A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2015.01.13. 20:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (961) hsz.-re     Olvasás  
  •   962   
Avatar

terra alapító
 
Mondanám hogy küldj, de igazából ezekből láttam a tescoban 40 ft-os magot. A kaliforniai annyira nem a szívem csücske, főleg hogy 2 csomag Csángót vettem, de mégis csak érdekes lenne. Szerintem ne fáradj azzal.
 




  2015.01.13. 20:30  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (958) hsz.-re     Olvasás  
  •   960   
Avatar

terra alapító
 
Én nem tudok enyhén csípőset, de ha ültetsz valami jó ízű fehéret, azt fogyasztás előtt bedörzsölheted erőssel. :-)
 








  2015.01.13. 19:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (955) hsz.-re     Olvasás  
  •   956   
Avatar

terra alapító
 
Nézegetem már pár éve, de még nem próbáltam. A család szerint elég már, mert még tavalyi magjaim is vannak (más fajták) de még akarnék sárga, piros, fekete kaliforniait, és a Faludit is ki akarom próbálni.
 




  2015.01.13. 19:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (950) hsz.-re     Olvasás  
  •   954   
Avatar

terra alapító
 
Az attól függ! :-) Persze hogy ki, de csak kettőt! Én nem tudok sok fajtát kezelni.
 


  2015.01.13. 19:14  Hozzászólás
  •   953   
Avatar

terra alapító
 
Folytatódott a vásárlás (másik tesco-ban)

Paprikákból van eddig:
Aranyalma
Bíbic F1
Berényi F1
Csángó F1
Hétvezér F1
Kun F1
Amy
Fehér kos
Syn.Cecei
Garai fehér
 










  2015.01.12. 21:23  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (947) hsz.-re     Olvasás  
  •   948   
Avatar

terra alapító
 
Lehet (hogy arra gondolok) Csak az ragadt meg hogy méz. Az meg sárga meg édes. :-) Hogy küldtél-e.... Szerintem nem.
 


  2015.01.12. 21:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (942) hsz.-re     Olvasás  
  •   947   


---
 
Mexikói méz-re gondolsz? Az nem sárga, de finom édes (koktél) paradicsom!

Szerintem küldtem abból magot.
 


  2015.01.12. 20:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (945) hsz.-re     Olvasás  
  •   946   
Avatar

terra alapító
 
Megmutattam a gyerekeknek, azt mondták jó lesz, úgyhogy köszönettel elfogadom.
 




  2015.01.12. 20:33  Hozzászólás  Válasz baby-lon (943) hsz.-re     Olvasás  
  •   944   
Avatar

terra alapító
 
Igen. :-)

Koktélnak szoktam mini sárgát (Goldkrone)
A beefsteak az tól nagy lenne a gyerekeknek, úgyhogy hagyományos. :-)
 




  2015.01.12. 19:37  Hozzászólás
  •   942   
Avatar

terra alapító
 
Valami tuti édes sárga paradicsomja nincs valakinek véletlenül?
(tudom hogy van valami mézike vagy mi, csak nem tudom kinek, úgyhogy úgy tagadjátok! Ha senki nem jelentkezik, utána nézek ki írta! ) :lol: :lol: :lol:
 


  2015.01.12. 19:35  Hozzászólás  Válasz Vebber (940) hsz.-re     Olvasás  
  •   941   
Avatar

terra alapító
 
Hagyományosak: Morning dew, Cold set ezek 60 nap körüliek, Sub-arctic plenty 50 nap körüli.

Sokkal finomabbak: Rosalita 60 nap, Sungold F1 55 nap.

Utóbbi kettőt próbáltam.
 


  2015.01.12. 19:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (920) hsz.-re     Olvasás  
  •   940   
Avatar

---
 
Ezeknek a koraiakanak, amiket nem próbáltál, a nevüket tudod?
Olyan korai magom van, hogy Buzau 50. Ezt nem ismered véletlen. /Azt tudom, hogy Tintus próbálta és elégedett volt, bár nem a koraisága kapcsán/.
 


  2015.01.12. 18:08  Hozzászólás
  •   939   
Avatar

terra alapító
 
Megvolt a bevásárlás egy része. :-)

Bíbic F1
Berényi F1
Hétvezér F1


Kíváncsian várom a nyarat. :-) Holnap máshol is szétnézek.
 












  2015.01.11. 18:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (920) hsz.-re     Olvasás  
  •   922   
Avatar

---
 
Köszi.
Sokféle zöldséget szoktál tartani (hozzám képest mindenképp). Nem lenne keded írni róluk?
Pdlizsán, cékla, patiszon, stb. Milyen fajtákat szoktál, melyik hogy viselkedik. Rántani esetleg ha valami más is jó...
 


  2015.01.11. 18:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (920) hsz.-re     Olvasás  
  •   921   
Avatar

terra alapító
 
Mi történt hogy háromszor kellett megírni?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.11. 18:00  Hozzászólás  Válasz Vebber (912) hsz.-re     Olvasás  
  •   920   
Avatar

terra alapító
 
Most írom harmadszor ezt a postot....

Vannak koraiak, van közte nagyon korai is, de még nem próbáltam. Nekem eddig Manó és Zömök volt korainak, de jobbat szeretnék. Tudok adni magot, ha kipróbálnád valamelyiket.

Yolandám nincs, egyszer rendeltünk az indexen Angliából, de kifogytak.
 


  2015.01.11. 17:06  Hozzászólás  Válasz Rhéman (918) hsz.-re     Olvasás  
  •   919   
Avatar

terra alapító
 
Idén nem lesznek nagy mennyiségek, viszont kipróbálnám a hibrideket, így aligha tudsz küldeni. Holnap megnézem a kínálatot. Ha nem lesz amik tetszenek, akkor el kell mennem hétvégén a legközelebbi gazdaboltba. Ott sem lesz minden, de Csángó az szokott mindig lenni. Majd holnap okosabb leszek. Addig inkább adhatnátok tippeket! :-)
 


  2015.01.11. 16:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (917) hsz.-re     Olvasás  
  •   918   
Avatar

terra alapító
 
Tedd fel a listát mi érdekel, hátha tudunk küldeni. Bár Te nagy mennyiséget használsz.

Én holnap kezdem a palántához vetést, bazsalikomokkal. A paradicsomok közt lesznek. Rovarok ellen is véd, jó szomszéd, és a szószokba is tesszük.
 


  2015.01.11. 16:51  Hozzászólás  Válasz baby-lon (916) hsz.-re     Olvasás  
  •   917   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon rendes tőled, de majd megpróbálom beszerezni. Igazából megint elkapott kicsit a hév. Eddig a tömeges termelésre gyúrtam, tavaly vettem szívatótálcákat, azokba vetettem. Most jó lenne alájuk itatótálca, mert a kisebb menyiséget már lehet hogy gyakrabban fogom mozgatni, így jobb lenne egyesével. Aztán lehet hogy az apró lyukú szaporító tálcát is ki kellene próbálni. Még jó hogy a paradicsommagok zöme megvan már. Kíváncsi vagyok mit tudnak majd, még nem próbáltam ezeket a fajtákat. Holnap szétnézek a tescoban milyen magok vannak.
 




  2015.01.11. 15:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (914) hsz.-re     Olvasás  
  •   915   
Avatar

terra alapító
 
Mint említettem, idén kihagyom az eladást palántából, így kicsit szabadabban garázdálkodhatok. Szeretnék több hibrid magot is kipróbálni, aztán hogy mit fogok tudni összehozni, az más kérdés. Idén a Faludi paprikát is kinéztem, olyanom még nem volt, kíváncsi vagyok. Csángót mindenképp akarok, és mivel hibridekből drága lenne 300-400 tövet nevelni, kell a tömeghez a Senator. Az nagyon bevált tavaly. De akarok piros, sárga, fekete kaliforniait is. No meg kosszarvút, kecskeszarvat, stb. Majd meglátjuk.
 






  2015.01.11. 14:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (911) hsz.-re     Olvasás  
  •   912   
Avatar

---
 
Esetleg van valamilyen korai paradicsomod, ami jó is?
A Yolanda cukkinit honnan szerzed be? Úgy látom 500+ magszámmal árulják.
 




  2015.01.11. 14:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (907) hsz.-re     Olvasás  
  •   910   
Avatar

terra alapító
 
Ali bának biztos van mind, de már nincs arcom kérni, gergerg meg kedvesen felajánlotta....
 


  2015.01.11. 14:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (908) hsz.-re     Olvasás  
  •   909   
Avatar

terra alapító
 
Szervezd át, hogy elég legyen egy helyről :D de most komolyan nem tudsz munka után bemenni valahová a fővárosban? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.11. 13:42  Hozzászólás
  •   908   
Avatar

terra alapító
 
Tiszta vicc, nem találok egy webáruházat ahol mindenféle paprikamagot megkapnék amit vetni akarok. 2 helyről meg semmi kedvem szállítást fizetni.
 


  2015.01.09. 21:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (896) hsz.-re     Olvasás  
  •   907   
Avatar

terra alapító
 
Cseresznyét? Milyen van Gábornak ami nekem nincs? Vagy minél távolabbi, annál jobb?
 




  2015.01.07. 20:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (904) hsz.-re     Olvasás  
  •   905   
Avatar

terra alapító
 
Nos, igen, ez tényleg komoly probléma nekem, nagyon komoly üzletet veszélyeztetsz, lehet nem is állok veled szóba egy darabig. :lol: :lol: :lol: :lol:
 


  2015.01.07. 18:09  Hozzászólás  Válasz Jana11 (902) hsz.-re     Olvasás  
  •   904   
Avatar

terra alapító
 
Nem akarom Baby-lon üzletét rontani, de nálam ( [url]http://rheman.uw.hu/[/url] ) is szétnézhetsz. Nekem nem kell csere.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég