A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.01.07. 17:57  Hozzászólás
  •   903   
Avatar

terra alapító
 
Ma kicsit módosítottam a terven. :-)

Vettem:
Sultan F1
Tereza F1
Start S F1
Cherrola F1
Orkado F1
Roma VF
Marmande
 


  2015.01.04. 17:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (854) hsz.-re     Olvasás  
  •   902   


---
 
baby-lion: Az első hatból lehetne tisztelettel magot kérni.

Aunt's Ruby
Big rainbow
Brandywine pink
Brandywine yellow
Burpée delicious
Chocolate cherry

Cserealapom cserébe valódi kajszi párásítva....
 




  2015.01.03. 16:10  Hozzászólás  Válasz Vebber (899) hsz.-re     Olvasás  
  •   900   
Avatar

rendszer admin
 
Tudom, hogy a Képgaléria használata kicsit "hosszadalmasabb", mint csatolmányként gyorsan feltölteni egy-két képet, de ott például el is tudod forgatni a képeket, hogy azok úgy jelenjenek meg, ahogy jobban szeretnéd. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.03. 15:49  Hozzászólás  Válasz baby-lon (896) hsz.-re     Olvasás  
  •   899   
Avatar

---
 
Ebben nem tudok. Cseresznyém az össz-vissz 2 fajta van (Rita-Bigarreau), azok is nagyon kicsik.

Megvan a kápia fajtája, végül vettem egy tasakkal, bár szinte semmit nem találtam róla.
Viszik az az emberek mint a cukrot, ócsó, és hát mégiscsak kápia :) Megint van Alexander pritamin is 45pénzért, ez a Greenway "excellence" minőségű/jelölésű magja, ez a fajta tavaly nagyon bejött, ahogy nemrég írtam is.
Ornela kápia:

IMG_4818.JPG

IMG_4822.JPG


Valami nagyon korai paradicsomod nincs, amit próbáltál ajánlanál?
 


  2015.01.03. 14:58  Hozzászólás
  •   898   
Avatar

terra alapító
 
Megvettem az első két zsák palánta földet. A kipróbált minőséget nem kaptam. Biztos még korán van, de én szeretek előre gondolkozni.
 




  2015.01.02. 23:32  Hozzászólás  Válasz Vebber (892) hsz.-re     Olvasás  
  •   896   
Avatar

terra alapító
 
Gergerggel cseresznye oltóvesszőket beszéltünk meg.

Nem főztünk be sokat, de tényleg.

Én csak egyet ismerek: Olite F1

Kis szépséghiba, hogy inkább kaliforniai, és szentesi vetőmag. De legalább sárga... :-D
 


  2015.01.02. 22:44  Hozzászólás  Válasz Vebber (894) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   
Avatar

terra alapító
 
Orange? Orlando? :D Esetleg nem gOlden? Tök jó ez a magyar net, semmit nem találni rajta :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2015.01.02. 21:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (872) hsz.-re     Olvasás  
  •   892   
Avatar

---
 
"befőzni egyszer tudtunk..."
De akkor 2 mázsát :-D :mrgreen:

Milyen oltóvesszőkre gyúrsz gergergnél? Nem tudok adni?

Egyébként voltam ma a Tescoba, és 59 forintért láttam kaliforniai, kápia paprikákat, érdekes paradicsomokat, jó uborkákat.
Volt egy kápia amit kipróbálnék, ha jó tapasztalatokat olvasok róla. Ezzel most úgy jártam, mire hazaértem elfelejtettem a nevét :). Sárgára érő kápia, és "O" betűvel kezdődik a neve, F1-es mag. Kapcsiból nem tudjátok véletlen?
 








  2015.01.02. 21:04  Hozzászólás  Válasz Rhéman (886) hsz.-re     Olvasás  
  •   888   
Avatar

terra alapító
 
Részletkérdés, ha már a paprika és paradicsom keresztezése megy......

Én szerintem idén is megállok:
Lugas F1
Mini sárga (szigorúan figyelve a származási országot)
Scott (ha szedtem magot)
Mobil
Korall
Valami hosszúkás
Ökörszív
És esetleg valami nagyobb sárga, de azt kunyiznom kell valakitől


Paprikából meg

Senator
Brill
Csángó
Valami fűszer paprika
Valamilyen almapaprika
Kosszarvú
Kecskeszarv
 






  2015.01.02. 20:55  Hozzászólás  Válasz Alibá (884) hsz.-re     Olvasás  
  •   885   
Avatar

terra alapító
 
Akkor már inkább a paprikát meg a paradicsomot kéne keresztezni és kész is lenne a lecsó. :lol:
 


  2015.01.02. 20:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (875) hsz.-re     Olvasás  
  •   884   
Avatar

terra alapító
 
Ezt a fehéret meg keresztezd a feketével, hátha olyan lesz, mint a szomszédunk macskája. (Én oltottam sárga cseresznyét bordóba, egy fán teremnek de egyik se lett tarka.) :O
 


  2015.01.02. 20:45  Hozzászólás  Válasz baby-lon (869) hsz.-re     Olvasás  
  •   883   
Avatar

terra alapító
 
Na ennyit értek a zöldségekhez :oops: joggal illet kritika. Hogy mentségemre is szolgáljon valami, nálunk munkamegosztás van a kertben, feleségem a virágok és konyhakerti növények felelőse én meg a gyömölcsfélélékkel foglalkozom. Néha a kapálásba besegítek, de volt már miatta :'( :thumbdown: .

Ha hozol elfogadom. Oltóvesszőért jösz, vagy barátkozni? Jó szívvel várlak.
 








  2015.01.02. 20:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (875) hsz.-re     Olvasás  
  •   879   
Avatar

terra alapító
 
Pfúj! :mrgreen: De tényleg olyan mintha valami baja lenne. :-) De nagyon örülök hogy ti kipróbáljátok ezeket, mert én így maradhatok a magam hagyományos fajtáimnál mint a fekete paprika. :-)
 






  2015.01.02. 20:19  Hozzászólás  Válasz baby-lon (873) hsz.-re     Olvasás  
  •   876   
Avatar

terra alapító
 
Örömmel veszem! A címemet tudod.

Alibá!

Én is szívesen küldök magot. A listát itt megtalálod: [url]http://rheman.uw.hu/[/url]
 




  2015.01.02. 20:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (872) hsz.-re     Olvasás  
  •   874   
Avatar

terra alapító
 
Nem a tőszámon szoktam megrökönyödni, hanem a fajtaszámon. Csávázod valamivel a magokat?
 


  2015.01.02. 20:12  Hozzászólás  Válasz Rhéman (865) hsz.-re     Olvasás  
  •   873   
Avatar

terra alapító
 
Az Aunt Ruby's German Green-ből mindenképp szeretnék küldeni, az nálunk a legjobb ötben van...
 


  2015.01.02. 20:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (871) hsz.-re     Olvasás  
  •   872   
Avatar

terra alapító
 
Persze, most röhögsz, de tavaly kevés lett a 80 tő, pedig jól termett.... Volt olyan nap, hogy 3 kilo fogyott. Ja, és befőzni egyszer tudtunk...
 


  2015.01.02. 20:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (870) hsz.-re     Olvasás  
  •   871   
Avatar

terra alapító
 
Hát, én le sem merem írni a vetési tervet a magam pár fajtájával. De figyelj csak! Biztos hogy elég lesz enyi? :mrgreen:
 




  2015.01.02. 20:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (868) hsz.-re     Olvasás  
  •   869   
Avatar

terra alapító
 
Ezek paradicsomok, legtöbbje ősi heirloom, 99%-ban beporozza magát mielőtt kinyílna a virágja. Vigyek pár palántát, ha arra járok tavasszal? ;)
 


  2015.01.02. 19:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (853) hsz.-re     Olvasás  
  •   868   
Avatar

terra alapító
 
:o Hogy szoktad ültetni? ABC sorrendben? ;) Nemnagyon értek a paprika megtermékenyűléséhez, de nem porozzák el egymást? [color=#BFFFFF]Vagy használsz valami 'óvszert'? (Mármint a paprikánál, hogy fajtaazonos magot tudj fogni.)[/color] :S
 




  2015.01.02. 19:06  Hozzászólás  Válasz Rhéman (861) hsz.-re     Olvasás  
  •   866   
Avatar

terra alapító
 
Ha csak a hely a probléma, hozzám bármennyit ültethetsz. Minden nap 15:15-kor jön közvetlen járat a stadiontól, másnap meg 5:30-kor indul vissza. Jössz, elülteted, aztán sörözgetünk kicsit, majd alvás, és a reggeli feles után mehetsz. 2 hét múlva jöhetsz kapálni. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 












  2015.01.02. 17:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (859) hsz.-re     Olvasás  
  •   860   
Avatar

terra alapító
 
Ne már! Miért nem ültetsz megint 200 félét? :lol:
Hallod, én ha már 20 fajtát ültetek, már akkor összekeverem őket mikor még el sem vetettem. Most van 2 kajszi oltványom, kérdezi a múltkor egy ismerősöm, milyen fajta. Mondom jó. :-D Fogalmam sincs. Biztos hogy jó, de hogy milyen...
 


  2015.01.02. 17:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (853) hsz.-re     Olvasás  
  •   859   
Avatar

terra alapító
 
Én jelentősen csökkentem a választékot a paradicsomnál. A 200+ fajtából az első szelekció után maradt 80. Ezt még tovább akarom csökkenteni, de mindegyikért vérzik a szívem.
 


  2015.01.01. 23:06  Hozzászólás
  •   858   


terra alapító
 
Szia Gergerg !
Sajnos nem lettünk elegen az 1000 BOLERO magra.....de ne keseredjetek el mert rendeljetek vagy vegyetek 1 grammos kiszerelésű ZKI-s forgalmazású PALOTÁS F1 kis kiszerelésűt. Teljesen jó lesz nekünk a fűszernemesítő intézet szerint sőt talán még nagyobb a termékenysége kicsivel. Természetesen ez is folytonérő és édes. A ZKI-s HÍRÖS pedig erős fajta . 2013 végén már árulták az ideit most csomagolják s január közepén lesz vásárolható. A mag 3 évig használható. Az interneten részletes leírást találtok róla és összehasonlító táblázatokat.

Talán jobb is így mert nem kell minden évben szervezkedni. Jó lesz a PALOTÁSF1.
 








  2014.12.30. 13:34  Hozzászólás
  •   854   
Avatar

terra alapító
 
Ez pedig a cserealapom:

Aunt's Ruby
Big rainbow
Brandywine pink
Brandywine yellow
Burpée delicious
Chocolate cherry
Dr. Lyle
Golden sunrise
Great white
Green giant
Nyagous
Orange strawberry
Osu blue p20
Ökörszív (savmentes)
Rosalita
Savan bali
Striped roman

Regisztrált fórumozóknak ingyen küldök belőle kipróbálásra, válaszborítékért cserébe, az alapító tagoknak a posta is grátisz.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron