A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2021.01.21. 13:32  Hozzászólás
  •   4111   


---
 
Üdv mindenkinek.
Ki mikor kezdi el a paprika paradicsom palánta nevelését?
 


  2020.11.29. 19:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (4106) hsz.-re     Olvasás  
  •   4110   


---
 
Nagyon köszönöm ezt nem találtam csak belenéztem itt szinte minden itt van !!! :udvozlet: :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!




  2020.11.29. 19:00  Hozzászólás  Válasz gergerg (4106) hsz.-re     Olvasás  
  •   4108   


---
 
Nagyon köszönöm ezt nem találtam csak belenéztem itt szinte minden itt van !!! :udvozlet: :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!




  2020.11.29. 18:57  Hozzászólás  Válasz kezdővega (4103) hsz.-re     Olvasás  
  •   4106   
Avatar

terra alapító
 
Már rég nem frissítettem, de az első tapasztalatok ebben benne vannak: http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=96&t=246#p15392

Mint mondtam, már vetettem január 20.-án. Sok baj van ilyen korai vetéssel. Idén is ilyenkorra tervezem a paprikát, de most kicsit jobbak a lehetőségeim. A tapasztalatom az, hogy március eleje utánra sem érdemes hagyni. Persze olyan is van, aki még később vet, szabad földbe, de én szeretnék júniusi termést. Ehhez kell majd világítás, kicsi fűthető kinti nevelő, és tervezek megint sátrat is. Szóval hogy mikor, az lehetőség függő.
 


  2020.11.29. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (4104) hsz.-re     Olvasás  
  •   4105   


---
 
Köszi ,nem ipari mennyiséget csak magamnak idönként meggyorsítani egy egy növényt kicsit előnyhez juttatni ,ennyi.
 
Minden jót!


  2020.11.29. 18:52  Hozzászólás  Válasz Zolis74 (4100) hsz.-re     Olvasás  
  •   4104   
Avatar

terra alapító
 
Én már elég sok mindent kipróbáltam. Mostanában egy 250W-os 30 000 lumenes lámpát használok, de ez kb 40 cm átmérőjű. Régebben használtam led szalagot, fénycsövet. Minden használható, de ismerni kell a határait. A te lámpádban a pontszerűséget látom problémának. Ha közel van a palántákhoz, nagyon központos a fény, felé fordulnak. Ha megemeled, nagyot csökken a fénymennyiség. A palánta kort ki lehet húzni mesterséges fénnyel, de komplett növényt nevelni szerintem lehetetlen. Mondjuk úgy, hogy poharazást követően még 2 hétig úgysem nagyon mozdul a növény, de ha már a harmadik lomblevél is kifejlődött, szerintem nincs az a lámpa ami elég. A te lámpád is, talán 5x5 pohár megvilágítására lehet alkalmas, amíg nem túl nagyok a palánták. Ha ennyi elég, akkor hajrá, de ha többet szeretnél, február vége felé semmiképp ne vess, és csinálj legalább nappali fóliát.
 


  2020.11.29. 18:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (4102) hsz.-re     Olvasás  
  •   4103   


---
 
Szia! :dejo: Te próbáltál már így rásegíteni fénnyel,egész nap kell vagy csak időnként? Mikortól érdemes elindítani a növény életét?
 
Minden jót!






  2020.11.28. 19:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (4099) hsz.-re     Olvasás  
  •   4100   


---
 
A probléma a teljesítményével ven, vagy az a baj, hogy kis felületet világít meg elegendő fényerővel?

Láttam olyan led panelt, amire 1000 W van írva, de az a "luminous efficiency", a felvett elektromos teljesítménye csak 35 W.

Minden tapasztalat érdekel.

Előre is köszönöm a véleményeket!
 


  2020.11.28. 18:30  Hozzászólás  Válasz Zolis74 (4096) hsz.-re     Olvasás  
  •   4099   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos el kell hogy vegyem a kedved. Egy ilyen izzóval kb 25 palántát tudsz nevelni, azt sem sokáig. A hiba a központi fényben van. Ha pedig megemeled, sokat csökken a növényeket érő fény mennyisége. Tekintve, hogy kiültetni május előtt nem lehet, március elejéig nem vetnék. Én legkorábban január 20.-án vetettem eddig, világítással, majd fóliával egész jó lett.
 


  2020.11.28. 18:00  Hozzászólás  Válasz kezdővega (4097) hsz.-re     Olvasás  
  •   4098   


---
 
Még nekem is uton van kínából az égő.

Ha megjön, akkor a palántanevelés előtt le fogom tesztelni valamilyen konyhai fűszernövénnyel, hogy a lámpa felé fordul-e.
 


  2020.11.27. 18:14  Hozzászólás  Válasz Zolis74 (4096) hsz.-re     Olvasás  
  •   4097   


---
 
Szia én ilyet vettem hasonló csélra még nem jött meg később tudok róla mondani valamit használat után,kíváncsi vagyok nálad hogy fog működni!!! :mivanm:
az enyén ilyen:

https://www.aliexpress.com/item/10000404025159.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74784c4d76NS78
 
Minden jót!


  2020.11.27. 17:57  Hozzászólás
  •   4096   


---
 
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Két éve már neveltem palántákat, és jövőre is tervezem, de a nagyobb sikerélmény érdekében (és a korai termés reményében) rendeltem kínából három full spektrumú 50 W-os led égőt, hogy a palántanevelést korábbra hozhassam, és hogy a palánták ne nyurguljanak fel.
Ilyen égőt rendeltem: https://www.aliexpress.com/item/32890415722.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2bd04c4d1zQvsd

Két projektet szeretnék futtatni:
- extra korai paprika és paradicsom növényt nevelni (ledes világítással), aminek egy része nem is kerül szabadba kiültetésre, hanem édesanyám erkélyére költöznének cserépbe, másik része pedig majd megy ki a kertbe. Ezeket valami nagyobb műanyag cserépbe raknám, talán 15x15x20 cm-s méretűbe. a földbe kevernék egy kevés hidrogolyót, de lehet, hogy majd csak a teraszos egyedeknél az átültetéskor, mert lehet, hogy az erélyen kicsit rapszódikus lesz az öntözés.
- A másik proekt (gondolom időben eltolva) pedig korai palántanevelés, ledes világítássl, hogy lehetőleg egész alacsonyak maradjanak a kiültetésig (ne foglaljanak túl sok helyet), de mág jelentős gyökérzeti előnnyel, nem felnyurgula. Ezeket 2 dl-es pohárba ültetném.

Ahol nevelném őket, ott 22-24°C van éjjel-nappal.

A kérdésem a következő lenne: szerintetek mikor kezdjek az ültetéshez?

Az alábbi fajtákat szereztem be:
paradicsom:
ökörszív,
Brutus,
Mano,
kecskeméti 3 F1
Charmant F1

paprika:
fehérözön,
tizenegyes,
Amy,
bóbita F1,
Csángó F1,
California wonder

Előre is köszönöm a válaszokat!
 




  2020.11.22. 17:13  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (4092) hsz.-re     Olvasás  
  •   4094   


terra alapító
 
A kék tálban Arielle van, ez F1-es mazsolaparadicsom. A lilában pedig Zuckertraube nevű új fajta.
 




  2020.11.22. 09:24  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (4091) hsz.-re     Olvasás  
  •   4092   
Avatar

---
 
Nem lehet elolvasni a feliratokat.A jobboldali lila és kék tálban lévők nekem nagyon egyformának tűnnek.
 


  2020.11.20. 09:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (4090) hsz.-re     Olvasás  
  •   4091   


terra alapító
 
Nálam ez a kicsi sárga nem savas, a lavor előtt középen lévő. Ebből tudok Neked küldeni magot.
PICT0007.JPG
------------------------
Megtekintve 16623 alkalommal.

 


  2020.11.19. 16:06  Hozzászólás  Válasz kezdővega (4089) hsz.-re     Olvasás  
  •   4090   
Avatar

terra alapító
 
Ha savas, akkor én biztosan nem ezt keresem, de köszönöm a képet. Egyszer úgyis újra ráakadok. :)
 


  2020.11.19. 13:14  Hozzászólás  Válasz kezdővega (4088) hsz.-re     Olvasás  
  •   4089   


---
 
2 tő paradicsom ekkorára nőtt és rengeteg volt rajta a zöld is színte olyan mint a sárga,savas nem mindenkinek jön be!


mini parad.JPG
------------------------
Megtekintve 16557 alkalommal.

mini parad,.JPG
------------------------
Megtekintve 16557 alkalommal.

 
Minden jót!


  2020.11.18. 16:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (4087) hsz.-re     Olvasás  
  •   4088   


---
 
At idén kaptam én is sárga mini paradicsomot nem tudom a nevét de az is zöldszínű de igazi paradicsom ítű, 2,5 magasra nőtt onnan visszafordult már közeledik a földhöz! Holnap készítek róla fotót.
 
Minden jót!


  2020.11.18. 16:37  Hozzászólás  Válasz edit (4084) hsz.-re     Olvasás  
  •   4087   
Avatar

terra alapító
 
Nekem sok éve volt egy Mini sárga, a régebbiek még talán emlékeznek a történetre, a forgalmazónak nem volt elég majga, ezért egy külső beszállítótól hasonló fajtával pótolta. Azóta sem sikerült azt a fajtát megtalálni, pedig már sok Gold.... -ot kipróbáltam. Lehet, hogy pont ez lesz az. A fürtszerkezet nagyon hasonló.
 


  2020.11.17. 09:11  Hozzászólás  Válasz edit (4084) hsz.-re     Olvasás  
  •   4086   
Avatar

---
 
Korábban én se kedveltem az apró sárga fajtákat, de amikor itt a fórumon a magcsere akcióban kaptam belőlük magot, azóta megváltozott a véleményem. 60-80-napra érőként szükségem volt egy korai fajtára, amit fólia alá ültettem. Kértem pirosakat, sárgákat vegyesen. Közülük az Egg Yolk néven kapott mag változtatta meg a sárgákhoz való hozzáállásomat. Nem is a koraisága okozott meglepetést, mert arra számítottam, hanem az íze. Amikor még messze nem érte el a teljes érettség állapotát, félig sárga, félig zöld, már akkor is előjön a érettségére jellemző íz. Ami egy kellemesen édes,savanykás íz. Ez miatt lett alapfajta, mondhatnám vezérfajta korai érésűek között.
 


  2020.11.16. 08:56  Hozzászólás  Válasz edit (4083) hsz.-re     Olvasás  
  •   4084   
Avatar

terra alapító
 
Ezzel a mini sárgával meg úgy vagyok, hogy hiába finom, nincs türelmem szedegetni. Az unokák elszórakoznak neha vele.
 


  2020.11.16. 08:50  Hozzászólás  Válasz firpolino (4081) hsz.-re     Olvasás  
  •   4083   
Avatar

terra alapító
 
Nekem se jönnek be csak a piros paradicsomok. Időnként kapok magokat, kipróbálom, de egyik sárga se marad, esetleg a sötétebbek, cirmosak. Ezekből a Violet Jaspert és a Nyagoust mindig ültetem. Sajnos az utóbbi kényes, könnyen elkapja a kór. A Violet ellenálló, korai, (késői is, még van termés az üvegházban), bőtermő, úgyhogy ragyszkodom hozzá bár az íze nem nagy szám.
Sose titkoltam hogy nem rajongok a koktélparadicsomokért. De mióta a Somoskői van másképp nézek rájuk. Az a legfinomabb, lel-leg paradicsom. Idén volt egy tő koktél amit bolti koktélparadicsomból szedett magból ültettem, az is nagyon bevált, bár gondolom ha jövőre újra vetek belőle nem biztos, hogy ugyanilyen lesz.
 


  2020.11.15. 20:12  Hozzászólás  Válasz firpolino (4081) hsz.-re     Olvasás  
  •   4082   
Avatar

rendszer admin
 
Amióta megy ez a magcsere akció, én is próbálgatok sok paradicsom fajtákat.

Eddig mindössze két fajta van, ami nálunk tuti menő:
  • Camone szicíliai paradicsom. Jellegzetes, igazi tiszta paradicsom íz, nem savas.
    Közepes, átlagos méretű paradicsom, többnyire 3-5 szemes fürtökben terem.
    Betegségeknek nagyon jól ellenáll, amíg nem érik be teljesen, a héja eléggé kemény.
    Talán ezért van, hogy én még nem láttam egyetlen poloskát, vagy poloska-szúrást se egyik szemen sem.
  • Somoskői tájfajta koktél paradicsom. Ezt itt szerintem már majd mindenki legalább egyszer kipróbálta, így nincsen mit írni róla ... :)

Amiből még szemezgetnek a gyerekek, az a Perun - sárga, körte alakú koktél paradicsom.
De csak annyira megy, hogy ha van, szednek belőle, de ha nincsen ... nem hiányzik. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.11.15. 18:58  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4079) hsz.-re     Olvasás  
  •   4081   


---
 
Szerintem nem Amish koktél, mert annak a színe nem narancs, hanem citromsárga.Legalábbis amit nekem Amish koktélnak adtak el, az citromsárga volt. Tavaly két bokrot neveltem, de nem jött be az íze. Hiába termett bőven, ha nincs semmi zamata. Nagyon gejl volt, mintha agyoncukrozott vizet fogyasztottam volna. A család többi tagja is csak kerülgette, nem nagyon fogyott a termés.

Volt sima Amish paradicsomom is, amelynek a színe narancssárga. Az íze lényegesen jobb volt, mint a koktél változatnak, de valamit elronthattam a nevelésekor, mert tápanyagellátási gondok miatt alig volt a bokrokon egészséges bogyó. Alapvetően nem rossz fajta, de nem is annyira különleges, így idén már nem telepítettem belőle.

Ha már sárga paradicsom, akkor a Sungold fényévekkel finomabb. Gyenge pontja az, hogy hajlamos a repedésre.

Bár ízlésekről nem érdemes vitatkozni, de nekem a piros paradicsomok jobban bejönnek. Sweet million a nagy kedvenc, de sajnos reped. Sweet aperitif íze is finom, hasonlít a Sweet millionra, ráadásul kevésbé is reped.

Figyelemreméltó még a Mountain magic is. Nem annyira intenzív az íze, mint a Sweet millionnak, de a termése nagyobb és eshet akármennyi eső, egyáltalán nem reped. Ezt a két fajtát jövőre mindenképpen beszerzem megint.

Black cherry, Chocholate cherry szinte lefolyt a bokrokról, annyira repedt. Ízre se találtam különlegesnek őket, ezért jövőre inkább kihagyom ezt a két fajtát. A repedésen csak úgy lehetett enyhíteni, ha féléretten leszedtem a termésüket.
 


  2020.11.15. 11:14  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4079) hsz.-re     Olvasás  
  •   4080   
Avatar

terra alapító
 
Délután megnézem akkor kicsit ráérek majd. Azt is, hogy mennyit tudok felajánlani és mi jöhet még szóba. Igyekszem még ma feltenni. Csak most jöttek szembe a fotók, nem akartam keresgélni később.
 


  2020.11.15. 10:45  Hozzászólás  Válasz edit (4078) hsz.-re     Olvasás  
  •   4079   
Avatar

rendszer admin
 
Csak tippelek! :)
A legjobban a Lycopersicon Primagold-ra (determinált), vagy a Németországban népszerű Amish koktél fürtös paradicsomra (Amish yellow cocktail tomato - indeterminált) hasonlít(??). :)

De ettől még adhatsz neki "Mini sárga koktél paradicsom" nevet is ....
A Leírás mezőben pedig leírhatod, hogy honnan van, hogy került hozzád, stb, stb,. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.11.15. 10:03  Hozzászólás
  •   4078   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20200816_132459.jpg
------------------------
Megtekintve 16590 alkalommal.

IMG_20200816_132620.jpg
------------------------
Megtekintve 16590 alkalommal.

Ebből a sárga mini paradicsomból akarok felajánlani a magcserében. Nem tudom determinált-e, én annak kezeltem, termett cserépben is. Nevét nem tudom, Németországban kaptam pár éve a lányom szomszédjától.
 


  2020.10.04. 10:58  Hozzászólás
  •   4077   
Avatar

---
 
Ha már Edit szóba hozta a Schott lugas fajtáját. Úgy gondoltam én is megmutatom nálam hogyan néz ki okt. 04.-én a paradicsomhelyzet. Természetesen ebben az időben már nem hoz új termést a növény, de a már meglévőket igyekszik beérlelni. Az Erdélyi gömb fajtán keresztül kívánom szemléltetni milyen bőséges termésből szedhetünk ételeinkhez. Erre két okom van. Az egyik, hogy magjához a fórum év végi csere-bere akciójában jutottam hozzá. Ez is azt bizonyítja, hasznos az akció. A másik, hogy az általam eddig favoritnak tartott Jugoszlávot a befőzési paradicsom szekcióban beelőzte. Mert az idén valamilyen rejtélyes ok miatt és ezt több kertésztárs is megerősítette, a Jugoszláv általában gyengén szerepelt, míg az Erdélyi hozta a tőle elvárt formát. Persze ez nem azt jelenti, hogy asztali fogyasztás szempontjából háttérbe kéne szorítani. Ugyan úgy kettős felhasználásúnak tartom, mint a jugoszlávot. Ezért nekem a többi 25 fajta mellett amit az idén termesztettem, kedvencemmé vált. Így néz ki a okt. 4.-én az Erdélyi gömb:

Erdélyi gömb okt4.jpg
------------------------
Megtekintve 17782 alkalommal.



Ahogy a nevében is szerepel, szép geometriájú gömb a formája. Ez miatt volt elsőre szembetűnő. Aztán folyamatosan figyelve, a termés mennyisége is jó elégedettségre adott okot. Úgy összességében szép látványt nyújtott a támrendszeren.

Erdélyi gömb5.jpg
------------------------
Megtekintve 17782 alkalommal.



A mérete 5-8 cm között változik, attól függően a fürt mennyi bogyóból áll?

Erdélyi gömb3.jpg
------------------------
Megtekintve 17782 alkalommal.

 


  2020.09.28. 14:42  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (4075) hsz.-re     Olvasás  
  •   4076   
Avatar

terra alapító
 
Az a baj, hogy olyan helyen van, ahová már nem szoktam veteményt ültetni mert szinte mindig árnyékban van. Igy aztán nehezen érik. Amint eláll az eső megtépázom, én is csak ma döbbentem rá hogy mennyi elhalt levele van.
Nem sok paradicsomom van már amin termés is van, szinte csak azok, amiket később ültettem, gyökereztettem. Meg a Somoskői tájfajta, az még egész jó állapotban van.
 


  2020.09.28. 13:19  Hozzászólás  Válasz edit (4073) hsz.-re     Olvasás  
  •   4075   
Avatar

---
 
Ritkítsd meg a termését! Ha kevesebb van rajta, erőteljesebben tudja beérlelni a maradékot. Amit leszedsz, tedd el télre. A zöldparadicsom apró hagymával, jó kis választékbővítő eledel. A beteg leveleket se ártana leszedni róla, mert asszimilálni nem tud vele a növény, viszont a betegséget terjeszti.
 


  2020.09.28. 12:19  Hozzászólás  Válasz edit (4073) hsz.-re     Olvasás  
  •   4074   
Avatar

terra alapító
 
Úgy tudom, hogy a paradicsomnak már féléretten is csiraképes a magja. Azért várj még, had érjen, soká lesz még fagy.
 


  2020.09.28. 12:03  Hozzászólás
  •   4073   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20200928_130628.jpg
------------------------
Megtekintve 16982 alkalommal.

Valamikor májusban rájöttem, hogy van még egy pár darab ezeréves Schott lugas paradicsommagom. Elültettem hogy legalább a magot frissítsem. Aztán palántázás után úgy tűnt hogy mind kimúlt. De rendszerint egy idő után elvesztem a fonalat hogy mit hová ültetek. Most van egy most érni kezdő gyönyörű tő Schott lugas paradicsomom. Kicsit késő neki, de igazán jól néz ki (mindjárt hozzászólásban teszek fel képet telefonról). Vajon a szedett magok termékenyek lesznek?
Hát jobban megnézve nem olyan szép ez a tő, csak a többiekhez képest.
 




  2020.09.18. 09:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (4070) hsz.-re     Olvasás  
  •   4071   


---
 
Igazán nincs mit! A magokat én is itt kaptam a Magcserében, baby-lon-tól, nagyon megszerettük mi is, azóta minden évben van. Idén nekünk a Super Snow White lett a kedvenc, szintén tőle. Bár az időjárási körülmények miatt nem az igazi a paradicsomom, de ez isteni finom és ellenálló. A poloskák sem találták még meg.
 


  2020.09.14. 22:26  Hozzászólás
  •   4070   
Avatar

---
 
Tavasszal a Magcserés akció keretében kértem pár fajta paradicsom magot és a belőlük nevelt palánták zömét a szomszéd kertjébe ültettem el (a vírus miatt nem jöhettek jó ideig Romániából). Köztük volt egy fajta, amiről most ódákat zengenek: ilyen finomat még életükben nem ettek, alig van magja, húsos, a bőrét simán le lehet húzni és még a poloska is csak az időszak végén talált rájuk - szóval csupa jót nyilatkoztak róla. A fajta neve pedig: Orange strawberry. Köszönet érte Nyuzillának! :thumbup:
 


  2020.08.26. 18:45  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4068) hsz.-re     Olvasás  
  •   4069   
Avatar

terra alapító
 
Nekem a hajtásokról gyökereztetett késői ültetésből van egy olyan ami már másfél méter, egy darab virág van rajta, de az is elszáradt.
Paprikából viszont van 2 tő ami gyönyörű, bokros, zöld, a derekamig ér, de se virág, se termés. Most mintha bimbót látnék a tetején, de abból már nem lesz paprika.
 


  2020.08.26. 06:40  Hozzászólás
  •   4068   
Avatar

rendszer admin
 
Mivel nem értem, megkérdezem ... :)

Van egymás mellett kellő távolságban 6 db. paradicsomtő.
Mindegyik szép egészséges, olyan 1.5 - 2 méter magasak.
Viszont 2 db. (nem egymás melletti) tövön se virág, se termés.
A többi 4 tövön van termés, többségük még most is hoz virágot.

Sajnos azt nem tudom már, hogy melyik fajta magból tettem oda azokat, amelyiken semmi nincsen. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.08.18. 19:07  Hozzászólás
  •   4067   
Avatar

---
 
Paradicsomkóstolót tartottam a Cactus Salad nevű zenekari formációnak és hozzátartozóiknak. A kóstolót kertnézéssel kezdtük, lássák a kedves vendégek, hol terem az, amit kóstolni fognak?
21 fajtát mutattam be, mert éppen ennyi érik most a kertemben. Én magam is meglepődtem, mennyi fajtám, van? Ugyanis eddig még sohase számoltam össze,hiszen nem volt rá szükségem.

paradicsomkóstolő.JPG
------------------------
Megtekintve 19613 alkalommal.

 




  2020.08.17. 22:44  Hozzászólás
  •   4065   


---
 
Mézédes szilvakoktélparadicsom-torony
12 db olasznád gúlába rakva, fent összekötve, mert így megáll :)
Már menne följebb, hova futtassam? Próbáltam leengedni, de törik a szára. Pedig a mostani virágok még beérnek október elejére.

Titkos tipp a magra: Meg kell venni a legdrágább legfinomabb spanyol mézédes (koktél) paradicsomot az Aldiban vagy a Tescóban és a magját kikaparni, elvetni. Még egy ilyen elfajzott F1 hibrid is százszor finomabb bármelyik kiskereskedelemben kapható, színesbe csomagolt magnál..


IMG_9966j.jpg
------------------------
Megtekintve 19233 alkalommal.

 


  2020.08.16. 15:11  Hozzászólás
  •   4064   
Avatar

rendszer admin
 
Úgy néz ki, hogy alakulnak az én paradicsomjaim, paprikáim is (végre). :dejo:
Igazából már én sem tudom, melyik - melyik, mert az elején már sikerült a sok kezdeti sikertelenség miatt úgy össze kutyulni, ahogy csak lehet. :remulet:
A Somoskői tájfajta koktélt messziről felismerem, mert nekem az a kedvencem ... :)
A többi meg .... :nahat:
Szóval van közötte Marhaszív, Ökörszív, Palóc óriás, és még valami.
Ha jól sejtem, az első, és az utolsó előtti paradicsomos kép Ökörszív, a másik két nagy paradicsomos kép Marhaszív.
A Palóc óriás a lemaradt sorban van, mert aztán meg rájöttem később, hogy az egyik sort ki is hagytam a fotózásból, úgy hogy .... :hiha:

A paprikákról meg annyit, hogy erős/csípős, de fogalmam sincsen, milyen fajta.
Akitől kaptam, az is kapta valakitől .... :hiha:

20200814_081219.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_081209.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_081139.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_081054.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.



20200814_081024.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_081000.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_080929.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_080859.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.



20200814_080834.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_080806.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

20200814_080659.jpg
------------------------
Megtekintve 19384 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.08.16. 13:09  Hozzászólás  Válasz edit (4062) hsz.-re     Olvasás  
  •   4063   
Avatar

terra alapító
 
A szomszédból kapott palántákról. Nagyon büszke rá, ő csak ezt az egy fajtát tartja. 5-6 évente vesz valami profi magot.
A növények tényleg szépek, bár idén elkapta őket valami gomba. Nagyra nőnek, egyenletesen hozzák az 5-6 almaparadicsomos fürtöket, most a hetedik emelet után már nem sietnek, de lehet, hogy még azt is kineveli ami most jön. DE. Szerintem ehetetlen. Kőkemény, ízetlen, mint a legrosszabb téli bolti paradicsom. A Tereza ehhez képest kulináris élmény pedig enni az se nagy szám (azt azért kedvelem, mert rengeteget terem) Még salátának is alig-alig ehető, pedig milyen könnyű szeletelni! Kíváncsiságból hagyok egyet túlérni hátha én ítélek elhamarkodottan, de szerintem éretten szedem le.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 11 vendég

cron