Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2022.01.17. 11:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (3960) hsz.-re     Olvasás  
  •   3963   

---

Egy biztos: a lóhere nitrogént köt meg a levegőből, majd a gyökerével táplálja a földet. Ha trágyázásra gondolsz, mi a facéliát használjuk és a lóbabot. A facéliát a méhek miatt, a lóbabot pedig mert szeretjük. Nálunk mezőségi kötött talaj van Eső után azonnal művelni kell, mert különben száradás után művelhetelen vagy igen nehéz. A fehér here sem rossz. Vagy ha be akarod rotálni vagy ásni még az árpa vagy borsó sem rossz.

2022.01.17. 11:24  Hozzászólás  Válasz Kertész (3961) hsz.-re     Olvasás  
  •   3962   

terra alapító

Igen, eléggé agyagos, ami igazából csak a munkavégzés miatt nehéz, ősszel kemény, ha meg esik az eső, akkor még nyáron se lehet napokig belemenni. Ezért is akarok lóherét a szőlőbe. Az könnyen karbantartható, és eső után is járható. Elvileg még tápanyagot is biztosít. Majd kiderül.

2022.01.17. 10:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (3960) hsz.-re     Olvasás  
  •   3961   

---

Ha jól láttam az a talaj se semmi. Jó nehéz agyagos. A fű, meg ha nem tarack vagy aranka akkor az nem számít.

2022.01.17. 10:44  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3958) hsz.-re     Olvasás  
  •   3960   

terra alapító

Azért akad ott fű is. Ha minden jól megy, idén már nem ilyen lesz, a szőlőt tervezem bevetni lóherével.

2022.01.16. 19:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (3953) hsz.-re     Olvasás  
  •   3958   

---

Pöpec nagyon.Sehol egy szál dudva, küldjek?Milyen fajta kell? ;)

Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának

2022.01.16. 17:15  Hozzászólás  Válasz Kertész (3949) hsz.-re     Olvasás  
  •   3957   

terra alapító

Nem akarom népszerűsíteni magam, amúgy is 7 éve volt, ha valakit nagyon érdekel, privátban elküldöm. :udvozlet:

Jó egészséget, jó kertészkedést mindenkinek!

Üdv.: Ali-bá

2022.01.16. 16:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (3953) hsz.-re     Olvasás  
  •   3956   

---

Nagyon szép a kerted. Látszik rajta a szerető gondoskodás! / Persze rákerestem a többi videódra is/
mati53

2022.01.16. 14:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (3953) hsz.-re     Olvasás  
  •   3954   

---

Hát nagyon ott van.
Nálunk, csak egy ásónyi a termő réteg a szikla felett. Nyáron locsolni naponta kétszer. Fóliával próbálkoztunk, de nem érte meg. A szelek állandó jeleggel szétszedték. A kis gyümölcsösből most számoltuk fel az othellot, mert a tavalyi évben, de már tavaly előtt sem isgen tudtunk szüretelni a madár kártevők miatt. (annyian lepták el a hálót, hogy szó szerint szétforgácsolták.) Védett a holló a varjú a seregély, a hang riasztás évről évre kevesebb volt nekik. Tanultak. Az almást meghagytuk, de csak azokat amik piros fedőszínüek, mert rettenetes volt a kártétel abban is. Érdekes, hogy a fekete és a fehér szín számukra vonzó.
Meg lehetsz elégedve a kerteddel.

2022.01.16. 14:07  Hozzászólás  Válasz Kertész (3952) hsz.-re     Olvasás  
  •   3953   

terra alapító

De addig is, nézzetek szét az enyémben is, szeretettel várok mindenkit erre a kis kirándulásra a nyár elejébe. :)
(van benne egy picike szőlő is)

2022.01.16. 13:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (3951) hsz.-re     Olvasás  
  •   3952   

---

Köszönöm.
Már várom Én is a tavaszt, hogy feltölthessek egy két képet.

2022.01.16. 13:07  Hozzászólás  Válasz Kertész (3949) hsz.-re     Olvasás  
  •   3951   

terra alapító

Alibának elküldöm, mégis csak ő szerepel rajta, majd eldönti, közkincsé teszi-e itt a fórumon.

2022.01.16. 11:16  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3947) hsz.-re     Olvasás  
  •   3950   

---

Lengyel országban sem mások a vámszabályok, mert mivel ott is van EU külső határ, nekik EU szabályokkal összhangban kell /kellene betartani. Más dolog az hogy nem úgy sikerül. Ez olyan mint nálunk is amikor "bejáratott" embereknek mindent lehet. Ezt nevezik korrupciónak!

2022.01.16. 10:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (3945) hsz.-re     Olvasás  
  •   3948   

---

Rákerestem a videóra ,ez nekem is ujj volt.
Látnád menyi minden változott 7 év alatt.
Én szerencsésnek mondhatom magam, mert sokszor volt alkalmam megcsodálni Ali-bá kertjét.
De a személyes találkozás nekem is hiányzik már.

2022.01.16. 09:01  Hozzászólás
  •   3947   

---

Egy gondolat ha nem gond. Van itt a fórumon is több olyan ember aki évek óta rendel Ukrajnából, és soha semmi gond nem volt.
A másik információ ami nem hiteles, hogy az ukrán az EU-ba Lengyelországon keresztül küldi az árukat mert ott mások a vámszabályok
ezt én nem tudom csak úgy hallomásból halottam, de ha megjön a csomag biztos lessz rajta nyoma.

2022.01.15. 19:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (3939) hsz.-re     Olvasás  
  •   3945   

terra alapító

Sok éves tervem, hogy egyszer eljutok Alibá kertjébe, és körbenézhetek, beszélgethetünk egyet. Egyszer biztosan összejön majd, de ma részben sikerült. A youtube-ot böngészve ma véletlenül betévedtem abba a kertbe, körbe is néztem, szóval már csak a beszélgetés van hátra. Igaz, 7 évvel ezelőtti felvétel, no de én már legalább 10 éve tervezem, szóval pont időben volt. :)

2022.01.15. 11:41  Hozzászólás
  •   3944   

---

zni, ki szem-szájnak ingere.
https://slovplant-sk.translate.goog/shop/manufacturer?_x_tr_sl=sk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

2022.01.15. 10:29  Hozzászólás
  •   3943   

---

Nem szeretnék elriasztani, de!!
Mindent amit az EU-n kívülről rendeltek, így különös tekintettel Ukrajna, Oroszország, Kína mai helyzet szerint megfontolandó.
Ezt már előzőleg más kommentáló társaim is leírták.
Minden nagyon szép és jó, nagyon jó a Facebook is, de a Uniós Vám szabályokat nem írják felül.
Élelmiszerek és mezőgazdasági termékek behozatalára vonatkozó jogszabály!
Nagyon szigorúan veszik!

2022.01.14. 19:24  Hozzászólás  Válasz asdfgh (3937) hsz.-re     Olvasás  
  •   3942   

---

Tisztelt Fórumtárs!

Csemegeszőlő fajták vételére tudom ajánlani a Sarusi Kertészetet (Kisiratos), valamint a www.vitis-vinefera.tk.ro oldalt (Facebookon is van csoportjuk, szőlőfajta-gyűjtőkkel). Vagy ott van még a www.cebotari-vitis.ru moldáv kereskedő is.

Üdv,

R Jani

2022.01.14. 18:28  Hozzászólás  Válasz asdfgh (3940) hsz.-re     Olvasás  
  •   3941   

---

Nem akarlak innen elűzni, ez a fórum is szuper. De nézd meg a facebookon a: Szőlővessző Csere-bere-adok-veszek és Fórum
Ha van facebookod akkor rákeresel rá klikkelsz a csatlakozásra. aztán kb. 1 napon belül engednek. Ott napok óta részletesen tárgyalják a gyökereztetést.

2022.01.14. 17:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (3939) hsz.-re     Olvasás  
  •   3940   

---

Eléggé kezdő vagyok, a gyökereztetéshez nem igazán értek. Olvasgattam egy kicsit és elég nehézkesnek hangzik az állandó 28°C fok fenntartása. Egyszer megpróbáltam anélkül, nem jutottam semmire, pedig 4 vesszőt is vízbe állítottam, hetente cseréltem a vizet, próbáltam állandó magasságba tartani a vízszintet.

2022.01.14. 17:12  Hozzászólás  Válasz asdfgh (3937) hsz.-re     Olvasás  
  •   3939   

terra alapító

Ha közel laksz Bihardiószeghez, akkor tudok adni egy maszek címet, ahol hozzájuthatsz jó fajták vesszőjéhez, amit gyökereztethetsz. (Hogy hogyan, azt itt megbeszélhetjük.) :wave:

2022.01.14. 15:29  Hozzászólás
  •   3937   

---

Üdv!
Tudom, hogy még korai, de mivel már nem sokára kezdődik a gyökereztetési szezon, ezért rákérdeznék: Szerettem volna rendelni, még a tavaly a korszerű, ukrán, orosz és moldáv fajtákból néhányat a solodki-grona weboldalról. Mint kiderült, sajnos ez csak törvénytelenül lett volna kivitelezhető és a szállítmány sem ért volna ide biztosan, ezért ezt az ötletet elvetettem.
Később rábukkantam Boriszra, ki is néztem néhány fajtát, ám miután olvastam róla véleményeket elbizonytalanodtam, ugyanis sok helyen írták, hogy problémái vannak a fajtaazonossággal. Végül addig gondolkodtam, hogy kifutottam az időből, így most tavasszal szeretném pótolni ezt, viszont még mindig nem tudom, hogy honnan rendelhetnék. Néztem EU-n belüli oldalakat, de nagyon szegényesek a fajtakínálatok.
Felvetődött bennem az is, hogy kérjek valamelyik fórumról, ám nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges. Főként amiatt, mert nincs mibe oltanom, így gyökeres vessző, vagy oltvány kéne és Romániában élek, így a postázást sem tudom, hogy mennyire kivitelezhető, bár valószínű, hogy így, EU-n belül egyszerűbb eset. Ha esetleg valaki tud ebben segíteni, akkor megköszönném, ha írna, természetesen fizetnék is a szaporítóanyagért, de nem szeretnék egy vagyont rákölteni. Cserélni nem tudok, csak néhány fiatal, hagyomás fajtám van, egyedüli ukrán a Szuvenír, de ez boltkban is kapható bárhol.
Az is tökéletes lenne, ha esetleg valaki tudna adni egy EU-n belüli linket, ahol széleskörű a fajtakínálat. A Borisszal kapcsolatos véleményetek, tapasztalatotok is érdekelne. Változott-e azóta a helyzet, vagy még mindig hanyag a fajták címkézésénél?

2022.01.09. 21:20  Hozzászólás  Válasz alex (3934) hsz.-re     Olvasás  
  •   3936   

---

Ha nem kapott emailben csomagszámot, akkor fel sem lett adva. Azt mindíg elküldi a nyomkövetés miatt

2022.01.09. 21:17  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3931) hsz.-re     Olvasás  
  •   3935   

---

Az jó ha megvan a rendelési szám.
Írjál neki messengeren, én is azt tettem tavaly!
Screenshot_20220109-210937_Messenger.jpg
------------------------
Megtekintve 2336 alkalommal.

2022.01.09. 18:05  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3931) hsz.-re     Olvasás  
  •   3934   

---

Magyarországra csak az EU-n belülről hozhatsz be engedély és növényegészségügyi papírok nélkül bárniféle növényi szaporítóanyagot. Lehet, hogy sikeres voltál az előző alkalommal, mert átcsúszott a vámon. Ez utóbbi nem minden esetben sikerül és ilyenkor a határon megsemmisítik az anyagot, nehogy valamilyen új kórokozó vagy rovar bekerüljön az EU-ba.

2022.01.09. 10:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (3932) hsz.-re     Olvasás  
  •   3933   

---

Nagyon szép csak kevés eset nálunk kb 6-8 cm .Meg már olvad is.

2022.01.09. 10:42  Hozzászólás
  •   3932   

terra alapító

IMG_5238.JPG
------------------------
Megtekintve 2482 alkalommal.

Felénk tegnap egész nap esett a hó.
IMG_5239.JPG
------------------------
Megtekintve 2482 alkalommal.

2022.01.08. 18:28  Hozzászólás  Válasz alex (3929) hsz.-re     Olvasás  
  •   3931   

---

Üdv, nem kell a pénz a rendelésem kell.

és igen van egy renelés számom.

2021.10.21-i 24815-ös rendelés fizetési számla. ez a rendelés számom. csak semmi infó október 21. után. Úgy csináltam minent mint tavaly elött visszajött a rendelés szám alatta a bankszámla én meg utaltam a számla számra. Tavaly elött rá két napra jött egy üzenet hogy a rendelésemet fogadták és előkészítés után majd postázzák. Ami most nem jött ezért aggódok se emailra se sms re nem válaszolnak a honlapon az elérhetőségre irtam.

2022.01.08. 00:09  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3928) hsz.-re     Olvasás  
  •   3930   

---

Mi szerepel a rendeléseid között? Meg van a rendelési szám?
Screenshot_20220108-000551_Chrome.jpg
------------------------
Megtekintve 2720 alkalommal.

2022.01.07. 09:07  Hozzászólás
  •   3928   

---

Üdv mindenkinek.

Egy kis segítséget szeretnék kérni aki beszél ukránul, vagy oroszul.
Rendeltem a solodkitól, vesszőket 10. hónapban. azóta semmi válasz nem jött ami egy kicsit aggaszt. 2020 ban is rendeltem tőlük azzal minden rendben volt. Ami miatt aggódok hogy amikor tavaly rendeltem a fizetés után kaptam üzenetet hogy a csomagomat fentartják és a sorrendben küldik majd. most nem kaptam semmilyen választ a fizetés után decemberben küldtem emailt meg a telefonokra is smst de semmi válasz nincs.Nem tudom mi történt ezt szeretném kideríteni egy telefon beszélgetéssel. Előre is öszönöm annak aki tud segíteni.

2022.01.05. 20:20  Hozzászólás  Válasz Alexbacsi (3924) hsz.-re     Olvasás  
  •   3927   

---

Föld, oszt' jó napot! Nem kell túl gondolni! ;) Szőlő. Ha nincs nagy gubanc (egyébként), úgy megered, mint a pinty. :thumbup:
Szerintem.

2022.01.05. 17:28  Hozzászólás
  •   3926   

---

Én új ültetésnél, viaszba mártom a csapot, majd 5 literes pettpalackot borítok rá, alját tetejét levágva feltöltöm kerti virágföldel.

2022.01.05. 12:08  Hozzászólás  Válasz Alexbacsi (3924) hsz.-re     Olvasás  
  •   3925   

---

Én a vödrös takarástól óvnálak, a földdel történő felcsirkézést jobbnak gondolom.

2022.01.05. 12:04  Hozzászólás
  •   3924   

---

Üdv mindenkinek!
Ültettem 6db oltványt. Gondoltam felkupacolom falevelekkel és teszek rájuk vödröt.Jó így, vagy inkább földdel takarjam be?
Köszönöm!

2022.01.02. 16:28  Hozzászólás  Válasz Alibá (3922) hsz.-re     Olvasás  
  •   3923   

terra alapító

Azt tökéletesen értik. :)

Az egyik emberem pl azt mondta egy román targoncásnak, hogy: Hé miszter, jeden méter curikk. Tökéletesen értette. :)

Egyébként viccen kívül, kicsit túlmisztifikáljuk ezeket a nyelveket. Ha 2 ember meg akarja egymást érteni, az megfogja. Nem cseverészni akarunk, hanem valamit közölni.

Most először érzem úgy, hogy az orosz nyelv tanulása a hasznomra válik. A legtöbb ukrán mellett van kárpátaljai magyar tolmácsnak, de még néha ők is meglepődnek, hogy tudok oroszul igét ragozni. Szlovák cégnek dolgozunk. Sokan. Legalább 200-an. Az én csapatom csak egy része ennek, mindenki magyar. De sokszor kapok embereket más csapatoktól. Az egyik mérnök srác szlovák. Szlovákokkal lakik, hétvégén haza megy. Nem beszélt egy szót sem magyarul, mégis tökéletesem megértettük egymást a kezdetektől fogva. Rengeteg szlovák szót tanultam meg az elmúlt 5 évben, és ő is sok magyart. Ma már sms-ezünk is. Mindenki mindent ért. Mondjuk én zsivány voltam, mert egy rakás szlovák példamondatot betanultam a netről, ami nyelvtanilag is helyes volt, sőt, pár nótát is. Nem nagy dolgokat, csak hogy a vezetést megtévesszem. És ezeket időről időre elejtem. Nem nagy dolgokat, csak pl bemegyek az irodájukba, majd kiszemelek egyet, és megkérdezem: Hogy vagy? Ez ugye nem nagy cucc, bárki betanulhatja. Majd mikor mondja, hogy jó, teljesen természetesen vágom rá szlovákul, hogy: Ne aggódj, majd elmúlik, majd mint aki terel, rögtön nekifogok mondani amiért mentem. Mindig csak úgy magamba motyogva mondom el ezeket a mondatokat, vagy szlovák dalokat fütyörészek vagy énekelgetek, mikor úgy tűnik, mintha nem látnám őket. Szerintem szentül meg vannak győződve róla, hogy a cégük által beépített tégla vagyok. Nekem jobb irodám van (felszereltebb) mint nekik. Ha valamit venni kell, nekik engedélyt kell rá kérniük Pozsonyból, én meg megyek és megveszem. Majd rendezzük.

Egyébként köztük is volt egy ember, aki azt mondta, egyetlen szót sem tud magyarul. Hónapokig dolgozott velünk. Aztán valahogy elváltak az útjaink, és másik csapatba került. Pár héttel később odajön hozzám, és azt mondja: Figyelj már Gábor! Nem emlékszel, a lépcsőház kábele merre lett húzva? Tökéletes magyarsággal.

2022.01.02. 14:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (3920) hsz.-re     Olvasás  
  •   3921   

rendszer admin

У меня это больше не работает ... :hiha:

Viszont a vejem édesanyja fehérorosz, és a vejem is nagyon jól tud oroszul, ukránul, bár ő már Magyarországon született. :)

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2022.01.02. 14:13  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3919) hsz.-re     Olvasás  
  •   3920   

terra alapító

В свое время я изучал русский язык, но больше не стал бы пытаться переводить. Уже несколько лет у меня много словацких коллег, украинских, а еще мне иногда приходится общаться с корейцами, китайцами, вьетнамцами, малайцами, румынами, так что языки немного путаются в голове.

2022.01.02. 13:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (3916) hsz.-re     Olvasás  
  •   3919   

rendszer admin

Szabad fordításban:
"Köszöntjük Önt a szőlőpalánta árusító oldalunkon, az Önt érdeklő áruk megtalálásához a jobb oldali menübe kell belépni.
Az árak moldovai lejben értendők.
A MOLDAGROTEH tavaszi szőlőpalánták megvásárolhatók a márciusi és októberi kiállításon, vagy a Kaushany-i Khadzhimus faluban található üzletben.
"

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2022.01.02. 13:55  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3915) hsz.-re     Olvasás  
  •   3918   

terra alapító

Ha szeretnétek, szívesen írok nekik egy levelet, hogy hogyan lehetne vásárolni tőlük.

2022.01.02. 13:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (3916) hsz.-re     Olvasás  
  •   3917   

terra alapító

Ugyanez hosszabb szöveggel
   Eredeti:
Мы приветсвуем вас на нашем сайте по продаже саженцев Киш-миш Лучистый
Кишмиш лучистый - высококачественный бессемянный высокоурожайный сорт винограда. Срок созревания ранне-средний (125-130 дней). Кусты средне- или сильнорослые. Листья средние, сердцевидной формы, среднеразрезные, на длинном черешке, светло-зеленые. Ягоды средние и крупные, золотисто-розового и розово-красного цвета, удлиненные, 22x17 (до 25x22) мм, массой 2,5 - 4,0 г. Мякоть плотная. Вкус гармоничный, с легким мускатным тоном и ароматом. Сахаристость - 17-21%, кислотность - 6-7 г/л. Грозди средние и крупные, конические, ветвистые, цилиндроконические, иногда до 40 см длиной, часто лопастные, средней плотности и рыхлые, массой 200 - 600 г и больше. Вызревание побегов хорошее и удовлетворительное. Плодоносных побегов - 50-70%, число гроздей на побег - 1,3-1,6. Морозостойкость и устойчивость Кишмиша лучистого к болезням повышеная. Транспортабельность хорошая. Требователен к уровню агротехники и грамотности виноградаря. Сорт пригоден для длительного хранения.
Презентабил
Презентабил - столовый сорт винограда c повышенной устойчивостью к болезням и морозу. Созревает в середине августа. Грозди конические, средней плотности (вес 600-800 г). Ягода размером 2,7 x 1,8 см. Весит до 8 граммов, простого, но гармоничного вкуса, белая, на солнце слегка просвечивается, что придает гроздям особую нарядность. Сорт винограда имеет высокие качественные характеристики, неприхотливость, надежность и большую урожайность (120-140 ц/га). Показатели товарности и транспортабельности очень высокие. Урожай продолжительное время (2-3 недели) может храниться на кустах. Кусты сильнорослые, что позволяет этот сорт винограда с успехом использовать в беседочной культуре. Предпочитает хорошо обеспеченные питанием и влагой почвы. Зимостойкость повышенная.

Google:
Kish-mish Radiant
A Radiant kishmish egy kiváló minőségű mag nélküli, nagy hozamú szőlőfajta. Érési ideje korai-közepes (125-130 nap). A bokrok közepesek vagy erőteljesek. Levelei közepesek, szív alakúak, közepesen vágottak, hosszú levélnyélen, világoszöldek. A bogyók közepes és nagyok, arany-rózsaszín és rózsaszín-vörös színűek, hosszúkásak, 22x17 (25x22) mm-esek, 2,5-4,0 g tömegűek, a pép kemény. Íze harmonikus, enyhe szerecsendió tónusú és aromájú. Cukortartalom - 17-21%, savasság - 6-7 g / l. A fürtök közepesek és nagyok, kúposak, elágazóak, hengerkúp alakúak, néha akár 40 cm hosszúak, gyakran karéjosak, közepes sűrűségűek és lazak, tömegük 200–600 g és több. A hajtások érése jó és kielégítő. Termő hajtások - 50-70%, a fürtök száma hajtásonként - 1,3-1,6. A Radiant Kishmish fagyállósága és betegségekkel szembeni ellenálló képessége megnő. A szállíthatóság jó. Igényes a mezőgazdasági technológia és a termelő műveltsége szintjéhez. A fajta hosszú távú tárolásra alkalmas.
Bemutatták
A Presentabil betegségekkel és fagyokkal szemben fokozottan ellenálló csemegeszőlő fajta. Augusztus közepén érik. A fürtök kúposak, közepes sűrűségűek (600-800 g tömeg). A bogyó mérete 2,7 x 1,8 cm, súlya eléri a 8 grammot, íze egyszerű, de harmonikus, fehér, enyhén áttetsző a napon, ami különleges eleganciát ad a fürtöknek. A szőlőfajta kiváló minőségi jellemzőkkel, szerénységgel, megbízhatósággal és magas hozammal rendelkezik (120-140 c / ha). Az eladhatóság és szállíthatóság mutatói nagyon magasak. A betakarítás hosszú ideig (2-3 hét) tárolható a bokrokon. A bokrok erőteljesek, ami lehetővé teszi ennek a szőlőfajtának a sikeres felhasználását a lugas kultúrában. A táplálékkal és nedvességgel jól ellátott talajokat kedveli. Fokozott télállóság.

DeepL:
Üdvözöljük Önt a Kish-Mish Radiant palánták értékesítésére szolgáló weboldalunkon.
A Kishmish Radiant egy kiváló minőségű, mag nélküli, magas terméshozamú fajta. Az érési idő korai-közepes (125-130 nap). Bokrai a közepes vagy nagyon erős bokrok. Levelei közepes méretűek, szív alakúak, hosszú levélnyéllel és világoszöld színűek. A bogyók közepes vagy nagy méretűek, aranysárga-rózsaszíntől a rózsaszín-vörösig terjedő színűek, hosszúkásak, 22x17 (legfeljebb 25x22) mm-esek, súlyuk 2,5-4,0 g. A hús szilárd. Íze harmonikus, enyhe muskotályos ízzel és illattal. Cukortartalma 17-21%, savtartalma 6-7g/l. Közepes vagy nagy testű, kúpos, hengeres-kúpos, néha 40 cm hosszú, gyakran karéjos, közepes sűrűségű és könnyű, 200-600 g vagy annál több. A hajtások jól és kielégítően érlelődtek. A termőhajtások aránya 50-70%, a fürtök száma hajtásonként 1,3-1,6. Fagyállóság és a betegségekkel szembeni ellenálló képesség Kyshmish rayon. Jó hordozhatóság. Igényes az agronómia és a borászok műveltsége szempontjából. Hosszú távú tárolásra alkalmas.
Presentabil
A Presentabil egy csemegeszőlőfajta, amely nagy fagy- és betegségállósággal rendelkezik. augusztus közepén érik. Fürtjei kúposak, közepes sűrűségűek (600-800 g). A bogyó mérete 2,7 x 1,8 cm. Akár 8 gramm súlyú, egyszerű, de harmonikus ízű, fehér, a napon kissé áttetsző, a napfényben vonzó szőlőszemeket eredményez. Ezt a szőlőfajtát kiváló minőség, igénytelenség, megbízhatóság és magas terméshozam jellemzi (120-140 cm/ha). Az eladhatóság és a szállíthatóság nagyon jó. A termés hosszú ideig (2-3 hétig) tárolható a bokrokon. A bokrok erősek, így ez a szőlőfajta sikeresen alkalmazható pergolakultúrában. A jól táplált és a nedvességgel terhelt talajokat kedveli. A télállósága magas.

2022.01.02. 13:44  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3915) hsz.-re     Olvasás  
  •   3916   

terra alapító

Ajánlom figyelmetekbe:

Eredeti szöveg:

Мы приветсвуем вас на нашем сайте по продаже саженцев винограда ,для нахождения интересующих вами товаров надо войти в меню с права. Цены в молдавских леях.

MOLDAGROTEH-spring саженцы винограда можно приобристи на выставке в марте и октябре или с дому в селе Хаджимус раион Каушаны.

Google fordító:

Üdvözöljük Önt honlapunkon a szőlő palánták értékesítésére, hogy megtalálja az Önt érdeklő árukat, jobbról kell belépnie a menübe. Az árak a moldovai lej. A MOLDAGROTEH-tavaszi szőlő palántákat márciusban és októberben a kiállításon vagy a Hajimus raion Causeni faluban lévő házzal lehet tenyészteni.

DeepL fordító:

Szeretettel várjuk a szőlő palánták értékesítésével foglalkozó weboldalunkon, az Önt érdeklő termékek megtalálásához a jobb oldali menüpontba kell belépnie. Az árak moldovai lejben értendők.

MOLDAGROTEH-tavaszi szőlőcsemeték vásárolhatók a kiállításon márciusban és októberben, vagy otthonról a Causeni járás Hadzsimus falujában.

2022.01.02. 09:56  Hozzászólás  Válasz Zoll12 (3914) hsz.-re     Olvasás  
  •   3915   

---

Pont ezt néztük, sajnos telefonon elérhetők, illetve van megadva egy email cím, ugyanakkor nem tudunk beszélni sem románul, sem pedig oroszul. Pontosítok, nem Aradon, hanem Nagyváradon van elvileg valami lerakatuk, amit egy Youtube - videóban láttam. Ennek próbálunk mi is utánajárni, hogy lehet elérni őket, ugyanakkor itt a környéken van egy másik kertészet, ahol szőlőket is forgalmaznak (Sarusi Kertészet Iratos -Dorobanţi - www.pepinierasarusi.ro), esetleg rajtuk keresztül megpróbálni. Egyelőre ennyit tudtunk kideríteni, én is próbálkozok.

Üdv, R. Jani.

Következő