Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  Ma, 07:53  Hozzászólás
  •   4236   


---
 
Kedves Fórumtársak!

Két hete megkezdtem a szőlővesszők gyökereztetését agro-kőzetgyapotban, aminek máris látszik a szép eredménye - mutatkoznak a gyökerek, indulnak a rügyek!
2 literes fóliakonténerbe szeretném rakni őket, és elsősorban azoktól kérnék tanácsot, akik szintén szoktak konténerbe vesszőt ültetni: milyen földet használjak? Tőzegeset, esetleg homokkal, perlittel, vagy kötöttebbet? :alvaka: Szoktatok ebben a konténeres fázisban marhakomposztot keverni a talajhoz?
(Tudom, hogy könnyen rothadásnak indulhatnak a gyökerek, ezrét nagyon sóheren fogom öntözni.)
 


  2024.01.16. 16:10  Hozzászólás
  •   4234   


---
 
Tisztelt Forumtársak akit érdekel találtam egy webáruház kinálatát .Sajnos se görögül se angolul nem tudok ezért csak nézegetem a magyar görög és olasz fajtákat.Az áruház neve Agromarket Hellas Telefonszám 26510 22282 .Akit érdekel Tisztelettel Rjani.
 




  2024.01.10. 09:19  Hozzászólás  Válasz emendasajt (4231) hsz.-re     Olvasás  
  •   4232   


---
 
Tisztelt forumtárs irj privátban cimet van mindkettőböl vesző.Üdv Rjani.
 


  2024.01.09. 19:51  Hozzászólás
  •   4231   


---
 
Én is még mindíg keresnék Anjuta illetve Dubovszkij R. vesszőket. Ha valaki tudna benne segíteni...
 


  2024.01.09. 19:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4227) hsz.-re     Olvasás  
  •   4230   


---
 
Szia Ati! Landis -t tudok küldeni, a másik két fajta sajnos nincsen.
 


  2024.01.08. 20:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4227) hsz.-re     Olvasás  
  •   4229   
Avatar

terra alapító
 
A Kozma Pálné engem is érdekelne (érzelmi okokból, régi emlékek), de szerintem már nem tudnék helyet szorítani neki. :(
 


  2024.01.08. 16:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4227) hsz.-re     Olvasás  
  •   4228   


---
 
Tisztelt Forumtárs Irj privátba egy cimet és én küldök neked.
 


  2024.01.08. 15:38  Hozzászólás
  •   4227   


---
 
Narancsízű , Kozma Pálné , Landys oltóvessző esetleg valakinél ? :)...költségeket állom.
 


  2024.01.03. 23:46  Hozzászólás  Válasz Alibá (4225) hsz.-re     Olvasás  
  •   4226   


---
 
Azt valószínűleg csak az oltványosok keverték össze. A Csausruzsovüj egy török fajta. Oroszul: Чауш розовый. Ráadásul nincs jól átírva, helyesen Csaus Rozovij lenne. Ez a Klára anyja elvileg. Egyébként így néz ki: https://vinograd.info/sorta/stolovye/chaysh-rozovyi.html

Szóval elvileg nem lehet azonos fajta.
Az anya hivatalos neve az európai adatbázisban: CHAOUCH ROZOVYI
https://www.vivc.de/index.php?r=passport%2Fview&id=2507

Valamiért a Klára egyetlen néven sem szerepel (se Klára, se Clara, se Péter) az európai adatbázisban. De annyit lehet tudni róla, hogy Magyarországon minősítették és Szlovákiában nemesítették.

Szlovák nemesítésből viszont van két másik fajta megegyező szülőkkel. Az Opal és a Pluto.
https://www.vivc.de/index.php?r=passport%2Fview&id=16934
https://www.vivc.de/index.php?r=passport%2Fview&id=22433

Kaptam egy Nébih-es kontaktot. Remélem vele tisztázni tudjuk a részleteket. Például még nem tudom a nemesítőt.
Most így néz ki az adatlapja a Klára (Péter)-nek szerintem egész jó lett: https://szoloink.hu/szolo/klara
 


  2024.01.03. 21:51  Hozzászólás  Válasz pambruzs (4224) hsz.-re     Olvasás  
  •   4225   
Avatar

terra alapító
 
Mikor én vettem, tizen éve, akkor azt mondták, hogy a Csausruzsovüj az a Klára magyar néven. Lehet azótaváltozott. ;)
 


  2024.01.03. 19:56  Hozzászólás  Válasz RJani65 (4223) hsz.-re     Olvasás  
  •   4224   


---
 
Köszönöm, a választ. Kezdem összerakni. Szóval a Klára és a Péter fajták azonosak. A Csausruzsovüj kicsit megzavart, de ez az egyik szülő fajtája lehet. Ami mellesleg a CHAOUCH ROZOVYI fajta lehet, ami a vörös chaus, valamiért oroszról van átírva a neve.

A Magyar szőlőfajták könyvet már néztem, abban sajnos nincs infó a többi fajtáról. A másikat még nem láttam sajnos.
Ezzel is előrébb vagyunk.
 


  2024.01.03. 09:56  Hozzászólás  Válasz pambruzs (4222) hsz.-re     Olvasás  
  •   4223   


---
 
Tisztelt Forumtárs a következöben tudok segiteni. A Péter fajtát Csausruzsovüj Klára néven keresd mert átkeresztelték.Jofajtának tartom korai sárga szinü de nem muskotályos fajta régebben tettem képet fel rola.A másik két fajtával kapcsolatban csak könyvet tudok ajállani. Hajdu Edit irta Magyar Szőlőfajták és Hajdu Edit Ésik Andrásné Uj magyar szőlőszőlőfajták cimü könyveket Üdvözlettel Rjani.
 


  2024.01.02. 22:09  Hozzászólás
  •   4222   


---
 
Sziasztok, a szoloink.hu-ra fel akarjuk venni az összes államilag elismert magyar fajtát.

Mint kiderült nem találunk fényképet a Ceres (Avanti), Nóra és a Péter fajtákhoz. :angry-banghead:
Tud valaki segíteni?

DALL·E 2024-01-01 16.37.15 - An image showing a bunch of grapes with a large, prominent question mark integrated into the design. The grapes should be vivid and realistic, capturi.png
nincs kép
Megtekintve 8191 alkalommal.

 


  2023.12.30. 11:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (4219) hsz.-re     Olvasás  
  •   4221   


---
 
Egyébként elsőre én is arra jutottam, hogy csak sós víz az adatlap alapján. Írtam is róla egy cikket. Aztán egyre több emberrel beszéltem és egyre több visszajelzést kaptam. Érdemes elolvasni a kommenteket a cikk alatt.
https://szoloink.hu/posts/cikkek/az-eu-ban-engedelyezett-alternativ-novenyvedelmi-anyagok-konyhaso
 


  2023.12.30. 10:44  Hozzászólás
  •   4220   


---
 
Nem hipoklórsav hanem hipoklórossav. Informális csatornákon keresztül tudtam meg, és mint ilyen egy feltételezés. De beleillik a képbe. A gazdabolt-on fent van az adatlapja. "Küllem (szín és szag): Színtelen folyadék, a termékre jellemző enyhe klór szaggal"
A klór szagot többen megerősítették. Hipoklórossav-nak volt egy hypeja most covid idején. Fertőtlenítőnek használták. Ez most csak az én kombinációm, hogy a meg lévő készleteket meg gyártó kapacitást próbálják más irányban kihasználni.
 


  2023.12.29. 22:13  Hozzászólás  Válasz pambruzs (4218) hsz.-re     Olvasás  
  •   4219   
Avatar

terra alapító
 
Péter! Miből gondolod, hogy hipoklórsav is benne, hiszen te is írod, hogy nincs feltüntetve? Szerinted a gyártó meg merné kockáztatni? Szerintem ez egyszerű sós víz, és engem az sem hat meg nagyon, hogy a vizet hogyan készítik elő, mert az csak a hordozóanyag. Ki fogom próbálni a gyári verziót is, és saját keverést is desztillált vízzel. Úgy sem nagyon használok más semmilyen vegyszert, szóval elegek lesznek egymás kontrolljainak.
 


  2023.12.29. 19:01  Hozzászólás
  •   4218   


---
 
A Greenway egy picit trükkös. Nem csak só van benne, hanem hipoklórossav is. Amit a sós víz elektrolízisével is elő lehet állítani. De valószínűleg ez annál picit bonyolultabb. De nálam túl sok kérdést vet fel a Greenway. Miért csak a sós víz van rajta feltüntetve? A valódi összetevőre megkapta volna-e az engedélyt? Csomagolás után mennyi ideig lehet felhasználni?
A következőket a neten olvastam, de nem vagyok vegyész: A hipoklórossav nem túl stabil vegyület, előbb utóbb hipóra fog bomlani. A hipó sem túl stabil vegyület, eredeti formájában (a chlorox már egy stabilizált forma például). A hipó tovább bomlik nátrium klorátra. A nátrium klorátot úgy tudom gyomirtóként is használják. Ezekhez a bomlási folyamatokhoz meg nem kell sok idő. Nagyságrendileg hónapok. Szóval nekem nem sok bizodalmam van a Greenway-hez.
Már ott elveszítette a bizalmamat, amikor azt mondták: klaszter szerkezetbe rendezett, meg energetizált víz van benne. De akkor még nem gondoltam, hogy akár meg is mérgezhet idővel.
 


  2023.12.28. 19:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (4216) hsz.-re     Olvasás  
  •   4217   
Avatar

terra alapító
 
Javaslom, hogy csak minden második tövet permetezz, legyen kontroll csoport is.
A baktérium készítmények jók lehetnek. Idén mindent vitt mindenhol a monília. Amazonnal próbálkoztam, szép zöld lett minden, viszont az meg a tetveket vonzotta. Volt mindenféle bogár, a birs is moníliás lett végül. Nem tudom miért, de megint bizakodó vagyok, aszály nem volt, Amazon segített, én, mint hozzá nem értő azt tippelem, szépen fejlődnek a jövő évi termésrügyek, jónak tűnnek.
Csak még nem jött össze a lemosó, de majd most, még idén talán belefér :dejo:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.12.28. 16:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (4215) hsz.-re     Olvasás  
  •   4216   
Avatar

terra alapító
 
Jó a rezisztens fajta, de azok sem mindenállók. És van pár fajta amit kár lenne kihagyni, a lisztharmat meg nagyon oda tud neki vágni, íztelen, ehetetlen termést eredményezve. Én nem szívesen permetezek, pláne nem nyár közepétől, mert akkor már közel az érés, és onnantól 3 hónapig esszük a szőlőt, szóval jó lenne olyan anyag, amivel bátran szórhatnám. Érdekességnek megjegyezném, hogy kb. 10 éve sosem volt a paradicsomomnak semmi baja, pedig nem permeteztem, és esőztetővel locsoltam. Aztán rájöttem, hogy az esőztető vezetékes vízről ment, aminek talán volt annyi klórtartalma, ami pont elég lehetett. Szóval nem biztos, hogy nagy mennyiség kell, pláne, ha hetente végigszaladok azon a pár soron. Mindenképp ki fogom próbálni.
 


  2023.12.28. 10:45  Hozzászólás
  •   4215   
Avatar

terra alapító
 
A só ártalmas, kérdés mekkora mennyiségben. Nem tűnik soknak, akár még működhet is.
Én inkább a rezisztens fajtáknak adnék egy esélyt. Füstbe ment az ,,A'' terv a max 4 tő szőlőre. De van ,,B'' terv, veteményes árnyékolására, oda viszont 12 tő simán befér :dejo:
Az ágaskordon megtetszett, pár év kinevelni, szerintem az lesz. Csak kell neki még támrendszer.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2023.12.27. 10:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (4211) hsz.-re     Olvasás  
  •   4212   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon dicsérik lisztharmat ellen, ami akár igaz is lehet, mert valamennyi klór csak van benne. Rákerestem, és volt ahol találtam sós vizes permetezésről, és ott már nem volt marketing.

A készítmény: konyhasó (NaCl) vizes oldat vagy granulátum formában

Rendeltetés: rovar- és gombaölő hatású készítmény.

Felhasználási technológia:

Szőlőben (Vitis vinifera) a konyhasó vizes oldata a tarka szőlőmoly (Lobesia botrana) és a lisztharmat (Erysiphe necator) kártételének megakadályozására alkalmazható. Tarka szőlőmoly ellen 0,6 kg konyhasót 100 liter vízben kell feloldani (60 g/ 10 l), éshektáronként 200-400 liter permetlémennyiség felhasználásával kell kipermetezni. A kezeléseket a tojásrakást követően, 1-3 alkalommal májusban, júliusban majd szeptemberbena szőlő fürtkezdemények növekedésétől a fogyasztásra érettségig (BBCH 55-91) lehetelvégezni. Lisztharmat ellen 0,6 kg – 2,0 kg konyhasót kell 100 liter vízben feloldani (60 g/ 10 l), éshektáronként 200-400 liter permetlémennyiség felhasználásával kipermetezni. A kezeléseketcélzottan, egy vagy két alkalommal lehet elvégezni a levélfejlődés kezdetétől a fürtzáródásig(BBCH 10-77). Két permetezés esetén az első időpontban 20 g/l, a második időpontban 10 g/lkonyhasót lehet felhasználni.
 


  2023.12.26. 22:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (4210) hsz.-re     Olvasás  
  •   4211   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell mindent elhinni! (Az egyszeri gyerek is pénzért árulta az okosító almamagot. Vett is a rendőr és tényleg okosabb lett. Mondta is utána: "Te ez nem is okosít!")
 


  2023.12.26. 13:25  Hozzászólás
  •   4210   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom mennyire hallottatok más a Greenway nevű szerről. Nekem nagyon tetszik, mert nem mérgező, vagyis bátran használnám. Az ára viszont kevésbé tetszik, és megnéztem, miben rejlik a hatékonysága, mi a hatóanyag ami nem mérgez. Nagyon tiszta víz és só. Na itt egy kicsit elgondolkodtam, hogy vajon miben különbözik ez attól, ha ioncserélt vízben feloldok 2g konyhasót? Biztos van itt olyan, aki jobban érti a kémiát mint én, gondolkodjunk ezen egy kicsit együtt!
 


  2023.12.22. 15:16  Hozzászólás
  •   4209   


---
 
Boldog és békés karácsonyi ünnepeket kivánok minden Forumtársnak.Rjani
 


  2023.12.18. 18:23  Hozzászólás
  •   4208   


---
 
Kedves szőlészek felvidéki barátomnak keresek Kozma Pálné és Narancsízű oltóvesszőt ..esetleg Landys fajtát is.
 




  2023.12.13. 10:47  Hozzászólás
  •   4206   


---
 
Top 50 szőlő 2023-ban. Idén ismét megvizsgáltam, mely szőlőfajták a legnépszerűbbek a szoloink.hu weboldalon. Ebben az összeállításban az a szőlő került a csúcsra, amelyet a legtöbb gazda vett föl a saját szőlői közé. A tavalyi listával összehasonlítva trendeket is megállapíthatunk. Mik a lettek népszerűbbek tavaly óta?

https://szoloink.hu/posts/cikkek/legnepszerubb-szolok-az-oldalon-2023-december


top50-2023-4.jpg
------------------------
Megtekintve 15089 alkalommal.

 




  2023.11.30. 09:38  Hozzászólás  Válasz Jani71 (4203) hsz.-re     Olvasás  
  •   4204   


---
 
Köszönöm szépen az infot. A Kasziopejárol én is találtam leirást a Kraszno Sekijröl pedig Olga Julinih vidojában és Karpova is beszél rolla.Kraszno sekijt igennagy bogyó és zöldes szin jellemzi.Már elültettem öket és majd meglátom késsöb hogy az lesz e. Tisztelettel Rjani.
 


  2023.11.29. 20:37  Hozzászólás  Válasz RJani65 (4197) hsz.-re     Olvasás  
  •   4203   


---
 
Kassiopeia (sajnos egyelőre csak ennyi, a másik fajtáról nem találtam semmit):
https://youtu.be/sR9wN2MqZlY?si=vO1Yo2L2teoNif4L
 


  2023.11.29. 08:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (4189) hsz.-re     Olvasás  
  •   4202   


---
 
Az elmúlt időszakban a vágyott fajták jelentős részét sikerült beszereznem, és elültetnem. Sőt, valójában többfélét, mert úgy tűnik - és a fajtakínálat lehetővé teszi - hogy evés közben jöjjön meg az étvágy.

Supaga, Faeton, Lancelot gyökeres vesszőt, oltványt, vagy sima vesszőt keresgélek még.
Ha valakinek esetleg lenne... vennék 1-1 darabot.
 


  2023.10.02. 18:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (4200) hsz.-re     Olvasás  
  •   4201   


---
 
Nekem 20 éve van Teréz. Meg kell várni a teljes érést,csak akkor van jó ize.Szerintem ebben az érési időben az Angéla jobb választás.
 


  2023.10.02. 15:12  Hozzászólás  Válasz Jana11 (4199) hsz.-re     Olvasás  
  •   4200   
Avatar

terra alapító
 
Pedig nem azt írják, hogy semmi íze nincs. Erre akkor még mindenképp rákeresek, köszönöm.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.10.02. 13:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (4198) hsz.-re     Olvasás  
  •   4199   


---
 
Üdvözöllek, van a Teréz szőlővel tapasztalat. Nem igényes, nem beteges szőlő volt nálam. Egy fontos dologban hibázott, az íze. Se nem édes, se nem zamatos, se nem jellegzetes, elég vacak volt. Csukott szemmel fogyasztva még szőlőre se tippeltem volna.
 


  2023.10.01. 20:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (4195) hsz.-re     Olvasás  
  •   4198   
Avatar

terra alapító
 
Teréz? Rosé szőlő :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.10.01. 13:07  Hozzászólás
  •   4197   


---
 
Tisztelt Forumtársak . Érdeklödnék hogy a Kisfái kertészet lapján szereplő két szölöfajtárol leirás kép érdekelne.A kétfajta neve Kassziopeija és Kraszno sekij .Üdv Rjani .
 








  2023.09.18. 19:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (4192) hsz.-re     Olvasás  
  •   4193   
Avatar

terra alapító
 
Mi van még a Moldován kívül?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.09.18. 16:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (4191) hsz.-re     Olvasás  
  •   4192   
Avatar

terra alapító
 
A héja valóban savanykás kicsit, de a mustja édes, és az egyik legkésőbbi szőlő. Én nagyon szeretem, és nagyon hálás jószág. Rendszeresen és bőven terem. Elég nagy szemű és nagy fürtü. Csak borzasztó erős növekedésű, szóval sok hely kell neki.
 


  2023.09.17. 20:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (4190) hsz.-re     Olvasás  
  •   4191   
Avatar

terra alapító
 
Több fajtát szeretnék. Két méter egy tőkének csak elég.
Mennyire nem édes, hány pontot adnál neki? Ha 10-ből 5 pont a semleges, akkor olyan 6-8 lenne az ideális. A legédesebb fajtákat lőném ki.
Szőlőt annyira nem ismerem, itt is van egy rakat alany?

szerk.; szülői háznál van egy sor valami, ami nagyon hasonlít a Moldova-ra... agyon sem lehet csapni. A héja nekem kicsit vastag és savanyú, valamint szerintem átlagnál nagyobb magjai vannak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.09.17. 19:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (4188) hsz.-re     Olvasás  
  •   4190   
Avatar

terra alapító
 
6 méterre 1 tő Moldova. :-) Nem édes, nem korai, de agyon se lehet verni.
 




  2023.09.17. 19:02  Hozzászólás
  •   4188   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Hat méterre keresek kb. 4 tő, inkább édes mint savanyú vagy szuperédes fehér szőlőt. Egyetlen szempont van az édes jellegen kívül, hogy legyen minél ellenállóbb. Fagynak, gombáknak, vírusoknak. Tehát inkább későbbi mint korai. Hálóval le tudom fedni, ha a rigók is szeretik. Melyik a 3-4 legjobban ellenálló fajta? Jó, egyik lehet kékszőlő is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.09.17. 18:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (4186) hsz.-re     Olvasás  
  •   4187   


---
 
Szia gergerg, rendben, megfogadom a tanácsod. Közben láttal, hogy woodruffnak nincs is árlistája, hanem a FB-on egy csoportban elérhető. Van néhány fajta, amit kinéztem magamnak, keresgéltem a neten is webshopokban őket, de úgy vagyok vele, miért gazdagítsak lengyel kereskedőt?, inkább megpróbálok hazai gazdáktól közvetlenül vásárolni. Gyökeres oltványokat keresek, mert oltásban - egyelőre- gyakorlatlan vagyok. :(
Amiket keresek: Piszanka, Pjosztrij, Moldova, Kismis Cimusz, New York muscat, Julian, Saturn, Supaga, Nagyaezsda Azos

Illetve, érdeklődöm, hol tudnék hozzájutni 140 Ruggeri és Georgikon 28 alanyvesszőhöz. Leböknék egyet-egyet a kerítés mellé.
 


  2023.09.17. 17:01  Hozzászólás  Válasz Badacsony777 (4185) hsz.-re     Olvasás  
  •   4186   
Avatar

terra alapító
 
Szia! Nem most van az ideje a vásárlásnak. Meg aztán óvva intenélek azoktól akik nagyon törekednek eladni a portékájukat (tisztelet a kivételnek). A legjobb vásárokat szerintem azokkal tudod összehozni, akik maguknak szaporítottak, de pár darab megmaradt. Mindig van ilyen. Szerintem előbb szemelj ki fajtákat, itt is találsz sokról képet, aztán szedj össze egy listát azokról amiket szeretnél, majd azt írd ki ide.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég