A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.09.02. 06:50  Hozzászólás  Válasz Vebber (695) hsz.-re     Olvasás  
  •   697   
Avatar

terra alapító
 
Mi is oda vagyunk érte. Írjál nyugodtan. Lehet, hogy átveszem a szövegedet. (Mert lopni csak jó helyről érdemes.) :)
 


  2014.09.02. 06:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (695) hsz.-re     Olvasás  
  •   696   
Avatar

moderátor
 
Attól még írhatsz róla, van olyan fajta, amiről hárman is írtak, mindenki írása ott van, egymás alatt.
Úgy fog megjelenni mint ez: Black Cherry
 


  2014.09.01. 22:27  Hozzászólás  Válasz Rhéman (689) hsz.-re     Olvasás  
  •   695   
Avatar

---
 
A Grappa Gialla kép nagyon csalóka.
Ez a valóságban kifejezetten, és szép narnacssárga. Akartam is róla írni, mert fincsi, megelőztél :)
 


  2014.09.01. 20:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (693) hsz.-re     Olvasás  
  •   694   
Avatar

terra alapító
 
Akkor írd ide amit gondolsz, az öreg meg két pálesz között megcsinálja :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.01. 20:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (691) hsz.-re     Olvasás  
  •   692   
Avatar

terra alapító
 
Szólsz Gifozátnak (privát üzenet pl., vagy itt megkéred), és ő megírja, megszerkeszti ott, majd a szerző nevét átírja a tiédre. Írd ide le, olyan formában, ahogy a másik témában látod, a képet is felteheted, nem kell nagy, 1024es felbontás bőven elég 200-300 kb mérettel.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.01. 20:04  Hozzászólás
  •   691   
Avatar

terra alapító
 
Szívesen kiegészíteném ismertetővel az általam feltett paradicsomokat, hogy tudom ezt megtenni, hogy a legegyszerűbben bekerüljön a gyűjtőbe?
 


  2014.09.01. 18:30  Hozzászólás
  •   690   
Avatar

---
 
https://www.facebook.com/nagyiporta/pho ... =1&theater

Talán érdemes kipróbálni! Most találtam!

"Az idén nem tudtuk megvárni, hogy a szárán érjen a paradicsom. "Batyus" nagyikám csalánba ágyazta az éretlen zöldséget-gyümölcsöt, most kipróbáljuk mi is. Így nem rohad, és szép folyamatosan érik.., remélem "
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin






  2014.08.31. 20:02  Hozzászólás  Válasz vernissage (683) hsz.-re     Olvasás  
  •   687   
Avatar

moderátor
 
Aladdin s Lapmps = Aladdin's Lamp

A linkben nem javítható, mert megzavarodik. A többit javítottam, köszönettel fogadom a segítséged. A neved teljesen ismeretlen. Ismerhetünk a zindexről? Esetleg nem egy kétjegyű számmal végződött a neved?
 


  2014.08.31. 20:00  Hozzászólás  Válasz Rhéman (685) hsz.-re     Olvasás  
  •   686   
Avatar

moderátor
 
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Meghalok! :-) Ezeket már nem vállalom be ma. Majd holnap este elkezdem.
 




  2014.08.31. 19:41  Hozzászólás
  •   684   
Avatar

terra alapító
 
Ha ott a zacskó, amiben a mag volt, akkor semmi gond.
Szerintem zárójelben oda lehetne írni a magyar megfelelőt is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.31. 19:37  Hozzászólás  Válasz Glifozát (680) hsz.-re     Olvasás  
  •   683   


*
 
Aladdin s Lapmps = Aladdin's Lamp
Black brandy wine = Black Brandywine
OSU P20 = OSU Blue P20 ( képen jó )
White queen = White Queen
Boliviai vad paradicsom ( Bolivian Wild )
Black from tula = Black from Tula
Szultán ( Sultan F1 )

Amennyiben szivatásnak érzed, akkor hagyjuk

Pl.: Óriás paprika alakú paradicsom rengeteg van...ez egy fajta... jó lenne a pontos név
Zöld Zebra - Green Zebra -- a vaterán 1-2 eladó magyarosítja a nemzetközileg jegyzett fajtaneveket, de pl. a Zöld Zebra az eladók ismertetőjében megtalálható Green Zebra néven is.

Nekem fontos a pontos név - ezeket a fajtákat mind ismerem és termesztem ( hibridet nem, csak dehibridet ) és még sokkal de sokkal többet..

Végül a kérdés az, hogy akarunk-e profik lenni ?
 


  2014.08.31. 19:08  Hozzászólás  Válasz Vebber (681) hsz.-re     Olvasás  
  •   682   
Avatar

moderátor
 
Rhéman így írta. Martinland meg úgy. Rhéman volt az első, így a linken azt úgy hagyom. (hacsak máshogy nem rendelkezik) A hozzászólásban ott van mind a kettő.
 


  2014.08.31. 18:55  Hozzászólás  Válasz Glifozát (680) hsz.-re     Olvasás  
  •   681   
Avatar

---
 
Ha nem unod még, és nem szivatásnak veszed, akkor a "zöld zebra" is inkább Green Zebra.

Szépen gyűlnek benne a fajták.
 


  2014.08.31. 18:33  Hozzászólás  Válasz vernissage (679) hsz.-re     Olvasás  
  •   680   
Avatar

moderátor
 
Javítva. A többi rendben? Addig nem írom be a linkeket, hogy kevesebb legyen a javítás.
 


  2014.08.31. 17:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (669) hsz.-re     Olvasás  
  •   679   


*
 
Yellow pears haped = Yellow Pear Shaped
Brazil csodaparadicsom = De Barao fajták - több színben és méretben is van
 


  2014.08.31. 17:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (669) hsz.-re     Olvasás  
  •   678   


*
 
Banana leegs = Banana Legs
 


  2014.08.30. 18:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (676) hsz.-re     Olvasás  
  •   677   
Avatar

terra alapító
 
Semmi! Nagyon gyengén fejlődik. Lehet, hogy későn kezdtem. Vödörben van. Be fogom hozni ősszel.
 




  2014.08.29. 17:55  Hozzászólás  Válasz martinland (670) hsz.-re     Olvasás  
  •   675   
Avatar

---
 
A Kumato/Nyagous végül milyen lett.

Nekem mire értek, minden tövön egyforma termés lett. Egy sem lett barázdált. Amiből a magot szedtem, annyiban tértek el, hogy az közel szabályos gömb alakú volt, ezek nem.
 


  2014.08.29. 17:52  Hozzászólás  Válasz Scorpy (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   674   
Avatar

---
 
Úgy értettem, magyarosítva csak a táblázatban Aladin lámpája, és amikor oda ugrik, ott az angolul név.

Lentebb linkeltem neked, hogy a Mexicoirol szó volt, ott írta Alibá (annak ő a kersztapja), hogy a lánya hozta a magját az USA-ból.
 


  2014.08.29. 14:38  Hozzászólás  Válasz Andrea555 (672) hsz.-re     Olvasás  
  •   673   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon guszta!
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.29. 14:15  Hozzászólás
  •   672   


---
 
A másik egy folyton növő,tölteni való paradicsom,pirosra narancsosra érik sárga csíkokkal. 80 napos.Elég bőtermő.
P1120185.JPG
Striped Stuffer


P1120140.JPG
Striped Stuffer
 


  2014.08.29. 14:07  Hozzászólás
  •   671   


---
 
P1120182.JPG
Sweet Pea
HOztam én is Nektek paradicsomot ami még úgy látom nincs fenn. Az egyik a megzabolázhatatlan Sweet Pea nevezetű. Apró kis termései fürtökben nőnek.Kisgyerekek kedvence.Én az idén háló mellé ültettem és így még ha a diófa alá is került jól érzi magát.Meg sem próbálom kacsolni-
 


  2014.08.29. 12:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (669) hsz.-re     Olvasás  
  •   670   
Avatar

---
 
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.08.29. 08:52  Hozzászólás
  •   669   
Avatar

terra alapító
 
Javítva. Én nem vagyok annyira jártas, annyi fajtában mint itt páran, ezért ezeket a hibákat észre sem veszem, köszönöm hogy szóltok. Másodrészt ezek az első leírások, amiknek a nagy része nem ennek készült, úgy ollózgattam össze a hozzászólásokból, szóval innen is eredhetnek tévedések. Az lenne a jó, ha a fórumozók eleve úgy írnák be a szöveget, hogy az egy az egyben alkalmas legyen áthelyezésre. Harmadrészt, elég szőrözős meló összerakni, mert előbb le kell mentenem a képet a gépemre, feltölteni egy netes albumba (hogy később se legyenek a képek mozgatva, mert akkor hibásak lennének a linkek) majd betenni a kép linkjét a hozzászólásba és végül kikeresni a hozzászólás direkt linkjét, és azt betenni abc sorrendben a listára. Szóval ebben a folyamatban (főleg mivel javarészt meló után csinálom) én is könnyen hibázhatok. Szóval legyetek résen! :-)
 


  2014.08.29. 08:30  Hozzászólás  Válasz Scorpy (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   668   


*
 
Egyetértek, ezért is próbálkoztam, hogy nincs Gold German csak German Gold
Legyünk pontosak, mer amikor már 1000 fajtánk lesz számítani fog 1 betű is az azonosításkor
 


  2014.08.29. 08:01  Hozzászólás  Válasz Vebber (665) hsz.-re     Olvasás  
  •   667   
Avatar

terra alapító
 
Magyarosítani azért nem jó, mert ha valaki bővebben akar róla olvasni, vagy képeket keresni, akkor nem fogja megtalálni a google, legfeljebb csak ez a fórum lesz a találaltok között meg az ahol esetleg valaki más is magyarosította. A fajta neveket eredetiben kell írni, hogy akár angol, vagy bármely más nyelvű oldalon is rátaláljon a fórumtag ha több infóra, fotóra van szüksége. Én is megettem, mert elkezdtem keresni Mallorca Belle néven parit, meg Mexican, Mexico néven és most kiderült, hogy nincs is, mert te vagy a keresztapjuk. :D
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.29. 07:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (664) hsz.-re     Olvasás  
  •   666   
Avatar

terra alapító
 
A linkben nem kell kicserélni, nem is szabad, mert mint látod: nem műxik, meg nem is fog oda mutatni a link, ahol van az info róla, hanem error 404 lesz, azaz az oldal nem található. Csak az ismertetőben fontos a pontos neve, hogy aki copy/paste-val rákeres a google-val, az megtalálja. A link nagyon kényes ilyen dolgokra, mert ha pl. nagy betűvel írod, hogy .JPG és a kép neve meg kis betűvel van, pl. kep.jpg már nem bizti, hogy megtalálja.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.28. 20:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (664) hsz.-re     Olvasás  
  •   665   
Avatar

---
 
És ha magyarosítod?
"Aladin lámpája"

A spanyolt is korrigáld kicsit, mert így egybe folyik.
Mallorca szépe, spanyol. Elnevezése saját, hasonlóan mint a "Mexicoi" fajtánál. Determinált fajta.
 




  2014.08.28. 19:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (662) hsz.-re     Olvasás  
  •   663   
Avatar

---
 
Az apsztróf elég fontos.
Nem mindegy, hogy Aladinnak a lámpája, vagy Aladinok lámpa.
 


  2014.08.28. 19:41  Hozzászólás  Válasz vernissage (661) hsz.-re     Olvasás  
  •   662   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm az észrevételt, javítva lettek. Legtöbbször úgy kerül át a név, ahogy a felhasználó írja, nincs ellenőrizve a helyessége, arra már nincs kapacitásunk.

Az Aladdin's Lapmps a hozzászólásban jól van írva, csak a listán nem, mert a '-re teljesen megzavarodik a link.
 


  2014.08.28. 19:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (660) hsz.-re     Olvasás  
  •   661   


*
 
Van Old German és van German Gold - ezt zárjuk le.

Lenne 1-2 észrevételem a fajtanevekkel kapcsolatban:

Aladdin s Lapmps helyesen Aladdin's Lamp
Early Corpping helyesen Early Cropping
Paul Robson helyesen Paul Robeson
Orange Strowberry helyesen Orange Strawberry
 


  2014.08.28. 18:25  Hozzászólás  Válasz martinland (647) hsz.-re     Olvasás  
  •   660   
Avatar

terra alapító
 
No basszus, először beírtam Old-nak, majd javítottam Gold-nak, majd vissza Old-nak, most meg javíthatom megint Gold-nak, miközben a kettő ugyan az. :-)
 


  2014.08.28. 18:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (655) hsz.-re     Olvasás  
  •   659   


---
 
Nálunk is fajtafüggő a repedés. Sajnos a chocolate cherryből az összes elrepedt. Az ősparadicsomból is rengeteg tönkrement. Először jött a paradicsomvész most meg ez.
 


  2014.08.28. 18:03  Hozzászólás  Válasz Scorpy (645) hsz.-re     Olvasás  
  •   658   
Avatar

---
 
Nem is tudtam róla. Helyiek sem mondták soha.
Azt tudom, hogy ott termelt növény gyümölcse volt, de nem tudom milyen fajta.
 


  2014.08.28. 16:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (656) hsz.-re     Olvasás  
  •   657   
Avatar

terra alapító
 
A példát azért írtam, mert ebben az esetben (is) eltér a hétköznapi szóhasználat, a hivatalostól.
 


  2014.08.28. 16:12  Hozzászólás  Válasz Rhéman (653) hsz.-re     Olvasás  
  •   656   
Avatar

terra alapító
 
Az, hogy mit gondolsz, és mi van a papíron, két külön világ :D te ez esetben nem biotermesztő vagy, hanem bio módszereket alkalmazó termesztő :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.28. 15:28  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (654) hsz.-re     Olvasás  
  •   655   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem nem fontos, hogy a mag bio legyen. Erről írtam egyszer egy szösszenetet kiszámoltam, hogy a legrosszabb, soha elő nem forduló esetben, mennyi csávázó anyag kerülhet a paradicsomba, ha csávázott a mag, és nem bomlik le a csávázó szer.

Viszont vannak olyanok, akik, nem számolnak, hanem félnek, és ragaszkodnak a teljes "méreg" nélküliséghez.

Egyes fajta paradicsomok repednek, de a többség, nálam, nem reped.
 


  2014.08.28. 15:22  Hozzászólás  Válasz Rhéman (651) hsz.-re     Olvasás  
  •   654   


---
 
Nem tudom miért jó az, ha bio gyümölcsből jön a mag és nem kezelik. Azt gondoltam, hogy a termesztés folyamata a lényeg és nem a vetőmag előállítása. Ezek szerint a bio termesztésben a vetőmag sem mindegy.

Ha már paradicsom. Nálatok is elkezdtek felrepedni a termések a sok esőtől?
 


  2014.08.28. 15:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   653   
Avatar

terra alapító
 
Ezt azért válasszuk ketté.

Azt árulhatod bionak, ami ami megfelel az erre vonatkozó előírásoknak, és rendelkezik megfelelő okmányokkal.

Ha én a kertemben bio módon, azaz az előírásoknak megfelelően termelek, és a kert környezete is megfelel ennek, tanúsítvány nélkül is gondolhatok rá, mint bio termékre.

Sokan erre is azt mondják, hogy bio. Ez lenne a bio hétköznapi értelmezése. Olyan ez, mint a pálinka. Amit te főzöl otthon, az gyümölcspárlat, de a haverodat, mégis saját pálinkával kínálod.
 


  2014.08.28. 14:53  Hozzászólás  Válasz Rhéman (651) hsz.-re     Olvasás  
  •   652   
Avatar

terra alapító
 
Jó, mitől bió a növény, amiből származik? :D

A hivatalos verzió szerint ahhoz, hogy bio terméket árulj, rendelkezned kell egy erre specializálódott cégtől, akik speciális tanusítványokkal rendelkeznek. Ők lennének azok elvileg:
http://www.biokontroll.hu/cms/

Két státusz van, a biotermelő, és a bio termelésre éppen pont most (x évig) átálló.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.08.28. 12:04  Hozzászólás  Válasz vernissage (649) hsz.-re     Olvasás  
  •   650   


---
 
Lehet én vagyok ilyen téren műveletlen, de mitől bio egy vetőmag?
 


  2014.08.28. 10:22  Hozzászólás  Válasz martinland (647) hsz.-re     Olvasás  
  •   649   


*
 
Paradicsom German Gold bio vetőmag
Bio vetőmagok A MonJardin! ajánlásával Bio vetőmagok Paprika, paradicsom, chili

Szállítás: raktárról, azonnal
Kategória: Bio vetőmagok
Súlya: 30.00 g
Áfa: 27 % (benne van az árban)
1 tasak: tartalmából kb. 25 növény lesz
Termelő: ReinSaat KG
1.290 Ft csomag
 


  2014.08.28. 08:36  Hozzászólás  Válasz martinland (647) hsz.-re     Olvasás  
  •   648   
Avatar

terra alapító
 
Ha nem sötétzöld a levele, akkor lehet jobb lett volna valami gyorsan felszívódó plusz tápanyag egy-két hónappal ezelőtt, vagy azóta, nem tudom hogy szokták megoldani. Erjessz csalánlevet, néhány egyéb növénnyel, biztos nem árt nekik jövőre.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég