Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.03.29. 18:23  Hozzászólás
  •   1517   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Igen, mondhatni bejött a technika. Csirázás után elültettem őket. A paradicsomok már kint vannak, de a paprikák még nem. De biztos hogy minden mag csiraképes. Jövőre finomitom a technikát.
 


  2017.03.28. 20:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (1515) hsz.-re     Olvasás  
  •   1516   


---
 
Érdeklődnék, sikerült a paprika mag előcsíráztatása, a törlőkendővel. Nekem sajnos nem igy újra föld alátettem és várom a csirázást.
 


  2017.03.12. 11:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (1514) hsz.-re     Olvasás  
  •   1515   
Avatar

terra alapító
 
:-) Pont ahogy én is. De nekem nagyobbak voltak a gumók, legtöbbet félbevágtam.
 


  2017.03.12. 11:49  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1512) hsz.-re     Olvasás  
  •   1514   
Avatar

terra alapító
 
IMG_2025.JPG
------------------------
Megtekintve 12350 alkalommal.



Ez próba volt, a többit ma raktam vízbe.
 


  2017.03.12. 11:46  Hozzászólás  Válasz Alibá (1511) hsz.-re     Olvasás  
  •   1513   
Avatar

terra alapító
 
Szép! Engem is próbált.


WP_20170312_11_34_57_Pro.jpg
------------------------
Megtekintve 12335 alkalommal.

 




  2017.03.12. 10:52  Hozzászólás
  •   1511   
Avatar

terra alapító
 
IMG_2026.JPG
Jó nagy gumó, kb. 20 cm hosszú.
Megtekintve 12207 alkalommal.



Baby-lon megtanított, hogyan kell a batátát szaporítani. :banana:
 


  2017.03.08. 21:48  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (1509) hsz.-re     Olvasás  
  •   1510   


---
 
Ma kimentem metszeni. Nagyon jó idő volt, bár szeles. Jólesett mégis a metszés.
 


  2017.03.04. 20:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1506) hsz.-re     Olvasás  
  •   1509   


---
 
Én a jövő héten tervezem, a vöröshagyma, zöldség, sárgarépa, fokhagyma veteményezését, a jövő hét vége felé pedig a korai borsó, Junó kerül sorra. A kabakosokat szabad földbe szoktam ültetni április 20 után, de előtte tejfölös pohárba nevelem 3-4 levélig, illetve amíg erőteljesen begyökerezik.
 


  2017.03.04. 20:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1506) hsz.-re     Olvasás  
  •   1508   


---
 
Én is pár dolgot. Tényleg jó volt kint.
Korai cukkini? Na de ennyire? Milyen fajtát?
 


  2017.03.04. 20:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (1504) hsz.-re     Olvasás  
  •   1507   


---
 
Talán tényleg Nyíregyházi lehetsz. Még, hogy Nyugat-Dunántúlon nincs kertészeti kultúra. Nem hallottál még arról, hogy 2016.-ban a Nyugat-Dunántúli Díszfaiskolások Egyesülete 23.-szor rendezte meg a Faiskolai börzét. 2015 előtt augusztus 10.-ke körül, 2015-től szeptember hasonló időszakában. Az egyesületnek, több mint száz tagja van, köztük pesti és alföldi faiskolák. Ezeken közel száz magyar, valamint Holland, Cseh, Szlovák Osztrák, cégek is képviseltetik magukat. Ami gyümölcs, virág, egyéb növény, ami, szem szájnak ingere, az mind itt van. Az első nap szakmai de a második, nem túl drága belépővel a nagyközönségé. A kert tervezéstől, a növénytartásig, a talajra, mindenre adnak tanácsot.
Nyár közepén a Herényi Virágút kerül megrendezésre ezt sem csak a muskátliról szól.
Akit esetleg érdekel a fenti néven keresve majd megtalálhatja az idei szeptemberi időpontot.
 


  2017.03.04. 20:33  Hozzászólás
  •   1506   
Avatar

terra alapító
 
Ma veteményeztem: retket, répát, salátát, fokhagymát, hagymát, borsót és korai cukkinit, utóbbit fátyolfólia alá. Nagyon jól esett...
 




  2017.02.28. 19:21  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (1503) hsz.-re     Olvasás  
  •   1504   
Avatar

terra alapító
 
Annyira nincs messze a nyugati határ :D :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.28. 18:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (1502) hsz.-re     Olvasás  
  •   1503   


---
 
Hol a Dunántúlon, annak is melyik szegletében ?
Üdv Zoli.
 


  2017.02.27. 14:22  Hozzászólás  Válasz petrol (1501) hsz.-re     Olvasás  
  •   1502   
Avatar

terra alapító
 
Nem, az ország másik felén lakom :D itt kb. semmiféle kertészeti kultúra nincs, maximum muskátlivásár :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.02.26. 10:06  Hozzászólás
  •   1500   
Avatar

---
 
Az évek óta bevált Jó Föld palántaföld, az idén nagyon rossz föld. Rosszul őrült, tele szeméttel.
Közel negyedét ki kellett dobni, amit 2-3 cm-es darabok adtak.

A ZKI magok felé is elfogyott a türelmem. Pl. tavaly vásárolt Ciklon F1 paprika magból egy sem kelt ki /nincs lejárva/.
Meg is reklamálom, remélem normálisan állnak hozzá. Nagyon drágán kínálják termékeiket, és nem azt nyújtják, ami elvárható lenne.
 


  2017.02.12. 09:53  Hozzászólás
  •   1499   
Avatar

terra alapító
 
Ha esetleg v.kit érdekel és közel lakik :D

Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.09. 08:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (1497) hsz.-re     Olvasás  
  •   1498   
Avatar

terra alapító
 
Őt ismerem, ha jól emlékszem pár éve még az indexen zsiványkodott és szinházi világositóként dolgozott. A neve valamo p-betűs volt.
 




  2017.02.08. 13:38  Hozzászólás
  •   1496   
Avatar

terra alapító
 
Van egy pár batátám. Beavatna valaki a batáta gyökeresztetésbe? Mikor kell elkezdeni, hogyan, mennyire kell a vizbe mártani, mennyi palánta várható egy gumóról, félbe lehet-e vágni a nagyobb gumókat, kell-e a palántát poharazni, mikor lehet kiültetni? Meg ilyesmik érdekelnének.
 


  2017.02.05. 19:24  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1494) hsz.-re     Olvasás  
  •   1495   


---
 
Tavaly vettem dárágn "Restina F1" fajtát, soha ennyi uborkám nem volt, és augusztus legvégén döglött ki.
Permetezést nem kapott, csak locsoltam.
Másik amit itt ajánlott valaki, a magnélküli Joker, ez permetezés nélkül októberi fagyokig terem... :thumbup:
Joker viszont kevesebbet, ezt azért meg kell jegyezni, de így is bőven sok a családnak.
Tavaly 2x3m volt a területük, U alakban kordon, naponta vagy kétnaponta 10kg ubit szedtem róla.
 


  2017.02.05. 17:02  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1492) hsz.-re     Olvasás  
  •   1494   
Avatar

---
 
Mennyi tapasztalatom van uborkatermesztés terén? Van róla némi fogalmam. Nem tudom mit értesz az alatt, hogy mindent megadok neki? Kiültetés után, minden nap öntözöm és leszedem ennyi a foglatosságom vele. Minden évben nagyjából így néz ki a Mohikánom amit le akarok cserélni:



Zitát egyszer vetettem próbavetésre. Emlékszek rá szemölcsös volt. Lehetséges, hogy véletlen egybeesés, de megfigyeltem, azon fajták közül melyeket eddig próbáltam, a szemölcsösek keményebbek voltak. A Kolombusz azért jött szóba, mert egy előadáson mondja a profi termelő, hogy a Kolombusz egészen későig terem. Sokkal tovább mint a Mohikán. Talán két fajtát is vehetnék, aztán kiderülne melyik a jobb. Ez mellett maradok.
 




  2017.02.05. 14:34  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1489) hsz.-re     Olvasás  
  •   1492   


---
 
Úgy emlékszem, a Kolumbusz jó volt, de ajánlom a Perez és a Zita F1 kipróbálását. Főleg az utóbbiban nem fogsz csalódni.
Nem tudom, mennyi tapasztalatod van uborkatermesztés terén, de ha 'mindent' megadsz neki, súlyosan meghálálja... :thumbup: Bitang jó!!! :banana:
("Termése kiemelkedően ropogós." "Termése mérsékelten szemölcsös, keseredésmentes, ropogós húsú. Csemege és kovászos uborkának kiválóan alkalmas."
"Kiváló minőségű konzervuborka. Genetikailag keseredésmentes, tiszta nővirágú." Stb.)
A Mohikán nálam is leszerepelt. Az említettekhez képest pulutyka. :thumbdown: Innen kezdve közömbös, hogy mennyire ellenálló... :thumbdown:
 


  2017.02.05. 13:49  Hozzászólás
  •   1491   
Avatar

---
 
Tegnap dugahagymának elő akartam készíteni helyet, hát nem sikerült. Olyan fagyos, kemény a föld, mint a beton.
 


  2017.02.04. 19:47  Hozzászólás
  •   1490   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.28. 05:04  Hozzászólás
  •   1489   
Avatar

---
 
Kolombusz nevű uborkát szeretnék kipróbálni az idén. Régen Potomac fajtát vetettünk, de mostanában nem kapható. Ezért áttértünk a Mohikánra. Ezt peronoszpórával szemben a legellenállóbbnak hirdetik. Nem is volt vele gondom a betegségek tekintetében, viszont a téli eltevéssel igen. A kerámiaedényes kovászos módszert nem bírja. Megpuhul. Ezért gondoltam, a Kolombuszra. Ezt írja az ismertetője:
Támrendszerre és síkművelésre ajánlott bőtermő középkorai csemeguborka. Lisztharmat és CMV ellenálló.

Van-e róla tapasztalatotok?
 


  2017.01.27. 14:37  Hozzászólás
  •   1487   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2017.01.24. 09:10  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1480) hsz.-re     Olvasás  
  •   1483   


---
 
Most láttam a kiírásod, ezt a órumot nem szoktam nézegetni. Mindenképpen érdekel, várom a válaszod.
 


  2017.01.23. 19:57  Hozzászólás
  •   1482   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!
Érdekel valakit egy ingyenes online előadás a takarónövényekről?
http://www.takaronovenyek.hu/esemenyek/takaronovenyek-es-gyomszabalyozas/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.20. 06:23  Hozzászólás
  •   1481   


terra alapító
 
Tavaly, mire észbe kaptam, felfaltuk az összes batátát, csak a kis korcsok maradtak meg. Aggódtam, hogy miből lesz palántám, ezért egyet betettem vízbe január 8-án, de szépen elkezdett gyökerezni, vagyis van remény, hogy a kis csököttekből is lesz hajtás.
 


  2017.01.14. 11:43  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1479) hsz.-re     Olvasás  
  •   1480   
Avatar

terra alapító
 
Ragadozó!

Köszönöm.

Atifoci2!

A jövőhéten rendezem a paprika magjaimat.

STiszteletes!

Érdekel még a paradicsom?
 


  2017.01.12. 16:14  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1475) hsz.-re     Olvasás  
  •   1479   
Avatar

rendszer admin
 
Felső menüsor - Felhasználó - Beállítások - ..... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.01.12. 14:40  Hozzászólás
  •   1477   


---
 
Sziasztok!
Szinte bármilyen műtrágya összetételét nézem, igen nagy mennyiségű kén található szinte mindegyikben. Ez zöldség-gyümölcs termesztésnél nem okoz gondot? Azt tudom, hogy talán a gabonafélék igénylik, de az aztán nincs a kertben. :D

Köszönöm
 


  2017.01.10. 20:05  Hozzászólás
  •   1476   
Avatar

---
 
Ne bosszantsatok azzal, hogy a konyhakert topikba nem kertészeti ügyeket írtok, mert a portáloldalon a legfrissebb hozzászólások gyűjtője ezt nem tudja. Ide irányít, belépek, pofára esek...

Van erre célirányos topik. Terratórim problémák: "Ezt a topikot azért hoztam létre, hogy ide írjátok mindazon vélt, vagy valós hibákat, amelyekkel az oldal használata közben találkoztok."
 


  2017.01.10. 09:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1474) hsz.-re     Olvasás  
  •   1475   
Avatar

terra alapító
 
Nem tud privátot küldeni. Senki sem tud! Pontosabban tud, csak nem értesülök róla.

Ahogy azt korábban, többször írtam, amíg vezetőségi tag voltam volt hozzáférésem a fórum info, és a rheman elnevezésű postafiókjához. Ez az utóbbi került beírásra a privát posta értesítéséhez. Mindkét fiókot kb. félóránként lekérdezte a gépem, és ezért értesültem, ha változás volt.

Vezetőségi tagságom megszűntével a lekérdezést letörültem, a jelszavakat, a nyilvántartásomból kivettem. Egyik fiókot sem érem el, és a rendszerem nem is kérdezi le.

A program sorozatos változásai miatt nem találom, hol kell átírni az értesítési címet a rheman.balint kezdetű gmail fiókra.

Kértem, hogy légyszíves írd át, de valószínűleg ez elkerülte a figyelmedet.
 


  2017.01.08. 19:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1473) hsz.-re     Olvasás  
  •   1474   
Avatar

rendszer admin
 
Innen is tudsz küldeni emailt.
Rhéman hozzászólásának a fejlécében vidd az egeret a nevére, és a lenyíló menüben a Kapcsolatok opciónál megtalálod az Email küldési lehetőséget.
Csak klikkelj rá, és a bejövő oldalon töltsed ki a mezőket, majd Elküld gomb, és már meg is kapja a saját email címére. :)
Amikor meg válaszol, azt már a rendes email fiókodba kapod, ott meg a beérkező email fejlécében meg fogod találni Rhéman email címét is.
Bár akkor már nem is igazán kell, mert egyszerűen csak válaszolsz az emailjére.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.08. 16:50  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1472) hsz.-re     Olvasás  
  •   1473   


*
 
A terrán küldött Privát üzenetet is megkapod ?...vhogy az email címed nem találom...lehet,hogy én vagyok a béna.
 


  2017.01.06. 12:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1471) hsz.-re     Olvasás  
  •   1472   
Avatar

terra alapító
 
Tavaly valaki nem vette át amit kért. Ezért van valamennyi mag tavalyról. Veled szívesen megosztom. :)

Viszont , ha lehet használd az email címemet, mert itt, mint látod, igen ritkán vagyok.
 


  2017.01.05. 21:37  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1470) hsz.-re     Olvasás  
  •   1471   


*
 
Idén is tudok veled társulni paprika mag ügyben ? :alvaka:
 




  2016.12.15. 20:16  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (1452) hsz.-re     Olvasás  
  •   1468   
Avatar

terra alapító
 
Én fekete agrofóliát használtam. A gyom nem nőtt át rajta, csak a palántának vágott lukon tudott kinőni. A talaj melegebb miatta, és az alatta lévő szerves anyagok szépen komposztálódnak. Szerintem tettem a fórumra képet róla.
 


  2016.12.09. 20:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (1466) hsz.-re     Olvasás  
  •   1467   
Avatar

---
 
Hát ez rossz hír. Jó föld palátaföldet szoktam tőlük venni, és csak így éri meg.
Azt nem értem, hogy miért kellett nekik eltérni. Biztosan nem csak mi jártunk így. Ezzel vevőket vesztettek.
 


  2016.12.08. 17:33  Hozzászólás  Válasz Vebber (1465) hsz.-re     Olvasás  
  •   1466   
Avatar

---
 
De igen, csak sajnos lemaradtunk róla :( Tegnap néztem, úgy gondoltam, hogy hamarosan várható, de szomorúan tapasztaltam, hogy dec. 1-én volt az idén.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég