Növények védelme Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2023.05.14. 17:09  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   


---
 
...de olyant is szoktam, hogy lepottyant , akár kissé rothadó gyümölcsöt /pl barack / belefacsarok csak úgy a flakonba, kis víz és mehet a fákra.
 


  2023.05.14. 17:07  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   182   


---
 
Egyéni ízlés alapján :) Megveszem a legolcsóbb sört ,amit amúgy nem innék meg...és igazából találomra önök a flakonokba. Persze némi vízzel felengedem.Kis ecet mehet bele, hogy a méhek elkerüljék. Többségében lódarázs, meg legyek...a kisebbeket nem szoktam vizsgálni...csak a fő ellenséget.
 


  2023.05.13. 20:39  Hozzászólás  Válasz hevezoli64 (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   
Avatar

terra alapító
 
Minden évben permetezek virágzás közben vagy közvetlenül előtte Chorusszal, jellemzően szilvában, cseresznyében, meggyben. Idén is így tettem, a kajszira csak azért nem fújtam, mert előző napokban lefagyott a nagy része. Még sosem tapasztaltam, hogy az őszit megtámadja a virágmonília - hát idén az őszit is és a fagyott kajszit is telibe verte.
A permetezett meggynek kb. a 10-20%-a semmisült meg, a szilváknak is minimális része szerencsére.
 


  2023.05.13. 18:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (177) hsz.-re     Olvasás  
  •   180   
Avatar

---
 
Azt hittem, már sörcsapdázol, de látom tavalyi a bejegyzés. Milyen recept alapján készíted a folyadékot? Illetve a darazsakon kívül egyéb rovarokat is fog?
 


  2023.04.26. 10:00  Hozzászólás  Válasz hevezoli64 (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   


---
 
A már megtörtént fertőzésre egyetlen gyógyszer a levágás....Jó a Chorus, javaslom tegyél hozzá 30 ml Cuproxatot 10 literenként, hogy bevigye a rezet gyógyszerként a szervezetbe.
 


  2023.04.25. 20:37  Hozzászólás
  •   178   


---
 
Kedves forumtarsak! A chorussal lehet most permetezni a csonthejasokat? A viragzas utan vagyok tobbsegeben, mocsok monilias ido van, megprobalnek mindent.
 






  2022.05.30. 20:09  Hozzászólás
  •   175   


---
 
Kedves fórumtársak!
A Surround WP-ről mi a tapasztalat?
Esetleg dióburokfúró légy ellen jó lehet?
 


  2021.10.11. 20:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   


---
 
Nekem a Folicur a joker, amit sokmindenre lehet használni.....ezután vegyek minden nyavajára más más szert ?....lópikulát ,megpróbálok több évre valót bespájzolni belőle.
 


  2021.10.11. 19:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (172) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   


---
 
A cikkek alapján úgy tűnik, a gond nem kicsi lesz. Lehet, hogy sok ember fogja még itt vakargatni a fejét (és nem csak a termelőkre gondolok)... :fejvaka:
 






  2021.10.06. 19:03  Hozzászólás
  •   169   


---
 
Ha jól tudom a tebukonazol is erre a sorsra jut...be kell spájzolnom Folicur Soloból...mert utána nem tudom mi lesz...
 




  2021.06.19. 04:54  Hozzászólás  Válasz Jani71 (166) hsz.-re     Olvasás  
  •   167   
Avatar

---
 
Ezek a vegyszerek érintettek...

Az érintett készítmények:

Alapengedélyek: Pergado MZ, Nautile WG, Moximate 725 WP , Profilux ,Quantum MZ , Baledo 75 WG , Baledo 80 WP, Baledo Gold, Cuprofix 30 DG, Micexanil WP, Electis 75 WG, Ridomil Gold MZ 68 WG, Valis M, Dithane M-45, Dithane DG Neo-Tec, Equation Contact, Manfil 75 WG, Manfil 80 WP, Valbon, Vondozeb DG, Vondozeb Plus, Emzeb 80 WP, Cupertine, MFudan 75 WG, Fudan 80 WP ,Acrobat MZ WG, Moximate 725 WG
Származtatott engedélyek: Cuprosan Super F, Roxam 75 WG, Milcozebe 80 WP, Avtar 75 NT, Manfil Plus 75 WG, Milcozebe DG, Indofil M 45 , Manco 80 WP ,Manzate 75 DF,Penncozeb DG,Trimanoc DG ,Penncozeb Plus, Tridex 750, Fudan Gold
 




  2021.06.18. 11:34  Hozzászólás
  •   165   
Avatar

terra alapító
 
Azt tudjátok, hogy a Dithane október elejéig forgalmazható és vége?
A mankocebet karcinogénnek minősítették, úgyhogy minden ilyen hatóanyagú szert megszüntetnek. Csak azt nem árulták el, mivel dolgozzunk helyette.
 


  2021.06.14. 21:18  Hozzászólás  Válasz Jani71 (163) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   


---
 
Igen, köszönöm. Sajnos látom hamarabb kellett volna rézzel permeteznem, már kérdéses a siker.
 




  2021.06.13. 15:50  Hozzászólás  Válasz Jani71 (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   162   


---
 
Hú Te nagyon profi vagy...most felkutatom a dióskönyvet, meg azt a Fantomas vagy mit....:)
 


  2021.06.12. 14:05  Hozzászólás  Válasz hevezoli64 (156) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   


---
 
Sok sikert kívánok! :dejo:
(Olvastad a Dióskönyvben az amerikai kísérlet eredményét a termés baktériumfertőzésének rézzel történő megelőzésével kapcsolatban?
A baktérium már a termésben van. Rövidke időszak áll csak rendelkezésre a vegetáció legelején, amikor az egyetlen hatékony szerrel, a rézzel eredményt lehet elérni. :(
Félre értés ne essék, természetesen most kizárólag a Xanthomonasról van szó. A többi kártevő, amit rézzel szeretnél legyőzni, most nem téma. :) )
 


  2021.06.12. 11:43  Hozzászólás
  •   156   


---
 
Kedves fórumtársak!
Megosztom a dióval kapcsolatos próbálkozásomat. Idén nagyon szép diótermés mutatkozik, de elkezdődött a kis zölddiók hullása, melyek ránézésre hibátlanok. Tavaly lassanként az csaknem az összes lehullott, most megpróbálok rezes és rovarölős permetezéssel csodát tenni. A környékben a poloska is jelen van néhány éve. Van olyan diófa, mintegy 100 méterre, amelyik nem hullajtja a dióit, de a többi környékbeli igen. A másik területemnél a szomszéd Milotai 10 fája tavaly sem hullajtotta.
Beszámolok az eredményességről.
 




  2020.06.16. 06:18  Hozzászólás
  •   154   
Avatar

rendszer admin
 
Akinek még ismeretlen ez a probléma, érdemes elolvasni mind a három oldalt.
Alul lehet átlépni a következő oldalra.

*
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2019.08.29. 19:52  Hozzászólás
  •   152   
Avatar

---
 
Mi érhette ezt az almafa ágat? Szomszédom fájából lett levágva, de sok évvel ezelőtt nálam is fellépett egy ugyanilyen betegség (ha jól emlékszem, talán egy Golden fajtánál, amit ki is kellett vágnom).

P8280130.JPG
------------------------
Megtekintve 13574 alkalommal.

P8280131.JPG
------------------------
Megtekintve 13574 alkalommal.

 


  2018.05.31. 13:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   


---
 
Szívesen! Véletlenül se lehet kombifa? Ha nem, akkor talán a fa két részét tápláló gyökérzóna két különböző módon ellátott talajban van. Passz.
:fejvaka: :mivanm:
 


  2018.05.31. 12:09  Hozzászólás  Válasz Jani71 (149) hsz.-re     Olvasás  
  •   150   
Avatar

---
 
Köszönöm! A levélhullás nem fér a fejembe és az, hogy a fa bal oldali része világosabb színű. Monília nekem is eszembe jutott, de nagyon bizonytalan voltam benne. (az elszáradt hajtások zömét már levágta a szomszédom, így azok már nem látszanak a képen, csak amit nem vett észre)
 


  2018.05.31. 12:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   


---
 
Pillanatnyi ismereteim alapján három lehetséges verziót gondolok: Barackmoly, Keleti gyümölcsmoly, Monília. Ezeknek érdemes utána nézni, ha ilyent látsz.
 


  2018.05.31. 11:29  Hozzászólás
  •   148   
Avatar

---
 
Szomszédom őszibarackjait nagyon meglepték a tetvek, tegnap lefújta őket (aradiak, csak néhány naponta jönnek át, egyébként nagyon gondosak és szorgalmasak). Készítettem pár felvételt egy nektarinjáról, mert a hajtásvégeik tömegével száradnak el és a fa egyik ágán a levelek gyanúsan világosabbak a másikénál. Motoros géppel permetezett, a fa tányérjában jócskán találhatók lehullott levelek. Elképzelhető, hogy csak a tetvek számlájára írhatók a látottak, vagy valami más is van a háttérben? (egy hagyományos őszijén is sok a levéltetű, de annál a hajtásvégek nem száradtak el)
007.JPG
------------------------
Megtekintve 14695 alkalommal.

006.JPG
------------------------
Megtekintve 14695 alkalommal.

005.JPG
------------------------
Megtekintve 14695 alkalommal.

004.JPG
------------------------
Megtekintve 14695 alkalommal.

 


  2018.05.28. 20:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   


---
 
Kijött 1 /szerintem/ elég jól használható applikáció a növényvédő szerekről. Olvassátok el hátha ti is hasznosnak találjátok.

https://www.agroinform.hu/novenyvedelem/barhol-barmikor-ingyenesen-kereshet-a-novenyvedo-szerek-kozott-36556-001
 


  2017.12.07. 22:46  Hozzászólás  Válasz Darorr (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   


---
 
22, 23, 24, 28, 29, 30-án dolgozom a településen, ahol laksz. Aztán persze folyt. köv. de egyelőre ezeket írtam le.
Nekem inkább a kb. este fél 6-tól negyed 8-ig terjedő időszak látszik megfelelőnek (ez változó, de mondjuk a fél 7-től 7-ig viszonylag fixre vehető).
De a melóhelyre is bejöhetsz a 'rendes' munkanapokon, akkor ott hagyom valakinek, tőle átveheted (én nem vagyok bent). 8-tól 16 óráig.
Esetleg ha valamiért csak a reggel jó, akkor 3/4 7-től kb. még legalább fél-egy órát).
Igazából ezek csak iránymutató számok, minden attól függ, hogy épp aznap mi a helyzet, ill. számodra mi a jó.
 


  2017.12.07. 21:44  Hozzászólás  Válasz Jani71 (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   


---
 
20.-án megyek haza azután valamikor találkozhatunk és megdumáljuk,találd ki neked hogy jobb
 


  2017.12.07. 20:50  Hozzászólás  Válasz Darorr (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   


---
 
Néhány napja megérkezett az olaj. Hogy legyen? Látom, elég közel laksz (ez azért nagy mázli :dejo: ), akár személyesen is intézhetjük.
Vasárnap, hétfőn és kedden tudnánk találkozni legközelebb, ill. utána is megszervezhető természetesen. Majdnem 'bármikor'.
(Ha a múltkori hozzászólásom előtt raktad fel a lakhelyedet a térképre, akkor elnézést kérek a figyelmetlenségért...! :$ )
 


  2017.11.26. 07:23  Hozzászólás  Válasz Darorr (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   


---
 
Esetleg beszélhetünk róla, de biztos, hogy az megéri Neked? A postaköltséggel együtt, ami minimum 1500 pénz, már 5000-nél tartunk (minimum).
Annyiért már Te is tudsz rendelni szinte bárhonnan. Ha csak azt a linket megnézed, ahonnan én is rendeltem, ott többféle mennyiség közül is lehet választani. Van benne 500 ml is, annak az ára postával és még konverzióval is belefér az említett 5000-es összegbe.
Félreértés ne essék: nem akarok helyetted dönteni, természetesen Te tudod, hogy számodra mi a jobb verzió, csak gondoltam, megosztom.
Hacsak nem laksz nagyon közel vagy az általam gyakran vagy kevésbé gyakran, de azért járt útvonalon nem tudunk találkozni. A térképen nem vagy rajta.
 


  2017.11.25. 20:39  Hozzászólás  Válasz Jani71 (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   
Avatar

rendszer admin
 
OFF
    A hozzászólást most is lehet szerkeszteni. De nem örökké. :)
    Egy még régebbi vitás helyzet miatt azóta (jelenleg is) az elküldött hozzászólást 1 órán belül bármennyiszer lehet szerkeszteni. Utánna már nem lehet.
    Ha nagyon fontos, a Moderátornak jelezni kell.
ON
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.11.25. 20:18  Hozzászólás  Válasz Jani71 (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   141   
Avatar

---
 
Kimerítő és pontos számítás :thumbup: Ha tényleg elég ez a keverési arány, akkor már nem is olyan drága.
 


  2017.11.25. 19:59  Hozzászólás  Válasz Darorr (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   


---
 
Tíz liter permetlére vonatkoztatva számoltam. Abba 1 dl jelenti az 1 %-ot, annak az ára a 800 Ft.

De mivel ahogy írtam is, a videókból kinézett, ott ajánlott 'nagyobb' adag 10 ml (USA: 2 teespoon) egy gallon vízbe (3,8 liter),
az pedig nagyságrendileg 2,5 ezrelék, na, az már teljesen másként néz ki, ha a tíz literre vonatkoztatott adagot számolom.
Tíz literbe 25 ml, annak az ára pedig 7000×0,025= 175 Ft. De úgy is számolhatom, hogy 7×25=175.
Az azért mégsem 800 Ft, amit annak idején írtam. :thumbup:
Vagyis ennyi az ára a tíz literes adagnak, ha feltételezem, hogy használható lesz a 2,5 ezrelékes arány.
Ha jól porlasztom, és azt is figyelembe veszem, hogy felszívódó, akkor ez az ár már teljesen vállalható. :thumbup: Főleg, ha hatásos. De miért ne lenne az?
Millió videó és leírás méltatja (és nem az azadirachtin hatóanyaggal gyártott gyári permetszerről beszélek, hanem a több féle módon előállított olajról/főzetről).
 




  2017.11.25. 19:39  Hozzászólás  Válasz Jani71 (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   138   


---
 
Ha 8.000Ft 1 liter annak az 1% csak 80Ft,800Ft az 10%. Így esetleg már jobban hangzik nem?
 






  2017.11.25. 12:17  Hozzászólás  Válasz Jani71 (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   


---
 
Hát ez meg mi??? :o Szerkeszteni akartam a hsz-t, mert kimaradt egy link, és nincs EDIT gomb (meg ez előzőeknél)... :o :alvaka:
A lényeg: "Itt  a többi különbözőség között említik, hogy 'nagyon mérgező', ..."
 


  2017.11.25. 11:36  Hozzászólás  Válasz Jani71 (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   
Avatar

---
 
Veszik is rendesen! Kár, hogy a visszajelzéseknél (100%) valószínűleg nem a hatását értékelték. Nyilván azt sem tudni, ki veszi kertészeti célból.
 


  2017.11.25. 11:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

---
 
Nagyon szívesen! :) Kíváncsi vagyok, mire fogsz jutni vele jövőre. Én csak nagyon felületesen olvastam utána ... mintha valahol említették volna, hogy a vándorpoloskák ellen is hatásos ez az olaj. Ha ez valóban így van, komolyan elgondolkodom a rendelésen én is (ui. ez a jövevény nálam nagy károkat okozott idén az őszibarackoknál)
 


  2017.11.25. 11:28  Hozzászólás  Válasz Jani71 (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   


---
 
Illetve van itt egy A. indica postával 6600-ért  . Talán ez se rossz vétel (ha a többihez hasonlítjuk). Azt hiszem, inkább ezt választom.
 


  2017.11.25. 11:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   


---
 
Ez nem ugyanabból a fajból van sajtolva. Ez Melia azadirachta, a növényvédelemre általában használt faj az Azadirachta indica.
Szerencsére van irodalom, ahol tárgyalják a különbséget. Itt a többi különbözőség között említik, hogy 'nagyon mérgező', viszont azt is,
hogy peszticidként is alkalmazzák. De vajon az A. indica is ugyanilyen mérgező?
Mindkettőre értve kérdezem: ha így van, akkor miért használják kozmetikumként - sőt, belsőleg?
Ezt  is érdemes elolvasni. Ezt  meg főleg! Itt konkrétan leírják a hatásokat és kiemelik, hogy a M. azadirachta fajnál az olaj belsőleges használata ellenjavallt. Ez vajon az A. indica esetében is így van? Többet kellene olvasni, de már 'elfáradtam'.
Egyelőre nem teljesen világos a kép, de majd csak kiderül. Vajon jól járok, ha megrendelem az általad mutatott terméket, ill. ebből a szempontból esetleg mindegy lehet-e? Valami rémlik, hogy olvastam: a hatóanyag X idő alatt lebomlik, teljesen veszélytelen (A. indica esetében).
Ha jól értelmezem, akkor a M. azadirachta némileg a hideget is jobban tűri. :?:
:alvaka: :fejvaka:
Szumma-szummárum: rendelek egy ilyent, amit mutattál, a többi pedig kiderül jövőre (ha nem jön közbe semmi).
Nagyon köszönöm a linket! :udvozlet:
 






Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég