A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.07.30. 19:53  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (445) hozzászólására 
  •   447   
Avatar

terra alapító
 
Esetleg megkínálhatnád egy kis quadrissal, az biztos van otthon. Hátha.
 


  2014.07.30. 19:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (445) hozzászólására 
  •   446   
Avatar

terra alapító
 
Nekem az amistar meg szokta védeni, de azt már késő most fújni. Én is csak egyszer fújtam, meg is látszik.
 


  2014.07.30. 19:45  Hozzászólás  Válasz martinland (438) hozzászólására 
  •   445   


*
 
...és honnan beszerezhetőek ? Ez inkább csak kiváncsiság,nálunk évek óta necces a paradicsom-idén is-mire érne jön a VÉSZ....a hócipőm van tele vele...a réz semmit nem ér, az egyetlen neki való szert-Kasumin- meg kivonták.
 




  2014.07.29. 07:50  Hozzászólás  Válasz martinland (439) hozzászólására 
  •   443   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem is ilyennek köll lenni. Megettem.
Közben rájöttem a GoldKrone rejtélyre, mármint, hogy miért nincs a kedvencemből (legalább is egyelőre).
Valszeg benéztem a dolgot, ugyanis a goldkrone helyén is borghese van, pedig abból csak egyet akartam, de lett három tő. Történt, hogy amelyik jelölőre pirossal írtam, az kifakult és nem látam jól "goldk" vagy "borgh". Nem baj, van 3 nagy bőtermő borghhese: Aszalunk!.
Goldkrone még lehet valahol, mert miután boldog-boldogtalannak elosztogattam a maradék palántát, még mindig maradt az erkélyen néhány satnya, amiket sajnáltam kidobni és ide-oda elültetgettem. Persze ők le vannak maradva azoktól, akiknek 2 hét fórjuk volt a kiültetéskor. Az első ersztés már javában nőtt kint, míg emezek a nyeszletten szorongtak egy kis pohárban.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.07.29. 07:21  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (432) hozzászólására 
  •   442   
Avatar

terra alapító
 
A Kupak Tanácstól! :)
Hirtelen nem találtam semmi más "mértékadó forrást" a közelemben, mint az ásányvízes palackom kupakját. :) A lustaság nagy úr, ha már nem vittem ki magammal semmit a gépen kívűl. Bemenni a házba, kajtatni valami értelmes mérce után...? Inkább kupakoltam helyette. :) :D

Még nem tom milyen íze van, ma meglékelem, kifolyatom a levíít magfogáshoz, aztán... hammmm!
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.




  2014.07.29. 06:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (420) hozzászólására 
  •   440   
Avatar

---
 
Igen érettek voltak és vártam a csodás citrusos illatot, ahogyan írják, de lényegében egy puha zöld paradicsomot ettem íz nélkül. :(
Az a baj velem, hogy mindent az old germanhoz és a boliviai vadhoz hasonlítok, azokat meg meg sem közelíti egyik sem. Na jó a zuckertraube azért ott van a 3. helyen a berta pedig a 4.-en. Utánnuk pedig a nagy szakadééééék :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.29. 06:42  Hozzászólás  Válasz Scorpy (427) hozzászólására 
  •   439   
Avatar

---
 
Nálam mindkettő ilyen!


P7180050.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.29. 06:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (430) hozzászólására 
  •   438   
Avatar

---
 
Fakó??? Így ledegradálni a világ legjobb ízű pariját :)
Eddig kb 70 fajtával volt dolgom, de bátran állítom, hogy az old germantól nincs jobb ízű. Két koktél vetekszik vele, de az mégis csak koktél, ez pedig átlag 70-80 dkg per db. Nem ritka az 1 kg termés is, és ezekből 10-15 db per tő simán van rajta. Ráadásúl úgy, hogy kb. 1,5 m magasra nő csak. Nálam lassan kialakúl a jövőévi mezőny és nemigazán lesz közte piros, sárga annál inkább! Amióta ismerjük a jobbféle sárgákat azóta a pirosak ott rohadnak a kertben :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin




  2014.07.28. 20:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (434) hozzászólására 
  •   436   
Avatar

terra alapító
 
Hát hogy bármit is így beskatulyázz. Még ha én mondom hogy a paradicsom az piros....
 




  2014.07.28. 19:56  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (433) hozzászólására 
  •   434   


*
 
Mit ? ...én zöldségekben nem vagyok annyira otthon.Itthon.
 




  2014.07.28. 19:41  Hozzászólás  Válasz Scorpy (428) hozzászólására 
  •   432   
Avatar

terra alapító
 
Honnan szereztél ennyi méretű kupakot? :-) Az Aladinos tetszik. Az íze milyen?
 


  2014.07.28. 19:38  Hozzászólás  Válasz Rhéman (422) hozzászólására 
  •   431   


*
 
Ezeknek a magját gazdaboltokban nem lehet kapni...gondolom ?
 


  2014.07.28. 19:36  Hozzászólás  Válasz martinland (404) hozzászólására 
  •   430   


*
 
Ezeknek a fakó színűeknek milyen az íze ?...nálam a paradicsom csak piros.... :)
 


  2014.07.28. 17:57  Hozzászólás
  •   429   
Avatar

terra alapító
 
Bő termés ígérkezik a Thai Pink-en:
thai_pink_2014.JPG


A Principe Borghese is bővelkedik gyömölcsben:
principe_borghese.JPG


Erről nem tudom, hogy micsoda:
ismeretlen_2014.JPG
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.07.28. 17:49  Hozzászólás
  •   428   
Avatar

terra alapító
 
Aladdin's Lapmps:
aladdin's_laps_2014.JPG


Capricciosa:
capricciosa.JPG


Jó kis aszalni való Principe Borghese. Potyogós, mint a Noha szőlő. Ha kötözöm, potyog le a zöld, amúgy bőtermő és fini.
principe_borghese_2014.JPG
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.07.28. 17:42  Hozzászólás  Válasz martinland (426) hozzászólására 
  •   427   
Avatar

terra alapító
 
Nálam ez a Chocolate cherry (sztem nem az):
chocolate_cherry_2014.JPG


Ez a Black Cherry (sztem az):
black_cherry_2014.JPG


Kerestem a kedvencemet a goldkrone-t, de sehol, pedig ültettem és már érik minden koktél. Pech..
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.07.28. 14:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (419) hozzászólására 
  •   426   
Avatar

---
 
Hát nálam amit black cherrynek kaptam az iszonyat bőtermő és elég jó ízű is, amit webber adott chocolat cherrynek az most kezd érni, de dettó ugyan az mint a black cherry semmi különbség és azon is szépen van. Én az indigo roseval jártam úgy hogy hosszúkás lett.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.28. 13:15  Hozzászólás  Válasz Vebber (414) hozzászólására 
  •   425   
Avatar

terra alapító
 
Az én chocolate cherry-valami elfajzmány lehet, mert kissé megnyúlt bogyójú és az íze sem az a hejde.. amit vártam. A Black cherry sokkal finomabb és kerek. Valszeg fajta azonos. A banana legs-el is szívok, mert tök sárgának kellene lennie, erre fel zöld csíkokkal díszített.
Na, meg van néhány tő, mely nyomokban sem hasonlít arra, aminek lenni kék.
Vagy én kavarcoltam valamit, vagy elfajzott magokat vettem-kaptam, vagy elcserélődtek valamikor a magok és hozzájuk tartozó nevek, De valami nem stimmel. :)
M már kellene fotóznom. Érik az Alladin's lamp, Amish paste, Schott, Black from tula, Russian purple, Datolya, koktélok, stb.
A green zebráról nem tom mikor érett és a Dwarf beryl beauty-ról sem.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.07.28. 09:56  Hozzászólás  Válasz baby-lon (423) hozzászólására 
  •   424   
Avatar

terra alapító
 
130-150 össze fog jönni, ha tudok időben permetezni. Most is zuhog, tegnap jó kis felhőszakadás volt. Egyeseket csak bő hónapnyi késéssel tudtam kiültetni. Még ismerkedünk az újakkal. ősszel leírom az értékelést. Egyébként mindegyikhez készülök valami minősítést írni. De ez inkább téli elfoglaltság lesz. :)

Át fogok térni jövőre a Tintus által mutatott kötözésre, támrendszerre a karóról. Több tő összerogyott, a termés súlyát nem bírta a nedves rafia. 8-10 kg volt rajtuk darabonként. És jövőre csak 10-15 fajta lesz, 100 tő körül.
 


  2014.07.28. 08:32  Hozzászólás  Válasz Rhéman (422) hozzászólására 
  •   423   
Avatar

terra alapító
 
Úgy látom, hogy azért összességében elég jó szezonod lesz... Hány fajtád terem a remélt 200-ból? Leírod majd a kedvenceidet?
 


  2014.07.28. 08:06  Hozzászólás
  •   422   
Avatar

terra alapító
 
2014-ben termesztett paradicsomaim. 2.

előzmény


6. Rozovyi Gigant. [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/rozovg.html[/url]

Kép

7. Black Krim. [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/Blk-krim.html[/url]

Kép

8. Early corpping. [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/Early.html[/url]

Kép

9. Oxheart. [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/oxheart.html[/url]

Kép

10. Thai paradicsom. [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/thai.html[/url]

Kép
 


  2014.07.28. 07:53  Hozzászólás  Válasz martinland (404) hozzászólására 
  •   421   
Avatar

terra alapító
 
Gyönyörűek a paradicsomaid, gratulálok! Tehetnél majd fel képet a paradicsomosodról is!
 




  2014.07.28. 07:49  Hozzászólás  Válasz Vebber (414) hozzászólására 
  •   419   
Avatar

terra alapító
 
A choco cherry nálam is ilyesmi, nem tűnik bőtermőnek, viszont azt mondják, hogy nagyon finom...
 




  2014.07.27. 19:37  Hozzászólás  Válasz Vebber (414) hozzászólására 
  •   417   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, ilyet vártam én is. Egyetlen ilyen sincs a vásárolt palánták között.
Egyébként a vásárolt palántáim közül (kb 30 volt összesen és 6 saját nevelés) 4 elszáradt, 5 a kiszáradás határán van, 2 olyan van, amin egy ág van életben, a többi kampec. Érthetetlen. 3 helyről vettem palántát, nem egy fajta az, ami pusztul. NAponta locsolódik egy része (ott is kiment 2), a többin is van napi csepegtetés, de hetente min. kétszer locsolom.
 


  2014.07.27. 19:28  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (415) hozzászólására 
  •   416   
Avatar

---
 
Igen, pedig az első képen levő tő homokba van. Bánom is, hogy csak keveset vettem, 80 pénz volt darabja a palántának.
A baj az, hogy csak 500 db-os kiszerelésbe lehet magot venni.
 




  2014.07.27. 19:09  Hozzászólás  Válasz kisveréb (383) hozzászólására 
  •   414   
Avatar

---
 
Itt van a Cecil paprika:
[albkep2],[/albkep2]

Babylon, ilyen a Cholate Cherry, lehetne rajtuk sokkal több:
[albkep2],[/albkep2]
 


  2014.07.26. 15:56  Hozzászólás  Válasz martinland (412) hozzászólására 
  •   413   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, nagyon kedves vagy! Meglátjuk augusztus második felében, hogy kérem-e. Ha addig életben maradnak, akkor lesz elég nekem is, bár a zöme nem jó helyen van, árnyékos, így nem adja azt, ami elvárható. Bár nálam kevés nem árnyékos hely van, de valahogy tavaly jobban szerették a helyüket.
 


  2014.07.26. 15:07  Hozzászólás
  •   412   
Avatar

---
 
A 26 L csak a kezdet, sztem 100-ig meg sem állok tavaly úgy fogyott. Igaz most készült még mellé 16 L almalé és egyenlőre 6 L őszibarack, de az még lesz rengeteg. Ha gondolod én szivesen adok neked befőzni később mert ha minden igaz nem laksz messze. Nagyjából 50-50% a pirosak és sárgák aránya.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 14:07  Hozzászólás
  •   411   
Avatar

terra alapító
 
2014-ben termesztett paradicsomaim. 1.

1. Az elsőnek szedett: Behemoth. [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/behemoth.html[/url]

Kép

2. Az eddigi legnagyobb: Monster. (Lesz nagyobb, csak még nem érett.) :) [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/monster.html[/url]

Kép

3. A legkisebb: Red Currant. [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/Red-currant~1.html[/url]

Kép

4. Tavaj is szerettük: Arancia [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/arancia.html[/url]

Kép

5. Idén van először. Sokaknak van. Nálam most még csak ekkora. Amana orange [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/amana-orange.html[/url]

Kép
 


  2014.07.26. 13:59  Hozzászólás  Válasz martinland (409) hozzászólására 
  •   410   
Avatar

terra alapító
 
Gratulálok, 26 liter már komoly. Nekem még messze van ez a mennyiség, az első 5 üveggel főztem be. De majd augusztus végén! Remélem. Tervezek eltenni sok-sok lecsót, paradicsomlét, hámozott paradicsomot lében, pár üveg ketchupot és esetleg valami más fűszeres paprika-paradicsom masszát. Az már látszik, hogy a szükséges paprikát vásárolnom kell majd. De paradicsomból legfeljebb akkor vásárolok, ha valami érdekeset látok, magfogási céllal.
Én nem tudok megbarátkozni a nem piros paradicsomokkal. Jópár éve volt, hogy gazdálkodó barátunktól kaptunk palántákat, azok között volt sárga is. Meg se kóstoltuk, ott maradt a tövön mind, senkinek se volt kedve hozzá. A zöldek-feketék még kevésbbé tetszenek.
 


  2014.07.26. 12:57  Hozzászólás
  •   409   
Avatar

---
 
green pineapple és ananas noire ízre mindkettő felejtős.


P7230020.JPG
P7230019.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 12:55  Hozzászólás
  •   408   
Avatar

---
 
Végeredmény 26 L


P7240063.JPG
P7240062.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 12:54  Hozzászólás
  •   407   
Avatar

---
 
Orange strawberry


P7240055.JPG
P7240038.JPG
P7240025.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 12:52  Hozzászólás
  •   406   
Avatar

---
 
Még mindig ua.


P7240044.JPG
P7240060.JPG
P7240056.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 12:50  Hozzászólás
  •   405   
Avatar

---
 
Azoychka, ez is nagyon jó lesz.


P7240052.JPG
P7240037.JPG
P7240024.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 12:49  Hozzászólás
  •   404   
Avatar

---
 
Még mindog old german.


P7240059.JPG
P7240058.JPG
P7240051.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 12:47  Hozzászólás
  •   403   
Avatar

---
 
Old german a kedvenc!


P7240023.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.26. 12:44  Hozzászólás
  •   402   
Avatar

---
 
Az első komolyabb szedés befőzéshez.


P7240045.JPG
P7240045.JPG
P7240026.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin




  2014.07.26. 08:14  Hozzászólás
  •   400   


terra alapító
 
A héten megettem az első adag paradicsomot :)

A cherolla és a patvarcai szőlőszem kezdett érni .
Még csak a koktélok érnek, de ez nem baj, mert enni azt szeretjük. :D

A tegnapi éjszakai, és a ma hajnali tevékenységem:
A paradicsomokat újra felkötöztem, lepermeteztem most ridomillal.

A fű lenyírva, a gaz gyomirtózva, sárgabarack lekvár befőzve, zöldbab lefagyasztva, forrázott uborka üvegbe, szilva hordóba.
Mehetek a strandra ? :lol:
 
Lizy




  2014.07.25. 15:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (389) hozzászólására 
  •   398   
Avatar

terra alapító
 
"Tudom, hogy többen érteni fogják, hogy miről írok."

Én értem. :) :D
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég