Növények védelme Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.03.26. 11:39  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

---
 
A ragadós légypapíron töröm a fejem, hogy jó lenne-e a fák törzsére. Mivel utoljára gyerekkoromban használtunk ilyet, nem tudom, hogy a mostani gyártmányok mennyiben különböznek attól (gondolom,hogy alig).
 


  2017.03.26. 09:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

terra alapító
 
Gyanítom jelentősen!
Miután júniusig nincs szárnyas alak, ha ragasztózol, nem lesz ott tetű. Tegnap én is fölraktam az első szalagokat.
 


  2017.03.25. 17:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

---
 
Itt az élő példa /már nem élő/
Fénykép0106.jpg
------------------------
Megtekintve 13449 alkalommal.

Fénykép0107.jpg
------------------------
Megtekintve 13449 alkalommal.

 


  2017.03.24. 21:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   


*
 
En viszont iden lattam eloszor kajszin bundast...meg is robbentem...kb meg ez hianyzott.
 


  2017.03.24. 19:51  Hozzászólás  Válasz Jani71 (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   


---
 
Közben lett gugli, videomegosztó, stb.. Most már tudom, hogy Zöld varangyot (Bufo viridis) hallok esténként.
Egyik kedvenc fajom. :thumbup:
 


  2017.03.24. 19:42  Hozzászólás
  •   73   


---
 
A hangyák már megkezdték 'áldásos' levéltetű tenyésztői tevékenységüket. :@ :angry-banghead:
Én pedig megkezdtem 'áldásos' ragacsos szalag kihelyezéses tevékenységemet. :wave: Azt a tolongást... :o :lol:
Addig némelyik fán nem is látszott, hogy hangya van a világon egyáltalán.
(Konkrétan a Nyári fontos hajtásvégein láttam ma az idei első tetveket. A hangya meg jó szokásához híven a csápjával birizgálta,
hogy jöjjön már az a finom nedű... Ezt már tavaly is volt szerencsém megfigyelni erős nagyítóval. Érdekes látvány.)
Kíváncsi vagyok, mennyire fog csökkenni a levéltetű invázió csupán ennek az egy oknak a kizárásával.
 


  2017.03.24. 17:25  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

---
 
Nálam már megjelent: Somogy megye: a bundás az Aurorán volt sok meg valamelyik Far-on rágnak rendesen . :thumbdown:
 


  2017.03.24. 15:43  Hozzászólás  Válasz Jani71 (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

---
 
Bundás nálam kajszin még sose volt, viszont az almán és a körtén bőségesen, de egy évben a földieperről is nagyon sokat összeszedtem :@
 


  2017.03.24. 14:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   


---
 
Én is ezt használtam. Tegnapelőtt este. Értsd: kb. fél nyolctól, tehát a vaksötétben fejlámpával. Ilyent se csináltam még. Megvolt a hangulata... :nahat: :thumbup: ;) Csend, nyugalom, szélcsend, jó hőmérséklet, 'pirregő' békák hangja a rétről, a patak partjának közeléből
(ez melyik faj? - nincs guglim, youtube-om, facebookom, stb.). :thumbup:
Viszont mindenképpen szórni kellett, mert nem mertem ma reggelig várni (most már tudom is, hogy kár lett volna, így volt tökéletes).
Majd kapnak még egyet, ha olyan lesz az időjárás. Remélem, lesz alkalmam.
Aztán szilvákkal, egyebekkel folyt. köv. természetesen.

Más: idén még nem láttam a kajszikon bundásbogarat (szerencsére!). Lehet, hogy úgy megy le a virágzás, hogy mentes lesz? Jó lenne!

Fantasztikusan jó idő van a fákra. Ha a fagyás vagy egyéb nem várt nyavalya el nem viszi a termést, akkor legalábbis a méhek és termékenyülés szempontjából idén nagyon jó év van a kajszira.
Csupa virág és méh az egész! :dejo: :banana: :super:
 


  2017.03.23. 21:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   


*
 
Én meg Topas+ Merpan keverékkel..de csak a kertben ,mert a hegyre több idő és logisztika kell...meg ha már ott voltam a többieket is végigfújtam újra , Bordóilé nanoval.
 


  2017.03.23. 20:19  Hozzászólás
  •   68   
Avatar

---
 
Az előrejelzések alapján mintha kevésbé tűnne biztosnak a hét végi csapadék, azért biztos, ami biztos, megpermeteztem a kajszikat Chorus+Dithane keverékével.
 


  2017.03.16. 21:33  Hozzászólás  Válasz CAMROM (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   


---
 
Nem konkrétan, hanem általánosságban válaszolnék: virágzásban kontaktként szerintem mehetnek a nanorezek.
Próbáltam már, nem igazán perzselnek. Ha nem bízol bennük, azért egy tesztet megér kis felületen, mielőtt nagyban fújnád.
Nálam pl. a paradicsom virágban semmilyen kárt nem okozott, a meggynél a virág termékenyült, semmi gond nem volt,
de akadt némi 'perzselésnyom' a sziromlevélen, bár őszintén szólva nem tudom, hogy biztosan attól volt-e.
Mindenesetre a gyümölcsmennyiségre nem volt negatív hatással.
Én híve vagyok a nanorezeknek, amióta ezeket láttam.
(Most már csak azt nézd meg, hogy a Topas mehet-e együtt ezekkel! Ill. persze nyilván van még kontaktban egyéb is, ami jó lehet.
Úgy tűnik, a Dithane M-45  még befutó lehet.)
 




  2017.03.16. 20:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   


*
 
Én ma csináltam a lemosózást...Olajos rézkén ill. a barckoknak Vegesol...sztem nem árt...pedig nálam is olyanok a kajszik mint a Te Wondered...a GF alanyú ősziknek meg már 2-3 centis levelei vannak a csúcsi részen és a bimbók is duzzadtabbak , mint a másik alanyon lévők.
 


  2017.03.16. 19:49  Hozzászólás
  •   64   


---
 
Nekem is lenne egy kérdésem:
Lassan jön a virágzás a Topas mellé mit tesztek ami jó a monília ellen és kontakt?
 


  2017.03.16. 19:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   


---
 
Helló,
Akkor jó előre vagytok, én hétfőn csináltam ezzel, de nálunk nincs még csak bimbós.
Esetleg ha cuproxat-tal fújnád le az az talán nem perzsel és rézszulfát ami a legjobb.
 


  2017.03.16. 19:07  Hozzászólás
  •   62   
Avatar

---
 
Tavasszal elmaradt a lemosó permetezés ... most már késő lenne? Legalább a fiatal kajszikat és őszibarackokat szeretném megpermetezni, Vegesol eres-sel. Viszont némelyik őszibarackon (pl. Maria Bianca) már olyan 1 centis kis hajtások is vannak. Megperzselődnének?
 


  2017.03.09. 21:15  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   


---
 
Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem tesz kárt. Én tavaly ősszel is bekentem egy réteggel, de még most is ragacsosak a törzsek. Nem tudom nem lesz-e probléma ebből később. Bár a szüleim eladni tervezik a házat, 1-2 évet biztos kibírnak még.
Tavaly nekem sem volt levéltetvem.
 


  2017.03.08. 21:34  Hozzászólás  Válasz petrol (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


---
 
Igazad van. Az egérragasztót kb. fél centi vastagságban nyomom körbe a törzsön. Ez kb. 5-6 cm vastagságban lefolyik. Ezen semilyen, hangya és egyéb kártevő nem fog átjutni. Ezáltal a permetezések száma jelentősen csökkenthető.
üdv. Zoli.
 


  2017.03.08. 21:28  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   


---
 
Tapasztalatom szerint az egérragasztó a fáknak nem tesz kárt. a következő évben szinte alig látható rajtuk.
Üdv. Zoli.
 


  2017.03.08. 21:24  Hozzászólás  Válasz Alibá (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   


---
 
Ali-bá
Igazad van a ragasztó szalag alatt, ha akár csak egy vagy két mm hézag van a hangya felkúszik a fa törzsén. Erről annyit, hogy bekentem egy fa törzsét egérragasztóval és mégis lett rajta igaz nem sok levéltetű. Kiderült, hogy egy nagyon vékony fűszál hozzáért a fához az egérragasztó által lefedett rész fölött. Gyorsan megszüntettem.
Mióta a fatörzseket bekenem ezzel a szerrel, szinte nincs levéltetűs fám.
 


  2016.11.05. 18:59  Hozzászólás  Válasz csarli1 (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   


---
 
Nekem szerencsére nincs 10000 fám és nem is lesz soha! :H :H :H Viszont 25 fánál megoldható a ragasztás, felesleges actarával rombolni. ;)
 


  2016.11.03. 19:26  Hozzászólás  Válasz petrol (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   


---
 
Ez nem vicc, de ha ragasztani akarsz van kb. 10 000 db fám lehet gyakorolni. :super: :super: :super:
 




  2016.11.02. 17:03  Hozzászólás
  •   54   


---
 
Rövidre zárva a diskurzust: Mospillan, Actara, Danadin, és megvan oldva a hangya és a hernyó kérdés.
 


  2016.11.02. 15:41  Hozzászólás  Válasz Alibá (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   


---
 
Igen, leragasztanám mindkét végét, de azért (remélem) nem mindegy, hogy mondjuk egy 1 centis részt ragasztózol össze, vagy egy 15-20 centi széles részt.
Egyébként a Biocont féle ragadós övhöz adnak spárgát. Ezt a módszert tudnám alkalmazni a zsákvászonnal is, mindkét szélét szorosan odakötöm a fához oszt jó napot!
http://gazigazito.hu/?modul=oldal&tartalom=1192188
Egyébként ez az oldal elég jól összefoglalja, de nem értem hogy tavasszal miért nem elég ez a száraz (?) zsákvászonos dolog. Ez is ragasztó, ebbe is beleragad a hangya. Gondolom én..
 


  2016.11.02. 15:16  Hozzászólás  Válasz petrol (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem a zsákvászon alatt átbújik a hangya, hacsak nem kened be mindkét oldalát. :P Akkor meg ugyanott vagy, mintha a fára kented volna.

A meszelés garantáltan nam árt a fának. Előb sűrű mésszel kend körbe, várd meg míg megszárad. /Ekkor a mésztej, kalcium hidrixidja a levegő széndioxidjával mészkövet képez a fakéreg felületén. CaOH+CO2=CaCO3/. Azt már egérragasztózhatod, vagy enyvezheted, vagy ragaszthatsz rá sárgalapot, nem fogja a fa kérgét érinteni. Persze idővel a mészkő szétrepedezik, mert a fád növekszik ő meg nem, mert merev.

Bábozni készülő hernyóknak meg legjobb búvóhely a hullámpapír öv.
 


  2016.11.02. 10:32  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   


---
 
Én valamiért viszolygok attól, hogy közvetlenül a törzsre kerüljön a ragasztó. Igazából az zavar csak, hogy nem tudom mennyire szivároghat be a fába idővel, ezáltal pedig roncsolja-e a fát. Amennyiben igen, az jó eséllyel nem néhány hónap alatt derül ki, ezért reménykedtem abban, hogy Te már évek óta használod ezt a megoldást. Huszonvalahány fának az egészségét nem akarom kitenni egy kósza kísérletnek. :D
Most ezen a zsákvászon dolgon gondolkodok, de ezen nem tudom mennyire működne az egérragasztó. Elvileg ezt leginkább a téli araszolók miatt alkalmazzák, nem tudom a hangyák ellen mennyire válna be jövőre.
 


  2016.11.02. 05:14  Hozzászólás  Válasz petrol (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


terra alapító
 
Idén volt először, talán éppen itt a fórumon tanácsolta valaki. Előtte sokat küzdöttünk a hangyákkal, ez úgy látszik megoldotta, így marad. Ha nem látom, el sem hiszem, hogy egy ilyen kis "beavatkozás" még a szilvafáról is elűzte a tetveket. Előtte, ha nem voltunk résen, a különféle szalagok alatt előbb-utóbb megtalálták az utat.
 


  2016.11.01. 20:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

---
 
A linkben szerepel a megoldás. Én ott hibáztam, hogy nagyon sokáig a fán hagytam az övet anélkül, hogy szemrevételeztem volna. Viszont az Ali-bá által javasolt sárga ragadós lapot jövőre feltétlenül kirakom az őszibarack fáimra, mert a hangyák igen sok gyümölcsbe belecsócsáltak!
 


  2016.11.01. 20:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Nem lehet leragasztani valahogy az alját meg a tetejét?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.11.01. 18:16  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   


---
 
Ha nálad bevált, akkor bizonyára működőképes. Mióta használod ezt a módszert?
 


  2016.11.01. 17:49  Hozzászólás  Válasz petrol (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


terra alapító
 
Pár centis csíkot nyomok körbe a tubusból úgy a talajtól 40-50 centire, az kicsit még lecsurog, az egész nincs 10 centi, de a hangyáknak prímán útját állja. Nem vettem észre, hogy károsítaná a fa törzsét, de eszembe sem jutott a lehetőség.
 


  2016.11.01. 17:27  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   


---
 
Nem roncsolja a fák törzsét, hogy folyamatosan be van ragasztózva a kéreg?
 


  2016.11.01. 13:08  Hozzászólás
  •   44   


terra alapító
 
Nekünk hangyák ellen nagyon bevált az egérragasztó. Körbe bekentük egy csíkban, ez kicsit szélesedett is a lefolyás miatt. Egyáltalán nem volt hangya a gyümölcsfákon, illetve amikor felfedeztem a körtefán őket úgy augusztusban, akkor meg lett újítva az egérragasztó.
 


  2016.11.01. 12:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Én ragasztós sárga lapot vágtam csíkra és azt kötöttem szorosan a fára. Ennek mindkét oldala ragasztós, ami alá bújik az is oda ragad hozzá. Őszibaracknál, hangyák ellen bevált.
 




  2016.11.01. 10:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   


---
 
Ez a zsákvászonos megoldás nem tűnik rossznak. Kérdés honnan szedek ilyet.
Te milyen megoldást használsz?
 


  2016.11.01. 09:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

---
 
Mivel a fa kérge általában nem sima, ezért a rovarok könnyedén alá tudnak bújni a kartonpapírnak, ami ráadásul még védelmet is nyújt számukra. Nem olvastam utána sajnos, de a következő link elárulja, mit kellett volna tennem (simára kellett volna"vakolnom" a kérget):
http://gazigazito.hu/?modul=oldal&tartalom=1192188
 


  2016.11.01. 08:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Hogy került alá lárva? Nem volt lezárva a két vége?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.10.31. 22:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

---
 
Én ezzel a módszerrel egyszer már megjártam, azóta soha többet: a karton leszedésekor derült ki, hogy alatta összevissza rágták a lárvák a fa kérgét...
 


  2016.10.31. 22:13  Hozzászólás  Válasz petrol (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
De egy kartonpapírt bekenni egérragasztóval már jó ötlet lehet ;) elvégre azon nem szivárog át ;) ,,bijó'' módszer :D :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.10.31. 22:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


---
 
Lehetséges, de egérragasztóval bekenni egy fatörzset.. Hát nem tudom mennyire jó ötlet.
Továbbá érdemes bekenni a törzset mésztejjel?
 




  2016.10.31. 13:16  Hozzászólás
  •   34   


---
 
Használ valaki hernyófogó övet? Én kipróbáltam már a Biocont övét, az nem volt az igazi, majd kipróbáltam a bio plantella övét is, ez meg egyenesen rossz... Házilag csinált már valaki?
https://www.youtube.com/watch?v=-6Kr7A-xG9I
Bálint gazdáé tök jó, csak nem tudom milyen anyagot érdemes felkötni a fák törzsére.. Ragasztónak jó a csontenyv elvileg.
 


  2016.10.29. 20:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


*
 
Ja bocs ,már látom,hogy hogy látom :)
 


  2016.10.29. 20:10  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   


*
 
Esetleg a hatóanyag /azt már nem is mondom ,hogy az azonos hatóanyagúak ra lehetne vmi utalás /
 


  2016.10.29. 19:42  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

rendszer admin
 
Több ezer termék van, egyesek eltűnnek, de mindig jönnek helyettük újak, vagy a régiek frissülnek valamilyen formában.
Ennyit tettünk be kezdésnek, hogy valami látszatja is legyen.
Ha kész lesz a program, akkor minden beregisztrált felhasználó bármikor pótolhatja bármelyik terméknél az esetleges hiányzó adatokat, vagy bármikor feltehet új terméket.

Magunknak csináljuk, és annyi lesz benne, amennyire van igényünk, és amennyi munkát hajlandóak vagyunk bele fektetni .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.10.29. 19:14  Hozzászólás
  •   30   


---
 
Amalgerol, Biofluid (több fajta), Humix, Humus hiányoznak (csak szólok, gondolom, van még kismillió, ami kimaradt, de idővel bekerül).
Nem tudom, hogy legalább az alapvető, általánosan használt, sok helyen kapható műtrágyák tervben vannak-e: Volldünger, Wuxal, stb., stb.
Egyébként jó ötlet, köszi a fejlesztést! :udvozlet:
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 16 vendég

cron