Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2024.02.24. 18:17  Hozzászólás
  •   1937   
Avatar

terra alapító
 
Itt egy nagyon friss, pár perce bemutatott tudástár, zöldség, gyümölcs alapokon.
https://biokiskert.hu/szezonok
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.16. 08:29  Hozzászólás
  •   1936   
Avatar

terra alapító
 
Csütörtökön, 18-án ingyenes a szállítás a gazdabolt.hu-n!!!!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.08. 20:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1933) hsz.-re     Olvasás  
  •   1935   
Avatar

terra alapító
 
Nem vitatom. Mondjuk én a Rajnait is úgy eszem nyersen is mint a nyulak. :-) Külön külön is szeretem a borsót (bor, só), egyben meg kimondottan.
 


  2024.01.08. 15:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (1931) hsz.-re     Olvasás  
  •   1934   


---
 
A korvin nekem is bevált.

Régen sparklit vettetünk 4-5 kilót, és a nagybanira hordtuk, de azt egy idő után beszüntették, carlos, oszkár néven jött utána valami, de nem volt már olyan mint a sparkli.
 


  2024.01.08. 14:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (1932) hsz.-re     Olvasás  
  •   1933   
Avatar

terra alapító
 
Igen, de a Rajnai törpe az kifejtőborsó. Mi sokat eszünk nyersen, meg sem közelíti a velőborsó ízét (persze az én ízlésem szerint).
 


  2024.01.05. 19:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (1931) hsz.-re     Olvasás  
  •   1932   
Avatar

terra alapító
 
Én már szinte csak Rajnai törpét vetek. Néha még megtévedek, de egyre kevesebbszer. 1-2 éve olyan magas volt a borsó (nem a Rajnai), hogy a mellemig ért, pedig 180 fölött tartom a sapkát. Jók ezek a magas fajták is, de már nem győzök mindent karózni. Ebben a videóban van róla kép:

 




  2024.01.05. 17:25  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1929) hsz.-re     Olvasás  
  •   1930   
Avatar

terra alapító
 
Az a baj, hogy alig terem valamennyit. Nem is vetek sokat, kb 3 méter a kerítés mellett.
 


  2024.01.05. 13:40  Hozzászólás  Válasz edit (1928) hsz.-re     Olvasás  
  •   1929   
Avatar

terra alapító
 
Mi a baj a borsóval? Nálunk minden évben ez a sláger zöldség... Nekem azóta van jó fokhagymám, amióta ősszel, október végén duggatok Makói őszit. Azóta minden évben gyönyörű fokhagymám van, a tavaszi meg sem közelíti, mikor néha ültetek azt is.
 


  2024.01.05. 13:12  Hozzászólás
  •   1928   
Avatar

terra alapító
 
Én lemondtam a borsóról. Kis kertbe nem való.Tavaly volt egy kevés mert volt maradék magom. Kerítés mellé került, az jó hely neki, de legalább ötször akkora sor kellett volna, így csak épp megkóstoltuk.
Tél alá csak spenótot és áttelelő salátát vetek. Meg duggatok hagymát zöldhagymának és fokhagymát. Abból az őszit és a tavaszit is ősszel duggatom el többnyire. Ahogy most elnézem a sorokat sikerült kicsit összekevernem a fajtákat. Az ősziek közt van egy nagy hiány, ugyanakkor a tavasziak sorában van egy jó méternyi ami már most zöld.
Majdnem elfeledkeztem a galambbegy salátáról. Azt csak egyszer vetettem de mindig hagyok párat felmagzani. Kis vacak növénykék de most is lehet szedni, tele van vele a kert.
 


  2024.01.05. 11:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (1925) hsz.-re     Olvasás  
  •   1927   
Avatar

terra alapító
 
Nekem sokadszor nem sikerült jól tavaly a tél alá vetés. Nálam a legjobban a februári vetés működik, és a legjobban bevált fajta a Korvin. Idén megfogadtam, hogy ha alkalmas lesz az idő, januárban vetek egy sort próbaképpen.
 






  2024.01.03. 14:52  Hozzászólás
  •   1924   
Avatar

terra alapító
 
Már majdnem tavasz.


IMG_20240103_142318_613.jpg
------------------------
Megtekintve 1518 alkalommal.

IMG_20240103_142300_603.jpg
------------------------
Megtekintve 1518 alkalommal.

IMG_20240103_142250_516.jpg
------------------------
Megtekintve 1518 alkalommal.

 


  2023.12.30. 11:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (1921) hsz.-re     Olvasás  
  •   1923   
Avatar

---
 
Nekem malaccsigáim és apró szürke csigáim vannak azok éjjelenként előbújnak a mulcs alól és mászkálnak. Ha nincs csontkeményre fagyva a talaj, aktívak. Ilyenkor nem avatkozok bele az életükbe. Akkor fogok ellenük fellépni, ha palántázok vagy veteményezek tavasszal.
 


  2023.12.20. 18:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (1921) hsz.-re     Olvasás  
  •   1922   
Avatar

terra alapító
 
Dehogy fagyna. Tavaly egész télen szedtem őket, azokat a kis barna csupasz csigákat, eleinte napi 40-50 darabot, tél végére már csak napi 5-6 került a vödörbe. De tavaly nem is maradt meg spenótom meg áttelelő salátám pedig szépen kikelt. Abból lett valami amit februárban vetettem. Lehet hogy amiatt van idén kevesebb hogy amiket begyűjtöttem azok már nem szaporodtak. Persze idén télen kicsit hidegebb van.
 




  2023.12.17. 00:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (1919) hsz.-re     Olvasás  
  •   1920   
Avatar

terra alapító
 
Fokhagyma, vörös és lilahagyma, áttelelő saláta és spenót. Eddig rendben vannak, még a csigák se tettek sok kárt bennük.
 


  2023.12.16. 21:56  Hozzászólás
  •   1919   
Avatar

terra alapító
 
Ki veteményezett ősszel? Én október elején vetettem hónapos retket (nem hiszem hogy lesz már belőle valami, kikelni kikelt, de megnőni nem tudott), fejes salátát (azt tavaszra szétültetem), borsót, fokhagymát, vörös és lila hagymát, ezek szépen kikeltek, kb 10 cm magasak.
 


  2023.11.20. 01:20  Hozzászólás
  •   1918   
Avatar

terra alapító
 
Figyelem, szokásos év végi ingyen szállítás, 50kg-ig a https://www.gazdabolt.hu/  webáruházban!

Perlit megint nincs, több termék ideiglenesen nem rendelhető.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.08.12. 15:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (1916) hsz.-re     Olvasás  
  •   1917   
Avatar

terra alapító
 
Nem adom fel, jövőre is vetek belőle. Csak nem az idén vásárolt zacskóból hanem a tavalyi eltett magokból és veszek friss zacskósat is. Szerintem kifogtam valami selejtet.
 


  2023.08.11. 16:54  Hozzászólás  Válasz edit (1915) hsz.-re     Olvasás  
  •   1916   
Avatar

terra alapító
 
Én idén először próbáltam az Un Metro babot. Ha jól emlékszem tőled lestem el. Nagyon későn vetettem, mert állandóan sár volt. Csalódott is voltam, mert alig akart megindulni, annak ellenére, hogy néhány napra szépen kikelt. Aztán egyszer csak megindult, és azóta is ontja a zöldbabot. Biztos, hogy jövőre is lesz.
 


  2023.08.08. 04:54  Hozzászólás
  •   1915   
Avatar

terra alapító
 
Befürödtem a méteres babbal, pedig attól reméltem a fő termést. Tavaly nagyon jól sikerült pedig csak 6 szemet vetettem magcserés magból. Idén sokkal több vásárolt zacskós magot vetettem. Fele ki se kelt. A többi kis egyszálbél növényke, felfut ugyan de nem ágazik el. Termés alig, az se az igazi.
Még szerencse, hogy a rendelkezésre álló hely másik felére a lidlben vásárolt zöld futó zöldbabot vetettem. Szép hosszú zsenge zöldbabok, sok volt rajta most újra virágzik. Francia bab néven árulták. Korábban próbáltam egy másik lidlben kapható futóbabot de nem volt jó, hamar szálkásodott.
 


  2023.06.21. 21:56  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1913) hsz.-re     Olvasás  
  •   1914   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem is a mulcs miatt szaporodtak el. Meg a komposztban is rengeteg kelt ki. Mi nem is nagyon ásunk, csak ahol összetömörödött, a mulcs miatt elég laza a homok. Rotakapához kicsi a kert. Pár éve venni akartam egy kis elektromosat, de a gazdaboltban lebeszéltek róla.
 


  2023.06.21. 18:26  Hozzászólás  Válasz edit (1911) hsz.-re     Olvasás  
  •   1913   
Avatar

---
 
Azért kérdeztem, mert a feleségem arra vezeti vissza a csigakárt, hogy mulcsolok. A leírásodból az jött le, hogy nálam is hasonló faj lehet a tettes. Az a módszerem ellenük, hogy az ültetés előtt leszedem a tavalyi mulcsot, majd a talaj felső 5-6cm-rét átforgatom rotakapával. Ezzel A csigák többségétől megszabadulok.
Videóra vettem:
 


  2023.06.21. 16:50  Hozzászólás
  •   1912   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20230621_174745.jpg
------------------------
Megtekintve 4380 alkalommal.

. Ezek hárman a bimbóskel palántáim ládájában élvezkedtek. Ezek a kis szürkék.
 


  2023.06.21. 12:22  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1909) hsz.-re     Olvasás  
  •   1911   
Avatar

terra alapító
 
Van spanyol csigám, foltos szürkém ami lehet hogy a nagy leopárdcsiga fiatalon, de akkor nem igaz, hogy az nem káros. Van tejeskávé szinű sötét fejjel. És a fő károkozó egy pici szürke, kifejletten sincs hosszabb 2 centinél, összegömbölyödve akkora mint egy nagyobb borsó. Ennek a kicsijei alig pár milliméteresek, össze se lehet szedni.
Meg vannak éticsigák, azokat csak áttelepítjük az út túloldalára.
 


  2023.06.21. 12:16  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1909) hsz.-re     Olvasás  
  •   1910   
Avatar

terra alapító
 
Télen volt sok levélkupac a kertben, egyéb mulcs nem nagyon. De úgy néz ki, hogy nem nagyon használt a mindenbapi csigagyűjtés. Rengeteg van. Egy fej salátából kimosok vagy 30 kis szürkét. Ezek megeszik a kicsike paprikát, cukkinit is.
A spanyolok nem tudom hol telelnek de idén eleg sok van és télen olyat nem találtam. Tavaly találtam először a kertben, idén már sokat begyűjtöttem.
Mivel a lányom is szenved tőlük azt gondoltuk, hogy beszerzünk pár futókacsát közösen. Csak nála még nincs kész a kerítés úgyhogy húzódik a dolog. Az ő kertjét elöntötte a víz, azt mondja meg mindig cuppog a föld. Most telepítette újra a paradicsomokat a nálam magról keltekből. Bár a kacsák értékelnék a belvizet.
 


  2023.06.18. 15:09  Hozzászólás  Válasz edit (1903) hsz.-re     Olvasás  
  •   1909   
Avatar

---
 
Edit csigás élményeit olvasom és ahhoz kapcsolódva kérdezem. Télre használtál mulcsos takarást, vagy a talaj pucéran telelt? Milyen csigáid vannak?
 


  2023.06.10. 16:19  Hozzászólás
  •   1908   
Avatar

terra alapító
 
Mi eszi a karalábéimat? Elkezd hervadni a levele, aztán mikor kihúzom, hajszálgyökér sehol.


IMG_20230610_170831_424.jpg
------------------------
Megtekintve 4667 alkalommal.

 


  2023.05.14. 18:59  Hozzászólás
  •   1907   
Avatar

terra alapító
 
Igazi moslék idő volt a hétvégén. Babot akartam vetni, de természetesen nem lett belőle semmi. Még szerencse, hogy van a fóliasátor, így legalább felkötöztem a paradicsomot, meg sétáltam egyet a kertben a sárban. Csináltam is róla egy videót:

 


  2023.04.07. 10:24  Hozzászólás
  •   1906   
Avatar

terra alapító
 
Visszatértek fészkükre a pingvinek, lehet megint csendben olvasgatni.

BIODIVERZITÁSSAL A SZÉLSŐSÉGEK ELLEN

A tavalyi év után minden biokertész számára világos, hogy nem folytatható ugyanúgy a kertészkedés hazánkban sem, ahogy eddig. Át kell alakítanunk kertjeinket úgy, hogy alkalmazkodjanak változó éghajlatunkhoz.

Minden Magazinban adok ehhez tanácsokat, legfontosabb azonban a biodiverzitás.

/ Székely Gyöngyvér, Biokert Magazin (online) - 2023.04.01  /

Szokásos kemény gondolatok.
Az ország Dunától keletre eső felén tavaly már több vizet használtak fel, mint amennyi csapadék formájában lehullott. Ez a sivatagosodás hivatalos kezdete. Innentől minden magyar ember kutya kötelessége végig gondolni a vízkészlet egyensúlyt!


Erről már hallottam.
Minden évben egyre szuperebb biotermesztésre való bogyós cserjével bővül a kínálatunk. Két fő beszállítónk van. Az egyikük most kapott egy határozatot a természetvédelmi hatóságtól, amelyben megtiltják a feketeribizli és homoktövis alapfajok és kertészeti változatok egyedeinek Magyarországba behozatalát, birtokban tartását és adásvételét.
...
A homoktövis és feketeribizli fajok és kultúrváltozataik esetében ez magas természetvédelmi kockázattal jár, ezért csak a már birtokban tartott egyedek birtokban tartása engedélyezhető, a már meglevő egyedek adásvétele, cseréje, telepítése nem engedélyezhető.

Az indoklásban a Herman Ottó Intézet szakértői véleménye olvasható:

Mivel a kertbe kiültetett egyedek idegen állományból származnak, sok esetben a fajnak egy mesterséges szelekcióval létrehozott (nemesített) változatához tartoznak, így általuk a közeli természetes állományok genetikai beszennyezésének (hibridizáció), vagy a genetikai állomány teljes beolvadásának veszélye áll fenn.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2023.03.01. 11:26  Hozzászólás  Válasz edit (1903) hsz.-re     Olvasás  
  •   1904   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20230301_103726.jpg
------------------------
Megtekintve 6173 alkalommal.

Ezek a nagyobb példányok.
 


  2023.02.27. 09:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (1902) hsz.-re     Olvasás  
  •   1903   
Avatar

terra alapító
 
Próbáltam, de leették a csupasz csigák. Ezen a télen így járt az ősszel elvetett áttelelő saláta és a spenót is. Nyáron meg a paprikák felét rágják ehetetlenre. Felmérgeltem magam, ősz óta szinte naponta szedem őket. Vannak kint leborított vödrök, egyéb búvóhelyek. Ezeket átnézem, akiket fülön csípek nem élik túl és nem szaporodnak jövőre. Nálam kicsi, földszínű fajták vannak, a legkisebbeket lehetetlen összeszedni, de az idősebb példányok már centi fölött vannak. Ősszel még napi 30-40 volt a zsákmány, mostanra ez lecsökkent 5-6 darabra.
 


  2023.02.26. 19:32  Hozzászólás  Válasz edit (1900) hsz.-re     Olvasás  
  •   1902   
Avatar

terra alapító
 
Vesd a borsót ősszel, rajnai törpét az uborka vagy a palánták helyére. Mire azoknak kell a hely, addigra a borsó kikerül!
 


  2023.02.26. 14:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (1899) hsz.-re     Olvasás  
  •   1901   
Avatar

---
 
Lóbabot elvetettem. -5 fokig bírja a hideget. Azért jó korán vetni, mert akkor a nyári kánikulai hőségre érési állapotba kerül.
 


  2023.02.24. 16:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (1899) hsz.-re     Olvasás  
  •   1900   
Avatar

terra alapító
 
Étrend az OK, de én vetni csak zöldbabot vetek, nincs hely másra. Abból is a futót fogom idén inkább, a méteres bab bevált, annak egyetlen hátránya, hogy naponta kell szedni mert pillanatok alatt túlérik. Van egy jófajta futóbabom még, tavaly vettem a Lidl-ben, abból is vetek. Minden mást veszek.
Főzni meg főzök lencsét, barnát és vöröset. Szárazbabot kicsit és nagyot. Borsóból a szárazat nem szeretjük, így abból veszem a fagyasztottat mert nincs rá helyem, hogy termeljem. Tavaly megint próbálkoztam velőborsóval de jött a júniusi kánikula. Meg van még a csicseriborsó, azt szeretjük hummusznak.
 


  2023.02.21. 20:11  Hozzászólás
  •   1899   
Avatar

terra alapító
 
Hüvelyesekkel hogy állunk? Idén jó lenne nekem is többet vetni.
https://ng.24.hu/tudomany/2023/02/20/huvelyesekkel-bovithetnenk-etrendunket/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.12.17. 13:50  Hozzászólás
  •   1898   
Avatar

terra alapító
 
Itt a tél, lehet videókat nézni, már aki ráér...
https://biokiskertesz.hu/videok/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.10.26. 07:42  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1895) hsz.-re     Olvasás  
  •   1897   
Avatar

terra alapító
 
Ém megszedtem valamennyi magot, a többit hagytam magot szórni, úgyhogy nekem most mindenfele kelnek a saláták. Szívesen küldök belőle én is, ha arra kerül a sor. Jobbulást!
 


  2022.10.26. 07:12  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1895) hsz.-re     Olvasás  
  •   1896   
Avatar

terra alapító
 
Én nem fogtam meg a magját, hanem tavasszal elvetettem, jókat ettünk belőle, majd hagytam felmagzani. Mostanra szép salátarét lett belőle egy ágyásban, folyamatosan palántolom őket széjjel. Idén figyelek majd a magfogásra is, és természetesen küldök szívesen.
 


  2022.10.25. 23:44  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1893) hsz.-re     Olvasás  
  •   1895   
Avatar

---
 
Éppen erre járok. Sajnos feleségemmel minden szempontból összeroskadtunk. Nem sikerült az idei salátavetésünk. 2 vetés nem kelt ki. A 3. igen, de így már kicsúsztunk az időből. Szégyen szemre a piacon kellett vennünk palántát. Ami 30 év óta nem fordult elő velünk. A fajtát szeretném megmenteni, ha nem sikerül, jövőre visszakérek a magból.
 


  2022.10.19. 19:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1893) hsz.-re     Olvasás  
  •   1894   
Avatar

terra alapító
 
Ha arra az áttelelő salátára gondolsz, szerintem is csúcs. Nálam most a terasz csempe fúgában is növekszik egy, a teraszon gyűjtöttem a magokat. De soha ilyen salátám nem volt mint idén tavasszal a kedvescimbora féle. Korai, fejes, finom. Remélem jövőre is élvezhetjük.
 


  2022.10.18. 10:39  Hozzászólás
  •   1893   
Avatar

terra alapító
 
Kedvescimbora! Ha erre jársz: Áldjon meg az ég azért a fejes salátáért, amit tavaly kaptam tőled a magcserében!
 


  2022.07.26. 16:57  Hozzászólás  Válasz edit (1891) hsz.-re     Olvasás  
  •   1892   


---
 
Azt szeretném kérdezni,hogy a tökfélék hosszát esetleg az oldalhajtását lecsípik az milyen hatással van a növényre nálam túl nőtt minden határt helyet.
 
Minden jót!


  2022.07.26. 12:12  Hozzászólás
  •   1891   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20220726_083645.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.

IMG_20220726_084106.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.

IMG_20220726_083920.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.

IMG_20220726_083543.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.

IMG_20220726_083529.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.

IMG_20220726_083420.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.

IMG_20220726_083338.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.

IMG_20220726_083313.jpg
------------------------
Megtekintve 9266 alkalommal.



Igazából telefonon nem látom, hogy miket töltök fel, csak sdjtem, hogy mind konyhakert.
 


  2022.07.24. 19:23  Hozzászólás
  •   1890   


---
 
termővirág tökvirág megérkezett :udvozlet:
Termő tökvirág.JPG
termővirág tökvirág
Megtekintve 9313 alkalommal.

 
Minden jót!


  2022.07.24. 13:53  Hozzászólás
  •   1889   
Avatar

terra alapító
 
Csinálhatok én akármit, ezen a talajon nem lesz rendes paprikám. Kapott sok trágyát, komposztot, mulcsot, locsolást de nem az igazi. Kicsik a bokrok, vékonyak, ízetlenek a paprikák és kevés is van rajtuk.
Ugyanezekből a fajtákból adtam palántát a lányomnak. Ő nem trágyáz, alig locsol mert csak városi vize van, ideje nincs gyomlálni, de akkora paprikabokrai vannak hogy csoda, tele méretes terméssel. Ők a város feketeföldes részén laknak. Itt 5 aranykoronásak a földek, ott meg 50.
(és vajon hová teszik a sok-sok hektáros bmw gyárat? Hát persze hogy oda)
 


  2022.07.23. 19:46  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1887) hsz.-re     Olvasás  
  •   1888   


---
 
Köszönöm ma láttam meg milyen a termővirág holnap készítek képet róla remélem sikeres lesz a porzása. :udvozlet:
 
Minden jót!


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron