A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.08.28. 08:21  Hozzászólás
  •   647   
Avatar

---
 
Bocsi mindenkitől, de el vagyok havazva, csinálom az órarendet a sulinak így csak aludni járok haza :(
Tehát a pontos neve GOLD GERMAN a biokiskerttől vettem annó, ott is így szerepel. Ali-bátyámnál lehet azért szerepel ananász néven, mert kicsit hasonlít rá színben és formában, de az Ananas Noir teljesen más azzal nem egyezik.
Amúgy van némi eltérés az első és az utánna kötött bogyók között, általában az eslők nagyobbak (1kg körüli), csúcsosabb a végük, kicsit hajaznak a szív alakúra és pirosabbak is. A most érők már laposabbak és nem is szineződnek annyira. Valószínű mostanra már elfárad a tő, mert azért általában min. 10 darab van rajtuk és abból 4-5 is szokott 1 kg körüli lenni. Nálam kissé szakaszosan terem, tehát először köt 4-5 bogyó, s ameddig azokat nem szedem le nemigen van erelye másra, de utánna újból hoz 6-7 jó fél kilós termést. Ugyanezt tapasztaltam az orange strawberrynél és a yellow oxheartnál is.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin




  2014.08.27. 12:12  Hozzászólás
  •   645   
Avatar

terra alapító
 
Itt a Mallorcan népszerű, hírös, felfűzve tárolt paradicsom olivás pirítósra kenve:
Nyamm..... :lol:

http://bookingmallorca.co.uk/blog/pa-am ... -mallorca/

Kép
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.27. 12:05  Hozzászólás  Válasz Vebber (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   644   
Avatar

terra alapító
 
Jól néz ki a Mallorca. Íze is jó?
A Schott nálam remekelt az idén is, tavaly is. Első számú paradicsomommá lépett elő. Eddig jónéhány fajtát elvitt a vész, de a Schott tartja magát. Tavaly sem, idén sem volt fitoftórás gyümölcse. A levelét mindig bántja valami, mintha rozsdás lenne, de a gyümölcsének sosincs semmi baja és csak a fagyok viszik el.
Ilyen idén a Principe Borghese, amelettm, hogy nagyon finom. Ízben az első helyre lépett nálam, pedig kóstoltam már párat. A Corazon is tartja magát, a San Marzanok is és a Bradley is. A plum lemon is megvan megmég sok más fajta. Néhány kidőlt, vagy vegetál.
Asszem kezd letisztulni jövőre mi marad az újak mellett: Bradley, Schott, GoldKrone, Datolya, Amish Paste, San Marzano, Berta, Corazon, Oxheart, Principe Borghese, Brandywine, Black Cherry, Delicious, Italian tree, Federle.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.27. 11:56  Hozzászólás  Válasz kisveréb (642) hsz.-re     Olvasás  
  •   643   
Avatar

terra alapító
 
Én is úgy értelmezem, hogy öntözés nélkül termesztik.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.27. 09:47  Hozzászólás  Válasz Scorpy (641) hsz.-re     Olvasás  
  •   642   
Avatar

terra alapító
 
A dry farmed vajon mire utal? Öntözés nélkül termesztik? Biztosan szokatlan lenne nekünk az ízvilága, de érdekes lehet egy olyan paradicsom, amit piritósra dörzsölve is esznek.
 


  2014.08.27. 09:38  Hozzászólás  Válasz Vebber (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   641   
Avatar

terra alapító
 
Vajon ez a Mallorca szépe és Mexico nem az a spájzban felakasztós, sokáig elálló fajta, ami Mallorca-n dívik?
Nem valószínű, mert azt olvastam, hogy az folytonnövő és vastag a héja. Jó lenne olyan is.
Ramellet / de ramallet / de colgar / de penjar / del Pinxo
Ez nem paradicsom név, hanem fajták, úgy mint pl. a beafsteak, vagy a koktél.
Spanyol honban és Mallorcan honos és fél, de akár 1 évig is eláll felakasztva.

Asszem ezek fajta nevek: Puerto Vallarta, Mexico, Last Winter.

Kép

Kép

Tomatiga de ramellet / de ramallet / de colgar / de penjar / del pinxo / tomaca ... is not a variety, it's a family of tomatoes. It's like saying beefsteak, or salad tomato. There are hundreds of long storage tomatoes varieties just in North East Spain, not just in Mallorca. Good varieties should store 6 months easily, up to a year. I opened some for seed last week as my wife was getting tired of having them in the kitchen (11 months in storage).

Relative humidity in North East Spain is high, specially in winter, so storing dry tomatoes was not an option. Winter storage tomatoes were the perfect solution. Most are not that good for salads, specially after some months in storage, but are the best for other uses.

Be very careful with comercial seeds of these, most are not the real thing, there are a few hybrids. Impostors look better, and produce more, but don't store well, and don't have the special flavour and aroma of the real ones. Impostors also are not good for rubbing on a piece of toast.

Some of these varieties are dry farmed, but not only these, many varieties of tomatoes were dry farmed. But note that dry farming tomatoes is kind of an art, it's much more than having the right variety.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.26. 20:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (624) hsz.-re     Olvasás  
  •   640   
Avatar

---
 
Egy másikat is észrevettem. Látom kiraktad a Ponderosam.
Ez Poderosa RED. Ebből más színváltozatok is vannak.

A későbbi kötések már nem repedtek így össze, majd hozok egy képet, tedd mellé. Oda kell hozzá írni, hogy első kötések repedésre hajlamosak.
 


  2014.08.26. 20:26  Hozzászólás
  •   639   
Avatar

---
 
Scorpy!

Itt a Mallorca szépe spanyol (elnevezés mint a Mexicoi). Ez determinált.
Ez 3 Schott mellett van/volt, a Schottok középen, másik oldalt mellette egy Old German.
A Schottokból kettőt kihúztam, a 3.-ik is elég viseltes. Az Old German is jobban néz ki mint a Schott.

Szombati kép:
kép_sp.jpg
 


  2014.08.26. 18:55  Hozzászólás  Válasz Scorpy (636) hsz.-re     Olvasás  
  •   638   


*
 
ritkaság lehet, ha nem találtad meg a csilis és paris oldalakon
 


  2014.08.26. 18:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (635) hsz.-re     Olvasás  
  •   637   


*
 
jól láttad - nincs különbség.Parisok között a világban sok fajtát elneveznek más néven is, így hosszabb a lista...
Pl.: Shah- Mikado White, Mexican Honey- Zuckertraube-Miel du Mexique
Chocolate Cherry- Black cherry - Honkin's Black Cherry , stb.
+ a nyelvek. Ananas Noire - Black Pineapple, Green Pineapple-Ananas Vert, stb.
 


  2014.08.26. 16:51  Hozzászólás  Válasz vernissage (634) hsz.-re     Olvasás  
  •   636   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, de a csilis és paris oldalak linkjeit én is ismerem. :lol:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.26. 16:24  Hozzászólás  Válasz vernissage (631) hsz.-re     Olvasás  
  •   635   
Avatar

terra alapító
 
Üdvözöllek a fórumon! Láttam hogy folyamatosan jelen vagy, az első hozzászólásodra viszont elég sokat kellett várnunk! :-)

És ez mit jelent? Nagy különbséget nem látok a kettő között. Jöhetne már martinland, hogy megmondja hogy akkor most melyik az övé.
 


  2014.08.26. 14:31  Hozzászólás  Válasz Scorpy (632) hsz.-re     Olvasás  
  •   634   


*
 
http://www.g6csy.net/chile/var-a.html 3000 fajta - lehet, hogy köztük van ..:D
 


  2014.08.26. 14:01  Hozzászólás
  •   633   


terra alapító
 
Ma itthon szétnéztem, és még rengeteg zöld paradicsom van. Még nem betegek, de már kezd egy-két gyanús levél megjelenni, Holnap készülök ( ha végre nem esne) még egyet permetezni.
Szerintetek van értelme wuxal Ascofol-t venni, és azzal lekezelni? Hátha beérnek? Mert ahogy az idő kinéz, ezek a hatalmas zöld parik nem nagyon fognak.

Anyámnál már vége, ott tarolt a vész, még egy.két koktél tartja magát.
 
Lizy


  2014.08.26. 13:04  Hozzászólás
  •   632   
Avatar

terra alapító
 
Tavasszal vettem valami chili-mix magot. Most meg nem győzöm kitotózni, hogy mi, micsoda, ki-kicsoda, ki, kinek a micsodája.
Szal, ha valaki ráismene erre az apró, felfelé álló macsekp.cse csilire, azt megsüvegelném és köszönetet rebegnék el irányába.

 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.26. 06:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (628) hsz.-re     Olvasás  
  •   631   


*
 
Gary Ibsen oldala:( elég jól benne van a pariban )

Old German Mennonite family Virginia http://store.tomatofest.com/Old_German_p/tf-0347.htm

German Gold Mennonite family Virginia http://store.tomatofest.com/German_Gold_p/tf-0185.htm
 


  2014.08.25. 20:21  Hozzászólás
  •   630   
Avatar

---
 
Alibá!

Ahogy ígértem, a tőled ananászként kapott jobb oldalt, a saját Old Germanként kapott bal oldalt (az enyém azért gnóm kicsit, mert karóhoz érve növekedett).
/épp téma is lett, így témába is vág/

Megfigyeltem, a piros beszűrődés erőssége attól füg mennyire éri a nap.

kép_old german_ananasz2.jpg


Ugyanezek eredetibe:
kép_old anasz.jpg


kép_old german.jpg


Az összehasonlításhoz még ideteszem Martinland egyik képét is (remélem nem haragszik):

kép_Old german2.jpg
 


  2014.08.25. 20:02  Hozzászólás
  •   629   
Avatar

---
 
Na mégegyszer :) Az OLD a helyes.
Azonban, hogy "könnyítsek" Alibá Ananász paradicsoként adott ilyet :).
 


  2014.08.25. 19:53  Hozzászólás  Válasz Rhéman (627) hsz.-re     Olvasás  
  •   628   
Avatar

terra alapító
 
Vagy a Gold. :-) A gugli mind a kettőre ad találatot. Majd martinland megmondja. Én úgy értelmeztem hogy akkor ütötte el mikor Old-ot írt, de lehet hogy én tévedek.
 




  2014.08.25. 19:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (625) hsz.-re     Olvasás  
  •   626   
Avatar

terra alapító
 
Vagy fordítva gondolta, és korábban gépelte el. Mindenesetre logikusabb lenne a Gold egy sárga paradicsomnál...
 


  2014.08.25. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (624) hsz.-re     Olvasás  
  •   625   
Avatar

---
 
Nézd csak meg megint. Kérdésemre írta, hogy elgépelte, Goldot írt, holott Old :)
 


  2014.08.25. 18:12  Hozzászólás  Válasz Vebber (622) hsz.-re     Olvasás  
  •   624   
Avatar

terra alapító
 
No már meg! :-) Eredetileg Old-nak írtam, de pár napja írta itt martinland hogy Gold, csak elgépelte. Akkor kijavítottam. Most akkor javítsam vissza?
 


  2014.08.25. 18:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (612) hsz.-re     Olvasás  
  •   623   
Avatar

---
 
"Mikor már majdnem rohad, na akkor a legjobb"

Nana, óvatosan. Így járhatsz -mint én tavaly-, pedig ez messze volt a rohadástól.


kép_kikelt.jpg
Paradicsomon belül kikelt magok
 






  2014.08.24. 18:21  Hozzászólás  Válasz Vebber (618) hsz.-re     Olvasás  
  •   620   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy elég lenne a scorpio is. 14 éve ez a netes nevem. :)
De természetesen megírom priviben a címemet. :)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.24. 17:40  Hozzászólás  Válasz Vebber (618) hsz.-re     Olvasás  
  •   619   
Avatar

terra alapító
 
Egész biztos. Feltéve hogy a postás is fórumozik. :-) Úgy írd a borítékra hogy kopasz Gergely, mert van másik is. :-)
 


  2014.08.24. 17:21  Hozzászólás  Válasz Scorpy (617) hsz.-re     Olvasás  
  •   618   
Avatar

---
 
Ez alapján megtalálja majd a postás?
Címzett: név Skorpió
cím Arra, amerre gergely

Úgy kaptam már levelet, hogy feladónak csak egy név volt, de címezni így még nem címeztem :)
 


  2014.08.24. 16:06  Hozzászólás  Válasz Vebber (616) hsz.-re     Olvasás  
  •   617   
Avatar

terra alapító
 
Arra, amerre gergely. :D Nekem postai borítékban maximális megfelel. Tavaszig ráér ide érni. :)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.




  2014.08.24. 15:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (614) hsz.-re     Olvasás  
  •   615   
Avatar

---
 
A tegnapi szedést feldolgoztuk, közvetlen gyomorba, ételbe :), a következő szedésből majd kattintok néhány képet.
 


  2014.08.24. 15:00  Hozzászólás  Válasz Vebber (607) hsz.-re     Olvasás  
  •   614   
Avatar

terra alapító
 
Esetleg kérhetnénk 2 képet a terméséről? Egyet egyben, a másikat szétvágva, némi szöveggel? ;)
 


  2014.08.24. 14:36  Hozzászólás  Válasz Vebber (609) hsz.-re     Olvasás  
  •   613   
Avatar

terra alapító
 
OK! Köszi! Ráizgultam. Lehet majd kérni belőle magot?
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.






  2014.08.24. 12:19  Hozzászólás
  •   610   
Avatar

terra alapító
 
Ha a heirloom schott lugasnak magját szeretném fogni, érettnek kell legyen a gyümölcs, vagy zölden is jó az esély? Köszönöm!
 


  2014.08.24. 09:45  Hozzászólás  Válasz Scorpy (608) hsz.-re     Olvasás  
  •   609   
Avatar

---
 
Az íz eléggé szubjektív, nekem bejött. Nagy termései vannak, nem plöttyen meg hamar.
A pontos fajta nevét nem tudom.

Itt (innen előre, 299-305) volt már szó róla:
viewtopic.php?p=3185#p3185
 


  2014.08.24. 06:50  Hozzászólás  Válasz Vebber (607) hsz.-re     Olvasás  
  •   608   
Avatar

terra alapító
 
Jó magas, egészséges növény. Milyen ízű és állagú a termés?
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.23. 19:33  Hozzászólás
  •   607   
Avatar

---
 
Mexicoi (jobbra előrébb lila "faparadicsom"). Mellette viszonyításhoz az ásó földből kiálló része 1,5 méter.
A Mexicoi teteje nem fért a képbe. Még hajt.
 




  2014.08.23. 11:28  Hozzászólás  Válasz Rhéman (604) hsz.-re     Olvasás  
  •   605   
Avatar

terra alapító
 
"Szóljál nyugodtan, csak ne szúrjál, marjál."

Szóltam, -nyugodtan. Ill. a véleményem nyilvánítottam ki.
Nem sejtve, hogy ez már szúrás, marás. :oops: :roll:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.23. 10:31  Hozzászólás  Válasz Scorpy (602) hsz.-re     Olvasás  
  •   604   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy nem skorpió vagy, hanem egy pufogó vipera? :lol:

Szóljál nyugodtan, csak ne szúrjál, marjál. Mindent megteszünk érted. ;)
 


  2014.08.23. 10:30  Hozzászólás
  •   603   


---
 
Látom képfeltöltési gondjaitok vannak. Remélem nem veszitek reklámnak, ha ajánlom a saját képfeltöltőmet.
http://www.kepfeltolto.weboldala.net
2010 óta folyamatosan üzemel, ezidáig egyetlen kép sem került törlésre. Bárki szabadon feltölthet ide, regisztrálni sem szükséges. Az oldalon semmi reklám nincs, ezért bevételem sem származik belőle. Annak idején pont az ilyen és ehhez hasonló problémák miatt hoztam létre. Nem szoktam hirdetni, csak szűk körben ismert ennek a képfeltöltőnek az elérhetősége.
Aki úgy gondolja használja bátran.
 


  2014.08.23. 10:08  Hozzászólás  Válasz Rhéman (590) hsz.-re     Olvasás  
  •   602   
Avatar

terra alapító
 
:D
Puffogásom nem volt hasztalan. Értő fülekre talált ;)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.22. 21:12  Hozzászólás  Válasz martinland (600) hsz.-re     Olvasás  
  •   601   
Avatar

---
 
Nem baj, ha a sárga alvó maradt, jövőre kihajt.
Mekkorák most az őszik? Mutass már róluk képet (képgalériádba tedd, és onnan linled).

Szemzéssel mennyünk át a megfelelő topicba, ide:
viewtopic.php?f=14&t=26
 


  2014.08.22. 19:01  Hozzászólás  Válasz Vebber (594) hsz.-re     Olvasás  
  •   600   
Avatar

---
 
Sajnos nem így terveztem, hogy ilyen hamar lerottyan az egész. 4 éve nem volt fitoftórám, de hát a szomszédra nem számítottam, hogy rámküldi :( Neked is szántam vagy 40 kg, meg is van csak hát az állaga már kicsit képlékeny :) Min. 2 mázsa itt fekszik a földön félig éretten. Amikor még itt voltál minden hawai volt, de rá 2-3 napra vége mindennek :(
Az őszik amit hoztál nagyon szépen hajtanak, de a kajszik semmi, igaz még élnek.
Milyen lett a kumatód, most kezd érni még nem kóstoltam, az még nem beteg.
Megismerkedtem a sráccal akinek nagyon sok kumatója van és eléggé egyformák majd küld magot.
Tennék fel képet, ha engedné :(
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.08.22. 18:54  Hozzászólás  Válasz martinland (598) hsz.-re     Olvasás  
  •   599   
Avatar

---
 
Az előző hozzászólásomban nekem nem látszik a zöme, ha csak nekem akkor elnézést, de inkább berakom még egyszer.

viewtopic.php?f=31&t=168
(csak neked nem látszott akkor, mert ez is pont ugyanaz volt :mrgreen: )
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.08.22. 15:49  Hozzászólás
  •   598   
Avatar

---
 
Igen az Old az Gold csak elüthettem :(

Szappan recept bevált kipróbált, főzni nem kell, a lényeg, hogy minden grammra stimmeljen és minden egyforma hőfokú legyen:

viewtopic.php?f=31&t=168
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron