A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  Tegnap, 15:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (4363) hsz.-re     Olvasás  
  •   4365   


---
 
Bocs, hogy a topikban írok, de szoktad nézni az itt megadott e-mailcímedet?
 


  Tegnap, 11:29  Hozzászólás
  •   4364   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20240327_112520.jpg
------------------------
Megtekintve 33 alkalommal.

Azt hiszem megint túllőttem a célon. 3 láda paradicsom már kint van az üvegházban. A chilik meg még bent, épp kelnek. 8
 




  2024.03.23. 23:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (4361) hsz.-re     Olvasás  
  •   4362   


---
 
Lakásban vagyok es sajnos a párkánykorlát projekt nem valósult meg. Tehát annyira nem tudom őket kivinni
Amíg nem veszem meg a lámpát ezzel próbálok segíteni
IMG_2705.jpeg
------------------------
Megtekintve 175 alkalommal.

 


  2024.03.23. 06:45  Hozzászólás  Válasz lacasshark (4360) hsz.-re     Olvasás  
  •   4361   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem igen. A kérdés inkább a fény mennyisége, de az majd kiderül. Szerencsére már olyan idők jönnek, hogy napközben ki lehet majd vinni őket, és az lesz az igazi. De nem a napra!
 


  2024.03.22. 22:27  Hozzászólás
  •   4360   


---
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ajánlanátok-e ezt a lámpát paradicsom palántákhoz? Elég sok csírázott ki mostanában nekem. A probléma hogy nem bízom a kínai lámpában viszont a sima fénycső beszerelésével és felriggelésével nem szívesen foglalkoznék.

https://agrar-vilagitas.hu/uzlet/led-lampak/parfactworks/parfactworks-par1200-av-led-grow-board/


Kép a mostani setupomról (elég gyatra, ez valami temu cucc):
image.jpg
Setup
Megtekintve 229 alkalommal.



A terv hogy a fűtőcsőre ráerősítek egy belógó kart és onnan lelógatom.
 


  2024.03.13. 09:24  Hozzászólás
  •   4359   


---
 
001.JPG
------------------------
Megtekintve 1908 alkalommal.


Lefotóztam a fura paprikakelést.
Bal oldalt a maradék paprika, egy ismerősnek tartogatom, a tesói már talán másfél hete ki vannak pikírozva, és pár napja lettem figyelmes, hogy menet közben utókelés van. Napról napra egyre több paprika bújik elő. :O
 


  2024.03.12. 07:07  Hozzászólás  Válasz edit (4357) hsz.-re     Olvasás  
  •   4358   


---
 
Idén nagyon furán csíráznak a magok, legalábbis nálam!

Ültettem friss paprikából nyert magot, régi 19-es kápiát, és 24-es kápiát,
kapott pepperónit, és fogott hegyes erőst, mindet egy szögletes dobozba, soronként felcímkézve,
És már sajnálom, hogy nem fotóztam le. A 19-es kápia kelt ki elsőre, majd a fogott hegyes, ezek voltak a legrégebbi magok!
Utána a pepperóni, tavaly kapott paprikából saját fogásból lévő mag, és a frissen szedett 24-es kápia (február), mondhatni utoljára kezdett sorolni, de tegnap kikerekedett a szemem, amikor is azt láttam, hogy több sorban ismételten több mag is bújik, holott már több mint egy hete ki annak pikírozva!

Nem értem mi a csuda történt, még ilyen nem volt! Mindig rostált földbe ültetek, tömörítem a talajt, tehát nem lehet az, hogy egyenletlen talajviszonyok miatt kell később, és a friss magon kívül mindegyik be volt áztatva!
 


  2024.03.11. 19:07  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (4356) hsz.-re     Olvasás  
  •   4357   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy teszek cserépbe is, szoktam a chilikből. Egyelőre csak elvetettem mindegyikből pár magot aztán meglátjuk. Az egyik fel volt vágva, abban csak 2 mag volt, de olyan fekete mint a szőrös paprika magja (a szőrös eddig nem csírázott ki sajnos de még van magom, újravetem).
 


  2024.03.11. 17:05  Hozzászólás  Válasz edit (4355) hsz.-re     Olvasás  
  •   4356   


---
 
Nagyon különlegesek :) és nem vagy még elkésve vele, mi mindig szoktunk macska... ültetni márciusban. Ha felmelegszik az idő sokkal gyorsabban nő. Hova akarod majd ültetni, szabad földbe, vagy cserépbe? Én a Te helyedbe, tuti legalább 1-1 darabot cserépbe is ültetnék, vagy balkonba, mert akkor télre lazán be tudod vinni, és karácsonykor (még) ontja majd a terméseket.
 


  2024.03.10. 18:32  Hozzászólás
  •   4355   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20240310_164942.jpg
------------------------
Megtekintve 1990 alkalommal.


IMG_20240310_164948.jpg
------------------------
Megtekintve 1990 alkalommal.


Igaz hogy a chiliket már 2 hónapja el kellett volna vetni de ezt a chili gyűjteményt most kaptam, Peruban Cuscoban vette a piacon az egyik lányom. Vannak benne magok, holnap vetek mindegyikből.
A paprikákat már 2 hete elvetettem de még nem kelnek. Nincs elég meleg nálunk. A paradicsomok már mind kikeltek pedig később vetettem.
 


  2024.03.05. 20:44  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (4352) hsz.-re     Olvasás  
  •   4354   
Avatar

terra alapító
 
Nem. De így sokkal könnyebb dolgom lesz. A héten kikelnek, és még akkor is van 2 hónap.
 


  2024.03.05. 16:07  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (4352) hsz.-re     Olvasás  
  •   4353   
Avatar

terra alapító
 
Azt nem mondta, hogy szabadföldbe :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2024.03.04. 22:11  Hozzászólás
  •   4351   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap elvetettem a paprikákat. Büszke vagyok magamra. Nem siettem, és a fajtákat is 10 alá redukáltam. Hétvégén jön a pardicsom vetése.
 


  2024.02.22. 18:38  Hozzászólás
  •   4350   
Avatar

terra alapító
 
A héten rendeltem paprika és pardicsom vetőmagokat, ma érkeztek meg. Hát... nem egyszerű
 


  2024.02.03. 06:49  Hozzászólás
  •   4349   


---
 
Most jött szembe ez a cikk, nincs valakinek a cikkben írottakkal saját tapasztalata a konyhakertben?

https://receptek365.info/a-paradicsomot-es-az-uborkat-egyetlen-betegseg-sem-tamadja-meg-miota-ezzel-befujtam-csodalatos-otlet/

A virágoknál nekem nagyon bejött, de a kertig sosem értem el vele. A bougainvillea, és a muskátli is nyáron csak élesztős vizet kap, nem veszek nekik egyéb tápoldatot, és mégis ontja a virágokat!
 


  2024.02.03. 06:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (4347) hsz.-re     Olvasás  
  •   4348   


---
 
Irigykedve olvasom, mert már nekem is volt, de tönkrement. A szappanos víz nem volt elég a pajzstetűnek, és mivel nem permetezek, így a vég elérte! De lehet, ha idén kapok valahol elfogadható áron egy szép cserepes citromot, akkor még egyszer nekifutok! :) Jó lenne saját citrom, habár a vad citrom sem barátom, mert már 4 éve van, de nem, és nem akar virágot hozni.
 


  2024.02.02. 22:44  Hozzászólás  Válasz edit (4346) hsz.-re     Olvasás  
  •   4347   
Avatar

---
 
Kis túlzással: ha lepottyan magától. Azért nyilván nem így működik, de ha ilyen történik, akkor sincs baj, mert ha nem valamilyen károsodás miatt hullik le, akkor a hűtőben sokáig el lehet tartani. Általánosságban azt mondom, hogy ha idén tavasszal virágzik, akkor csak végszükség esetén szedek le belőle év végén, vagy jövő év elején. Mégpedig azért, mert egyrészt kicsi még a gyümölcs, másrészt elég lészegény is. Tapasztalatom szerint a következő nyár közepéig-végéig nyugodtan a fán lehet hagyni, mert addig folyamatosan növekszik és vele párhuzamosan a létartalma is jóval nagyobb lesz. Ilyenkor már kézzel is lehet érezni, hogy nem olyan kemény a gyümölcs. Gyakorlatilag tehát nálam közel másfél év virágzástól a szüretig. Ezért azt javasolnám, hogy tavasszal nyugodtan vidd ki a fát és csak akkor szedd le korábban a citromot (tavasz végén - nyár elején), ha nem tudsz napi szinten ránézni. Egyetlen apró hátránya nagyon ritkán van a késői szedésnek: a mag még a gyümölcsben elkezd kicsírázni (a fogyaszthatóságot ez nem zavarja)

IMG_20230903_194500.jpg
Ezt tavaly augusztusban szedtem le, ez volt a legnagyobb darab
Megtekintve 4532 alkalommal.

 


  2024.02.02. 20:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (4345) hsz.-re     Olvasás  
  •   4346   
Avatar

terra alapító
 
Igaz, hogy a paprikás topikban vagyunk de ha már a citrom szóba került hadd kérdezzelek meg mint tapasztalt citromtartót. Mikor érett a citrom? Van egy gyönyörű nagy citrom az egyik fán, még tavaly kihordás előtt március körül kezdett fejlődni. Hetek óta sárga de ha megmozgatom nem jön le. Mi az érettség biztos jele?
 


  2024.02.02. 15:48  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (4338) hsz.-re     Olvasás  
  •   4345   
Avatar

---
 
Szerintem a szellőztetésnél jóval fontosabb, hogy a citrom minél alacsonyabb hőmérsékleten teleljen. Ehhez egy fűtetlen, világos szoba a legmegfelelőbb, ahol a hőmérséklet nagyjából 0 és 10 C° közötti (ha a 0-hoz van közelebb, az még szerencsésebb). Így is előfordulhat persze, hogy valamennyire tetves lesz a fa, de a mértéke könnyen kezelhető marad. A leander is hasonló ebből a szempontból, tudomásom és nem a tapasztalatom szerint. Az idén nagyon későn kerültek be a citromok, több alkalommal is kaptak enyhe fagyot. Pillanatnyilag teljesen mentesnek látom őket, lehet, hogy a késői bevitel is használt abban, hogy ez így alakult (ilyen még nem volt máskor: mindig jóval a fagyok előtt kerültek be, de szinte mindig volt kevés pajzstetű rajtuk a teleltetés alatt)
 


  2024.02.01. 20:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (4343) hsz.-re     Olvasás  
  •   4344   
Avatar

terra alapító
 
Majd figyelni kell, mert rengeteg elágazást fog hozni egyszerre, és persze minden elágazásban virágot is.
 


  2024.02.01. 17:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (4331) hsz.-re     Olvasás  
  •   4343   
Avatar

terra alapító
 
Már vannak kis levek és bimbót is láttam rajta. Jó napos helye van és 20°C körüli hőmérséklet.
 


  2024.01.16. 19:05  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (4341) hsz.-re     Olvasás  
  •   4342   
Avatar

terra alapító
 
Nekem egyszer a nőnapi virág tette majdnem teljesen tönkre az összes paprikapalántámat (nem 20 db volt).
 


  2024.01.15. 18:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (4339) hsz.-re     Olvasás  
  •   4341   


---
 
Tudom, hogy a pára tökéletes a gombáknak, de Én a szellőztetés okán olvastam a tetvekről. Ha butaságot írtam elnézést, de ezt olvastam! : ) Én nem permetezek semmit, és ezt a jövőben sem szeretném elkezdeni, de eddig még szerencsére (minden növényem kint nyaral), nem hoztam be tetvet a lakásba.
 


  2024.01.15. 18:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (4339) hsz.-re     Olvasás  
  •   4340   
Avatar

terra alapító
 
Behordás előtt nálunk kapnak egy kombi permetezést, levéltetű és gombák ellen. Attól még persze maradhat rajta megbújva szerencsés túlélő, de tapasztalatom szerint inkább a gombabetegségek szokták túlélni a leandereken.
 


  2024.01.15. 12:31  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (4338) hsz.-re     Olvasás  
  •   4339   
Avatar

terra alapító
 
A levegő páratartalma a gombabetegségeket befolyásolja. A tetvek úgy kerülnek be a teleltelőbe, hogy a növények kint fertőződnek. Megoldás a teleltetés előtti permetezés, ami a fiatal és idősebb tetveket is megöli. (A levéltetű eleven szűlő.)
 


  2024.01.14. 19:27  Hozzászólás  Válasz edit (4337) hsz.-re     Olvasás  
  •   4338   


---
 
Érdekes,hogy azt írod a citrom sem kap friss levegőt, és még sem tetves. A barátnőmnek télikertje van, és mindig szellőzik, mert azon keresztül közlekednek az udvarra, de ritka év, hogy bent ne legyen neki tetves a citromja.
 


  2024.01.14. 18:27  Hozzászólás
  •   4337   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20240114_182353.jpg
------------------------
Megtekintve 6311 alkalommal.

Levél egy szál se, de tetűt se látok. Középen.
 


  2024.01.14. 18:22  Hozzászólás
  •   4336   
Avatar

terra alapító
 
Megnézem gyorsan én is a paprikáimat. A citromokkal együtt van egy fűtetlen zuhanyozóban. Szinte sose megyünk oda télen.
 


  2024.01.14. 18:12  Hozzászólás  Válasz Fruzsi (4334) hsz.-re     Olvasás  
  •   4335   
Avatar

terra alapító
 
A paprikától nem messze lévő egyik virágon levéltetűt láttam. Tegnap az almafák metszésekor igazi hétpettyes (piros) katicát találtam. Bevittem a virágra. Ma estefele már nem volt tetű, csak a katica sétált.
 


  2024.01.14. 17:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (4333) hsz.-re     Olvasás  
  •   4334   


---
 
Ha jön a meleg, a héten már tizen fokokat írnak! Rendszeresen kell majd szellőztetni, mert könnyen betetvesedhet!
Nekem ezért volt jó az előszobában, mert ott jövet menet cserélődik a levegő.

Tavaly tavasszal a régi háznál, amikor metszés után itthonról haza vittem a ládákat a fűtetlen szoba ablakaiba, mindig amikor hazamentem, 1 órára kinyitottam az ablakot, amikor már melegebb volt, egy tetű sem jött elő, 3 balkonba 5 növény maradt meg, amit mint már írtam kiültettem a szabadba nyárra. de ha nincs cserélve a levegő könnyen gond lehet.
 


  2024.01.13. 18:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (4331) hsz.-re     Olvasás  
  •   4333   
Avatar

terra alapító
 
Nem dobtam ki és mintha már kezdene hajtani is. Jó helye van, napos déli fekvésű nagy ablak felület. Éjjel 15°C, nappal 20-25°C ha süt a Nap.
 


  2024.01.11. 06:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (4330) hsz.-re     Olvasás  
  •   4332   


---
 
Én pont tegnap untam meg a levél potyogást, és felszámoltam a balkonos chili állományt, mert van még pár cserépbe is, és úgy döntöttem idén annyi elég lesz korai termésnek abból a fajtából.
De tavaly is így január környékén szüreteltem le a chiliket, és vágtam vissza, majd amikor már február környékén kezd jó idő lenni, az egyik fűtetlen szoba ablak párkányára tettem, és egy idő után elkezdett pattogni. Tavaszra szép hajtások lettek rajta. Sokat lecsipegettem, mert rengeteg hajtást hozott, majd a jó idő beálltával kiültettem a szabadba, és friss palánta került a balkonba. Idén új fajtával akarok kísérletezni, így az megy majd a balkonba.
 


  2024.01.10. 21:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (4330) hsz.-re     Olvasás  
  •   4331   
Avatar

terra alapító
 
Nem baj! Ki ne dobja! Amíg a szára zöld, minden rendben, még ha teljesen le is kopaszodik. Én 10 fokon szoktam teleltetni, ott is ledobálja, aztán mikor behozom a melegre, kihajt mint a fa tavasszal.
 


  2024.01.10. 21:16  Hozzászólás  Válasz emendasajt (4323) hsz.-re     Olvasás  
  •   4330   
Avatar

terra alapító
 
Sikerül a paprikát teleltetned? Én is hoztam be 2 tövet, de már majdnem minden levelét lehullatta. Pedig jó helye van, 20°C.
 


  2023.09.25. 11:36  Hozzászólás  Válasz Nyuzilla (4328) hsz.-re     Olvasás  
  •   4329   
Avatar

rendszer admin
 
Az a helyzet, hogy nálam is a várakozás ellenére meglepően nagyon jó év volt! :)
A paradicsomok hozták a "szokásosat". Csak Somoskői tájfajta koktél paradicsomot ültettem az idén, abból is csak 3 tövet, mert azt az unokák is nagyon szeretik. Eredetileg csak két tövet, de egyik alkalommal (még viszonylak kicsik voltak), az egyik nagyobb hajtás véletlen le lett törve tőből a száráról. És hallottam, mit lehet csinálni ilyenkor, így ki próbáltam.
A letört szárról pár levélhajtás le kell szedi, a kopasz szárat meg leültetni a földbe, és jól meglocsolni.
Megfogta, és pár hét múlva majdnem akkora lett, mint a mási kettő.
Meg persze egy tő szicíliai Camone paradicsom azért volt, mert azt nagyon szeretem.

Egy kis paradicsom, ami menet közben is rendesen fogyott. :)

parad2.jpg
Camone
Megtekintve 24014 alkalommal.

parad1.jpg
Camone
Megtekintve 24014 alkalommal.



parad7.jpg
Somoskői
Megtekintve 24014 alkalommal.

parad6.jpg
Somoskői
Megtekintve 24014 alkalommal.

parad5.jpg
A letört szár
Megtekintve 24014 alkalommal.



A hétvégén szedtünk még a gyerekekkel egy kis mennyiségű koktél paradicsomot. :)

parad3.jpg
Még van egy kicsi a száron is, eltarthat egy darabig.
Megtekintve 24014 alkalommal.



A paprikáim is szebbek lettek, mint reméltem:

paprik4.jpg
------------------------
Megtekintve 24014 alkalommal.

paprik3.jpg
------------------------
Megtekintve 24014 alkalommal.

paprik2.jpg
------------------------
Megtekintve 24014 alkalommal.

paprik1.jpg
------------------------
Megtekintve 24014 alkalommal.



paprik7.jpg
Erőspaprika a gyengébbik fajtából, de ízesítésre jó.
Megtekintve 24014 alkalommal.

paprik5.jpg
Lefagyasztott még maradék paprika télire
Megtekintve 24014 alkalommal.

paprik6.jpg
Közben elkészült télire 11 nagy adag lecsó alkalmi ebédre.
Megtekintve 24014 alkalommal.



"Svéd uborkasaláta télire tartósítószer nélkül".

Ja!, és még lett vagy 21 üveg szeletelt uborka is télire, bár nem tudom, addigra mennyi marad meg, mert nagyon rá lett szokva, már nagyjából a negyede elfogyott. :)
A kisebb üvegek a gyerekeké (voltak :D ), de abból is csak ennyi maradt.
Ebből ennyi van a hűtőben, hogy kéznél legyen, a többi meg a pincébe szebb jövőkre várva.

uborkas.jpg
------------------------
Megtekintve 24014 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2023.09.24. 16:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (4326) hsz.-re     Olvasás  
  •   4328   


---
 
Nekem brutál jó évem volt! Kicsit későn kezdtek érni, mert az első fürt rosszul kötött, de aztán rengeteg lett. 20 tő koktélról (vegyes szín, fajta) három naponta szedtem egy 10 literes vödörrel. Kiültetéskor fújtam egyszer rézzel, utána egyszer sem, még most kezdik megadni magukat.
Idén először használtam Greenman Agrot, már a palánta is csodás volt, masszív hajtásokon hatalmas, elágazó fürtöket hozott, aztán a sok eső ellenére sem jött betegség. Jövőre ismét használni fogom, aztán kiderül, hogy tényleg jó-e, vagy csak a csillagok szerencsés állása miatt volt ez így.... :fejvaka:
 


  2023.09.17. 17:21  Hozzászólás  Válasz edit (4324) hsz.-re     Olvasás  
  •   4327   
Avatar

terra alapító
 
Hol lehet kapni start F1-et?


Hát basszus, én sem találok. Van viszont Starts F1. Lehet, hogy ugyanaz?
 


  2023.09.17. 17:03  Hozzászólás
  •   4326   
Avatar

terra alapító
 
Ti hogy zárjátok az évet? Nekem rég volt ilyen pocsék. Új fajtákkal próbálkoztam, és az időjárás, a rengeteg eső sem kedvezett.
 


  2023.07.29. 12:31  Hozzászólás
  •   4325   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20230729_101118.jpg
------------------------
Megtekintve 30447 alkalommal.

bolti Strabena paradicsomból fogott magból. Mivel hibrid, a vetés eredménye lutri. Tavalyelőtt jó volt, tavaly mind a 2 tő ehetetlen kőkemény paradicsomot termett.
 


  2023.07.28. 20:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (4320) hsz.-re     Olvasás  
  •   4324   
Avatar

terra alapító
 
Hol lehet kapni start F1-et? Évekig volt, azt tettem az üvegházba mert jól bírta a klímát. szerintem a lugas F1 ízre nem nagy szám, de legalább sokat terem.
Ragadozónak van igaza, enni a Somoskői és a Camone az igazi. A Camone paradicsomot évekkel ezelőtt kaptam tőle magcserében azóta szedem a magját. Az íze ugyanolyan finom mint akkor. Idén rendeltem újabb magot Olaszországból. Kicsit későn jött így még nem érik. Az biztos, hogy a bokor ugyanolyan habitusú mint a másik, a paradicsomok mérete is, de ez az új kissé feketés lesz. Az ízére kíváncsi vagyok.
Befőzni nagyobb fajtákat szoktam ültetni, de befőzök mindent amit nem eszünk meg. Aszalni Roma paradicsomot vetek, tavaly nem volt rajta szinte semmi, idén roskadásig van. Tavaly koktélokat aszaltam, az is jó volt, idén is fogok. Koktélból a Somoskőin kívül bolti Strabenából fogott magot vetek. Tavaly vacak lett, szinte ehetetlen. Idén jobban sikerült kifogni, nagyon szépek és ehetőek is. Holnap lefényképezem, ma elfelejtettem, tegnap este keveredtem haza.
Van még paprika alakú paradicsomom még az index fórumról. Az finom enni csak késői. Van ugyanonnan batyus, nagyon jó fajta. Terem rendesen, finom is bár nagyocska, befőzni is jó. Nem túl kényes.
A determinált szibériai elég finom, jó méret enni. Eredetileg innen van a magcseréből. Egy baja van, minden kórságot elkap. Szoktam tenni Violet Jasper fajtát is. Nálam a legkorábbi szokott lenni, jó a mérete, sokat terem.
Az ökörsziveket feladom. Nincs annyi helyem, hogy olyan túlméretes paradicsombokrokkal foglaljam a helyet amit egyetlen fürtöt nevelnek.
Idén megint tettem Schott lugas paradicsomot de érdekes módon kb 180 centinél befejezte a növekedést. Ha nem is túl finom akkor is érdemes tenni, sokat terem és nem túl kényes.
Szóval én sok fajtát vetek de mindegyikből csak pár tő van. Minden évben finomítok a fajtaválasztékon és próbálok újakat is.
A Prekos tényleg nem korai, az íze átlagos. Idén még volt a tőled kapott magból, egy bokor van most de még csak most kezdett pirosodni. Van rajta elég sok, el is borult míg nem voltam itthon. Befőzéshez jó lesz.
 


  2023.07.24. 18:27  Hozzászólás
  •   4323   


---
 
Paprikából meg "csak" cserepeseim vannak.
Azt tervezem, mint minden második évben, hogy át fogom őket teleltetni. Ezek idei ültetésűek.
Carolina Reaper fajta, és ők is a magcseréről származnak.
IMG20230724175849.jpg
------------------------
Megtekintve 30529 alkalommal.


IMG20230724180210.jpg
------------------------
Megtekintve 30529 alkalommal.

 


  2023.07.24. 18:14  Hozzászólás
  •   4322   


---
 
Ha már paradicsom...
Nálam nem muskátli díszlik az ablakokban.
Már pár éve innen csipegetek.
Régebben itt a magcserénél jutottam hozzá.
Ez a Vilma fajta. Nekem tökéletesen bevált.
IMG20230724175218.jpg
------------------------
Megtekintve 30531 alkalommal.


IMG20230724175358.jpg
------------------------
Megtekintve 30531 alkalommal.

 


  2023.07.24. 09:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (4320) hsz.-re     Olvasás  
  •   4321   
Avatar

rendszer admin
 
Én eleinte párszor jártam így, tanultam belőle, és a különböző próbálkozásaim ellenére a megszokott fajta, és mennyiség mindig vetésre kerül.
A Somoskői tájfajta koktél (unokák kedvence), és a szicíliai Camone mindig van jó pár tővel, ezek menők nálunk.
Így rendszerint kellemetlen meglepetés nem ér, csak legfeljebb csalódás, vagy siker a másik fajtákból. :)

A paprikákkal vagyok gondba, nem nagyon jönnek be nekem, nálam alig van rajta termés.
Vagy 2 évvel ezelőtt ugyanott nagyon szuper mennyiségű szép termés volt, még mindig félig van a hűtő alsó fagyasztója.
De sem előtte, sem azóta nem volt "szép" termésnek mondható mennyiségem. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2023.07.23. 19:39  Hozzászólás  Válasz edit (4319) hsz.-re     Olvasás  
  •   4320   
Avatar

terra alapító
 
Nekem csalódás ez az év. Teljesen új fajtákkal próbálkoztam. Egy részéről kiderült, hogy féldeterminált, ráadásul a felső virágzás nem kötött, kár a madzagért. Egy másik szép lenne, nagy, hosszúkás, szinte száraz annyira kevés leve van, de a világon semmi íze nincs. Mintha víz lenne. Szerencsére van 2 fajta kicsi sárga, azok jó ízűek, ha azok nem lennének, nem is tudom mit ennénk.
Tanulság: Vissza a kezdetekhez. A sátorba madzagra Lugas F1 vagy Start F1 meg valami kicsi sárga (talán a mostaniakból), kintre karó mellé Mobil. A Prekos F1 is igazi csalódás. Tavaly se volt jó, de ráfogtam az időre. Idén teljesen más idő van, és most se jó. Nem hogy nem rekord korai, de talán éppen csak közepes érésű. íze nulla, termőképessége is gyenge és még kényes is. 10 év alatt visszajutottam oda ahonnan indultam.
 


  2023.07.21. 15:10  Hozzászólás
  •   4319   
Avatar

terra alapító
 
IMG_20230721_154728.jpg
Riccio di Parma
Megtekintve 30618 alkalommal.

IMG_20230721_154849.jpg
------------------------
Megtekintve 30618 alkalommal.

IMG_20230721_154856.jpg
Ismeretlen
Megtekintve 30618 alkalommal.

Magcserében kaptam Riccio di Parma paradicsommagot. 4 palántát neveltem, kettőt megtartottam, kettőt a lányomnak adtam ahol a belvíz megtizedelte az állományt.
Nálam az egyik olyan lett amilyennek lennie kell (első kép). A másik viszont érdekes. Kicsi szögletes bogyók enyhén feketés vállal. Méret valahol a koktél es az alma közötti, nagy fürtök, erőteljes növekedés pedig lett vagy 4 ága. A karó még bírná, de en nem érem el megkötözni és ott fent is van rajta bogyó. Az ízét még tesztelem, keveset szedtem le róla. Nem panaszkodom, jó fajtának tűnik, meg is szedem a magját. Jó lenne tudni viszont hogy hogyan szólítsam. A két utolsó kép ábrázolja. A bokrot nem sikerült lefotózni, szőlő van mögötte semmi se látszik.
 


  2023.04.13. 13:06  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4317) hsz.-re     Olvasás  
  •   4318   
Avatar

terra alapító
 
Én napegésnek látom, de telefonon elég kicsik a növények. Vagy megfázott. Nálunk ma hajnalban is 1 fok volt.
De megyek is és elteszem a napról az enyéimet, elég edzetlenek.
 


  2023.04.13. 09:45  Hozzászólás
  •   4317   
Avatar

rendszer admin
 
Na ez totál kiakasztott, vajon mitől lehetséges?

milyenalevele.jpg
------------------------
Megtekintve 34842 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2023.04.11. 16:45  Hozzászólás  Válasz edit (4315) hsz.-re     Olvasás  
  •   4316   


---
 
Köszönöm szépen. De ne irigyelj, a tieid is megerősödnek majd. Ez amúgy ilyen "nagylevelű" fajta, meg egy minimális wuxal kezelést is kapott...
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég