A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2014.09.15. 20:51  Hozzászólás
  •   750   
Avatar

---
 
Hozni akartam még képet, de akkor nem sajdítom a szívetek.
Utolsó szedésnél is szedtem kb. 10kg paradicsomot, kb. 3kg uborkát, meg paprikát is. Még lesz, remélem jön még a meleg.
Uborka lassan kezd kifutni.

Babylon, Martinland, Csiki, Kisveréb felétek, hogy áll, ti sem áztatok sokat?
 




  2014.09.15. 18:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (747) hsz.-re     Olvasás  
  •   748   


---
 
Ki tudja mi ez. Talán bagolylepke hernyó. Decis megoldaná, de szerintem már nincs értelme permetezni. Már kitéptem az összes paradicsomot, mindnek dohos íze lett a sok esőtől.
 


  2014.09.15. 18:43  Hozzászólás
  •   747   
Avatar

---
 
Nagyon leült a téma, mi történt?

Tegnap több zöld paradicsomon találtam lyukakat, az egyiken meg lett a bűnös (egyik) is, fejjel benne az egyik termésben. Milyen hernyó ez?
A nyilakkal jeköltek ennek a petéi, vagy hernyó sz@r? Zselé szerű. /Nem is tudom melyik gusztustalanabb./
kép kukac.jpg


Ezt pedig a múlt hét végén vettem észre, megjelentek a tetvek.
Rózsaszínű tetvek eddig nem voltak a kertben, tavasszal jelentek meg paradicsomon, most megint, nem tudom honnan költöztek be.
kép tetű.jpg
 


  2014.09.09. 18:14  Hozzászólás  Válasz Rhéman (743) hsz.-re     Olvasás  
  •   746   


---
 
Nálam 200 db működik - már 3 évesek - 4-5 db már nem nyílegyenes, de így is használható
 




  2014.09.09. 15:09  Hozzászólás  Válasz Rhéman (743) hsz.-re     Olvasás  
  •   744   


*
 
Szia!
Rendeltem pár darabot, a tapasztalatokat majd megosztom veletek

údv
 


  2014.09.09. 15:05  Hozzászólás
  •   743   
Avatar

terra alapító
 
Gill111-nek, a Keres - Kínálban feltett kérdésére:

Nem ismerem a terméket, de nem vásárolnám meg, mert szerintem könnyen elvetemedik melegben, és tartós terhelés alatt. Mindenkit arra intek, hogy óvatosan próbálja ki.
 


  2014.09.08. 19:59  Hozzászólás  Válasz Vebber (738) hsz.-re     Olvasás  
  •   742   
Avatar

terra alapító
 
Én ezt nem próbáltam, de szerintem csak azt jelenti, hogy, ha nem fagy el, akkor több éven át tartható.
 


  2014.09.08. 19:12  Hozzászólás  Válasz Glifozát (740) hsz.-re     Olvasás  
  •   741   
Avatar

---
 
A Green Zebránál van egy kis bibi. A Grappa leírása is belekerült.







Pislogtam is, nem tudom hogy került oda, biztos mellékattintottam. Javítottam, elnézést! Üdv.: Glifo.
 


  2014.09.08. 18:47  Hozzászólás
  •   740   
Avatar

moderátor
 
Bekerültek, köszönöm a dolgozó nép nevében. Innen most lustaságból nem szedem ki őket, úgyis csendesedik már a szezon.
 




  2014.09.08. 16:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (731) hsz.-re     Olvasás  
  •   738   
Avatar

---
 
Rhéman!

Erősísd meg kérlek, az évelő lugas valóban évelő? Elhullajtja a lombját, majd jövőre kihajt megint?
 


  2014.09.07. 23:59  Hozzászólás
  •   737   


terra alapító
 
Ahogy láttam ez még nincs fent:
Zapotek:

Kifezezetten nagy és erősen bordázott gyümölcsöket hoz, féldeterminált fajta.
Betegségnek ellenálló. Nálam nem repedt, de a tetején zöldes terület maradt.
Körülötte tombol a vész, de ő még kitart.
Sajnos a sokkal szebb példányaimról készült képek az elromlott telefonom miatt nincsenek meg.
Fénykép0339(1) (600x800).jpg

Fénykép0379 (600x800).jpg
 
Lizy


  2014.09.07. 19:00  Hozzászólás  Válasz Vebber (735) hsz.-re     Olvasás  
  •   736   
Avatar

moderátor
 
Holnap, ha nem baj. Hétvégén nem voltam itthon, most meg hulla vagyok.
 


  2014.09.07. 08:01  Hozzászólás
  •   735   
Avatar

---
 
Glifo!

Mehetnek a fajták közé. /A képek maradjanak nagyíthatóak./
Írok néhány szót az is szintén mehet oda. Ponderosanal mégis javítani kell, mert reped, kivéve a kisebb gyümölcsök.
Tegnapi képek.

Ponderosa Red:
Folytonnövő, repedésre hajlamos fajta. Egyedül a kisebb gyümölcsök, nem vagy kissé repednek.
Beefsteeak típusú. Sütni is jó. Szép bordós színét csak félárnyékban éri el, egyébként inkább csoki színt ölt. Íze jó. A növény betegségekre közepesen fogékony.

Ponderosa.jpg
Ponderosa Red


Grappa Gialla:
Folytonnövő. A kb. 1.40 m-es magasságot hamar eléri, utána lassabban nő. Kifejezetten nagy gyümölcsöket terem ( 80 dekás is volt közöttük). Repedésre nem hajlamos. Édes, jó ízű fajta.


Grappa.jpg
Grappa Gialla


Schott:
Folytonnövő. Kifejezetten hosszú tenyész idejű fajta. Gyümölcse tojásdad alakú, kicsi, éretten reped. Íze közepes, jellegtelen. Atkásodásra hajlamos.
Betegségek jelei a terméseken nem mutatkoznak, száron, leveleken igen.

Schott.jpg
Schott lugas

Schott2.jpg
Schott lugas


Green Zebra:
Folytonnövő. A kb. 1.50 m-es magasságot hamar eléri, utána lassan nő. Különleges ízű fajta. Szubjektív véleményem, hogy nagyon jó ízű. Gyümölcsi nem repednek, nem parásodnak. Közel gömbölyűek.

Green Zebra.jpg
Green Zebra
 


  2014.09.05. 16:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (730) hsz.-re     Olvasás  
  •   734   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon kedves vagy;
fogok még járni Debrecenben, mert rendszeresen hív oda egy projekt, csak az a kérdés hogy mikor, és hogy a kertészkedés mennyire összeegyeztethető a munkanapommal. Mindig fejetlenség szokott lenni, mert 4-5 óra utazással megy el a napból...
 




  2014.09.04. 09:25  Hozzászólás
  •   732   
Avatar

terra alapító
 
Big Rainbow:

Egyszerre édes és savas, csodálatos zamat és színvilág.

Great White:

Nagy, krémes állagú, húsos paradicsom, édes, kicsit citrusos ízzel.
 




  2014.09.02. 21:16  Hozzászólás  Válasz gaabre (728) hsz.-re     Olvasás  
  •   730   
Avatar

terra alapító
 
Ha jársz mostanában Debrecen környékén ugorj be egy kóstolóra hozzám. Mindig van itthon 9-10 fajta egyszerre...
 


  2014.09.02. 20:26  Hozzászólás  Válasz gaabre (728) hsz.-re     Olvasás  
  •   729   
Avatar

terra alapító
 
Vigyázz a szint lépéssel, mert arra eszmélsz, hogy 5-tel több fajtád van, mint ahány tövet összesen ültetni akartál. :)
 


  2014.09.02. 20:22  Hozzászólás  Válasz Vebber (727) hsz.-re     Olvasás  
  •   728   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem igazatok van!
Csak szintet kéne lépnem...

Úgy tűnik, hogy akkor a Schott kapcsán többekkel azonos a tapasztalatom, nevezetesen hogy ízben nem annyira kiemelkedő szám.
Na majd összeállítok egy listát a télen, az idei évnél már csak nem jön rosszabb.
 


  2014.09.02. 20:06  Hozzászólás  Válasz gaabre (722) hsz.-re     Olvasás  
  •   727   
Avatar

---
 
Ezt el kell felejsd. Nekem tavaly volt először egy pirostól különböző, a Green Zebra. Idén több pirostól különböző van.
Nálam paradicsom-paradicsom, de azért meg kell mondjam, hogy egy Nyagous igencsak finom, de az Old Germannak sem kell szégyenkezni.

Schott is először van idén. Ettől abszolut nem vagyok seggre ülve, ízileg pedig az enyémek közül a sor végén van, ehhez képest az előzöek sokkal jobbak.
 


  2014.09.02. 20:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (724) hsz.-re     Olvasás  
  •   726   
Avatar

terra alapító
 
Elég nehéz ezt az előítéletet levetkeznem...egyébként a szilváknál is pont ugyanezzel küzdök. Hetek óta azon agyalok, hogy rendeljek e nagyon régi sárga szilva oltócsapját, de komoly ellenérzések ébrednek bennem, mikor az enter-t le kéne nyomni.
 


  2014.09.02. 19:50  Hozzászólás  Válasz gaabre (722) hsz.-re     Olvasás  
  •   725   
Avatar

terra alapító
 
Pedig sárgából tudnék neked olyat, amit úgy ennél mint a szőlőt! :-) Igen, a Schott-nak is kb ugyan az az előnye mint a Lugas F1-nek, és az nem a különleges íz.
 


  2014.09.02. 19:47  Hozzászólás  Válasz gaabre (722) hsz.-re     Olvasás  
  •   724   
Avatar

terra alapító
 
Javaslom, próbálj ki egyet-egyet. Olyan ez kb. mintha valaki azt mondaná neked, hogy a barack az legyen augusztusi sárga, szőrös, mert az az igazi, a többi fúj. Feleségem azt mondta, na ő fehéret meg barnát soha. Csak egyszer kóstolta meg, azóta a piros nem kell..
 




  2014.09.02. 19:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (721) hsz.-re     Olvasás  
  •   722   
Avatar

terra alapító
 
Nézd, tulajdonképpen az ízét :D :)

Befőzőparadicsomot többé nem fogok erőltetni, mert a késztermék árához képest az alapanyag "olcsó". (idén 100 Ft-ért vettem kilóját)
Mi csemegeparadicsomot szoktunk nevelni, többnyire folytonnövőt, a helykihasználás végett, és olyan 20-30 tővel. Ha kevesebb, akkor elfér alattuk néhány determinált típus is.
Színében én kizárólag pirosat preferálok, nekem a sárga az nem paradicsom hanem körte, a lila meg szilva.
Nagyjából ennyi, az idén gergergtől kapott Schott lugas nem rossz, nagyon szépen fejlődött ami megmaradt, ízét tekintve semmi különöset nem adott, de kellemes volt. A növény viszont életerős, tehát tetszik.
Nem baj, ha zamatos, nem kell hogy nagyon cukros legyen, inkább zamatos. Az sem baj ha koktél jellegű, nekem pl. a cherolla kifejezetten ízlik!
 




  2014.09.02. 19:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (718) hsz.-re     Olvasás  
  •   720   
Avatar

terra alapító
 
Mondjuk idén majdnem elment a kedvem örökre a paradicsom termesztéstől, de ezt a listát látva nehéz megállni, hogy az ember ne próbálkozzon néhány fajtával.
 




  2014.09.02. 19:12  Hozzászólás  Válasz gaabre (716) hsz.-re     Olvasás  
  •   718   
Avatar

terra alapító
 
Gondolj csak bele, ha mindegyik fajtából kérnél egy szemet, lenne 30 kg paradicsomod!
 


  2014.09.02. 19:11  Hozzászólás  Válasz gaabre (716) hsz.-re     Olvasás  
  •   717   
Avatar

terra alapító
 
És még hol van a vége.......Én be sem tettem csak egy névtelen fajtát, nem csináltam időben képeket, mostani képet meg inkább nem mutogatnék.
 


  2014.09.02. 19:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (715) hsz.-re     Olvasás  
  •   716   
Avatar

terra alapító
 
Hihetetlen választék...

És ez példázza legjobban, hogy egy ilyen különjáró "szakmai" fórumnak mennyi hozzáadott értéke van egy nagy indexes olvasztótégelyhez képest - több tárgyban is hasonló gyűjtemények létrehozására célszerű törekedni a jövőben.
 




  2014.09.02. 19:03  Hozzászólás
  •   714   
Avatar

terra alapító
 
Nézem a kipróbált paradicsomokat a fajtaismertetőnél - zseniális gyűjtemény, de hogy fogok én ennyi fajta közül választani jövőre?? :o
 


  2014.09.02. 15:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (712) hsz.-re     Olvasás  
  •   713   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a Schott lugas kezdett el először betegedni, és a Mobil a legkésőbb, mégis azt vitte el először, és a Schott az egyetlen ami még úgy-ahogy bírja.
 


  2014.09.02. 15:14  Hozzászólás  Válasz tp329 (711) hsz.-re     Olvasás  
  •   712   
Avatar

terra alapító
 
Általában a nagyobb bogyójú paradicsomok jobban bírták.

Van egy megfigyelésem, amit nem tudok hova tenni. Kb. 40 tő paradicsomot bár a többivel együtt palántáztam, csak 5-6 hét késedelemmel ültettem ki. A hely ugyanis csak akkor szabadult fel. A palánták tehát tovább voltak pohárban, és azalatt azért nem nőttek nagyon.

Ezek most egytől-egyig egészségesek, pedig a szomszéd ágyásban sorban dőlnek ki a tövek. Valószínűleg nem vész pusztítja őket, hanem valami élettani folyamat zajlik.

Az idei nagy felfedezettem a Paul Robson. Ajánlom Neked is. :)

Lassan megírhatod, hogy mit küldjek, bár még vagy 30 félét a hónap folyamán kiteszek.
 


  2014.09.02. 14:54  Hozzászólás  Válasz Rhéman (707) hsz.-re     Olvasás  
  •   711   


terra alapító
 
Rhéman!
Nálad melyik fajták bírták a legjobban a paradicsomvészt az idén?
Ezek közül melyik ízlett neked a legjobban?
Köszi!
 




  2014.09.02. 13:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (707) hsz.-re     Olvasás  
  •   709   
Avatar

terra alapító
 
Persze, ez valószínűleg így is van, de én csak abból tudok kiindulni íz terén amit magam kóstoltam. Egyszerűen jellegtelen volt nálam.
 




  2014.09.02. 13:53  Hozzászólás  Válasz baby-lon (699) hsz.-re     Olvasás  
  •   707   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy nem annyira ízlésbeli, mint inkább termesztés körülményeiben lévő differencia. A kertben különböző helyeken nagyon más a talaj. Nagy eltérés van a termésben is a különböző helyek közt.
 




  2014.09.02. 13:01  Hozzászólás
  •   705   
Avatar

terra alapító
 
Nyagous:

20140802_115917.jpg


Sötétbarna, éretten alul piros, vállánál zöld, belül sötétbordó, édes orosz heirloom Moszkvából. A legfinomabb paradicsomok egyike, aszalva is kiváló, bőtermő, és ellenálló. Nálunk ebből van a legtöbb tő a kertben.
 




  2014.09.02. 09:09  Hozzászólás  Válasz Rhéman (697) hsz.-re     Olvasás  
  •   699   
Avatar

terra alapító
 
Nos, ízlések és pofonok... Nálunk egyáltalán nem lett kedvenc, tulajdonképpen narancssárgából a végén kullog... Pedig az apja, BW pink nagy kedvencem.
 


  2014.09.02. 06:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (693) hsz.-re     Olvasás  
  •   698   
Avatar

moderátor
 
Átfutottam a topikot hogy ki milyen képeket tett fel, ha jól emlékszem a tieidből is használtam fel. Nézd át a fajtaismertetőket, ha még nincs ott valamelyik képed, azt dobd át mailben, csak az a lényeg hogy a képek neve, a fajta neve legyen. Meg a kis leírásokat is átdobhatod a képekhez, én meg összerakom hogy egységes legyen, és beírom szerzőnek a te neved. A többiek is így kerültek fel.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/), Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 7 vendég