A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.






  2014.08.21. 19:35  Hozzászólás  Válasz martinland (582) hsz.-re     Olvasás  
  •   594   
Avatar

---
 
"Lassan már unjuk" :o :o Nem gondoltam, hogy ilyet írsz egyszer.

A Gold German = Old German, csak elgépelés vagy ez más?
Ha neked lennék, az üvegházba már el is vetettem volna a magokat másodvetésre. Legkésőbb novemberben teremnének, és ha az idő nem a tavalyi formát mutatja, akkor egy-két hónapig ehetitek a parit.
 


  2014.08.21. 19:16  Hozzászólás  Válasz Scorpy (570) hsz.-re     Olvasás  
  •   593   
Avatar

---
 
Tavaly paprikából láttam ilyet, az direkt "ilyen alakúra" lett nemesítve. Árulták magját, amit már bánok, hogy nem vettem.
 




  2014.08.21. 17:13  Hozzászólás  Válasz Rhéman (590) hsz.-re     Olvasás  
  •   591   
Avatar

moderátor
 
Amiket én már át is másoltam a fajtaismertetők közé. Még pár nap türelmet kérek, és nyilvános lesz az a topik is.


Baby-lon!

Azt hiszem téged még nem kérdeztelek, de már 5 fajtát bemásoltam a tieidből a fajtaismertetőkbe. Ugye nem gond?
 




  2014.08.21. 13:46  Hozzászólás  Válasz Scorpy (588) hsz.-re     Olvasás  
  •   589   
Avatar

terra alapító
 
Biztos rendbe jön ez a rész is. Hely van bőven (5GB) lehet ez is, és az is.

Én a honlapom tárhelyére teszem a képeket, és ide csak belinkelem. Egy helyen van, és több helyen használom.
 


  2014.08.21. 13:25  Hozzászólás  Válasz martinland (582) hsz.-re     Olvasás  
  •   588   
Avatar

terra alapító
 
Mindenre van tárhely, csak képekre nincs. Le vagyon tiltva a feltöltés. Csak a galériába lehet. Oda van minden eddig feltöltött jpg.
Kell a hely sok más, kertészeti fórumon hasznos dolognak: lottó, játékterem, stb.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.21. 12:55  Hozzászólás
  •   587   
Avatar

---
 
Kinek ígértem a múltkor a házi szappam receptet, végre leírtam :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.08.21. 08:39  Hozzászólás
  •   586   


---
 
Baby-ion, szépek a paradicsomjaid.


Szerintetek lenne értelme lefóliázni a paprikát, hogy megnőjenek? Sajnos az időjárás nem kedvez neki. Léc van bőven, fóliát egyszer vettem egész tekercsben.
 




  2014.08.20. 19:18  Hozzászólás  Válasz kisveréb (583) hsz.-re     Olvasás  
  •   584   


---
 
Sajnos az időjárás nem kedvez az érésnek. Idén csalamádéból lesz bőven annyi a zöld paradicsom. Nálunk még sötét zöld is akad.
 


  2014.08.20. 17:49  Hozzászólás
  •   583   
Avatar

terra alapító
 
Végül is nálam eddig minden életben van. Amiről azt gondoltam, hogy paradicsomvész, nem tudom micsoda. A determinált befőzni való paradicsomokról leszedtem jópár hajtást pár kilónyi barnafoltos zöld paradicsommal, barna levelekkel, de a tövek még élnek. A többi köszöni, jól van. Csak éppen termés alig van rajta, az üvegház különösen üres, a Schottok még teremgetnek, a Lugas f1 is hoz egyet-kettőt, a többi vegetál. Odakint a nagy tábla paradicsomom nem jó hely, semmi piros nem látszik rajta. Ott még a Schott se terem, jövőre más helyet kell keresnem. Ahol terem a paradicsom az egy kerítés mellett van 5 tő, ott sok zöld szívparadicsom és SM látszik. És vannak az itt-ott kelt majd szétpalántázott paradicsomok, amik gyönyörűek, de csak mostanában kezdenek érni. A fajtáik: SM, Ökörszív, koktél, egy bugyros és egy olyan, amire nem ismerek rá, hogy honnan lett nem tudom. Alakra a szívparadicsom, de nálam azok rózsaszinűek, ez pedig piros.
 


  2014.08.20. 15:36  Hozzászólás
  •   582   
Avatar

---
 
No ide is beütött a parivész, igaz nem is csodálom, mert bio minden és nagyon zsúfolt volt az idén a kert. Már csak a Gold german és a Shott bírja, az üvegházban kb 1 héttel tovább bírták fajtától függetlenül. Nagyon nem vagyok szomorú, mert elraktam 50 L levet 3 üveg egész parit és minden rokonnak adtam jó pár tíz kilót. Lassan már unjuk is a parit, ilyen még sosem volt :)
Pár kép:
Úgy látom nincs pár kép, azt írja a maximálisan hozzáadható képek száma 0 :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin




  2014.08.17. 09:58  Hozzászólás  Válasz Scorpy (579) hsz.-re     Olvasás  
  •   580   
Avatar

terra alapító
 
Köszi! Nemsokára közétesszük a topkot. A valóságban ez úgy fog kinézni, hogy lesznek hozzászólások, minden hozzászólás egy fajta, fajtanevvel, képpel , rovid leírással, ha a kép gazdája irt ilyet. A hozzászólásokat én írom, hogy egységesek legyenek, de a név mindig át van irva arra, aki a képet feltette. (ennek több oka is van) Nem tudom mikor lesznek megint láthatóa a csatolnanyok, nincsenek máshova is feltöltve?
 


  2014.08.17. 09:34  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (578) hsz.-re     Olvasás  
  •   579   
Avatar

terra alapító
 
Azt nem mondtam, hogy máshova sem töltök fel fotókat! :D
Természetesen szabadon felhasználhatod a megosztott képeimet. Meg vok tisztelve! :)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.16. 19:52  Hozzászólás
  •   578   
Avatar

terra alapító
 
Én is lattam őket, és Elvileg hamarosan ujra láthatók lesznek. Egy ideje Elkezdtem készíteni egy fajtaismertetős topikot. Megengednéd hogy a te képeidet is felhasznaljam?
 


  2014.08.16. 19:27  Hozzászólás
  •   577   
Avatar

terra alapító
 
Tudom, hogy nem elllenem irányult. nem is tekintettem személyem elleni támadásnak, csak nem esett jól, hogy miután beszerkeszttettem ide 6 db. nagyobbacska képet, kicsivel később hirtelen változás történik.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.




  2014.08.16. 18:20  Hozzászólás
  •   575   
Avatar

---
 
Scorpy!

Nehogy magadra vedd! Ahogy Rhéman írta, nem ellened volt.
Ragadozó fejleszt, hogy jobb legyen.

A galériádba fel tudod tenni, onnan beileszteni, és ott meg is marad.
 


  2014.08.16. 16:55  Hozzászólás
  •   574   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy!

Biztos nem ellened irányult. Ragadozó dolgozik valamin. A portálon ott a figyelmeztetés. Egyébként én még láttam a képeket. Nagyon jók voltak. Nekem nincs se türelmem, se fantáziám ilyenekhez. Gratula. :)

Ps.: Biztos vissza jönnek a képek.
 


  2014.08.16. 16:49  Hozzászólás
  •   573   
Avatar

terra alapító
 
Én többet fel nem töltök semmiféle képet itt sehova.
Ma megtettem és nagy gonddal megszerkesztettem - eltüntették.
Ez nagyon nem volt szép, sőt övön alulii volt.
Sorry. :roll:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.






  2014.08.16. 13:42  Hozzászólás
  •   570   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom mi ez, csak gyanítom, hogy Rose tomato (talán valaki megerősíti, vagy megcáfolja).
Minden esetre nagyon fincsi, bőtermő és idáig elleállt a pusztításnak.

fini_pink.jpg


A természet játékos kedvében volt:

_8164666.jpg


_8164668.jpg
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.16. 13:33  Hozzászólás
  •   569   
Avatar

terra alapító
 
Dwarf Beryl Bauty:
dwarf_beryl.jpg


Bradley:
bradley.jpg


Mrianna's Peace:

marianna's_peace_repedt.jpg
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.16. 10:59  Hozzászólás  Válasz Scorpy (565) hsz.-re 
  •   568   


---
 
A cruzate-hoz felesleges championt adni. Önmagában is tudja ugyan azt, mint championnal. Csak nő tőle a perzselés veszélye.
 


  2014.08.16. 08:50  Hozzászólás
  •   567   
Avatar

terra alapító
 
Türelem zöld parit terem. Kivártam, hogy a Green Zebra és a Dwarf Beryl beauty beérjen (sárgásra vált a zöld szín) így kóstoltam meg. Így már ízletes! Bár vannak nekem jobban ízlő fajták. Az év felfedezettje a Bradley. Továbbá a Marianna'a peace. Nagyon bejön nekem.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.16. 08:46  Hozzászólás
  •   566   
Avatar

terra alapító
 
Az OSU Blue és tsai nem a kitűnő ízük miatt jók (bár izlések és pofonok, -nekem izlik), hanem a benne található Antocianin miatt, mely rák megelőző antioxidáns és megtalálható pl. az áfonyában, szederben és sok más lila színű zöldségben-gyümölcsben. Ez az anyag okozza a lila színt.

http://www.mdosz.hu/pdf/2010_absztr_hos ... evcsik.pdf

http://hu.wikipedia.org/wiki/Antoci%C3%A1nok
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.16. 08:36  Hozzászólás
  •   565   
Avatar

terra alapító
 
A paradicsomvész nálam is tombol. Vannak ellenálló fajták. Idén kétszer volt permtezve Champion-Amistar, majd Champion-Curzate combóval. Mentem ami menthető.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.16. 08:34  Hozzászólás  Válasz kemorgo (544) hsz.-re 
  •   564   
Avatar

terra alapító
 
Üdv a fedélzeten! :D
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.08.16. 08:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (562) hsz.-re 
  •   563   


terra alapító
 
Köszi, valamiért a 7 nap rögzült nálam, így is kezeltem. De még mindig jobb, mint ha fordítva lett volna.
 


  2014.08.16. 07:36  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (560) hsz.-re 
  •   562   


---
 
Az OSU Blue nálam is a felejthető kategóriába tartozik (jövőre már nem lesz, vannak sokkal értékesebb fajták, főleg ha a lé alapanyag előállítása a cél ;) ). Igazából csak a színe miatt különleges, és most, amikor tarol a gomba, látható, hogy nem is kicsit ellenálló. Szinte tökéletes! A gombatengerben...
Az Amistar a paradicsomban 3 napos: http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/ ... istar.aspx
(Itt hogy kell 'szóra linkelni'?)
 


  2014.08.16. 07:15  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (560) hsz.-re 
  •   561   


terra alapító
 
Nekem sem ízlik igazán.

Sőt a cherollák sem igazán, vastag a héjuk. Talán még a sugar sweet cherry, Ami magról kelt ki koktél az nagyon finom és nem annyira repedős, mint a cherolla,
A chocolate cherry ami eddig a legjobban ízlik. Azt is tőled kaptam :)

A Schott lugasok közül egy maradt meg, ami szép, a többi anyámnál van, de nem túl jó a helyük.

A geregtől kapott keverék, és mobil, korall rengeteget termet, de még nagyon sok rajta a zöld, de talán azok még beérnek.

Az utolsó képen látható Zapotek paradicsom, is hatalmasakat és sokat termet, de még csak ez az egy érett be.

Rhémantól kapott magok közül a Black Krim is kezd beérni, az is nagyon bőtermő, még nem kóstoltam.
 
Lizy


  2014.08.16. 03:17  Hozzászólás  Válasz lizy72 (556) hsz.-re 
  •   560   


terra alapító
 
Meg az Osut is. Az hogy ízlik? Nálam is nagyon szép, de az íze felejthető.
 


  2014.08.16. 03:06  Hozzászólás  Válasz lizy72 (556) hsz.-re 
  •   559   


terra alapító
 
Igen:) Egyébként majd nézd meg az Amistart, mert én úgy emlékszem, hogy nem 3, hanem 7 nap az ÉVI-je.
 


  2014.08.15. 20:35  Hozzászólás  Válasz Luni (547) hsz.-re 
  •   558   


*
 
Hi-hi :D
Szóval, olvasni olvasok, csak írni van időm ritkán :D
De hálás vagyok ám neked, nélküled még mindig hiányolnék pár embert :D
 


  2014.08.15. 20:30  Hozzászólás  Válasz kisveréb (552) hsz.-re 
  •   557   


*
 
Mire megírtam, pont írtál.
Én nem haboznék, próba szerencse alapon, hátha mégse. Szimatolj, hátha mégse fitoftóra, feléd tényleg alig volt eső, kivéve az elmúlt másfél hetet.
Azt elfelejtettem leírni, hogy mindössze pár levél volt érintett, mondjuk, tövenként egy-kettő.
 






  2014.08.15. 20:21  Hozzászólás  Válasz kisveréb (552) hsz.-re 
  •   554   


terra alapító
 
Veszíteni valóm nincs :(

Tök zöldek maradtak rajta, hátha megállítja egy kicsit és beérnek.
 
Lizy


  2014.08.15. 20:18  Hozzászólás  Válasz kisveréb (549) hsz.-re 
  •   553   


*
 
Idén sok volt a paradicsompalántám, a végén kínomba már összevissza ültettem a maradék három ágyásba, nem is logikusan, keverve a féldetermináltakat a folytonnövőkkel. Van egy sor, ami ilyen középmagas, (nembaj a legmagasabb kordon van fölötte :D ) csak egy cseppet sűrű lett, mert valami eszméletlen széles bokrok lettek. Az biztos, hogy valami "fekete" vagy black krim, vagy a cherokee purple - nem találom a füzetemet a puskámmal - az atkás levelek nem sárgára száradnak, hanem szürkére. Múlt héten kicsit igazítottam rajtuk, és akkor állt meg bennem az ütő, hogy fitoftóra. Fekete foltok a száron, a levélen.
Kapott kétszer Amistart, egyszer meg Ridomil Goldot, plusz a szokásos atkaelleni napalmot.
Aztán kezdtem szimatolni, a pár évvel ezelőtt, amikor tarolt a fitoftóra, akkor egy hét alatt leette a fene az összest, bogyót, szárat, levelet és valami eszméletlen büdös, émelyítő szag terjengett a sorok között. Most ezt nem éreztem. Nem is romlott egy hét alatt semmi, csak találtam két foltos bogyót, az egyiken a folt már feketén penészes volt, a másikon meg úgy néz ki, mintha fitoftórás lenne, de nem az, mert napok alatt nem változott.
Aztán rájöttem hogy a száron a foltok esélyesen a madzag nyomai, a levelek meg még az atkásodás után most dobták fel a lábukat, a feketéken nem igazán látszik, hogy megharapdálták őket, csak amikor feketére, szürkére száradnak. Ma pici időm volt, ellenőriztem a paradicsomokat, újabb foltos bogyó nincs, leveleken se látom, hogy gáz lenne. Na most, ha fitoftóra lenne, ennyi idő alatt már elvitte volna, meg rém büdös lenne. Viszont tökre úgy néz ki, mint ami fitoftórás :D Ha képen látom, tuti én is azt mondom, fitoftóra.
Gazdaboltban azt mondták, van, hogy nem fitoftóra, hanem valami más gombabetegség, ha jól emlékszem, szürkepenész. Kaptam rá Teldor 500 sc-t. Ha végre kilóg majd az orrom a vízből, és kapok levegőt, akkor esélyes, hogy lenyomom utoljára őket. Leszedem a pirosakat, amúgy évije paradicsomban 3 nap. Én még önszorgalomból keverek hozzá rézoxi-kloridot, a réz szerintem nem árt ilyen időben :D Aztán az idénre befejeztem a védekezést.
Ezt csak azért mondom, hogy lehet, hogy sok helyen van fitoftóra, de ha nem lesz kampó egy hét alatt, akkor esélyes, hogy mégse az, csak hasonlít.
 


  2014.08.15. 19:45  Hozzászólás  Válasz lizy72 (551) hsz.-re 
  •   552   
Avatar

terra alapító
 
Gondolod, hogy még érne valamit? Mert ha valaki hozzáértő azt mondja, hogy igen, én is lenyomnám őket.
Az ACe-ről leszedtem ami pirul, a többieket pedig megszedték az unokák, lányok, csak nem hagyom, hogy bolti paradicsomot egyenek ha már van a kertben. Főleg, hogy a legnagyobb csak pár napig lesz Magyarországon, had egyen végre egy kis finom zöldséget-gyümölcsöt.
 


  2014.08.15. 19:35  Hozzászólás  Válasz kisveréb (549) hsz.-re 
  •   551   


terra alapító
 
Náluk is megjelent :(

Azaz azokon a parikon ami anyunál vannak, sajnos az a nagyobb mennyiség.

Amit tudtam leszedtem, holnap lesz a befőzés, és lenyomtam amistarral.

Az itthoniak még rendben, de őket is permetezem holnap, megelőzésképpen.
Az évi-je 3 nap?
 
Lizy


  2014.08.15. 16:56  Hozzászólás  Válasz kisveréb (549) hsz.-re 
  •   550   
Avatar

terra alapító
 
Örülj neki. Minket lassan el is hagy. Paradicsommal együtt.



Üdvözlöm az új tagokat!
 


  2014.08.15. 11:32  Hozzászólás
  •   549   
Avatar

terra alapító
 
Na, engem is elért a paradicsomvész. Pedig sokat permeteztünk, és itt nem is volt annyi eső, mint másutt. Szerencsére nem a fő ágyást, hanem azt a helyet, ahol a paradicsomlé alapanyagnak ültetett ACE tövek vannak. Talán a többieket elkerüli, ezek a tövek azért nagyon sűrűek, és nincsenek is a többiek közelében.
 


  2014.08.15. 10:34  Hozzászólás  Válasz Luni (547) hsz.-re 
  •   548   
Avatar

terra alapító
 
Már itt volt az ideje! Ha megnézted volna a paradicsomaimat, már régen itt lehetnél. :)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron