Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.10.12. 21:41  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2521) hsz.-re     Olvasás  
  •   2522   


---
 
A Rubinovij Jubilej nekem is az egyik kedvencem!
Szerintem óvatosan kell terhelni, viszont lisztharmat-érzékenységet nem tapasztaltam.
Üdv: mati53
 


  2020.10.12. 17:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2515) hsz.-re     Olvasás  
  •   2521   


---
 
Rubinovij J..jpg
Rubinovij Jubilej
Megtekintve 14579 alkalommal.


Még véletlenül se szüntesd meg a fajtát mert meg fogod bánni!
Nálam szeptember második felében érik és nagyon sokáig tövön tartható egyik nagy kedvencem!
Fürtök mérete 700-1200gr,12-15gr-os bogyó mérett évjárat fügvényében gyenge vagy közepesen erős muskotályos íz!
Nyolc fürtöt hagyok minden évben ma is fent van mind szombaton vizsgáltan át őket 4 bogyót kellett csak eltávolítanom pedig se háló se vietnámi sapka sincs rajta úgy van ahogy szeptemberben beérett! Öt permetezésben részesült teljesen makulátlan nem is értem a nálad fellépő lisztharmatot.Utolsó permetezés július végén Quadris-Thiovit Jet.
 


  2020.10.12. 16:57  Hozzászólás
  •   2520   


---
 
Sziasztok Urak Hölgyek!

Annyira jó látni, hogy ennyien szeretik a szőlőt, e különleges és kb. gyermekeket megközelítő szeretetet és szenvedélyt igénylő élőlények!
Nagyon szépek a képek a termésről, a növényekről.

Az én kérdésem a következő lenne:

Vannak itt olyan emberek, akiktől lehet beszerezni, kérni, vásárolni, cserélni szőlőfajtákat? Nem akarok újból a Rebrik vonaltól rendelni, nekem is és másoknak is sok a negatív tapasztalata. A szlovák weboldalakról már elfogytak a szaporítóanyagok... A lengyel vonal pedig szerintem túlságosan költséges lehet a postaköltség miatt, de ha van erről tapasztalatotok, s pláne ha az pozitív, kérlek írjátok meg.

Ha tudtok légyszíves segítsetek.

Előre is köszönöm! :)
 


  2020.10.12. 16:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2517) hsz.-re     Olvasás  
  •   2519   


---
 
NIMRANG 2.jpg
NIMRANG
Megtekintve 14349 alkalommal.


Jani hozta fel a fajtát mint extra finom szőlőt amit én csak helyeseltem és kértem hogy mutassa be.
Azt azért tudni kell hogy nem egy egyszerú eset nem is túl szép,de íze semelyik másik fajtához nem hasonlít.
 


  2020.10.12. 16:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2515) hsz.-re     Olvasás  
  •   2518   


---
 
Elvileg nekem is megvan ez a fajta, íze valóban nem kiemelkedő, egyszerű édes, de finom.
A bogyók jó kemények, húsosak, rovarok nem bántják, nem kel hálózni.
Nálam a legnagyobb bogyók elérik a 16 grammot.
Ebben a késői érési időben szerintem nem rossz fajta, én biztosan megtartom.


Rubinovij Jubilej2020,09,30.(2)jpg.jpg
------------------------
Megtekintve 14301 alkalommal.

Rubinovij Jubilej2020,09,30.(3)jpg.jpg
------------------------
Megtekintve 14301 alkalommal.

Rubinovij Jubilej2020,09,30.(1)jpg.jpg
------------------------
Megtekintve 14301 alkalommal.

 


  2020.10.12. 10:54  Hozzászólás
  •   2517   
Avatar

terra alapító
 
Erről a fajtáról Sanci már többször megemlékezett, de én is szeretném megemlíteni:

Nimrang:



Jó kései, de se nem extrán szép, se nem extrán édes... Mégis, van valami erős harmónia az ízében, a küllemében, ami az átlag felé emeli. Én nagyon szeretem, extra finom savakkal rendelkezik.
 


  2020.10.12. 10:51  Hozzászólás
  •   2516   
Avatar

terra alapító
 
Albert Royal:



5 éve meg van, most először igazán jó... Pedig rendesen megterheltem, és egy hete még nem volt finom, de mostanra beérett, a család nagy kedvence, annak ellenére, hogy elég vastag a héja.
 


  2020.10.12. 10:49  Hozzászólás
  •   2515   
Avatar

terra alapító
 
Én is fotóztam/kóstoltam pár kései fajtát:

Rubinovij Jubilej:



Nagyon szép szőlő, 8-12 grammos bogyók, átlagos íz. Második termés, nem vagyok elégedett az ízével, de kap még egy évet. A bogyó jól ellenáll, de a lomb eléggé érzékeny a lisztharmatra,
 


  2020.10.12. 08:45  Hozzászólás  Válasz mati53 (2512) hsz.-re     Olvasás  
  •   2514   


---
 
Szia. Először is köszi.
Tavaly (vagyis az idén) már próbálkoztam gyökereztetéssel váltakozó sikerrel. Próbátam a Rebrik Úr filmje alapján vízben ill. nedves ruhában. A nedves ruha nagyon kis eredményt hozott pedig használtam Clonex gélt is. Ki próbáltam a fásba fás oltást gyökereztetés közben, mind a kettő sikerült. (Izabella, noah volt "vad" a nemes pedig narancs izü.) gyökereztetés után kókusz-tőzeg keverékbe tettem amik sikerültek. Sajnos itt az ötözés miatt soknak a gyökere tönkre ment. De ezek csak próbák voltak (izabella, noah concord) ezek voltak, igy csak az időmet buktam, ill. tanultam.
Ki próbálom az általad írtakat, csak most nagyobb odafigyelésse ill. " kevesebb buzgósággal -öntözés)
 




  2020.10.11. 19:20  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (2511) hsz.-re     Olvasás  
  •   2512   


---
 
Szia Zoll11 !
A 2480 sz. hozzászólásban találsz linket.
Growshop boltokban lehet venni-ilyen címszó alatt kell Guglizni - lehet, hogy a lakhelyedhez közel is van egy.
Itt nálunk Párkányban /Štúrovo/ itt: https://hydrobazis.com/taptalajok-and-szubsztratumok-162/kozetgyapot-235 - csak most nehézkes az átjárás a határon - hívd fel őket, elküldik-e. /Egyébként Clonex gélt is náluk vettem/
Reméllem tudtam segíteni
Üdv: mati53
 


  2020.10.11. 16:03  Hozzászólás  Válasz mati53 (2507) hsz.-re     Olvasás  
  •   2511   


---
 
Tudnál egy linket írni(reklám nélkül) hogy hol lehet venni? Csak szigetelőket találtam ami teljes egészben víztaszító.
Üdv
 


  2020.10.10. 15:54  Hozzászólás
  •   2510   


---
 
Akkor legyen egy olyan fajta most amit szerintem mindenki ismer!
G.M.K.jpg
GROF MONTE CRISTO
Megtekintve 14324 alkalommal.


Érés ideje szeptember közepe.
Bogyója nagy átlag 20gr körüli naggyából egyforma méretű mindegyik húsos lédús édes-savas jó ízú fajta.
Fürtjei közepes méretűek 600-800gr Nem reped nem vagy allig rothad darazsak nem bántják viszont a poloskák igen megszúrnak néhány bogyót ami romlásnak indul ezért nem árt legalább egy héten egyszer ránézni és eltávolítani ezeket a megromlott rothadásnak indult bogyókat.
Betegségeknek kiválóan ellenáll az sem baj ha véletlen kimarad egy-két permetezés! Nálam ez is 4 esetben van fújva makulátlan levél és bogyó!
Tövön tarthatósága kb három hét (hálózás nélkül) nálam ma vitték el az egyészet.Bár ízben nem sorolom a legjobbak közé de látványra a hatalmas bogyói végett pláne ebben az időszakban csúcs szuper!
 


  2020.10.09. 18:18  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2504) hsz.-re     Olvasás  
  •   2509   


---
 
Nem szeretnék "okoska" lenni, de szerintem ez mind érvényes, ahogy Te leírtad.
Részletekről még van idő beszélgetni tél végéig.
Üdv : mati53
 


  2020.10.09. 18:10  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (2502) hsz.-re     Olvasás  
  •   2508   


---
 
A Magja egáltalán nem zavaró se madár se darázs nálam nem bántja.
Háló nálam egyetlen fajtán sincs így ezen sem!
Azt hittem mindenki ismeri a fajtát mert 10 évvel ezelött ez egy kíváló kései fajtának számított olyan helyeken ahol biztonságban beérett.
Én még most is jónak tartom nem sok kései jó fajta van főleg fehér változatban! Az Itáliát például sokkal rosszabnak tartom pedig az még muskotályos is!
 


  2020.10.09. 18:10  Hozzászólás  Válasz Laci71 (2503) hsz.-re     Olvasás  
  •   2507   


---
 
Sikerült "előbányásznom" a másik fórumról az akkori /2018.jan.20/ hozzászólásomat - ami tulajdonképpen Milan Penička levelének fordítása:


Mivel igény mutatkozott a Penička - féle szaporitási módszer leirására, leforditottam a Nektek irt levelét.

Előre is elnézést kérek a "darabos" stilusért, igyekszem szó szerint forditani de nem vagyok képzett forditó.



Penička szőlő gyökereztetési módszere



Milan Penička-nak hivnak, néhány éve ültettem először szőlőt Zólyom melletti Babiná- i kertemben Szlovákiában (420 m t.sz.f.m). Mivel ez nem éppen ideális vidék szőlőtermesztésre - nem sok reményt fűztem kisérletemhez.

Megpróbáltam, mert minden vágyam az volt, hogy egyszer izletes, gyönyörű fürtöket szüretelhessek. Egy idő után, mikor már hozzá lehetett jutni orosz és ukrán fajtákhoz, rájöttem, hogy ilyen körülmények között is lehet minőségi szőlőt termeszteni. Idővel a kedvtelésből szenvedély lett, mert a szőlő nagyon meghálálja a szerető gondoskodást.

Jelenleg kb.500 fajta van a gyűjteményemben

(CHRUST, TAJNÁ MONACHA, ROMBIK, LÁSTOČKA, EVEREST, TJULPAN, DUBOVSKIJ RUŽOVYJ, DUBOVSKIJ KRASNYJ, MANTIDOR, DIKSON, PETERBURSKA NOC, NEVESTA, PARFUM stb.) ezeken kivül most kb.100 új fajtát gyökereztetek. Az új fajtákról való információgyüjtés közben rájöttem, hogy ezek iránt komoly igény mutatkozik, elhatároztam, megpróbálom én magam szaporitani ezeket az új, értékes fajtákat.

Próbálkoztam többféle módszerrel: vizben, fűrészporban, "szekrény tetején"zacskóban(keleti módszer), homokban, kókusz szubsztrátumban, perlitben, de mindegyik módszernek volt valami hiányossága. Vizben gyökereztetésnél elengedhetetlen az időnkénti vizcsere és a viz állandó szinten tartása. Kókusz és tőzeg közegben fontos volt a nevességtartalom megtartása, hogy ne száradjon ki, de ne is rothadjon. Hasonló volt a helyzet a többi módszernél is.

Többször is megtörtént, hogy éppen a legritkább dugványokat nem sikerült sikeresen kinevelni.( talán a túlzott gondoskodásnak is köszönhetően). Bár némelyik módszernél jó eredményeket értem el, mégis sok fáradságba és időbe került.

Állandóan kerestem a módszert, hogyan lehetne minimális erőfeszitéssel 100% - os eredményt elérni. Lehet, hogy ez a módszer, amit be szeretnék mutatni éppen ilyen. A dugványozástól számitva egy hónapig nem kell öntözni, sem vizet cserélni csak kiszedni a begyökeresedett dugványt és elültetni jó minőségű szubsztrátumba.

A módszert kipróbáltam egyrügyes és többrügyes dugványvesszőkkel is - sikerrel.

A gyökereztető közeg Rockwool kocka (nagyon jó minőségű kőzetgyapot - kitünő abszopciós (vizmegtartó) képességgel). Ez gyárilag steril, tehát nincsenek benne penészt, rothadást okozó mikroorganizmusok és ez egy "levegős" anyag.

Én a Rockwool lapokat felszeletelem megfelelő méretre, beáztatom lágy vizbe, hogy átitatódjanak (megszivják magukat). Ezután a gyökereztető edénybe helyezem, melybe előtte Keramzit golyócskákból 3-5 cm-es drénréteget (fontos!) szórtam. Nemcsak a száraz lapokat lehet szeletelni, hanem az átitatott vizeseket is. Ezután már csak a dugványcsapokat-vesszőket kell a Rockwool kockákba szurkálni és várni a szép begyökeresedett dugványokat.

Ezt a módszert mindenkinek melegen ajánlom. Ha a dugványvesszők-csapok jó minőségűek, az eredmény 100%-os

Mellékelek két képet: Tian Sian fajta egy hónappal a dugványozás után.

Ezenkivül mellékelem a linket a cseh fórumra, ahol több információ és fotó található a témáról.

https://www.zahrada.cz/forum/reva-vinna/penickova-metoda-zakorenovania-vinica-348014/?kotva=penickova-metoda-zakorenovania-vinica-350923

Sok sikert kivánok - üdvözlettel : Milan

mati53 : Na, ennyi volt a levél.

Most látom, hogy nem ártana kiegésziteni - pontositani néhány részletet. Mindenekelőtt tisztázni kell, hogy ez a Rockwool kőzetgyapot nem azonos az épitőiparban használatos Rockwool-al. Erről a cseh fórumon komoly vita folyt. Ugyanúgy néz ki, de ez egy "agro" változat, ami nincs impregnálva viztaszitó (hidrofób) anyaggal. A Rockwool lap méretei : 100 x 15 cm,vastagsága 7,5 cm (más vastagságban is létezik) Milan régebbi útmutatása szerint én 5x5 cm-es kockákra szeleteltem(éles konyhakéssel),ezután áztatom. Tehát egy lap 60 kockát ad ki, majd szorosan(hogy minél kisebb legyen a kipárolgás) a gyökereztető edénybe rakom. A gyökereztetés idején természetesen ellenőrzöm a közeg hőfokát - Milan 25 C - tanácsolt. Az edényt ablakpárkányon helyezem el. Mint Ti is tudjátok, a gyökérzóna hőfoka a fontos - feljebb kevesebb is elég.

Egyelőre ennyi: Mati53
 






  2020.10.09. 14:51  Hozzászólás  Válasz Laci71 (2503) hsz.-re     Olvasás  
  •   2504   


---
 
Ha megáztattad a vízben, kicsavartad, akkor már csak (majdnem) párolgásmentesen kell tartanod. A gyökeresedés végéig tökéletesen tartja a vizet és ez épp elég a vesszőnek.
Átlag három hét múlva jelenik meg a gyökér. Ekkor tulajdonképpen mehet is a földbe. Szabadba vagy cserépbe/vödörbe. Tápoldat nem kell a kőzetgyapothoz, a vesszőben van elég.
Utána van rá szüksége, ezért kell a föld. Persze ilyenkor már nem árt a fény és a hőmérséklet sem.
A vesszőt érdemes hormonnal kezelni (szerintem a Clonex a legjobb, de természetesen másikkal is működhet). Vagy akár anélkül is. Esetleg Radixszal. Az tápos kőzetpor.
 


  2020.10.09. 12:10  Hozzászólás
  •   2503   


---
 
Hála délkeletnek a kőzetgyapot beszerezve :super: ,lehet fókuszálnom a vesszők beszerzésére. :D Aki használta azoktól kérdezném ,az van írva hogy drén rétegre kell helyezni,a kocka alja beleérjen a vízbe vagy sem?Valamint tesztek-e valami tápoldatot a vízbe amibe áztatjátok vagy elég a vessző ereje? Kiültetés előtt mennyivel kezditek a folyamatot?
 


  2020.10.09. 07:08  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2501) hsz.-re     Olvasás  
  •   2502   


---
 
Mag mennyire zavaró? Madarak, darazsak nem bántják? Nem kell zacskózni?(háló)
Üdv
 


  2020.10.08. 19:04  Hozzászólás
  •   2501   


---
 
Nagyon leült a fórum gondoltam adok némi lökést hátha beindulunk!
Afuz Ali.jpg
AFUZ ALI
Megtekintve 14506 alkalommal.


Érés ideje október eleje,de egyes évjáratokban szeptember végén már beérik.
Bogyója nagy 10gr körüli sárga lédús enyhén ropogós finom ízű fajta.
Fürtjei is nagyok átlag kiló körüliek,nem reped nem vagy allig rothad bogarak sem bántják aggatásra kiválóan alkalmas.
Betegség ellenálló képessége átlagos,de sok-sok év alatt azt vettem észre ha megfelelő volt a megelőzés júliusig kevés gond van vele.
Szeretem a viszonylag tiszta bogyóit szép fürtjeit a kései fajták között nem egy rossz fajta! Egyre kell vigyázni meleg fekvésbe kell telepíteni hogy kihozza magából mind azt ami a fajtába benne van! Szakírodalom szerint alsó rügyek terméketlenek nálam a második rügytől már termés van minden évben.A kép teljesen friss remélem ezt a hónapot szépen kihúzza majd novemberben kiváló csemege lesz belőle.Hat nagy fürtöt hagyok minden évben túlterhelni nem szabad!
 


  2020.10.06. 18:09  Hozzászólás  Válasz rapala (2457) hsz.-re     Olvasás  
  •   2500   


---
 
Ma felhívtam Bukovics urat, az amatőr szőlőnemesítőt. Barátságosan reagált, pár dolgot kérdeztem tőle. Korábban ő is Borisztól vásárolt, újabban már csak a Bücs Sanyitól. Nem reklámozza magát, de ad el gyökerest, (de az idén már mind el lett ígérve) és oltóvesszőket is. Hívtam ebbe a fórumba, de azt mondta, idős ember lévén nem nagyon ért a számítógéphez. Kérdeztem a Baranya aranyát is, egyik szülője a Kardinál és nem muskotályos. Még azt is mondta, szőlőérési időben szívesen fogad látogatókat, szokták is felkeresni.
 


  2020.10.06. 18:01  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2498) hsz.-re     Olvasás  
  •   2499   
Avatar

---
 
Igen, a Smaragd is jobb lett az idő múltával és úgyszintén a Bazsena is. A későbbi szüret ezekre is vonatkozni fog. Viszont egyik sem közelíti meg ízletességben a Nizina-t (persze ez csak az én maszek véleményem)
 


  2020.10.06. 17:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (2497) hsz.-re     Olvasás  
  •   2498   


---
 
Nem is kell elsietni a szedését nekem még most is rövön van jónéhány fürt belőle! Ugyan ez a helyzet a Smaragdal is!
 


  2020.10.06. 17:22  Hozzászólás
  •   2497   
Avatar

---
 
Visszatérve kicsit a Nizina-ra: pár perccel ezelőtt megettem az utolsó két szemet, amit a tőkén hagytam. Mit mondjak: kiemelkedően finom volt! Egyáltalán nem hasonlított korábbi önmagára, amivel eddig sem voltam azért elégedetlen. Mára viszont a savából pontosan annyi maradt, ami az én ízlésemnek tökéletesen megfelel és a hozzá társuló cukor mennyisége is éppen megfelelő volt. Még annyit: nem azért találtam nagyon ízletesnek, mert már régen ettem szőlőt (van még kevés kóstoló a tőkéken), hanem azért, mert ez a két szem volt talán a legfinomabb szőlőm az idei évben. Jövőre biztosan nem fogok sietni a szüretével!
 


  2020.10.06. 16:24  Hozzászólás  Válasz Amita (2492) hsz.-re     Olvasás  
  •   2496   


---
 
Lacinál sem most érett be csak most szedte! Felénk szeptember első fele csapadék mentes volt kedvezett a fajtának tövön lehetett tartani ami egyébként kevésbé elmondható a fajtáról ha csapadékos az ősz! Két-három hét szórás simán lehet némely fajtáknál elég ha az egyik tőke állandó napon van a másik pedig félárnyékban! És akkor még nem is beszéltünk a talaj,alany,helyi mikróklíma és egyebekről.Ha jól emlékszem nálad most érett előszőr tehát a terhelés sem volt ugyan az mint a Lacinál!
 


  2020.10.06. 16:19  Hozzászólás  Válasz Amita (2494) hsz.-re     Olvasás  
  •   2495   
Avatar

---
 
"bár nem úr vagyok, csak egy szőlőkedvelő nő" - örömmel olvasom, picivel javult a fórum nemek közötti aránya :dejo:
 


  2020.10.06. 14:38  Hozzászólás  Válasz RJani65 (2493) hsz.-re     Olvasás  
  •   2494   
Avatar

---
 
Köszönöm a választ (bár nem úr vagyok, csak egy szőlőkedvelő nő. :) ). Az enyém oltvány, és szeptember elején érett (akkor írtam is ide, mert nem voltam benne biztos, hogy valóban az, de a hozzáértők szerint igen).
Picit fura az ekkora szórás nekem, mert eszerint akkor egy fajtából is akár el lehetne érni egy hónapos érési sort... Viszont jó tudni, mert eszerint más fajtánál is számíthatok elég nagy eltérésre az érésidőben.
 


  2020.10.06. 13:47  Hozzászólás  Válasz Amita (2492) hsz.-re     Olvasás  
  •   2493   


---
 
Tisztelt Uram
Nálam a Podarok Zaporozsje kettő alanyra lett oltva és ezeken majdnem egy hete, hogy beérett. A szabad gyökeresen pedig szeptember elején ehető volt. Az érést több tényező befolyásolja: talaj, időjárás, fekvés és oltványra lett oltva vagy sem.
 


  2020.10.06. 13:23  Hozzászólás
  •   2492   
Avatar

---
 
Kedves Fórumozók! Podarok Zaporozje kérdésem lenne (ismét :D ). Kulicz László hétvégén forgatott videójában most szüreteli. :o Ez hogy lehet? Oké, hogy tőkén tartotta, amíg lehet (bár erről nem ejt szót a videóban, hanem mintha nála most érne normálisan), de akkor is. Mindenhol aug. vége - szept. eleje az érési idő, ahol néztem...
 


  2020.10.05. 19:20  Hozzászólás
  •   2491   


---
 
EMIGRANT.jpg
EMIGRANT
Megtekintve 14349 alkalommal.


Érés ideje nálam augusztus vége.
Bogyója fehér igen nagy nálam mért legnagyobb bogyó 21gr ovális húsos lédús de nem ropogós csak harapáskor roppan.Ízre finom de nem különleges.
Fürtök mérete leírások szerint 1-2 kiló között lehet.Nálam tavaly lett oltva egy éves gyökeres vadba.Idén 6 kissebb méretű fürtöt hozott ami korát tekintve lenyűgöző! Betegségeknek jól ellenáll 4 permetezéssel megvédhető volt most is teljesen hibátlan! Öt hete van tőkén érett állapotban hálózás nélkül sem kellett egyetlen bogyót sem eltávolítani csak az hiányzik róla amit a legnagyobbnak láttam és a mérés végett levettem illetve egy két kóstoló bogyó.Nem reped nem rothad se darázs se egyébb rovar sem bántotta ami számomra igen meglepő volt.Úgy döntöttem egészen addig fenthagyom amíg nem kezd el rothadni kiváncsi leszek mikor jön el ez az idő! A fajta elgondoltat kell-e kései fajtát ültetnem ha ez a fajta októberben is hibátlan tud maradni! Ilyet még nem tettem de egy év tapasztalat alapján úgy döntöttem tovább szaporítom magamnak a fajtát nagy jövöt látok benne a kertemben.
 


  2020.10.05. 19:14  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2462) hsz.-re     Olvasás  
  •   2490   


---
 
Ó, nem vagyok én olyan analitikus beállítottságú, mint Veled egyetemben itt néhányan. Max. olyanokról tudnék írni, amit mérni lehet, de ahhoz meg mérni kellene. :nahat: Az pedig elmaradt. :$
Érdekel a csemegeszőlő, szeretek vele foglalkozni, de a 'tudományos' munka nem az én asztalom. Nem szoktam komolyabb megfigyeléseket végezni, esetleg összehasonlítással is.
Maximum a magam alapvető szintjén: ilyen-olyan növekedési erély, zöld munka igény, valamilyen ellenállóság vagy fogékonyság a nyavalyákra, érési idő, fürtnagyság, bogyó alak, méret,
szín, héj és hús konzisztencia, magok száma, nagysága, íz, kocsányhoz ragaszkodás mértéke, effélék.
De mindez nem ér fabatkát se, mert leírni nem nagyon szoktam, idővel meg jól elfelejtem... :lol: Ráadásul ugye nem is egy fajtáról van szó, tehát annál könnyebben felejtődik... :nahat:
Őszintén sajnálom, ezt meghagyom másoknak. :)
 


  2020.10.05. 17:33  Hozzászólás  Válasz balthus78 (2471) hsz.-re     Olvasás  
  •   2489   


---
 
Tegnap amikor rákattintottam, eszembe jutott, sokat töprengtem rajt, hogy 440 fajta. Igen. Biztos.
Gondoljatok bele! Ennek a művelése. Nem mindegyiknek jó, a szál vesszős metszés, van amelyiket csapra metszik gondolom. Nem egyformán erőteljesek a hajtásaik (eltérő zöldmunka igény). Nem egyforma permetezés igény (van amelyiknek elég 3-4-5 van hogy 6-7-8x kell permetezni) Nem 1 időben érnek. Amit permeteznek kell, lehet hogy a szomszédja már olyan érésben van hogy eü. miatt nem lehet stb.
Egy nagy sakk játszma. Ültetéstől a szedésig.
Ez a szép benne. No meg az eredmény; SZŐLő!
Megnézném szívesen, és a legfontosabb hogy ua. olyan szívesen hallgatnám meg a termesztőt.
 


  2020.10.05. 17:09  Hozzászólás
  •   2488   


---
 
Tisztelt fórumtársak!
Köszönöm a szíves fogadtatást - igazán jólesett!
mati53
 




  2020.10.05. 14:09  Hozzászólás
  •   2486   
Avatar

---
 
Én is vettem ilyet és remekül gyökeresedett benne a vessző..
Képkivágás.PNG
------------------------
Megtekintve 14660 alkalommal.

 










  2020.10.04. 21:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (2480) hsz.-re     Olvasás  
  •   2481   
Avatar

---
 
Mégpedig ezek közül is a Classic forte-t, amit utána tetszés szerint lehetett méretre szabni.
 




  2020.10.04. 20:55  Hozzászólás  Válasz Mauzi (2477) hsz.-re     Olvasás  
  •   2479   


---
 
Kikerestem a a másik fórumon, a 310. oldalon van a 6728 számú bejegyzés alatt. Engem is érdekelne, hol lehet ilyen kockát venni.
 




  2020.10.04. 18:40  Hozzászólás  Válasz mati53 (2474) hsz.-re     Olvasás  
  •   2477   
Avatar

---
 
Csak Köszönet az ottani leírásodért..mati53 Creative Commons License 2018.01.20

THM_0014868888.jpg
------------------------
Megtekintve 14706 alkalommal.

 


  2020.10.04. 18:28  Hozzászólás  Válasz muskotály (2475) hsz.-re     Olvasás  
  •   2476   


---
 
Ámen! ;)
mati53: Üdv részemről is! Érezd itt jól magad! Jó egészséget és sikeres kertészkedést kívánok!
 




  2020.10.04. 18:10  Hozzászólás
  •   2474   


---
 
Bemutatkoznék: 67 éves amatőr csemegeszőlő kedvelő-gyűjtő vagyok Felvidékről.
Eddig a "másik fórumot" olvasgattam-néha hozzászóltam, de ott egy ideje változtak a viszonyok - a hangnem .....így ritkábban látogatom.
Ezen a csemege fórumon viszont egyre több értékes, érdekes hozzászólást találok, melyekből tanulni lehet.
Például utalás Bukovics János gyűjteményére - saját nemesítésű fajtáira. Tudna róla - fajtáiról valaki bővebb információt adni?
A képek alapján nagyon szép fajtái vannak de azért jó lenne valami leírás is róluk - még ha nem is olyan részletes, mint Szőlőszem honlapján.
Üdvözlettel :mati53
 


  2020.10.04. 17:03  Hozzászólás  Válasz Laci71 (2470) hsz.-re     Olvasás  
  •   2473   


---
 
Ha ez mind igaz, ami ezen a honlapon látható csak a csemegeszőlő tekintetében, akkor én eldobom az agyamat... :o :thumbup:
Nem semmi... Csak gratulálni lehet (akár a gyűjtéshez, akár a nemesítéshez). :thumbup: :dejo:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 12 vendég

cron