Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2022.01.07. 09:07  Hozzászólás
  •   3928   


---
 
Üdv mindenkinek.

Egy kis segítséget szeretnék kérni aki beszél ukránul, vagy oroszul.
Rendeltem a solodkitól, vesszőket 10. hónapban. azóta semmi válasz nem jött ami egy kicsit aggaszt. 2020 ban is rendeltem tőlük azzal minden rendben volt. Ami miatt aggódok hogy amikor tavaly rendeltem a fizetés után kaptam üzenetet hogy a csomagomat fentartják és a sorrendben küldik majd. most nem kaptam semmilyen választ a fizetés után decemberben küldtem emailt meg a telefonokra is smst de semmi válasz nincs.Nem tudom mi történt ezt szeretném kideríteni egy telefon beszélgetéssel. Előre is öszönöm annak aki tud segíteni.
 


  2022.01.05. 20:20  Hozzászólás  Válasz Alexbacsi (3924) hsz.-re     Olvasás  
  •   3927   


---
 
Föld, oszt' jó napot! Nem kell túl gondolni! ;) Szőlő. Ha nincs nagy gubanc (egyébként), úgy megered, mint a pinty. :thumbup:
Szerintem.
 


  2022.01.05. 17:28  Hozzászólás
  •   3926   


---
 
Én új ültetésnél, viaszba mártom a csapot, majd 5 literes pettpalackot borítok rá, alját tetejét levágva feltöltöm kerti virágföldel.
 


  2022.01.05. 12:08  Hozzászólás  Válasz Alexbacsi (3924) hsz.-re     Olvasás  
  •   3925   
Avatar

---
 
Én a vödrös takarástól óvnálak, a földdel történő felcsirkézést jobbnak gondolom.
 


  2022.01.05. 12:04  Hozzászólás
  •   3924   


---
 
Üdv mindenkinek!
Ültettem 6db oltványt. Gondoltam felkupacolom falevelekkel és teszek rájuk vödröt.Jó így, vagy inkább földdel takarjam be?
Köszönöm!
 


  2022.01.02. 16:28  Hozzászólás  Válasz Alibá (3922) hsz.-re     Olvasás  
  •   3923   
Avatar

terra alapító
 
Azt tökéletesen értik. :)

Az egyik emberem pl azt mondta egy román targoncásnak, hogy: Hé miszter, jeden méter curikk. Tökéletesen értette. :)

Egyébként viccen kívül, kicsit túlmisztifikáljuk ezeket a nyelveket. Ha 2 ember meg akarja egymást érteni, az megfogja. Nem cseverészni akarunk, hanem valamit közölni.

Most először érzem úgy, hogy az orosz nyelv tanulása a hasznomra válik. A legtöbb ukrán mellett van kárpátaljai magyar tolmácsnak, de még néha ők is meglepődnek, hogy tudok oroszul igét ragozni. Szlovák cégnek dolgozunk. Sokan. Legalább 200-an. Az én csapatom csak egy része ennek, mindenki magyar. De sokszor kapok embereket más csapatoktól. Az egyik mérnök srác szlovák. Szlovákokkal lakik, hétvégén haza megy. Nem beszélt egy szót sem magyarul, mégis tökéletesem megértettük egymást a kezdetektől fogva. Rengeteg szlovák szót tanultam meg az elmúlt 5 évben, és ő is sok magyart. Ma már sms-ezünk is. Mindenki mindent ért. Mondjuk én zsivány voltam, mert egy rakás szlovák példamondatot betanultam a netről, ami nyelvtanilag is helyes volt, sőt, pár nótát is. Nem nagy dolgokat, csak hogy a vezetést megtévesszem. És ezeket időről időre elejtem. Nem nagy dolgokat, csak pl bemegyek az irodájukba, majd kiszemelek egyet, és megkérdezem: Hogy vagy? Ez ugye nem nagy cucc, bárki betanulhatja. Majd mikor mondja, hogy jó, teljesen természetesen vágom rá szlovákul, hogy: Ne aggódj, majd elmúlik, majd mint aki terel, rögtön nekifogok mondani amiért mentem. Mindig csak úgy magamba motyogva mondom el ezeket a mondatokat, vagy szlovák dalokat fütyörészek vagy énekelgetek, mikor úgy tűnik, mintha nem látnám őket. Szerintem szentül meg vannak győződve róla, hogy a cégük által beépített tégla vagyok. Nekem jobb irodám van (felszereltebb) mint nekik. Ha valamit venni kell, nekik engedélyt kell rá kérniük Pozsonyból, én meg megyek és megveszem. Majd rendezzük.

Egyébként köztük is volt egy ember, aki azt mondta, egyetlen szót sem tud magyarul. Hónapokig dolgozott velünk. Aztán valahogy elváltak az útjaink, és másik csapatba került. Pár héttel később odajön hozzám, és azt mondja: Figyelj már Gábor! Nem emlékszel, a lépcsőház kábele merre lett húzva? Tökéletes magyarsággal.
 




  2022.01.02. 14:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (3920) hsz.-re     Olvasás  
  •   3921   
Avatar

rendszer admin
 
У меня это больше не работает ... :hiha:

Viszont a vejem édesanyja fehérorosz, és a vejem is nagyon jól tud oroszul, ukránul, bár ő már Magyarországon született. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.01.02. 14:13  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3919) hsz.-re     Olvasás  
  •   3920   
Avatar

terra alapító
 
В свое время я изучал русский язык, но больше не стал бы пытаться переводить. Уже несколько лет у меня много словацких коллег, украинских, а еще мне иногда приходится общаться с корейцами, китайцами, вьетнамцами, малайцами, румынами, так что языки немного путаются в голове.
 


  2022.01.02. 13:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (3916) hsz.-re     Olvasás  
  •   3919   
Avatar

rendszer admin
 
Szabad fordításban:
"Köszöntjük Önt a szőlőpalánta árusító oldalunkon, az Önt érdeklő áruk megtalálásához a jobb oldali menübe kell belépni.
Az árak moldovai lejben értendők.
A MOLDAGROTEH tavaszi szőlőpalánták megvásárolhatók a márciusi és októberi kiállításon, vagy a Kaushany-i Khadzhimus faluban található üzletben.
"
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.01.02. 13:55  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3915) hsz.-re     Olvasás  
  •   3918   
Avatar

terra alapító
 
Ha szeretnétek, szívesen írok nekik egy levelet, hogy hogyan lehetne vásárolni tőlük.
 


  2022.01.02. 13:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (3916) hsz.-re     Olvasás  
  •   3917   
Avatar

terra alapító
 
Ugyanez hosszabb szöveggel
   Eredeti:
Мы приветсвуем вас на нашем сайте по продаже саженцев Киш-миш Лучистый
Кишмиш лучистый - высококачественный бессемянный высокоурожайный сорт винограда. Срок созревания ранне-средний (125-130 дней). Кусты средне- или сильнорослые. Листья средние, сердцевидной формы, среднеразрезные, на длинном черешке, светло-зеленые. Ягоды средние и крупные, золотисто-розового и розово-красного цвета, удлиненные, 22x17 (до 25x22) мм, массой 2,5 - 4,0 г. Мякоть плотная. Вкус гармоничный, с легким мускатным тоном и ароматом. Сахаристость - 17-21%, кислотность - 6-7 г/л. Грозди средние и крупные, конические, ветвистые, цилиндроконические, иногда до 40 см длиной, часто лопастные, средней плотности и рыхлые, массой 200 - 600 г и больше. Вызревание побегов хорошее и удовлетворительное. Плодоносных побегов - 50-70%, число гроздей на побег - 1,3-1,6. Морозостойкость и устойчивость Кишмиша лучистого к болезням повышеная. Транспортабельность хорошая. Требователен к уровню агротехники и грамотности виноградаря. Сорт пригоден для длительного хранения.
Презентабил
Презентабил - столовый сорт винограда c повышенной устойчивостью к болезням и морозу. Созревает в середине августа. Грозди конические, средней плотности (вес 600-800 г). Ягода размером 2,7 x 1,8 см. Весит до 8 граммов, простого, но гармоничного вкуса, белая, на солнце слегка просвечивается, что придает гроздям особую нарядность. Сорт винограда имеет высокие качественные характеристики, неприхотливость, надежность и большую урожайность (120-140 ц/га). Показатели товарности и транспортабельности очень высокие. Урожай продолжительное время (2-3 недели) может храниться на кустах. Кусты сильнорослые, что позволяет этот сорт винограда с успехом использовать в беседочной культуре. Предпочитает хорошо обеспеченные питанием и влагой почвы. Зимостойкость повышенная.



   Google:
Kish-mish Radiant
A Radiant kishmish egy kiváló minőségű mag nélküli, nagy hozamú szőlőfajta. Érési ideje korai-közepes (125-130 nap). A bokrok közepesek vagy erőteljesek. Levelei közepesek, szív alakúak, közepesen vágottak, hosszú levélnyélen, világoszöldek. A bogyók közepes és nagyok, arany-rózsaszín és rózsaszín-vörös színűek, hosszúkásak, 22x17 (25x22) mm-esek, 2,5-4,0 g tömegűek, a pép kemény. Íze harmonikus, enyhe szerecsendió tónusú és aromájú. Cukortartalom - 17-21%, savasság - 6-7 g / l. A fürtök közepesek és nagyok, kúposak, elágazóak, hengerkúp alakúak, néha akár 40 cm hosszúak, gyakran karéjosak, közepes sűrűségűek és lazak, tömegük 200–600 g és több. A hajtások érése jó és kielégítő. Termő hajtások - 50-70%, a fürtök száma hajtásonként - 1,3-1,6. A Radiant Kishmish fagyállósága és betegségekkel szembeni ellenálló képessége megnő. A szállíthatóság jó. Igényes a mezőgazdasági technológia és a termelő műveltsége szintjéhez. A fajta hosszú távú tárolásra alkalmas.
Bemutatták
A Presentabil betegségekkel és fagyokkal szemben fokozottan ellenálló csemegeszőlő fajta. Augusztus közepén érik. A fürtök kúposak, közepes sűrűségűek (600-800 g tömeg). A bogyó mérete 2,7 x 1,8 cm, súlya eléri a 8 grammot, íze egyszerű, de harmonikus, fehér, enyhén áttetsző a napon, ami különleges eleganciát ad a fürtöknek. A szőlőfajta kiváló minőségi jellemzőkkel, szerénységgel, megbízhatósággal és magas hozammal rendelkezik (120-140 c / ha). Az eladhatóság és szállíthatóság mutatói nagyon magasak. A betakarítás hosszú ideig (2-3 hét) tárolható a bokrokon. A bokrok erőteljesek, ami lehetővé teszi ennek a szőlőfajtának a sikeres felhasználását a lugas kultúrában. A táplálékkal és nedvességgel jól ellátott talajokat kedveli. Fokozott télállóság.



   DeepL:
Üdvözöljük Önt a Kish-Mish Radiant palánták értékesítésére szolgáló weboldalunkon.
A Kishmish Radiant egy kiváló minőségű, mag nélküli, magas terméshozamú fajta. Az érési idő korai-közepes (125-130 nap). Bokrai a közepes vagy nagyon erős bokrok. Levelei közepes méretűek, szív alakúak, hosszú levélnyéllel és világoszöld színűek. A bogyók közepes vagy nagy méretűek, aranysárga-rózsaszíntől a rózsaszín-vörösig terjedő színűek, hosszúkásak, 22x17 (legfeljebb 25x22) mm-esek, súlyuk 2,5-4,0 g. A hús szilárd. Íze harmonikus, enyhe muskotályos ízzel és illattal. Cukortartalma 17-21%, savtartalma 6-7g/l. Közepes vagy nagy testű, kúpos, hengeres-kúpos, néha 40 cm hosszú, gyakran karéjos, közepes sűrűségű és könnyű, 200-600 g vagy annál több. A hajtások jól és kielégítően érlelődtek. A termőhajtások aránya 50-70%, a fürtök száma hajtásonként 1,3-1,6. Fagyállóság és a betegségekkel szembeni ellenálló képesség Kyshmish rayon. Jó hordozhatóság. Igényes az agronómia és a borászok műveltsége szempontjából. Hosszú távú tárolásra alkalmas.
Presentabil
A Presentabil egy csemegeszőlőfajta, amely nagy fagy- és betegségállósággal rendelkezik. augusztus közepén érik. Fürtjei kúposak, közepes sűrűségűek (600-800 g). A bogyó mérete 2,7 x 1,8 cm. Akár 8 gramm súlyú, egyszerű, de harmonikus ízű, fehér, a napon kissé áttetsző, a napfényben vonzó szőlőszemeket eredményez. Ezt a szőlőfajtát kiváló minőség, igénytelenség, megbízhatóság és magas terméshozam jellemzi (120-140 cm/ha). Az eladhatóság és a szállíthatóság nagyon jó. A termés hosszú ideig (2-3 hétig) tárolható a bokrokon. A bokrok erősek, így ez a szőlőfajta sikeresen alkalmazható pergolakultúrában. A jól táplált és a nedvességgel terhelt talajokat kedveli. A télállósága magas.

 


  2022.01.02. 13:44  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3915) hsz.-re     Olvasás  
  •   3916   
Avatar

terra alapító
 
Ajánlom figyelmetekbe:

Eredeti szöveg:

Мы приветсвуем вас на нашем сайте по продаже саженцев винограда ,для нахождения интересующих вами товаров надо войти в меню с права. Цены в молдавских леях.

MOLDAGROTEH-spring саженцы винограда можно приобристи на выставке в марте и октябре или с дому в селе Хаджимус раион Каушаны.


Google fordító:

Üdvözöljük Önt honlapunkon a szőlő palánták értékesítésére, hogy megtalálja az Önt érdeklő árukat, jobbról kell belépnie a menübe. Az árak a moldovai lej. A MOLDAGROTEH-tavaszi szőlő palántákat márciusban és októberben a kiállításon vagy a Hajimus raion Causeni faluban lévő házzal lehet tenyészteni.


DeepL fordító:

Szeretettel várjuk a szőlő palánták értékesítésével foglalkozó weboldalunkon, az Önt érdeklő termékek megtalálásához a jobb oldali menüpontba kell belépnie. Az árak moldovai lejben értendők.

MOLDAGROTEH-tavaszi szőlőcsemeték vásárolhatók a kiállításon márciusban és októberben, vagy otthonról a Causeni járás Hadzsimus falujában.
 


  2022.01.02. 09:56  Hozzászólás  Válasz Zoll12 (3914) hsz.-re     Olvasás  
  •   3915   


---
 
Pont ezt néztük, sajnos telefonon elérhetők, illetve van megadva egy email cím, ugyanakkor nem tudunk beszélni sem románul, sem pedig oroszul. Pontosítok, nem Aradon, hanem Nagyváradon van elvileg valami lerakatuk, amit egy Youtube - videóban láttam. Ennek próbálunk mi is utánajárni, hogy lehet elérni őket, ugyanakkor itt a környéken van egy másik kertészet, ahol szőlőket is forgalmaznak (Sarusi Kertészet Iratos -Dorobanţi - www.pepinierasarusi.ro), esetleg rajtuk keresztül megpróbálni. Egyelőre ennyit tudtunk kideríteni, én is próbálkozok.

Üdv, R. Jani.
 




  2022.01.01. 15:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3906) hsz.-re     Olvasás  
  •   3913   


---
 
Szerintem egy kertész nem mondja azt, hogy Ő mindent tud. Egy életen át tanul.
Egy apró történet 97 éves nagyapámról:
Nálunk élt, akkor már vagy 25 éve volt pinceszerünk. Tudni kell soha sem itta más borát csak is a magáét. Az első évben megkínálta férjem az új otelló borral karácsonyra. Megkérdezte tőle milyen? Az öreg válasza csak ennyi volt: iható. Férjem repdesett az örömtől, mert egy 97 éves embertől ekkora dicséretet kapni igen nagy érdem. Amit tudunk az tőle és szüleinktől tudjuk. Bizony tanulni kellett hozzá, mert a kor túlhaladt. Új fajták technológiák jöttek elő. Ezek új embert igényelnek és bizony a fejben dől el minden!
 


  2022.01.01. 15:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (3900) hsz.-re     Olvasás  
  •   3912   


---
 
Fordított szemmel tette bele a vízbe gyökereztetni. Gratulálok neki.
 


  2021.12.31. 10:43  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3910) hsz.-re     Olvasás  
  •   3911   
Avatar

rendszer admin
 
Bár nem szőlő, hanem paradicsom, de:
Tavaly előtt kora tavasszal hozattunk vagy 2 m3 tiszta dunai homokot. Kicsit túl méreteztük, majd a fele megmaradt.
Augusztus környékén a homokdomb hátsó részén, ami nem volt bolygatva, nem csak kibújt egy paradicsom, de még termést is hozott. :hiha:
Biztosat nem tudok, de van sejtésem, hogy kerülhetett oda.
Ami meglepett, hogy a viszonylag száraz, tiszta homokban mekkorára fejlődött ... :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.12.31. 10:13  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3909) hsz.-re     Olvasás  
  •   3910   


---
 
Tisztelt Fórumtárs . Szerintem sok minden befolyásolhatja a gyökerezést és a kihajtást .Szerintem nyugalmi állapot hossza hideg hatás nagysága a vessző érettsége
Nálam is előfordult már ilyen .Volt olyan vesszőm ami se gyökeresedni se hajtani nem akart végül kidobtam a trágyára és ott meg kihajtott június közepén.
 


  2021.12.30. 19:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (3904) hsz.-re     Olvasás  
  •   3909   


---
 
Nos a gyökereztetés szabályát nálam is felrúgta két évvel ezelött egy Viktor vessző ami a 6 fokos hüttőben fekete zacsiban kihajtott és gyökeret hozott!
Mikór májusban kivettem 5 centis sárga hajtása volt és 3 centis gyökere úgy hogy a mellette lévő mintegy 40 oltócsap még aludt!
Ezt akkor konténerbe tettem és egész nyáron árnyékba neveltem kevélhullás után került kiültetésre. Idén már termést is hozott!
Hogy gyökerezhet valami 6 fokban a mai napig se értem!
 


  2021.12.29. 16:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (3900) hsz.-re     Olvasás  
  •   3908   


---
 
Üdvözlet! Idei oltásnál igaz nemsokat csináltam még és az izgalomban fordítva készítettem oltócsapot egy párnap múlva vettem észre ,és eredménytelen lett a munkám. Gyökeresedést szerintem is bármilyen mennyiségű vízben lehet,tavasszal egy hordó vízbe lógattam bele Néró vesszőket kb 3/4 részig hozták a gyökeret! Bíztos nem ez a megfelelő módszer ,de élni akar a szőlő és elnézi a kísérletezési kedvünk! Szerintem csináld mert kitudja mi lesz a haszon belőle! Kitartást !!! :dejo:
 
Minden jót!


  2021.12.29. 16:32  Hozzászólás
  •   3907   


---
 
Sziasztok!

Akit érdekel, egy moldáv (de Romániában is forgalmaznak, elvileg Aradon is van lerakatuk) szőlőkereskedés elérhetőségét szeretném megosztani Veletek - akit érdekel -:
http://cebotari-vitis.ru/
Van egy-két érdekes fajtájuk is a katalógusukban, mint például: Vatikan, Banan finger, Mahon, Ulipka, Jaguar.
 


  2021.12.29. 13:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (3900) hsz.-re     Olvasás  
  •   3906   
Avatar

rendszer admin
 
Nem kívánok vitát gerjeszteni, de nekem ismeretlenül is az ilyen "kollégáról" az jut az eszembe:

- "Az általános iskola 8. osztályában év végén Biológiából úgy engedik át, hogy mentő kérdésnek megkérdezik tőle, mi a látható különbség egy fiú, és egy lány között.
Majd 10-20-30 év után ugyanennyi tudással felvértezve nekiáll megmagyarázni, miért hülyeség, amit egy virológus professzor a COVID-al kapcsolatban ír.
" - :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.12.29. 11:12  Hozzászólás  Válasz renko60k (3903) hsz.-re     Olvasás  
  •   3905   
Avatar

terra alapító
 
Egyet értek, de nem tudom, hogy a szakember elűzhető-e. Szerintem inkább az űzhető el, aki nem találja meg a számításait egy közösségben. Aki beszélgetni, tanulni, segíteni jár valahova, azt szerintem nem lehet elűzni.
 


  2021.12.29. 11:10  Hozzászólás  Válasz Alibá (3901) hsz.-re     Olvasás  
  •   3904   
Avatar

terra alapító
 
De. Illetve is. Vannak a gyökereztetésnek szabályai. Hol kell elvágni a vesszőt, merre kell állnia, meddig kell a vízbe érnie, stb. Én most igyekszem mindennek az ellenkezőjét kipróbálni.

Az első képen az látszik, hogy a vízszint sokkal sokkal magasabb mint kellene. Az mondja a szakirodalom, hogy a gyökerek a víz és a levegő találkozásánál indulnak. Nos, ez így ebben a formában nem igaz.

A második képen egy fejjel lefelé gyökereztetett vessző látható. A gyökerek a másik oldalon jobban látszanak, de olyan képet akartam, amin látszik a rügy. Szóval az sem igaz, hogy fejjel lefelé nem gyökeresedik a vessző.

Van még egy pár ilyen mítoszromboló kísérletem, de majd mindent a maga idejében.
 


  2021.12.29. 07:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (3900) hsz.-re     Olvasás  
  •   3903   


---
 
Minden fórum jó. Ahol az emberek megbeszélhetik ügyes bajos dolgaikat.Csak sajnos mindkét fórumon betéved egy két ember akik csak a kötekedés nagymestere.Sajnos legjob szakemberek eletek űzve mindkét fórumrol. Csendes olvasóká váltak. Holot nagy szükség volna a tapasztalatukra.Én kezdő vagyok mivel csak 10 éve foglalkozok gyümölcs fákal és szőlővel . Ali -bá aki lehet már 60 éves tapasztalata van ilyen tudás aranyat ér a fórumokon.
 


  2021.12.29. 07:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (3901) hsz.-re     Olvasás  
  •   3902   


---
 
Aki tud az tud. A világ is fejreált azért nem ál meg a világ.Legaláb nem kel félni hogy lelógnak a fürtök a földre . It fölfelé fog álni a fürt. :nahat:
 




  2021.12.28. 22:00  Hozzászólás
  •   3900   
Avatar

terra alapító
 
Kedves fórumtársak!

Egy kolléga szerint ez a fórum semmilyen értéket nem képvisel. Így az értéktelenség jegyében idetennék 2 képet. Mindkét képen látható egy érdekesség, de hogy mi, annak felfedezését rátok bízom. Szóval lehet nagyítani, tippelni.


IMG_20211228_215220.jpg
------------------------
Megtekintve 10545 alkalommal.

IMG_20211228_215438.jpg
------------------------
Megtekintve 10545 alkalommal.

 




  2021.12.23. 19:13  Hozzászólás
  •   3898   


---
 
Üdv mindenkinek.

Tudna nekem valaki infót erről a szőlőről? ( Pesztríj ) nem találok róla semmit sem lehet ez valami rövidítés. Aki tud segíteni annak köszönöm.

Boldog békés karácsonyt kívánok mindenkinek.
 


  2021.12.23. 15:24  Hozzászólás
  •   3897   
Avatar

terra alapító
 
Végeztem a veszzők feliratozásával, viaszolásáal és vermeléssel. Nem volt egyszerű, le van fagyva rendesen. Szennyvíz bekötés/átvétel miatt nyitva maradt egy darab földárok. Most visszatemettem, és az egyik részén beletettem egy lyukacsos oldalú műanyag zöldséges rekeszt. Az alját feltöltöttem homokkal, kicsit meghintettem Dithane-nal, majd egy papírlapot tettem rá, arra a vesszőket, majd megint homok, megint hintés, aztán egy zsák, hogy könnyebb legyen kibontani. Talajszintig feltöltöttem földdel, majd egy darab osb lap, aztán megint föld, végül a korábban kivágott valamilyen virág leveleinek kévéivel takartam. Remélem így jó lesz nekik. Sajnos, csak a végén jutott eszembe fényképezni, szóval kaptok egy képet a takarásról. (smiley)

Aztán az jutott eszembe, hogy gyakorolhatnám az angolnyelves párosítást. Csináltam is 2 oltást. Van egy magról kelt értékelhetetlen gyümölcsű szőlőm, meg volt bőven Néró vesszőm. Összeraktam, aztán egy flakonba polifoam úszóra tettem. A flakon tetejét nem vágtam le teljesen, hogy vissza tudjam hajtani, így elég párás lesz a levegő. Egy másik dobozba tettem pár 1 rügyes Nérót gyökereztetni.
Ezekkel nincs semmi tervem, csak gyakorlok, próbálkozok.


IMG_20211223_150201.jpg
------------------------
Megtekintve 11219 alkalommal.

IMG_20211223_150122.jpg
------------------------
Megtekintve 11219 alkalommal.

IMG_20211223_142357.jpg
------------------------
Megtekintve 11219 alkalommal.

IMG_20211223_142248.jpg
------------------------
Megtekintve 11219 alkalommal.

IMG_20211223_142003.jpg
------------------------
Megtekintve 11219 alkalommal.

IMG_20211223_115457.jpg
------------------------
Megtekintve 11219 alkalommal.

IMG_20211222_192131~2.jpg
------------------------
Megtekintve 11219 alkalommal.

 


  2021.12.21. 17:39  Hozzászólás  Válasz Kertész (3893) hsz.-re     Olvasás  
  •   3896   


---
 
Tisztelt Fórumtárs.
Következőkép csinálom már ősszel szüret után mikor még a levelek rajta van a vesszőn bor tartalmú lombtrágyával megpermetezem Egy jó pár termékenyülési gondokkal küzdő fajtánál bevált Tajfi rozovüj csausz .A nimrangnál nem jött össze.Sok fajtát szál vesszőre metszem K geliador K velez Dolgozsdannüj bajkonur stb. Kivételek Kósa 2 rügyre mert sokkal egyformább a fürt nagyság és a színeződés A Kismis Moldavszkijt 3 4 rügyre metszem mert szál vesszőn képes nagyon nagy fürtöket hozni .Persze a nagy fürttel együtt jár hogy színeződési és rothadási gondok.A 3 vagy 4 rügyre metszve kisebb 1 kilógramm körüli fürtöket kapsz .Szebben színeződik és egészségesebb lesz Szálveszőn a moldavszkij képes volt 2.5 -3 kilos fürtöket hozni ez is lett a veszte.Három év kellet mire kiheverte a mohóságom.Tisztelettel Rjani.Ha bármiben tudok segíteni Hiv fel 06705414073
 






  2021.12.21. 11:19  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3890) hsz.-re     Olvasás  
  •   3893   


---
 
Szia!
Általában arra lettem volna kíváncsi, hogy hogyan metszed amikor termőre fordul. Szálvesszőre, vagy csapra és azt is hány szemre?
Köszi
 


  2021.12.20. 19:27  Hozzászólás  Válasz Tévelygő (3891) hsz.-re     Olvasás  
  •   3892   


---
 
Köszönöm a lehetőséget! Melyik város vagy község ahová menni kellene?
 


  2021.12.20. 18:37  Hozzászólás  Válasz pityu (3885) hsz.-re     Olvasás  
  •   3891   


---
 
Szia !
Felkínálok egy alternatívát , te döntesz hogy élsz-e vele . Jövő Augusztus - Szeptemberbe eljössz hozzám , megkóstolsz és kiválasztasz fajtákat amelyek tetszenek . Akár említett fajtákat is . (Van egy pár fajtám) :)
 


  2021.12.20. 15:10  Hozzászólás  Válasz Kertész (3889) hsz.-re     Olvasás  
  •   3890   


---
 
Tisztelt fórumtárs Őszi telepítéskor nem szoktam visszametszeni csak karót teszek mellé névvel feliratozva a vesszőt hozzákötöm és fűrészporral felcsirkézem. Tavasszal két rügyre metszem és fagéllel lekezelem a sebet. Rjani.
 


  2021.12.20. 14:23  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3762) hsz.-re     Olvasás  
  •   3889   


---
 
Szevasz!
Érdeklődnék, hogy hány szemre metszed?
Most vettem egy pár oltványt és sehol nem találok róla részletes leírást.
Válaszodat köszönöm.
 


  2021.12.19. 21:11  Hozzászólás  Válasz Alexbacsi (3886) hsz.-re     Olvasás  
  •   3888   
Avatar

terra alapító
 
Ha nincs fagy, akkor minden probléma nélkül lehet ültetni. Szerintem jobb, mint tavasszal. A tőtávolság fajtától is függ. No meg későbbi művelési módtól.
 


  2021.12.19. 19:28  Hozzászólás
  •   3887   


---
 
csak otthoni felhasználásra akarok szőlőt termeszteni

- bocs ez lemaradt
Köszönöm!
 


  2021.12.19. 19:26  Hozzászólás
  •   3886   


---
 
Üdv mindenkinek!

Új vagyok a placcon, nemrég regisztráltam.
2 kérdésem lenne:
- érdemes-e ilyenkor még ültetni gyökeres oltványt, vagy várjak tavaszig?
-csemegeszőlőnél mekkora legyen a tőtávolság (
 


  2021.12.19. 11:41  Hozzászólás
  •   3885   


---
 
Kedves fórumtársak!
Szeretnék beszerezni még néhány fajtát, ebben kérem a segítségeteket. Fizetni is hajlandó vagyok de a mai 5-10 ezer ft/vessző a bizonytalanért nekem sok. Tehát az az elképzelésem, hogy normál áron vennék vesszőket vagy gyökeres csemetét. Amennyiben megered és azt terem amit várunk tőle (fajtaazonos) akkor utólag kifizetem akár a 20 ezret is pl. egy Avatarért.
Ezek a fajták érdekelnének: Avatar, Velur, Lamborgini, Hellowen, valamint az ultra korai és/vagy magvatlan fajták.
Elmegyek érte messzire is.
Nekem is van gyűjteményem, vegyes fajták, van sok ukrán is. Szívesen adok belőle.
Köszönöm.
 


  2021.12.19. 10:11  Hozzászólás
  •   3884   


---
 
Tisztelt Fórumtárs. Sajnos már kivágtam egy jó pár fajtával együtt mert nem volt fajta azonos.Közel 40 újfajtát telepítettem.
 




  2021.12.15. 18:01  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3856) hsz.-re     Olvasás  
  •   3882   


---
 
Így Én is jártam. Ősi nagy szemű meggyfa csemetét adtam elvittem személyesen Azt sem kérdezte meg, hogy bakfitty.
 


  2021.12.15. 17:57  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3849) hsz.-re     Olvasás  
  •   3881   


---
 
Én is kaptam ajánlatot 5000.-/vessző.
Nem mondom, hogy sok azt sem, hogy kevés. Amikor mondjuk 10 fajtát szeretnék az már 50000.-/10 vessző az már elgondolkodtató.
Akinek kell privátba küldök üzlet linkjét, ahol rendkívül kedvező áron vettem oltványokat, számlával. 10 Euro a szállítás díj. Többször rendeltem, szerintem megbízhatóak. De mondjuk aki Budapesthez van közel, annak szívesen megküldöm privátba egy budai címet, ahol szintén számlával, garanciával, legalább 200 fajtából lehet válogatni. Igaz új fajták nincsennek, de még is van ilyen is.
Tavaly jártam úgy, hogy új fajtákat vettem egy állítólag megbízható nemesítőtől, egy sem fakadt. Pedig koromnál fogva nem vagyok kezdő. Szüleim, Nagyszülöim mindig szőlővel foglalkoztak így egy keveset értek belőle. Szívesen segítek. Viszont Én szívesen adok cserébe gyümölcsfa oltóvesszőt. Pesten három havonta járok, akkor fel tudom vinni, legközelebb januárban. Szeptemberi kajsziért, kérek Ukrán szőlővesszőt egy az egyben. Vagy óriás parlagi piros köszmétért, ami igazából óriás legalább 6-8 cm. Tehát akit érdekel az jelentkezzen privátba, télen szívesen állok a rendelkezésére.
 


  2021.12.14. 20:56  Hozzászólás
  •   3880   
Avatar

---
 
Van egy nagy adósságom, amit most szeretnék bepótolni: szeptember elején egy nagyon jó hangulatú szőlő-kóstoláson vettünk részt a párommal P. Tibinél, ahol ráadásul Ali-bá társaságát is élvezhettük. Annyi fajta szőlőt (és közöttük sajtot) ettünk, hogy a vége felé a társaság nő tagja kategorikusan kijelentette, hogy ő márpedig többet egy szemet sem, de én is közel jártam a véleményéhez.
Még egyszer köszönjük a nagyszerű vendéglátást Tibi! :udvozlet:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron