Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.02.15. 15:51  Hozzászólás  Válasz baby-lon (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   
Avatar

terra alapító
 
Nem értem hogy csinálod! Nálunk keményre van fagyva a föld, csak a felső pár centi olvad fel napközben, de az árnyékos helyeken még tegnap délután is deres volt. Itt éjszakánként -6, -7 fokok vannak, és szerintem te is errefelé élsz valahol (én Debrecen keleti szélén) .
Úgyhogy nálam semmi kertészkedés, csak tervezés. Ha ilyen marad az idő esetleg lehet metszeni.
Nálam még a krókuszok se jönnek, másnál meg már látom a hóvirágmezőket.
 




  2015.02.15. 12:55  Hozzászólás  Válasz Tintus (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   
Avatar

terra alapító
 
Jó kis írás, lementettem. Thankx! :thumbup:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2015.02.15. 12:19  Hozzászólás  Válasz vizerg (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   349   
Avatar

terra alapító
 
2 szezont bír. A váz az 30 cm darabokra vágott köracél és flexibilis műanyag cső.
 


  2015.02.15. 10:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   348   


---
 
A fátyolfólia mennyire tartós? Hány évig tudod felhasználni?
A vázat miből csinálod hozzá?
 








  2015.02.14. 22:23  Hozzászólás
  •   344   


terra alapító
 
Kis tudomány:
A zöldségnövények tápanyagfelvétele a legtöbb tápelem esetében akkor optimális, ha a talaj pH-ja 6,0 és 7,0 között van. Lúgos kémhatásnál (7,5 pH fölött) a mikroelemek (pl. vas) felvétele jelentősen csökken. 7,0–8,5 pH-jú öntözővizeink hidrogénkarbonát-tartalmuknál fogva folyamatosan lúgosítják a talajt, ill. termesztő közeget, amit a tápoldat savazásával kell ellensúlyoznunk. A savazáshoz foszforsavat, salétromsavat, esetleg citromsavat szoktak használni úgy, hogy a kimenő tápoldat pH-ja 5,0 és 6,0 között legyen. Átlagosan köbméterenként mintegy 4–5 dl tömény salétromsavval ez az érték beállítható. Minden látszat ellenére a savazás éppen a természetes állapot helyreállítása, hiszen az eső pH-ja is 5,6. (A savas esőé 4,5 pH alatti.)

Ezen felbuzdulva ma megmértem a fóliába a ph-t 7,2-volt. Való igaz ide kevesebb eső jutott inkább a vezetékes vízből ment a csepegtető öntözés. Jövőre be kell avatkoznom, ha romlana a helyzet .
 


  2015.02.13. 11:57  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (330) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   


terra alapító
 
Beszélgettünk múltkor a génbanki minták fajtaazonosságáról, ezért megosztom veletek azt az infót, amihez ma jutottam. Érdeklődtem a magyi tájfajta paprika tulajdonságairól, és a válaszlevélben volt egy mondat: "kollégáim és egyben elődeim 1979-ben gyűjtötték Magy községben". Tehát akkor pl. ez a fajta 1979 óta van meg a génbanknak, azóta szabályosan szelektálva termesztik és adnak belőle mintát. Vagyis nem kell félni attól, hogy valaki hozzám hasonló jól keresztbe-poroztatott magját kapom meg. Azért így már más a kása...
 


  2015.02.12. 14:05  Hozzászólás  Válasz Imre (341) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   


terra alapító
 
Milyen Ize van a spárgának?, Én zöld magot vettem első felindulásomban - mert egyébként megvenni nagyon drága - Nem tudom megéri-e vele vacakolni. Mennyit terem van -e gond vele? Van képed róla?
 


  2015.02.11. 20:15  Hozzászólás  Válasz Tintus (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   


---
 
Hát nekem van spárgám. 6 tövet hagytam meg. Lassan már át kellene ültetnem, mert úgy tudom 5-6 évente át kell ültetni a bő termés miatt. Én is magról ültettem úgy 6 éve. Első évben semmit nem tudtam róla szedni. 2-3 évben már 1-1 levesre valót leszedtünk róla. Spárga krémlevest szokott a feleségem belőle csinálni. Szeretjük. Nagyon sok mindent nem tudok mondani róla, még virág mellé szokott róla vágni zöldet a feleségem. Nekem rendszeresen hoz magot is, csak nem szoktam fogni róla.
 


  2015.02.11. 10:56  Hozzászólás
  •   340   


terra alapító
 
Az itthoni lány nemüek miatt először vettem Spárga magot (Mary Washington zöldspárga ) . A Lidibe szoktam néha látni de nem occsó ! Ehhez tapasztalatom "0". Vetéstől a szedésig a legapróbb tapasztalatok is érdekelnének. Annyit látok a zacsin, hogy 4 cm mélyre kell vetni és 150*40 cm sor és tőközzel. Ez olyan bokros szerű mint a zöldbab? Van valakinek képe róla hogyan néz ki ez különböző időszakokban?



Ez több évig a helyén marad vagy évente kell vetni?
 


  2015.02.10. 09:25  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (337) hsz.-re     Olvasás  
  •   339   


---
 
Köszi, mivel tavaly is sikerült, ezért idén is maradok a saját hajtatásnál, csak kíváncsi voltam... ;)
 


  2015.02.10. 09:01  Hozzászólás  Válasz Tintus (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   338   
Avatar

terra alapító
 
Én is hasonlót vettem, csak vannak benne kis palántanevelő edénykék, nekem jó, mert szemenként vetek. Meg a borítófedél sokkal alacsonyabb. Igaz, az kelés után már nem kell. És mivel aprók a "cserepek", át kell majd ültetni a palántákat.
Az én üvegházamban kisebbek a hagymák, és tegnap néztem, a pockok össze-vissza túrták bent a földet. Nem látom a salátáimat kelni, tavaly ilyenkor már szép salátapalánták voltak bent.
 




  2015.02.10. 01:32  Hozzászólás
  •   336   


terra alapító
 
Nézzük részletesebben :
Palántanevelés:

A palántanevelés a magvetéssel kezdodik. Fontos, hogy a szaporítóföld tápanyagban szegény, közel semleges kémhatású (pH=6-7) legyen. Ezen követelményeknek jól megfelel egy 50% felláptőzeg (balti) + 50% homok + 1.5 kg/m3 Futor összetételű közeg. Semmiféleképp nem ajánlott műtrágya, de szerves trágya bekeverése sem, mivel a különböző eredetű sók csírázásgátló és gyökérperzselő hatással bírnak. Célszerű a vetést szaporítótálcába vagy 2-2.5 cm átmérőjű lyukakkal rendelkező tálcába végezni. Ez utóbbi megoldás során a tuzdelés után folyamatosan tudnak a palánták tovább fejlődni, nem éri őket stresszhatás, így néhány nappal hamarabb lesz kész, erősebb palántánk. Előbbi esetben 400-500 magot vetünk egy tálcába. Vetéskor a szaporítóföld megfelelően nedves állapotú legyen, ezt egy alulról történő felszívatással érhetjük el. Javasolható a magvak kézmeleg vízben történő néhány órás áztatása vetés előtt. Így 1-2 napos koraiság érhető el a palántanevelésben. Fontos, hogy a szaporítóföld hőmérséklete a vízzel való felszívatás után elérje legalább a 26-28°C-ot. Előnyös, ha vetés után nem takarjuk rögtön a magokat, csak a vetést követő napon. Így mintegy hagyjuk, hogy a csírázás idejére elegendő oxigént "szívjanak magukba" a magvak. Takarásra télen megfelelő a perlit, később 50% szaporítóföld + 50% homok keverékkel célszerű a takarást megoldani. Enyhe belocsolást követően - mely leginkább 0.1% Chinoin Fundazol + 0.2% Cineb 80 oldatával történjen - fóliával takarjuk a talajt. Így később nem szárad ki a talaj és nem kell a kelésig öntözni.
A talaj hőmérséklete 26-28°C legyen folyamatosan. A csírázást követően szikleveles stádiumban nappal 18-20°C, míg éjszaka 16-18°C-ot tartsunk, a talaj kb. 20°C-os. A tűzdelés 2 lombleveles állapotban (sziklevelek + 2 levél) történjen az meg. Ajánlott a tűzdelés után egy palántadőlés elleni, az egész gyökérzónát átáztató beöntözés. (Chinoin Fundazol+Cineb 80 vagy Buvicid K vagy Dithane M45). Maga a tűzdelés történhet tápkockába (6x6 - 8x8 cm), tejfölös pohárba vagy palántanevelo pohárba. A korai kiültetésekhez nagyobb, a későbbiekhez kisebb tápkocka-, vagy pohárméret a megfelelő, illetve indokolt. A kitűzdelésre felhasználandó talajkeverék összeállításánál fontos, hogy megfelelő tápanyagszintet biztosítsunk benne a növények számára, vagyis a közeg összeállítása során szerves, ill. műtrágyát keverjünk be. Kiemelten fontos a palántáknak a magas foszfortartalom, mely a jó gyökérképződés és a későbbiekben a jó termékenyülés, termőképesség elofeltétele. A tápkockaföld legyen fertőzési forrásoktól mentes - a gyakori palántadőlés nagy mértékben kiküszöbölhető az "olcsó" erdei földek használatának mellőzésével - jó szerkezetű, levegős, hogy szép, egyenletes gyökérzet fejlődhessen, legyen újranedvesíthető, vagyis a korszerű talajkeverékek összeállításánál nehezen kikerülhető a savanyú felláptőzegek használata. Az erdei vagy lombföldek ugyan szinte ingyen állnak rendelkezésre, de nagyon gyakran tele vannak rovar-, gomba-, és vírus eredetű károkozókkal. Felesleges kockázatot vállalunk alkalmazásukkal és viszonylagos olcsóságuk utólag igen gyakran megkérdojelezhető! Ennek szellemében, íme néhány talajkeverék receptje:

1/3 érett szervestrágya + 1/3 tozeg (lehet esetleg hazai síkláptőzeg) + 1/3 homok + 2 kg/m3 szuperfoszfát
80% tozeg + 20% homok + 4 kg/m3 szuperfoszfát + 1.5 kg/m3 Buviplant A (savanyú tőzegek használata esetén 3-4 kg/m3 Futor bekeverése szükséges a pH beállítására)
100% savanyú balti tőzeg + 4 kg/m3 szuperfoszfát + 1.5 kg/m3 Buviplant A + 4-5 kg/m3 Futor a tőzeg pH értékének függvényében

Kaphatók kész tápkocka földkeverékek is, melyek általában drágábbak, mint a házilag előállított keverékek, minőségük többnyire jó, de mindenféleképp ajánlható a gyakorlatból még nem ismert új közegek bevizsgáltatása talajlaboratóriumban.
A tűzdelés után célszeru a palántákat éjszaka mintegy 18, napfényes időben nappal 25, borús időben 20°C-on tartani. Ha a palántanevelő felület nagysága megengedi, miután a lombozat összeér, a palántákat célszerű szétrakni, így a növények szára erősebb lesz, nem nyúlnak meg és később jobban fognak kötni, kisebb lesz az esély az elrúgásból eredő terméskiesésre. A palántanevelés utolsó 2 hetében már előfordul, hogy szükség lesz némi tápanyagkiegészítésre, ez általában 1-2 magas foszfortartalmú műtrágyával végzett, 0.1-0.2% töménységű tápoldatozást jelent. Ennek szükségességéről a tápkockaföld EC, illetve AM értékének mérése után tudunk dönteni, hisz annál értékesebb a palántánk, minél több tápanyagot sikerül a nevelés ideje alatt "belepumpálnunk", s ha elfogynak a talajból a belekevert tartalékok, azokat pótolni érdemes.
A palántanevelés hossza a legkorábbi kiültetésekhez mintegy 10-12, az őszi hajtatásra, július közepi, végi kiültetésekhez 6 hét. A kiültetésre legmegfelelőbb állapot - foként az újabb, érzékenyebb hibridek esetében - a zöld, de maximum fehérbimbós állapot, a későbbi ültetés a növényeket megviseli, megterheli, aminek eredménye gyakran az első, igen értékes kötések elrúgása, de legalábbis az ilyen stádiumban kiültetett növények növekedésének visszamaradása lesz.

Tápanyagutánpótlás:

Szorosan kapcsolódik az öntözési módokhoz. A felső, ill. csepegtető öntözéssel tápoldat adható ki, míg az árasztásos öntözés elott szilárd műtrágyát szórnak ki a sorok közé, azt esetleg sekélyen bekapálják.


Tápanyagutánpótlás a termesztés során:

Tápkockás palánta: A magvetést követően tűzdelésig nincs szükség általában tápanyagutánpótlásra, a csírázó növény tápanyagigényét a mag biztosítja. Éppen ezért a szaporítóföld ne tartalmazzon semmiféle plussz tápanyagot. Legalkalmasabb egy 50-60% tőzeget és 40-50% homokot tartalmazó közeg, esetleg tiszta tőzeg, melynek pH értékét be kell állítani 6-6.5 körüli értékre. Az ebben a stádiumban a talajba kevert szervestrágya, vagy öntözéskor kijuttatott műtrágya csírázásgátló és gyökérperzselést okozhat. Közvetlen tűzdelés (pikírozás) előtt sor kerülhet foszforsúlyos komplex műtrágyás beöntözésre, 0.1%-os töménységban. A tűzdelés tápkockába vagy tejfölös pohárba történik, az itt alkalmazott közegek már tartalmaznak tápanyagot. Néhány tápkocka recept:

100% felláptőzeg (PAX, Novobalt, balti, stb) + 1.8 kg/m3 PG MIX vagy Peat MIX + a pH beállítására általában 4-5 kg/m3 Futor
1/3 tőzeg + 1/3 érett szerves trágya + 1/3 homok + 2 kg/m3 szuperfoszfát
80% felláptőzeg + 20% homok + 1.5 kg/m3 Buviplant A + 4 kg/m3 szuperfoszfát + a pH beállítására általában 3-4 kg/m3 Futor

A tápkockák tápanyagtartalma általában elegendő a kiültetésig, 1-2 magasabb foszfortartalmú műtrágyával való beöntözés a kiültetés előtti időszakban szükséges lehet, 0.1-0.2%-os töménységben.
Kiültetés után szintén ajánlott 1-2 alkalommal magas foszfortartalmú mutrágya 0.15-0.2%-os töménységű oldatával történő beöntözés, az oldat EC értéke max. 3.
Virágzásig célszerű 1:1.3-1.5 nitrogén/kálium arányú, 2.8 körüli EC értéku tápoldatozást végezni, tartósan borús idoben az EC felmehet 3-ig. A kiadott műtrágya mennyisége a talajvizsgálati eredményekhez idomuljon, kb. heti 1.5 dkg/m2 komplex műtrágya formájában, árasztás esetén valamivel nagyobb adagok szükségesek, a rosszabb hatékonyság következtében.
Amennyiben a kötődés megfelelo, a későbbiekben a tápoldat EC értéke max. 2.5 legyen, a kiadatt adagok a paprikabogyók számának emelkedésével nőnek és a N/K arány 1:1- hez közelíthet fokozatosan, teljes terhelés esetén (nyáron) a N/K arány 1.2:1, a kiadott adagok nagysága elérheti a 3-3.5 dkg/m2-t.
ősszel, mikor kevesebb már a fény (ez gyakran már augusztus közepétől érvényes) fokozatosan vissza lehet térni az 1:1.4-1.6 N/K arányhoz. Néhány irodalmi hivatkozással ellentétben javasolható, hogy az utolsó szedésig folytassuk a tápanyagutánpótlást, ugyanis túl korai leállás esetén az utolsó paprikák szemlátomást kisebbek lesznek.
 




  2015.02.09. 16:47  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (330) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   
Avatar

terra alapító
 
Ezeket jó lenne valahol megőrizni, felírni valahová :D
Van még ilyen leírás?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.09. 13:27  Hozzászólás
  •   332   


terra alapító
 
TEK-LAND Z palánta és szaporító föld.
A magok keltetéséhez jó (megjegyzés a paprika magok miatt keverjünk hozzá perlitet, hogy enyhítse a viszonylag magas só tartalmat amit a paprika nem szeret !)

Semilyen tápanyagot igazából az 5 százalék körüli marhatrágyán kívül nem tartalmaz, ezért pikírozás utáni palánta neveléshez ajánlatos belekeverni összetett műtrágya granulátumot pl.Woldünger).

Ez csak ajánlat részemről :))
 


  2015.02.09. 09:20  Hozzászólás  Válasz kisveréb (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   331   


terra alapító
 
A 800 forint hozzájárulás a postaköltséghez, ami nagyon korrekt. Hiszem a mintakérők zömétől még csak magot sem várnak (várhatnak) vissza, mégis szakszerű csomagolásban, megfelelő időben postázva kaptuk a magokat eddig. Ja, és még batátát is kaptam tavaly, de ha idén sikerül az eldugott két gumóból palántákat gyártanom, akkor azt idén nem kérek. Egyébként a batáta palántát külön, később kell igényelni, mert azt csak kábé májusban küldik.
 


  2015.02.09. 09:15  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   


terra alapító
 
Telefonon szoktam infót kérni, és adnak is szívesen. Idén kértem:
Kocsolai (édes kápia, karácsonyig eltartható)
Magyi pritamin paprika (erdélyi tájfajta)
Édes bocskor
Padlizsán (erdélyi tájfajta)
Köröstárkányi sárgadinnye
Csokroshagyma
Penyigei istengyalulta tök
Telekgerendási holdbab
Ezek közül a bocskor, kocsolai, csokros hagyma már előzőleg is volt, a többi számomra új lesz. Persze ezeket az első napon rendeltem meg, mára már nagy részük elfogyott. De láttam a választékban pl. erdélyi lófogú fehér kukoricát és több ilyen különleges, boltban nem kapható magot.
 


  2015.02.09. 09:04  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   329   


terra alapító
 
Ezért kérek tőlük minden évben édes Bocskort, mert mi azt szeretjük, nálam viszont csípőssé válik az átporzódás miatt. Nekem nincs olyan kötelezettségem, hogy izolálva termeljek a kis házikertemben. Tőlem el sem fogadnának magot, mivel azokat, akik magot ajánlanak fel megőrzésre, na azokat ellenőrzik Így aztán nyugodt szívvel kérek tőlük évről évre, tudom, hogy az fajtaazonos mag.
 


  2015.02.09. 08:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   


---
 
Ezek tájfajták, és leírást sem kapsz róla, hogy milyennek kell lenniük, ezért annyi a választásod, hogy legközelebb nem termelsz.

Az ajánlatukból azt hiányolom, hogy nincs mellette egy képgaléria és részletes leírás.
 


  2015.02.09. 00:16  Hozzászólás
  •   327   


terra alapító
 
Ezt mindenkinek ajánlom. Kérdés esetén szóljatok.



http://www.kalcit.hu/talajjavito_meszkoliszt.html



évek óta zsigereljük a földünket de a pótlásról nem gondoskodunk.
 


  2015.02.08. 22:14  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, de ha én nem csípőset kérek, akkor nekem a csípős nem jó :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.08. 22:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   


---
 
Az eredeti tájfajtákat maguknak szinten-tartják az izolációs távolságokat figyelembe véve. Szerintem a feleslegből és a visszakapott magokból osztanak újra. (Így lett nekem Mariska nénitől az eredetileg édes Bocskor paprikából, csípős tájfajtám! Pont jó így.)
 


  2015.02.08. 22:04  Hozzászólás  Válasz Törölve (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   
Avatar

terra alapító
 
Az oké, de ha én kapok egy tájfajtát, majd termesztem, és egy másik fajtával keresztbe porozzák egymást, akkor én már nem a tájfajtát fogom visszaküldeni, hanem egy jól vagy rosszul nemesített változatát... és ha ezt a magot kiosztják valaki olyannak aki nem ismeri pontosan az eredeti tájfajta jellegét, az egy át van verve, és kettő, folytatja a hibás termesztést.
Ha hozzáértők, tényleg kilómétereken belül más paprikától mentesen termesztenék, na az tájfajta maradna. Hozzáértő itt most nem a magtermesztő cég...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.08. 20:59  Hozzászólás  Válasz Imre (321) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   
Avatar

terra alapító
 
A központ célja a helyi tájfajták megőrzése. Azt az egyet nem értem, hogy kérhetnek vissza magot... ha a hivatalos, papíros, szabályozott magtermesztő képes arra, hogy össze-vissza poroztatott magvakat is bekeverjen a csomagba, akkor hogy őrződik meg a helyi tájfajta?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.08. 20:55  Hozzászólás  Válasz kisveréb (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   


---
 
ja bocs, nem láttam. Én tavaly rendeltem. Illetve én onnan tudtam róla, hogy unokahúgom mondta. Idén nyáron derült ki, hogy a vője ott dolgozik. Ezt is a vő Marci mondta amikor beszélgettünk a különböző kertészeti technológiákról. Kertész mérnök vagy valami hasonló mezőgazdasági végzettségű.
 


  2015.02.08. 20:42  Hozzászólás  Válasz Imre (319) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   
Avatar

terra alapító
 
Az idén azt hiszem már kérnek egyszeri 800 forintot, pontosan nem tudom, mert engem nem érint.
Mariska néni már betette a linket korábban.
 


  2015.02.08. 20:36  Hozzászólás
  •   319   


---
 
Nem tudom jó helyen lesz-e itt. Csak javasolni szeretnék az alábbiak alapján.

Az alábbi linken lehet rendelni, ingyen küldenek elég sokféle vetőmagot, persze csak egy bizonyos mennyiséget tudnak adni.
EGY IGÉNYLŐNEK MAXIMUM 10 DARAB MINTÁT TUDNAK POSTÁZNI!
[url]http://www.nodik.hu/nodik/?page_id=711[/url] az általános szerződési feltételeket el kell olvasni, mert van néhány feltétel, például előfordulhat hogy a génbank ellenőrizni kívánja, fel-e lett használva a mag. [url]http://www.nodik.hu/nodik/?page_id=1306%20[/url]

Magokat minden év január 15-től február 17-ig lehet igényelni a tavaszi vetéshez, és augusztus 1. és szeptember 30. közötti időszakban az őszi vetéshez.

Sok sikert kívánok a vetéshez és a terméshez!

Itt érdemes érdeklődni!

[url]https://www.facebook.com/NovenyiDiverzitasKozpont[/url]

A feltételekben benne van, hogy a kapott magvakat nem tárolhatjuk, nem adható át harmadik félnek (ezt gondolom az ingyenes eladása miatt találták ki), Bármikor jöhetnek ellenőrizni, hogy el lett-e vetve. Viszont akitől kaptam az infót azt mondta nem voltak kint nála.
Ha sok termett kérhetnek belőle vissza magot, de a cél, hogy a kiosztott magokat szaporítsák és terjesszék az emberek. Tehát abba nem szól senki, hogy a következő évben kinek adunk.
Mondjuk a feltételeket még 1 éve olvastam át. Érdemes mindenkinek magának elolvasni. De sok érdekes és ritka magot, szaporítóanyagot be lehet szerezni.
 


  2015.02.08. 08:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   


---
 
Köszönöm, időközben már megtaláltam, most már csak forgalmazót kellene errefelé (Esztergom)... :thumbup:
 




  2015.02.08. 07:08  Hozzászólás
  •   316   


---
 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hol találok földimogyorót, szeretném idén kipróbálni?
(Eddig még nem mentem sokra a Gúglival...)

Kösz a segítséget! :)
 


  2015.02.05. 08:12  Hozzászólás  Válasz Vebber (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   


---
 
Vebber, a szintetikus Cecei fehér édes paprika tudomásom szerint nem azért szintetikus, mint az olaj.Volt régebben az alapfajta cecei fehér, annak a javított fajtája, innen kaphatta a nevét. Nem egy új fajta, jó pár éve már hogy termesztettem. Nagyon jó szabadföldi fajta, legnagyobb erénye a megbízható és folyamatos terméshozása.Nem túl nagy, de szép egyenletes közép méretű csúcsos paprikákat hoz az oldalágakon is. A Senátor megjelenése előtt nekem is, de sok termesztőnek palántanevelőnek kedvenc fajtája.
 


  2015.02.04. 21:44  Hozzászólás
  •   314   
Avatar

---
 
Bementem a Nyíregyi Metroba -valószínűsítem a készlet mindenhol ugyanaz- és elég jó magokkal találkoztam.
Pl. uborkábol: perez, mohikán, joker, vagy paprika: szentesi piacos, faludi, pelsó, senator, greygo, paradicsom: Zömök, Lugas F1, stb.
Budapesti kertimagos csomagok. Paprikából megütötte valami a szemem. Szintetikus Cecei Ismeri ezt valaki, mitől szintetikus?
 






  2015.01.21. 21:29  Hozzászólás  Válasz Lactarius (308) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   


*
 
Hát ne csak körbe,hanem alá is rakj :lol:
 






  2015.01.21. 12:36  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (307) hsz.-re     Olvasás  
  •   308   


---
 
Olyan szépeket írtok a Cylindráról, hogy az imént vettem is 79 Ft-ért egy zacskó magot. Tavaly Detroit-ot ültettem, abból is van még mag. Vettem sárga hónaposretket is, hátha azt kevésbé szeretik a kukacok (a szín megtéveszti majd őket) :D. Viccet félretéve, hogyan lehet - ha lehet, mérgek nélkül - a hónapos retket megvédeni? A fokhagyma körbeültetés nem elég.
 


  2015.01.19. 17:13  Hozzászólás  Válasz kisveréb (306) hsz.-re     Olvasás  
  •   307   


terra alapító
 
Igen, ez a Tek-land nagyon jó, két-három éve ezt használom, nagyon megbízom benne - nézd meg az összetevőit, szerintem minden benne van, ami kell. A cékláról még annyit, hogy én nem tudom tárolni, ezért télen vásárolom. Volt a piacon bíborhenger, az nagyon hasonlít a miénkre, örömmel meg is vettem, de meg sem közelítette a Cylindrát.
 


  2015.01.19. 16:28  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   306   
Avatar

terra alapító
 
A Cylindrát még nem próbáltam, tavaly Detroit és Bíborhenger volt. HA jut neki hely, ,megpróbálom. Úgyis menni akarok valami vetőmagos helyre. Tegnap kivételesen elmentünk az "ósan"ba, valamit kellett hirtelen a férjemnek venni a munkahelyre. De persze a szokott módon rohanva vásároltunk, nem sikerült jól átnézni a vetőmagokat, Mohikán uborkamagot vettem, és tekland palántaföldet. Ha jól emlékszem, ezt dícsérted.
 


  2015.01.19. 11:35  Hozzászólás  Válasz kisveréb (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   


terra alapító
 
Nálam is homok van, ezek a nagyok nem is szoktak sikerülni - nem is szeretjük. De a Cylindra mindig jó, azt próbáltad már? Karcsú hosszúkás, gyönyörű, egyöntetű sötét színe van, hamar fő, reszelni is könnyű.
 


  2015.01.19. 09:37  Hozzászólás  Válasz Tintus (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   
Avatar

terra alapító
 
Ez a cékla komoly, jó lehet a talajod. Nagyon szeretjük a céklát, rendszeresen próbálkozom vele. Tavaly külön gondot fordítottam rá, gyomlálás, ritkítás, locsolás, tápanyag... a legtöbb diónyi maradt, néhány megnőtt egészen tyúktojásnyira. Úgyhogy erről is lemondok.
Elméletben homokos talajom van, de elég sok feltöltést kapott az építkezés környékén, úgyhogy még ezen a kis területen belül is változó minőségű.
 


  2015.01.18. 23:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (292) hsz.-re     Olvasás  
  •   303   


terra alapító
 
Nálam a föld félkötött korán se agyagos itt belső somogyba. Tavaly nem másodvetésnek ültettem a céklákat a rédei Kertimagtól :.
1. DETROIT 2 ez gömbölyű fajta 1,3-1,5 kilósak lettek
2. CYLINDRA ez hosszúkás fajta volt 1,8 kilós is. Ezt a hosszúkást jobban szeretem mert főzés után könnyebb hámozni és felszeletelni.

vetés volt május 7


HPIM4710.JPG
cékla DETROIT 2.JPG
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég