Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.12.08. 17:28  Hozzászólás
  •   1465   
Avatar

---
 
Nem tudjátok, idén a szállítási nap akcióban a Gazdabolt nem vesz részt?
Ha jól tévedek idén dec. 15. lesz, de a boltok között nem látom felsorolva?

Egyúttal megragadnám az alkalmat és kipróblom az új smilet :)
:cicik: :cicik: :cicik:
 


  2016.12.01. 22:18  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (1458) hsz.-re     Olvasás  
  •   1464   
Avatar

terra alapító
 
A fűvel nem lesz gond, csak a tarackkal. Az meg átmegy mindenen.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.12.01. 20:13  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (1460) hsz.-re     Olvasás  
  •   1461   


---
 
nos ez tényleg megnehezítené a dolgot :D kivéve a ha ló tud tolatni akkor megoldató :D
 






  2016.12.01. 12:09  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1455) hsz.-re     Olvasás  
  •   1456   
Avatar

rendszer admin
 
Bár mint írtam, nekem más célra kellene majd a talajtakaró, de ahogy keresgéltem, szinte mindenhol nagyon ajánlották a mulcsot a talajtakaróhoz, legalább 5 cm vastagon. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.01. 08:04  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (1452) hsz.-re     Olvasás  
  •   1455   


terra alapító
 
Mulcsozásra nem gondoltál? Én sem kapálom a paprikát, hanem megy közé tavasszal csalán apríték, aztán ahogy képződik borsó lombja, sőt hüvely, hagyma-fokhagyma szár, spenótszár stb., ezt az egészet később pedig betakarja a folyamatosan kaszált fű vagy bármi, akár nem felmagzott gyomnövény. Ez alkalmanként néhány perc szétszórni, és őszre szépen elbomlik, finom porhanyós talajjá. Ha egy-egy gaz felüti is a fejét, nagyon könnyű kihúzni. Levegőzik, felfogja a harmatot, hirtelen ezek az előnyei jutottak eszembe.
 


  2016.11.30. 21:09  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (1452) hsz.-re     Olvasás  
  •   1453   
Avatar

rendszer admin
 
A csapadékvizet mindkettő átengedi, viszont a nedvesség párolgását mindkettő jelentősen csökkenti. Ebből a szempontból közel egyformák.
Nekem más okból kellene talajtakarásra, így nemrég én is nézegettem róluk okosságokat.

Ezt egy blogba találtam:
    Vegyszermentesen szeretném megoldani a kertem legalább is nagy részét, ezért próbálgattam talajtakaró anyagokat.
    • Az agrotextilia szőtt anyagán sok gyom simán átnő (próbáltam).
    • A nem szőtt, útépítésnél használt fehér geotextilen (nem tudom hány grammos de ez volt a legvastagabb) nem nőtt át viszont mivel kicsit szellőzik ki sem rothadt.
    • Szereztem ugyanebből a fajtából feketét, abba részben belenőtt (2-3 rétegben terítettem le) így nem jött át rajta és részben kirothadt.
        Ez volt még a legsikeresebb próbálkozás.
    • Jött a pe fólia, fekete, mert az alatt biztos kirothad, ki is rothadt, meg az UV meg is zabálta a fóliát, tenyérnyi darabokban szedtük össze.
    • Jött az átlátszó - UV álló - elkezdett nőni alatta mint a barom, tetszett neki a "fóliasátor", de mivel nyáron már megfőtt a nagy melegben, kezdtem örülni, persze korán, mert mikor leszedtük, gyökérről simán kihajtott.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.11.13. 19:02  Hozzászólás
  •   1450   
Avatar

terra alapító
 
No, az idény befejezettnek tekinthető. Felszedtem a zellert (egy láda maradt), leszedtem a brokkolit, van még kicsi karfiol, de gondolom annak már annyi. A kelbimbót még hagytam. Reggelre fehér lesz minden, azt hiszem...
 


  2016.10.21. 13:31  Hozzászólás  Válasz laca12 (1446) hsz.-re     Olvasás  
  •   1449   
Avatar

terra alapító
 
Jól megnőttek :D itt pl. elférnek kényelmesen, katt:
http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=6&t=564
Megy oda minden, nem csak gyümölcs :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.10.21. 08:28  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1445) hsz.-re     Olvasás  
  •   1448   


terra alapító
 
Korán kell ültetni és több vizet, tápanyagot igényel, mint normál vöröshagyma. Akkor darabosabb lesz!
Ha nincs közelebb, akkor én is a génbankot javaslom beszerzési forrásnak.
 


  2016.10.19. 15:43  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1445) hsz.-re     Olvasás  
  •   1447   


terra alapító
 
Mi szeretjük, mert pl. salátába finom édes. Innen kapom: http://www.mintakeres.hu/
 


  2016.10.19. 15:12  Hozzászólás
  •   1446   
Avatar

---
 
Gondolkodtam ,hogy hova is töltsem fel ezeket a képeket de mivel a konyhakertben termet ezért ide rakom idén a takarmány répa elég szép termést adott.
Fénykép0035.jpg
igen az 10 kg
Megtekintve 13988 alkalommal.

Fénykép0036.jpg
akkora mint a stihl ms 250-es
Megtekintve 13988 alkalommal.

Fénykép0038.jpg
az egy M30-as rekesz
Megtekintve 13988 alkalommal.

Fénykép0040.jpg
Bogyó és a répa
Megtekintve 13988 alkalommal.

 


  2016.10.16. 19:39  Hozzászólás
  •   1445   
Avatar

---
 
Tud-e valaki jancsi hagyma, más néven csoportos hagyma beszerzési helyet? A honlapom üzenőjében kérdezte egy kertésztársunk, de nekem nincs. Sarjadékhagymát nevelek, de csoportos hagymát nem. Anyukámnak volt egy időben, amiből nekem is adott, kipróbáltam, de nem nyerte el a tetszésemet. Apró fejeket hozott, nagyon szaporátlannak mutatkozott és a konyhai feldolgozása is macerás volt. Ezen okok miatt kivontam a termesztésből. Ha valaki tud információt szolgáltatni, kérem jelezze.
 


  2016.10.16. 14:58  Hozzászólás
  •   1444   
Avatar

---
 
Jó döntésnek bizonyult -és szerencsének-, hogy a múlt héten nem lett felszámolva minden.
Fagy nem volt, bár nagyon közel álltunk hozzá. Uborka fel is adta a héten a versenyt.

Többi zöldség még továbbra is terem. Bár azt hozzá kell tenni, hogy ez a taknyos, kissé, de szinte minden naprja jutó csapdékos idő nem tesz jót a növényeknek.
Fehér paprikák viselik a legrosszabbul, de a paradicsomok között is van amik repednek, majd rohadni kezdenek.
Cukkinik lassan nőnek, így azok zsengék maradnak sokáig, viszont a hideg miatt kevés köt.
 


  2016.10.08. 21:47  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1442) hsz.-re     Olvasás  
  •   1443   
Avatar

terra alapító
 
Ami jó piros, abból jó a magfogás. Alapból "vadabb" egy kicsit az íze a hagyományos fajtáknál.
 


  2016.10.08. 20:08  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1441) hsz.-re     Olvasás  
  •   1442   
Avatar

---
 
kb 30-40db termett egy tövön. Első próbálkozásommal, kidobtam a magos részt,levágtam a héját és hagymával paprikával sütöttem belőle, de úgy, hogy a padlizsán legyen túlsúlyban és serpenyőben megsütöttem. Amúgy fehér a magja. Ennek ellenére, kissé kesernyés volt, de nem annyira, hogy zavaró legyen. Holnap kipróbálom sütőben tepsiben fokhagymásan. Magfogáshoz elég ha kívül piros a színe és fehér a magja, vagy várni kell, hogy a magja megbarnuljon? Bár nem hiszem, hogy ebben a hűvös időben képes lesz tovább érni, hiszen meleg égövi növényről van szó.
 


  2016.10.08. 19:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (1440) hsz.-re     Olvasás  
  •   1441   
Avatar

terra alapító
 
Nem, nem az a thai zöld fajtára vonatkozik. Mélypiros színben fogyasztható, ha barnul a magja, akkor keseredik. Ugyanúgy kell vele bánni, mint a hagyományos padlizsánnal, csak szaporátlanabb vele a munka. Ha nagyon vékony a húsa, akkor valószínűleg túlteremte magát. Mi lesütve, kikaparva használtuk, illetve egészben sütve.
 


  2016.10.08. 17:38  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1439) hsz.-re     Olvasás  
  •   1440   
Avatar

terra alapító
 
Hát... én ezt találtam:

Termés: Zölden szüretelhető és fogyasztható. Piros állapotban már csak dekorációként használható.
 


  2016.10.08. 12:37  Hozzászólás
  •   1439   
Avatar

---
 
baby-lon küldött afrika piros padlizsán magot a magcserében. Nagyon gazdagon termett. Tele vannak piros bogyókkal. Azért érdekes mert a tőle nem messze lévő lila padlizsánok elfelejtettek teremni. Viszont nem tudom mit lehet velük kezdeni, teljesen más szerkezetű, mint a lila padlizsán. Olyan mint a gránátalma. Nincs húsa, csak sok magja.Kérek segítséget a következők szerint:
-Mikor tekinthető érettnek?
-A megkeseredés miatt fontos a szedési időpont?
-Sütéskor, főzéskor a magját és a héját el kell távolítani belőle, vagy átsül?
- Mit célszerű belőle főzni?
 




  2016.09.12. 15:23  Hozzászólás  Válasz Vebber (1435) hsz.-re     Olvasás  
  •   1437   
Avatar

terra alapító
 
A sűrűt én kisebb üvegekbe tenném, de persze nekem is megvan a magam megszokott módszere. Eléggé ragaszkodom ahhoz a rendszerhez amit kialakítottam, azaz hogy milyen üvegbe mi való. De hát én mániás befőző vagyok. A te esetedben gyorsan mosnék (kifőznék) egy kisebb üveget a maradéknak, ha ezután is van még maradék akkor azt hűtőbe tenném és gyorsan felhasználnám.
 


  2016.09.12. 10:38  Hozzászólás
  •   1436   


---
 
Sziasztok

Magas ágyást érdemes műanyag kádból,hordóból csinálni? Jobb ha fából van? Az még is csak szellőzik ha nincs lelakkozva. A műanyagból meg kevesebb víz párolog el.
Szeretnék megpróbálkozni egyel és nem tudom melyik a jobb választás. Az előbbi áll rendelkezésre.
 


  2016.09.10. 05:24  Hozzászólás
  •   1435   
Avatar

---
 
Rendesen meg csináltuk a hiányos üveget is, ahogy a többit. De akkor túl sokáig inkább nem tároljuk. Ez egyébként nem lé.

Paradicsomot úgy főzzük be, hogy a paradicsomok egy kis részét turmix gépben teljesen lének alakítjuk. Fővés közben, a többi is részben szét fő, levet enged.
Miután már fővésben van, elkezdem az üvegeket+kupakjaikat pici lábasban egyenként kifőzni. Ahogy az első kész, a forró üvegbe elkezdjük a paradicsom levet leszedni, közben fő a második üveg.
Miután az összes lé leszedésre került, a sűrűjét külön tesszük el. Előbbi levesnek, gombóchoz szósznak megy majd, a "tömény" paradicsom sűrűje pedig pizzára, meg főzéshez (pörkölt, lecsó, stb.) kerül felhasználásra.

Kb. 10kg paradicsomból, egy 1700ml és egy 720ml üveg és néhány pohár lé, továbbá 2db 720ml sűrű jön le fenti módon.

Hiányos üveg utóbbinál keletkezett. Nagyon érettek voltak a paradicsomok, és több lett a lé.
 




  2016.09.09. 04:46  Hozzászólás  Válasz Vebber (1430) hsz.-re     Olvasás  
  •   1433   


terra alapító
 
Nálam simán eláll a fél üveg is, ezeket egy fazék vízbe téve átgőzölöm és abban hűlnek ki. Most is van fél üveg pizzaszósz, sült paradicsom és szilvalekvár is, soha nem romlott még meg. Lehetne a paradicsomlevet is így szerintem, de annak a maradékát simán meg szoktuk inni behűtve.
 


  2016.09.08. 22:17  Hozzászólás  Válasz Vebber (1430) hsz.-re     Olvasás  
  •   1432   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk igazán még a nagymamám idejében voltak nagy befőzések.
Különböző formájú, és méretű üvegeket használt a különböző dolgokhoz, de arra emlékszem, hogy ugyanahhoz mindig egyforma üvegek voltak.
Mindig csak egyfajtát tett el egy napon, és a spejzba már messziről ránézésre lehetett tudni, hogy mi van benne, ahogy a polcon sorakoztak.
Ami pedig megmaradt, azt soha sem tette félig/háromnegyedig az üvegbe, vagy kisebb üvegbe, hanem rendszerint még másnap felhasználta.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.09.08. 18:24  Hozzászólás
  •   1430   
Avatar

---
 
Befőtt készítőktöl kérdezném:

Mit szoktatok tenni, ha az utolsó üveg úgy jön ki, hogy nincs tele. Max 3/4-ig, esetleg csak félig?
Most konkrétan paradicsom befőzés kapcsán érdekelne.

Eláll az ilyen hiányos üveg?

A befőtteket nem befőző masinériával csináljuk, csak hagyományos lábas+fakanál módszerrel.
 


  2016.09.08. 16:30  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1427) hsz.-re     Olvasás  
  •   1429   


terra alapító
 
Ha az enyém lenne, ezeket gondolnám: Bab, borsó, répa, zöldség ilyen kicsi helyen nem teremne érdemi mennyiséget, egy tő cukkini pedig elfoglalná az ágyás felét.
A 130 cm-t három ötméteres sorra osztanám.
1.) az északi oldalra (hátra) tennék egy támrendszert, ide tennék 6-7 tő paradicsomot (ökörszív, paprika alakú, SM, lugas, etc. a kedvenceid közül), és még a szélén futkoshatna pár tő uborka. A paradicsomtövek közé dugdosnék hagymát-fokhagymát, ezek elférnének ott őszig, és végig lenne egy kis védő szerepük is.
2.) a paradicsom előtti, középső sorba, tőle délre elférne fajtától függően 10-15 tő paprika és/vagy 1 tő zeller a zöldje miatt.
3.) a szélső sorban a déli oldalon kora tavasszal retek, zöldhagyma, saláta , ezt a sort lehetne letermés után variálni egyéb, nyári salátafélével vagy bármi más alacsony növésűvel. Itt kaphatna helyet a sor szélén egy pár tő petrezselyem, ugyancsak a zöldje miatt, valamint a sor legszélén (hogy ne árnyékoljon) pár szál kapor.
 


  2016.09.07. 20:29  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1427) hsz.-re     Olvasás  
  •   1428   
Avatar

terra alapító
 
Ennyi helyre én olyat tennék, amit nem tudok olyan ízben megvenni...

Paradicsom, brokkoli, paprika. 1-1 tő cukkini, uborka.

Előveteménynek borsó, retek, saláta.

Meg persze amit szeretsz....
 


  2016.09.07. 17:03  Hozzászólás
  •   1427   
Avatar

rendszer admin
 
Most jutottam el odáig, hogy kezd "kert" kinézete lenni a kertnek.


Ez a diófa, amelyiken lassan több a borostyán, mint a dió. De még ez nézett ki a legjobban a kertben, olyan állapotban volt az egész.
Sajnos még mindig eléggé kevés az időm arra, hogy a kerttel foglalkozzak, és természetesen azon a napon, amikor a legtöbb időm lenne rá, akkor esik az eső .... :D

A kert java része még nagyon bizonytalan, mert a kerti tó ki lesz bővítve (már ki van ásva az új rész), a régi medence jövőre át lesz építve, és még a gyerekek minden áron egy bográcsozó - grillező részt is akarnak csinálni.

Na', szóval a lényeg az, hogy jelenleg van egy 1.30 méter széles, és 5 méter hosszú rész, ami már biztos, hogy "konyhakert" lesz!
Ez a rész délelöttől egész nap késő délutánig árnyékmentes.
A kérdésem az lenne, hogy mit érdemes ide ültetni, aminek ilyen kis részen értelme is van.
Tudom, hogy kicsi a hely, de szeretnék egy értelmes határon belül minél több fajta zöldséget ültetni, de persze nem mindenből egy-egy tövet.
Gondoltam arra is, hogy esetleg egyes részekre korai dolgokat tenni, aminek a helyén esetleg leérés után valami más későit rakni.

Szívesen várnék ötleteket. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.09.05. 17:38  Hozzászólás
  •   1426   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok, ha nem gond, akkor ide írom.
Jysk-ben találtunk ,,üvegházat'', 46 *21 *30 cm. Fém keret, 5-6mm vastag üveglapok, teteje nyitható és kitámasztható, hátsó fala magasabb. Kis pohárból kb. 16db is elfér, ha nőnek úgyis ki kell venni.
10 ezer forintról volt leárazva 2 ezerre. Szerintem annyit megért, csíráztatásra minimum jó lesz.

Sok nem volt belőle, de hátha valaki jár arra, és szerencséje lesz, meg tudja is valamire használni :)
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.31. 15:44  Hozzászólás
  •   1425   


---
 
Keresek egy régi borsó fajtát a neve Glória de qlimper. Itthon már nem lehet kapni. Régen valaki termesztette?
Tud valaki valahol forrást ahol betudom szerezni?
 




  2016.08.22. 16:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (1420) hsz.-re     Olvasás  
  •   1423   
Avatar

---
 
Mi a múlt hét elején vetettünk fekete retket. Esőt is kapott, meleg is volt, 4 nap alatt kikelt. Azt mondja a feleségem, lehet, hogy még vet, mert ha szép hosszú ősz lesz, akkor megnő. A fekete retekből is szoktam a földben hagyni, betakarom diófalevéllel és jövőre magot érlel, amit ugyan úgy begyűjtök, mint a tavaszi retek esetében. Arra érdemes odafigyelni, hogy a késői vetésnél ritkítani kell. Minél nagyobb terület jusson egy tőre, mert szabad állásban gyorsabban tud fejlődni.
 




  2016.08.22. 13:56  Hozzászólás
  •   1421   


---
 
Sziasztok!
Ez szerintetek milyen növény?
DSC_0910.jpg
------------------------
Megtekintve 14269 alkalommal.


DSC_0909.jpg
------------------------
Megtekintve 14269 alkalommal.

 


  2016.08.22. 13:23  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1419) hsz.-re     Olvasás  
  •   1420   
Avatar

terra alapító
 
És ennek az őszi vetésnek mikor van itt az ideje? Tegnap akartam, de elfelejtettem, ma meg zuhog az eső, de szétnézek, biztos van itthon valamilyen magom amivel kipróbálhatnám.
 


  2016.08.22. 13:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (1417) hsz.-re     Olvasás  
  •   1419   
Avatar

---
 
Szívesen ajánlok fel, próbáld ki. Ha megtudod védeni a földibolháktól, akkor szépen nő. Én tavasszal a fólia szélébe vetem, mert ott gyorsan nő, sokkal gyorsabban, mint ahogy a bolhák eszik. Szabad földben nem szabad korán vetni, mert ott lassan nő és akkor a bolhák kilyuggatják a levelét. Vagy védekezni kell ellenük permetezéssel. Ősszel is vethető. Erre úgy jöttem rá, hogy augusztus közepén véletlenül kiszóródott a mag a földre, kikelt és egészen a fagyokig tudtam belőle eszegetni. Persze nem nőtt meg nagyra a hűvös idő miatt, csak akkorára, mint a hónapos retek. Viszont októbertől érdekes változatosságot hozott az étrendünkbe. Ezért amikor osztogatom a magot, mindig bíztatom a kertésztársakat, ősszel is vessenek belőle. Annál is inkább, mert ilyenkor mindig keletkezik letermett terület a kertben, amely tavaszig üres maradna, ide vethető retek.
 


  2016.08.22. 12:16  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1415) hsz.-re     Olvasás  
  •   1418   
Avatar

rendszer admin
 
Ezt akár itt is felajánlhatnád például licitálós felajánlásba.
5 kg-os zsákba berakod, aztán aki többet licitál rá, már mehet is érte. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.22. 12:05  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1415) hsz.-re     Olvasás  
  •   1417   
Avatar

terra alapító
 
Ha esetleg túl sok magod lesz, és megint lesz Nagy magcsere a fórumon, örömmel jelentkeznék egy adagra. Elég rég nem sikerül a retek.

Tényleg, ilyenkor nem szokott senki retket vetni?
 




  2016.08.21. 08:32  Hozzászólás
  •   1415   
Avatar

---
 
Emlékeztetőül az óriásretkemről, amelyet viccesen céklának tituláltatok, mely fajta saját nemesítésem, így kereskedelmi forgalomban nem kapható:


Most megmutatom, hogyan fogok magot róla. Amelyik bokrok takarásában vagyok, azok lennének a retkek. Megjegyzem a magasságom 172 cm. Mivel velem közel egy magasságú a növény, el tudjátok képzelni mekkora magmennyiséget terem. Amivel nem tudok mit kezdeni, mert bár osztogatom rendesen, mégis kénytelen vagyok kidobni a szezon végén. Az idén is kidobtam egy tele nyomtatópapiros dobozzal.

 


  2016.08.15. 14:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (1413) hsz.-re     Olvasás  
  •   1414   


---
 
Szerintem idén mindenhol rengeteg gaz van/volt...ez egy ilyen év! :)
Köszönöm még egyszer a hagyma tippet, 30kg lett az 1kg dughagymából. :banana:
Sajnos a magosat időhiány miatt nem ritkítottam, de így meg tökéletes dughagyma lesz belőle jövőre... ;)
Fokhagymából nincs tippetek, milyen fajtát érdemes ültetni?

IMAG6642.jpg
------------------------
Megtekintve 14037 alkalommal.

 


  2016.08.13. 18:31  Hozzászólás
  •   1413   
Avatar

terra alapító
 
Hosszú idő óta végre itthon töltöm a hétvégét. Bátorkodtam lemenni a kertbe. Gyalázatos látvány, félméteres gaz minden felé, a szőlő vesszők a földön, szeder szétterülve. Rettenetes látvány volt, több mint egy hónapja nem láttam, akkor is csak láttam. Úgyhogy nekikezdtem a romeltakarításnak. Damilossal letaroltam a gazt, meg egy részen össze is húztam. Rá is ment a napom. (persze reggelről a ház előtti sövényt nyírtam, mert az is egy kisebb tragédia volt, egyszer nyírtam meg valamikor tavasszal. A sok új hajtástól szétborult az egész) Aztán a szőlőlugasom is nagyon kutya volt, semmi zöldmunka az idén, a hajtások a háztetőn, a másik oldalon meg a földön. Ennyire gáz még soha nem volt se az udvar, se a kert. Holnap ha Isten is úgy akarja, összeszedem a maradék gazt a kertben, aztán ráeresztem a rotát ahol tudom. Hosszú ősznek nézek elébe az tuti.
 


  2016.08.13. 15:05  Hozzászólás  Válasz Totya (1411) hsz.-re     Olvasás  
  •   1412   


---
 
Hát sajnos nem tudok biztosat mondani, mert egy kapálás alkalmával valaki kiszedte a kis táblácskáim, "Nyagous" egy ilyen táblát találtam az egyiknél, de ő még nem érik, megnézve az igényelt magokat és ennek a google-s leírását 99,99%, hogy ez az ;) :) :thumbup:
 


  2016.08.12. 21:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (1410) hsz.-re     Olvasás  
  •   1411   


---
 
Hát a kérdésed jó, mivel csak a magcserés parikat ültettem, a fajtákat végignézve én a "Colorado" fajtára tippelek, de holnap meglesem lehet megvan még a tábla mit hova raktam tavasszal :)
Egyébként este elfogyasztottuk és "minősítettük" őket, és a fekete is a nagyon finom kategóriásba került, csak külsőleg nem jön be senkinek, csak nekem :thumbup:
Holnap utánanézek neked! ;)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 64 vendég