A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.06.15. 19:59  Hozzászólás
  •   99   


terra alapító
 
  

Hű de szép piros :P

Nálam a legtöbb még nagyon messze van ettől.
Ma az anyámnál lévő paradicsom és padlizsánok körül kapával gazt ki saraboltam, ideiglenes karókat is kaptak. Szépen virítanak :)

Kalciumot adjak nekik már most?
 
Lizy


  2014.06.15. 16:29  Hozzászólás
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
  

Nem lehet, hogy új fájlt választottál ki az előzőleg feltöltött helyett? Van egy olyan gomb, hogy Állomány hozzáadása, ha erre katt, akkor ahol írod a hsz-t, megjelenik egy szöveg, és az lesz az a bizonyos állomány, látod a fájl nevét is. Ha három kép van, akkor három ilyen szöveg kell, és mindhárom fénykép fáljneve látszódni fog ott ahol írod a hsz-t.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.15. 12:56  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

---
 
Sziasztok!
Komolyan egyszerre csak 1 képet lehet csatolni vagy elrontottam valamit?


P6140090.JPG
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin




  2014.06.13. 18:45  Hozzászólás
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
  

Lugas F1. De igazából mind beindult, a Scottnak brutális vastag szára van, de erre is számítottam. Majd nézd meg ezeket hónap végén!
 






  2014.06.12. 21:02  Hozzászólás
  •   92   


terra alapító
 
Tegnap voltam anyunál a kertbe. Amit vettem 3 tő korai paradicsomot, már szép nagy paradicsomok vannak.
A sajátok és kapottak közül a korall, a sárga körte és a cherolla virágzik szépen.
A Schott féle paradicsom hatalmas, de még nincs rajta virág.

Nagyon nagy a gaz, és kezd tetűs is lenni.
Ha hétvégén nem esik, megy rá egy kis karate.
 
Lizy


  2014.06.12. 14:28  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

---
 
  


Nincs ezzel semmi baj. Az enyémek se sokkal nagyobbak. Sajnos úgy néz ki sikerült viszont megritkítani tegnap előtt.
Nincsenek még kiültetve, mert nem akarok a lóféreg elleni védelemmel szarakodni, hanem erős gyökérrel. A napon akkor délutánra egy megkókadt, hiába locsolom, a vizet nem veszi fel, a föld nem szárad ki alatta. Egy másiknak meg néhány levele kókadt kövekező nap, akkor már árnyékban. Utóbbi még issza vizet, remélem legalább ez helyre jön.

Miért gondolod, hogy az interneten rendelt biztos, hogy az a fajta, és nem fogott magú?
Eseleg publikus pontosan hol rendelted?
 




  2014.06.11. 21:04  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
  

Há' hogy elegendő lesz-e a szállított és kijuttatott vízmennyiség egy ekkora palántának :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2014.06.11. 20:38  Hozzászólás
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
  


Nem lesz kicsi az a cső melléje? Amúgy egy ekkora van nekünk is, mi palántákat vettünk idén, de már bogyósodik :D nagy meg vagy fél méter, tele virággal.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.06.11. 20:35  Hozzászólás
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
  


:lol: Bocs! :-) Ha nem írod oda hogy "nem röhög" lehet hogy nem röhögtem volna, de így nem tudtam megállni! :D
 






  2014.06.11. 13:06  Hozzászólás
  •   81   
Avatar

moderátor
 
  


Ez a név van a zöld felirat mögött. És amíg ez ott lesz, addig biztos hogy nem kell sehova költözni. Olvashatod a szabályzatban hogy hogyan lehet majd másik moderátort választani, ha a társaság úgy érzi.
 


  2014.06.11. 12:28  Hozzászólás
  •   80   


*
 
  


Rákattoltam a zöldre, de az jött elő, hogy Regisztrációhoz kötött (be kell jelentkezni, és az nyílván csak úgy megy). Az Adminisztrátort ugyanúgy nem lehet megtekinteni.

Egyébként a reg nélküli hozzászólás mindig megengedett lesz? Használati feltételekben nem találtam erre vonatkozóan.
 


  2014.06.11. 08:43  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
  


Ezt mi hoztuk létre. Költözni lehet hogy kell majd, de nem a fórumról, csak a szerverről, ha majd egyszer valamikor elfogy a tárterület. De ez a fórumot nem érinti, annak mindig készülnek mentései, szóval azt észre sem lehet majd venni. Hogy ez a fórum nem lesz vállalhatatlan, arra addig tudok garanciát vállalni, amíg a Fórum kezdőlap alján a zöld feliratra kattintva a Glifozát név előjön. :-)

Ez tényleg teljesen a mi fórumunk. A kinézete meg egész más, majd a regisztráció után meglátod! :-)
 


  2014.06.11. 08:35  Hozzászólás
  •   78   


*
 
  


Reg. előtt még megkédezném, ez a fórum már biztos OK lesz? Nem lesznek olyan témák, amik vállalhatalanok sokak számára, nem kell megint költözni?

A saját fórum jelentése, hogy ezt te/ti hoztátok létre alkottátok? /Kinézetre -alapból- nagyon hasonlít pl. PLC-s, vagy Mpeg4 fórumra./
 


  2014.06.11. 08:30  Hozzászólás
  •   77   


*
 
  


Milyen fajtád van ami nagyon korai? Nekem ugyanezen fajtákon tavaly ilyenkor termés volt. Napra pontosan voltak ültetve az idén is. Sztem ez inkább időjárás függő.

Azonban ugyanazzal a fajtával, erkélyen, edénybe ültetve, egymás mellett is furcsa, hogy az egyik 110, a másik 52 cm.
Sőt a kisebb jóval nagyobb földben van. Talán itt bekerül az egyenletbe olyan is, hogy a gyümölcs amiből a magot szedték, más fajták mellett volt, és elporzás is volt.

Ennek kapcsán megint felvetném a kérdést -amit tavaly is-, hogy azon a növényen melyen már termés kötött úgy, hogy a környéken több száz méteres, vagy km-en belül a körzetben sem volt paradicsom (direkt magfogás miatt), majd később mellé kerül egy másik fajta mely az első növény későbbi virágaival együtt nyílik, elporzás, korcsosulás visszahathat-e az előbb említett termésekre?

Tavaly ugyan azt mondták, de néhányan, hogy nem, de már kétkedem.
 


  2014.06.11. 08:18  Hozzászólás
  •   76   


*
 
  


Mármint az egés növény pár cm? Azt gondoltam a termésre írtad?
A magot honnan sikerült szerezned?
 




  2014.06.10. 21:01  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
  

Nem én csinálom hanem a paradicsomok. :-) Fajta és időjárás kérdése. Reggel csinálok majd pár fotót.
 


  2014.06.10. 20:20  Hozzászólás
  •   73   


*
 
  


Hogyan csinálod te is, hogy egy hét elteltével már kicsi paradicsom is van?
Nekem már több mint méteres növényeim is vannak, ugyanekkora levelekkel, de max virággal.

Van néhány nagyon korán (ápr. vége) kiültetett amin ugyan már hetekkel ezelőtt megjelent egykét paradicsom, de azóta sem nőttek, akkorák mint egy borsó.
 




  2014.06.10. 20:17  Hozzászólás
  •   71   


*
 
  


Egy távolabbit is csinál már, amin az egész növény látszik.
A száránál, levelek fonékján nálad megfihgyelhető, hogy lilás (nem azért mert fázik)?

Ahhoz képest, hogy csepp esőt nem mondtak, ellentétben kánikulát, lehet vihar lesz? Erős szél fúj, villámlik. Ott is?
 


  2014.06.10. 20:03  Hozzászólás
  •   70   
Avatar

terra alapító
 
  


Azt hiszem igen. A paprikák valóban kicsik, az másodvetés és a jóidő is most jött rájuk. A paradicsomok sem voltak nagyok, ugye nekem mindig az utolsók maradnak, de én nem szoktam aggódni a méret miatt, gyorsan behozzák. A videót alig több mint egy hete csináltam, azóta a videón látható paradicsomokon a már vannak kisparadicsomok, és a második kötés virágzik. A fóliában van egy pár tő, azok előbbre vannak, ott már vannak paprikák is, olyan 6cm körüliek.
A földalattit nem csinálom idén, a szalag olcsóbb, és készen van. És azon ugyen nem is lyukak vannak, így könnyebben lehet egyszerre nagy területet öntözni. Nekem a krumpliba is van, összesen kb 300m-t tettem le. A 300 méter barkács technikával már sok lenne.
 




  2014.06.10. 19:15  Hozzászólás
  •   68   


*
 
  


A földbe letett öntözést már nem csinálod?
Az idén megcsináltam a 2.0 a paradicsomok alá, a tavalyi tapasztalatok alapján.
A tartályhoz képest a távolabb levő növény felé lejtenek a csövek, és a kifúrt lyukakat körbefogtam szalmával, hogy ne érintkezzen közvetlenül a homokkal, így könyebben kifolyik, és a növények gyökere nehezebben bújik a lyukakba.

A symalen jól bírta az első évet, idén ugyanaz ment vissza.

A lóféreg védelmet a hétvégén levettem a tövekről, majd mostmár szalmázni fogom őket.
 


  2014.06.10. 19:08  Hozzászólás
  •   67   


*
 
  


Ez a videó a postod napján keletkezett? Nem kicsik azok a palánták?
Esetleg valami máspd vetés?
 


  2014.06.10. 19:03  Hozzászólás
  •   66   


*
 
  


Tegnap néztem, hogy amoda írtál eme új helyről, ma kezdtem még olvasgatni.
 


  2014.06.10. 18:57  Hozzászólás
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
  



Off!

Hali Vebber! Miért nem regisztrálsz? Még egy percbe sem telik, és akkor megváltoztathatod a fórum kinézetét olyanra, ami már ismerős.
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=nMv9-0DGkTk[/youtubekod]
 


  2014.06.10. 18:16  Hozzászólás
  •   64   


*
 
  


A Kumatorol tennél fel képeket?
 


  2014.06.09. 07:46  Hozzászólás
  •   63   


terra alapító
 
Halihó!
Még kint vagyok Belgiumba, de gyerekek ma éjszaka akkora jégeső volt . Szegény sógornőm összes balkonládában nevelgetett növényét, (virágok, fűszernövények, paradicsom ) szanaszét verte. Most próbálom menteni a menthetőt.
Remélem otthon nem volt !

Annyit beszéltem már neki a paradicsomról, hogy ő is akart ültetni. Büszkén mutatta, hogy neki is lesz paradicsomja. Egy mini cserében vagy 40 kis palánta volt :)
Mondtam neki, hogy ezeket talán szét kéne ültetni :)
Következő kérdésem az volt, hogy milyen fajta. A papíron ennyi volt: Cherry tomato. Akciósan vette valami itteni boltba. Szóval most nem tudom, hogy ez balkon paradicsom-e vagy pedig hagyományos folyton növő.

Azért a tesómnak szólok, hogy ha úgy látja, hogy a felesége által a paradicsomok mellé szúrt hurkapálcika már nem lesz elég, hozzon valami nagyobb karót :)
 
Lizy


  2014.06.06. 12:46  Hozzászólás
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Scorpy, Baby-lon:

A Tom-Tato mag kikelt, az, amit nem áztattam be. Itt is 4-ből 3.


Szia!

Én a háromból kettőt vetettem el, eddig az egyik kelt ki, de nem néz ki túl jól, próbálkozom, hogy túlélje...

Nanon szeretném.... :o
 


  2014.06.05. 19:39  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:

Ne legyen igazam, de attól tartok átverés ez a mag. Lehet hogy tényleg Tomtato mag, úgy mint a szilvára oltott barack magja is szilvára oltott barack magja, csak azt elültetve nem fog szilva gyökere nőni.


Lehet, hogy átverés, de valami nő. Őszre kiderül. Én játéknak fogom fel. :D
 


  2014.06.05. 19:21  Hozzászólás
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
Eltérő dolgokat olvastam. Van, ahol nem oltványként írnak róla.



Ne legyen igazam, de attól tartok átverés ez a mag. Lehet hogy tényleg Tomtato mag, úgy mint a szilvára oltott barack magja is szilvára oltott barack magja, csak azt elültetve nem fog szilva gyökere nőni.
 


  2014.06.05. 18:24  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:
Te! Én most olvasom, hogy a Tomtato valójában oltvány! Akkor a mag mire jó?


Eltérő dolgokat olvastam. Van, ahol nem oltványként írnak róla.
 


  2014.06.05. 18:17  Hozzászólás
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán Kínából valóban az angol keresztezés magját küldik-e? Mivel erről azt mondják, hogy hagyományos keresztezéssel állították elő.


Te! Én most olvasom, hogy a Tomtato valójában oltvány! Akkor a mag mire jó?
 


  2014.06.05. 18:14  Hozzászólás
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán Kínából valóban az angol keresztezés magját küldik-e? Mivel erről azt mondják, hogy hagyományos keresztezéssel állították elő.


Én úgy vagyok ezzel mint a paraszt a zsiráffal. Nem lepődnék meg, ha kiderülne hogy a paradicsom nem is paradicsom, és a krumpli sem krumpli, csak nagyon hasonlít rá. Mint a mogyoró ízű rukkola.
 


  2014.06.05. 18:10  Hozzászólás
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta: Én meg azon gondolkodtam, lehet hogy megint meg kellene próbálnom a krumplira paradicsom oltást.


Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán Kínából valóban az angol keresztezés magját küldik-e? Mivel erről azt mondják, hogy hagyományos keresztezéssel állították elő.
 


  2014.06.05. 17:22  Hozzászólás
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Scorpy, Baby-lon:

A Tom-Tato mag kikelt, az, amit nem áztattam be. Itt is 4-ből 3.


Nem olyan nagy szám ez a Tom-Tato, a kertem már rég tudja ezt. Kicsit lejtős, lent krumpli terem, fent meg paradicsom. :-)
Én meg azon gondolkodtam, lehet hogy megint meg kellene próbálnom a krumplira paradicsom oltást.
 




  2014.06.04. 11:55  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Előzmény: Luni

Folyamatban van az előzmény gomb és a számozás, remélhetőleg gyorsan megoldódik.
A paprikák majd most fognak észhez térni. Kell nekik a meleg.
 


  2014.06.04. 08:41  Hozzászólás
  •   52   


*
 
igen, itt ez az előzményes dolog nincs jól megoldva :/

viszont a paradicsomjaimon megjelentek az első bimbók! pedig azt hittem még kell nekik 1-2 hét legalább... a paprika meg alig nő, nemtudom mibaja, minden más szép :)

fura hogy ami nagy tejfölös pohárban van az a paradicsompalánta alig nő, kicsit ekorcsosult is, viszont amit átültettem fele akkora cserépbe az meg gyönyörű... ha elállt az eső leásom valahova...
 


  2014.06.03. 21:31  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Ne nagyon szokd meg ezt, hogy odaírod; előzmény: x, mert át lesz számozva az egész :D utána jön két moderátor választása, akik megtanulnak takarítani :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.03. 20:40  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

terra alapító
 
Előzmény 3


Nagyon kérdőjeles. Ki kellene tenni szabadföldbe, akár iskolázva egy rövid sorba. Ha bejön a meleg, akár hol lesz, pohárban kiszárad locsolás nélkül.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron