Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2014.10.26. 18:39  Hozzászólás
  •   249   


---
 
Helló,
Ma kiszedtük a batátát, 20 tő alatt volt kb 10 kg, ez még nem az igazi, de jobb mint tavaly.
Más, terratórium nézetnél valami borzasztó az oldal, eddig jó volt nálatok milyen?
 


  2014.10.26. 18:28  Hozzászólás  Válasz Lactarius (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk is a paprika teli van még virággal, de abból nem lesz semmi. A napokban volt egy kis lehűlés, mert néhány dolog úgy viselkedik, mintha elfagyott volna. Például a japeno paprika, amelyik a kert egy mélyebb részén van, tönkre ment. A rebarbara viszont még új leveleket hoz.
 


  2014.10.26. 17:56  Hozzászólás  Válasz Rhéman (246) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   


---
 
A várható fagyok miatt ma mi is felszedtük, amit ilyenkor kell...tök, paprika, bab, padlizsán stb.-Nagyon sajnáltam őket, mert még virágzik és érne minden...a padlizsán szebb (volt), mint nyáron, rajt akis bogyól és lila virágok :(
 


  2014.10.26. 15:09  Hozzászólás
  •   246   
Avatar

terra alapító
 
A mai nappal befejeztem a 2014-es gazdálkodási évet. Holnap kezdődik a 2015-ös.

Ez a paprika, még marad,



minden mást leszedtünk a tököket is. A legnagyobb van talán 40 kg. :thumbup:

 










  2014.10.24. 15:21  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (240) hsz.-re     Olvasás  
  •   241   


terra alapító
 
A vándorólnak teljesen zárt az alja. De a kis ól része hasonlít. Viszont hozzá lehet kapcsolni, vagy mellé letenni egy ketrec szerűséget, aminek nincsen alja. Ezt teszik mindig arrébb az éppen megürült területre. Így a csirkék nem tudnak elkolbászolni a szomszédba, viszont a területet szépen meg tudják tisztogatni.
 






  2014.10.23. 06:23  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (234) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   


terra alapító
 
Nálam a gumós kömény lombja nagyon szép, de (már megint!) nem gömbölyű, hanem ilyen lapos képződmény lett, de már ez is valami - nem adom fel, próbálkozom tovább jövőre. Te fel szoktad tölteni?
 


  2014.10.23. 06:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   


terra alapító
 
Valahol egy régi könyvben láttam egy hordozható ketrecet, aminek a két sarkán kerék van, amivel mindig az éppen letermett részre helyezhető át a baromfi, hogy kapirgálhasson. Majd megkeresem - ezen lehetne a télen agyalni kicsit.
 


  2014.10.21. 17:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   
Avatar

terra alapító
 
Kösd ki őket, mint a kecskéket szokás :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.21. 16:25  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (234) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   
Avatar

terra alapító
 
Valamikor ősszel kiengedtük a csirkéket a kertre ősszel. Azok mindent összeszedtek. Előbb a fűmagot, szántás után meg a bogarakat, csigákat. Ma már nem lehet ezt megcsinálni. Itt nincsenek a kertek elkerítve, minden szomszédomnak gyep van a kertben, de örihari lenne ha a tyúkok átmennének. Jó lenne körül kerítenem, de nem kevés pénz.
 


  2014.10.20. 22:32  Hozzászólás
  •   234   


---
 
Mi végeztünk a kert felásásával.Ahol elkezdtem,ott már van vagy öt centis az elszórt mustár.Lehet még az idén látom zölden a keretem :) ? Egy sorban maradt csak édeskömény.Szedtem már belőle,de vannak még kisebb gumók is,nem tudom ezek nőnek e még? Szerintetek a leveleit ennek is lehetne szárítani,mint a kaprot?
Ásásközben rengeteg csigát találtam.Bízom benne,hogy jön valami nagy fagy,és kipusztítja őket a megbolygatott földből.Egy két helyen olyan volt mintha teáskanállal oda tettek volna egy adag csigatojást. Lehet össze kellett volna szedni fehér kaviárnak :)
 


  2014.10.17. 20:44  Hozzászólás  Válasz Vebber (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

terra alapító
 
Én ugyan nem vagyok nagy fokhagymatermelő, de még sose vettem vetőmagnak árult fokhagymát. HA volt jó, tartós, finom fajta a kamrában, azt dugtam el. Azt se tudtam tavaly, hogy milyen típus, őszi vagy tavaszi. Tudta a dolgát, az egyik fajtám ki sem bújt februárig, a másik zölden telelt át. Nem ártott meg a tavaszinak sem az őszi ültetés.
 


  2014.10.17. 20:27  Hozzászólás  Válasz Vebber (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Le kell tesztelned, és max egyszer vered magad plusz költségbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.17. 18:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

---
 
Amit említettem garafarmos az is egész fokhagyma, még csak gerezdre sincs szedve. Tavasszal dugdosott is ugyanilyen volt (az is vetőmagként árult).
Árban viszont nem mindegy, és ha ugyanazt kapom vetőmagnak nevezettként akkor mellőzném.

Hétvégén dugdostunk vöröset, vetőmagboltban kimérős volt. Kérdezem az eladót milyen fajta, azt mondja erre, olyan ami most jó. Na de kérdem, mégis milyen, mire azt mondja valamilyen holland fajta nem tudja. Mondok neki néhány fajtát példaként, majd a makói bronznál azt mondja az lesz az.
Mint a piacon szokták tavaszonként... kedveském milyen paprikát vinne? háát valamilyen ésdeset. Ez pont az :) Csak röhögni szoktam rajtuk.
Vagy a gyümölcsökkel pl. "Sztelli" szilvaként, ami Stanley lenne, de még színben, alakra sem hasonlít. Kedvencem mikor "Sampijon" őszit árulnak. Persze mindig szóvá teszem, mire a válasz az, nem Angliában vagyunk. Igen ám, mondom, a Champion még csak nem is angol fajta. Válasz nem mindegy, az emberek így is megveszik.

Tehát csak a feeling miatt nem akarok mindenáron "vetőmag" fokhagymát 10X áron.
 


  2014.10.17. 17:16  Hozzászólás  Válasz Vebber (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

terra alapító
 
Fajtától függ, van ami kifejezetten tél alá vetésre vagy duggatásra jó, van amelyik meg magról induló kétéves. A gerezd meg vagy megnő vagy nem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.17. 17:13  Hozzászólás  Válasz kisveréb (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   
Avatar

---
 
A fokhagyma egyszerű piaci hagyma volt, vagy kifejezetten vetőmag? A vetőmagként árult pl. garafarmos (amire még fajtát sem írtak), jobb mint a gerezdre szedett és eldugdosott előbbi hagyma?
 


  2014.10.14. 17:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   


terra alapító
 
Nálam a batáta még elég lombos - azt írták, hogy akkor kell felszedni, amikor az első fagy elviszi a lombot. De már nem bírok a kíváncsiságommal, holnap felszámolom az ültetvény (mind a 8 tövet).
 


  2014.10.14. 09:38  Hozzászólás
  •   227   
Avatar

terra alapító
 
Hétvégén betakarítottam az ínyencségeket, a földimogyorót, a batátát és a földicseresznye végét. Egészen jók lettek!
 


  2014.10.11. 20:47  Hozzászólás
  •   226   
Avatar

terra alapító
 
Eldugdostam a tavaszi zöldhagymának való egy részét, pár fokhagymát is.
A spenótom már korábban kikelt, örültem neki, erre ma rájöttem, hogy egyre fokhíjasabb. Valószinűleg a csigák ritkítják. Gyorsan tettem rá fátyolfóliát, remélem megvédi.
Elkezdtem kiszedni a paradicsomokat. a San Marzanok még úgy-ahogy megvannak, a Schott is. A többi kuka.
Viszont az üvegházban nincs paradicsomvész. A tövek 2/3-a kipusztult, de nem attól. Trágyázni és ásni kéne benne, de még van élő, termő paradicsom, azt szívesen bennehagyom.
 


  2014.10.10. 18:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

terra alapító
 
Google aszongya lehet rántani is. Tippre a fiatalabbakat szerintem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.10. 17:18  Hozzászólás  Válasz Tintus (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

---
 
A sütőtököt rántani nem próbáltad véletlenül, jó az, vagy elvetemült ötlet?
 


  2014.10.10. 13:22  Hozzászólás  Válasz kisveréb (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   
Avatar

terra alapító
 
Egyetértek, még annyit hozzátennék, hogy semmilyen árnyékot nem bír. A korai ültetés is fontos.
 


  2014.10.10. 13:15  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   
Avatar

terra alapító
 
Én még sose variáltam így a zellerekkel. Szerintem jó fajtát jó időben kell ültetni. aztán ha a pockok megeszik, sajnálkozni.Én idén kétszer vettem palántát, az első adagból kettőt megettek a pockok, a többi viszont óriási labda lett. A második ültetés nem ilyen szerencsés, most még a földben van az a 2 tő, ami életben maradt. Az egyik ott is marad, hogy télen tudjak zöldet szedni, a másik aprócska.
Az alcsony ültetés, a sok víz és a levelek szedése ami tapasztalatom szerint jót tesz a növekedésnek.
 


  2014.10.09. 21:48  Hozzászólás  Válasz Tintus (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   


---
 
Évekkel ezelőtt olvastam valahol, mit kell csinálni, hogy legyen gumója a zellernek.
Valami olyasmi volt, hogy május végén (?) egy éles késsel minden palántát körbe kell vágni a földben, mert akkor az ember elvágja a hajszálgyökereket és a növény az energiáit gumóképződésre fordítja.
Akkor egyszer kipróbáltam és grapefruit méretű zellereim lettek.
Aztán szépen elfelejtettem a részleteket, és most ha agyoncsaptok, se tudom megmondani.
De hátha valaki tudja itt.
 


  2014.10.09. 21:45  Hozzászólás  Válasz Vebber (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   


terra alapító
 
Én annyira nem vagyok oda ettől a művelési módtól. Manapság a spanyol csigáknak remek búvóhely az egész . Az úr nyilván ott lakik ahol még nem szaporodtak el ezek a dögök. A másik, hogy mindig szalmát szénát kell beszerezni valahonnan nem ingyen lenne a szállítás sem és ha valamit ültetni akar ki kell takarni a területet majd újra betakargatni .........Aztán a pockok elleni harc.....
 


  2014.10.09. 21:33  Hozzászólás
  •   219   


terra alapító
 
A tavasszal vettem zeller palántákat s elültettem , most nézem őket mindegyik szerteágazó gyökerő szinte semmilyen gumó nem képződött . A levélzet szép. Túl mélyen ültettem, de hát olyan kicsi gyökere volt, hogy kidölt volna.
 


  2014.10.09. 21:30  Hozzászólás  Válasz Vebber (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   


terra alapító
 
Orange sütőtök fajtának nézem, éretten olyan színű lesz a héja mint a narancsnak. általában megbízhatóan ehető íze van de azért a nagydobosi fajta finomabb és keményebb állagú. Az orange megsütve kissé folyósabb.
 


  2014.10.09. 18:08  Hozzászólás  Válasz Vebber (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   
Avatar

terra alapító
 
Magról még nem próbáltam. Ha későn duggatod, nem gyökeresedik le rendesen tél előtt, csökken az előnye a tavaszihoz képest.
 


  2014.10.09. 17:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

---
 
Hétvégén neki ugrok. Magról is vethetem most?

Ha későn van eldugdosva mi történik rossz esetben?
 




  2014.10.09. 17:49  Hozzászólás  Válasz lizy72 (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

---
 
Köszi Lizy.

Az ősszel hagymát dugdosóktól kérdezném, hogy neki lehet már kezdeni?
 




  2014.10.07. 18:50  Hozzászólás
  •   212   
Avatar

terra alapító
 
Kíváncsi vagyok mikor lesz igazam, amikor ,,jé az utolsó eprek'' című gondolatsor ugrik a fejembe a konyhakert végén :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.07. 18:14  Hozzászólás
  •   211   
Avatar

---
 
Ismét segítséget kérnék tök ügyben, azonosításhoz. Ez kis átmérőjű-vékony hosszú. Átmérője olyan 8-10cm lehet, vége "dagibb". Kissé sárgás kezd lenni a héja, talán most érik.?

Kép_tök.jpg
 


  2014.10.05. 08:09  Hozzászólás
  •   210   


terra alapító
 
Nálam meg van oldva, csak egy sor fér el a kerítés és a ház között :lol:

De anyámnál is két soronként van ültetve :thumbup:

Most megyek leszedem a zöldbab végét. A paradicsomok közül a Helsing még tele van érő gyümölcsökkel, és nem beteg. A patvarcai szőlőszem is terem szépen.
A többi is érne, de sajna már betegek.

Mivel nagyon sok beteg paradicsom volt, lehet kezelni valamivel a földet, hogy ne legyen fertőzött a jövő évi veteménynek ? :?:
Mustárt meddig lehet ültetni? Mivel nálam még bent vannak a paradicsomok, és a bab leghamarabb jövő hét végén tudom felásni.
 
Lizy


  2014.10.05. 03:21  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   


terra alapító
 
Nálam is így van beosztva, de én nem hosszában vetek/ültetek, hanem keresztben, 25-30 cm-es sortávval, mert úgy van a sor kábé észak-déli irányban, amitől jobban kapja a napot. Egy-egy ágyásban így néha többféle növény is van az egyes sorokban. Sokkal könnyebb kapálni is. A palánták alá ültetéskor is teszek trágyát, plusz ásáskor is trágyázok, de az utat nem, csak az ágyást ásom fel. Így amikor egy-egy ágyás kiürül, ősszel felásom és mehet bele a spenót, őszi hagyma-fokhagyma, vagy zöldtrágya, nem kell megvárni a vetéssel a nagy ásást. Ősz vége felé már nem tudom elkerülni, hogy a férjem is ásson ("legyünk már készen"), ő egyben ás, de akkor is rögtön utána végigtaposom az eredeti utak helyét, ahol nincs tárgyázva.
 


  2014.10.04. 19:35  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

terra alapító
 
Nekem azért nagyobb a kertem, igen, jól értelmezted, olyan "padokat" csinálok, hogy 2 oldalról a barázdáról elérjem a sorokat. Tavasszal mikor a folyófű megindul, nagyon hasznos, mert eső után jól ki tudom húzgálni a barázdáról. Ősszel az egészet felrotálom, a véletlen adja hogy hol lesz a barázda a következő évben. Mutatok pár képet.

KepKepKep


KepKepKep


KepKep
 


  2014.10.04. 19:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   


---
 
Akkor ha jól értelmezem van egy kb max. másfél méret széles un. ágyásod,amit nem taposol az idény alatt. Ezt az ágyást minden évben arrébb tolod,változtatod a helyét,vagy csak a nyáron taposott részt is felásod ősszel ?

Nálam ugye így hogy csak sorok vannak s azok között járok,így nincsenek utak.Most az egész kertet egyben ásom. A sorok nálam is hosszúak,mert a hátsó kert van kettéosztva.Egyik oldalon 7 m esek a másikon 6 m-esek a soraim. Így is csak kb 100 négyzetméterem van,ki kell használni minden centit :)
 






  2014.10.04. 10:37  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Elnézést kérek, még csak tegnap indult ez a tudástár, és az admin még nem tette nyilvánossá. Amint nyilvános lesz, jelezzük.
 




  2014.10.04. 09:01  Hozzászólás  Válasz kisveréb (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   
Avatar

---
 
Többen is írják, hogy öreg lett, pedig azt gondoltam jót teszek vele.
Az idősebbektől úgy tudtam, a tök akkor jó mikor megcsípi az első fagyos dér.
 


  2014.10.03. 22:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   


---
 
A linkre kattintva : Nincs jogosultságod a fórum megtekintéséhez. Ha a tudástárat akarom nyitni akkor ott semmi nincs....
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 12 vendég

cron