A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.07.25. 10:52  Hozzászólás
  •   397   
Avatar

terra alapító
 
Elkezdem az idei termés ismertetését. Aki cserélni akar magot, az a keres - kínálba jelezze.

Ez az első. Próbának szánom. A linkre kattintva átlép a program egy ismertetésre. Ezeket az ismertetéseket még bővíteni fogom. ([url]http://rheman.uw.hu/leirasok/behemoth.html[/url])

Kép
 


  2014.07.24. 20:53  Hozzászólás
  •   396   
Avatar

---
 
A kép alapján azért elég bőtermő. A Choclate Cherry fele ennyit ha terem, és kényesebb is mint a többi. Pedig jó ízű az is, nem savas, na meg szép színe van.
 






  2014.07.24. 20:34  Hozzászólás
  •   393   
Avatar

---
 
Nekem az idén van először koktélom, de nem vagyok kibékülve velük. Annyi helyet, sőt többet foglalnak mint a normális méretű, és mennyiségű paradicsomok.
Azonban a Sweet million, ahogy mutatjátok kezd szimpatikus lenni.
 


  2014.07.24. 20:31  Hozzászólás
  •   392   
Avatar

---
 
Nagyon szép, rendezett. Hány tő paradicsom terem nálad?
Az első kép hátterében azok a nagy őszib., sárgab. fák is tiéd?
 




  2014.07.24. 20:28  Hozzászólás
  •   390   
Avatar

terra alapító
 
Szeretném megmutatni az új fogalmát a bőtermőnek:

Sweet million F1:

132.jpg


Sungold F1:

133.jpg


Orange Strawberry:

146.jpg
 


  2014.07.24. 20:24  Hozzászólás
  •   389   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap délután jártam a kertben. Végre nem rohantam, kicsit bóklásztam a termények között, és ismét jött az az ismerős, melegséggel eltöltő érzés, ami miatt a szenvedélyemmé vált. Megpróbálom átadni nektek... Szemerkélt az eső, és én kötöztem a paradicsomaimat, amikor megéreztem az esőben azt az erős, általam imádott paradicsom illatot, és elindultam, hogy egyesével megnézzem, végig tapogassam, megillatozzam... Az augusztus-szeptember az én időm a kertben. Máskor is szeretem, de ekkor élvezem, szenvedélyesen, 1000 fokon égve. Ez szenvedély. Persze, tudom, majd Gergerg azt mondja, hogy minek ennyi féle, elég 3-4 jól bevált, de ez olyan nekem, mintha azt mondanák, hogy minek neked olyan barack, jó ez a parasztbarack is, legalább nem lesz beteg. :)

Meg sem kell kóstolnom, már elkapott a hév, és ez addig tart, míg terem. Tudom, hogy többen érteni fogják, hogy miről írok.

135.jpg


140.jpg


Csak nagyon kevésszer jön ez az érzés, meg kell becsülni...
 


  2014.07.24. 19:50  Hozzászólás
  •   388   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem sem, de a piaci árusoknak minden mindegy. Ami hegyes végű paprikám lett, az mind nagyon csípős. Én minden esetre levontam a következtetést a paprikák mai állapotát látva, hogy ezentúl csak saját nevelésűt ültetek, még ha később is lesz, mintha piacon venném. Az enyémek virulnak, zöldek, nagylevelűek, sok terméssel. A piaciak kislevelűek, a levelek sárgulnak (tápanyaghiány) néha fonnyadnak, alacsonyabbak, a termés csak némelyiken sok, de ott is aprózódik. Ugyanazon ágyásban, egymás mellett.
 


  2014.07.24. 17:46  Hozzászólás
  •   387   
Avatar

terra alapító
 
Ma kaptam választ a hölgytől, nagyon korrekt volt, és benne volt minden. Mondhatni megfelelt. :-) Aki ismeri az én elvárásaimat, az tudhatja hogy ez nem kis dolog. :lol: A válaszából elég sok mindent levontam a jövőre nézve, de egyelőre magamban tartom, mert arra is kaptam igéretet (ami szintén nagyon korrekt) hogy ide is fog majd írni. Majd akkor leírom hogy szerintem mivel védhetjük ki a hasonló eseteket a jövőben. Hogy egész őszinte legyek, kicsit keserű szájízzel írtam nekik az első levelet, de a válaszok során tanusított viselkedés, megszüntette ezt a keserű szájízt.
 


  2014.07.24. 17:40  Hozzászólás
  •   386   
Avatar

terra alapító
 
A Csángóról jut eszembe mert az ugye hibrid, hogy jövőre elgondolkodom az eladáson. Mármint hogy nem adok el. Nekem nincs akkora vásárlóköröm hogy megérje nagy kiszerelésben vásárolnom. Ha több fajtát vetek, akkor választhatok a hibridek és a tömegáru között, de semmi értelme némelyik paradicsomból 300 magot vetnem. A hibridek árát meg egész egyszerűen egy ilyen kézi technikás termelésben meg lehetetlen kigazdálkodnom. Úgyhogy szerintem egy huszárvágással felhagyok az eladással, és inkább a meglévő eszközöket arra használom, hogy a magam 5-600 palántáját tökéletesre neveljem. Akkor már megengedhetek a teku tálca helyett nagyobb poharakat, magamnak vehetek pár tasak hibridet is. A csángóval nagyon elégedett voltam, a Kincsem F1-el is. Az albaregia első évben nagyon jó volt, de idén ki sem kelt. Most a Senator volt kipróbáláson, de eddig még nem látom különlegesnek. Szóval jobb minőségben, kevesebbet.
 


  2014.07.24. 16:57  Hozzászólás
  •   385   
Avatar

---
 
Ez sztem nem Cecil. A Cecilnek hegyes a vége nem ilyen tompa.
Majd hozok szintén képet hétvégén.
 


  2014.07.24. 07:35  Hozzászólás
  •   384   
Avatar

---
 
Ugye megmondatam, az eddigi 54 fajtámból csak 2 tudta megközelíteni ízben a Boliviai vad és a Zuckertraube, de az mindkettő koktél.
Ma befőzést tervezek, majd hozok képeket a termésről. :) Lesz külön sárga és külön piros lé is, feketét is terveztem külön, de abból sosem lesz annyi :( főleg azért mert a black from tula egyáltalán nem fekete alig bordó.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.23. 21:35  Hozzászólás
  •   383   
Avatar

terra alapító
 
  

A szöveget persze nem hozta :(
1, 4. saját nevelésű Kosszarvú
2. piacon vett állítólagos Cecil
3. Saját nevelésű kápia fogott magból.
5. piacon vett kápia állítólag Csángó
 






  2014.07.23. 19:40  Hozzászólás
  •   380   
Avatar

---
 
  


Nincs erről a mini sárgáról korábbi képed (amikor még jó volt)? Ahol még a tövén van.
 


  2014.07.23. 19:25  Hozzászólás
  •   379   
Avatar

terra alapító
 
  

A lugas F1 jó fajta. Nem egy íz világbajnok, de elég megbízható, és egységes szemeket terem. Viszont elég drága a mag. Persze saját célra elviselhető. A jubileum sem rossz. A mini sárga is baromi jó fajta (volt) iszonyatosan sokat termett és mézédes volt. Most valahogy nem az.
 


  2014.07.23. 18:48  Hozzászólás
  •   377   
Avatar

terra alapító
 
Kaptam választ a Mini sárga forgalmazójától. Megkértem hogy ide is írja le hogy mi történhetett, vagy járuljon hozzá hogy idézzek a nekem írt levélből. Köztetek is van aki kapott tőlem belőle, és mse-nek is megnyugtató lehet ha olvassa hogy nem a fajtával van a baj, hanem csak ezzel a szériával. Magam részéről, anyósoméknak adtam 2-3 éve ilyen palántát, egészen a fagyokig termett, és volt olyan, ami ott is maradt. Ezek minden évben kikeltek, de nem nagyon gondozták, így én sem nagyon nézegettem. Idén is kelt nekik, a levele annyira más az enyémétől mint a juhar és az akác levele. Megvárom mit terem, és ha a jól bevált fajtát, akkor fontolóra veszem a magfogást, mert nekem nem hasonlóra, hanem ugyan arra van szükségem. A másik verzió, hogy tavaly a fagyok előtt kiszedtem jópár tövet, és felkötöztem őket hűvös helyen. Ezen akár hiszitek akár nem, még mindig vannak tökéletesen érett szemek. Az ízük már biztos nagyon kutya, de talán a mag csíraképes. A harmadik verzió, hogy jövőre is megveszem a magot, aztán imádkozok.
 


  2014.07.23. 18:40  Hozzászólás
  •   376   
Avatar

terra alapító
 
  

Csúnya. :-) A paradicsom legyen piros. Vagy sárga. :-) Ez úgy néz ki mint amin már jóllakott a fitoftóra. :-)
 


  2014.07.23. 18:06  Hozzászólás
  •   375   
Avatar

---
 
  


Ezek új helyre kerültek, fekete földbe, sok-sok érett marha trágyával keverve.
Minden paradicsomom nem reped, csak az újonnan kipróbáltak közül. Old German esetében értem miért szereted, nagyon f@szántos.
 


  2014.07.23. 18:03  Hozzászólás
  •   374   
Avatar

---
 
  


Na, miért nem ennéd meg? Ponderosat még én sem kóstoltam.
A másik egyébként -Old German- nagyon-nagyon finom.
 


  2014.07.23. 18:01  Hozzászólás
  •   373   
Avatar

---
 
  


Cecil F1 nekem is van. Piacon lett vásárolva?
Nagyra növő fajta, a húsa nem olyan vastag mint egy pritamin paprikáé, de azért nem is nagyon vékony.
Olyan fehér özön vastagságú forma.
Esetleg majd tudok képet, összehasonlítani.
 


  2014.07.23. 14:32  Hozzászólás
  •   372   
Avatar

terra alapító
 
  

Hát lehet, de én is adtam nekik kétszer a kezdetekben volldüngert. Ha az unoka hagyja és kitalálom, hogy működik a galéria, teszek fel képet is.
 


  2014.07.23. 13:35  Hozzászólás
  •   371   


terra alapító
 
  

Lehetséges, hogy a vásároltak mostanra használták el a műtrágya-muníciót, amivel kiskorukban piacossá tették őkeg?
 


  2014.07.23. 13:13  Hozzászólás
  •   370   
Avatar

terra alapító
 
Nem terveztem sok paprikát ültetni, ezért csak pár tő palántát neveltem, Szentesi kosszarvút és szedett magból való kápiát (tudom, lutri). Aztán mégis vettem palántákat, Állítólagos Cecilt, Csángót és még pár kosszarvút és 2 tő csípőset. A vásárolt palánták elég jól néztek ki sokáig, teremgetnek is. Ezért tudom, hogy legalább 10 tő rettenetesen csípős van közte, a Cecil vékonyhúsú, bár sok van rajta, a Csángó csak kinlódik, aprók a paprikák rajta, és kevés van. Ősszességében mostmár a vásárolt tövek harmadával, felével kisebbek, aprólevelűek, sokkal rosszabbul néznek ki, mint a saját tövek. Ez utóbbiakon sok termés mutatkozik, szépek, erőteljesek, de a késői vetés miatt még nem érett meg. A kápia gyönyörű, méretes, sok termés mutatkozik. Miért lehet ez a különbség amikor ugyanazon ágyásban vannak?
 




  2014.07.21. 06:37  Hozzászólás
  •   368   
Avatar

---
 
  

A ponderosa red nekem is ilyen az old german nem :) Amúgy fura ez a repedés dolog. Az üvegházban alig-alig van repedt, az új helyen ahol még sosem volt semmi és űber a föld ott végképpen egy sem reped még a híresen repedős fajták sem, de a homokban ahol már több éve pari volt ott szinte fajtára való tekintet nélkül mind repedt és penészedik is. Sztem nem kizárólag a víz miatt és nem is a fajta miatt én inkább valami tápanyag hiányra gondolok. Ugyanis a homokban máz zöldön kisebb korában széttrepednek és jóformán elrohad mire megérne.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.20. 12:50  Hozzászólás
  •   367   
Avatar

---
 
Néhány a már érésben lévőkböl. Ha ezek ilyen repedeős fajták, jövőre nem lesznek.
Ponderosa Red:


Old German:
 


  2014.07.20. 12:27  Hozzászólás
  •   365   
Avatar

---
 
  


Működik az elforgatás a képgalériából.
Több kép is mehet egy hsz.-ba, nézegetésnél lehet lapozni (nem kell egyenként megnyitni, bezárni).

Itt le van írva a használata:
[url]http://terratorium.bplaced.net/viewtopic.php?f=19&t=102[/url]
 


  2014.07.19. 20:08  Hozzászólás
  •   364   
Avatar

---
 
  


Mutasd majd meg éretten is. Íze milyen?

Úgy néz ki nekem sem októberben lesz érett paradicsomom, mostmár történik valami.
 




  2014.07.18. 22:03  Hozzászólás
  •   362   
Avatar

---
 
  


Az első képen levő az a fajta amire a Kumatomat tippelted, jól emlékszem?

A 361.-ben a paprika alakú zebra nagyon jól néz ki. Ez most érett már?
 






  2014.07.18. 20:32  Hozzászólás
  •   359   
Avatar

terra alapító
 
  


Gyönyörűek a paradicsomaid! Sok átfedés van köztünk, de cserélhetnénk majd, ha van kedved... Az orange strawberry nálam csúcsosabb.
 


  2014.07.18. 20:30  Hozzászólás
  •   358   
Avatar

terra alapító
 
  


Na igen, ez hóbort egy kicsit, de nem sok jobb dolog van annál, mint a saját keze munkájából termett zöldséget falja a család....
 




  2014.07.18. 18:13  Hozzászólás
  •   356   
Avatar

---
 
  

Vigyázz, mert ragályos! :lol:
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 18:06  Hozzászólás
  •   355   
Avatar

terra alapító
 
  

Néha jót mosolygok magamban rajtatok, mert ennyi fajtához amennyi néhányotoknak van, kell némi hóbortosság. :-) De nagyon jó hogy vannak ilyen emberek, mert különben 2-3 fajtát rágcsálnánk. Szóval én most képzeletben (mert technikai mód nincs rá) mindegyikőtöknek nyomok egy nagy köszönöm gombot.
 


  2014.07.18. 17:36  Hozzászólás
  •   354   
Avatar

---
 
  

Persze adok magot bármeylikből. Vihar itt kizárt :( Kicsit dörgött, volt egy 5 perces szélvihar és ennyi, egy szem eső sem. Az idén összesen 2x volt normális eső.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 15:47  Hozzászólás
  •   353   
Avatar

terra alapító
 
Martinland:
Nem nyomtam meg a köszönöm gombot, de vedd úgy, hogy mindegyikre kaptál. Nagyon szépek, nagyon sok, nagyon különleges. Abból a legfinomabb pirosból és a determinált befőzőből esetleg még magot is szívesen kapnék, bár helyem nem sok van, de évente néhány új fajtát szívesen kipróbálnék.
Nálatok van most a vihar, vagy messzebb? Egy kis esőt el tudnék viselni:)
 


  2014.07.18. 15:36  Hozzászólás
  •   352   
Avatar

---
 
Bradley, óriási mennyiségű lila befőző, determinált kb. 1m, ízét még nem tudom most kezd érni.


P7180061.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 15:35  Hozzászólás
  •   351   
Avatar

---
 
A san marzanot lehet űberelni mennyiségben???


P7180060.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 15:34  Hozzászólás
  •   350   
Avatar

---
 
Ez a Zuckertraube a pirosak között messze a legfinomabb. A szomszéd szerint felér egy élvezettel :) Hát ő tudja :lol:


P7180059.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 15:31  Hozzászólás
  •   349   
Avatar

---
 
Még nem kóstoltam, de bíztatónak tűnik.


P7180058.JPG
P7180053.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 15:30  Hozzászólás
  •   348   
Avatar

---
 
Elég jellegtelen ízű.


P7180051.JPG
P7180050.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 15:29  Hozzászólás
  •   347   
Avatar

---
 
Nos ez az egy űbereli az Old germant ízben, mindenkinek ajánlom!!! ;)


P7180048.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.18. 15:27  Hozzászólás
  •   346   
Avatar

---
 
Ez fincsi, sokat terem, csak coktél léttére kicsit nagy.


P7180046.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég