Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2021.02.14. 14:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3281) hsz.-re     Olvasás  
  •   3284   


---
 
Szerintem arra gondolt, hogy sok ukrán, vagy orosz fajta engedélyztetve van pl. Szlovákiában, vagy Lengyelországban, így EU-n belül engedélyezett fajta, így talán telepíthető a hivatkozott pont alapján.
 


  2021.02.13. 22:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3281) hsz.-re     Olvasás  
  •   3283   


---
 
Akkor talán egy tipp: csak annyit kellene tudni, hogy pl. Lengyelországban mi minősül "minősített ültetési anyagnak"?
Esetleg szóba jöhetnek még a balti államok.
De ki képes erre?
 


  2021.02.13. 18:19  Hozzászólás  Válasz KissCsemegeA (3280) hsz.-re     Olvasás  
  •   3282   
Avatar

terra alapító
 
Annak idején az 'átkosban' kiegészítő sportként a tanárság mellett almát (később őszibarackot) termeltem. Akkor is komoly korlátok voltak a gyümölcsös kert méretét illetően. Az én kertem négy néven futott, még a keresztanyám is szerepelt egyikként.Egyben volt bekerítve és más nem is dolgozott benne, csak mi, kivéve az almaszüretet, amit egy hétvégén lerendeztünk. (Rokonok, kollegák, szomszédok, ismerősök.) Volt mikor 31-en voltunk. Mindenki kapott egy magaválogatta GEV-es láda almát, amit házhoz szállítottam. Volt év, mikor 100 mázsa termett.
(Biztosan neked is van anyósod, v. egyéb rokonod.)
 


  2021.02.13. 17:22  Hozzászólás  Válasz KissCsemegeA (3280) hsz.-re     Olvasás  
  •   3281   
Avatar

rendszer admin
 
- .... "az Európai Unió más tagállamaiban minősített ültetési anyag" szerepel, tehát ha az új ukrán,orosz fajták (amik ugye élen járnak a termesztésben) ilyenek azaz minősített ültetési anyagok, akkor talán itthon, a Magyar hazánkban is lehet őket termeszteni. ....

Lehet, hogy én ezt most félre értelmezem, de Ukrajna, Oroszország nem tagja az Uniónak ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.02.13. 14:48  Hozzászólás
  •   3280   


---
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a gyors választ, végig olvastam ,de van talán egy kiút.Idézem:

"(2) Árutermő csemegeszőlő ültetvény és alanyszőlő ültetvény létesítéséhez
kísérleti ültetvények kivételével az a fajta szaporítóanyaga használható fel,
amely
a) a Nemzeti Fajtajegyzékben vagy a Közösségi Fajtajegyzékben szerepel,
vagy
b) állami elismerésre bejelentett és egyedi szaporítási engedéllyel
rendelkezik.
(3) Árutermő csemegeszőlő ültetvény telepítéséhez csak a szőlő
szaporítóanyagok előállításáról és forgalomba hozataláról szóló miniszteri
rendelet szerint államilag ellenőrzött, vagy az Európai Unió más
tagállamaiban minősített ültetési anyag, alanyszőlő ültetvény létesítéséhez
prebázis vagy bázis kategóriában minősített ültetési anyag használható fel.

A 3-as pont az izgalmas,amelyben "az Európai Unió más tagállamaiban minősített ültetési anyag" szerepel, tehát ha az új ukrán,orosz fajták (amik ugye élen járnak a termesztésben) ilyenek azaz minősített ültetési anyagok, akkor talán itthon, a Magyar hazánkban is lehet őket termeszteni.
Ha ez így lehetséges lenne akkor több csemegeszőlővel foglalkozó termelő lenne, nem beszélve arról hogy az új fajták mint kiderült sokkal finomabbak,ellenállóbbak,bőtermőek, és ami még nem elhanyagolható az az,hogy az itthon előállított finom csemegeszőlő kerülne a boltok polcaira.
Elnézést de felháborodtam, hogy ennyire visszavetik a csemegeszőlő termesztést, pedig én is szívesen csinálnám 1000 négyzetméter feletti területen is, úgy hogy a feleségem is besegítene, mivel itthon van a három kisgyerek mellett,így egy kis családi bérkiegészítés is lehetne... Hobby és Üzlet plusz kikapcsolódás a jó levegőn...
Bocsi a kiakadásért még egyszer, de csak egy irigyed legyen és meg is van a jogi következménye annak hogy te becsületesen csinálod a csemege szőlészetet.
Na most márt jöhet a szakma...:)
Üdv mindenkinek!
András
 


  2021.02.12. 23:51  Hozzászólás  Válasz KissCsemegeA (3278) hsz.-re     Olvasás  
  •   3279   


---
 
Üdvözlök mindenkit.

Pont hasonló cipőben járok mint te, 1000 négyzet méter alatt nem kell engedély ha ez felett ültetsz szőlőt akkor engedélyeztetni kell. Ha engedélyezteted, csak olyan szőlőt ültethetsz ami a fajta jegyzékben szerepel.
És egy csomó plusz költség merül fel föld minta vétel satöbbi.

https://net.jogtar.hu/getpdf?docid=a1000231.kor&targetdate=20170203&printTitle=231/2010.+%28VIII.+18.%29+Korm.+rendelet
 


  2021.02.12. 22:22  Hozzászólás
  •   3278   


---
 
Sziasztok!
András vagyok, még nagyon új,de szeretnék csemegeszőlővel komolyabban foglalkozni! Első kérdésem az lenne, hogy ha külföldi csemegeszőlő fajtákat ültetnék, és azok termését árusítanám,az törvénybe ütközne vagy nem? Vagy csak saját fogyasztásra való termesztés lehetséges? Sajnos erre a kérdésre nem igazán találtam választ és meguntam a keresést, ezért fordulok hozzátok hátha valaki jártas ebben a kérdésben!
Segítségeteket előre is köszönöm! "egy leendő csemegeszőlő termesztő"
 




  2021.02.12. 20:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (3275) hsz.-re     Olvasás  
  •   3276   


---
 
Köszönöm. Remélem őszre már nekem is lesz a 20 kiválasztott fajta amik most gyökeresednek,1-2 fajta amelyík megmutatja magát és az ízvilágát!
 
Minden jót!


  2021.02.11. 21:12  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3274) hsz.-re     Olvasás  
  •   3275   
Avatar

---
 
Természetesen ezek nem saját képek, hanem orosz oldalról származnak, ezért a cirill betű. Azért ha valamire konkrétan kíváncsi vagy és jelzed a képek között a pontos helyét, akkor azt átírom hozzávetőlegesen magyarra.
 


  2021.02.11. 21:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (3272) hsz.-re     Olvasás  
  •   3274   


---
 
Nagyon szépek ,és nagyon régen tanultam Oroszt így nehéz nekem beazonosítani ,lehetne másik alkalommal nem cirill betűkkel?Gondolom nem vagyok egyedül aki nincs az Orosz nyelvtudás ilyen szinten való ismeretével! Azért köszönöm. :udvozlet:
 
Minden jót!




  2021.02.11. 19:34  Hozzászólás
  •   3272   
Avatar

---
 
Akinek a méret a lényeg...komolyabbra fordítva: a következő képeken elég sok fajta bogyójának a méretét lehet összehasonlítani egymással (ismétlések természetesen bőven vannak)

sz,,,,,,,,,.jpg
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz,,,,,,,,.JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz,,,,,,,.jpg
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz,,,,,,.jpg
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.



sz,,,,,.JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz,,,,.JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz,,,.JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz,,.JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.



sz,.jpg
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz...........JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz..........JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz.........JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.



sz........JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz.......jpg
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz......JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz.....JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz....JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz...JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz..jpg
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

sz.JPG
------------------------
Megtekintve 13305 alkalommal.

 


  2021.02.04. 18:08  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3269) hsz.-re     Olvasás  
  •   3270   


---
 
Ugyan ezzel, vegasolal és mégis penészes lett.
Most úgy néz ki hogy semmi baja!
Puha szőrü ecsettel lemosogattam, és utánna fürdött vagy 10 percig.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának




  2021.02.04. 15:52  Hozzászólás
  •   3268   


---
 
Ma megnéztem az oltócsapokat, hát mitmondjak vastagon penészes volt.
Vegasol fürdőt kapott, ha megszáradt, megy vissza a hejére.
Nézzétek meg a tieteket, nehogy úgy járjatok mint én!
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.02.02. 18:22  Hozzászólás  Válasz tomir74 (3266) hsz.-re     Olvasás  
  •   3267   


---
 
Szia! Ezt a hatóanyagot ismerem baromfiakra használtam Piretrint én is valamikor jó hatású ! Valószínűleg ez szintén jó lehet. :udvozlet:
 
Minden jót!


  2021.02.02. 14:37  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3265) hsz.-re     Olvasás  
  •   3266   


---
 
Szia!
Én a "Force"-t használom, piretroid hatóanyagú.
Remélem hatásos (még). Élő növényhez más talajfertőtlenítőt nem találtam.
Tyúkoknál madártetű atkára is piretroid hatóanyagú szert használtam, kb. 2 évig volt hatásos...
A rókák azóta megoldották a problémámat, csak libák maradtak, ők bírják a kiképzést :)
 


  2021.02.02. 09:43  Hozzászólás  Válasz tomir74 (3264) hsz.-re     Olvasás  
  •   3265   


---
 
Szia! Megnézem a gazdaboltban mit ajánlanak ,tavaly ültettem kivit azon a részen sok hangya és nem élte túl akkor azt gondoltam későn ültettem,vagy valamit nem jól csináltam,ajánlatos a fiatal ültetvények megóvása ily módon! :remulet:
 
Minden jót!


  2021.02.01. 21:08  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3255) hsz.-re     Olvasás  
  •   3264   


---
 
Kb. egy hónapja én is láttam a videót és utánanéztem, mert nálunk is sok a cserebogárpajor.
A növényvédőszer neve Валлар (kiejtve vállár), diazinon hatóanyagú:
https://www.ogorod.ru/ru/wiki/insecticides/14224/Vallar.htm
Elvileg itt is kapható volt Basudin 5G néven:
https://www.agraroldal.hu/basudin-5-g-novenyvedoszer.html
Itt azt írja, hogy 2008-ban visszavonták az engedélyét:
https://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/111163/025_3072_1_2007.pdf/e1cdbc1c-ab84-462a-8410-770d6af999b5
 




  2021.02.01. 20:43  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3260) hsz.-re     Olvasás  
  •   3262   
Avatar

---
 
Köszi az ötletet ! :udvozlet:
Erre én gondoltam , elsősorban ZZ formában mert a ' nagyok ' is ezt tartják a legsikeresebbnek . Megoldható hisz helyben van a nemes is .
Mért is akarom ? Gyenge növekedésűt - erős növekedésű dús gyökérzetűre oltva , hátha felturbózza mert így nem bírja a terhelést.
 
derűs napot !




  2021.02.01. 20:07  Hozzászólás  Válasz Imikert (3250) hsz.-re     Olvasás  
  •   3260   


---
 
Lehet még fokozni. ;) :nahat: :lol:
Ha úgy gondolod, hogy bírja a tőke, akkor tk. már a földből kibújt hajtásokat is olthatod ZF vagy ha most nincs eltárolt nemesed,
de könnyen hozzáférsz, akkor akár ZZ ékoltással is. Így időt is nyerhetnél, nagyobb lehetne a sikerszázalék is, plusz az oltás technikája is egyszerűbb, könnyebb, gyorsabb. Mire megfásodik a gyökeres alany, addigra kész az ültethető oltvány. :thumbup:
 


  2021.02.01. 20:07  Hozzászólás  Válasz Alibá (3257) hsz.-re     Olvasás  
  •   3259   


---
 
Koszi! En ugy gondoltam, hogy a 2 vegen leasok 1-1 oszlopot es kifeszitek koze nehany huzalt, esetleg kozepre meg egyet. Valahogy igy:
szőlőrendszer.jpg
------------------------
Megtekintve 13487 alkalommal.


Itt surubben vannak a tokek, eleg lehet a 2m?
 


  2021.02.01. 19:59  Hozzászólás  Válasz remrendes (3256) hsz.-re     Olvasás  
  •   3258   


---
 
Ha van egy 18×3 méteres sávod oda tehetsz akár két sor szőlőt 2 méter sortávval és 1.5 méter tőtávval.Bármillyen erős növekedésű fajtát választasz a másfél méter bőven elég véleményem szerint. Egy sorba ez kb 12 tőt jelent ha két sort csinálsz akkor 24. A két méteres magasságot simán elérik a hajtások avval nem lesz probléma.Én a hagyományos támrendszert szeretem de ha egy sor lesz akkor lehet akár V vagy Y kialakítás is.
Sok sikert kívánok hozzá!
 


  2021.02.01. 19:48  Hozzászólás  Válasz remrendes (3256) hsz.-re     Olvasás  
  •   3257   
Avatar

terra alapító
 
Szebb is jobb is mint a tuja. Több élményt nyújt! :thumbup:

V vagy Y támrendszert készíts neki! 8 tőkét javaslok 2 m-es tőtávolsággal. Mindegyik tőkén jobbra és balra 1-1 m-es kart nevelve kétkarú Guyot módszerrel. https://www.youtube.com/watch?v=RTrIYTKx7ak
 


  2021.02.01. 18:35  Hozzászólás
  •   3256   


---
 
Jo estet!
Cselőtei, Nyújtó, Csáki - Kertészet cimu konyvet vegigolvasva nem erzem, hogy barmilyen ralatasom is lenne a dologra, igy inkabb kerdeznek.
Adott egy telek, amiben van egy szabad 18*3 meteres sav. Ide szeretnek nehany szolotoket tenni. Megoldhato, hogy ~2m magasra neveljem oket? Milyen totavolsag javasolt? Szivesebben neznem ezt, mint egy tujasort.
 


  2021.02.01. 18:00  Hozzászólás
  •   3255   


---
 
:udvozlet: Kiültet szőlőt úgyhogy tesz a gyökör körül rovarölőt és milyet ??? Ezt a vídeót jónak gondolom! :dejo:

https://www.youtube.com/watch?v=nCEHhhgDop4
 
Minden jót!


  2021.02.01. 17:57  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (3251) hsz.-re     Olvasás  
  •   3254   


---
 
Szia! Nem az oltás azok még nyugvó állapotban vannak ,ez síma gyökereteztetés bár nagyon korai........de nem bírtam magammal ,most kaparhatom
a fejem ,közben örülök is neki!!! Van valami siker élményem!!!! :mivanm: :kuksi: 18-20 fok van.
 
Minden jót!


  2021.02.01. 17:52  Hozzászólás  Válasz Imikert (3250) hsz.-re     Olvasás  
  •   3253   


---
 
Szia! Tetszik a szálvessző bujtatása bíztos siker ,láttam hasonló vídeót valahol és gyönyörű gyökeret eresztett ,nem emlékszem a fajtára. :dejo: :banana:
 
Minden jót!




  2021.02.01. 17:45  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3249) hsz.-re     Olvasás  
  •   3251   


---
 
Szép a Lívia. De most fokozottan figyelj oda az öntözésre. A sok víz nem tesz jót neki. Borisz mondta találóan; ez nem uborka!
világos, helyen legyen (ablak). Szerintem a 15-18°c elég neki. Mêg mindíg a gyökêrnek kell fejlődni!
Hajrá!
 


  2021.02.01. 17:33  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3248) hsz.-re     Olvasás  
  •   3250   
Avatar

---
 
Szia !

Köszi a támogatást , nem szeretném befülleszteni , annyi nedvesség mindig lesz neki hogy ne száradjon ki .
Tudod a kreativitás olykor nem ismer határokat , szeretem az ilyen kihívásokat . :lol:
Tervem hogy az idén húzok le szálveszőt , és azon fejlődő hajtások őszre meggyökeresednek , és a már gyökeres veszőket oltom be angol nyelvesen
majd leültetem mint oltvány . Így elméletileg az alany tél végén intenzív nedvkeringése biztosabban táplálná a nemest. :mivanm:

Azt kell mondanom , hogy nem szabad hogy sikerüljön , különben le kellene védetnem a találmányomat . :hiha:
 
derűs napot !


  2021.02.01. 13:32  Hozzászólás
  •   3249   


---
 
Lívia,.JPG
Lívia
Megtekintve 12053 alkalommal.


Ha így halad megjön vele a bajom............. :remulet: de van amelyíknek még sem a gyökér sem a rügy indulás jele sem mutatkozik! :remulet:


2021 01.25 gyökerezés..JPG
01.25.2021
Megtekintve 12053 alkalommal.

Lívia.JPG
02.01.2021
Megtekintve 12053 alkalommal.

 
Minden jót!


  2021.02.01. 07:19  Hozzászólás  Válasz Imikert (3244) hsz.-re     Olvasás  
  •   3248   


---
 
Szia! Szerinten a földnedvessége elég lehet,bár homokos részen lehetne rátenni egy fólia darabot...............de így az is lehet,hogy a nemesed is kigyökeresedik :remulet: csak hangosan gondolkodom :remulet:
Kiváncsian várom az eredményt !
 
Minden jót!


  2021.01.31. 20:56  Hozzászólás  Válasz woodruff (3246) hsz.-re     Olvasás  
  •   3247   


---
 
Ja és a sorrend, ezt elfelejtettem, kézben oltásnál .
1 kalluszosodás elérése.
2 gyökérzóna képzés .
3 hajtatás .
Ha ez a sorrend felborul, akkor lehet baj .
Ezt lehet oltóviasszal késleltetni .
Ha van valakinek tapasztalata, ellenvéleménye, írja meg, hogy tanuljunk belőle .
Mivel lassan aktuális lesz, okulásul használhatunk minden véleményt .
 


  2021.01.31. 20:44  Hozzászólás
  •   3246   


---
 
Nekem az angolnyelves párosítás, nagy csalódással járt, kézben oltásnál is, és zöldbe fásnál is .
Ukrán videókon is legtöbben, az egyszerűbb ékoltást használják a szőlőnél .
A leg célravezetőbb a siker érdekében, ha sok oltást teszel egy átoltandó tőkébe .

A kalluszosodás a lényeg, oltás után, hogy ezt elérd 27 celzius kell, és párás környezet, kb 1 hónapig .
Ezt hogyan érheted el, ezen gondolkozz ?
Vagy hőkamra, vagy betekered fóliába, szekrény tetején, vagy a nyári napsütés, vagy ...!
 




  2021.01.31. 17:23  Hozzászólás
  •   3244   
Avatar

---
 
Szia Ali-bá ,

Olyat készítettem , - meg még Februárba is akarok - mint még senki , angolnyelves oltással összeraktam két fajtát simavesszőre és leraktam a kertben fekupacolva . Ötletem kiindulása a gyümőlcsfa oltáson alapul , tehát most a föld védi a fagytól meg a kiszáradástól .

Tavasz felé az alany nedvkeringése táplálná az életbe maradásért a nemest .
Mivel a összeforradáshoz magas hőmérséklet kell az később valósulna meg , kérdés hogy meddig volna elég a gyökértelen alanytáplálás ilyen formája a nemesnek .

Igaz hogy bődületes marhaságot találtam ki ?? :nahat: :remulet:
 
derűs napot !


  2021.01.29. 18:51  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3240) hsz.-re     Olvasás  
  •   3243   
Avatar

terra alapító
 
Figyelmedbe ajánlom:

https://dea.lib.unideb.hu/dea/bitstream/handle/2437/197752/Szolotermesztes_rakonczas_pdf.pdf?sequence=9&isAllowed=y
 


  2021.01.29. 12:02  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3241) hsz.-re     Olvasás  
  •   3242   


---
 
Szia!Szerencsémre ezek a fajták amit írtál nincsenek,van Gold Finger,,Galahad,Sport-2,Manicure Finger,Shine Muscat, és jó néhány Ukrán ,Orosz ezek mennek saját gyökéren! :dejo: Jelzem az eredményt vagy eredménytelenséget! :udvozlet:
 
Minden jót!


  2021.01.29. 10:47  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3239) hsz.-re     Olvasás  
  •   3241   


---
 
Szia az igaz hogy a japán szőlőfajták nehézkesen gyökeresednek . Nagyon nehezen gyökereztethető még az afuz ali guzal kara tajfi rozovüj nimrang . Amivel még nem érdemes gyökereztetni mathiász jánosné muskotály chaus éva és sarolta .Ha ki hajtanak akkor is gyengén fejlődnek saját gyökéren - A kevés gyökér miatt kevés vizet és tápanyagot nem tud juttatni a levelekbe .Inkább javaslom hogy oltványt készitsél
 


  2021.01.28. 19:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (3238) hsz.-re     Olvasás  
  •   3240   


---
 
Köszönöm Alibá a választ, de én nem tudok ilyen sokat várni. Ha takálok traktorost elérhető áron akkor lehet egyszer csináltatok egy mélyszántást teszek bele egy kocsi marha trágyát és utána megtalajmaróztatom aztán ültetek. a sorok közé esetleg valami magkeveréket ami esetleg zöld trágyát képez majd, még nem tudom. Ez is elegendő lenne? aztán majd táplálnánk közben ahogyan növekszik.
 


  2021.01.28. 19:30  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3236) hsz.-re     Olvasás  
  •   3239   


---
 
Köszönöm, :dejo: A Japán fajtákról azt hallottam gyengébben gyökereznek,ezenkívül tudsz mondani még melyek amik segítségre szorulnak ilyen értelemben!
 
Minden jót!


  2021.01.28. 18:08  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3237) hsz.-re     Olvasás  
  •   3238   
Avatar

terra alapító
 
Én homokon őszibarack telepítés előtt, hordattam a területre nem kevés szerves trágyát, aztán 40 cm mélységre szánattam az addig kb. 20 cm mélyen művelt talajt. Az egészet bevetettem borsóval, zöldtrágyának. Ősszel ismét trágyázás, műtrágyázás (K, P) és a sorát 2 m széles homlokrakodóval 1 m mélyen megforgattam. Köv tavasszal ültettem alanyt és ősszel beszemeztem nemessel.
Gondolom a szőlőnek se ártana sze a tápanyag feltöltés, se a talaj lazítás. ;)
 


  2021.01.28. 17:46  Hozzászólás
  •   3237   


---
 
Üdv mindenkinek.

Van egy 500 öles telek amit szőlővel akarok telepíteni. több mint 10 évet tarlón ált most 2 éve volt benne szotyi, a kérdésem az lenne milyen
előkészületeket javasoltok mit csináljak a főldel? Köszi a válaszokat.
 


  2021.01.28. 16:22  Hozzászólás  Válasz kezdővega (3235) hsz.-re     Olvasás  
  •   3236   


---
 
Használtam, a gyengébb növekedésű szőlőknél, illetve palántáknál nagyon látványos beöntözve. Vigyázni kell vele ugyanakkor, mert a szőlőnél a vesszőbeérést késlelteti.
Zöldségeknél a káposzta és a gyökérzöldségek kivételével nagyon jó, persze tápanyagot és vizet erősen pótolni kell.
 


  2021.01.28. 09:27  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3234) hsz.-re     Olvasás  
  •   3235   


---
 
Szia! Symbivitet haszált valaki palántaneveléshez is van vélemény tapasztalat róla ,nagyon kíváncsi lennék rá! Köszönöm ha megosszátok akár itt akár máshol .Lehet sokunknak nagy segítség :mivanm: :alvaka:
 
Minden jót!


  2021.01.28. 08:53  Hozzászólás  Válasz woodruff (3230) hsz.-re     Olvasás  
  •   3234   


---
 
Szia!
Philazonitot már használtam, elsősorban szalmásabb, vagy éretlenebb trágyánál kiváló hatása van; minden talajoltó baktérium után érdemes egy kis műtrágyát is adagolni, mivel megdobja a növényt (is). A Symbivit is hasonló, de az inkább nem annyira kötött talajhoz javasolnám. Használtam még Trifendert, hasonló tapasztalatokkal, Artist - ha még lehet kapni - elsősorban a talajban élő kártevő rovarok ellen használtam, de nem látványos sikerrel.
Amalgerolt szőlőre permetezve szél, vagy jégeső után kiválónak találtam, s a trágyát érdemes belocsolni vele, így hamarabb összeérik.

Még javasolni tudnám az EmBio készítményt, amit az idén akarok kipróbálni.

ui.: találtam leírást a Mogucsijról a www.skorvine.ru oldalon, ahol 100 szőlőfajtát mutat be. 2013-ban Kapeljusnij nemesítette, a többit nem értettem, mivel olyan "röviden" beszélt...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron