Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2022.07.23. 15:38  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1879) hsz.-re     Olvasás  
  •   1887   
Avatar

---
 
Figyeld meg jól. A porzós virág hosszú vékony pálcán nő.Ez látható a te fotódon. Ha majd kis terméskezdeményt látsz és azon ül a virág, az lesz a termővirág. Együtt hozza a termést és a virágot. Amennyiben a beporzás megtörténik, a termés továbbfejlődik. Ha nem, akkor leszárad.(1 fotón tollal mutatom) A 2. fotón kinyílt a virág, figyeld meg a belsejét, a bibe alakja olyan mint egy érdekes virág szirma. Míg az apavirágban egy buzogány szerű képződményt látsz. Ez által is meg lehet különböztetni őket. Ha nagyon türelmetlen vagy és biztosra akarsz menni, el tudod végezni te is a beporzást. Az kell hozzá, hogy egyidejűleg megjelenjen mindkét virágtipus. Akkor az apavirágot letöröd a nyelénél fogva és a porzóját hozzáérteted a nőivarú virág bibéjéhez. A rovarok is ugyan ezt teszik.
nő ivarú tökvirág.jpg
------------------------
Megtekintve 9173 alkalommal.


anyavirág.jpg
------------------------
Megtekintve 9173 alkalommal.

 


  2022.07.23. 10:07  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1884) hsz.-re     Olvasás  
  •   1886   


---
 
Nagyon jól érzi magát kb 7 méternél tart, szőlőtövétől 30 cm-re került .Most hozott egy termővirágot így már látom a különbséget milyen a termő virág ,köszönöm a segítségetek! :udvozlet:
 
Minden jót!


  2022.07.23. 09:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1884) hsz.-re     Olvasás  
  •   1885   
Avatar

terra alapító
 
Az én paprikám nem 'rugdos'. Jól érzi magát. Sokat öntözöm az igaz. Pellet trágyát és komposztot kapott a talaj az őszi előkészítéskor.
IMG_5789.JPG
------------------------
Megtekintve 8845 alkalommal.

 


  2022.07.23. 07:52  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1878) hsz.-re     Olvasás  
  •   1884   


---
 
Az uborka, a tökfélék, és a paprika is ha túlságosan jó "kondiban" van valamilyen okból / sok trágya, vagy sok adagolt nitrogén/
elrúgja a virágait, mert a növekedésre koncentrál. Átlendül egy egyensúlyi növekedés-termés ponton, a csúcsi növekedési részbe nyomja az energiát. Ez az oka a virág dobálásnak. Idővel ha a túltáplálás megszűnik megnyugszik, de ez termésben és időben veszteség.
 


  2022.07.22. 15:53  Hozzászólás  Válasz edit (1882) hsz.-re     Olvasás  
  •   1883   


---
 
Köszönöm,várok reménykedem hátha egyszer csal lesz termő virág is rajta. :kuksi:
 
Minden jót!


  2022.07.22. 11:49  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1881) hsz.-re     Olvasás  
  •   1882   
Avatar

terra alapító
 
Lehet egy tő, ugyanazon a tövön jönnek a porzós és a termő virágok, de lassan indul be az üzlet, eleinte csupa porzós szokott jönni.
 


  2022.07.22. 09:58  Hozzászólás  Válasz edit (1880) hsz.-re     Olvasás  
  •   1881   


---
 
Köszönöm, akkor jövőre legalább 2-3 db-ot kellene ültetni ahhoz hogy eredményes legyen a tök projekt, sajnos annyi helyem nincs ,szőlő elfoglalja nagy részét.
 
Minden jót!


  2022.07.22. 07:30  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1879) hsz.-re     Olvasás  
  •   1880   
Avatar

terra alapító
 
Ezek amennyire látom porzós virágok. A termősökön ott van a virág mögött a terméskezdemény. Abból aztán vagy lesz termés vagy nem. Még ha megtermékenyül akkor is történhet vele bármi, én pont nost bosszankodok egy elszáradt kis sütőtök miatt.
 


  2022.07.22. 06:48  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1877) hsz.-re     Olvasás  
  •   1879   


---
 
Készítettem fotót mivel nem tudom ez porzó vagy sem,köszönöm ha megosztod a tudásod. :udvozlet:


Tok virág.JPG
------------------------
Megtekintve 8785 alkalommal.

 
Minden jót!


  2022.07.21. 15:46  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1877) hsz.-re     Olvasás  
  •   1878   


---
 
Jó kérdés! Milyen a porzó virág ? Jó nagy virágot hoz két naponta és nincs csak egy tök ez is véletlen kelt ki eltettem a Hokaidó magot szaporítóanyagnak :fejvaka:
.
 
Minden jót!




  2022.07.21. 08:17  Hozzászólás
  •   1876   


---
 
Még egy kérdésem van a tök termesztéssel kapcsolatban,az egy szem tök ami nem akar termést hozni 6 méter már nincs hová menjen ígyis vissza van fordítva,ha a végét elcsípem lehet hozhat termést! Köszönöm. :udvozlet:
 
Minden jót!


  2022.07.19. 11:37  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1874) hsz.-re     Olvasás  
  •   1875   
Avatar

terra alapító
 
Ezek a videóban már érettebbek mint az enyémek. Sárgás lesz ha érett, az enyém szerintem csak októberre. De az éretlen tökből finom tökfőzelék, rántott tök stb készülhet, ősszel az éretleneknek ez a sorsuk nálam. Ami már sárgul az leszedve is érik.
Nagyon fut, nálam a használaton kívüli tyúkudvar tetején jár, ott jó helye van raschel háló van rajta. Alatta ugyan ott vannak a cukkinik, de teremni most se akarnak, úgyhogy nem fog megártani az árnyék.
 


  2022.07.19. 11:14  Hozzászólás  Válasz edit (1872) hsz.-re     Olvasás  
  •   1874   
Avatar

---
 
Igaz lehet, mert egy jó nagy példányt ma levettem, és enyhén sárga volt a húsa. Megsütöttük fasírozottnak, de előtte nyersen megkóstoltuk. A feleségem szerint, nincs cukkíni íze. A fasírozott állapotban nincs különbség a másik tökhöz képest, mert a fűszerek íze érvényesül. Mit tapasztaltál, mikorra érik be és mennyi ideig lehet eltárolni?
A magcserében csak ezt az egy tök magját kértem (lásd fotó), de nem hasonlít rá. Amúgy sok termés van rajta. Befutott vagy 5m2-t, de egyre fut.


csíkos cukkíni.jpg
------------------------
Megtekintve 8811 alkalommal.

 


  2022.07.18. 20:52  Hozzászólás  Válasz edit (1871) hsz.-re     Olvasás  
  •   1873   


---
 
Kedves Edit, sajnos a cukkinivel így jártam én is. Van vagy 9 bokor, termés meg egy bokron 2 darab. Hát így jártam.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2022.07.18. 12:06  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1870) hsz.-re     Olvasás  
  •   1871   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos nekem nem sikerült lejátszani a videót, majd megpróbálom asztali gépen. Itteni cukkinimagból nekem cukkini lett, óriási a bokor, de 1-2 termés után semmi de semmi. Még virág is alig, az is porzós.
 


  2022.07.18. 08:13  Hozzászólás
  •   1870   
Avatar

---
 
A videóban szereplő egyik tök vetőmagját itt kaptam a magcsere akcióban. Amelyiket csíkos cukkíninek nevezek, mert ilyen név alatt kaptam a magot, jött rá egy üzenet, hogy nem is cukkíni, hanem sütőtök. Hagyjam besárgulni, aztán süssem meg és jó étvágyat kívánt hozzá az illető. Ezek után kíváncsi vagyok, mi lesz belőle? Láttam én már éjjeliőrt nappal meghalni.
 


  2022.07.17. 19:44  Hozzászólás  Válasz edit (1868) hsz.-re     Olvasás  
  •   1869   


---
 
Köszöni a tök megmentetted az életét,még egy esélyt akartam adni és utána tövestül a komposztba végezte volna!!! :udvozlet:
 
Minden jót!


  2022.07.17. 17:21  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1867) hsz.-re     Olvasás  
  •   1868   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a sütőtök már egy hónapja virágzik és csak a héten jelentek meg az első termések. Sárgadinnye szintén. Úgyhogy türelem.
 


  2022.07.16. 14:58  Hozzászólás
  •   1867   


---
 
Hokkaidó.JPG
Hokkaidó
Megtekintve 7687 alkalommal.

Fórumtársak segítségetek kérem ,úgy gondolom hokaidótöknek vélem már két virágot dobott el mit csináljak ,hogy sikeresen megtermékenyüljön ? Köszönöm. :udvozlet:
 
Minden jót!




  2022.07.02. 08:18  Hozzászólás
  •   1865   
Avatar

rendszer admin
 
Megbokrosodott az uborkám! :hiha:
Már a múlt hét végén is átvittem több, mint 1 kg uborkát nászasszonyomnak, de most a hétvégén megint neki álltam leszedni.
cca. 1,5 kg jött össze egyetlen tőről! :remulet:
A magokat innen kaptam "konzervuborka" néven! :)
És még tele van kisuborkával, meg egy csomó virággal .... :D

20220702_091130.jpg
------------------------
Megtekintve 7896 alkalommal.



20220702_082714.jpg
------------------------
Megtekintve 7896 alkalommal.

20220702_082908.jpg
------------------------
Megtekintve 7896 alkalommal.

20220702_082935.jpg
------------------------
Megtekintve 7896 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.05.25. 21:37  Hozzászólás
  •   1864   


---
 
Valszeg idén utoljára enyém a kert...így a fákon kívül nem is igen akartam mással itt foglalkozni, de tavaly annyira bejött a batáta-meg máshova nem is tudnék rakni -hogy idén még ezzel megpróbálkozok , 40 tő narancssárga és 10 tő lila...meglátjuk mi lesz belőlük :
 


  2022.05.21. 10:24  Hozzászólás
  •   1863   
Avatar

rendszer admin
 
A történet úgy kezdődött, hogy valamikor karácsony környékén a szomszédtól kaptam két darab hatalmas fokhagymát.
Egy hete vettem észre a hűtő ajtaját kinyitva, hogy az ajtó polcán lévő egyik "óriás fokhagyma" kinyomott két kis 1-2 cm-es zöld hajtást.
Mivel mentünk volna ki az unokámmal a konyhakertbe gyomlálni, szöszmötölni, egy őrült ötlettől vezérelve fogtam a fokhagymát, és óvatosan "kioperáltam" belőle a két hajtást növesztő girizdet, letisztítottam amennyire érdemesnek tűnt, majd kimentünk a konyhakertbe.
Ott gondosan elmondtam az unokámnak, hogy kell elültetni a két fokhagyma girizdet, hogy kell meglocsolni, és rábíztam.

Az unokám szépen megcsinálta.
És lőn csoda, egy hétre rá most így néz ki! :unnep:


20220521_093152.jpg
------------------------
Megtekintve 7891 alkalommal.

20220521_111031.jpg
------------------------
Megtekintve 7891 alkalommal.

20220521_111019.jpg
------------------------
Megtekintve 7891 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.05.05. 15:57  Hozzászólás
  •   1862   
Avatar

terra alapító
 
Ez egy fantasztikus kezdeményezés, ki ne hagyjátok :thumbup:

MIT IS JELENT AZ, HOGY ÖKO TÁJFAJTA PARADICSOM PALÁNTA?

- Több mint ötéves kutatómunka előzte meg azt, hogy ezek a tájfajta palánták a boltok polcaira kerülhessenek. - - Mitől különlegesek az ÖMKi öko tájfajta paradicsom palántái?

- A tájfajta azt jelenti, hogy a sajátos tulajdonságokat mutató haszonnövényt a természet és gazdálkodó eleink válogató, szelektáló munkája együttesen hozta létre, adott területen. Mára a tájfajták az ipari termelés miatt nagyrészt kiszorultak a köztermesztésből. Éppen ezért nevelésükkel és fogyasztásukkal nemcsak egészségünkért teszünk, de hozzájárulunk agrár-örökségünk életben tartásához és a mezőgazdasági sokszínűség fokozásához.

- Ezen felül, mivel a tájfajták szabad elvirágzásúak, lehetőség van magot fogni az érett termésből és így következő évben lehet saját palántát nevelni.

- Az öko minősítés pedig garantálja, hogy a palántákat szintetikus vegyszerektől és műtrágyáktól mentesen nevelték fel Nektek, összhangban az ökogazdálkodás környezetet és embereket védő alapelveivel. Ráadásul azzal, hogy ÖMKi logójával fémjelzett terméket vásároltok, közvetve segítik az újabb hazai ökológiai mezőgazdasági kutatásokat is.

- Ha tájfajta öko palántát vásárolsz, azzal hozzájárulsz:

• egy régi hagyomány újraélesztéséhez;
• a mezőgazdasági sokszínűség fokozásához;
• a környezet védelméhez;
• az egészséges és változatos étrend kialakításához;
• a hazai fenntartható gazdálkodás és ezen belül a kistermelők támogatásához is.

- Május 12-én és 16-án a Lidl áruházlánc üzleteiben országosan elérhetőek lesznek az öko, hazai, tájfajta paradicsompalántáink. Ezen felül a webáruházunkon keresztül előrendelt palánták május 19-től az ÖMKi budapesti átadópontján is elérhetőek lesznek. FIGYELEM: jelenleg webshopunkban a termelőnkkel egyeztetett mennyiség miatt 3 tájfajta érhető el: a ceglédi, a gyöngyösi és a máriapócsi. Részletek: https://biokutatas.hu/hu/webshop/index/palantak
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.05.02. 15:57  Hozzászólás
  •   1858   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20220502_164448.jpg
------------------------
Megtekintve 8111 alkalommal.

Kedvescimborának szeretettel. Pár éve magcserében kaptam, nagyon-nagyon bevált. A tavasziak még csak növögetnek, az áttelelő salátát már rég esszük.
 


  2022.01.01. 10:31  Hozzászólás  Válasz kiskertes (1854) hsz.-re     Olvasás  
  •   1857   


---
 
Szia!

Évelő fokhagymaként keress rá. Hívják még Rocambolnak is.
 


  2021.11.16. 19:52  Hozzászólás
  •   1856   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.10.08. 18:28  Hozzászólás  Válasz kiskertes (1854) hsz.-re     Olvasás  
  •   1855   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem elefánt-fokhagyma néven keress rá a neten, állítólag nem is fokhagyma hanem a póréhagyma rokona. Nekem még sose volt de a jövő hétre ígértek belőle gerezdeket, kíváncsi vagyok milyen lesz.
A fokhagymák között is vannak olyan fajták amik bulbilliket növelnek. Ezekből is lehetne szaporítani, bár a picurka hagymácskákból első évben csak egy nagy gerezd nő, azt elültetve lesz normál fej. Nálam is előfordul néha szárat növelő fokhagyma, de én nem nagyon hagyom kivirágozni mert akkor a föld alatti fej kicsi marad.
 


  2021.10.07. 14:05  Hozzászólás
  •   1854   


---
 
Néhány éve kaptam néhány póréhagymamagot (valójában kis hagymákat), amiről kiderült, hogy az nem a gyermekkorom kedvelt hagymája, sokkal inkább fokhagyma féle. Csalódóttan elhenyagoltam, és hagytam elszaporodni. Tavaj a tarack elszaporodása miatt kiszedtem őket, és döbbenten tapasztaltam,
hogy olyan nagyságú hagymagerezdeket is találtam, amelyek vetekedtek a hagyomános fokhagyma méretével és sokkal izletesebbek, ráadásul még önszaporítók is.
Az interneten nem találtam erről megfelelő anyagot, de a terra-kert albumában a 72-es képen


ráismertem a magokra, fokhagyma elnevezéssel.
Megköszönném, ha erről a fokhagymáról tudnának valamilyen bövebb adatforrással, vagy információval ellátni.

Előre is köszönöm.
 


  2021.09.08. 17:21  Hozzászólás
  •   1853   
Avatar

terra alapító
 
Nekem nem szabadul valahogy. Ki kell irtanom a cukkinit, hogy az őszi duggatású zöldhagymának valót el tudjam tenni. A fokhagyma várhat novemberig, akkorra már kimennek a paprikák. Palántáztam római salátát de kiették a csigák. Vetettem mizunát őszre, szépen kikelt. Vetettem áttelelő salátát, de abból lesz sok helyen magától kelt. A galambbegysaláta már kikelt, azt se szoktam vetni. Vetettem spenótot még nem látom. Arra kell vegyek fátyolfóliát, a régiek szétmállottak. És tele van a kert itt-ott bimbóskellel, brokkolival. Nagyon remélem hogy lesz rajta mit leszedni, eddig csak a levelük nő.
Tervezem, hogy a tyúkjaimat pár hétre beteszem az üvegházba, hátha ritkítanák a csupaszcsigákat. Igazából sz eg~sz konyhakertnek jót tenne, de akkor mi lesz az őszi vetésekkel.
 


  2021.09.07. 07:26  Hozzászólás
  •   1852   
Avatar

terra alapító
 
Lassan szabadulnak fel a területek a kertben, közeleg az őszi takarítás ideje. Most viszont talán időben kapcsoltam. A hétvégén vetettem 2 sor hónapos retket, meg 2 sor salátát. Mit gondoltok, lesz belőle valami? Szoktatok ilyenkor?
 


  2021.08.08. 12:59  Hozzászólás
  •   1851   
Avatar

terra alapító
 
Vasárnapi tökölészés, uborkaszezontól felpaprikázva a paradicsomban.

Azt hiszem, lassan mindenből több lesz, mint amire szükségünk van. Ezeket a tököket megpucoljuk, felszeleteljük, és eltesszük a fagyasztóba. Télen jó lesz rántani. A paprikákat valószínűleg szintén csak a fagyasztóba tesszük, aztán majd kiderül, mi lesz vele. Mivel beértek, nem akartam őket a töveken hagyni. Amik még nem pirosodtak be tökéletesen, azok maradtak. A paradicsomot megmossuk, kipucoljuk, majd zscskózzuk és ez is a fagyasztóban fog kikötni. Sok piros van, lehetett volna még szedni, de azok még elég masszívan állnak a szárakon, így egy héttel elhalasztjuk a befőzést. Nem akarnék 15-20 literrel játszani. Egy hét múlva felütjük a katlant, leszedjük a többit is, ezeket pedig a fagyasztóból elővéve hozzájuk öntöm.

Az uborkával fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Savanyúság már bőven van, saláta is van eltéve. Majd keresek rá valami jelentkezőt.

vas.png
------------------------
Megtekintve 10349 alkalommal.

 




  2021.08.03. 14:16  Hozzászólás  Válasz Amita (1847) hsz.-re     Olvasás  
  •   1848   
Avatar

terra alapító
 
Én kiszedném mert jönnek az esők és kihajt, akkor pedig csak őszi újhagymának lesz jó. A nagyobbak mehetnek ősszel a földbe korai újhagymának, a nagyon aprók pedig nem túl hidegben tárolva majd tavasszal kerüljenek földbe. Ami ősszel bent van, az fel fog magzani.
Nekem is lett egy csomó dughagymám a korai zöldhagymához.
 


  2021.08.03. 12:12  Hozzászólás
  •   1847   
Avatar

---
 
Sziasztok! hagymás kérdésem lenne. Idén eléggé kicsi dughagymákat sikerült vennem, aránylag későn is ültettem, így nem is lett belőle rendes fej hagyma. Egy részét megettük újhagymának, de maradt elég sok apró fej a földben. Kérdésem: hagyhatom a földben, majd jövőre megnő, vagy mit lehet az ilyen apró "gyöngyhagymákkal" tenni?
 


  2021.07.09. 17:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (1845) hsz.-re     Olvasás  
  •   1846   
Avatar

---
 
Ügyesen kitaláltad, a kitányérozást. A gyökér arra megy, amerre a legjobb feltételeket találja. Van erről egy friss élményem. Csigatesztelésről készítettem videót a héten. Kíváncsiságból, leástam a földbe tejfölös poharakat és megtöltöttem csalival. Egyik felét sörrel a másikat savóval. Arra voltam kíváncsi, melyik fog több csigát? Káposzták közé helyeztem el a poharakat. Amikor kis kézi ásómmal kivettem a földből, nagyon meglepődtem, mert az 1 hónapja kiültetett kis palánták annyira megerősödtek, hogy gyökereikkel teljesen átszőtték a rendelkezésükre álló helyet.(50x50cm) Finom kis hajszálgyökerekkel teljesen behálózták a pohár mélységéig a talajt. Amúgy a videó nem erről szól, hanem a villamos csigakerítésről. Ha jól emlékszek, erről írtam sok évvel ezelőtt itt a terrán. Szóval a téma miatt ért egy kis kellemetlenség, egy videó által, ezért voltam kénytelen ellenvideót gyártani. Ebben a videóban említem, milyen forrósággal küzd a káposztám. Magam se értem miért tudtak ilyen szépen fejlődni. Azt gyanítom, sokat segített a hőguta elkerülésében az, hogy takarva van a talaj. És nem éri közvetlen napsugárzás, ami miatt nem tud annyira felmelegedni. Viszont ha nálad ki van tányérozva, nem áll fenn a túlmelegedés veszélye? Hogyan viseli el a téli káposztád?
Téged mint villamos szakembert érdekelhet a csigakerítés ügy, tisztelettel ajánlom figyelmedbe:
https://www.youtube.com/watch?v=WOZovZp96WA
 


  2021.07.08. 11:57  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1843) hsz.-re     Olvasás  
  •   1845   
Avatar

terra alapító
 
Igen, végig benne marad. A csövek 110-es pvc csövek, illetve 100-as gégecső (az volt). Kb 25 cm-es darabokra vágom amikor beleültetek. Kapával fészket vágok, belocsolom, majd beállítom a csövet. Teszek bele földet, majd azt is belocsolom, és abba teszem a palántát. Kb 10 cm marad ki a földből (ami ha laza, akkor rászámolom a tömörülést. Ez így marad, amíg a növény futásnak nem ered. Mikor látványos növekedésbe kezd, akkor körülbontom, kitányérozom, mintha egy kis fa lenne, és azt locsolom. Ilyenkor a cső már csak pár centire van a földben, a gyökeret pedig lefelé ösztönzi, mivel gyakorlatilag alá locsolok.
 




  2021.07.07. 06:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (1841) hsz.-re     Olvasás  
  •   1843   


terra alapító
 
Én is régebben PET palackkal próbálkoztam, de azt nehézkes volt kiszedni, ha pedig bent maradt, úgy éreztem, hogy akadályozza a gyökérnövekedést. Ezeket a vastagabbakat végig bent hagyod?
 


  2021.07.06. 17:24  Hozzászólás
  •   1842   
Avatar

rendszer admin
 
Tavaly előtt (is) ültettem répát. Mit ne' mondjak, a répám a végén vetekedett a 2HD ceruza vastagságával. :(

Tavaly ugyanúgy ültettem, ugyanúgy gondoztam, ugyanaz a fajta, és bár extrém nagyságú répám nem termett, de mindegyik olyan volt, mint amilyeneket a reklámban lehet látni. Szépek, nagyok, egészségesek voltak (és ahhoz képest nagyon sok lett). :)

Idén ugyanaz a fajta, ugyanúgy ültettem, ugyanúgy gondoztam a répát. A szomszédnál már vagy 30 cm (vagy több) hosszú a zöldje, és szép sűrű.
Ha valaki látott már répa zöldet, és benéz a kertembe, annál felsejlik, hogy ott valószínű répa van elültetve. Ennyi .... :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.07.06. 16:38  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1840) hsz.-re     Olvasás  
  •   1841   
Avatar

terra alapító
 
Így van! Mondjuk én a locsolási szempontot nem tartom annyira fontosnak, az csak egy kellemes hozadék. Most pl már ki vannak tányérozva a csövek, és úgy locsolom őket. Évek óta alkalmazom, először pet palackból csináltam, de most vannak már mindenféle csöveim. Az elsődleges a lótetű elleni védelem. Mióta így ültetek, nincs lótetű kártételem. A szomszédaimnak is mondom évek óta, de nem hallgatnak rám. Meg is van az eredménye. Egyik nap kiültetnek egy rakás gyönyörű dinnyepalántát, aztán 2 nap múlva kezdik elölről amíg 3-4 db meg nem marad. Nyomják az Arvalint vagy mi a csodát a földbe. Na én ezektől mind megszabadulok.
 


  2021.07.04. 09:54  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1839) hsz.-re     Olvasás  
  •   1840   
Avatar

rendszer admin
 
Felénk is sokan alkalmazzák, én is akartam, csak a végén elfelejtettem, pedig már elő voltak készítve :)

Az egy viszonylag rövid, egy jó arasznyi hosszú cső.
Arra jó, hogy ott locsolják meg a növényt, és a víz nem megy szét egyből mindenfele, hanem le tud húzódni kellő mennyiségben a gyökér végéig.
Meg arra is jó, hogy a palánták gyökerét viszonylag védi a rágcsáló kártevőktől.
Megosztók a vélemények, de én ötletesnek tartom. Akár fele annyi víz is elegendő a locsoláshoz, mégis hatékonyabb. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.07.04. 07:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (1837) hsz.-re     Olvasás  
  •   1839   
Avatar

---
 
A 2. sor 3. fotóján, nem értem a szürke és piros műanyag csomagolást. Hogy az mi, és miért jó?
 


  2021.07.03. 20:40  Hozzászólás
  •   1838   


---
 
Hokaida tökkel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Gyönyörű nagy leveleket növesztett bokorként és indák is nagyon életerősek, sok virág van rajtuk. A bokorban lévő legkorábbi virágok leszáradtak, mintha nem kötödne. Ebből így nem lesz termés (szerintem). Van valakinek tapasztalata?
 


  2021.05.09. 19:44  Hozzászólás
  •   1837   
Avatar

terra alapító
 
Ezen a hétvégén sem unatkoztunk, és még csak a védettségi igazolványomat sem kérte el senki.


A sátrat elfoglalták a lakók, összesen 5 sor paprika. Nem volt valami kedvező ez a tavasz, éjszakánként sokszor fagyott is, így nem olyan szépek idén a palánták mint kellene, de majd összeszedik magukat. Egy sor vegyesen alma és pepperoni, savanyítási célból. Én az almát szeretem, a feleségem a pepperonit, így lett mindkettő. Ezek kerültek a sátor szélébe, mert nem túl nagy a helyigényük, ellesznek addig, amíg a fólia fent van. Került mellé egy sor paradicsom, mindenféle, hogy legyen érdekességnek, pici sárga, pici piros, hosszúkás, fodros, sárga körte alakú, pirosan fekete csíkos, sárgán piros csíkos, nagy sárga, rózsaszín és teljesen fekete. Őket 2 vegyes paprika sor követ, van közte piros és sárga kaliforniai, hegyes erős, kápia, pritamin paprika és klasszikus fehér. A harmadik sor paprika egy hibrid, Octavia F1, leírás szerint nagyon ígéretes. Baloldalon szintén egy sor hibrid paprika, Rezigo F1, ami nagyon megtetszett, majd meglátjuk milyet terem. Ezek után 2 sor hibrid paradicsom, Abellus F1 került, ez egy egyszerű piros paradicsom, ettől várom az idei termés javát. Az összes eddigi paradicsom folytonnövő, tehát fel lesznek vezetve 2 méterig legalább. A sátor bal szélébe egy sor uborka került, Joker F1 hibrid, ami a legtöbb betegségnek ellenáll. Ha a fólia levételre kerül, lesz helye bőven terjeszkedni.
A sátoron kívülre is került 2 sor paradicsom, Prekos F1, ez normál karós paradicsom, ellenben nagyon korai, elvileg 1 hónap múlva érett termésnek kell lennie.
Kiültettük a dinnyét, uborkát és a tököket is. 2 sor uborka lesz a sátoron kívül, az egyik hálóra futtatva, a másik a földön, illetve az első 5 db szintén futtatva lesz, mert az egy mini kígyóuborka hibrid. A többi Joker F1
2 sorba kerültek a dinnyék, 20 sárga, ebből a fele Ananász, a másik fele Méz névre hallgat. A sorok alsó végén 5-5 db görögdinnye kapott helyet.
A tökök fejlődtek a legszebben. 2 fajta van, patisszon és cukkini. Az éves tökfőzelék igényünk igen alacsony, így másra nincs szükségünk. Összesen 20 bokor lett kiültetve.
A borsók fölé is fölkerült a második sor madzag. A fagyok ellenére úgy tűnik számíthatunk némi cseresznyére is a sövényről, és az alma is ígéretes.
Úgy tűnik, idén már saját termésű mandarinunk is lesz!
Így állunk. Most pedig elővesszük a Voltarent.


rózsa.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

kék.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

százszorszép.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

tulipán.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

Uborkák, tökök.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

uborka.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

Ubiföldön.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

tökök.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

tök.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

Sátor bejárata.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

Paradicsomok a sátorban.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

Paradicsomok kint.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

paradicsom.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

Paprikák 3 sor.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

paprika.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

palénta.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

mandarin.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

dinnyék.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

dinnye.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

Borsó kép.jpg
------------------------
Megtekintve 10451 alkalommal.

 


  2021.05.08. 19:55  Hozzászólás
  •   1832   
Avatar

terra alapító
 
Ebben a szezonban nem sikerült ősszel borsót vetnem, mikor ráértem mindig sár volt, így csak tavasz vetés lett. Lassan kezd megindulni. Elég kellemetlen hideg volt eddig a tavasz. A hagymán i most látszik, hogy lassan elindul, pedig az nem túl melegigényes.


IMG_20210505_115351.jpg
------------------------
Megtekintve 10446 alkalommal.

IMG_20210505_115410.jpg
------------------------
Megtekintve 10446 alkalommal.

 


  2021.03.24. 17:36  Hozzászólás
  •   1831   
Avatar

terra alapító
 
Itt egy mobiltelefonos app, nagyon jól néz ki.
https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.kertportal.kertportal
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.03.15. 13:09  Hozzászólás
  •   1830   
Avatar

terra alapító
 
IMG-a10afae42062ec6528e3fde8d24b801c-V.jpg
------------------------
Megtekintve 11090 alkalommal.

IMG-bfdac2d63fa0e51290a657234d703bba-V.jpg
------------------------
Megtekintve 11090 alkalommal.

Szintén csak érdekesség Peruból.
Azon viszont csodálkoztam, hogy paradicsomból nincs választék, csak egy kemény ovális fajtát lehet kapni, kb mint a Roma fajta. Paprika az egyetlen kaliforniain kívül
csak csípős van.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég