Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2017.05.11. 22:41  Hozzászólás
  •   1569   


---
 
Sziasztok!
Próbáltátok már az Organic Green Gold nevű élő algás tápoldatot/lombtrágyát? http://www.organikusmegoldasok.hu/hu/termekeink
Szereztem belőle 2l -t (egy ismerősömtől, ő ajánlotta) és érdekelne, hogy mik a tapasztalatok, mire számítsak ezzel a termékkel kapcsolatban!

Másik kérdésem, hogy komplex mikroelem műtrágyát milyet javasolnátok?

Köszönöm
 


  2017.05.11. 21:04  Hozzászólás
  •   1568   


---
 
sziasztok!

Kápi paprikát milyen tőtávra javasolnátok?
Tavaly kicsit sűrű lett, de nem emlékszem mennyire raktam :fejvaka:
 


  2017.05.08. 17:05  Hozzászólás
  •   1567   
Avatar

rendszer admin
 
Valahogy eddig nem is tűnt fel, csak elsétáltam a ribizlik mellett.
Ma néztem, és egész szép termés igérkezik. :)

Blanka_feher.jpg
Blanka fehér
Megtekintve 11616 alkalommal.

fertodi_hosszu.jpg
Fertődi hosszú fürtű piros
Megtekintve 11616 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2017.04.30. 19:25  Hozzászólás  Válasz Szeri (1554) hsz.-re     Olvasás  
  •   1564   
Avatar

---
 
A földimogyorót nagy mennyiségben nem messze hozzám, Medgyesegyházán termelték (most nem tudom, hogy foglalkoznak-e vele). Ott egészen más a talaj, mint általában Békésben, laza homokos vályog. Én egyszer próbálkoztam vele (onnan kaptam vetőmagot), több-kevesebb sikerrel - szerintem nem ért be teljesen.
Érdemes elolvasni:
https://terebess.hu/tiszaorveny/zoldseg/foldimogyoro.html
 


  2017.04.30. 19:13  Hozzászólás  Válasz Flanell (1558) hsz.-re     Olvasás  
  •   1563   
Avatar

rendszer admin
 
Éppen ma délután, miután sikerült kicsit kiszabadulni, ültettem két rövid sor mogyorót.
Nálunk még nem volt soha, de most úgy döntöttem, kipróbálom. :)
A szomszédasszonytól kaptam, neki minden évben van ültetve több hosszú sor, és látom ősszel a mennyiséget, amikor kirakja száradni.
Nála szépen terem.
Majd ha nekem is beindul(??), teszek fel képeket. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.04.30. 18:43  Hozzászólás  Válasz Vebber (1561) hsz.-re     Olvasás  
  •   1562   
Avatar

terra alapító
 
Igen, minden jól van, a retket gyakorlatilag meg is ettük. Sőt, már kis paradicsomom is van, és virágoznak a paprikák.
 






  2017.04.24. 05:17  Hozzászólás  Válasz Flanell (1558) hsz.-re     Olvasás  
  •   1559   


---
 
Egyszer régen nekem is volt. Amennyire emlékszem, nem volt vele különösebb probléma, csupán annyi, hogy ez is olyan tipikus területnövény, mint sok más.
Ha nincs hozzá megfelelő nagyságú területed, akkor egész egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele (krumpli, kukorica, paprika, stb., stb.).
 


  2017.04.24. 04:56  Hozzászólás  Válasz Szeri (1552) hsz.-re     Olvasás  
  •   1558   


---
 
Még valamikor régen, úgy 12 éves koromban kaptam egy rokontól egy fél marékkal.
Száraz, kötött vályogon próbálkoztam vele, a tömör talajjal nem volt gond tulajdonképpen, inkább a szárazsággal. Sok darab és apró termés lett, de hát mennyiségben nem lett sok, az egész nem volt sok.
Szóval nagy tapasztalatom nincs, de lehet, úgy van ez is, mint a krumpli, hogy ha sok darab, akkor kicsi lesz.
 


  2017.04.23. 21:29  Hozzászólás
  •   1557   


---
 
én is próbálkozom mogyoróval meg szójával az idén, de főleg csak a miért ne kedvért, nem látok esélyt, hogy lenne belőle bármi is
 


  2017.04.23. 20:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (1555) hsz.-re     Olvasás  
  •   1556   


---
 
Igaz. :)

Beérés miatt is palántáztam, szerintem idejük így bőven lesz,
de meglátjuk, s levonom az első év után a tapasztalatokat. :)
 


  2017.04.23. 20:33  Hozzászólás  Válasz Szeri (1554) hsz.-re     Olvasás  
  •   1555   
Avatar

---
 
Homokkal jobb és olcsóbb lenne lazítani - szerintem. Még a beérése lehet kérdéses az őszi fagyok előtt.
 


  2017.04.23. 20:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (1553) hsz.-re     Olvasás  
  •   1554   


---
 
Sajnos pont nem ideális ilyen szempontból. Kötöttebb szerkezetű.
Mondjuk pár szemet ültettem összesen próbaképp, így kivitelezhető, hogy
még kiültetés előtt a talaját virág/palántafölddel ill. komposzttal fellazítom.
 


  2017.04.23. 18:59  Hozzászólás  Válasz Szeri (1552) hsz.-re     Olvasás  
  •   1553   
Avatar

---
 
Nem nekem szólt a kérdés, de majd Flanell is biztosan válaszol majd.
Milyen talajod van? Mert az az egyik legfontosabb tényező: a laza, kissé homokos talajt kedveli leginkább, amit a krumplihoz hasonlóan fel kell tölteni.
 


  2017.04.23. 18:49  Hozzászólás  Válasz Flanell (1551) hsz.-re     Olvasás  
  •   1552   


---
 
Talált. :)

Idén próbáltam először.
Elvileg késő ősszel szedhető fel, április-május környéki ültetés mellett,
viszont palántázással igyekeztem felgyorsítani a folyamatot...
Hamar és jól csirázott, s úgy gondoltam már korábban kimehet, de még
mindig várnom kell vele kicsit, s közben elkezdett készülni a virágzásra is...

Budapesti Kertimagtól van egy kis zacskóval, fajtát nem jelölt rajta.

Neked vannak már tapasztalataid földimogyoró-termesztés terén...?
 






  2017.04.22. 10:07  Hozzászólás
  •   1549   


---
 
Hétvégi tippjáték következik! :)

Milyen növénynek látszik a virágkezdeménye a képen... ? :)

Mondanám, hogy a helyes megfejtők között zöldségpalántákat
sorsolunk ki, de nem gondolom, hogy emiatt bárki is utazna szívesen... :lol:


IMG_20170422_105539.jpg
------------------------
Megtekintve 11524 alkalommal.

 


  2017.04.19. 07:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (1547) hsz.-re     Olvasás  
  •   1548   


terra alapító
 
Köszönöm kérdésed, szépen fejlődésnek indult, virágbimbók vannak rajta:) Tegnap jól felkupacoltam komposzttal, szúrtam köré négy karót, azokat körülvettem dupla rétegben jó erős fóliával. Így aztán bizakodó vagyok.

Van viszont egy csomó poharas palánta fátyofólia sátor alatt. A kiültetni tervezett mennyiség itthon jó helyen van, de az azon felül "keletkeztek" vannak kint. Alul lótrágya, fölötte fátyolfólia, plusz letakarva még egy réteggel. Ezekért ennél többet nem tehettem, és feleslegként elajándékozásra várnak.

Ezek vannak itthon biztonságban:
5.JPG
------------------------
Megtekintve 11568 alkalommal.

4.JPG
------------------------
Megtekintve 11568 alkalommal.

2.JPG
------------------------
Megtekintve 11568 alkalommal.

1.JPG
------------------------
Megtekintve 11568 alkalommal.

 




  2017.04.08. 21:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1545) hsz.-re     Olvasás  
  •   1546   
Avatar

terra alapító
 
:fetreg: fél sorból 1db kelt ki, az már vagy 3cm-es :fetreg:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.04.07. 19:25  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1537) hsz.-re     Olvasás  
  •   1544   
Avatar

---
 
Nagyobb gyökér miatt hosszabbak. Viszont a fektetés -10 cm-nél- homokba nem nyerő. Inkább mélyebbre szoktam ültetni.
Fektetni amiatt sem tudom, hogy ez esetben nem tudnám a lóféreg ellen védeni.
 








  2017.04.05. 15:33  Hozzászólás  Válasz Vebber (1529) hsz.-re     Olvasás  
  •   1537   


terra alapító
 
Nagyon szép példány. Nálam a kísérleten kívül eső többiek még jóval kisebbek. A másik képeden a megnyúlni hagyottakkal mi a célod? Elfektetve tervezed kiültetni?
 


  2017.04.04. 18:55  Hozzászólás  Válasz edit (1535) hsz.-re     Olvasás  
  •   1536   


terra alapító
 
:) Mindig túlvállalom magam, így lopni kell kicsit az alvásidőből, hogy jusson az élvezetekre is - most pl. a palántanevelgetésre...
 


  2017.04.04. 12:33  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1534) hsz.-re     Olvasás  
  •   1535   
Avatar

terra alapító
 
Most látom mikor írtad a hozzászólást. Nem tudsz aludni te sem? Ma én is fent voltam már háromkor :(
Minden csodálatom a tied, hogy ennyi palántát nevelsz panelben. És milyen szépek.
 


  2017.04.04. 03:16  Hozzászólás  Válasz edit (1532) hsz.-re     Olvasás  
  •   1534   


terra alapító
 
A többi nálam is normál méretű. Csak kettő ilyet készítettem, két kis féldecis pohárba tettem egy-egy magot, és mikor már azt jól átszőtte, akkor engedtem bele a palack aljára, majd úgy töltögettem körbe folyamatosan. Jó játék volt, de persze ezt sok palántával nem tudnám megcsinálni, ahhoz kertesben kellene lakni. A panelban elég szép feladat a 200 feletti paprikával és 100 körüli paradicsommal logisztikázni a szobaablak-erkély között. Túlságosan is jó dolguk van, a kívántnál gyorsabban fejlődnek, ezért a paradicsomok felét már kivittem a telekre fátyolfólia sátor alá, ez kb. az a mennyiség, amit ténylegesen ki szeretnék ültetni. Ha megmaradnak, akkor a másik felével majd valakit megörvendeztetek. A paprikák itt maradnak végig, mert azokat nem merem a fátyolfóliára bízni, rendes fólia nem jöhet szóba, mivel nem lakunk kint, adott esetben megfőnének.
 


  2017.04.04. 02:57  Hozzászólás  Válasz Vebber (1531) hsz.-re     Olvasás  
  •   1533   


terra alapító
 
Talán szerencséje lesz, hónap végéig nem jeleznek fagyot. A bakancslistámon már elég régen szerepel egy ilyen kísérlet... Lugas F1.
 


  2017.04.03. 19:28  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1530) hsz.-re     Olvasás  
  •   1532   
Avatar

terra alapító
 
20170403_170521.jpg
------------------------
Megtekintve 12190 alkalommal.

Az enyémek ilyenek, van kisebb, nagyobb.
20170403_170434.jpg
------------------------
Megtekintve 12190 alkalommal.


20170403_170532.jpg
------------------------
Megtekintve 12190 alkalommal.



Ez gyönyörű példány Mariska. Én is tettem kettőt pet palackba, de azóta se nőnek, szerintem melege is van a napon ott a palack alján.
 


  2017.04.03. 19:24  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1530) hsz.-re     Olvasás  
  •   1531   
Avatar

---
 
Szép, erős. Milyen fajta? Arra felé már ilyenkor nem szokott fagy előfodulni, ugye?

Hétvégén, már a piacon is árulták a palántákat.
 


  2017.04.03. 18:42  Hozzászólás  Válasz Vebber (1529) hsz.-re     Olvasás  
  •   1530   


terra alapító
 
Én vasárnap kiültettem a szabadba ezt PET palackos kísérleti példányt.
2.JPG
------------------------
Megtekintve 12103 alkalommal.

 


  2017.04.03. 16:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (1528) hsz.-re     Olvasás  
  •   1529   
Avatar

---
 
Ahogy írtam, azok a kisebbek. Azokból lesz majd befőzés is.

Ilyenek a nagyobbak, ha elmegy a hidegfront, néhány már megy is kifelé. Ezt most fotóztam.


kép_tgwh.jpg
------------------------
Megtekintve 12155 alkalommal.

 


  2017.04.02. 20:13  Hozzászólás  Válasz Vebber (1527) hsz.-re     Olvasás  
  •   1528   
Avatar

terra alapító
 
Akkor sokkal nem is vagyok lemaradva :D
Én mindig a 20cm-eseket szoktam kivinni. A melléképületben ugyan olyan idő van, mint a házban, egy másikban meg hidegebb, pedig jobban süti a Nap, én sem értem :D
Akkor holnap mennek ki az árnyékra, köszi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.01. 21:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (1525) hsz.-re     Olvasás  
  •   1527   
Avatar

---
 
Igen, túl. És nem teszel velük jót, mert majd ha kimennek a nap megégeti, ha ilyen marad az idő. Na meg kint jobban fejlődnének.

Itt vannak a legkisebbek, összehasonlításra, és nálam ezeknek is kint a helye. Ezek között van padlizsán is, ami még kevésbé szereti a hideget. /A tálcásak, szándékosan voltak hagyva, hogy nyúljanak./

kép_tgwh.jpg
------------------------
Megtekintve 12163 alkalommal.

 


  2017.04.01. 18:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (1525) hsz.-re     Olvasás  
  •   1526   
Avatar

terra alapító
 
Nekem 5 centisek éppen csak kijött első levélpárral ugyanúgy kint vannak, mint a 4. levélpárt hozók. Persze most szokatlanul meleg van.
 


  2017.04.01. 16:32  Hozzászólás  Válasz edit (1524) hsz.-re     Olvasás  
  •   1525   
Avatar

terra alapító
 
15-20 centiseket szoktam kivinni, ezek még kicsik ahhoz. Vagy egész eddig túl lettek pátyolgatva?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.01. 14:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (1523) hsz.-re     Olvasás  
  •   1524   
Avatar

terra alapító
 
Tedd ki a szabadba, estére vidd be még egy darabig a melléképületbe. Szerintem.
 


  2017.04.01. 14:06  Hozzászólás  Válasz Vebber (1520) hsz.-re     Olvasás  
  •   1523   
Avatar

terra alapító
 
:D Ez a korai nyár úgy látszik nem tesz kárt bennük.
Ha levenném az ablakból, akkor meg fényt nem kapnának. Viszont az ablakban lévő virágoknak nincs semmi bajuk. Szerintem a hőmérő csal.
De ilyen egyenesek még sosem voltak :D
Vagy kiteszem őket mini üvegház nélkül a fűtetlen melléképületbe, ott úgyis le van húzva a bambuszroló, lehet jobb helyük lenne.
3-10cm között vannak, 2-5 levéllel, lehet ketté kéne őket szedni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.03.31. 18:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (1519) hsz.-re     Olvasás  
  •   1522   
Avatar

terra alapító
 
Az enyémek kint vannak reggeltől estig, az előbb hoztam be őket. Azért én éjszakára nem hagyom kint, bár már alig fér, majdnem mindet átültettem nagyobbacska pohárba.
 




  2017.03.31. 15:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (1519) hsz.-re     Olvasás  
  •   1520   
Avatar

---
 
Bízom benne csak a topikot akarod feldobni és nem komolyan kérdezed ezeket :)
Ha közvetlenül éri a nap a mini házat, akkor bent megfőnek, nagyon hamar kiszárad a poharuk.
A 17 fok este nem árt nekik, meg fogják köszönni erős növekedéssel.
Nekem már hetek óta kint vannak, sokszor nappal sem volt rájuk 17 fok. Ma reggelre pl. csak 2 fok jutott nekik. Semmi bajuk. Csak azokon az estéken jöhettek be, amikor tudvalevő volt, hogy reggelre fagy.
 


  2017.03.31. 13:49  Hozzászólás
  •   1519   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok, árt a palántáknak a meleg?
Ablakban vannak, egy mini üvegházban, 32°-ot mutat a betett hőmérő... lehet jobb lenne most már folyamatosan nyitva hagyni, vagy ha már van 4 levél, akkor ki is lehet venni? Nem lesz gondjuk ha lesz egy-két hidegebb nap is? Mondjuk ha reggelre lesz 17°C a házban? Vagy estére csukjam még vissza a tetejét? Vagy ez csak csírázásig kell hogy csukva legyen?
Fura, de érthető, amit leárnyékol az ablak alja, ott nedves a föld, ahol napsütést kap, ott öntözni kéne már :D
Egyébként marha szépen fejlődnek, kicsit dülöngélnek, de legalább nem vékonyszárúak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.03.30. 20:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (1517) hsz.-re     Olvasás  
  •   1518   


---
 
A paradicsomokkal nincs problémám azokat kipoharaztam kb. 10 centisek. Paprikát csak erőset vetek, azt sem sokat(az agyagos, nehéz kötött talaj nem kedvez a paprikának) ledarálom és sóval tartósítom. A csili paprikák állítólag még később csiráznak, mint a hagyományosak. Maradok a régi technikánál.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég