Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.08.24. 16:14  Hozzászólás
  •   150   
Avatar

terra alapító
 
A nagyszemű perui kukoricával úgy jártam, hogy még csak most hozza a címert, de cső nincs rajta egy darab sem. A szülői ház kerjében is van vetve, ott sincs rajta cső és még csak most hoz címert, pedig március-áprilisban el lett vetve.
Már 4-4,5 méter magas!
Termés nuku.
Kép
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.24. 15:32  Hozzászólás  Válasz Vebber (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   
Avatar

---
 
Mindkét termés beérett, fincsi volt.
A második teljesen eltérő lett. Az sima héjú és sárga lett végül.
 


  2014.08.17. 19:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   148   
Avatar

terra alapító
 
Előbb kellett vóna olvasnom. A zelőbb szedtem le az egyetlent. Naná, hogy ződ vót. Kuka, :lol: :roll:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.17. 19:02  Hozzászólás  Válasz Vebber (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   
Avatar

terra alapító
 
Tétényi csereshéjú?
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.17. 17:27  Hozzászólás
  •   146   
Avatar

---
 
Köszönöm mindenkinek. Idén ültettem palántát is, azon akkora termések lettek mint egy közepes méretű őszibarack.
Ez meg magától kelt, és kifejezetten nagy termései lettek.

Ha ennek megszedem a magját, vajon jövőre hozná ugyanezt?
 




  2014.08.17. 07:49  Hozzászólás  Válasz Vebber (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   


---
 
Persze, ez sárgadinnye. Úgy tanultam a dinnye akkor érett, amkikor barnul, "leszárad" a kocsánya.
 


  2014.08.16. 18:32  Hozzászólás
  •   143   
Avatar

terra alapító
 
Emlékeim szerint akkor, ha kezd a kocsány elválni a termésről. De én sose termeltem sárgadinnyét, édesapám ültetett mindig sokat belőle, úgyhogy az emlékeim minimum 50 évesek :)
 


  2014.08.16. 18:15  Hozzászólás
  •   142   
Avatar

---
 
Nem volt egyértelmű, ezért is kérdeztem :) Annyi féle keresztezés van már, jól jött a hozzá értő megerősítése.
Köszi. Még egy kérdés, mikor lehet levenni?
 


  2014.08.16. 17:21  Hozzászólás
  •   141   


---
 
Ha a termést megnézed egyértelműen sárgadinnye.
Létezik ilyen ráncos sütőtökből, de az hosszúkás és nagyobb.
 


  2014.08.16. 16:43  Hozzászólás
  •   140   
Avatar

---
 
Az egyik földi eper ágyásban, magról kikelt valami. Hozott két termést, jó lenne tudni, mikor kell levenni, csakhát nemtom mit veszek majd le.
Segítség kellene. Sto Eta?
Remélem nem befolyásolok vele nagyon, én sárgadinnyére tippelek. Tök lehet ilyen ráncos bőrű?

Öregebb termés


Fiatalabb termés


Levele
 


  2014.08.15. 17:04  Hozzászólás  Válasz Luni (138) hsz.-re 
  •   139   
Avatar

terra alapító
 
Volt már szebb is, de azért köszönöm. Tudomásom szerint a fokhagyma is szereti a meleget, úgyhogy ne nagyon lepődj meg ha nem sikerül. Viszont próbálhatnál jó sokféle retket! A tököket meg ha kiátlagolod, pont kijön a cukkini! :lol:
 


  2014.08.15. 09:05  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (93) hsz.-re 
  •   138   


*
 
csak tátom a számat, olyan szépek azok a fokhagymák! :)
az enyémekből nem lett semmi, ezért gondoltam újhagymaként fogyasztjuk el, de jó rágós a szára :D
 


  2014.08.15. 09:01  Hozzászólás
  •   137   


*
 
végre idetaláltam! :) kitöröltem az előzményeket és a keresővel meg nem sikerült megtalálni a fórumot :/
de legalább most van sok olvasnivalóm! :)

csináltam ma friss képeket is, vettem egy bolti palántát és már 3 méteres, hasonlo a cherrolához, de kisebbek a bogyók és nem olyan édesek.
hep1.jpg


cukkinit akartam, de 1 tök és egy patiszon lett belőle, amit végülis nem bánunk mert elfogy, patiszont itt meg amúgyse lehet kapni :/
hep2.jpg


a norvég uborka! :) egyfolytában terem, igaz kicsit szúrós de lábosfogó kesztyűben kivállóan lehet szüretelni :)
hep3.jpg
 


  2014.07.30. 20:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (135) hozzászólására 
  •   136   
Avatar

terra alapító
 
Akkor állítsd át! Kb 1 percnél kezdődik a hogyan.
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=nMv9-0DGkTk[/youtubekod]
 


  2014.07.30. 20:10  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (134) hozzászólására 
  •   135   


*
 
Igen,nem...az legalul van.
 


  2014.07.30. 19:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (133) hozzászólására 
  •   134   
Avatar

terra alapító
 
Hát.... nehéz ügy. Nem tudok tanácsot adni. Az viszont megütötte a fülemet hogy "feljebb" Neked nem a legfrissebb hsz van legfelül?
 


  2014.07.30. 19:40  Hozzászólás  Válasz Vebber (132) hozzászólására 
  •   133   


*
 
Azt használtam...vélemény mint feljebb /bocs/
 


  2014.07.30. 16:02  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (131) hozzászólására 
  •   132   
Avatar

---
 
Ha ez a szer nem sikerülne, mégiscsak ajánlanék egy réz készítményt, ami saját tapasztalat alapján jó. Cuproxat.
 


  2014.07.29. 20:05  Hozzászólás
  •   131   


*
 
SOS kérdés! Nincs -e vkinek véletlenül dugi Kasuminja ? 1 deci,féldeci...akármennyi ? A paradicsom megint kezdi a szokásos dögvészt,a réz sz.rt sem ér /több éves tapasztalat/,csak a kasumin nal lehet megfogni...
 


  2014.07.28. 16:35  Hozzászólás
  •   130   
Avatar

terra alapító
 
[url]http://www.biokiskert.hu/bio-vetomag-2/mit-mikor-vessunk-2014-ben[/url]

Hasznos lehet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.27. 16:51  Hozzászólás
  •   129   
Avatar

terra alapító
 
Kiszedtem az első vetés babot. Ha minden jól megy, talán lesz belőle feleannyi mint amennyit elvetettem.
 


  2014.07.19. 20:44  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

terra alapító
 
Érdekes, én nem szoktam céklát befőzni. Igaz, nem is terem nálam, most van két sor, de nem nagyon vitézkedik. Ha céklát akarunk enni veszek pár kilót a piacon, elkészítem, üvegezem és 1-2 hét alatt megesszük. Aztán veszek újra.
 




  2014.07.19. 20:16  Hozzászólás
  •   126   
Avatar

---
 
  


Bocs ha butaságot kérdezek, soha nem volt még céklám. A képen a "befőzött" cékla van?
Ezt nem kell üvegbe, dézsába lével tárolni?
 


  2014.07.17. 07:33  Hozzászólás
  •   125   
Avatar

terra alapító
 
Befőztük a cékla nagyját... Bíborhenger, mindenkinek ajánlom, aki sokat és finomat akar kis helyen....

20140713_105021.jpg
 


  2014.07.15. 18:32  Hozzászólás
  •   124   


terra alapító
 
  


Mindkettőből próbáltam ZKI-s magok.

De azt hiszem, hogy a hangyák a felelősek. Tele van velük az egész kert. :(

Tavaly július 5-én nekem is annyi uborkám volt, hogy nem tudtam vele mit csinálni.(az más kérdés, hogy utána valami betegség kinyirta)
Ősszel durva talafertőtlenítés lesz. :!:
 
Lizy


  2014.07.15. 18:21  Hozzászólás
  •   123   
Avatar

---
 
  


Szintén későn vetettem az uborkát, de már hetek óta terem.
Perez, Mohikán fajtákat /Kertimag Réde/. Minden mag ki kelt, a Perez 2 nap, a Mohikán 4 nap alatt egy éjszaka áztatás után.
Az egyiken egy elbújt, akkora lett mint egy kígyó uborka, de az is teljesen jó volt, pedig azt hittem csak mag lesz.

Perez már volt tavaly előtt, az akkor is bevált. Próbáld ki őket.
 


  2014.07.15. 18:02  Hozzászólás
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
  

Valami biztos. :-)
Én még nem vettem le az idei év első uborkáját. Talán holnap. No de mindig minden nem lehet.
 


  2014.07.15. 17:59  Hozzászólás
  •   121   


terra alapító
 
  


Ez egy ilyen év :roll:

Az uborka is csak szenved, már vagy négyszer vetettem újra, palántát is vettem, de alig van egy pár tő ami termőre fordult.
Ma kiszedtem a hagymát, a zöldbab végét, annak a helyére ment cukkini és a megint uborka.
Őszre csak lesz belőlük valami :x
 
Lizy


  2014.07.15. 17:39  Hozzászólás
  •   120   
Avatar

terra alapító
 
  

Mennek hűsölni a fagyóba. Ezek nem nálam termettek, kaptam őket. Én nem állok fényesen, spárgatök az van szépen, de a többi az elég gyengécske. Most ezekkel bebiztosítottam magam. Akitől kaptam, annak meg vadon nő.
 


  2014.07.15. 17:34  Hozzászólás
  •   119   


terra alapító
 
  


Beindult a cukkini szezon ? ;)
Mi lesz belőlük?

Én most vetettem újra a sima zöldet mert abból nem kelt ki egy sem.(illetve szerintem elfajzott mag volt, mert fehér tökszerűt teremnek)
Van csíkos, és van sárga, de elég betegesek. sárgulnak, rothadnak.
A csíkos azért termet már 4-5 közepest, meg ma leszedtem egy óriásit.
A sárgából 3 egészen kicsit, a többi kuka mert rohadt, vagy száradt. :cry:
Ezeket is permetezni kell
 
Lizy




  2014.07.14. 07:13  Hozzászólás
  •   117   


terra alapító
 
Nem annyira konyhakerti téma, de ide beleférhet,

Tintus!

LEsz szilva pálesz az idén? :)

Nálunk már elkezdetek érni az első szilvák, kezdődik a cefre gyűjtés. Sajnos az idén nem lesz annyi mint tavaly.
Igaz eddig az ember miatt csináltam, most meg egyedülálló lettem, de a jó szilva pálinka az egész családnak ízlik, na meg a gyereknek is lesz jövőre ballagás( reméljük a legjobbakat :) ) úgyhogy oda is jól jön majd.
Már most gondolkozom, hogyan csináljam, de a pálinkafőzőbe már most fogok kérni időpontot szeptember elejére, mert tavaly december elején lett kifőzve,
 
Lizy


  2014.07.13. 21:07  Hozzászólás
  •   116   
Avatar

terra alapító
 
  

Biztos, pár éve amikor áttelepítettük még megvolt a cédula. Sajnos az átültetés óta alig nő, tavaly nem is termett. Óriási nagy szilvák, elég finom, sokkal kevésbé érzékeny mint a president (azt csak azért tűrjük el mert porzófa), a besztercei fajtákkal egy időben érik. Jelentkezz ha itt az ideje, majdcsak találunk rajta idei hajtást.
 








  2014.07.13. 20:56  Hozzászólás
  •   112   
Avatar

terra alapító
 
  

Nekem idén nincs, a család leszavazta. Nagyon kevés recept volt tavaly amihez jó volt, így nem bajlódok vele.
 


  2014.07.13. 20:53  Hozzászólás
  •   111   
Avatar

---
 
  


Már ezért megérte nyaralni menni :) Nagyon szépek.
/Hol jártatok, itthon kifogtátok ezt a csuda időt, vagy külfödiában?/
 






  2014.07.13. 20:49  Hozzászólás
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
  


Igen padlizsán, ezt a piacon vettem, nem tudni milyen fajta, de nagyon jó, az biztos... Nekem "prosperosa" fajta van ilyen...
 




  2014.07.13. 20:30  Hozzászólás
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
  

Nem nagy az a padlizsán, csak jól tud kameraszöget választani. (nekem legalábbis ezt mondta nemrég) :lol:
 


  2014.07.13. 20:27  Hozzászólás
  •   105   


terra alapító
 
  


Nem semmi termés mennyiség :)

A szélső fekete vödörbe a gömbölyű nagy lila az padlizsán?
Milyen fajta? :)
Nekem még csak nagyon picik vannak.
 
Lizy


  2014.07.13. 20:10  Hozzászólás
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
  

Ez szép! Én nagyon le vagyok maradva, ellenben vannak másodvetéseim. Bab, meg borsó.
KepKep
 


  2014.07.13. 16:46  Hozzászólás
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
Egy hétre elmentünk nyaralni, és fantasztikus kép fogadott hazaérve... Egy-egy vödör brokkoli, uborka, padlizsán, bab, egy láda cukkini és patisszon, paprikák, paradicsomok. egész nap feldolgoztunk...

20140712_172544.jpg
 


  2014.07.12. 20:31  Hozzászólás
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
  

Debreceni muskotály. Most lett volna rajta először értékelhető mennyiségű szilva, pedig elég nagyocska fa. De ki kellett pányvázni a Presidentet, ma felkötni a Cacanska rodnát, már csak azt várom, hogy az Empress is produkáljon valamit. Mondjuk azt nem bánnám, ha végre növésnek indulna. Ennyi a szilvaválazték az előkertben, ahol más a virágágyást tartja :)
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég