A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.02.24. 19:47  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1172) hsz.-re     Olvasás  
  •   1174   
Avatar

---
 
Ha jól értem,csak addig zuhanyoztatod a parikat míg nem kerül érés közelébe? Mert utána a szaga miatt ehetetlen lenne.
Mit értesz az éppen rászorulónak látszó növény alatt? Meg, hogy nagyon jól jön, ha hirtelen kell valamire. Mire kellhet olyan hirtelen?
 




  2015.02.24. 19:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (1171) hsz.-re     Olvasás  
  •   1172   


terra alapító
 
Akkor képzelheted, hogy ha folyamatosan rittyen, milyen iszonyat szaga van. De nagyon jól jön, ha hirtelen kell valamire, nem akkor kell elkezdeni áztatgatni, inkább akkor higítok. Le van fedve, kert sarkában bokrok között, csak ki kell várni a szeles időt (vagy az estét, amikor mindenki bemegy TV-t nézni).
 


  2015.02.24. 19:22  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1169) hsz.-re     Olvasás  
  •   1171   
Avatar

terra alapító
 
Bocs hogy belekotyogok, de én is szoktam csalánozni. Nem igazán lehet túladagolni. A hatás nagyon meglátszik, főleg paradicsomon. Besötétedik a levele és növekedésnek indul. Én addig szoktam áztatni, amíg nem mállik a levele. Ez néhány nap. Nagyon büdös tud lenni.
 


  2015.02.24. 19:19  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1169) hsz.-re     Olvasás  
  •   1170   


terra alapító
 
Rendszeresség az nincs a dologban. A kert sarkában a kerítés mentén nő a csalán (anno direkt oda ültettem :)) ahogy az nő, úgy nyiszálom. A kora tavaszi zsenge hajtásokat viszem haza szárítani teának, hajmosásra stb. A későbbiekben időnként levágom a hajtásokat és mennek folyamatosan a hordóba, tető szigorúan rá, mert marha büdös egy idő után. Ha túl töménynek ítélem, akkor higítom érzés szerint. A paradicsomok a kiültetés utáni második-harmadik locsoláskor kapnak először belőle. A továbbiakban pedig, ha új csalán adag nőtt, a régit kiöntözöm az éppen rászorulónak látszó növényre, pl. uborka, padlizsán stb. A visszamaradt trutyit is kiterítem a paradicsom és a padlizsán köré, de azt gyorsan be kell tarkani valami kaszálékkal, és szigorúan szeles időben. Azért Apát előtte figyelmeztetni kell, hogy jó sokára jöjjön vissza a boltból, mert igen rossz hatással van rá az erjedt csalán szaga.
 


  2015.02.24. 18:51  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1167) hsz.-re     Olvasás  
  •   1169   
Avatar

---
 
A csalánt hány óra hosszat áztatod felhasználás előtt, illetve hányszor kevered meg ez idő alatt? Melyik zöldséget öntözöd meg rendszeresen vele és hány naponta?
 


  2015.02.24. 18:48  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1166) hsz.-re     Olvasás  
  •   1168   


terra alapító
 
Jaja, eszembe jutott a tegnapi hsz-ed, amikor olvastam - ez elképesztő! És annyival elintézték, hogy azt a fajta céklát már nem árulják, mert (ott) elfogyott. Semmi, hogy nyomoznak, vagy hasonló… Akkor már tényleg jobb a bébiétel a csecsemőknek - na és a többiek?
Na a fólia meg a másik. Most volt egy vitám a majdnem-telekszomszédommal, mert fóliasátrat akar építeni, hogy abban több fűszerpaprikát tud majd termeszteni. Sajnos hazakergetett az eső, de majd még mosom az agyát, szokott hallgatni rám…
 


  2015.02.24. 18:31  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1165) hsz.-re     Olvasás  
  •   1167   


terra alapító
 
Nem úgy használom megelőzésre, mint egy permetszert, hanem jól lezuhanyozom, kap a talaj is bőven. Inkább a növény kondíciójára van nagyon jó hatással szerintem, és hiszek benne, hogy mint az embernél is, a jobb kondi eleve véd a kórokozók/kártevők ellen. A csalánlével rendszeresen ellátott növényeim sokkal erőteljesebbek, láthatóan sokkal egészségesebbek, más a színük, a habitusuk, mint „akiknek” nem jut. Pl. tele van vassal, ezt a saját bőrömön tapasztaltam, de ennek története itt erősen off lenne. De az sem csupán városi legenda, hogy a csalán talajjelző növény is - jelenléte jó táperőben lévő talaj bizonyítéka.
 


  2015.02.24. 18:16  Hozzászólás
  •   1166   
Avatar

---
 
Tegnap ezt írtam: "Igaz, hogy a mérgekkel nem a saját családját mérgezi, de hát ez legyen annak a baja, aki vásárol tőle."
Mai hír: Életveszélyes állapotban került kórházba egy csecsemő, miután a piacon vásárolt céklából főzött ételt kapta vacsorára
Ez a szomorú hír is bizonyítja, nem írtam hülyeséget. Érdemes rajta elgondolkodni annak aki zöldséget vásárol, vagy fólia alatt termel.
[url]http://vs.hu/kozelet/osszes/nitratmergezest-kapott-a-kisbaba-a-piacon-vett-ceklatol1-0224?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss&utm_campaign=main[/url]
 


  2015.02.24. 17:58  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1164) hsz.-re     Olvasás  
  •   1165   
Avatar

---
 
Miből tudod megítélni, hogy hasznos a csalánlé? Azért kérdezem, mert Kb 4-5 éve végeztem egy olyan kísérletet, hogy egy sor pari két-két tövét különböző kezeléseknek vetettem alá. (két fajta csalánlé, higított tej, szalicil, rézvegyület) Szerepelt közöttük a te általad is említett csalánleves permetezés is. Nem tapasztaltam különbséget a csalánnal permetezett és a semmivel se kezelt tövek között.
 


  2015.02.24. 04:55  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1155) hsz.-re     Olvasás  
  •   1164   


terra alapító
 
Kiültetés előtt két nappal jól megszivatom a palántákat bordói lés oldattal. Azután pedig gyakran kapnak csalánlevet kondicionálás céljából. Van egy 200 lityis hordó esővízzel, abba hordunk csalánt, ebből kapnak időnként zuhanyt kannából, higítva. Ez a nyár első felében elég szokott lenni, amíg jól lakunk/befőzünk. Később a helyzettől függ, tavaly pl. kaptak Cuproxat-ot, amikor kezdtek jönni a vészhírek.
 


  2015.02.23. 22:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (1158) hsz.-re     Olvasás  
  •   1163   
Avatar

---
 
Nekem ugyan ez a módszerem, de nem csak paradicsomban, hanem a gyümölcsök esetén is. Kb. 100-200 tő közötti paritövet ültetünk, ez még esős időjárás esetén is elegendő termést biztosít én és a feleségem számára. Más persze annak a termelőnek a helyzete, aki piacra termel. Az, nem teheti meg ezt a lazaságot, kénytelen vegyszerekkel védekezni. Igaz, hogy a mérgekkel nem a saját családját mérgezi, de hát ez legyen annak a baja, aki vásárol tőle.
Annak örülök, hogy sok fórumbeli beírásnak sikerült a végére járnom. Olyan kérdésekre kaptam választ, melyek az év közben foglalkoztattak, de nem lettek megbeszélve.
 






  2015.02.23. 21:38  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1152) hsz.-re     Olvasás  
  •   1160   


*
 
na mármost szemezni akarsz ?...azt inkább nyáron szoktuk /ha jó akkor is akkor tudok majd egy jó fajtát...privátban megírom/...ha meg oltani-amit majd márciusban...arra is van megoldás ;)
 




  2015.02.23. 20:13  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1155) hsz.-re     Olvasás  
  •   1158   
Avatar

terra alapító
 
Akkor elmondom én hogyan védekezek a fitoftóra ellen. Minden évben sokszorosát ültetem a kívánt mennyiségnek, így az első szedés már elég nekünk. Ha ezután viszi a fitoftóra, nem örülök, de munkám sincs több vele. Ha nem viszi, át megyek kizsákmányolóba. Leszedek mindet amit még terem, de nem izgatom magam kötözéssel, kapálással, és akkor sem dőlök a kardomba ha 2 nap kimarad a locsolás. Amit igy terem, azt úgy is másnak ajándékozom, minden egyes szem extra termésnek számít. 200-300 tő képes az első szedéssel is eleget adni. Érdemes korai fajtát választani, mert a fitoftóra nem korai időszakban szokott támadni.
 




  2015.02.23. 19:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1141) hsz.-re     Olvasás  
  •   1156   
Avatar

---
 
Igen korrekt lenne részedről ha a paradicsomfajtáknál a Brazil csodára írt mondatodat:
"A növény A betegségeknek ellenáll."
kijavítanád arra amit most írtál:
"Tény, hogy később betegszik meg, de megbetegszik."

Nem a fotófelrakás miatt érdekes, hogy valaki kereskedő vagy termelő. Hanem az miatt, hogy a termelők általában értik amit termelnek, a kereskedők meg általában csak árulják.
 


  2015.02.23. 19:34  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (1140) hsz.-re     Olvasás  
  •   1155   
Avatar

---
 
Az én parimhoz képest tényleg jól bírta, mert az én drága feleségem csak egyszer tudott befőzni, utána már csak evésre futotta. Pedig bőven ültetünk minden évben. Többnyire az anyukámtól örökölt Jugoszlávnak mondott és az ismert újkori ökörszívekből. A nemes parik mind hamar kimentek, viszont a magról kelt apró, fene tudja honnan odakerült, mert én ilyet sohase ültettem, F1-ből őssé visszavedlett parik bírták a legtovább. Tudjátok, az kis fürtös amit ki se lehet irtani.
Azt írod, hogy az ACE volt legközelebb a dzsuvás parikhoz, amik nem kaptak védelmet. Az ACE mennyi védelmet kapott?
 


  2015.02.23. 19:22  Hozzászólás  Válasz kentaur (1142) hsz.-re     Olvasás  
  •   1154   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Legtöbbünk volt, vagy még ma is aktív indexes. Hogy hogy kerültünk ide, az egy nagyon hosszú történet. A lényeg, hogy ez a fórum a miénk, így sokkal nagyobbak a lehetőségeink mint az indexen valaha voltak.
 


  2015.02.23. 19:05  Hozzászólás
  •   1153   


---
 
Ha minden igaz, holnap kapok Zard kajszit, nekem is az első oltásom lesz majd.Van mirabolán c 29-em és őszi magoncom, valamikor el kell kezdeni. :-D
 




  2015.02.23. 18:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1150) hsz.-re     Olvasás  
  •   1151   


*
 
Nos az attól függ.Ha olyant kérsz amit magamnak is vágtam,akkor abból szívesen adok...ha mást,azzal az a gond,hogy legközelebb szombaton tudok kimenni,ha nem esik ...mint most vasárnap reggel óta./Mondjuk a barackok eléggé meg vannak indulva,de a többi még jó lehet/
 




  2015.02.23. 18:40  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1146) hsz.-re     Olvasás  
  •   1149   


*
 
Hali !

nem jelentkeztél az oltóvesszős kérdésemre...
 


  2015.02.23. 18:19  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1146) hsz.-re     Olvasás  
  •   1148   


---
 
Köszönöm kedves Rhéman,de pont most tartok ott,hogy sokat akar a szarka,de nem bírja a farka.A pari képeid már milliószor megnézegettem és kicsit irigykedtem is.
 


  2015.02.23. 17:50  Hozzászólás
  •   1147   


*
 
így van, nincs itt probléma, és valóban a postai díjak is csökkentek
 


  2015.02.23. 17:50  Hozzászólás  Válasz vassorsi (1145) hsz.-re     Olvasás  
  •   1146   
Avatar

terra alapító
 
Érezd jól magad itt!

Nézd meg a paradicsomaimat. [url]http://rheman.uw.hu/listak.html[/url] Küldök belőle, ha van helyed. :)
 


  2015.02.23. 17:29  Hozzászólás
  •   1145   


---
 
Sziasztok,én új regisztrált vagyok Zalából.Nagyon érdekelnek a paradicsomok ,szeretek róluk képeket nézegetni,olvasgatni.Eddig többnyire alap fajtákat ültettem:Elán F1,Lugas F1,Start F1.Plusz a nagyi fogott magjai.Most rendeltem Kopácsi úrtól,két hete vasárnap,4 napon belül megérkeztek a magok.A postaköltség 900Ft körül volt.Amit elültettem azóta ki is kelt.
 


  2015.02.23. 11:46  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (1143) hsz.-re     Olvasás  
  •   1144   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg nem esett annyi eső mint máshol, de paradicsomvész volt. Pár héttel később, mint ahogy a fórumokon megjelent, de nekem szép lassan vitt mindent, ami nem volt az üvegházban. A kert déli oldalán kezdte, az nekem nagyon árnyékos, alig-alig kap napot a szomszéd 2 méteres zárt kerítése miatt. Ott volt az ACE és néhány később ültetett karós fajta. Ezek be sem értek, az ACE-ről tudtam pár darabot szedni, a többi kuka. A zöme már javában szeptemberben kapta el, amikor már rosszabb években elviheti egy fagy is.
 


  2015.02.23. 08:44  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1137) hsz.-re     Olvasás  
  •   1143   


---
 
Debrecen környékén tavaly ősszel kevesebb eső esett, ergo paradicsomvész sem volt, vagy csak sokkal kisebb mértékben. Nem tudom, hogy az arra lakók meg tudják-e erősíteni?

Fóti gerezdes ökörszív paradicsomra hajazó paradicsomból van magom, abból tudok küldeni. De tavaly ugyanakkor ment tönkre mint a többi fajta. (Egyik sem bolti fajta ezért nem tudom, hogy ez előny, vagy hátrány volt-e valójában.) Talán a Schott szív (szívecske?) bírta egy kicsit tovább, mert az apróbb bogyói miatt be tudtak érni. Az ökörszíveken ha lett egy pötty, akkor azt már nem lehetett megmenteni.

Már gondolkodtam rajta, hogy lehetne házilag ezült kolloidot csinálni és azzal permetezni esős-párás időben. (Boltit használni egyértelműen nem éri meg anyagilag!)
 


  2015.02.23. 08:30  Hozzászólás
  •   1142   


*
 
Sziasztok!
Új belépőnek számítok ezen a fórumon, Tintus invitálására regisztráltam be pár napja. A neveket látva sok ismerőst találtam az indexes kertészeti topicból.
Pár szóban a Kopácsi úrról. Én is rendeltem már tőle magokat-paprikákat, paradicsomokat. A tapasztalatom az volt, hogy némi késéssel ugyan, de megérkeztek a magok, a postaktg. az tetemes összeg. Sajnos valóban nincs mindegyik növényről kép a honlapján, ezt nem is értem.
 


  2015.02.23. 06:52  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1137) hsz.-re     Olvasás  
  •   1141   
Avatar

terra alapító
 
Tudod én már vásároltam tőle, és évek óta van a kertemben a De Berao. Idén lesz sárga, és fekete színben is. Tény, hogy később betegszik meg, de megbetegszik.

Miből gondolod, hogy egy kereskedő nem tud fotót tenni a weblapjára, csak egy termelő?

Mindegy is, ezen nem érdemes vitatkozni. Hívd fel telefonon, beszélj vele, én már megtettem. :lol:
 


  2015.02.23. 05:29  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1134) hsz.-re     Olvasás  
  •   1140   


terra alapító
 
A történet folytatása az, hogy végül az ACE55 is megadta magát úgy októberben. Ez szerintem szép teljesítmény volt tőle ahhoz képest, hogy ő volt a legközelebb a szomszéd dzsuvás paradicsomjaihoz, amik semmi védelmet nem kaptak. Nekem mindenesetre továbbra is ez marad a fő paradicsomom. A viszonylagos ellenállóságához nálam az is hozzátartozik, hogy mivel ez az egyetlen determinált, jobban tudom a helyét változtatni, mint a támrendszereseknek. Azok közül a Schott szív volt a legtovább, és érdekes módon még a paprika alakú.
Ez a Novosadski Jabucar nekem is volt egy ideig, egy fórumtárstól kaptam egy zacsival - ezt kínálgattam gergergnek újvidéki alma néven párszor, amikor szép egyöntetű támrendszerest keresett. Sajnos elmulasztottam egyszer a magszedést, így kifogytam belőle. ACE55-höz hasonló méretű, nagyon finom paradicsom, az ellenállóságáról azért nem merek nyilatkozni, mert nálam a futók eléggé egy rakáson szoktak lenni, állandó helyen. Na jó, annyit azért teszek, hogy jó kis komposzttal „kicserélem” a talajukat.
 


  2015.02.22. 23:36  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1137) hsz.-re     Olvasás  
  •   1139   
Avatar

terra alapító
 
Nem mindegy, ki hol lakik. Crystalheart néven írt az indexre egy nagyon rossz helyzetben lévő kertésztársunk, mindent permeteznie kell, mint ha az ország összes betegségéből odaküldtek volna egy adagot a kertjébe.
Hibridből én csak a Lugas F1-et próbáltam ki, kiváló volt, és ősszel is termett. Nyílván másnál, főleg ha sok esőt kapott, jobban elkapta a betegségeket.
Aztán hosszú ideig palántát vettünk, mert egyszerűbb, és csak pár tő volt négy-öt fajtából. Idén, amíg ki nem alakulnak az ágyások - jelenleg egy csűr van a kiszemelt helyen, de ezen könnyen segíthetek ;) -, biztos palánták lesznek egy kis ágyásban. Jövőre már beindul a nagyüzem, terveim szerint legalábbis. Addig, talán ősszel vagy még nyáron megy mustár a frissen feltört földbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 23:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (1133) hsz.-re     Olvasás  
  •   1138   


terra alapító
 
Majd hozd el hozzám őket- eszünk-iszunk egy jót aztán letelepítjük őket a fóliámba, ne legyen problémád, hogy a koraiságal lesz-é gond :))))) :lol:
 


  2015.02.22. 23:22  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1136) hsz.-re     Olvasás  
  •   1137   
Avatar

---
 
Rossz a feltételezésed. Amelyik idős kertész annyira se ért az internethez, hogy válaszlevelet se tud írni, az internetes boltot se tud üzemeltetni. Már pedig üzemelteti. Ha pedig nem ő üzemelteti, csak a nevét adja, akkor az én verzióm érvényes. Maradjunk a valóság talaján.
Te azt mondod, hogy nincs ellenálló, viszont a Terra-kert paradicsomfajtában a Brazil csodáról Martinland írja:
"Hosszú tenyészidejű, piros, kemény húsú 4 m-re is megnövő folyton növő, paradicsom vésszel szemben ellenálló"
Valami hasonlót sugall a Kopácsi Úr is róla. Én pedig nézek ki a fejemből, hogy is van ez?
 


  2015.02.22. 21:49  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1134) hsz.-re     Olvasás  
  •   1136   
Avatar

terra alapító
 
Vagy egy idős kertész, aki nem ért az internethez, és teher neki válaszolgatni, fotózni. Én mindig megkaptam tőle, amit rendeltem, és nem volt gond vele.

Úgy gondolom, hogy az alapvető betegségekkel ténylegesen rezisztens fajta nincs.
 


  2015.02.22. 21:04  Hozzászólás
  •   1135   
Avatar

terra alapító
 
Pár éve volt Ace55-öm, én nem tapasztaltam érzékenyebbnek más fajtáknál. Kipróbálhatnád a Scott lugast is.
 


  2015.02.22. 20:43  Hozzászólás
  •   1134   
Avatar

---
 
Alaposan elbizonytalanodtam. Azért bíztam ebben az ACE-ben, mert a tavalyi vészes időszakban az indexen ezt írta Mariska néni:

"Az ACE-ből ültetem sok éve a legtöbbet, ez befőzni és enni is nálunk a kedvenc. Nem szokott megbetegedni, most is szép egészséges, pedig tőle nem messze a ZKI-s SM szára már nálam is kezd feketedni. A terméseknek ennél sincs még bajuk. A többiek is (paprika alakú, SM lungo, Osu, koktélok) még elég jól tartották magukat, amikor utoljára láttam őket tegnapelőtt. Nálam minden szabadföldi, nincs fóliám, csak palántanevelésre tavasszal."

A történet folytatását nem ismerem. Ugyan itt olvastam, hogy a fóti gerezdes is jól bírta a vészt, de nincs ismerősöm Fóton, így nem tudom ellenőrizni igaz-e? Sőt feltételezem Fóton se ugyan azt a klónt termeszti mindenki.

Azon kívül Alfi fórumtársunk a Novosadski Jabucar-ról küldött képet és a tavalyi tapasztalata alapján őt tartja a favoritnak:
Nosadski+paradicsom.jpg

Régebben volt Kaposváron egy jó kertészeti kereskedés, ahol Szlovén magokat is árultak, de bezárt. Innen kezdve csak külföldről lehet meghozatni, ami macerás.
A Kopácsi áruldáról nincs jó tapasztalatom. Kértem mailben, hogy javasoljon a problémámra kínálatából olyan fajtát melyet kipróbálhatnék, de a mai napig se kaptam rá választ. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy ő egy kereskedő, aki az őstermelő megnevezést a bizalom megszerzésére használja. Messze nem arról van szó, hogy azokat a magokat árulja, mely növényeket ő maga is termeszti. Ezt a feltételezésemet bizonyítják azok a magok is, melyekről még csak fotója sincs a rendelési oldalon. Valószínű vásárlok tőle és megpróbálom. Ha csak annyit tudnék elérni, hogy permetezés nélkül egy átlagos időjárású évben késő őszig folyamatosan lenne paradicsomom, már akkor is elégedett lennék.
 




  2015.02.22. 15:11  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1127) hsz.-re     Olvasás  
  •   1132   


---
 
Szia,

jómagam már 3 éve rendelek tőle, semmi gondom nem volt még vele...
A Brazil óriásparadicsom (De Berao) több éve szerepel nálam, nem nagy "durranás", de én szeretem, ízlik. Tavaly őt is elvitte a paradicsomvész, de részletesen nem tuddok mesélni róla, mert akkor éppen a szívműtétem után lábadoztam Balatonfüreden...
 


  2015.02.22. 14:16  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1127) hsz.-re     Olvasás  
  •   1131   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg nő, és mérsékelten ellenálló. De Berao néven, pirostól eltérő színekben is kapható. Átlagos paradicsom íz.
 




  2015.02.22. 13:18  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1127) hsz.-re     Olvasás  
  •   1129   


terra alapító
 
Edit jól írta. Az ACE 55 a fóliába se bírta nálam. Ezen túl csak !!!! alulról öntözök-csepegtetek MINDEN paradicsomot. punk-tum. Uff.
Én még igazi jó ellenállóval nem találkoztam. Permetezni mindegyiket kell . A koktélok közül viszont a Rédei Kertimag CORALINA koktélja jobban bírta mint a sherrola. Tavaly ezt a kettő koktélt próbáltam.
 


  2015.02.22. 12:58  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1127) hsz.-re     Olvasás  
  •   1128   
Avatar

terra alapító
 
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem tavaly elsőnek az ACE ment ki, épp a tömeges érés előtt, alig sikerült paradicsomlevet eltenni, mert a tömeget az ACE-től vártam.
Brazil csoda sokak szerint = Schott lugas. Ez utóbbi nekem elég sokáig bírta. Ültetek idén is párat, bár az íze nem világszám. De van annyi előnye, ami ellensúlyozza.
Ellenálló fajtákat nem ismerek, csak érzékenyebb fajtákat, de nekem az üvegházban nem volt paradicsomvész, annak ellenére, hogy hosszú évek óta ugyanazon a helyen termelem a paradicsomot.
 


  2015.02.22. 12:52  Hozzászólás
  •   1127   
Avatar

---
 
A tavalyi esős év kihozta rendesen a paradicsomvészt. Okulván belőle, igyekszek ellenálló fajtákat ültetni. Több irányban is próbálkozok. Azt hallottam, hogy az ACE 55 jól bírja a vészt. Ezt aránylag könnyen be lehet szerezni. Viszont a paradicsomfajták topikban olvastam a Brazil csoda nevű paradicsomról. Ezt jelenleg csak egy bizonyos Kopácsi Péter őstermelő árul:
http://noveny.plejad.hu/index.php?optio ... &Itemid=77

Van-e valakinek tapasztalata megbízható beszerzési forrás-e? Illetve magáról a vészellenálló fajtákról mi a véleményetek? Mivel próbálkozzak?
 


  2015.02.20. 19:11  Hozzászólás
  •   1126   
Avatar

---
 
Paradicsom magját ki, hogyan szokta tárolni? Az előző évben szedettek mindig szinte 100%-ra kellnek, de a régebbiek nagyon rosszul.
A Grappa Gialla -tavaly Rhémantól kapott, és ugyanabban a tasakban tárolt- pl. most 30%-os eredményt produkált. Tavaly mind kelt, ami földbe került.

Klárika,
Láthatóan van tapasztalata a paradicsommal. Szívesen olvasnám többet is írásait.
 


  2015.02.20. 08:38  Hozzászólás  Válasz vizerg (1124) hsz.-re     Olvasás  
  •   1125   


---
 
látszólag egyformának tűnik a Black Cherry, Chocolate Cherry és még Brown Berry, Negro Azteca - de mindegyiket más nemesítette.Ültesd egyszerre a nyáron és látni fogod a különbséget, ízre, színre,érési időre,termés mennyiségre,stb.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron