A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.07.04. 18:58  Hozzászólás
  •   194   
Avatar

terra alapító
 
  


Nekünk is két nagy ág tört a Debreceni muskotályról. Már rengeteget ritkítottunk, szerintem csak a harmada van a fán az eredetinek, az egyik ágon nem is volt olyan nagyon sok. Sajnos a Gönci magyar kajszinak is tört egy ága, megszívta magát az esőtől. azt nagyon sajnálom, én azt hittem, elég termést leszedtünk, hogy kinevelje. Még zöldek voltak, a nagyobbakból befőttet csináltam.
 




  2014.07.03. 21:05  Hozzászólás
  •   192   
Avatar

---
 
  


Lokálisan is voltak eltérések, de sajnos elég nagy. A viharos szél csinált kárt, jég nem volt.
Ketté tört egy nagy szilvafámat, ami odavan kb. 30 terméssel együtt. Sok van még neki hátra, így a letört ágon sem fog már beérni.
 




  2014.07.02. 20:01  Hozzászólás
  •   190   
Avatar

terra alapító
 
  

Szóval a Schott-nak is sötét a felső része, és nagyon nagy fürtöket hoz. Kíváncsi vagyok, nem egyformák. Az biztos, hogy nő, mint a bolond, még szerencse, hogy véletlenül pont az üvegház ablaka alá ültettem a bent lévő háromból kettőt, ki tud bújni és nőni tovább.
Hétfőn nagy eső volt végre, ma permeteztem Championnal, lehet, hogy nem lesz elég a paradicsomnak. Gyanús leveleket látok, ma sokat leszedtem.
 


  2014.07.02. 19:44  Hozzászólás
  •   189   
Avatar

terra alapító
 
KepKepKep


Lugas F1 ///// Schott lugas ////// Schott lugas

KepKepKep


Ökörszív féle paprika alakú ///// "Mini sárga" /////// Laci féle ökörszív

KepKep


Mobil //////// No Vebber, még mindig kicsik? :-)
 


  2014.07.02. 19:01  Hozzászólás
  •   188   
Avatar

terra alapító
 
  


A szivet könnyen megismered, annak ritka a lombja, és egyforma hosszú fürtöket hoz. A lugas meg marha erős növekedésű és hosszúkás. Nem nagyon, de hosszúkás. Sárga semmiképp sem lehet, mert abból nem szedek magot, az kapható a boltban. Bár most pont ez a baj. Magot csak a sívből, a lugasból, és 2 másik fajtából szedtem, de nem egyszerre, és szedéskor az edény aljába írtam a fajta nevét, esélyt sem hagyva a tévesztésre. Pont mert többeknek is ígértem. Ahol tavaly a lugas volt, abban a sorban volt mini sárga és lugas f1, mondhatnám hogy biztos elfajzott, de nem mondom, mert én is ezekből a magokból ültettem, és nekem minden tő az aminek szántam. A sárga kivételével, de az meg nem rajtam múlt.
 


  2014.07.02. 18:35  Hozzászólás
  •   187   
Avatar

terra alapító
 
Ok, meglátjuk, nem gond ha mégsem Schott. Amúgy is összekeveredtek a paradicsomjaim, kiültetés után eltüntek a táblácskák, és már megint nem tudom, hogy ki kicsoda. Jövőre térképet kell rajzolnom. Az biztos, hogy a paprika alakút sikerült elrontani, tavaly elfajzott. Egy tő van, ami hasonlít, a többit csak sejtem, hogy hol lehet, mert a növény nem hasonlít. Nem csak erre nem, de egyetlen olyan paradicsomra sem, amit ültettem. Friss magot kell szereznem, mert nekem az eredeti 2010-es.
Viszont érdekes felfedezést tettem. Eddig, ha a kertben magától kelt paradicsom, az kivétel nélkül koktél volt. Most a legszebbeket megmentettem, elültettem, karózom, és vegyes a kép. Van közte kerek is, koktél is, szív is és SM is.
 


  2014.07.02. 18:14  Hozzászólás
  •   186   
Avatar

terra alapító
 
  


Na én is így gondoltam. Ha 2 fajtát is küldtem, akkor 1000% hogy nincs elkeverve. Bár egyébként is. A szív, az koktél jellegű, a lugas nem. De hogy ezt a kettőt kaptál, az egész biztos.
 


  2014.07.02. 17:11  Hozzászólás
  •   185   
Avatar

terra alapító
 
  

Két fajtát, de a Schott szív másmilyen. A középső 2 fotó, amit véletlenül kétszer töltöttem fel teljesen olyan, mint a sárga, amit mutattál. De pár napon belül kiderül, már sárgul, inkább koktélparadicsom jellegű. Van másmilyen is, azutolsó fotón pl, az lehet, hogy lugas.
 




  2014.07.02. 13:58  Hozzászólás
  •   183   
Avatar

terra alapító
 
  


Nos, attól tartok, hogy Schott lugas helyett ennek a magját sikerült nekem küldened. Egy héten belül kiderül, mert már színesedik. De nézd meg a korábban feltett képeimet, amit Schott-ként tettem fel.
Akkor viszont ősszel újra kérek magot:)
 


  2014.07.02. 09:57  Hozzászólás
  •   182   
Avatar

terra alapító
 
Na mégegyszer, hogy megtanuljam végre:
tehát ugye a Schott-féle folytonnövő szaporítható a fogott magról minőségvesztés nélkül?
 


  2014.07.01. 20:01  Hozzászólás
  •   181   
Avatar

---
 
  

Ugyan ez van nekem is csak házilag elkészítve :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin




  2014.07.01. 19:38  Hozzászólás
  •   179   
Avatar

terra alapító
 
  

Emlékeim szerint nem ilyenek kellene lennie. Nekem is ilyen. A mini sárga termései zöld korában a fölső harmadában sávozottan sötétebb szinű, az idén viszont egyforma az egész.
 


  2014.07.01. 19:33  Hozzászólás
  •   178   
Avatar

terra alapító
 
  


Köszönöm, mostmár képben vagyok, eddig el se tudtam képzelni, hogyan kellene csinálni. Még van pár hónap, hogy megoldjuk.
 




  2014.07.01. 19:03  Hozzászólás
  •   175   
Avatar

terra alapító
 
  

Én régebben csináltam egy vízlopót, majd megkeresem és felteszem az eszkábába. Készen is lehet venni, az nem olyan profi, de működik. Azt kellene bebarkácsolni és meg is oldódik minden. :-)
 


  2014.07.01. 06:10  Hozzászólás
  •   174   
Avatar

---
 
  

Nálam megoldott a csatorna oda-vissza helyezés kérdése, majd lefotózom ha nem esik. Igaz ezt már nem tudod megcsinálni ha levágtad a tied. :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.06.30. 19:02  Hozzászólás
  •   173   
Avatar

terra alapító
 
  

Bizony! AZ eredeti, ami éveken keresztül ugyan ebben a tasakban volt kapható, az egész más levelű volt, és rengeteget termett. Ennél még a fürtök alakja is más. Süllyedek szégyenemben.
 


  2014.06.30. 18:55  Hozzászólás
  •   172   
Avatar

terra alapító
 
  

HA erdélyi, akkor oda még nem ért el a vihar...
Itt hála Istennek esik már egy ideje. Tele vannak a hordók.
20 évig győzködtem a férjemet, hogy legyen esővízgyűjtőnk, de nem és nem... Most végre olvasta valahol, hogy a magnóliáit esővízzel kell öntözni, rögtön hajlott a hordóvásárlásra, és úgy megtetszett neki, hogy lassan minden csatorna alá akar egyet. Kár, hogy a köbméteres tartályok olyan rondák, és olyan sok helyet foglalnak.
Kérdés: mivel ezeket a hordókat télen vízteleníteni kell, mit csináljunk vele, és mi legyen a lerövidített esőcsatornával, ha a hordót elvesszük onnan? Méter magasságból fog csorogni az eresz? VAgy ügyeskedjük vissza a kivett szakaszt?
 


  2014.06.30. 18:44  Hozzászólás
  •   170   
Avatar

---
 
  


Neked is üdvölet!

Légy aktív, oszd meg a tapasztalataid -ne csak ebben a topicban-.

Milyen lefolyású volt nálatok a mai vihar?
 




  2014.06.30. 17:59  Hozzászólás
  •   167   
Avatar

---
 
  

Az idén nekem is lett jópár meglepi a magok között. Az amcsiból rendelt magok között a törpék jelenleg majd 2 m-esek :) igaz lesz benne szupi fajta is. A fórumtársakkal csereberélt magokból szinte minden fajtából lett egy-egy kakukktojás viszont előnye, hogy a kakukktojások között látok olyat amit tuti megtartok jövőre is mégha nem is tudom miféle :) Pl. az indigo rose helyett mind black plumra hajazó lett, de fincsi és űber mennyiség van rajta. A banana leegs-ből lett egy ami kb 1 m magas és óriási beefsteak pari van rajta. Lesz mit szelektálgatni :(
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.06.29. 20:16  Hozzászólás
  •   165   
Avatar

---
 
  

Nagyon sok van rajta fürtönként 10 db is és csak ontja a fürtöket, szerintem tényleg az égig nőne, de csörlőzöm, így mindig akkora mint én :) Ízre tipikus sárga, édes, aromás én szeretem. A kicsi fiam meg alig bírja tömni magába, pont befér a szájába. :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.06.29. 18:28  Hozzászólás
  •   164   
Avatar

terra alapító
 
  


Rendesek vagytok, de én nem keresek más fajtát, nekem jó volt az, amit éveken keresztül termesztettem, és adtam palántaként másoknak. A gond az, hogy a gyártó az idén ugyanolyan néven, ugyanolyan tasakban, egy másik fajtát árusított mint eddig. Innentől kezdve én vagyok a szószban, mert mit mondok azoknak akiknek a palántát adtam, miért nem olyan mint tavaly, vagy tavalyelőtt? És ha jövőre is vetek az milyen lesz? Szerintem írok egy levelet a gyártónak. Tavaly az ökörszív magjukkal volt baj, abból is lett vagy 5 fajta, de egyik sem ökörszivet termett. Égett is a bőr a képemről. Ezzel az erővel a 30ft-os magot is megvehetem.
 


  2014.06.29. 18:12  Hozzászólás
  •   163   
Avatar

---
 
  


Ehhez a nagy /hosszú/ mérethez sok termés párosul, vagy inkább csak hajt?
Ízre milyen?
 




  2014.06.29. 12:55  Hozzászólás
  •   161   
Avatar

terra alapító
 
  

Az szép! Nem az égig érő paszulyt vetetted el véletlenül? Veheted a létrát! :D
 


  2014.06.29. 12:54  Hozzászólás
  •   160   
Avatar

terra alapító
 
  


Az rendben van hogy jó lesz, de akikek adtam belőle, és úgy kérték hogy olyat mint tavaly, és pont azért jöttek hozzám mert tudták hogy azt kapják, azoknak mit mondjak? Kezdettől fogva gyanús volt, először azt hittem én kevertem el valamit, de nem volt rá túl nagy esély, mert a többi úgy nézett ki ahogy kellett nekik. Legalább változtatták volna meg a tasakját.
 


  2014.06.29. 05:29  Hozzászólás
  •   159   
Avatar

---
 
  

Nekem van Boliviai vad, mini sárgákat terem nagyon finom, de a szára az eddigi legnagyobb, már most 3 m felett van. Ja és május végén termett.


P6090053.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.06.28. 12:48  Hozzászólás
  •   158   


terra alapító
 
  


Nekem is csak sárga körtém van, illetve a Mariska nénitől kapott patvarcai szőlőszem.

Hátha a gyümölcse jó lesz annak is amit ültettél.
 
Lizy


  2014.06.28. 10:41  Hozzászólás
  •   157   
Avatar

terra alapító
 
  


Nem. Minden évben ültetek mini sárgát, ugyan attól a gyártótól, de az idén más. Lehet hogy kicsi lesz és sárga de maga a növény teljesen más. Pedig a tasakja ugyan olyan évek óta.
 






  2014.06.27. 20:40  Hozzászólás
  •   154   
Avatar

terra alapító
 
  


Nagy részük alatt van csepegtetőcső és a locsolás ment minden éjszaka. amit megviselt a nyaralás, az a bab, cukkinik málna és a cékla. Pedig a málnában is van cső, de ez úgy látszik kevés.
 


  2014.06.27. 20:38  Hozzászólás
  •   153   
Avatar

terra alapító
 
  

Nincs, nem szimpatizálok a sárga és a fekete paradicsommal.

Szomorúan tudatosodott bennem, hogy a paprika alakú paradicsomom elfajzott. Az egyik tő igen különös terméseket hoz. Van rajta normál, szívparadicsom alakú, bugyros és kerek. Vajon ha az eredeti magot elvetem jövőre (2010-es) még kikelne? Annyira finom paradicsom, az egyik kedvenc. Kár, hogy viszonylag kevés termést hoz, tavaly is akkor akart belelendülni a termelésbe, amikor jött a fagy.
 


  2014.06.27. 20:06  Hozzászólás
  •   152   
Avatar

---
 
  


Hát a 3 hsz. képeiből nem látszik, hogy ezek 1 hétig magukra voltak hagyva :)
Szépek.
 








  2014.06.27. 14:12  Hozzászólás
  •   148   
Avatar

terra alapító
 
k1050090.JPG
Lugas F1, Filigrán növény rengeteg terméssel

k1050086.JPG
Mégiscsak lesz néhány paprikám...

k1050087.JPG
ACE, csak nő és bogyó nincs rajta
 


  2014.06.25. 07:59  Hozzászólás
  •   147   
Avatar

---
 
  

Az igazság az, hogy a sógor csinálja, én csak használom :) , de majd megkérezem, nagyon sok félét csinál.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin






  2014.06.24. 21:00  Hozzászólás
  •   144   


---
 
Jól el tűntetek, azt hittem behalt a fórum, mielőtt kiderült megváltozott a címe.
 


  2014.06.23. 19:50  Hozzászólás
  •   143   
Avatar

terra alapító
 
Valaki lejjebb kérdezte a napokban csak nem volt időm válaszolni, most meg megkeresni nincs, úgyhogy így írom gyorsan. :-) Ha kacsolás közben valakinek megfogja a kezét a paradicsom, az remekül lejön egyszerű citromlével. Erre a célra a legolcsóbb is jó.
 


  2014.06.23. 15:37  Hozzászólás
  •   142   
Avatar

terra alapító
 
Valamit nekem is kéne újítani karó ügyben. A tavalyiak még működnek, de már volt, amelyiket kicsit igazítani akartam, és simán beletört a földbe, szóval korhadnak. A legnagyobbak kb 220 centisek, ebből kb 40 van a földben. A Schott lugas, a szív és a krumplilevelű már elérte a tetejét, lassan hagyom bokrosodni őket, úgyis elkanászodtak, míg nem voltam itthon.
Lassan rendezem soraimat, és fotózok néhányat.
A Lugas f1 már ad naponta 1-2 darabot, pár paprikát is leszedtem.
 


  2014.06.22. 21:53  Hozzászólás
  •   141   
Avatar

terra alapító
 
  

Ja, azt nem olvastam hogy hosszában vágta ketté :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron