Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2021.01.15. 16:17  Hozzászólás  Válasz former (3178) hsz.-re     Olvasás  
  •   3181   


---
 
former, kezdővega:
Én úgy gondolom, hogy azért ez a hozzászólás nem teljesen negatív.
De van benne azért egy kis igazítani való: maga az olvtárs is utal rá, hogy törvényesen is be lehet szerezni a szóban forgó fajtákat (szaporítóanyagukat)! Tehát nem arról van szó, hogy mindenki egyen csak Saszlát meg Irsai Olivért! Inkább figyelmeztetni kívánt bizonyos körülményekre, nevezetesen ha közvetlenül eu-n kívülről érkezne az áru.
Csak megjegyzem, hogy pl. az Arkadija (szándékosan írtam így) emlékeim szerint éppen szerepel a nemzeti fajtajegyzékben is.
De a legfontosabb: béke olvtársak, béke. Ne csináljuk azt, ami a másik fórumon történt.
Végül még nnyit, hogy szerintem Borisz a videóival lényegesen többet segít, mint árt. Bücs meg még inkább.
üdv. izgaga
 


  2021.01.15. 15:03  Hozzászólás
  •   3180   


---
 
Üdvözlet mindenkinek! Szeretném ha ezen az oldalon szőlőtelepítéssel foglalkoznánk,lehet egy kereskedelmi vagy jogi oldal is, ahol arról volna szó és akit az érdekel ki lesz okítva! Annyi más van már az életünkben ami idegesít nem szeretném ha ide jövök kikapcsolódni hobbimnak szánt időben okoskodásokat paragrafusokat olvasni...........ezért jöttem el az indexről is nevet nem írok nem szoktam bele kotyogni más dolgába,lehet itt sem maradok sokáig,pedig eddig nagyon meg voltam elégedve az építő ,segítő ,szakszerű megoldások és javaslatokkal.
 
Minden jót!


  2021.01.15. 12:44  Hozzászólás
  •   3179   


---
 
De szakmázzunk is egy kicsit!
A kedvenc szőlő gyárosaink szavahihetőségéről: rengetegszer elhangzik, hogy rekord termés, de amúgy is „70 kilogramm szőlő simán„ lejön egy bokorról. És lassan már mindegyik fajtája annyit tud teremni (Negrula alig terhelve 30 kg) Ennek a valóságtartalmába belegondolt valaki?
És abba hogy hány fürt szőlő fér el mondjuk 4 karon összesen 3 méter tőketávon? Nekem 5 éve terem Árkádiám (Kaszás Oltvány, hibátlan eredés, 100% fajtaazonos, több tőke), 2 éve a Preobrazsenyie (SO4 alanyon winicia-eden-től). Jól terem mindkettő, terhelem, minden vesszőn 2 fürt, sokszor kiló feletti fürtök. De a Borisz-féle matek nekem nem jön ki! És nem azért mert oltványon van vagy nem kap elég tápanyagot! Megláttam ezt a videót ahol tényleg 80 kg körüli termés jön le egy bokorról, egy termésből. Igen a fajta tudná, na nem is 3m-es tőketávon terem ennyit!
Na ennyi a 80kg:



Hát én hasonlót nem láttam egyik Borisz, meg Bűcs féle videón se!
Esetleg talán a Veles-ről tudnám elképzelni a 50 kg-ot, ha van néhány 4-5 kilós fürt a 2 kilósok mellett, az talán megdobja a mérleget. De Veles -ről se ír senki orosz vagy ukrán fórumon 70kg termés/tőkét!

Erről szívesebben vitatkoznék, hogy ki miben látja a termés mennyiség elmaradását?
 


  2021.01.15. 12:41  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3171) hsz.-re     Olvasás  
  •   3178   


---
 
Tiszteletem,

Elnézését kérek, ha valakinek megbántottam a "kurucos", jogszabályokat rugalmasan kezelő lelkületét. Nem állt szándékomban! Természetesen a jogszabályok/törvények betartása mindenkinek a saját felelőssége.
Mindkét fórumot évek óta olvasom, de hozzászólásra az utóbbi 1 hónap ösztönzött.
Úgy beszélgetnek az urak, mintha fel se fognák, hogy minimum szabálysértést követtek el és erre biztatnak is másokat!!!

Csakhogy tiszta legyen azoknak is, akik az előző hozzászólásomat "okoskodásnak" meg "kioktatásnak" vették:

- Rendelés Ukrajnából/ Oroszországból : az Európai Unióba behozni, vagy csomagként berendelni növényt vagy növényi részt növényvédelmi igazolás nélkül: szabálysértés -> szankciója megsemmisítés esetleg még néhány tízezer forintos büntetés - tudom nem a világ vége, csak a pénzedet bukod

- ezt kereskedelmi mennyiségben próbálod berendelni ( az ellenőrzést végrehajtó vámtiszt megítélésének kérdése, de 10 db a szemükben sok esetben már kereskedelmi mennyiségnek számít), azaz vélhetően továbbértékesítésre rendelt - ha akarom szabály sértés, ha akarom bűncselekmény, attól függően milyen színű gatyát vettem fel reggel - bukod a pénzedet és lehet hogy magyarázkodhatsz néhányszor beidézve kihallgatásra 5 év alatt, mire majd a végén kapsz egy határozatot, hogy lezárták az ügyed és ejnye-bejnye a jövőben tartsd be a törvényeket

- Youtube szőlő-celebjeinkről: ha üzletszerűen, hosszú időn keresztül, rendszeres gyakorisággal végzett a cselekmény, már vélelmezhetően gazdasági büntetőjogi kategória is. Direkt nem írok neveket (képzeld ide mindenki kárpátaljai youtube sztárjaink nevét), számlát hírből se ismerő autodidakta kertészek, akiknek se engedélyük, se lehetőségük sincs kártevő és vírusmentes szaporítóanyag előállításra (főleg azokba a fóliákba, a paradicsom, paprika mellett - kész vicc) Csak valakinek a jó kérdést kell feltennie: vélelmezhetően mekkora forgalma lehet az értékesítésből? Mióta végzi? Ki a károsult ( becsapott vásárlók akik nem azt kapják, amit rendeltek, Magyar állam akinek nem fizették meg az adót, ÁFÁ-t)? Ezért már érdemes ügyet csinálni egy agilis nyomozónak a társszerveket is bevonva (NÉBIH)! Javítjuk a nyomozati statisztikát, mert nagyon nyomozni se kell, a Fórumokon szépen mindenki leírta, szinte csak CTRL+C és CTRL+V-vel be kell másolni a nyomozati jegyzőkönyvbe. :super: Mivel jelenleg Ukrajnával nem egészen baráti a viszony, lehet ha 5 évig nem jönnek Magyarországra, akkor megússzák, de a magyarországi érdekeltség, a kontakt/stóman ellen garantáltan eljárást indítanak (NAV és NÉBIH is). A probléma, hogy gazdasági bűncselekmény esetén a vásárlókat is berángatják tanúnak! Erről azért tudjon mindenki! Kertészeink ezért nem fogadnak banki átutalásos fizetést, hogy ne legyen bankszámlán nyoma. De a pénzmozgást a Magyar Posta ugyanúgy nyilvántartja pont ilyen okokból (aki nem akart szem előtt üzletelni, az Postai utánvétellel küldte, mert kp-ban kiviszi a postás házhoz a zsetont - ez a 2010-ig volt a nagy trükk). A NAV nyomozás során a Posta viszont összeszedve kiadja az adatokat 5 évre visszamenőleg (cím, összeg, mikor, kitől, kinek). Aztán kapja az idézést a vevő, hogy jelenjen meg tanúnak pld. a nyíregyházi városi bíróságon, különben előállíttatják. És mehetsz pld Pécsről oda. Kinek kell majd ez, ha valaki egyszer nagyon berág rájuk, és felnyomja őket???

Félre értés ne essék, ez nem fenyegetés! Ez tényvázlat, ezzel legyen tisztában mindeni, aki erre az útra akar térni! Visszaolvasva az 1-2 hónap diskurzusát ezek szerint másnak erre nincs rálátása, vagy nem merte leírni, mert már itt is beszólnak az embernek, ha nem a fősodornak megfelelő véleményt ír le! Hmm, de ismerős ez valahonnan!
Azért született az előző hozzászólásom is, hogy legyen tisztában azzal mindenki, hogy mi a jogkövetkezmény, ha nem sikerül a tiltás ellenére becsempészni azt az 5 szál nyomorult szőlővesszőt, aminek a 2.éves OLTVÁNYÁT (pld. a lengyelek SO4-re oltva is) évek óta árulják, vagy lehet hogy majd idéntől fogják!

Igen, VANNAK JOGSZABÁLYOK ÉS TÖRVÉNYEK, amit be kell tartani. Ez nem önkéntes dolog! Persze lehet „kuruckodni” megpróbálni ügyeskedni, kikerülni a szabályokat. Tudomásul kell venni, hogy Ukrajnába, Oroszországba más törvények vannak és más a betartatásuk! Ott bárki szaporíthatja szabadon másnak a jogvédett szőlőjét (mint látjuk). Nincs megkötés fajtaazonosságra: lásd még nem termett nála, de árulja a vesszőjét (azt se tudja mit árul). Az ott vadkelet! Kutya nem ellenőrzi őket, és nincs lehetőség jogorvoslatra.

Az ukrán/orosz vessző rendelésről: persze lehet jönni azzal, hogy "én tavaly is rendeltem és simán bejött a csomag, nem foglalták le". Ok, megúsztad! Nem szúrták ki a csomagod, mert éppen azt nem nyitották ki. Csak hasonlat: ha öt karton cigit átcsempésztél az Ukrán határon és nem kaptak el, akkor inkább maradj csöndben és ne biztass már mást is erre, hogy " Rendelj nyugodtan! Nekem évek óta bejön a cucc! Á kamu, hogy elkobozzák!”

A fórumok anonimitásáról, nicknév mögé bújásról
Ha valaki bűncselekményre felbújt vagy buzdít, vagy elkövetését bevallja:
Minden internetszolgáltató köteles loggolni az előfizetőének adott időpontban (év/nap/óra/perc) kiadott IP címet. A fórum fenntartója a fórum hozzászólásoknál rögzíti a hozzászóló IP címét ugyanígy. Adott nyomozó hatóság megkeresésére mindketten megadják ezeket az adatokat (napi rutin ezen adatok bekérése).
Uraim, CSAK ÉSSZEL, hogy mit írtok le!!!
A szabad véleménynyilvánítás nem jogosít fel arra, hogy mást szabálysértésre vagy bűncselekményre buzdíts. Ha eszed van, akkor meg nem teszel írásban beismerő vallomást ezek elkövetéséről nagy nyilvánosság előtt (publikus internetes fórumon).

Ha valaki ezt kioktatásnak veszi, az menthetetlen. A többieknek viszont hasznos információ!

Valószínűleg ebben a témában több hozzászólásom nem várható a közeljövőben. Egy hónapnyi gonolatot írtam ki most, közben konzultálva kollégákkal is. Elnézést kérek, hogy kicsit félrevittem a témát a szőlő szakmaiságától, de remélem pár embert megmentettem attól hogy - tudtán kívül, jóhiszeműen - szabálysértést kövessen el (és elbukja a pénzét), vagy néhányszor hosszabb utat kelljen megtennie tanúként beidézve.

A jogi rész ennyi lett volna.
 


  2021.01.15. 06:28  Hozzászólás
  •   3177   


---
 
Kaszás Oltványnál is lehet alanyt venni,(SO4).Én onnan vettem,ha van kimaradva adnak.
 


  2021.01.14. 18:49  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3174) hsz.-re     Olvasás  
  •   3176   


---
 
El is van intézve!Most vágják az alanyt, és majd küldik.Nagyon kedves volt a hölgy.
Mégegyszer köszi a segitséget!
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.01.14. 18:31  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3174) hsz.-re     Olvasás  
  •   3175   


---
 
Te egy gondolat olvasó vagy pont azt nézem.Köszi!
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának




  2021.01.14. 17:43  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3172) hsz.-re     Olvasás  
  •   3173   


---
 
Köszi a tippet rákérdezek.
Mellesleg nekem is 20 db fog kelleni.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.01.14. 17:05  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3170) hsz.-re     Olvasás  
  •   3172   


---
 
Én is későn ébredtem, de Szabó István őstermelő (Villány) tudok venni, -igaz vesszőket,- SO4 kötött "jó fajta agyag" talajra ajánlotta. Igaz korlátozott számba. 20db.
 


  2021.01.14. 17:00  Hozzászólás
  •   3171   


---
 
Úgy olvasom, hogy ide is kezd befêrkőzni a a kioktatós, törvênyi keretekkel magyarázó hozzászóló! Vagy csak avatarja csemegeszőlindex.hu néhány kattogónak.
Mindenki felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy honnan , kitől vesz. Ha ukrajnából, akkor onnêt. A szlovák, vagy a lengyel kereskedők is êppen úgy mellé tudnak nyulni mint a Rebrik, vagy a Bücs Úr. Nem rendeltem tőlük, de nem hiszem hogy szándêkosan vernének át embereket. Az más kédés, hogy túl vállalták- e magukat?
Véleményem szerint maradjunk az egymást segítő, jobbító tanácsokat adó hozzászólásoknál. Ezeket senki nem fogja fêlreêrteni.
 


  2021.01.14. 16:42  Hozzászólás
  •   3170   


---
 
Sehogyse tudok vadalanyokat beszerezni, szerintetek ha vennék valami olcsó csemege szőlő oltványt, és abba oltanám
azt amit szeretnék, az megoldás lenne?
Vagy kajtassak tovább vadalanyt.
Mi a véleményetek?
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának




  2021.01.14. 14:34  Hozzászólás  Válasz Tóth Sándor (3162) hsz.-re     Olvasás  
  •   3168   


---
 
Üdv.
Én rendeltem tőlük jó pár fajtát még tavaj, többen mondták hogy megbizható.
Még nem jött meg a szállítmány ha megérkezik majd jelzek.
 


  2021.01.14. 14:22  Hozzászólás
  •   3167   


---
 
Tisztelt Fórumtársak,

Felhívom a fórumtársak figyelmét, hogy a magyar jogszabályok az Európai Unió jogszabájaival harmonizáltak.
Növények és növényi részek (!) kizárólag növényegészségügyi bizonyítvánnyal hozhatók be az Európai Unió területérel.
Személyes határátlépéskor a határellenőrzések során a magánszemélyeket is átvizsgálják, tilos bármilyen növény behozatala az unión kívüli területekről (pld. Ukrajna) továbbá a növényi termékek, a magok, a szaporítóanyagok, és a föld is tiltólistán van. Csomagként (postai csomag, futárszolgálat által szálltott csomag) beérkező növényi termékről növényvédelmi igazolás bemutatása szükséges. Annak hiányában a rendelt termékek értéktől függetlenül megsemmisítésre kerülnek.
Tartós tilalom alá tartoznak a bizonyítottan kockázatos termékek, mint például a szőlő!
Az Ukrán határon keresztüli növényi termékek illegális behozatalának ellenőrzése a jövőben várhatóan fokozott figyelem fogja kisérni. Az ezekkel véletlenül behurcolt nem honos növénykárosítók ugyanis veszélyt jelentenek a hazai növénykultúrára.

Szőlővel hobbi szinten jómagam is foglakozom, ezért javaslom az új fajták Európai Unión belülről való beszerezését. Szlovák és lengyel kertészetek szép számmal létesítettek törzsültetvény már az orosz/ukrán fajtákból. Unión belül a növények szállítása növényútlevéllel (!) történhet (akár csak 10km-re is). A kertészetek mindegyike köteles növényútlevéllel küldeni a szaporítóanyagal (ez a fehér papírcsík a növényen amire fel van tüntetve az előállító, fajta, stb.). És nem utolsó sorban köteles garantálni a fajtazonosságot (kesesen tudják, de bejelenthető növényútlevél alapján, ha nem lett fajtaazonos a vásárolt növény!)

Nem mindegy hogy a drágán megrendelt Oscar, meg Dubovszki Rozovij szőlőnk azt fog-e teremni egyáltalán, vagy Árkádiát (mint ahogy többen jártak így kárpátaljai "barátainkkal"). Nem beszélve a kifizetett pénzünk esetleges teljes elbukásáról, ha a csomag ellenőrzésekor lefoglaják!

Üdvözlettel:
Eagle eye
 


  2021.01.12. 21:36  Hozzászólás  Válasz hobbit (3164) hsz.-re     Olvasás  
  •   3166   


---
 
Sziasztok.
Tavaly szállítottak, az idén nem rendeltem tőlük.
Nem a Magyar-Ukrán határon jön át. Máshol nem veszik ilyen szigorúan a vámot...
 


  2021.01.12. 19:33  Hozzászólás
  •   3165   


---
 
Sziasztok.
Igen szállít Magyarországra az áraik olcsók de a szállítás viszonylag sok és elöreutalásal ugyebár ezt akárhogy nem is lehet ki fizetni. Rengeteg sok fajtájuk van főleg Orosz Ukrán de Japánok is.
 


  2021.01.12. 16:31  Hozzászólás  Válasz tomir74 (3163) hsz.-re     Olvasás  
  •   3164   


---
 
Szia!
Engem is érdekel, úgy látom ukrán webshop. Szállítanak Magyarországra is, nincs probléma a vámmal?
Kösz a választ!
 


  2021.01.12. 15:09  Hozzászólás  Válasz Tóth Sándor (3162) hsz.-re     Olvasás  
  •   3163   


---
 
Szia,
tavaly rendeltem tőlük.
Teljesen korrektek, kártyával fizettem.
Tudtommal többen is onnan szerzik be, nem hallottam még panaszt.
 


  2021.01.12. 14:44  Hozzászólás
  •   3162   


---
 
Sziasztok.
Kérdésem lenne erről a címről mi a véleményetek:
www.solodki-grona.com
Sikerült majd 40 félét kiválasztani megbízható e a cég?
Kapcsolata volt e valakinek velük rendelés.
Köszönöm.
 


  2021.01.11. 22:06  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3159) hsz.-re     Olvasás  
  •   3160   


---
 
Oltottam egy dubovszkijt delaware alanyba kisérlet képpen, és meg látjuk hogy kigyökeresedik-e.
A virágcserép földjébe mértem a hőt, ami 27c fok.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.01.11. 22:00  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3158) hsz.-re     Olvasás  
  •   3159   


---
 
A trafós kép véletlenül 2x ment bocs.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.01.11. 21:26  Hozzászólás
  •   3158   


---
 
IMG_20210111_163949.jpg
Transzformátor
Megtekintve 12442 alkalommal.

IMG_20210111_163911.jpg
Teljesítmény szabályozó
Megtekintve 12442 alkalommal.

IMG_20210111_163826.jpg
Müködés közben
Megtekintve 12442 alkalommal.

IMG_20210111_165239.jpg
Jaaa és a fogyasztása!
Megtekintve 12442 alkalommal.



Egy kicsit off a téma, de majd a moderátor vagy valaki segít hogy hova tegyem, előre is elnézéseteket kérem.
Akarok csinálni elsősorban paprikának paradicsomnak egy füthető propagátort, de szerintem használható szőlő gyökereztetéshez is.Nem kell nagyon bonyolult valamire gondolni!
Az otthon fellelhető cuccokból akarom megcsinálni, a cél hogy minnél olcsóbb legyen.
Kell egy 230/24v-os transzformátor, amiben a primer és a szekunder tekercs külön álló csévetesten van, azért hogyha leégne, akkor sem legyen áthúzás a szekunder oldalra, (a legtöbb trafó ilyen) és legalább 100vA teljesítményü.
Aztán egy kiszuperált porszívóból a fodulatszám szabályzó.Ez lesz a teljesítmény szabályzó, ezzel kell beállítani a hőfokot is.
És valamilyen fütőbetét, 230v-ra méretezett.Én is azt használom amit találtam.
A teljesítmény szabályozót bele kell építeni egy müanyag dobozba.(villamossági boltokban lehet kapni Pl: obo 80x80)
Ezt sorosan kell kötni a trafó, prímer tekercséhez.Szuperül szabályozható lesz az egész.
Aztán a tarfó szekunder tekercsei mennek a fütőbetétre, és kész.
Az fütőbetétet bele fogom majd tenni a hajtató ládába de az még odébb van.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.01.10. 11:31  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3156) hsz.-re     Olvasás  
  •   3157   


---
 
Szia! Itt megnézheted a Shine Muscat hormon kezelését ! Leírás alatti utolsó vídeón !!!!! :H

https://xn--csemegeszlk-6bcb.hu/index.php/2016/05/13/shine-muscat/
 
Minden jót!


  2021.01.10. 11:16  Hozzászólás  Válasz woodruff (3155) hsz.-re     Olvasás  
  •   3156   


---
 
Szia! Erről hol láttál filmet? Érdekesség képpen megnézném, tudsz linket?
Kösz!
 


  2021.01.10. 07:30  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3154) hsz.-re     Olvasás  
  •   3155   


---
 
Nem permetezik, hanem a fürtöket egyenként mártják, egy pohárban lévő folyadékba.
2 alkalommal, először még virágzás előtt, másodszor zöldborsó állapot előtt .
A fürtöket előkészítik.
Majdnem a 80 % levágják, hogy ha megérik, pont fél kilósak maradjanak, a tenyérben, ízlésesen elférjenek a fürtök .
Persze még évközben is, kicsipkedik egy ollóval, a fölösleges szemeket .
Így lesznek a fürtön belül, óriási szemek .
Nekem is van Neo muscátom .
A szemei apró borszőlő, nálam a fürtök is kicsik maradtak .
Az íze nagyon intenzív, talán már zavaró .
 


  2021.01.09. 22:19  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (3153) hsz.-re     Olvasás  
  •   3154   


---
 
Így már êrtem. Növényi hormon. "Szőlőre permetezve megnöveli a terméshozamot" (Giberellinsav)
Szóval akkor ez hasonló mint amit gondolom Swarzenegger (testépítők is szednek) is szedhetett, mert ember akár mennyit edz így soha nem fog kinêzni.
De hosszútávon a természetet meg lehet erőszakolni büntetés nêlkül?
Azokat a szőlőket emelyeket ilyennel kezelnek folyamatosan öntözni kell, mert nyáron, érési időben ha nincs eső akkor szerencsétlen honnêt vesz annyi nedvessêget mint amennyi kell a fürtöknek
 






  2021.01.09. 14:36  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3148) hsz.-re     Olvasás  
  •   3151   


---
 
Nem szeretnék akkora szőlő szemeket enni ! Nekem jó az eredeti méretű . :dejo:
 
Minden jót!






  2021.01.09. 14:11  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3147) hsz.-re     Olvasás  
  •   3148   


---
 
Megnéztem újra, a Darja nevű szőlőt mutatja be, amire azt mondja hogy akkora bogyói is vannak mint egy tyűktojás. A japán szőlőt hozta fel ahogy írod, talán (Gánsájn) lehet êrteni, amire azt mondja "megvan mütyürkézve" hormonnal kezlve.
Azért tênyleg kíváncsi lennêk arra, hogy pl. az említett Darja milyen amikor " natur" és milyen amikor hormonnal kezelik.
Gondolom mi egyszerű szőlő szeretők ez úgysem tudjuk kipróbálni. De minek is. Aki ilyen szőlőket nem szeret az egyen narancsot, az legalább nagy.
 


  2021.01.09. 13:30  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3146) hsz.-re     Olvasás  
  •   3147   


---
 
Szia! Láttam a Borissz vídeójait ,emlékszem hogy mondta valaki keresett Japán szőlő fajtát ,erre mondta Ő azokat hormonnal kezelik azért olyan nagy szeműek! De amit én mutattam linken lévő vídeók óriási méretű bogyót :remulet: :palinka: és egy sokkal kisebbet mutatnak egy fajata szőlőből???? Nézd meg mindkét vídeót először! :alvaka: :alvaka:
 
Minden jót!


  2021.01.09. 13:18  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3144) hsz.-re     Olvasás  
  •   3146   


---
 
Szia. Nem tudom, lehet. Megnézem a filmet. Emlékezetem szerint a fajta bemutató "konferencián" mondta.
 


  2021.01.09. 12:50  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3135) hsz.-re     Olvasás  
  •   3145   


---
 
Kitud itt eligazodni ezt az oldalt tette fel!!! A szőlő neve Shine Muscat !!!

édeske1 https://vinograd.info/novosti/gigantskiy-vinograd-po-cene-300-dollarov-ssha-za-grozd.html

Amit én találtam azon a leírások alatt van vídeó teljesen más képet mutat! Vajon melyík az igaz! Remélem hamarosan meglátom a saját szőlőmön!


https://xn--csemegeszlk-6bcb.hu/index.php/2016/05/13/shine-muscat/
 
Minden jót!


  2021.01.09. 10:06  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3143) hsz.-re     Olvasás  
  •   3144   


---
 
Szerintem te a Gold Fingerre (arany újj) gondolsz szinte minden képen a hormonkezelt változatot mutogatják mert arra ugrik mindenki a kinézete miatt. valóban az is teljesen más képet mutat ha nem kap hormonokat!
 


  2021.01.09. 09:15  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3142) hsz.-re     Olvasás  
  •   3143   


---
 
Hogy mekkora bogyó mêretet hoz arra csak az jut eszembe, hogy Borisz Rebrik egyik videójában valamely japán szőlőről mondja (érdekesen) hogy hormonnal kezelk.
Biztos sok összetevője is van hogy mekkora bogyók vannak, de elképzelhető hogy igaza lehet.
 


  2021.01.08. 18:33  Hozzászólás  Válasz Redcorner (3139) hsz.-re     Olvasás  
  •   3142   


---
 
Kevés a tapasztalatom vele de ismerek másokat is akiknek van ott sincs megközelítőleg sem olyan bogyóméret amik a leírásokban szerepelnek.
Nálam oltást követő évben volt termés sajnos vaddisznók kitörték a tövet ezért hosszútávú tapasztalat nincs a fajtát illetően.
Májusban újra oltottam gyenge hajtást hozott de van olyan azért hogy kibírja a telet,így újra megvan a fajta.
 


  2021.01.08. 17:26  Hozzászólás
  •   3141   


---
 
Tisztelt fórumtársak!
Azzal a kéréssel fordulnék hozzátok hogy szeretnék gyökereztetni való szőlővesszőket,eseteg gyökeres vesszőket vásárolni orosz, ukrán fajtákból.Segítségeteket előre is köszönöm.
 




  2021.01.08. 13:51  Hozzászólás
  •   3139   


---
 
Sanci07 írta:Valóságban a bogyó mérete nem éri el a 30 mm-t sem de a fajta jól reagál a gibberellin kezelésre.Ettől függetlenül nem rossz a fajta.

Mennyi tapasztalatod van vele? Hány éve terem nálad?
 


  2021.01.08. 13:33  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3136) hsz.-re     Olvasás  
  •   3138   


---
 
Ettől szebb szőlőt is láttam,édessége viszont nagy ,sok mást nem tudok róla ,ennyit olvastam !! Itt a link.

https://xn--csemegeszlk-6bcb.hu/index.php/2016/05/13/shine-muscat/
 
Minden jót!


  2021.01.07. 21:59  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3123) hsz.-re     Olvasás  
  •   3137   


---
 
Teszlak úrtól én is rendeltem oltványt, és örülök, hogy tanácsokkal is segít.
 


  2021.01.07. 20:17  Hozzászólás  Válasz édeske1 (3135) hsz.-re     Olvasás  
  •   3136   


---
 
Valóságban a bogyó mérete nem éri el a 30 mm-t sem de a fajta jól reagál a gibberellin kezelésre.Ettől függetlenül nem rossz a fajta.
 


  2021.01.07. 18:37  Hozzászólás
  •   3134   


---
 
Tegyük rendbe ha lehet ezt a Muszorgszkij témát!
Én annak idején Musolvsky-ként vetten majd miután elkezdett teremni és semmit nem találtam róla próbáltunk utána menni többen is mi lehet a fajta valódi neve! Ahogy említettem is a bemutatásában fantázia névre gondoltunk vagy rosz fordításra.Ismerősöm írt az oltványosnak akitől kapott egy fotót és egy leírást a fotón Muszorgszkij név volt feltüntetve állítólag rosszúl értettük a nevet.Ezért mutattam be nektek is ezen a néven! Leírás szerint szeptember közepe vége között érik rezisztens csemegeszőlő. Erre jött édeske1 aki felhívta az oltványost és azt mondták neki hogy Natália!
A Natáliának utána olvasva nagyon nem stimmelnek a paraméterek mert érésben nagyon nem mindegy hogy egy szőlő augusztus elején érik-e vagy szeptember közepe után! Ezek után döntsétek el hogy valójában mi lehet nem egy egyszerű feladat de igazából engem nem is érdekel jelenleg a legjobb kései fajtámnak tartom és maradok a Muszorgszkij fajtánál.
 


  2021.01.07. 15:59  Hozzászólás  Válasz hobbit (3131) hsz.-re     Olvasás  
  •   3132   


---
 
Szia! Ezt keresem én is egyideje eredmény nélkül,tud valaki segíteni! Muszorgszkij fajtáról kérdeztem.
 
Minden jót!


  2021.01.07. 15:51  Hozzászólás
  •   3131   


---
 
Többször láttam, hogy szó van/volt itt a fórumon a Muszorgszkij fajtáról. Kérdezném, van-e ennek másik neve is? Rákeresve semmit sem találtam róla, beírtam a keresőbe is cirill betűkkel, виноград Мусоргский, erre sem adott semmi találatot.
 


  2021.01.07. 14:40  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3127) hsz.-re     Olvasás  
  •   3130   


---
 
Tisztelt Sanci07!
Már korábban is olvastam a Muszorgszkij szőlőről adott információját.Nagyon tetszik.Oltáshoz szeretnék vesszőt
kérni,ha lehetséges,természetesen nem ingyen.

Üdvözlettel: János
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég