledelnek tudtam minősíteni.
 






  2017.01.18. 17:44  Hozzászólás  Válasz laca12 (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   
Avatar

---
 
Az idén kipróbálom a Sarpo mirát Én is , korainak megint Frieslander lesz tavaly nagyon bejött ez a fajta
 


  2017.01.18. 17:39  Hozzászólás  Válasz laca12 (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   
Avatar

terra alapító
 
Én ajánlanám még a White lady-t sütni és pürének, valamint az Impalát korainak.
 


  2017.01.18. 17:32  Hozzászólás  Válasz Totya (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   141   
Avatar

---
 
Semmi különös dolgot nem csinálok velük permetezésnél a gyártok leírásait követem a szereket felvátva használom mint Bravo,dithane,amistar,,,,,bogár ellen csak Actara megvárom a lárvák tömeges kelését igaz így néhány bokor szokta bánni azon elöbb kelnek két kezelés elég nekik.Ősszel szervestrágya ami épp van sertés vagy birka szokott általában ,ha nincs akkor kálium és foszfor ,tavasszal nitrogén az előirt mennyiség többet szerintem felesleges.Ha van lehetőséged locsold azt nagyon szereti folyamatosan nem csak úgy össze vissza .
 


  2017.01.18. 17:12  Hozzászólás  Válasz Totya (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   
Avatar

---
 
Balatoni rózsa nagyon jó fajta korai jól tárolható szép nagy szemű vagy a Hópehely ezt a két fajtát próbáltam eddig Én nem csalódtam bennük.


Fénykép0006.jpg
----
Megtekintve 19022 alkalommal.

Fénykép0005.jpg
szép darabos
Megtekintve 19022 alkalommal.

 




  2017.01.18. 10:06  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   138   


---
 
300-400 tő körül szoktunk kb. idén ebből 420kg körül lett.
Locsolni eddig nem tudtam, szóval ez nagyban fügött a csapadéktól, volt hogy csak 200kg körül volt.
Idén szeretnék magyar fajtákat kipróbálni, a sarpo mira volt tavaly, ez bevált.
Előtte desiree volt, ez is jó volt, de állítólag a magyarok jobbak :)
 


  2017.01.17. 21:23  Hozzászólás  Válasz laca12 (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   


---
 
Engem is,a kumpliszív visz előre :)
kumpli.jpg
------------------------
Megtekintve 17277 alkalommal.

 




  2017.01.17. 21:06  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   


---
 
Jófogáson hozzád közel, a 704195252 telefonszámon hirdetik, ingyenes házhozszállítással. Igaz étkezésiként, de azt még jobb elvetni, s nem is drágán.
 


  2017.01.17. 20:59  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   
Avatar

---
 
kb 300db-t vetek el. Az 2,5- 3 mázsa körül terem. Tavaly két fajtát vetettem. Sarpo Mirát és egy helyi tájfajtát. Az idén a Balatoni Rózsát szeretném kipróbálni, mert jónak minősítette egy kertésztársam, aki vagy 15 magyar fajtát kipróbált. Ám, nem tudom hol szerezhető be, elfogadható áron.
 


  2017.01.17. 19:29  Hozzászólás
  •   133   


---
 
Ki mennyi burgonyát szokott vetni?
Én kiszámoltam hogy kb mennyi kéne és 160 plusz nál vagyok.
 




  2016.10.18. 17:06  Hozzászólás  Válasz Totya (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   
Avatar

---
 
Az ,hogy profin űzném az erős túlzás inkább odafigyelek rá és az idén az időjárás is segített sok sok eső volt nyáron . De majd még írok oké..?
 


  2016.10.18. 17:00  Hozzászólás
  •   130   
Avatar

---
 
A desirében is találtam érdekességet
Fénykép0011.jpg
az idén szeret a krumpli
Megtekintve 17356 alkalommal.

Fénykép0012.jpg
------------------------
Megtekintve 17356 alkalommal.

 


  2016.09.20. 15:59  Hozzászólás  Válasz Totya (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   


---
 
Hát végül sikerült kiszedni, 25kg-os zsákos vetőgumóból lett 420kg :)
Sikerült félretenni bőven vetőnek, jövőre így nem kellene venni.
De szeretnék majd a magyar fajták közül kipróbálni párat. :-)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron