Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.03.06. 07:19  Hozzászólás  Válasz Vebber (398) hsz.-re     Olvasás  
  •   402   


---
 
Nem tudom, elfagyás-e, lehet betegség is, vagy talán valami rovarlárva rágása nyomán rothadás.
Én is jártam így több évben, mikor kaptam direkt áttelelő dughagymát valakitől, és tavasszal alig volt értelmes kihajtás.
A gyanúsakból húzz ki párat, és nézd meg, nem rothadnak-e.

Az őszibarackok most pár nap alatt nagyon megindultak. (Munkahelyemen néztem csak, ott viszonylag előre vannak.)
Úgy értve, hogy az elmúlt két hét hideg, esős időjárása alatt megjelentek a piros részek a rügyeken, most meg talán 4 nap alatt csupa piros lett minden rügy. Lassan már fotót is érdemes lesz csinálni.
 






  2015.03.05. 20:59  Hozzászólás  Válasz Vebber (398) hsz.-re     Olvasás  
  •   399   
Avatar

terra alapító
 
Ártani nem árt újabbat dugdosni, legfeljebb később is lesz friss zöldhagyma. Biztosan magához fog térni az őszi is, a hagyma jól tűri a telet.
 


  2015.03.05. 20:31  Hozzászólás  Válasz edit (397) hsz.-re     Olvasás  
  •   398   
Avatar

---
 
Az őszi hagyma rosszabbul áll, mintha most tavasszal dugdostam volna. Nagyrészt elfagyott -remélem csak- a levele, alig zöldellik valami az ágyáson. Vajon mennyi idő még magához tér, ha magához tér?

Dugdossak másikat?
 


  2015.03.05. 10:56  Hozzászólás
  •   397   
Avatar

terra alapító
 
Az a pár tő spenót amit az őszi ültetésből meghagytak a csigák már szedhető lenne. Kár, hogy mire észrevettem a kártételt késő volt újabbat vetni. Azért megpróbáltam, de felesleges pénzkidobás volt, nyoma sincs a növényeknek.
Lassan szedhető a kinti zöldhagyma. Érdekes módon bent az üvegházban kisebbek a hagymák, mindig fordítva volt eddig. Jól meg kellene bent locsolni, de még nincs felszerelve a szivattyú, marad a locsolókanna. Azt hiszem mostmár oda lehetne tenni az esővízgyűjtőt is a csatorna alá, reménykedve, hogy nem lesz tartós és erős fagy.
 


  2015.03.04. 07:09  Hozzászólás  Válasz Ziza (395) hsz.-re     Olvasás  
  •   396   


terra alapító
 
Először volt a második képen szereplő állapot, vagyis vízben gyökereztek a gumók, és a belőlük levágott hajtások is vízbe kerültek. De mivel még nagyon sok idő van a kiültetésig, vagyis a víznél komolyabb tápanyagra is szükségük van, ezért kerültek földbe, ládába, illetve egy cserépbe a hajtó gumók. Ezek itt tovább hajtanak. A levágott hajtások pedig előbb ugyanúgy vízbe kerülnek, amint megjelennek rajtuk a gyökerek (nagyon hamar!), mennek a tejfölös pohárban lévő virágföldbe. Itt már remélem jó ellesznek ültetésig. Amikor már túl hosszúra nőnek (20-25 cm), azokból is levágom a hajtást, és megy újabb pohárba…..
 


  2015.03.04. 06:51  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (379) hsz.-re     Olvasás  
  •   395   


---
 
A 3. képen a gumók félig eleve földbe lettek téve, vagy azok is kihajtás után kerültek bele?
 


  2015.03.03. 19:33  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (393) hsz.-re     Olvasás  
  •   394   


---
 
Nálunk a bolti ki se hajtott csak a saját, valamivel lehet kezelték. Mondjuk nálunk elég hideg van az ablakban mert nem vagyunk otthon.
 


  2015.03.03. 19:28  Hozzászólás  Válasz CAMROM (390) hsz.-re     Olvasás  
  •   393   


terra alapító
 
Hát nálam meg ontja a hajtásokat ezerrel, 20-25 centisen leválasztom, vízbe, majd pohárba teszem. De most is van olyan gumó, amelyiken legalább 10 hajtás van, amiket már lehet(ne) vágni.
 


  2015.03.03. 19:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (388) hsz.-re     Olvasás  
  •   392   


terra alapító
 
Bocsánat, a hőmérséklet lemaradt: panelban, nappal kb. 23 fokos, éjjel kb. 20 fokos szobában, ablak közelében (de a fény nem tudom, hogy szempont-e).
 


  2015.03.03. 19:24  Hozzászólás  Válasz Alibá (388) hsz.-re     Olvasás  
  •   391   


terra alapító
 
Sajnos nem jegyeztem fel pontosan, de legalább három hét volt, amíg a hosszú gyökerek megjelentek, és ezután még úgy két hét múlva kezdtek nőni a hajtások.
 


  2015.03.03. 19:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (388) hsz.-re     Olvasás  
  •   390   


---
 
Nekem sokára, idén nem hajtatok, de tavaly kezdtem januárban és vagy 2 hónap mire megjelentek a hajtások. Mondjuk utána gyorsan nőttek, viszont egy egy gumóról csak 3-4 lett nálunk. Inkább megveszem azt a 20-30 palántát.
 


  2015.03.03. 19:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (388) hsz.-re     Olvasás  
  •   389   


---
 
A batátákat tavaly a DNY-i fekvésű ablakunk párkányára tettem, a hőmérsékletet nem mértem (nappal olyan 18-19 fok, éjjel 3-4 fokkal alacsonyabb lehet) és olyan kb. 2 hét múlva kezdtek el hajtani.
 








  2015.03.03. 18:09  Hozzászólás  Válasz Flanell (381) hsz.-re     Olvasás  
  •   385   
Avatar

terra alapító
 
Na végre! Légy üdvözölve!


Többiek! Most hogy Flanell beadta a derekát meg kellene beszélnünk ki legyen a következő akire rászállunk. :lol:
 




  2015.03.03. 17:20  Hozzászólás  Válasz Flanell (382) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   
Avatar

terra alapító
 
Nálam működik!

Az írt szöveg felett nézd.

Egyébként igaz, ez a fórum is olyan, mint az Index, csak ez sokkal jobb!!! :lol: :lol: :lol:

Légy üdvözölve! :VOPI
 


  2015.03.03. 17:05  Hozzászólás
  •   382   


---
 
A konyhakertem állapota:
Mivel én nagyapámtól azt tanultam, hogy a veteményezést nem lehetséges elsietni, ezért kihasználva a februári tavaszt, 15-17-én elrotáztam a szántást, és 17-18 földbe került a fokhagyma (úgy 170 fej a saját termésből, de azóta még vettem hozzá), a zöldhagymának való nagyobb hagyma (annak nem számít, ha a hideghatás miatt magszárat akar hozni, úgyse éri meg), a zöldség- és a répamag (legalább egyszer jól beázik, gyakran van gyenge kelésem az eső hiánya miatt), valamint a hidegtűrő kifejtőborsó.
Természetesen minden ismerősöm tudatta velem, hogy hülyeséget csináltam, mert túl korán van még. Most már azért többnyire azon bánkódnak, hogy ők nem veteményeztek... :H
Igaz, hogy helyenként foltokban még kissé fagyos volt a talaj, de mégis úgy gondolom, hogy mire a maradék fokhagymát földbe tudom rakni, akkorra az első csoport már ki fog bújni. És ugye, a fokhagyma tenyészidejének vége adott (nyári hőség, hosszú nappalok), nyújtani csak az elejét lehet, a korai duggatással.

Na, ez a fórum is olyan, mint az Index, nem műxik az előnézet. :)
 


  2015.03.03. 16:49  Hozzászólás
  •   381   


---
 
Sziasztok!

Mivel időnként kapok különböző tagoktól meghívót, ezért hogy többet ne kapjak, inkább regisztráltam. :C
Azt viszont nem tudom megígérni, hogy írni is fogok, legfeljebb nagy néha. A rendszeres fórumozás túl sok időmet vitte el sok éven át, ezért tavaly leszoktam róla, hogy a kertészkedésre is maradjon időm. :roll:

De ha már itt vagyok, akkor egyből kéregetni is kezdek. ;)
Konkrétan, sehol nem tudok beszerezni rendes étkezési napraforgó vetőmagot.
A piacon kapható elég apró, amit meg nagy nehezen sikerült hozatnom a helyi mg-i boltba (Marica 2, egy kis tasakkal 535 Ft, régi magyar fajta), az leginkább madáreledelnek való.
Szóval, olyasmi kellene nekem, ami kimondottan nagy szemű (legalább, mint mostanában a Mogyi vagy Tesco magok), jó ízű, nagy tányérú, és nem kell kihívni a tűzoltók létrás kocsiját, ha egy raschelzsákot akarok rá húzni a verebek ellen. Ebből kellene nekem vagy 50 szem. Természetesen a postát vagy egyéb költséget fizetem.
 


  2015.03.03. 14:53  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (379) hsz.-re     Olvasás  
  •   380   


terra alapító
 
A második képen lévő módon indult a dolog, vagyis vízbe lógatva gyökereztek. De túl korán kezdtem (kiültetés majd május végén!), ezért, lévén a vízben kevés tápanyag, a gumókat átültettem virágföldbe, ládába-cserépbe. A hajtásokat folyamatosan vagdosom, és kerülnek a tejfölös pohárban lévő virágföldbe. Csak a képek sorrendjét kicsit felcseréltem, bocs.
 




  2015.03.03. 13:53  Hozzászólás  Válasz Tintus (376) hsz.-re     Olvasás  
  •   378   


---
 
Csak megszokás kérdése a kép feltöltése. "Amott " sem jobb semmivel. Külön be kell szúrni mindig, és ha az ember nem elég gyors, akkor elküldés után nem csak a kép, de az egész írás az enyészetbe vész.
 


  2015.03.03. 13:50  Hozzászólás
  •   377   


---
 
Marisaka néni!

Jól emlékszem, hogy szokott édes krumplit/batátát is termeszteni?
Auchanban egy illető azt mondta, hogy nem magát a gumót kell vetni, hanem félig vízbe tenni, és a majdani hajásokat leszedni róla, ültetni. Jól van ez így?
 


  2015.03.02. 23:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (375) hsz.-re     Olvasás  
  •   376   


terra alapító
 
Jó lenne egy olyan segítség rublika (nem találtam ilyent) ahol le van írva az amit egyszer elmagyaráztál a képek ide -oda felrakhatóságának magyarázatára. A szó elszáll az írás meg marad. Nálam a szó volt. És ezért nem rajongok ezért a terráért...... Tudod olyan ovis szinten : Ezt akarod: akkor először nyisd meg a .... jelöld ki a..... stb.
 


  2015.03.02. 18:20  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (372) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   
Avatar

terra alapító
 
Annyiban egyetértünk hogy egy blognak, egy honlapnak azért van elérhetősége ahol illő lenne engedélyt kérni a használathoz. Ettől függetlenül, én azért szoktam képet felölteni hogy megmutassam amire büszke vagyok, vagy hogy másoknak segítsek vele. Így aztán ha valaki lemásolja, az nem nagyon ütközik az elveimbe, mert vagy segít vele másnak és akkor célba ért a szándék, vagy tetszik neki és azért osztja meg, az pedig egyfajta elismerés felém. Persze egészen addig amig valaki sajátjaként nem tünteti fel a képeket. Most, mivel fiatal fórum vagyunk, azt szoktuk kérni, ha valaki megoszt egy képet a fórumról, jelölje meg forrásként a fórumot. Ezzel tudja megköszönni a feltöltőnek a képet. És ennek is megvan a maga logikája, mert aki ide képet tesz fel, annak jó itt, szeret itt fórumozni, vagyis azzal tudják neki megköszönni a kép feltöltését, és azzal tuják neki biztosítani a további képfeltöltést, ha segítik a feltöltőt a további fórumozásban azzal, hogy népszerűsítik a fórumot a forrás megjelölésével.
 


  2015.02.28. 07:53  Hozzászólás
  •   374   


terra alapító
 
Már nagyon viszket a tenyerem :)

De a paradicsomokat csak jövő hétre terveztem vetni.
De ma a padlizsánt elvetem :)

:clap:
 
Lizy




  2015.02.26. 20:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   
Avatar

---
 
Én hozzád képest máshogyan ítélem meg. Ez, az én szememben nem jogi, hanem erkölcsi kérdés. Van erre egy közmondás: Más tollával ékeskedni...

Egyébként most kaptam a hírt, hogy elnézéskérés után levették a képet.
 


  2015.02.26. 19:55  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (370) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   
Avatar

terra alapító
 
Kérdés hogy a honlapodon van-e valamilyen kikötés a képek használatára?
 


  2015.02.26. 19:51  Hozzászólás
  •   370   
Avatar

---
 
[url]http://sokszinuvidek.hu/kertunk-portank/1930[/url] -Ezen a portálon reklámozzák Az öngyógyító kiskert c. könyvet az én honlapomról ellopott képpel.

Nem tudom, sírjak vagy nevessek ezen a szánalmas társaságon.

Kép

Eredetileg itt található: [url]http://kedvescimbora.extra.hu/?mbkid=8&makid=5[/url]
 


  2015.02.25. 20:37  Hozzászólás
  •   369   


---
 
Évek óta rendelünk batáta palántákat a netről, összefogunk többen kb. 150 Ft körül van darabja, eddig 100% az eredés, ha jól emlékszek, innen:



http://www.bivalyos.hu/
 


  2015.02.24. 21:41  Hozzászólás  Válasz vassorsi (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   
Avatar

terra alapító
 
Két napja még itt is fagyos volt. Tegnap esett egy kicsikét - épp ideje volt - , ma pedig 18 fok volt egészen sokáig. Azt hittem rossz a digitális hőmérő, de a régi is 17 fokot mutatott.
 


  2015.02.24. 20:49  Hozzászólás
  •   367   


---
 
Pár centivel a föld felszíne alatt még fagyos a föld,ezért nem tudja elszívni a vizet.Most három napja esik folyamatosan.
 


  2015.02.24. 20:08  Hozzászólás
  •   366   
Avatar

terra alapító
 
A verseny nem csak felétek megy. A beáztatott borsóval sok időt lehet nyerni, a hagymát is meg lehet gyökereztetni egy tálca vizes homokban, szóval csalni lehet. :-)
 


  2015.02.24. 20:03  Hozzászólás
  •   365   


---
 
Itt március vége,április eleje előtt senki nem ültet semmit.Utána megy a versenyzés,mindenki lesi a másikat,hogy mit csinál.A Zala völgyben lakunk,sokáig hidegek,ködösek a reggelek.Nincs mit tenni ,várunk,ha a vízállás apad,majd beindulunk mi is ezerrel.
 


  2015.02.24. 19:27  Hozzászólás
  •   364   
Avatar

terra alapító
 
Én nem tudom velem mi lesz, még el sem kezdődött a szezon de már el vagyok maradva mindennel....
 




  2015.02.24. 17:15  Hozzászólás
  •   362   


---
 
Zalában hetekig nem ültetünk semmit,áll a víz mindenhol tocsogunk a sárban :'(
 


  2015.02.24. 12:44  Hozzászólás
  •   361   
Avatar

terra alapító
 
Süt a nap, muszáj kimenni.
Elültettem 1 sor pasztinákot, 1 sor Nanti répát, 1 sor vegyes salátamagot. Ládába ültettem metélőfokhagymát. Kis rövid sorba metélőpetrezselymet és rukkolát.
Olyan nagyon már nincs is több helyem ültetgetni. Lesz még paradicsom, paprika, cukkinik, uborka, zöldbab, pár tő zeller, pár tő karalábé. De ez mind sokkal később lesz. Most van sok zöldhagymám, lassan indulgatnak, a tél kicsit megviselte őket, de élnek.
Még van olyan hely, ami nem volt ősszel felásva, úgyhogy ha marad a szép idő lassacskán az is fog haladni.
Meg persze ilyenkor nekem a metszés a nagy munka. Lassan azt is elkezdem.
Idén nem ültetek borsót. Kevés a hely.
 


  2015.02.22. 20:14  Hozzászólás  Válasz vizerg (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

terra alapító
 
Kártevők ellen esetleg fólia, vagy pedig vesd később, vagy előbb, sok növénynél így el lehet kerülni a kártevők legnagyobb támadásait.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 20:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (358) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   


---
 
A kártevők miatt gondoltam hogy bonyolult. Tavaly díszkáposztát próbáltam nevelni, de a többséget a hernyók megették, mert nem permeteztem.

Helybe vetni mikor szoktad?
 


  2015.02.22. 15:08  Hozzászólás  Válasz vizerg (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   358   
Avatar

terra alapító
 
A káposzta nem egy bonyolult növény... trágya kell neki és víz. Én mindig helybe vetem.
 


  2015.02.22. 14:04  Hozzászólás  Válasz vizerg (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   357   
Avatar

terra alapító
 
Egy helyen néztem, 4-5 évet írnak, tehát még bőven kikelhetnek a magok. Egy próbát megér, ha szeretitek. Nem a legegyszerűbbnek írja a szakirodalom, de ha van, miért ne? Egy-két ágyást fel lehet javítani, hogy megfeleljen az igényeinek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 13:43  Hozzászólás
  •   356   


---
 
Fejeskáposztával érdemes házikertben próbálkozni, vagy nagyon macerás?
Igazából csak azért próbálnám ki, mert tavaly kaptam 1 zacskó magot ajándékba, de 2014-ben le is járt.
Vagy már esélytelen, úgysem kelne ki?
 


  2015.02.15. 22:05  Hozzászólás  Válasz Tintus (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   355   


---
 
Mi csak krémlevest készítünk belőle, de állítólag, lehet párolni, sütni is. Krémlevesnek kicsit édeskés, de finom. Nálam nem terem igen sokat, lehet azért, mert mindig későn töltöm fel és az eleje kiér a földből fásodik és ki is dobhatom. Illetve nekem homokos a földem, nyáron olyan a szélben, mint a homoksivatag. Szabályos dűnék alakulnak itt-ott. Ahol tudom mulcsozom. Nincs képem róla, megmondom őszintén én nem nagyon fényképeztem semmit sem. Kertben pláne. Kutyákat is ritkán.
3 éves korában már jól terem, ha magról ülteted. Bár függ szerintem a talaj minőségétől is. De őszintén én szerintem nem éri meg. Mondjuk beteg nem nagyon szokott lenni.
 


  2015.02.15. 19:53  Hozzászólás  Válasz kisveréb (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   
Avatar

terra alapító
 
Rossz helyen laksz. Itt sár van, de 15-20 centig biztos fel van engedve a föld, maximum hideg. Én idén először várom a fagyosszenteket :D vagy begyorsítunk egy rotakapával. Öt méter fel van ásva, van még kb. négyszer ennyi, a többi helyen meg még füves :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.15. 16:03  Hozzászólás  Válasz kisveréb (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   


terra alapító
 
Én is kimentem délelőtt, vittem a Korvin borsót, én optimista! Fagyos még a földfelszín, úgyhogy maradt a sövénymetszés, ha már ott voltam.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron