Burgonya Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.01.02. 14:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   


*
 
Ebből honnan lehet vetőanyagot szerezni ?

csak kiváncsiságból kérdem,mert 3-4 éve nem rakok krumplit,mert nem érdemes.A kert abszolút nem neki való,a hegyen meg elfogyott a hely a fák miatt, a közökbe meg nem érdemes...amikor utoljára raktam kevesebbet szedtem fel,mint amennyit elraktam /igaz az nagyon száraz év is volt/
 


  2015.01.02. 13:30  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Van pár képem, ami megmutatja, miért jó a Mira.

Desire: Kép
Valami sárga húsú:Kép
Laura:Kép
Sárpo Mira: Kép

A képek egy időben készültek, szerintem jól látható a lényeg.
 


  2014.12.28. 16:19  Hozzászólás  Válasz Imre (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Hasonlót igen. Ez jellemzően angol huncutság, ott esik az eső ha kell ha nem. Nálunk szalmában, egy átlagos nyáron semmi nem nő ki. De gumót pláne nem fejleszt.
 


  2014.12.28. 15:26  Hozzászólás
  •   24   


---
 
Ezt a technológiát próbálta már valaki?

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=q1OShZZUt0k[/youtubekod]
 


  2014.12.28. 14:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


---
 
Nekem csak a balatoni rózsa volt, de nagyon meg voltam elégedve vele. Jövőre is veszek és többet is ültetek. Nekem nagyon korainak tűnt szép piros héjú, sárgásfehér húsú. A másik ami tetszett, hogy aránylag nagyok voltak alatta és mind formásak. Nagyon jóízű volt! Ami még feltűnt, hogy szinte nem is volt rajta burgonyabogár, nem úgy, mint a sarpo mirán. 1x permeteztem gomba ellen. Egyébként nekem is javasolták, hogy nagyon jó rezisztens fajta és bőtermőjű.
Én itt olvasgattam utána, igaz amikor olvastam már el volt vetve.
[url]http://www.burgonyakutatas.hu/burgonyafajtak/balatonirozsa/[/url]
 


  2014.12.28. 12:28  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Az alábbiak mellett döntöttem:

Hópehely, Balatoni rózsa, White lady.

Van valakinek ezekkel tapasztalata?
 


  2014.12.27. 19:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   


---
 
Hát van aki nálunk szintén ilyen. De pl. rendeltem idén is moldovát és hasonló rezisztens szőlőfajtákat (talán 6 féle fajta lett rendelve, de 30 feletti db. számmal). Mint említettem négyen álltunk össze, ebből egy utcabeli, egy pár utca távolságra lakik, sógor a szomszéd faluba. Na most 350 Ft.-ért vettem annak az oltványnak darabját, amit a helyi lerakatosok 1300-1400 Ft-ért árulnak. Ki az ellensége a saját pénztárcájának? Fuvar költséggel 415 ft. lett a db. ára. A gyógynövényes szappant meg magunknak szoktam rendelni, csak a második szomszédom Zsóka néni emlegette, hogy rozmaringos szappannal szokta mosni a haját, de már nagyon drága. Mondtam ahonnan én rendelem felébe sem kerül, mert nem boltból, hanem a gyártótól veszem. Mondta rendelhetnék neki is. Elégedett vele. 1,5-2 hete volt itt, hogy ha legközelebb rendelek, akkor neki most már hármat rendeljek.
 


  2014.12.27. 19:43  Hozzászólás  Válasz Imre (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Valamikor, még az indexen, megpróbálkoztam egy topikkal, Vásároljunk, rendeljünk együtt (vagy valami hasonló) névvel. Az volta cél, hogy azokat a dolgokat, amiket csak nagyban, vagy nagyban olcsóbban meg lehet rendelni, és könnyű postázni (vetőmagok, csepegtetőszalag, stb) azokban szövetkezzünk. Nem volt rá igény. Én sokszor rendelek vetőmagot a gyártótól, mert úgy frisszet kapok, és a teljes választék rendelkezésemre áll, nem a boltban derül ki hogy van-e. Szoktam szólni szomszédoknak, kell-e valami, de csak azért sem kell senkinek semmi. Pedig sokkal könnyebb lenne.
 


  2014.12.27. 19:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


---
 
Idén hárman álltunk össze krumplit rendelni. Szintén hárman datolyaszilva oltványt rendelni. Négyen rezisztens szőlő oltványt rendelni zalából a termelőtől. Ketten gyógynövényes szappant szoktunk rendelni. Felénk ez megszokott dolog.
 


  2014.12.27. 19:29  Hozzászólás
  •   18   


---
 
Én is szoktam közös rendeléseket csinálni. De ugye a közelemben lakókkal egyeztetve. Postaköltség spórolás miatt. Ezek egyike volt a sarpo. Nem emlékszem már pontosan melyik tanyáról van, de Békés megye volt. Többe került a posta költség, mit a krumpli maga. De még így is sokkal olcsóbb volt, mitha fémzároltat vettem volna. Ráadásul kerestem is több helyen és felénk sehol nem volt ebből a fajtából eladó, sem fémzárolt, sem más.
Emlékszem anyám az első vetés után siránkozott, hogy jobb lett volna desire, mert ez még ki se bújt a földből a szomszédnak meg már 25-30 cm. a szára. Így indult, hogy anyámat idézzem "nem lesz idén krumplim, mert rád hallgattam". Aztán beindult és lenőtte a másét. Termés felszedésnél meg "Ilyen sok krumplim még sosem volt! De jó, hogy rábeszéltél". Sógornőm már kért vetőt belőle. Anyám mondta Őt is az ismerősei lerohanták, hogy adjon belőle vetőgumót.
Nekem a balatoni rózsa vált be korainak. Talán a bellarosa-t próbálom majd még ki.
 




  2014.12.27. 19:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Lauráról még nem hallottam. A sarpo mira nagyon megérte az árát. Amúgy nem megszánás volt, hanem közös rendelés.
 


  2014.12.27. 19:06  Hozzászólás  Válasz baby-lon (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Nekem sok éve nagyon rossz volt a krumpli (bocs az offért, tudom ez burgonyás topik :-D ) egészen addig amíg meg nem szántál a Mirával. Ugyan abban az évben vetettem Laurát is, sütni, bár nem rezisztens, de nekem az is bevált. (csak mindig új gumót kell venni, de az beszerezhető)
 


  2014.12.27. 19:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon jó fajta. Márciusban is olyan mint az újkrumpli, és nem romlik. Viszont sütni és pürének nem jó, úgyhogy idén kipróbálok pár másik rezisztens fajtát is.
 


  2014.12.27. 18:50  Hozzászólás  Válasz Imre (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Nekem is van, én úgy tudom 10 évig visszavethető. Én még csak 2x vetettem, idén jobb lett mint tavaly, idén már csepegtetőztem is.
 




  2014.12.26. 16:08  Hozzászólás
  •   11   


---
 
Én második éve vetem a sarpo mirát, de csak bogarak ellen szoktam permetezni. Azok imádják, de gomba betegség nem fordult elő nálam sem. Igaz idén balatoni rózsát is ültettem korainak és azt rézzel permeteztem 1x, akkor megszórtam a sarpo-t is. A B. rózsán alig volt bogár, de a sarpo-t 3x kellett bogár ellen permetezni. Rengeteg volt alatta idén is és tárolásban sem rothad. Kár, hogy nem nagyon lehet venni vetőgumót.
 




  2014.10.25. 19:08  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
Két éve vettem interneten 20kg volt 11000 ft. Már azon évben is vontatottan kelt ki, én is csak néztem hogy mi lesz belőle. Fém zárolt lett volna! Van valami megbízható vetőmag árusotok ,ha lehet minigumós legyen!
 




  2014.10.25. 08:36  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Ezt írják róla:
"A termésbiztonságát fokozza, hogy a legfontosabb, leromlást okozó vírusbetegségekkel szemben (PLRV, PVX, PVA, PVY) kiváló rezisztenciával rendelkezik. Különlegessége még, hogy az egyre súlyosabb kártételt okozó, nagyon változékony fitoftórával szemben, a biotípusoktól függetlenül működő, a világon egyedülállóan magas horizontális rezisztenciája lehetővé teszi, hogy teljesen elhagyható a gombabetegségekkel szembeni permetezés. A rezisztens fajták a jövő fajtái!"

Nekem pont ezért tetszett meg.
 


  2014.10.25. 08:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
Érdekes amit írtok, ebben az évben nekem egyszer kimaradt a permetezés az eső miatt és három nap alatt letarolta az egészet. én inkább fogékonynak ítélem erre a betegségre. :S
 




  2014.10.24. 17:21  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Üdv a fórumon!
A mira legnagyobb előnye pont a fitoftóra rezisztencia nem? Legalábbis nálam nem fertőződik.
 


  2014.10.24. 17:08  Hozzászólás
  •   3   


---
 
Helló! Az én fajtám a Sarpó mira sárga héjú fehér húsú fajta . Nagy termőképességű fajta 6 soron 280 kg az átlag ,egy sor 18 méter . A lombja érzékeny a burgonya vészre rendszeres sampion 50vp-s védelmet igényel ,hosszú tenyészidejű fajta, öntözést meghálálja csak árasztani szabad. A burgonya vész gombáit az eső veri fel a levélzetre. Töltéskor a tövek közé komposzt vagy érett trágyát imádja és erre tölteni . Több éven át vissza vethető! :thumbup:
 


  2014.07.30. 21:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1) hozzászólására 
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
A kicsi ,,kifli'' salátába jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.30. 20:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (0) hozzászólására 
  •   1   


*
 
Mi a sárgahéjúakat szeretjük,sütni a legjobbak.Bevált fajta a Marabel.
 


  2014.07.23. 20:35  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Próbáljunk összeszedni mindent a krumpliról. Fajták, tapasztalatok. Kedvcsinálónak álljék itt egy-két régi recept:
http://csombor.blog.hu/2010/09/06/a_krumpli_i
http://csombor.blog.hu/2010/09/07/a_krumpli_ii
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég